sportdata
Svenska Mästerskapen Karate 2019 - 2019-11-09

2019-11-09 / 2019-11-10 / Print

Tatami 1 Tatami 2 Tatami 3 Tatami 4
08:30 Observera att tidsplanen är preliminär
08:30 - 08:45 (00:15)
Observera att tidsplanen är preliminär
08:30 - 09:00 (00:30)
Observera att tidsplanen är preliminär
08:30 - 09:00 (00:30)
Observera att tidsplanen är preliminär
08:30 - 09:00 (00:30)
08:35
08:40
08:45 Coachmöte
08:45 - 09:00 (00:15)
08:50
08:55
09:00 Kata Senior Dam (8 entries draw)
Pool 1/4
09:00 - 09:40 (00:40)
Kata Senior Dam (8 entries draw)
Pool 3/4
09:00 - 09:40 (00:40)
Kata Senior Herr (7 entries draw)
Pool 1/4
09:00 - 09:30 (00:30)
Kata Senior Herr (6 entries draw)
Pool 3/4
09:00 - 09:25 (00:25)
09:05
09:10
09:15
09:20
09:25 Kata Senior Herr (6 entries draw)
Pool 4/4
09:25 - 09:50 (00:25)
09:30 Kata Senior Herr (6 entries draw)
Pool 2/4
09:30 - 09:55 (00:25)
09:35
09:40 Kata Senior Dam (8 entries draw)
Pool 2/4
09:40 - 10:20 (00:40)
Kata Senior Dam (7 entries draw)
Pool 4/4
09:40 - 10:15 (00:35)
09:45
09:50 Kata Senior Herr R2-G2 (8 entries draw)
09:50 - 10:25 (00:35)
09:55 Kata Senior Herr R2-G1 (8 entries draw)
09:55 - 10:30 (00:35)
10:00
10:05
10:10
10:15 Kata Senior Dam R2-G2 (8 entries draw)
10:15 - 10:55 (00:40)
10:20 Kata Senior Dam R2-G1 (8 entries draw)
10:20 - 11:00 (00:40)
10:25 Kata Senior Herr R3-G2 (4 entries draw)
10:25 - 10:40 (00:15)
10:30 Kata Senior Herr R3-G1 (4 entries draw)
10:30 - 10:45 (00:15)
10:35
10:40 Kata Senior Herr R4 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
10:40 - 10:50 (00:10)
10:45 Kata Senior Herr R4 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
10:45 - 10:55 (00:10)
10:50 Kata Senior Herr R4 Gold Medal Match (2 entries draw)
10:50 - 11:00 (00:10)
10:55 Kata Senior Dam R3-G2 (4 entries draw)
10:55 - 11:15 (00:20)
11:00 Kata Senior Dam R3-G1 (4 entries draw)
11:00 - 11:20 (00:20)
Lag Kata Senior Herr (4 entries draw)
11:00 - 11:20 (00:20)
11:05 Kumite Senior Dam -55 kg (3 entries draw)
11:05 - 11:25 (00:20)
11:10
11:15 Kata Senior Dam R4 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
11:15 - 11:25 (00:10)
11:20 Kata Senior Dam R4 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
11:20 - 11:30 (00:10)
Lag Kata Senior Herr R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
11:20 - 11:30 (00:10)
11:25 Kata Senior Dam R4 Gold Medal Match (2 entries draw)
11:25 - 11:35 (00:10)
11:30
11:35 Kata U21 Herr (5 entries draw)
11:35 - 11:55 (00:20)
Kata U21 Dam (6 entries draw)
Pool 1/2
11:35 - 12:05 (00:30)
Kata U21 Dam (6 entries draw)
Pool 2/2
11:35 - 12:05 (00:30)
11:40 Kumite Senior Dam -50 kg (2 entries draw)
11:40 - 11:55 (00:15)
11:45
11:50
11:55 Kata U21 Herr R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
11:55 - 12:05 (00:10)
