Results
 
TAEKWONDO WT - NORGESMESTERSKAP 2023 - GLOPPEN - Results  print this site
 Search:
122219 KAMP KADETT A M -65
Categories Rank Name   Club Country    
122219 KAMP KADETT A M -65
1
ARCHER JACOB KEUM GANG TAEKWONDO - ST.HANSHAUGEN  NORWAY
        122219 KAMP KADETT A M -65
2
MEHLUM MIKKEL HEIMDAL TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
131716 KAMP JUNIOR A F -55
Categories Rank Name   Club Country    
131716 KAMP JUNIOR A F -55
1
SUNDBY MARTHINE VIKING T&IF KAMPSPORT  NORWAY
        131716 KAMP JUNIOR A F -55
2
BRISKERUD-MYHRE LINNEA TØYEN TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        131716 KAMP JUNIOR A F -55
3
BARRERA-SILVA GABRIELLA HEIMDAL TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        131716 KAMP JUNIOR A F -55
4
KHALIL NOOR VIKING T&IF KAMPSPORT  NORWAY
131719 KAMP JUNIOR A F -68
Categories Rank Name   Club Country    
131719 KAMP JUNIOR A F -68
1
BRENDRYEN EGGEN MIA HEIMDAL TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        131719 KAMP JUNIOR A F -68
2
NILSSEN-STORAAS MATHILDE OSLO TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
131816 KAMP JUNIOR A M -63
Categories Rank Name   Club Country    
131816 KAMP JUNIOR A M -63
1
TVEITEVÅG FREDRIK VIKING T&IF KAMPSPORT  NORWAY
        131816 KAMP JUNIOR A M -63
2
SANDHOLT OLIVER ØVRE ROMERIKE BUDO SENTER  NORWAY
        131816 KAMP JUNIOR A M -63
3
GUNDERSEN BREDE VIKING T&IF KAMPSPORT  NORWAY
131818 KAMP JUNIOR A M -73
Categories Rank Name   Club Country    
131818 KAMP JUNIOR A M -73
1
ANDRESEN ARNE KNARVIK VIKING T&IF KAMPSPORT  NORWAY
        131818 KAMP JUNIOR A M -73
2
FREMSTAD GEORG INSTEFJORD VIKING T&IF KAMPSPORT  NORWAY
        131818 KAMP JUNIOR A M -73
3
SANDHOLT MAGNUS ØVRE ROMERIKE BUDO SENTER  NORWAY
        131818 KAMP JUNIOR A M -73
4
JOHANSEN BALDER ØVRE ROMERIKE BUDO SENTER  NORWAY
        131818 KAMP JUNIOR A M -73
5
ARCHER JUUL JESPER KEUM GANG TAEKWONDO - ST.HANSHAUGEN  NORWAY
142103 KAMP Senior A F -53
Categories Rank Name   Club Country    
142103 KAMP Senior A F -53
1
SYLTHE TERESE HEIMDAL TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        142103 KAMP Senior A F -53
2
RUIZ FONN CECILIE VIKING T&IF KAMPSPORT  NORWAY
        142103 KAMP Senior A F -53
3
CLEMENTSEN TONJE VÅGEN TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
142203 KAMP Senior A M -63
Categories Rank Name   Club Country    
142203 KAMP Senior A M -63
1
MAAGERØ SANDER BRUUN TØYEN TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        142203 KAMP Senior A M -63
2
HÅLAND TOBIAS BERGEN NORD TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
142204 KAMP Senior A M -68
Categories Rank Name   Club Country    
142204 KAMP Senior A M -68
1
CHEN RENQIU TØYEN TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        142204 KAMP Senior A M -68
2
ASKERHAUG MARCUS HÅLAND BERGEN NORD TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
142206 KAMP Senior A M -80
Categories Rank Name   Club Country    
142206 KAMP Senior A M -80
1
GUNDERSEN JAKOB VIKING T&IF KAMPSPORT  NORWAY
        142206 KAMP Senior A M -80
2
SKJØLBERG SEBASTIAN HEIMDAL TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        142206 KAMP Senior A M -80
3
EVENSGAARD PAUL JONAS PETTERSEN TØYEN TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        142206 KAMP Senior A M -80
