sportdata
SVENSKA MÄSTERSKAPEN I KARATE 2018 - 2018-03-23

2018-03-23 / 2018-03-24 / Print

Tatami 1 Tatami 2 Tatami 3 Tatami 4
16:30 Coachmöte
16:30 - 16:45 (00:15)
16:35
16:40
16:45 Invigning
16:45 - 17:00 (00:15)
16:50
16:55
17:00 Kata Kadett Dam (9 entries draw)
Pool 1/2
17:00 - 17:40 (00:40)
Kata Kadett Dam (8 entries draw)
Pool 2/2
17:00 - 17:35 (00:35)
Kata Kadett Herr (12 entries draw)
Pool 1/2
17:00 - 17:55 (00:55)
Kata Kadett Herr (11 entries draw)
Pool 2/2
17:00 - 17:50 (00:50)
17:05
17:10
17:15
17:20
17:25
17:30
17:35 Kata Kadett Dam (4 entries draw)
Repechage 2
17:35 - 17:50 (00:15)
17:40 Kata Kadett Dam (4 entries draw)
Repechage 1
17:40 - 17:55 (00:15)
17:45
17:50 Kata Kadett Herr (4 entries draw)
Repechage 2
17:50 - 18:05 (00:15)
17:55 Kata Kadett Herr (4 entries draw)
Repechage 1
17:55 - 18:10 (00:15)
18:00 Kumite Kadett Dam +54 kg (11 entries draw)
Pool 1/2
18:00 - 18:45 (00:45)
18:05 Kumite Kadett Dam +54 kg (10 entries draw)
Pool 2/2
18:05 - 18:45 (00:40)
18:10
18:15 Kumite Kadett Herr -52 kg (3 entries draw)
Pool 2/2
18:15 - 18:25 (00:10)
18:20 Kumite Kadett Herr -52 kg (3 entries draw)
Pool 1/2
18:20 - 18:30 (00:10)
18:25 Kumite Kadett Herr -52 kg (2 entries draw)
Repechage 2
18:30 Kumite Kadett Herr -52 kg (2 entries draw)
Repechage 1
Kumite Kadett Herr -52 kg (2 entries draw)
Final
18:35 Kumite Kadett Herr -57 kg (13 entries draw)
Pool 1/1
18:35 - 19:30 (00:55)
Kumite Kadett Herr -63 kg (12 entries draw)
Pool 1/1
18:35 - 19:25 (00:50)
18:40
18:45 Kumite Kadett Dam +54 kg (4 entries draw)
Repechage 2
18:45 - 19:00 (00:15)
Kumite Kadett Dam +54 kg (4 entries draw)
Repechage 1
18:45 - 19:00 (00:15)
18:50
18:55
19:00
19:05 Kumite Kadett Herr -70 kg (9 entries draw)
Pool 1/1
19:05 - 19:40 (00:35)
Kumite Kadett Herr +70 kg (9 entries draw)
Pool 1/1
19:05 - 19:40 (00:35)
19:10
19:15
19:20
19:25 Kumite Kadett Herr -63 kg (6 entries draw)
Repechage
19:25 - 19:45 (00:20)
19:30 Kumite Kadett Herr -57 kg (6 entries draw)
Repechage
19:30 - 19:50 (00:20)
19:35
19:40 Kumite Kadett Herr -70 kg (5 entries draw)
Repechage
19:40 - 20:00 (00:20)
Kumite Kadett Herr +70 kg (5 entries draw)
Repechage
19:40 - 20:00 (00:20)
19:45
19:50 Kumite Kadett Dam -54 kg (3 entries draw)
19:50 - 20:00 (00:10)
19:55 Kumite Kadett Dam -47 kg (2 entries draw)
20:00
20:05
20:10 Lag Kumite Kadett Herr (5 entries draw)
Pool 1/2
20:10 - 20:50 (00:40)
Lag Kumite Kadett Herr (4 entries draw)
Pool 2/2
20:10 - 20:40 (00:30)
Lag Kumite Kadett Dam (3 entries draw)
Pool 1/2
20:10 - 20:30 (00:20)
Lag Kumite Kadett Dam (3 entries draw)
Pool 2/2
20:10 - 20:30 (00:20)
20:15
20:20
20:25
20:30 Lag Kumite Kadett Dam (2 entries draw)
Repechage 1
20:30 - 20:40 (00:10)
Lag Kumite Kadett Dam (2 entries draw)
Repechage 2
20:30 - 20:40 (00:10)
20:35
20:40 Lag Kumite Kadett Herr (3 entries draw)
Repechage 2
20:40 - 21:00 (00:20)
Lag Kumite Kadett Dam (2 entries draw)
Final
20:40 - 20:50 (00:10)
20:45
20:50 Lag Kumite Kadett Herr (3 entries draw)
Repechage 1
20:50 - 21:10 (00:20)
20:55
21:00 Lag Kumite Kadett Herr (2 entries draw)
Final
21:00 - 21:10 (00:10)
21:05
21:10 Kata Kadett Dam (2 entries draw)
Final
21:15 Kata Kadett Herr (2 entries draw)
Final
21:20 Kumite Kadett Dam +54 kg (2 entries draw)
Final
21:25 Kumite Kadett Herr -57 kg (2 entries draw)
Final
21:30 Kumite Kadett Herr -63 kg (2 entries draw)
Final
21:35 Kumite Kadett Herr -70 kg (2 entries draw)
Final
21:40 Kumite Kadett Herr +70 kg (2 entries draw)
Final
21:45 Prisutdelning ca 21.45-.22.15
21:45 - 22:00 (00:15)
21:50
21:55