12:00 Kumite Junior Dam -53 kg (2 entries draw)
12:00 - 12:10 (00:10)
12:05 Kata U21 Herr R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
12:05 - 12:15 (00:10)
Kata U21 Dam R2-G1 (4 entries draw)
12:05 - 12:25 (00:20)
Kata U21 Dam R2-G2 (4 entries draw)
12:05 - 12:25 (00:20)
12:10 Kumite Senior Herr -60 kg (3 entries draw)
12:10 - 12:30 (00:20)
12:15 Kata U21 Herr R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
12:15 - 12:25 (00:10)
12:20
12:25
12:30 Kata U21 Dam R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
12:30 - 12:40 (00:10)
Kata U21 Dam R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
12:30 - 12:40 (00:10)
12:35 Kumite U21 Herr -75 kg (3 entries draw)
12:35 - 12:55 (00:20)
Kumite U21 Dam +68 kg (4 entries draw)
12:35 - 13:00 (00:25)
12:40
12:45 Lag Kata Senior Dam (3 entries draw)
12:45 - 13:00 (00:15)
Kata U21 Dam R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
12:45 - 12:55 (00:10)
12:50
12:55
13:00 Invigning/Lunch
13:00 - 13:30 (00:30)
Invigning/Lunch
13:00 - 13:30 (00:30)
Invigning/Lunch
13:00 - 13:30 (00:30)
Invigning/Lunch
13:00 - 13:30 (00:30)
13:05
13:10
13:15
13:20
13:25
13:30 Kumite Senior Herr -67 kg (6 entries draw)
13:30 - 14:20 (00:50)
Lag Kumite Junior Herr (5 entries draw)
Pool 1/2
13:30 - 14:30 (01:00)
Lag Kumite Junior Herr (5 entries draw)
Pool 2/2
13:30 - 14:30 (01:00)
Kumite U21 Herr -84 kg (5 entries draw)
13:30 - 14:15 (00:45)
13:35
13:40
13:45
13:50
13:55
14:00
14:05
14:10
14:15 Kumite U21 Dam -61 kg (5 entries draw)
14:15 - 15:00 (00:45)
14:20 Kumite Senior Herr -75 kg (11 entries draw)
14:20 - 15:50 (01:30)
14:25
14:30 Lag Kumite Junior Herr (3 entries draw)
Repechage 1
14:30 - 15:00 (00:30)
Lag Kumite Junior Herr (3 entries draw)
Repechage 2
14:30 - 15:00 (00:30)
14:35
14:40
14:45
14:50
14:55
15:00 Kumite Senior Dam +68 kg (8 entries draw)
15:00 - 16:00 (01:00)
Lag Kumite Junior Herr (2 entries draw)
Final
15:00 - 15:15 (00:15)
Kumite U21 Dam -68 kg (4 entries draw)
15:00 - 15:25 (00:25)
15:05
15:10
15:15 Kumite Senior Herr -84 kg (8 entries draw)
15:15 - 16:15 (01:00)
15:20
15:25 Kumite U21 Herr -67 kg (5 entries draw)
15:25 - 16:10 (00:45)
15:30
15:35
15:40
15:45
15:50 Kumite Junior Dam +59 kg (10 entries draw)
15:50 - 17:00 (01:10)
15:55
16:00 Kumite Senior Dam -68 kg (7 entries draw)
16:00 - 16:55 (00:55)
16:05
16:10 Kumite U21 Herr +84 kg (5 entries draw)
16:10 - 16:55 (00:45)
16:15 Kumite Junior Dam -59 kg (7 entries draw)
16:15 - 17:00 (00:45)
16:20
16:25
16:30
16:35
16:40
16:45
16:50
16:55 Kumite Senior Dam -61 kg (6 entries draw)
16:55 - 17:45 (00:50)
Kumite Junior Herr +76 kg (8 entries draw)
16:55 - 17:45 (00:50)
17:00 Lag Kumite Junior Dam (3 entries draw)
17:00 - 17:45 (00:45)
Kumite Junior Herr -61 kg (8 entries draw)
