sportdata
Danmarksmesterskaberne 2022 - 2022-03-25

2022-03-25 / 2022-03-26 / 2022-03-27 / Print

Tatami 1 Tatami 2 Tatami 3 Tatami 4 Tatami 5 Tatami 6
16:00 Indregistrering og vejning
16:00 - 19:30 (03:30)
16:05
16:10
16:15
16:20
16:25
16:30
16:35
16:40
16:45
16:50
16:55
17:00 Official møde
17:00 - 17:15 (00:15)
17:05
17:10
17:15 Dommermøde
17:15 - 17:45 (00:30)
17:20
17:25
17:30
17:35
17:40
17:45 Coachmøde
17:45 - 18:00 (00:15)
17:50
17:55
18:00 Kata kvinder Master +35 år [DkarF] (11 entries draw)
18:00 - 18:45 (00:45)
Kata mænd Master +35 år [DkarF] (11 entries draw)
18:00 - 18:45 (00:45)
Kata piger Kadet [DkarF] (12 entries draw)
Pool 1/2
18:00 - 18:50 (00:50)
Kata kvinder Senior [DkarF] (11 entries draw)
Pool 1/2
18:00 - 18:45 (00:45)
Kata kvinder Senior [DkarF] (11 entries draw)
Pool 2/2
18:00 - 18:45 (00:45)
18:05
18:10
18:15
18:20
18:25
18:30
18:35
18:40
18:45 Kata piger 11 år [DkarF] R2-G1 (4 entries draw)
-G1
18:45 - 19:00 (00:15)
Kata piger 11 år [DkarF] R2-G2 (4 entries draw)
-G2
18:45 - 19:00 (00:15)
18:50
18:55
19:00 Kata piger 11 år [DkarF] R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
h 1
19:00 - 19:10 (00:10)
19:05
19:10 Kata piger 11 år [DkarF] R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
h 2
19:10 - 19:20 (00:10)
19:15
19:20
19:25
19:30
19:35 Pause
19:35 - 19:55 (00:20)
19:40
19:45 Pause
19:45 - 20:05 (00:20)
Pause
19:45 - 20:05 (00:20)
19:50 Pause
19:50 - 20:10 (00:20)
19:55
20:00
20:05 Kata kvinder Ungsenior [DkarF] (7 entries draw)
20:05 - 20:35 (00:30)
Kata mænd Ungsenior [DkarF] (5 entries draw)
20:05 - 20:25 (00:20)
20:10 Kata piger 12 år [DkarF] R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)

20:10 - 20:20 (00:10)
Pause
20:10 - 20:30 (00:20)
20:15
20:20 Kata piger 12 år [DkarF] R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)

20:20 - 20:30 (00:10)
20:25
20:30 Kata piger Junior [DkarF] (6 entries draw)
Pool 1/2
20:30 - 20:55 (00:25)
Kata drenge Junior [DkarF] (6 entries draw)
Pool 1/2
20:30 - 20:55 (00:25)
20:35
20:40
20:45 Kata piger 13 år [DkarF] R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)

20:45 - 20:55 (00:10)
20:50
20:55 Kata kvinder Ungsenior [DkarF] R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
20:55 - 21:05 (00:10)
Kata drenge Kadet [DkarF] (8 entries draw)
Pool 1/2
20:55 - 21:30 (00:35)
21:00
21:05 Kata drenge Kadet [DkarF] (8 entries draw)
Pool 2/2
21:05 - 21:40 (00:35)
21:10
21:15
21:20 Kata drenge Junior [DkarF] R2-G1 (4 entries draw)
21:20 - 21:35 (00:15)
21:25 Kata piger Junior [DkarF] R2-G1 (4 entries draw)
21:25 - 21:40 (00:15)
21:30 Kata drenge Kadet [DkarF] R2-G1 (4 entries draw)
21:30 - 21:45 (00:15)
21:35 Kata drenge Junior [DkarF] R2-G2 (4 entries draw)
21:35 - 21:50 (00:15)
21:40 Kata drenge Kadet [DkarF] R2-G2 (4 entries draw)
21:40 - 21:55 (00:15)
Kata piger Junior [DkarF] R2-G2 (4 entries draw)
21:40 - 21:55 (00:15)
21:45
21:50 Kata drenge Junior [DkarF] R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
21:50 - 22:00 (00:10)
21:55 Kata drenge Kadet [DkarF] R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
21:55 - 22:05 (00:10)
Kata piger Junior [DkarF] R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
21:55 - 22:05 (00:10)
22:00 Kata drenge Junior [DkarF] R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
22:00 - 22:10 (00:10)
22:05
22:10
22:15 Kata piger Junior [DkarF] R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
22:15 - 22:25 (00:10)
22:20
22:25 Hold Kata Mix Kadet/ Junior [DkarF] (6 entries draw)
22:25 - 22:55 (00:30)
22:30
22:35
22:40
22:45
22:50
22:55
23:00
23:05
23:10
23:15
23:20
23:25 Hold Kata Mix Senior [DKarF] (3 entries draw)
23:25 - 23:40 (00:15)
23:30
23:35

sportdata
Danmarksmesterskaberne 2022 - 2022-03-26

2022-03-25 / 2022-03-26 / 2022-03-27 / Print

Tatami 1 Tatami 2 Tatami 3 Tatami 4 Tatami 5 Tatami 6
06:15 Indregistrering og vejning
06:15 - 11:00 (04:45)
06:20
06:25
06:30
06:35
06:40
06:45
06:50
06:55
07:00 Official møde
07:00 - 07:15 (00:15)
Dommermøde
07:00 - 07:45 (00:45)
07:05
07:10
07:15
07:20
07:25
07:30
07:35
07:40
07:45 Coachmøde
07:45 - 08:00 (00:15)
07:50
07:55
08:00 Kumite mænd Master +35 år [DkarF] (9 entries draw)
08:00 - 09:00 (01:00)
Kumite mænd Master +45 år [DkarF] (15 entries draw)
08:00 - 09:30 (01:30)
Kumite drenge Kadet -57 kg [DkarF] (8 entries draw)
08:00 - 08:35 (00:35)
Kumite drenge Kadet -52 kg [DkarF] (4 entries draw)
08:00 - 08:25 (00:25)
08:05
08:10
08:15
08:20
08:25 Kumite piger Kadet +54 kg [DkarF] (18 entries draw)
08:25 - 10:00 (01:35)
08:30
08:35 Kumite drenge Kadet -63 kg [DkarF] (8 entries draw)
08:35 - 09:10 (00:35)
08:40
08:45
08:50
08:55
09:00 Kumite kvinder Master +45 år [DkarF] (6 entries draw)
09:00 - 09:30 (00:30)
09:05
09:10 Kumite piger Kadet -47 kg [DkarF] (6 entries draw)
09:10 - 09:40 (00:30)
09:15
09:20
09:25
09:30 Kumite kvinder Master +35 år [DkarF] (4 entries draw)
09:30 - 09:55 (00:25)
Kumite drenge Junior +76 kg [DkarF] (4 entries draw)
09:30 - 09:55 (00:25)
09:35
09:40 Kumite drenge Junior -76 kg [DkarF] (8 entries draw)
09:40 - 10:15 (00:35)
09:45
09:50
09:55 Kumite drenge Junior -61 kg [DkarF] (4 entries draw)
09:55 - 10:20 (00:25)
Kumite drenge Junior -68 kg [DkarF] (6 entries draw)
09:55 - 10:25 (00:30)
10:00 Kumite piger Kadet -54 kg [DkarF] (9 entries draw)
10:00 - 10:50 (00:50)
10:05
10:10
10:15 Kumite mænd Senior -75 kg [DkarF] (10 entries draw)
Pool 1/1
10:15 - 10:55 (00:40)
10:20 Kumite piger Junior +59 kg [DkarF] (13 entries draw)
10:20 - 11:25 (01:05)
10:25 Kumite piger Junior -53 kg [DkarF] (6 entries draw)
10:25 - 10:55 (00:30)
10:30
10:35
10:40
10:45
10:50 Ungsenior kvinder +61 (5 entries draw)
10:50 - 11:15 (00:25)
10:55 Kumite Mænd Ungsenior -67 kg [DkarF] (6 entries draw)
10:55 - 11:30 (00:35)
Kumite mænd Senior -75 kg [DkarF] (6 entries draw)
Repechage
10:55 - 11:15 (00:20)
11:00
11:05
11:10
11:15 Kumite Kvinder Ungsenior -61 kg [DkarF] (2 entries draw)
Ungsenior mænd +75 (4 entries draw)
11:15 - 11:40 (00:25)
11:20 Kumite kvinder Senior -61 kg [DkarF] (5 entries draw)
Pool 1/1
11:20 - 11:35 (00:15)
11:25 Kumite Mænd Ungsenior -75 kg [DkarF] (8 entries draw)
11:25 - 12:10 (00:45)
11:30 Kadet drenge +63 (6 entries draw)
11:30 - 12:00 (00:30)
11:35 Kumite kvinder Senior -61 kg [DkarF] (2 entries draw)
Repechage
11:35 - 11:45 (00:10)
