Results
 
Svenska Mästerskapen 2015 - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
Kata Junior Dam 1gold Wåglund Lina Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kata Junior Dam 2silver Högström Joanna Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kata Junior Dam 3bronze Walter Linnéa Bodens Karateklubb  SWEDEN
        Kata Junior Dam 3bronze Löwenadler Alexandra Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kata Junior Dam 5 Sökare Felicia Kodokai karateklubb  SWEDEN
        Kata Junior Dam 5 Kadowaki Emi Linköping Shotokan KK  SWEDEN
        Kata Junior Dam 7 Elofsson Linn Zendokai Halmstad  SWEDEN
        Kata Junior Dam 7 Hedqvist Carolina Combat Academy Sweden  SWEDEN
Kata Junior Herr 1gold Truong Khai Goju-Kai Karate Do Eskilstuna  SWEDEN
        Kata Junior Herr 2silver Pagot Alexander Lidingö Karate Dojo, Stockholm  SWEDEN
        Kata Junior Herr 3bronze Ek-Sjödin Malcolm Lidingö Karate Dojo, Stockholm  SWEDEN
        Kata Junior Herr 3bronze Raskov Kristoffer Zendokai Halmstad  SWEDEN
        Kata Junior Herr 5 Svahn Felix Zenshinkai Hylte Karateklubb  SWEDEN
        Kata Junior Herr 5 Berglund William Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Kata Kadett Dam 1gold Hagman Smilla Combat Academy Sweden  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 2silver Tran Emma Solstadens Karateklubb Sweden  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 3bronze Berndtsson Julia Combat Academy Sweden  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 3bronze Vernström Felicia Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 5 Rosendahl Hanna Combat Academy Sweden  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 5 Mörén Siri Solna Karate Dojo  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 7 Briesch Caroline Solna Karate Dojo  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 7 Wais Maria Lerums Karateklubb  SWEDEN
Kata Kadett Herr 1gold Pham David Wado Karate Katrineholm  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 2silver Toth Ian Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 3bronze Siambalis Neo Combat Academy Sweden  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 3bronze Petreski Dennis Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 5 Svahn Emil Zenshinkai Hylte Karateklubb  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 5 Meidner Ludwig Solna Karate Dojo  SWEDEN
Kata Senior Dam 1gold Karlsson Mia Degerfors kuniba kai  SWEDEN
        Kata Senior Dam 2silver Löwenadler Alexandra Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kata Senior Dam 3bronze Wåglund Lina Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kata Senior Dam 3bronze Tran Izabella Solstadens Karateklubb Sweden  SWEDEN
        Kata Senior Dam 5 Högström Joanna Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kata Senior Dam 5 Stjärnholm Olivia Bodens Karateklubb  SWEDEN
        Kata Senior Dam 7 Stridh Ellinor WEXIÖ KARATE KAI  SWEDEN
Kata Senior Herr 1gold FALK KARL ERIK FELIX Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kata Senior Herr 2silver ENKAMP JESSE Combat Academy Sweden  SWEDEN
        Kata Senior Herr 3bronze Matti Mattias Minakami karate dojo  SWEDEN
        Kata Senior Herr 3bronze Truong Khai Goju-Kai Karate Do Eskilstuna  SWEDEN
        Kata Senior Herr 5 Manaphon Sittiphon Umeå Chikubukai karateförening  SWEDEN
        Kata Senior Herr 5 Hemmati Moghadam Afshin Linköping Shotokan KK  SWEDEN
        Kata Senior Herr 7 Pagot Alexander Lidingö Karate Dojo, Stockholm  SWEDEN
Kata U21 Dam 1gold Karlsson Mia Degerfors kuniba kai  SWEDEN
        Kata U21 Dam 2silver Tran Izabella Solstadens Karateklubb Sweden  SWEDEN
        Kata U21 Dam 3bronze Barun Barbara Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kata U21 Dam 3bronze Pham Julia Wado Karate Katrineholm  SWEDEN
        Kata U21 Dam 5 Svanberg Veronika Tensho karateklubb  SWEDEN
        Kata U21 Dam 5 Hemmälin My Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Kata U21 Herr 1gold Örterström Love Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kata U21 Herr 2silver Vasic Stefan Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kata U21 Herr 3bronze Qanbari Ali SKIF Zenku-Kai Jönköping  SWEDEN
        Kata U21 Herr 3bronze Rehnberg Tobias Karlstad Karate Förening  SWEDEN
Kumite Junior Dam +59 kg 1gold Wåglund Lina Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 2silver Wahlén Moa Gymnastik och Atletklubben Enighet  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 3bronze Göker Busra Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 3bronze Kraljevic Viktoria Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 5 Sabic Fatma Borås Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 5 Gulin Nikita Åsele Shotokan KK  SWEDEN
Kumite Junior Dam -53 kg 1gold Ahmadi Tina Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -53 kg 2silver Nilsson Anna-Johanna Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -53 kg 3bronze Löwenadler Alexandra Wakajishi Karate  SWEDEN