17:00 - 17:50 (00:50)
17:05
17:10
17:15
17:20
17:25
17:30
17:35
17:40
17:45 Kumite Junior Herr -76 kg (11 entries draw)
17:45 - 19:00 (01:15)
Kumite U21 Herr -60 kg (2 entries draw)
17:45 - 18:00 (00:15)
Kumite Senior Herr +84 kg (7 entries draw)
Pool 2/2
17:45 - 18:20 (00:35)
17:50 Kumite Senior Herr +84 kg (8 entries draw)
Pool 1/2
17:50 - 18:35 (00:45)
17:55
18:00 Kumite Junior Herr -68 kg (9 entries draw)
18:00 - 19:05 (01:05)
18:05
18:10
18:15
18:20 Kumite Senior Herr +84 kg (3 entries draw)
Repechage 2
18:20 - 18:35 (00:15)
18:25
18:30
18:35 Kumite Senior Herr +84 kg (3 entries draw)
Repechage 1
18:35 - 18:55 (00:20)
Kumite Senior Herr +84 kg (2 entries draw)
Final
18:40 Lag Kumite Senior Dam (3 entries draw)
Pool 1/2
18:40 - 19:15 (00:35)
18:45
18:50
18:55 Lag Kumite Senior Herr (3 entries draw)
Pool 2/2
18:55 - 19:30 (00:35)
19:00 Lag Kumite Senior Dam (2 entries draw)
Pool 2/2
19:00 - 19:20 (00:20)
19:05 Lag Kumite Senior Herr (4 entries draw)
Pool 1/2
19:05 - 20:00 (00:55)
19:10
19:15 Lag Kumite Senior Dam (2 entries draw)
Repechage 1
19:15 - 19:35 (00:20)
19:20 Lag Kumite Senior Dam (2 entries draw)
Final
19:20 - 19:40 (00:20)
19:25
19:30 Lag Kumite Senior Herr (2 entries draw)
Repechage 2
19:30 - 19:50 (00:20)
19:35
19:40
19:45 Lag Kumite Junior Mixed (2 entries draw)
19:45 - 20:10 (00:25)
19:50
19:55
20:00 Lag Kumite Senior Herr (2 entries draw)
Repechage 1
20:00 - 20:35 (00:35)
Lag Kumite Senior Herr (2 entries draw)
Final
20:00 - 20:20 (00:20)
20:05
20:10
20:15
20:20 Lag Kumite Senior Mixed (2 entries draw)
Pool 1/2
20:20 - 20:50 (00:30)
20:25
20:30
20:35 Lag Kumite Senior Mixed (2 entries draw)
Pool 2/2
20:35 - 21:05 (00:30)
20:40
20:45
20:50
20:55
21:00
21:05 Lag Kumite Senior Mixed (2 entries draw)
Final
21:05 - 21:35 (00:30)
21:10
21:15
21:20
21:25
21:30

sportdata
Svenska Mästerskapen Karate 2019 - 2019-11-10

2019-11-09 / 2019-11-10 / Print

Tatami 1 Tatami 2 Tatami 3 Tatami 4
08:30 Observera att tidsplanen är preliminär
08:30 - 08:45 (00:15)
Observera att tidsplanen är preliminär
08:30 - 09:00 (00:30)
Observera att tidsplanen är preliminär
08:30 - 09:00 (00:30)
Observera att tidsplanen är preliminär
08:30 - 09:00 (00:30)
08:35
08:40
08:45 Coachmöte
08:45 - 09:00 (00:15)
08:50
08:55
09:00 Kata Kadett Dam (15 entries draw)
09:00 - 10:00 (01:00)
Kata Kadett Herr (11 entries draw)
09:00 - 09:45 (00:45)
Kata Junior Dam (10 entries draw)
09:00 - 09:40 (00:40)
Kata Junior Herr (13 entries draw)
09:00 - 09:55 (00:55)
09:05
09:10
09:15
09:20
09:25
09:30
09:35
09:40 Kata Junior Dam R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
09:40 - 09:50 (00:10)
09:45 Kata Kadett Herr R2-G1 (4 entries draw)
09:45 - 10:00 (00:15)
09:50 Kata Junior Dam R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
09:50 - 10:00 (00:10)
09:55 Kata Junior Herr R2-G1 (4 entries draw)
09:55 - 10:10 (00:15)
10:00 Kata Kadett Dam R2-G1 (4 entries draw)
10:00 - 10:15 (00:15)
Kata Kadett Herr R2-G2 (4 entries draw)
10:00 - 10:15 (00:15)
Kata Junior Dam R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
10:00 - 10:10 (00:10)
10:05
10:10 Kata Junior Herr R2-G2 (4 entries draw)
10:10 - 10:25 (00:15)
10:15 Kata Kadett Dam R2-G2 (4 entries draw)
10:15 - 10:30 (00:15)
Kata Kadett Herr R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
10:15 - 10:25 (00:10)
Kumite Kadett Dam -47 kg (2 entries draw)
10:15 - 10:25 (00:10)
10:20
10:25 Kata Kadett Herr R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
10:25 - 10:35 (00:10)
Kata Junior Herr R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
10:25 - 10:35 (00:10)
10:30 Kata Kadett Dam R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
10:30 - 10:40 (00:10)
Kumite Kadett Dam +54 kg (9 entries draw)
Pool 1/2
10:30 - 11:10 (00:40)
10:35 Kata Kadett Herr R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
10:35 - 10:45 (00:10)
Kata Junior Herr R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
10:35 - 10:45 (00:10)
10:40 Kata Kadett Dam R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
10:40 - 10:50 (00:10)
10:45 Kata Junior Herr R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
10:45 - 10:55 (00:10)
10:50 Kata Kadett Dam R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
10:50 - 11:00 (00:10)
Kumite Kadett Herr -52 kg (6 entries draw)
10:50 - 11:30 (00:40)
10:55
11:00 Lag Kata Junior Herr (2 entries draw)
11:00 - 11:10 (00:10)
11:05 Kumite Kadett Dam -54 kg (12 entries draw)
11:05 - 12:25 (01:20)
11:10 Kumite Kadett Dam +54 kg (4 entries draw)
Repechage 1
11:10 - 11:30 (00:20)
11:15 Kumite Kadett Dam +54 kg (8 entries draw)
Pool 2/2
11:15 - 11:50 (00:35)
11:20
11:25
11:30 Kumite Kadett Herr -57 kg (7 entries draw)
11:30 - 12:15 (00:45)
Kumite Kadett Herr -63 kg (4 entries draw)
11:30 - 11:50 (00:20)
11:35
11:40
11:45
11:50 Kumite Kadett Herr -70 kg (3 entries draw)
11:50 - 12:05 (00:15)
Kumite Kadett Dam +54 kg (4 entries draw)
Repechage 2
11:50 - 12:05 (00:15)
11:55
12:00
12:05 Kumite Kadett Dam +54 kg (2 entries draw)
Final
12:10
12:15 Lag Kumite Kadett Herr (2 entries draw)
12:15 - 12:45 (00:30)
12:20
12:25 Lag Kumite Kadett Dam (3 entries draw)
Pool 1/2
12:25 - 12:55 (00:30)
Lag Kumite Kadett Dam (3 entries draw)
Pool 2/2
12:25 - 12:55 (00:30)
12:30
12:35
12:40
12:45
12:50
12:55 Lag Kumite Kadett Dam (2 entries draw)
Repechage 1
12:55 - 13:10 (00:15)
Lag Kumite Kadett Dam (2 entries draw)
Repechage 2
12:55 - 13:10 (00:15)
13:00
13:05
13:10 Lag Kumite Kadett Dam (2 entries draw)
Final
13:10 - 13:25 (00:15)
13:15
13:20