11:40 Kumite kvinder Senior +68 kg [DkarF] (6 entries draw)
Pool 1/1
11:40 - 12:00 (00:20)
11:45 Kumite kvinder Senior -68 kg [DkarF] (4 entries draw)
11:45 - 12:15 (00:30)
11:50
11:55
12:00 Kumite mænd Senior -60 kg [DkarF] (4 entries draw)
12:00 - 12:30 (00:30)
Kumite kvinder Senior +68 kg [DkarF] (4 entries draw)
Repechage
12:00 - 12:10 (00:10)
12:05
12:10 Kumite mænd Senior +84 kg [DkarF] (8 entries draw)
Pool 1/1
12:10 - 12:40 (00:30)
Kumite mænd Senior -67 kg [DkarF] (7 entries draw)
Pool 1/1
12:10 - 12:35 (00:25)
12:15 Kumite piger Junior -59 kg [DkarF] (7 entries draw)
12:15 - 12:50 (00:35)
12:20
12:25
12:30 Kumite mænd Senior -84 kg [DkarF] (3 entries draw)
12:30 - 12:45 (00:15)
12:35 Kumite mænd Senior -67 kg [DkarF] (4 entries draw)
Repechage
12:35 - 12:45 (00:10)
12:40
12:45 Lunch
12:45 - 13:25 (00:40)
Lunch
12:45 - 13:15 (00:30)
12:50 Lunch
12:50 - 13:30 (00:40)
Lunch
12:50 - 13:20 (00:30)
12:55
13:00
13:05
13:10
13:15
13:20
13:25
13:30 Hold Kumite Piger Junior [DkarF] (5 entries draw)
13:30 - 14:45 (01:15)
Hold Kumite piger Kadet [DkarF] (7 entries draw)
13:30 - 15:05 (01:35)
Hold Kumite mænd Senior [DkarF] (9 entries draw)
Pool 1/1
13:30 - 14:55 (01:25)
13:35
13:40
13:45 Hold Kumite drenge Junior [DkarF] (5 entries draw)
13:45 - 15:00 (01:15)
13:50
13:55
14:00
14:05
14:10
14:15
14:20
14:25
14:30
14:35
14:40
14:45 Hold Kumite drenge Kadet [DkarF] (4 entries draw)
14:45 - 15:10 (00:25)
14:50
14:55 Setup til finaler
14:55 - 15:10 (00:15)
Hold Kumite mænd Senior [DkarF] (5 entries draw)
Repechage
14:55 - 15:30 (00:35)
15:00
15:05
15:10
15:15
15:20
15:25
15:30 Taler
15:30 - 15:50 (00:20)
15:35
15:40
15:45
15:50 Kata piger 11 år [DkarF] R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
tch Pool 1/1
15:50 - 16:00 (00:10)
15:55
16:00 Kata piger 12 år [DkarF] R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
Pool 1/1
16:00 - 16:10 (00:10)
16:05
16:10 Kumite kvinder Senior -61 kg [DkarF] (2 entries draw)
Final
16:10 - 16:20 (00:10)
16:15
16:20 Kumite mænd Senior -67 kg [DkarF] (2 entries draw)
Final
16:20 - 16:30 (00:10)
16:25
16:30 Kumite kvinder Senior +68 kg [DkarF] (2 entries draw)
Final
16:30 - 16:40 (00:10)
16:35
16:40 Kumite mænd Senior -75 kg [DkarF] (2 entries draw)
Final
16:40 - 16:50 (00:10)
16:45
16:50 Kumite mænd Senior +84 kg [DkarF] (2 entries draw)
Final
16:50 - 17:00 (00:10)
16:55
17:00 Hold Kumite kvinder Senior [DkarF] (2 entries draw)
Final
17:00 - 17:15 (00:15)
17:05
17:10
17:15 Hold Kumite mænd Senior [DkarF] (2 entries draw)
Final
17:15 - 17:30 (00:15)
17:20
17:25
17:30 Medaljeoverrækkelse og uddeling af pokaler
17:30 - 18:05 (00:35)
17:35
17:40
17:45
17:50
17:55
18:00