4
SEYFFARTH SONDRE VÅGEN TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
222301 POOMSAE KADETT A F HØY CUP
Categories Rank Name   Club Country    
222301 POOMSAE KADETT A F HØY CUP
1
MØRK MISHA HAMAR TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        222301 POOMSAE KADETT A F HØY CUP
2
BARSNES ELIN SOGNDAL IDRETTSLAG TAEKWONDO  NORWAY
        222301 POOMSAE KADETT A F HØY CUP
3
KAALE ANNA VICTORIA GLOPPEN TAEKWONDOKLUBB  NORWAY
        222301 POOMSAE KADETT A F HØY CUP
3
OMMEDAL MARTE GLOPPEN TAEKWONDOKLUBB  NORWAY
        222301 POOMSAE KADETT A F HØY CUP
5
ELVIK ISABEL OSTERØY TAEKWONDOKLUBB  NORWAY
222302 POOMSAE KADETT A F POOM
Categories Rank Name   Club Country    
222302 POOMSAE KADETT A F POOM
1
GASPERINI KJELDSEN MAYA ØSTERÅS KAMPKUNSTKLUBB  NORWAY
        222302 POOMSAE KADETT A F POOM
2
GIEBELS ANNA MY HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
        222302 POOMSAE KADETT A F POOM
3
GAHRE FJELD KAISA ØSTERÅS KAMPKUNSTKLUBB  NORWAY
        222302 POOMSAE KADETT A F POOM
3
HWANG OLSEN MAYA SKEDSMO TAN GUN TAEKWONDO  NORWAY
        222302 POOMSAE KADETT A F POOM
5
LABRÅTEN KINE ENGEN HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
        222302 POOMSAE KADETT A F POOM
6
LAASTAD VIK PIA VÅGEN TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
222401 POOMSAE KADETT A M HØY CUP
Categories Rank Name   Club Country    
222401 POOMSAE KADETT A M HØY CUP
1
LARSSON ADRIAN KOPPERGÅRD HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
        222401 POOMSAE KADETT A M HØY CUP
2
HJERMANN PER ALEKSANDER NORDFJORD TAEKWONDOKLUBB  NORWAY
        222401 POOMSAE KADETT A M HØY CUP
3
VERVIK BENDIK VÅGEN TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        222401 POOMSAE KADETT A M HØY CUP
3
ROBERTSEN-BJØRK IVER SUNNFJORD TAE KWON DO  NORWAY
        222401 POOMSAE KADETT A M HØY CUP
5
JOHNSEN LIAM DAAE BERGEN NORD TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        222401 POOMSAE KADETT A M HØY CUP
6
BAKKETUN NYGÅRD ULRIK GLOPPEN TAEKWONDOKLUBB  NORWAY
        222401 POOMSAE KADETT A M HØY CUP
7
ØYEN EMIL RØSSEMOEN SUNNFJORD TAE KWON DO  NORWAY
        222401 POOMSAE KADETT A M HØY CUP
8
WESTBYE EIRIK VØLLESTAD SUNNFJORD TAE KWON DO  NORWAY
232301 POOMSAE JUNIOR A F HØY CUP
Categories Rank Name   Club Country    
232301 POOMSAE JUNIOR A F HØY CUP
1
BØYUM DRÆGNI EMILIE SOGNDAL IDRETTSLAG TAEKWONDO  NORWAY
        232301 POOMSAE JUNIOR A F HØY CUP
2
AUNE ALTARIELL HEIMDAL TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        232301 POOMSAE JUNIOR A F HØY CUP
3
HIPPE NORDAL ANNA GLOPPEN TAEKWONDOKLUBB  NORWAY
        232301 POOMSAE JUNIOR A F HØY CUP
3
BERGE SOFIE DAHLMO BERGEN NORD TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
232302 POOMSAE JUNIOR A F DAN
Categories Rank Name   Club Country    
232302 POOMSAE JUNIOR A F DAN
1
NAKSTAD JENNY SANGROK KWAN ROMERIKE IL  NORWAY
        232302 POOMSAE JUNIOR A F DAN
2
PARK-HUNSTAD SOPHIE HAEWON SANGROK KWAN ROMERIKE IL  NORWAY
        232302 POOMSAE JUNIOR A F DAN
3
AARSTEN ISABEL HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
        232302 POOMSAE JUNIOR A F DAN
3
OSUCH IDA ØYRE SOGNDAL IDRETTSLAG TAEKWONDO  NORWAY
        232302 POOMSAE JUNIOR A F DAN
5
