sportdata
SVENSKA MÄSTERSKAPEN I KARATE 2022 - 2022-09-17

2022-09-17 / 2022-09-18 / Print

Tatami 1 Tatami 2 Tatami 3 Tatami 4
07:15 Kristianstad Arena öppnar
07:15 - 07:55 (00:40)
Kristianstad Arena öppnar
07:15 - 07:55 (00:40)
Kristianstad Arena öppnar
07:15 - 07:55 (00:40)
Kristianstad Arena öppnar
07:15 - 07:55 (00:40)
07:20
07:25
07:30
07:35
07:40
07:45
07:50
07:55
08:00 Invigning
08:00 - 08:15 (00:15)
Invigning
08:00 - 08:15 (00:15)
Invigning
08:00 - 08:15 (00:15)
Invigning
08:00 - 08:15 (00:15)
08:05
08:10
08:15
08:20 Kata Junior Dam (8 entries draw)
Pool 1/2
08:20 - 08:45 (00:25)
Kata Junior Dam (8 entries draw)
Pool 2/2
08:20 - 08:45 (00:25)
Kata Junior Herr (4 entries draw)
Pool 1/2
08:20 - 08:35 (00:15)
Kata Junior Herr (3 entries draw)
Pool 2/2
08:20 - 08:30 (00:10)
08:25
08:30 Kata Junior Herr R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
08:35 Kata Junior Herr R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
08:40 Kata Junior Herr R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
08:45 Kata Junior Dam R2-G1 (4 entries draw)
08:45 - 09:00 (00:15)
Kata Junior Dam R2-G2 (4 entries draw)
08:45 - 09:00 (00:15)
Kata U21 Herr (4 entries draw)
Pool 1/2
08:45 - 09:00 (00:15)
Kata U21 Herr (3 entries draw)
Pool 2/2
08:45 - 08:55 (00:10)
08:50
08:55 Kata U21 Herr R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
09:00 Kata Junior Dam R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
Kata Junior Dam R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
Kata U21 Herr R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
09:05 Kata Junior Dam R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
Kata U21 Herr R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
09:10 Kata U21 Dam (6 entries draw)
Pool 1/2
09:10 - 09:30 (00:20)
Kata U21 Dam (5 entries draw)
Pool 2/2
09:10 - 09:25 (00:15)
Kata Senior Herr (11 entries draw)
Pool 1/2
09:10 - 09:45 (00:35)
Kata Senior Herr (11 entries draw)
Pool 2/2
09:10 - 09:45 (00:35)
09:15
09:20
09:25 Kata U21 Dam R2-G2 (4 entries draw)
09:25 - 09:40 (00:15)
09:30 Kata U21 Dam R2-G1 (4 entries draw)
09:30 - 09:45 (00:15)
09:35
09:40 Kata U21 Dam R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
09:45 Kata U21 Dam R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
Kata Senior Herr R2-G1 (4 entries draw)
09:45 - 10:00 (00:15)
Kata Senior Herr R2-G2 (4 entries draw)
09:45 - 10:00 (00:15)
09:50 Kata U21 Dam R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
09:55
10:00 Kata Senior Herr R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
Kata Senior Herr R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
10:05 Kata Senior Herr R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
10:10 Kata Senior Dam (7 entries draw)
Pool 1/4
10:10 - 10:30 (00:20)
Kata Senior Dam (7 entries draw)
Pool 2/4
10:10 - 10:30 (00:20)
Kata Senior Dam (7 entries draw)
Pool 3/4
10:10 - 10:30 (00:20)
Kata Senior Dam (7 entries draw)
Pool 4/4
10:10 - 10:30 (00:20)
10:15
10:20
10:25
10:30 Kata Senior Dam R2-G1 (8 entries draw)
10:30 - 10:55 (00:25)
Kata Senior Dam R2-G2 (8 entries draw)
10:30 - 10:55 (00:25)
Lag Kata Senior Herr (4 entries draw)
10:30 - 10:45 (00:15)
P R I S U T D E L N I N G
10:30 - 11:30 (01:00)
10:35
10:40
10:45 Lag Kata Senior Herr R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
10:50 P R I S U T D E L N I N G
10:50 - 11:30 (00:40)
10:55 Kata Senior Dam R3-G1 (4 entries draw)
10:55 - 11:10 (00:15)
Kata Senior Dam R3-G2 (4 entries draw)
10:55 - 11:10 (00:15)
11:00
11:05
