Results
 
Taekwondo WT - Norgesmesterskap i Poomsae 2020 - E-stevne - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name   Club Country    
222201 Poomsae KadettF Cup
222201 Poomsae KadettF Cup 1gold KHAN WANIA Chonkwon Vestli Taekwondo Klubb  NORWAY
        222201 Poomsae KadettF Cup 2silver LINA AL MOUHAJIR Chonkwon Vestli Taekwondo Klubb  NORWAY
        222201 Poomsae KadettF Cup 3bronze ZAHID ZARISH Chonkwon Vestli Taekwondo Klubb  NORWAY
        222201 Poomsae KadettF Cup 3bronze Ulvedal Malin Bertelsen Kvernbit Taekwondo  NORWAY
        222201 Poomsae KadettF Cup 5 Ahmed Irene Sadia Sangrok Kwan Romerike IL  NORWAY
        222201 Poomsae KadettF Cup 6 Fennelly Helena Kvernbit Taekwondo  NORWAY
222202 Poomsae KadettM Cup
222202 Poomsae KadettM Cup 1gold Storli Sondre Bertelsen Kvernbit Taekwondo  NORWAY
        222202 Poomsae KadettM Cup 2silver Gaustad Preben Bjørge Kvernbit Taekwondo  NORWAY
        222202 Poomsae KadettM Cup 3bronze Markhus Knudsen Ole Håkon Kvernbit Taekwondo  NORWAY
        222202 Poomsae KadettM Cup 3bronze Kashtanjeva Ruand Kvernbit Taekwondo  NORWAY
222203 Poomsae KadettM Poom
222203 Poomsae KadettM Poom 1gold Grambo Gundersen Jens Sangrok Kwan Romerike IL  NORWAY
        222203 Poomsae KadettM Poom 2silver Hussain Ans Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
        222203 Poomsae KadettM Poom 3bronze Domke Fredrik Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
        222203 Poomsae KadettM Poom 4 Gaustad Håkon Aure Kampsportklubb  NORWAY
        222203 Poomsae KadettM Poom 5 Bjertnes Flaa Amund Sangrok Kwan Romerike IL  NORWAY
222204 Poomsae KadettF Poom
222204 Poomsae KadettF Poom 1gold Hauge Kårstad Oda Sangrok Kwan Romerike IL  NORWAY
        222204 Poomsae KadettF Poom 2silver Clarke-Jenssen Elise Sangrok Kwan Romerike IL  NORWAY
        222204 Poomsae KadettF Poom 3bronze Grambo Gundersen Ida Sangrok Kwan Romerike IL  NORWAY
        222204 Poomsae KadettF Poom 4 Nordvik Anna Aure Kampsportklubb  NORWAY
232102 Poomsae Junior F Cup
232102 Poomsae Junior F Cup 1gold Jordheim Fryvild Hamar Taekwondo Klubb  NORWAY
        232102 Poomsae Junior F Cup 2silver Norstrøm Elin Anna Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
        232102 Poomsae Junior F Cup 3bronze Oma Solvor Nesbakken Hamar Taekwondo Klubb  NORWAY
        232102 Poomsae Junior F Cup 4 Johansen Ine Marie Nesodden Tae Kwon-Do Klubb  NORWAY
        232102 Poomsae Junior F Cup 5 Uggen Hansen Nora Elvebyen Taekwondoklubb  NORWAY
        232102 Poomsae Junior F Cup 6 Leembruggen Ida-Luise Elvebyen Taekwondoklubb  NORWAY
        232102 Poomsae Junior F Cup 7 Markhus Knudsen Elisabeth Kvernbit Taekwondo  NORWAY
232103 Poomsae Junior F Dan - Finale
232103 Poomsae Junior F Dan - Finale 1gold Nilsen Anette Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
        232103 Poomsae Junior F Dan - Finale 2silver Tandberg Thea Andrine Skjenald Hamar Taekwondo Klubb  NORWAY
        232103 Poomsae Junior F Dan - Finale 3bronze Bonsak Leila Hamar Taekwondo Klubb  NORWAY
        232103 Poomsae Junior F Dan - Finale 4 Larssen Emma Christine Hamar Taekwondo Klubb  NORWAY
        232103 Poomsae Junior F Dan - Finale 5 Stølan Nielsen Karen Sangrok Kwan Romerike IL  NORWAY
        232103 Poomsae Junior F Dan - Finale 6 Ulfsnes Kristine Xiao Aure Kampsportklubb  NORWAY
        232103 Poomsae Junior F Dan - Finale 7 Paulsen Malin Tveita Taekwondoklubb  NORWAY
        232103 Poomsae Junior F Dan - Finale 8 Sviggum Embla Gjerde Sogndal idrettslag Taekwondo  NORWAY
232202 Poomsae Junior M Cup
232202 Poomsae Junior M Cup 1gold Herland Faltinsen Emil Kvernbit Taekwondo  NORWAY
232203 Poomsae Junior M Dan
232203 Poomsae Junior M Dan 1gold Nguyen Andy Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
        232203 Poomsae Junior M Dan 2silver Nørgaard Andreassen Kevin Askim IF taekwondo klubb  NORWAY
242102 Poomsae Senior F Cup
242102 Poomsae Senior F Cup 1gold Akhtar Memoona Tøyen Taekwondo Klubb  NORWAY
242103 Poomsae Senior F Dan
242103 Poomsae Senior F Dan 1gold Kjødnes Tuva Hatlen Oslo Taekwondo Klubb  NORWAY