sportdata
SVENSKA MÄSTERSKAPEN I KARATE 2018 - 2018-03-24

2018-03-23 / 2018-03-24 / Print

Tatami 1 Tatami 2 Tatami 3 Tatami 4
08:30 Coachmöte
08:30 - 08:45 (00:15)
08:35
08:40
08:45 Invigning
08:45 - 09:00 (00:15)
08:50
08:55
09:00 Kata Junior Herr (14 entries draw)
Pool 1/1
09:00 - 10:15 (01:15)
Kumite Senior Dam -61 kg (4 entries draw)
09:00 - 09:15 (00:15)
Kata Senior Dam (26 entries draw)
Pool 1/1
09:00 - 11:25 (02:25)
Kata U21 Herr (9 entries draw)
09:00 - 10:15 (01:15)
09:05
09:10
09:15
09:20 Kumite U21 Dam -68 kg (2 entries draw)
09:25 Kumite Senior Dam -68 kg (4 entries draw)
09:25 - 09:40 (00:15)
09:30
09:35
09:40
09:45 Kumite U21 Dam +68 kg (3 entries draw)
09:45 - 09:55 (00:10)
09:50
09:55 Kumite Senior Dam +68 kg (4 entries draw)
09:55 - 10:10 (00:15)
10:00
10:05
10:10
10:15 Kata Junior Herr (6 entries draw)
Repechage
10:15 - 10:40 (00:25)
Kumite U21 Herr -67 kg (4 entries draw)
10:15 - 10:35 (00:20)
10:20 Kumite Junior Herr -76 kg (7 entries draw)
10:20 - 11:00 (00:40)
10:25
10:30
10:35
10:40 Kumite U21 Herr -75 kg (6 entries draw)
10:40 - 11:25 (00:45)
10:45 Kumite U21 Herr -60 kg (4 entries draw)
10:45 - 11:05 (00:20)
10:50
10:55
11:00
11:05 Kumite Senior Herr -60 kg (7 entries draw)
11:05 - 11:55 (00:50)
Kumite Junior Herr -61 kg (10 entries draw)
11:05 - 12:10 (01:05)
11:10
11:15
11:20
11:25 Kata Senior Dam (8 entries draw)
Repechage
11:25 - 12:00 (00:35)
11:30 Kumite U21 Herr -84 kg (5 entries draw)
11:30 - 12:05 (00:35)
11:35
11:40
11:45
11:50
11:55
12:00 Kumite Junior Herr +76 kg (9 entries draw)
Pool 1/1
12:00 - 12:35 (00:35)
Kata U21 Dam (7 entries draw)
12:00 - 12:45 (00:45)
12:05
12:10 Kumite Junior Herr -68 kg (8 entries draw)
12:10 - 12:55 (00:45)
12:15 Kumite U21 Herr +84 kg (6 entries draw)
12:15 - 13:00 (00:45)
12:20
12:25
12:30
12:35 Kumite Junior Herr +76 kg (5 entries draw)
Repechage
12:35 - 12:55 (00:20)
12:40
12:45 Lag Kata Junior Dam (3 entries draw)
12:45 - 13:00 (00:15)
12:50
12:55
13:00 Lunch
13:00 - 13:40 (00:40)
Prisutdelning förmiddagens klasser
13:00 - 13:40 (00:40)
Lunch
13:00 - 13:40 (00:40)
Lunch
13:00 - 13:40 (00:40)
13:05
13:10
13:15
13:20
13:25
13:30
13:35
13:40 Kumite Junior Dam -59 kg (9 entries draw)
Pool 1/1
13:40 - 14:10 (00:30)
Kumite U21 Dam -55 kg (3 entries draw)
13:40 - 13:50 (00:10)
Kata Senior Herr (24 entries draw)
Pool 1/1
13:40 - 15:55 (02:15)
Kumite Senior Herr -67 kg (11 entries draw)
Pool 1/1
13:40 - 14:35 (00:55)
13:45
13:50 Kumite Senior Dam -55 kg (4 entries draw)
13:50 - 14:05 (00:15)
13:55
14:00
14:05
14:10 Kumite Junior Dam -59 kg (5 entries draw)
Repechage
14:10 - 14:30 (00:20)
Kumite Junior Dam +59 kg (13 entries draw)
Pool 1/1
14:10 - 15:00 (00:50)
14:15
14:20
14:25
14:30
14:35 Lag Kumite Senior Dam (3 entries draw)
14:35 - 14:55 (00:20)
Kumite Senior Herr -67 kg (6 entries draw)
Repechage