11:10 Kata Senior Dam R4 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
Kata Senior Dam R4 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
11:15 Kata Senior Dam R4 Gold Medal Match (2 entries draw)
P R I S U T D E L N I N G
11:15 - 11:30 (00:15)
11:20 Lag Kata Senior Dam (2 entries draw)
11:25 P R I S U T D E L N I N G
11:30 L U N C H
11:30 - 12:15 (00:45)
L U N C H
11:30 - 12:15 (00:45)
L U N C H
11:30 - 12:00 (00:30)
L U N C H
11:30 - 12:00 (00:30)
11:35
11:40
11:45
11:50
11:55
12:00 Kumite U21 Herr -84 kg (2 entries draw)
12:05 Kumite U21 Herr -75 kg (8 entries draw)
12:05 - 12:55 (00:50)
12:10
12:15 Kumite U21 Dam -55 kg (4 entries draw)
12:15 - 12:30 (00:15)
Kumite U21 Dam -61 kg (2 entries draw)
Kumite U21 Herr -60 kg (4 entries draw)
12:15 - 12:30 (00:15)
12:20 Kumite U21 Dam +68 kg (3 entries draw)
12:20 - 12:30 (00:10)
12:25
12:30 Kumite U21 Dam -68 kg (2 entries draw)
Kumite Junior Dam -53 kg (6 entries draw)
12:30 - 13:05 (00:35)
Kumite U21 Herr -67 kg (5 entries draw)
12:30 - 13:05 (00:35)
12:35 Kumite Junior Dam -48 kg (2 entries draw)
12:40 Kumite Junior Dam +59 kg (10 entries draw)
12:40 - 13:40 (01:00)
12:45
12:50
12:55 Kumite Junior Herr -68 kg (11 entries draw)
12:55 - 14:00 (01:05)
13:00
13:05 Kumite Junior Dam -59 kg (7 entries draw)
13:05 - 13:45 (00:40)
Kumite Junior Herr -76 kg (6 entries draw)
13:05 - 13:40 (00:35)
13:10
13:15
13:20
13:25
13:30
13:35
13:40 Kumite Senior Dam +68 kg (4 entries draw)
13:40 - 13:55 (00:15)
Kumite Junior Herr +76 kg (5 entries draw)
13:40 - 14:10 (00:30)
13:45 Kumite Senior Dam -55 kg (4 entries draw)
13:45 - 14:00 (00:15)
13:50
13:55 Kumite Senior Dam -68 kg (5 entries draw)
13:55 - 14:30 (00:35)
14:00 Kumite Senior Herr +84 kg (12 entries draw)
14:00 - 15:25 (01:25)
Kumite Senior Herr -60 kg (4 entries draw)
14:00 - 14:15 (00:15)
14:05
14:10 Kumite Junior Herr -55 kg (2 entries draw)
14:15 Kumite Junior Herr -61 kg (4 entries draw)
14:15 - 14:30 (00:15)
Kumite Senior Herr -67 kg (8 entries draw)
14:15 - 15:05 (00:50)
14:20
14:25
14:30 Kumite Senior Dam -61 kg (6 entries draw)
14:30 - 15:10 (00:40)
Kumite Senior Herr -75 kg (10 entries draw)
14:30 - 15:45 (01:15)
14:35
14:40
14:45
14:50
14:55
15:00
15:05 Kumite Senior Herr -84 kg (6 entries draw)
15:05 - 15:45 (00:40)
15:10 Lag Kumite Junior Dam (4 entries draw)
15:10 - 15:50 (00:40)
15:15
15:20
15:25 Lag Kumite Senior Dam (3 entries draw)
15:25 - 15:55 (00:30)
15:30
15:35
15:40
15:45 Lag Kumite Senior Herr (7 entries draw)
15:45 - 16:45 (01:00)
Lag Kumite Senior Herr / 2
15:45 - 16:45 (01:00)
15:50
15:55 Lag Kumite Junior Herr (6 entries draw)
15:55 - 16:45 (00:50)
Lag Kumite Junior Herr / 2
15:55 - 16:45 (00:50)
16:00
16:05
16:10
16:15
16:20
16:25
16:30
16:35
16:40
16:45 Lag Kumite Junior Mixed (5 entries draw)
16:45 - 17:15 (00:30)
Lag Kumite Junior Mixed / 2
16:45 - 17:15 (00:30)
Lag Kumite Junior Mixed / 3
16:45 - 17:15 (00:30)
Lag Kumite Junior Mixed / 4
16:45 - 17:15 (00:30)
16:50
16:55
17:00
17:05
17:10
17:15 Lag Kumite Senior Mixed (5 entries draw)
17:15 - 17:45 (00:30)
Lag Kumite Senior Mixed / 2
17:15 - 17:45 (00:30)
Lag Kumite Senior Mixed / 3
17:15 - 17:45 (00:30)
Lag Kumite Senior Mixed / 4
17:15 - 17:45 (00:30)
17:20
17:25
17:30
17:35
17:40
17:45 PRISUTDELNING SKER LÖPA NDE I DE INDIVIDUELLA KLASSERNA
17:45 - 18:00 (00:15)
PRISUTDELNING SKER LÖPA NDE I DE INDIVIDUELLA KLASSERNA
17:45 - 18:00 (00:15)
PRISUTDELNING SKER LÖPA NDE I DE INDIVIDUELLA KLASSERNA
17:45 - 18:00 (00:15)
PRISUTDELNING SKER LÖPA NDE I DE INDIVIDUELLA KLASSERNA
17:45 - 18:00 (00:15)
17:50
17:55