Kumite Junior Dam -59 kg 1gold Gnina Dana Karategymnasiet  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 2silver Sökare Felicia Kodokai karateklubb  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 3bronze Ekström Ulla Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 3bronze Akdag Emel Shiai IF  SWEDEN
Kumite Junior Herr +76 kg 1gold Brajic Sebastian Centrum Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 2silver wendel erik Karategymnasiet  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 3bronze Rutgersson Lucas Karategymnasiet  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 3bronze Merwanson Robin Haninge Budoklubb  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 5 Berglund William Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 5 Weimer Niklas Karategymnasiet  SWEDEN
Kumite Junior Herr -55 kg 1gold Barkelind Daniel Eskilstuna Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -55 kg 2silver Ahmadi Farid Gymnastik och Atletklubben Enighet  SWEDEN
Kumite Junior Herr -68 kg 1gold Korkmaz Tomas Karategymnasiet  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 2silver Sundquist Isak Wakajishi Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 3bronze Milosevic Milan Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 3bronze Haag Jimmy Eskilstuna Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 5 Söderberg Henrik Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 5 Nordström Gabriel Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Kumite Junior Herr -76 kg 1gold Ingemansson Ludwig Eskilstuna Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 2silver Engman William Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 3bronze Kanbour Omar Västerås KarateKlubb  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 3bronze Palonen Adam Karategymnasiet  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 5 Åkerblom Jonsson Viktor Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 5 Sokcic Hedin Philip Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 7 Otiabini Dimer Shiai IF  SWEDEN
Kumite Kadett Dam +54 kg 1gold Ericsson Andrea Västerås Karatecenter  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 2silver Achehboune Amira Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 3bronze Holm Maja Tullinge Wadoryu Karate  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 3bronze Lindström Madeleine Tibblekarateklubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 5 Berggren Julia Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 5 Starcevic Natalia Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 7 Bergin Olivia Gymnastik och Atletklubben Enighet  SWEDEN
Kumite Kadett Dam -47 kg 1gold Vernström Felicia Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -47 kg 2silver Corbascio Tova Malavé Do  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -47 kg 3bronze Wais Maria Lerums Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -47 kg 3bronze Zarei Lorenjin Karateklubb Elit  SWEDEN
Kumite Kadett Dam -54 kg 1gold Lindström Nathalie Tibblekarateklubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 2silver Varzakakos Julia Åkersberga Samuraj Karate Klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 3bronze Achehboune Aya Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 3bronze Akbar Dena Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 5 Gustafsson Emilia Halmstad Shotokan Karate Klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 5 Muncan Emilia Västbo Bujinkai Gislaved  SWEDEN
Kumite Kadett Herr +70 kg 1gold Lieu Kevin Eskilstuna Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr +70 kg 2silver Japec Alexander Karate Dojo Katrineholm  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr +70 kg 3bronze Andersson Hampus Åkersberga Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr +70 kg 3bronze Norman Johannes Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -52 kg 1gold Norberg Victor Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 2silver Nurbekov Aktan Karlstad Karate Förening  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 3bronze Olsson Fredric Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 3bronze Löwenadler Teodor Wakajishi Karate  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -57 kg 1gold Akolor Adam Djursholms karate Klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 2silver Holmlöv Kalle Djursholms karate Klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 3bronze Refai Malek Solna Karate Dojo  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 3bronze Cvjetkovic Marko Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 5 Westlund Linus Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 5 Hultgren Vilde Tullinge Wadoryu Karate  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 7 Kaplaner Emre Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -63 kg 1gold Tjärnström Elliot Eskilstuna Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 2silver Larsson Jonathan Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 3bronze Österberg Gabriel Karate Dojo Katrineholm  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 3bronze Lukic Uros Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 5 Razaq Baktash Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 5 Ibradzic Amir Märsta Wado Ryu Karateklubb  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -70 kg 1gold Engman David Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 2silver Hjälmkrona Inzaina Christian Tullinge Wadoryu Karate  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 3bronze Pham David Wado Karate Katrineholm  SWEDEN