CLARKE-JENSSEN ELISE SANGROK KWAN ROMERIKE IL  NORWAY
        232302 POOMSAE JUNIOR A F DAN
6
STARHEIM BEATE NORDFJORD TAEKWONDOKLUBB  NORWAY
232402 POOMSAE JUNIOR A M DAN
Categories Rank Name   Club Country    
232402 POOMSAE JUNIOR A M DAN
1
JORDAHL BROR ØSTERÅS KAMPKUNSTKLUBB  NORWAY
        232402 POOMSAE JUNIOR A M DAN
2
ANDREASSEN SEM LAMPE HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
        232402 POOMSAE JUNIOR A M DAN
3
BRUKNAPP MATHIAS N. HOKKSUND TAEKWONDOKLUBB  NORWAY
        232402 POOMSAE JUNIOR A M DAN
3
BJERTNES FLAA AMUND SANGROK KWAN ROMERIKE IL  NORWAY
        232402 POOMSAE JUNIOR A M DAN
5
BUGGE TEO ANDRÈ NAMSOS TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        232402 POOMSAE JUNIOR A M DAN
6
SEIDEL HAUG KRISTOFFER SANGROK KWAN ROMERIKE IL  NORWAY
242102 Poomsae Senior A F HØY Cup
Categories Rank Name   Club Country    
242102 Poomsae Senior A F HØY Cup
1
DREYFUS FRANCESCA OSLO TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        242102 Poomsae Senior A F HØY Cup
2
CHAN CLAIRE OSLO TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        242102 Poomsae Senior A F HØY Cup
3
NGUYEN PHAN TRUC ANH OSLO TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
242103 Poomsae Senior A F Dan - FINAL
Categories Rank Name   Club Country    
242103 Poomsae Senior A F Dan - FINAL
1
LARSSEN EMMA CHRISTINE HAMAR TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        242103 Poomsae Senior A F Dan - FINAL
2
DESALIT MAE ANTHONETTE OSLO TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        242103 Poomsae Senior A F Dan - FINAL
3
STØLAN NIELSEN KAREN SANGROK KWAN ROMERIKE IL  NORWAY
        242103 Poomsae Senior A F Dan - FINAL
3
SVIGGUM EMBLA GJERDE SOGNDAL IDRETTSLAG TAEKWONDO  NORWAY
        242103 Poomsae Senior A F Dan - FINAL
5
ØRJASÆTER TALE GEVING NAMSOS TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        242103 Poomsae Senior A F Dan - FINAL
6
NYSVEEN KRISTINA ELVERUM TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        242103 Poomsae Senior A F Dan - FINAL
7
DRUYAN DARIYA HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
        242103 Poomsae Senior A F Dan - FINAL
8
LØVMO IRIS HAUGDAL NAMSOS TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
242202 Poomsae Senior A M HØY Cup
Categories Rank Name   Club Country    
242202 Poomsae Senior A M HØY Cup
1
CHAN TIMMY OSLO TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        242202 Poomsae Senior A M HØY Cup
2
SARYCHEV VLADIMIR BERGEN NORD TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
242203 Poomsae Senior A M Dan
Categories Rank Name   Club Country    
242203 Poomsae Senior A M Dan
1
CONOPIO HØVDE CASPER HAMAR TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        242203 Poomsae Senior A M Dan
2
MISEIKIS ARNAS HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
        242203 Poomsae Senior A M Dan
3
ASKERHAUG MARCUS HÅLAND BERGEN NORD TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        242203 Poomsae Senior A M Dan
3
KNUTSEN THOMAS STEINKJER TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        242203 Poomsae Senior A M Dan
5
HÅLAND TOBIAS BERGEN NORD TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
252102 Poomsae Senior II A F HØY Cup
Categories Rank Name   Club Country    