14:35 - 15:00 (00:25)
14:40
14:45
14:50
14:55
15:00 Kumite Senior Herr +84 kg (15 entries draw)
15:00 - 16:50 (01:50)
Kumite Junior Dam +59 kg (6 entries draw)
Repechage
15:00 - 15:20 (00:20)
15:05 Kumite Senior Herr -84 kg (12 entries draw)
Pool 1/1
15:05 - 16:05 (01:00)
15:10
15:15
15:20
15:25 Kumite Senior Herr -75 kg (10 entries draw)
Pool 1/1
15:25 - 16:15 (00:50)
15:30
15:35
15:40
15:45
15:50
15:55 Kata Senior Herr (8 entries draw)
Repechage
15:55 - 16:30 (00:35)
16:00
16:05 Kumite Senior Herr -84 kg (6 entries draw)
Repechage
16:05 - 16:30 (00:25)
16:10
16:15 Kumite Senior Herr -75 kg (6 entries draw)
Repechage
16:15 - 16:40 (00:25)
16:20
16:25
16:30
16:35 Kata Junior Dam (14 entries draw)
Pool 1/1
16:35 - 17:40 (01:05)
Lag Kumite Junior Herr (5 entries draw)
16:35 - 17:50 (01:15)
16:40
16:45 Lag Kata Senior Herr (3 entries draw)
16:45 - 17:00 (00:15)
16:50
16:55
17:00 Lag Kumite Senior Mixed (2 entries draw)
Pool 1/2
17:00 - 17:20 (00:20)
Lag Kumite Senior Mixed (2 entries draw)
Pool 2/2
17:00 - 17:20 (00:20)
17:05
17:10
17:15
17:20 Lag Kumite Senior Mixed (2 entries draw)
Final
17:20 - 17:40 (00:20)
17:25
17:30
17:35
17:40 Kata Junior Dam (6 entries draw)
Repechage
17:40 - 18:05 (00:25)
17:45 Lag Kumite Senior Herr (4 entries draw)
Pool 1/2
17:45 - 18:20 (00:35)
Lag Kumite Senior Herr (3 entries draw)
Pool 2/2
17:45 - 18:10 (00:25)
17:50
17:55 Kumite Junior Dam -48 kg (2 entries draw)
18:00
18:05 Kumite Junior Dam -53 kg (4 entries draw)
18:05 - 18:20 (00:15)
18:10 Lag Kumite Senior Herr (2 entries draw)
Repechage 2
18:10 - 18:25 (00:15)
Lag Kata Senior Dam (4 entries draw)
18:10 - 18:30 (00:20)
18:15
18:20 Lag Kumite Senior Herr (2 entries draw)
Final
18:20 - 18:35 (00:15)
18:25 Lag Kumite Senior Herr (2 entries draw)
Repechage 1
18:25 - 18:40 (00:15)
18:30 Lag Kumite Junior Dam (3 entries draw)
Pool 1/2
18:30 - 18:50 (00:20)
18:35
18:40 Lag Kumite Junior Dam (2 entries draw)
Pool 2/2
18:40 - 18:50 (00:10)
18:45
18:50 Lag Kumite Junior Dam (2 entries draw)
Repechage 2
18:50 - 19:00 (00:10)
Lag Kumite Junior Dam (2 entries draw)
Final
18:50 - 19:00 (00:10)
Lag Kumite Junior Dam (2 entries draw)
Repechage 1
18:50 - 19:00 (00:10)
18:55
19:00 Kata Junior Herr (2 entries draw)
Final
19:05 Kata Junior Dam (2 entries draw)
Final
19:10 Kata Senior Dam (2 entries draw)
Final
19:10 - 19:20 (00:10)
19:15
19:20 Kata Senior Herr (2 entries draw)
Final
19:20 - 19:30 (00:10)
19:25
19:30 Kumite Junior Dam -59 kg (2 entries draw)
Final
19:35 Kumite Junior Herr +76 kg (2 entries draw)
Final
19:40 Kumite Junior Dam +59 kg (2 entries draw)
Final
19:45 Kumite Senior Herr -67 kg (2 entries draw)
Final
19:50 Kumite Senior Herr -75 kg (2 entries draw)
Final
19:55 Kumite Senior Herr -84 kg (2 entries draw)
Final
20:00 Prisutdelning ca 20.00-21.00
20:00 - 20:30 (00:30)
20:05
20:10
20:15
20:20
20:25