Kumite Senior Dam +68 kg 1gold Antunovic Hana Shiai IF  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 2silver Högling Josefin Karlstad Karate Förening  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 3bronze Strandman Michelle Mushindokai Karate  SWEDEN
Kumite Senior Dam -50 kg 1gold Eriksson Mickaela Malavé Do  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -50 kg 2silver Lindström Linda Malavé Do  SWEDEN
Kumite Senior Dam -55 kg 1gold Akdag Gulsah Shiai IF  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -55 kg 2silver Lääveri Sabina Shiai IF  SWEDEN
Kumite Senior Dam -61 kg 1gold Kaup Stephanie Malavé Do  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 2silver Haag Alexandra Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 3bronze Ceder Sanna Halmstad Shotokan Karate Klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 3bronze Hengami Arefeh Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 5 Frid Linnea Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 5 Tyburski Anna Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
Kumite Senior Dam -68 kg 1gold Rasmusson Lisa Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 2silver Mourad Rim Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 3bronze Marimon Taija Tullinge Wadoryu Karate  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 3bronze Andersson Malin Säffle Karateklubb  SWEDEN
Kumite Senior Herr +84 kg 1gold Hyden Jonathan Motalasportkarate  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 2silver Avdic Aldin Centrum Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 3bronze Gomez Alexander Motalasportkarate  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 3bronze Petrovic Aleksandar Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 5 Sundlin Andreas Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 5 Wandin Thomas Söderhamns Nahate Dojo  SWEDEN
Kumite Senior Herr -60 kg 1gold Mandorff Hakan Malavé Do  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -60 kg 2silver Forsgren Björn Söderhamns Nahate Dojo  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -60 kg 3bronze Checa Marcos Märsta Wado Ryu Karateklubb  SWEDEN
Kumite Senior Herr -67 kg 1gold Simaei Peyman Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 2silver Sabic Edis Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 3bronze Yousefi Rohollah Karategymnasiet  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 3bronze Karimi Hussein Karategymnasiet  SWEDEN
Kumite Senior Herr -75 kg 1gold Sadik Sadik Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 2silver Daniali Alireza Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 3bronze Qanbari Ali SKIF Zenku-Kai Jönköping  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 3bronze Langelotz Dan Gojukai minami karateklubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 5 Andersson Mattias Åkersberga Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 5 Garrido Mattias Malavé Do  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 7 Hussaini Zaman Åsele Shotokan KK  SWEDEN
Kumite Senior Herr -84 kg 1gold Bull Victor Gymnastik och Atletklubben Enighet  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 2silver Celepli Celal Shiai IF  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 3bronze Sökare Gustaf Kodokai karateklubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 3bronze Bebinno Roberto. SKIF Zenku-Kai Jönköping  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 5 Wester David Åkersberga Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 5 Berglund Joel Umeå Shotokan karateklubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 7 Palmqvist Joel Bushido karate Sweden  SWEDEN
Kumite U21 Dam +60 kg 1gold Rasmusson Lisa Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite U21 Dam +60 kg 2silver Högling Josefin Karlstad Karate Förening  SWEDEN
        Kumite U21 Dam +60 kg 3bronze Ahlard Sandra Guldstaden Shotokan Karateklubb  SWEDEN
        Kumite U21 Dam +60 kg 3bronze Blom Sara Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite U21 Dam +60 kg 5 Salter Matilda Budokwai Stockholm  SWEDEN
        Kumite U21 Dam +60 kg 5 Tyburski Anna Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
Kumite U21 Dam -53 kg 1gold Eriksson Mickaela Malavé Do  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -53 kg 2silver Szoppe Viktoria Shiai IF  SWEDEN