sportdata
SVENSKA MÄSTERSKAPEN I KARATE 2022 - 2022-09-18

2022-09-17 / 2022-09-18 / Print

Tatami 1 Tatami 2 Tatami 3
08:15 Arenan öppnar
08:15 - 09:00 (00:45)
Arenan öppnar
08:15 - 09:00 (00:45)
Arenan öppnar
08:15 - 09:00 (00:45)
08:20
08:25
08:30
08:35
08:40
08:45
08:50
08:55
09:00 Invigning
09:00 - 09:15 (00:15)
Invigning
09:00 - 09:15 (00:15)
Invigning
09:00 - 09:15 (00:15)
09:05
09:10
09:15 Kata Kadett Dam (11 entries draw)
09:15 - 09:50 (00:35)
Kata Kadett Herr (14 entries draw)
09:15 - 10:00 (00:45)
PARA LAG KATA STÅENDE MIX DAM & HERR (3 entries draw)
09:15 - 09:30 (00:15)
09:20
09:25
09:30 PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR (14 entries draw)
09:30 - 10:25 (00:55)
09:35
09:40
09:45
09:50 Kata Kadett Dam R2-G1 (4 entries draw)
09:50 - 10:05 (00:15)
09:55
10:00 Kata Kadett Herr R2-G1 (4 entries draw)
10:00 - 10:15 (00:15)
10:05 Kata Kadett Dam R2-G2 (4 entries draw)
10:05 - 10:20 (00:15)
10:10
10:15 Kata Kadett Herr R2-G2 (4 entries draw)
10:15 - 10:30 (00:15)
10:20 Kata Kadett Dam R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
10:25 Kata Kadett Dam R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR R2-G1 (4 entries draw)
10:25 - 10:40 (00:15)
10:30 Kata Kadett Dam R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
Kata Kadett Herr R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
10:35 Prisutdelning
10:35 - 11:00 (00:25)
Kata Kadett Herr R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
10:40 Kata Kadett Herr R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR R2-G2 (4 entries draw)
10:40 - 10:55 (00:15)
10:45 Prisutdelning
10:45 - 11:00 (00:15)
10:50
10:55 PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
10:55 - 11:05 (00:10)
11:00 Kumite Kadett Dam -54 kg (13 entries draw)
11:00 - 12:15 (01:15)
Kumite Kadett Dam +54 kg (13 entries draw)
11:00 - 12:15 (01:15)
11:05 PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
11:05 - 11:15 (00:10)
11:10
11:15 PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
11:15 - 11:25 (00:10)
11:20
11:25 Prisutdelning
11:25 - 11:45 (00:20)
11:30
11:35
11:40
11:45 Kumite Kadett Dam -47 kg (2 entries draw)
11:50 Lunch
11:50 - 12:35 (00:45)
11:55
12:00
12:05
12:10
12:15 Lunch
12:15 - 13:00 (00:45)
Lunch
12:15 - 13:00 (00:45)
12:20
12:25
12:30
12:35 Kumite Kadett Herr +70 kg (4 entries draw)
12:35 - 12:50 (00:15)
12:40
12:45
12:50 Kumite Kadett Herr -57 kg (4 entries draw)
12:50 - 13:05 (00:15)
12:55
13:00 Kumite Kadett Herr -52 kg (9 entries draw)
13:00 - 14:00 (01:00)
Kumite Kadett Herr -63 kg (8 entries draw)
13:00 - 13:45 (00:45)
13:05 Kumite Kadett Herr -70 kg (5 entries draw)
13:05 - 13:35 (00:30)
13:10
13:15
13:20
13:25
13:30
13:35
13:40
13:45 Lag Kumite Kadett Dam (5 entries draw)
13:45 - 14:30 (00:45)
Lag Kumite Kadett Dam / 2
13:45 - 14:30 (00:45)
13:50
13:55
14:00 Lag Kumite Kadett Herr (3 entries draw)
14:00 - 14:25 (00:25)
14:05
14:10
14:15
14:20
14:25
14:30 PRISUTDELNING SKER LÖPANDE UNDER DAGEN
14:30 - 15:00 (00:30)
PRISUTDELNING SKER LÖPANDE UNDER DAGEN
14:30 - 15:00 (00:30)
PRISUTDELNING SKER LÖPANDE UNDER DAGEN
14:30 - 15:00 (00:30)
14:35
14:40
14:45
14:50
14:55