sportdata
Danmarksmesterskaberne 2022 - 2022-03-27

2022-03-25 / 2022-03-26 / 2022-03-27 / Print

Tatami 1 Tatami 2 Tatami 3 Tatami 4 Tatami 5 Tatami 6
07:00 Indregistrering og vejning
07:00 - 11:00 (04:00)
07:05
07:10
07:15
07:20
07:25
07:30
07:35
07:40
07:45
07:50
07:55
08:00 Official møde
08:00 - 08:15 (00:15)
08:05
08:10
08:15 Dommermøde
08:15 - 08:45 (00:30)
08:20
08:25
08:30
08:35
08:40
08:45 Coachmøde
08:45 - 09:00 (00:15)
08:50
08:55
09:00 Hold Kata Mix Børn [DkarF] (5 entries draw)
09:00 - 09:20 (00:20)
09:05
09:10
09:15
09:20 Hold Kata Mix Børn [DkarF] R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
09:20 - 09:30 (00:10)
09:25
09:30 Hold Kata Mix Børn [DkarF] R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
09:30 - 09:40 (00:10)
09:35
09:40 Hold Kata Mix Børn [DkarF] R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
09:40 - 09:50 (00:10)
09:45
09:50
09:55
10:00 Kata piger 13 år [DkarF] (8 entries draw)
Pool 1/2
10:00 - 10:30 (00:30)
Kata piger 13 år [DkarF] (7 entries draw)
Pool 2/2
10:00 - 10:25 (00:25)
Kata drenge 9 og 10 år (7 entries draw)
10:00 - 10:25 (00:25)
Kata piger u10 (6 entries draw)
10:00 - 10:20 (00:20)
Kata piger 11 år [DkarF] (11 entries draw)
10:00 - 10:40 (00:40)
10:05
10:10
10:15
10:20 Kata piger u10 R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
10:20 - 10:30 (00:10)
10:25 Kata piger 12 år [DkarF] (11 entries draw)
10:25 - 11:05 (00:40)
Kata piger Kadet [DkarF] R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)

10:25 - 10:35 (00:10)
10:30 Kata piger Junior [DkarF] R3 Bronze Medal Match 2 (4 entries draw)

10:30 - 10:45 (00:15)
Kata piger u10 R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
10:30 - 10:40 (00:10)
10:35 Kata piger Kadet [DkarF] R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)

10:35 - 10:45 (00:10)
10:40 Kata piger u10 R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
10:40 - 10:50 (00:10)
Kata piger 13 år [DkarF] R3 Bronze Medal Match 2 (4 entries draw)

10:40 - 10:55 (00:15)
10:45 Kata piger Junior [DkarF] R3 Gold Medal Match (4 entries draw)

10:45 - 11:00 (00:15)
Kata piger Kadet [DkarF] R3 Gold Medal Match (2 entries draw)

10:45 - 10:55 (00:10)
10:50 Kata drenge 12 år [DkarF] (9 entries draw)
Pool 2/2
10:50 - 11:10 (00:20)
10:55 Kata drenge 12 år [DkarF] (10 entries draw)
Pool 1/2
10:55 - 11:30 (00:35)
Kata piger 13 år [DkarF] R3 Gold Medal Match (4 entries draw)

10:55 - 11:10 (00:15)
11:00 Kata piger u10 R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
al Match 1
11:00 - 11:10 (00:10)
11:05 Kata piger 12 år [DkarF] R2-G1 (4 entries draw)
11:05 - 11:20 (00:15)
11:10 Kata piger u10 R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
al Match 2
11:10 - 11:20 (00:10)
Kata drenge 13 år [DkarF] (6 entries draw)
Pool 1/2
11:10 - 11:25 (00:15)
11:15
11:20 Kata piger u10 R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
edal Match
11:20 - 11:30 (00:10)
Kata piger 12 år [DkarF] R2-G2 (4 entries draw)
11:20 - 11:35 (00:15)
11:25 Kata drenge 13 år [DkarF] (6 entries draw)
Pool 2/2
11:25 - 11:40 (00:15)
11:30 Kata drenge 8 år [DkarF] (7 entries draw)
11:30 - 11:55 (00:25)
Kata kvinder Ungsenior [DkarF] R2 Bronze Medal Match 2 (4 entries draw)

11:30 - 11:45 (00:15)
11:35 Kata piger 12 år [DkarF] R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
11:35 - 11:45 (00:10)
11:40 Kata drenge 13 år [DkarF] R2-G1 (4 entries draw)
11:40 - 11:50 (00:10)
Kata drenge 11 år [DkarF] (8 entries draw)
11:40 - 12:10 (00:30)
11:45 Kata piger 12 år [DkarF] R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
11:45 - 11:55 (00:10)
Kata kvinder Ungsenior [DkarF] R2 Gold Medal Match (4 entries draw)

11:45 - 12:00 (00:15)
11:50 Kata drenge 13 år [DkarF] R2-G2 (4 entries draw)
11:50 - 12:00 (00:10)
11:55
12:00 Kata drenge 13 år [DkarF] R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
12:00 - 12:10 (00:10)
12:05 Lunch
12:05 - 13:00 (00:55)
12:10 Kata drenge 13 år [DkarF] R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
12:10 - 12:20 (00:10)
12:15
12:20 Kata drenge 13 år [DkarF] R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
12:20 - 12:30 (00:10)
12:25 Lunch
12:25 - 13:00 (00:35)
12:30 Lunch
12:30 - 13:00 (00:30)
Lunch
12:30 - 13:00 (00:30)
12:35
12:40 Lunch
12:40 - 13:10 (00:30)
12:45
12:50
12:55
13:00 KUMITE DRENGE 7 ÅR [DKARF] (2 entries draw)
Kumite drenge 9 år [DkarF] (5 entries draw)
13:00 - 13:20 (00:20)
Kumite piger 8 år [DkarF] (5 entries draw)
13:00 - 13:20 (00:20)
Kumite drenge -45 kg 12 år [DkarF] (15 entries draw)
13:00 - 14:05 (01:05)
13:05 Kumite drenge 8 år [DkarF] (8 entries draw)
13:05 - 13:35 (00:30)
13:10 Kumite piger 9 år [DkarF] (6 entries draw)
13:10 - 13:35 (00:25)
13:15
13:20 Kumite drenge 10 år [DkarF] (10 entries draw)
13:20 - 14:05 (00:45)
KUMITE PIGER 7 ÅR [DKARF] (3 entries draw)
13:20 - 13:30 (00:10)
13:25
13:30 Kumite piger 11 år [DkarF] (13 entries draw)
13:30 - 14:25 (00:55)
13:35 Kumite piger 10 år [DkarF] (9 entries draw)
13:35 - 14:20 (00:45)
Kumite drenge 11 år [DkarF] (17 entries draw)
13:35 - 14:55 (01:20)
13:40
13:45
13:50
13:55
14:00
14:05 Kumite drenge +45 kg 12 år [DkarF] (8 entries draw)
14:05 - 14:35 (00:30)
Kumite drenge +50 kg 13 år [DkarF] (13 entries draw)
14:05 - 15:00 (00:55)
14:10
14:15
14:20 Kumite drenge -50 kg 13 år [DkarF] (15 entries draw)
14:20 - 15:25 (01:05)
14:25 KUMITE PIGER 13 ÅR +49 KG[DKARF] (14 entries draw)
14:25 - 15:25 (01:00)
14:30
14:35 KUMITE PIGER 12 ÅR -44 KG[DKARF] (5 entries draw)
14:35 - 14:55 (00:20)
14:40
14:45
14:50
14:55 KUMITE PIGER 12 ÅR +44 KG[DKARF] (9 entries draw)
14:55 - 15:40 (00:45)
KUMITE PIGER 13 ÅR -49 KG[DKARF] (7 entries draw)
14:55 - 15:25 (00:30)
15:00
15:05
15:10
15:15
15:20
15:25
15:30
15:35