252102 Poomsae Senior II A F HØY Cup
1
DAHLER MONIKA HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
        252102 Poomsae Senior II A F HØY Cup
2
MO ANDERSEN TRINE IREN HEIMDAL TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        252102 Poomsae Senior II A F HØY Cup
3
HJORTESET VANESSA GLOPPEN TAEKWONDOKLUBB  NORWAY
252103 Poomsae Senior II A F Dan
Categories Rank Name   Club Country    
252103 Poomsae Senior II A F Dan
1
KIM ANNA OSTERØY TAEKWONDOKLUBB  NORWAY
        252103 Poomsae Senior II A F Dan
2
SIIRAK KLAARIKA SANGROK KWAN ROMERIKE IL  NORWAY
        252103 Poomsae Senior II A F Dan
3
BRAATEN IDA OPPSAL TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        252103 Poomsae Senior II A F Dan
3
MAGNEM SARA ELISABETH MOSS TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
252203 Poomsae Senior II A M Dan
Categories Rank Name   Club Country    
252203 Poomsae Senior II A M Dan
1
SLETTEBAKKEN CHRISTER AGAMA BERGEN NORD TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
262102 Poomsae Senior III A F HØY Cup
Categories Rank Name   Club Country    
262102 Poomsae Senior III A F HØY Cup
1
RUUD LIV IRENE BERGEN NORD TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        262102 Poomsae Senior III A F HØY Cup
2
SZCZUPAK ANNA HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
262103 Poomsae Senior III A F Dan
Categories Rank Name   Club Country    
262103 Poomsae Senior III A F Dan
1
THORSETH INGVILD MJÅTVEIT VÅGEN TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        262103 Poomsae Senior III A F Dan
2
LAURITSEN TRUDE S SKEDSMO TAN GUN TAEKWONDO  NORWAY
262202 Poomsae Senior III A M HØY Cup
Categories Rank Name   Club Country    
262202 Poomsae Senior III A M HØY Cup
1
ALI AMER BORGEN IL - TAEKWONDO  NORWAY
        262202 Poomsae Senior III A M HØY Cup
2
FONN NÆSS ALEKSANDER SANGROK KWAN ROMERIKE IL  NORWAY
262203 Poomsae Senior III A M Dan
Categories Rank Name   Club Country    
262203 Poomsae Senior III A M Dan
1
LEEMBRUGGEN KARL HENRICK HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
        262203 Poomsae Senior III A M Dan
2
OLSEN JOHN HELGE BERGEN NORD TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        262203 Poomsae Senior III A M Dan
3
BJERTNES PEDERSEN TORE SANGROK KWAN ROMERIKE IL  NORWAY
        262203 Poomsae Senior III A M Dan
3
HESTØ ESKILD NAMSOS TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        262203 Poomsae Senior III A M Dan
5
BJØRSVIK BERNT NAMSOS TAEKWONDO KLUBB  NORWAY
        262203 Poomsae Senior III A M Dan
6
BRUKNAPP TEODOR HOKKSUND TAEKWONDOKLUBB  NORWAY
272103 Poomsae Senior IV A F Dan
Categories Rank Name   Club Country    
272103 Poomsae Senior IV A F Dan
1
STRØMSTAD PIA SANGROK KWAN ROMERIKE IL  NORWAY
        272103 Poomsae Senior IV A F Dan
2
ASP YVONNE K. GJERDRUM IL - TAEKWONDO WTF  NORWAY
272203 Poomsae Senior IV A M Dan
Categories Rank Name   Club Country    
272203 Poomsae Senior IV A M Dan
1
MEHREN JAN-HELGE HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
        272203 Poomsae Senior IV A M Dan
2
HUNSTAD HENRIK S SANGROK KWAN ROMERIKE IL  NORWAY
        272203 Poomsae Senior IV A M Dan
3
ANTONSEN KIM HWA RANG TEAM DRAMMEN  NORWAY
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-07-19 04:03:55 CEST +02:00)