        242103 Poomsae Senior F Dan 2silver Tellnes Kine Solvang Nesodden Tae Kwon-Do Klubb  NORWAY
        242103 Poomsae Senior F Dan 3bronze Dahlen Hege Kristine Heimdal Taekwondo  NORWAY
        242103 Poomsae Senior F Dan 4 Lyng Ingvild Sofie Tøyen Taekwondo Klubb  NORWAY
242202 Poomsae Senior M Cup
242202 Poomsae Senior M Cup 1gold Nguyen Tuan Minh Tøyen Taekwondo Klubb  NORWAY
242203 Poomsae Senior M Dan
242203 Poomsae Senior M Dan 1gold Østli Sune Ower Oslo Taekwondo Klubb  NORWAY
        242203 Poomsae Senior M Dan 2silver Thorsen Loe Jonas Sangrok Kwan Romerike IL  NORWAY
        242203 Poomsae Senior M Dan 3bronze Aasbryn Daniel Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
        242203 Poomsae Senior M Dan 4 Golmen Jonas Oliver Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
        242203 Poomsae Senior M Dan 5 Ponosheci Robert Hamar Taekwondo Klubb  NORWAY
        242203 Poomsae Senior M Dan 6 Lyng Pettersson Eivind Tøyen Taekwondo Klubb  NORWAY
252103 Poomsae Senior II F Dan
252103 Poomsae Senior II F Dan 1gold Johnsen Synnøve Øverbø Bergen Vest Taekwondo  NORWAY
        252103 Poomsae Senior II F Dan 2silver Nielsen Therese Tøyen Taekwondo Klubb  NORWAY
        252103 Poomsae Senior II F Dan 3bronze Paulshus Stordahl Anette Askim IF taekwondo klubb  NORWAY
        252103 Poomsae Senior II F Dan 4 Storesund Karina Kvernbit Taekwondo  NORWAY
252203 Poomsae Senior II M Dan
252203 Poomsae Senior II M Dan 1gold Phan Michael Askim IF taekwondo klubb  NORWAY
        252203 Poomsae Senior II M Dan 2silver Haugen Øyvind Kveine OSI Taekwondo  NORWAY
        252203 Poomsae Senior II M Dan 3bronze Berg Harald Tøyen Taekwondo Klubb  NORWAY
        252203 Poomsae Senior II M Dan 4 Nilsen Ørjan Bergen Vest Taekwondo  NORWAY
252303 Poomsae MASTER CLASS M
252303 Poomsae MASTER CLASS M 1gold Tran Se Buorn Chonkwon Vestli Taekwondo Klubb  NORWAY
        252303 Poomsae MASTER CLASS M 2silver Leembruggen Karl Henrick Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
        252303 Poomsae MASTER CLASS M 3bronze Mehren Jan-Helge Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
        252303 Poomsae MASTER CLASS M 4 Hystad Lars Lars  NORWAY
        252303 Poomsae MASTER CLASS M 5 Storli Thomas Eeg Kvernbit Taekwondo  NORWAY
        252303 Poomsae MASTER CLASS M 6 Oppedal Erling Bergen Vest Taekwondo  NORWAY
        252303 Poomsae MASTER CLASS M 7 Strønen Åsmund Trygve Tøyen Taekwondo Klubb  NORWAY
252304 Poomsae MASTER CLASS F
252304 Poomsae MASTER CLASS F 1gold Miøen Gro Rishovd Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
        252304 Poomsae MASTER CLASS F 2silver Fjeld May-Lisbeth Askim IF taekwondo klubb  NORWAY
        252304 Poomsae MASTER CLASS F 3bronze Tangstad Evju Trude Askim IF taekwondo klubb  NORWAY
        252304 Poomsae MASTER CLASS F 4 Weber Merlin Askim IF taekwondo klubb  NORWAY
292322 Poomsae Par Junior
292322 Poomsae Par Junior 1gold Hwa Rang Team Drammen(Nguyen, Nilsen) Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
292330 Poomsae Par Senior
292330 Poomsae Par Senior 1gold Oslo Taekwondo Klubb(Kjødnes, Østli) Oslo Taekwondo Klubb  NORWAY
292331 Poomsae Par Senior +30
292331 Poomsae Par Senior +30 1gold Askim if taekwondo klubb(Phan, Tangstad Evju) Askim IF taekwondo klubb  NORWAY
        292331 Poomsae Par Senior +30 2silver Hwa Rang Team Drammen(Leembruggen, Miøen) Hwa Rang Team Drammen  NORWAY
292342 Poomsae Par Cadet
292342 Poomsae Par Cadet 1gold Aure Kampsportklubb(Gaustad, Nordvik) Aure Kampsportklubb  NORWAY
        292342 Poomsae Par Cadet 2silver Kvernbit IL - Kampsport(Fennelly, Storli) Kvernbit Taekwondo  NORWAY
        292342 Poomsae Par Cadet 3bronze Kvernbit IL - Kampsport(Markhus Knudsen, Ulvedal) Kvernbit Taekwondo  NORWAY
        292342 Poomsae Par Cadet 3bronze Kvernbit IL - Kampsport(Gaustad, Herland Faltinsen) Kvernbit Taekwondo  NORWAY
        292342 Poomsae Par Cadet 5 Kvernbit IL - Kampsport(Kashtanjeva, Markhus Knudsen) Kvernbit Taekwondo  NORWAY
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2022 (2022-08-17 00:09:52 CEST +02:00)