Kumite U21 Dam -60 kg 1gold Haag Alexandra Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -60 kg 2silver Ceder Sanna Halmstad Shotokan Karate Klubb  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -60 kg 3bronze Holmgren Julia Umeå Shotokan karateklubb  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -60 kg 3bronze Österman Elin Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Kumite U21 Herr +78 kg 1gold Bull Victor Gymnastik och Atletklubben Enighet  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +78 kg 2silver Palmqvist Joel Bushido karate Sweden  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +78 kg 3bronze Avdic Aldin Centrum Sportkarate  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +78 kg 3bronze Sundlin Andreas Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +78 kg 5 Åström Scott Gymnastik och Atletklubben Enighet  SWEDEN
Kumite U21 Herr -68 kg 1gold Sabic Edis Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -68 kg 2silver Fahlstedt Tim Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
Kumite U21 Herr -78 kg 1gold Qanbari Ali SKIF Zenku-Kai Jönköping  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -78 kg 2silver Bodén Arthur Bodens Karateklubb  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -78 kg 3bronze Niska Jens Luleå Shotokan Klubb  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -78 kg 3bronze Andersson Mattias Åkersberga Karateklubb  SWEDEN
Lag Kata Junior Dam 1gold Wakajishi lakata female(Högström, Löwenadler, Wåglund) Wakajishi Karate  SWEDEN
        Lag Kata Junior Dam 2silver Zendokai(Elofsson, HERMANSSON, Palm) Zendokai Halmstad  SWEDEN
        Lag Kata Junior Dam 3bronze Wakajishi lagkata jr female 2(Danek, Fahlen, Poletto) Wakajishi Karate  SWEDEN
        Lag Kata Junior Dam 4 Karlstad KF(Bergstrand, Vegar, Wester) Karlstad Karate Förening  SWEDEN
        Lag Kata Junior Dam 5 Mushindokai (Andersson, Perju, Pham) Mushindokai Karate  SWEDEN
Lag Kata Senior Dam 1gold Wakajishi lakata female(Högström, Löwenadler, Wåglund) Wakajishi Karate  SWEDEN
        Lag Kata Senior Dam 2silver Karlstad KF(Enblom, Vegar, Wester) Karlstad Karate Förening  SWEDEN
        Lag Kata Senior Dam 3bronze Wakajishi lagkata female sr 2(Nguien, Stenfelt, Stenfelt) Wakajishi Karate  SWEDEN
Lag Kata Senior Herr 1gold Wakajishi lagkata male sr 1(Poletto, Rosenlind, Ström) Wakajishi Karate  SWEDEN
        Lag Kata Senior Herr 2silver Wakajishi lagkata male sr 2(Andersson, Bennerhuilt, Danek) Wakajishi Karate  SWEDEN
Lag Kumite Junior Dam 1gold Wakajishi kumite jr female(Göker, Nilsson, Wåglund) Wakajishi Karate  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Dam 2silver Wakajishi lagkumite female jr 2(Danek, Högström, Löwenadler) Wakajishi Karate  SWEDEN
Lag Kumite Junior Herr 1gold Eskilstuna Karateklubb(Barkelind, Haag, Ingemansson) Eskilstuna Karateklubb  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 2silver Botkyrka Shukokai Lag 1(Berglund, Markkanen, Sokcic Hedin) Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 3bronze Shiai KK - Juniorlag Herr(Otiabini, Ruthran, Tavakoli) Shiai IF  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 3bronze RIG karate 2(Palonen, Rutgersson, Weimer) Karategymnasiet  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 5 Botkyrka Shukokai Lag 2(Nordström, Söderberg, Åkerblom Jonsson) Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Lag Kumite Kadett Dam 1gold Stockholms fighters (Lindström, Lindström, Lindström) Tibblekarateklubb  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 2silver Team Frölunda(Achehboune, Achehboune, Akbar, Berggren) Frölunda karate klubb  SWEDEN
Lag Kumite Kadett Herr 1gold Sundsvalls Sportkarate(Engman, Nouripour, Olsson, Olsson) Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Herr 2silver Botkyrka Shukokai(Kaplaner, Larsson, Norman) Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Herr 3bronze Karate Dojo Katrineholm(Ekman, Japec, Österberg) Karate Dojo Katrineholm  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Herr 3bronze Team Kanzen 1(Norberg, Razaq, Westlund) Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Herr 5 TULLINGE KARATE KLUBB(Gredin, Hjälmkrona Inzaina, Hultgren) Tullinge Wadoryu Karate  SWEDEN
Lag Kumite Senior Dam 1gold Shiai KK Damlag(Akdag, Antunovic, Lääveri) Shiai IF  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Dam 2silver Malave Do Dam(Eriksson, Kaup, Lindström, Pacull) Malavé Do  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Dam 3bronze Botkyrka Shukokai(Barun, Blom, Wallin, Österman) Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Dam 3bronze Sundsvalls Sportkarate(Fandén, Haag, Rasmusson) Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
Lag Kumite Senior Herr 1gold Karateklubb Elit(Bedri, Petrovic, Sabic, Sadik) Karateklubb Elit  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 2silver Åkersberga Karateklubb(Andersson, Wester, Wester) Åkersberga Karateklubb  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 3bronze Malave Do Herr(Garrido, Mandorff, Tegebäck) Malavé Do  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 3bronze Wakajishi lagkumite herr(Skogeby, Tallberg, Örterström) Wakajishi Karate  SWEDEN
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-09-23 00:56:45 CEST +02:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE