Results
 
Gladsaxe Karate Cup 2016 - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
KATA +45ÅR DAMER/HERRE 10-4KYU 1gold Willumsen Henrik Horsens Shotokan Karate  DENMARK
        KATA +45ÅR DAMER/HERRE 10-4KYU 2sivler Østermark Torben Seiki karate-do kai  DENMARK
        KATA +45ÅR DAMER/HERRE 10-4KYU 3bronze Hansen Sam Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
KATA +45ÅR DAMER/HERRE 3KYU-DAN 1gold Jersbil Thomas Allerød Karate Dojo  DENMARK
        KATA +45ÅR DAMER/HERRE 3KYU-DAN 2sivler Petersen Søren Egens Allerød Karate Dojo  DENMARK
        KATA +45ÅR DAMER/HERRE 3KYU-DAN 3bronze Nøddebo Anja Tokugawa Karate Aarhus1  DENMARK
        KATA +45ÅR DAMER/HERRE 3KYU-DAN 3bronze Hietala Kurt yujo-kai, Glostrup Karateklub  DENMARK
KATA 10-12år Piger 3kyu/Dan 1gold Batakujevic Erika BUSHI Karate  DENMARK
        KATA 10-12år Piger 3kyu/Dan 2sivler Blomberg Caroline Egedal Karate Klub  DENMARK
        KATA 10-12år Piger 3kyu/Dan 3bronze Lippert Sara Tatakau  DENMARK
        KATA 10-12år Piger 3kyu/Dan 3bronze Radakovic Vanesa BUSHI Karate  DENMARK
Kata 10år Drenge 10kyu/3kyu 1gold Holm Casper Egedal Karate Klub  DENMARK
        Kata 10år Drenge 10kyu/3kyu 2sivler Hristov Andreas Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kata 10år Drenge 10kyu/3kyu 3bronze Mansour Hassan Brøndby Karate Klub  DENMARK
        Kata 10år Drenge 10kyu/3kyu 3bronze Reimer Inuk Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
KATA 10ÅR PIGER 10KYU/4KYU 1gold Jeppesen Mynthe Egedal Karate Klub  DENMARK
        KATA 10ÅR PIGER 10KYU/4KYU 2sivler Sommer Samantha Roman yujo-kai, Glostrup Karateklub  DENMARK
        KATA 10ÅR PIGER 10KYU/4KYU 3bronze Rosenørn Mathilde Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        KATA 10ÅR PIGER 10KYU/4KYU 3bronze Laugesen Nikoline Itosu-Kai Dragør  DENMARK
Kata 11-12år Drenge 3Kyu/Dan 1gold Petersson Oliver Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kata 11-12år Drenge 3Kyu/Dan 2sivler Schamaitat Ludvig Allerød Karate Dojo  DENMARK
        Kata 11-12år Drenge 3Kyu/Dan 3bronze Bruun Enebo Oscar Tatakau  DENMARK
        Kata 11-12år Drenge 3Kyu/Dan 3bronze Asmussen Andreas Horsens Shotokan Karate  DENMARK
KATA 11ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 1gold Lomholt Lucas Itosu-Kai Dragør  DENMARK
        KATA 11ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 2sivler Daugbjerg Alexander Itosu-Kai Dragør  DENMARK
        KATA 11ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 3bronze Starbæk Jeppesen Frode Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        KATA 11ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 3bronze Oppelstrup Andreas Kofukan Denmark  DENMARK
KATA 11ÅR PIGER 10KYU/4KYU 1gold Rohrsted Klara Kofukan Denmark  DENMARK
        KATA 11ÅR PIGER 10KYU/4KYU 2sivler brown gro Itosu-kai Bosatsu  DENMARK
        KATA 11ÅR PIGER 10KYU/4KYU 3bronze Busk Lea Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        KATA 11ÅR PIGER 10KYU/4KYU 3bronze Christensen Hannah Egedal Karate Klub  DENMARK
KATA 12ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 1gold Appel William yujo-kai, Glostrup Karateklub  DENMARK
        KATA 12ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 2sivler Bech Lund Jakob Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        KATA 12ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 3bronze Kronborg Andreas Silkeborg Karate Skole  DENMARK
        KATA 12ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 3bronze Riding Clausen Tobias Kaizen Karate Do, Kolding  DENMARK
KATA 12ÅR PIGER 10KYU/4KYU 1gold Bitterhoff Karen Itosu-Kai Dragør  DENMARK
        KATA 12ÅR PIGER 10KYU/4KYU 2sivler Vestergaard Caroline Amager Genseiryu Karate  DENMARK
        KATA 12ÅR PIGER 10KYU/4KYU 3bronze Kundert Kampmann Sofia Karate-Do Gentofte  DENMARK
        KATA 12ÅR PIGER 10KYU/4KYU 3bronze Høyer Cathrine Karate-Do Gentofte  DENMARK
Kata 13-15År Piger 10Kyu/4Kyu 1gold Jørgensen Emma Egedal Karate Klub  DENMARK
        Kata 13-15År Piger 10Kyu/4Kyu 2sivler Wittenburg Sille Harders Karate-Do Gentofte  DENMARK
        Kata 13-15År Piger 10Kyu/4Kyu 3bronze Nielsen Amalie Itosu-kai Bosatsu  DENMARK
        Kata 13-15År Piger 10Kyu/4Kyu 3bronze Hammel Adda Itosu-kai Bosatsu  DENMARK
KATA 13ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 1gold Nielsen Oliver BUSHI Karate  DENMARK
        KATA 13ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 2sivler Nagel Henrik Kaizen Karate Do, Kolding  DENMARK
        KATA 13ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 3bronze Ahlmann Jensen Bastian Kaizen Karate Do, Kolding  DENMARK
        KATA 13ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 3bronze Dynnesen Nikolaj Kofukan Denmark  DENMARK
KATA 13ÅR DRENGE 3KYU/DAN 1gold Kusano Reinosuke Itosu-kai Bosatsu  DENMARK
        KATA 13ÅR DRENGE 3KYU/DAN 2sivler Homann Esben Egholm Silkeborg Karate Skole  DENMARK
        KATA 13ÅR DRENGE 3KYU/DAN 3bronze Werner William Holming Allerød Karate Dojo  DENMARK
        KATA 13ÅR DRENGE 3KYU/DAN 3bronze Starbæk jeppesen Otto Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
KATA 13ÅR PIGER 3KYU/DAN 1gold Christiansen Josephine Itosu-Kai Dragør  DENMARK
        KATA 13ÅR PIGER 3KYU/DAN 2sivler Pedersen Stephanie Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        KATA 13ÅR PIGER 3KYU/DAN 3bronze Enevoldsen Anna Itosu-Kai Dragør  DENMARK
        KATA 13ÅR PIGER 3KYU/DAN 3bronze Jordansen Amalie Amager Genseiryu Karate  DENMARK
Kata 14-15år drenge 10-5kyu 1gold Hashmi Rafay Saiko Odense  DENMARK
        Kata 14-15år drenge 10-5kyu 2sivler B. Johansen Frederik Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kata 14-15år drenge 10-5kyu 3bronze Camur Kasimbey Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kata 14-15år drenge 10-5kyu 3bronze Henriksen Jakob Budo sportskarate Ishøj  DENMARK
Kata 14-15år drenge 4-1kyu 1gold Warner Mikkel Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kata 14-15år drenge 4-1kyu 2sivler Hansen Jacob Albert Silkeborg Karate Skole  DENMARK
        Kata 14-15år drenge 4-1kyu 3bronze B. Andersen Malthe Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kata 14-15år drenge 4-1kyu 3bronze Bell Daniel Karate-Do Gentofte  DENMARK
Kata 14-15år drenge dan 1gold Andersen August Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kata 14-15år drenge dan 2sivler Bundgaard Thomas Goodarzi Karate Academy  DENMARK
        Kata 14-15år drenge dan 3bronze Troest Nikolaj Itosu-Kai Dragør  DENMARK
        Kata 14-15år drenge dan 3bronze Hietala. Mads yujo-kai, Glostrup Karateklub  DENMARK
Kata 14-15år piger 4-1kyu 1gold Scharff Laura Itosu-Kai Dragør  DENMARK
        Kata 14-15år piger 4-1kyu 2sivler Jansen Christina Saiko Odense  DENMARK
        Kata 14-15år piger 4-1kyu 3bronze Scharff Cecilie Itosu-Kai Dragør  DENMARK
        Kata 14-15år piger 4-1kyu 3bronze Ridder Maria Itosu-Kai Dragør  DENMARK
Kata 14-15år piger dan 1gold Bräunlich Pi Allerød Karate Dojo  DENMARK
        Kata 14-15år piger dan 2sivler Eidnes Lea Horsens Shotokan Karate  DENMARK
        Kata 14-15år piger dan 3bronze Petersen Nicoline Allerød Karate Dojo  DENMARK
        Kata 14-15år piger dan 3bronze Hansen Cecilie Skov Allerød Karate Dojo  DENMARK
Kata 16-17år drenge 4-1kyu 1gold Lindhardt Mads Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kata 16-17år drenge 4-1kyu 2sivler Lundsted Christian Saiko Odense  DENMARK
        Kata 16-17år drenge 4-1kyu 3bronze Egeskov Andre´ Seiki karate-do kai  DENMARK
        Kata 16-17år drenge 4-1kyu 3bronze Dyhrberg-Christensen Marcus Vinther Genbukai Karatedo  DENMARK
Kata 16-34år Mix 4-1kyu 1gold Lundsted Christian Saiko Odense  DENMARK
        Kata 16-34år Mix 4-1kyu 2sivler Jørgensen Louise Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kata 16-34år Mix 4-1kyu 3bronze Jørgensen Tamara Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kata 16-34år Mix 4-1kyu 3bronze Høj Mette Horsens Shotokan Karate  DENMARK
Kata 16-34år Mix Dan 1gold Lauritsen Michella Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kata 16-34år Mix Dan 2sivler Thanh Tung Nguyen Allerød Karate Dojo  DENMARK
        Kata 16-34år Mix Dan 3bronze Pedersen Michaela Henriette Karatecenter Horsens  DENMARK
KATA 35-44ÅR DAMER/HERRE 10KYU-4KYU 1gold Daugbjerg Michael Itosu-Kai Dragør  DENMARK
        KATA 35-44ÅR DAMER/HERRE 10KYU-4KYU 2sivler Wøldike Petersen Lars Tokugawa Karate Aarhus1  DENMARK
        KATA 35-44ÅR DAMER/HERRE 10KYU-4KYU 3bronze Cotiga Marius Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        KATA 35-44ÅR DAMER/HERRE 10KYU-4KYU 3bronze Can Hüeyin yujo-kai, Glostrup Karateklub  DENMARK
KATA 35-44ÅR DAMER/HERRE 3KYU--DAN 1gold Holde-Bygvraa Magnus Allerød Karate Dojo  DENMARK
        KATA 35-44ÅR DAMER/HERRE 3KYU--DAN 2sivler Kold Mads Allerød Karate Dojo  DENMARK
        KATA 35-44ÅR DAMER/HERRE 3KYU--DAN 3bronze Le Thanh yujo-kai, Glostrup Karateklub  DENMARK
        KATA 35-44ÅR DAMER/HERRE 3KYU--DAN 3bronze Sørensen Camilla Horsens Shotokan Karate  DENMARK
KATA 9ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 1gold Thomsen silas Kofukan Denmark  DENMARK
        KATA 9ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 2sivler Rasmussen Jeppe Egedal Karate Klub  DENMARK
        KATA 9ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 3bronze Mac Lukas Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        KATA 9ÅR DRENGE 10KYU/4KYU 3bronze Weimart Kristian Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
KATA 9ÅR PIGER 10KYU-4KYU 1gold Precht Kristine Egedal Karate Klub  DENMARK
        KATA 9ÅR PIGER 10KYU-4KYU 2sivler Bohnhoff Karla Itosu-kai Bosatsu  DENMARK
        KATA 9ÅR PIGER 10KYU-4KYU 3bronze Ammendrup Ida Egedal Karate Klub  DENMARK
        KATA 9ÅR PIGER 10KYU-4KYU 3bronze Mastilo Milla Katarina Egedal Karate Klub  DENMARK
Kumite 14-15 år drenge 10-5kyu 1gold Henriksen Jakob Budo sportskarate Ishøj  DENMARK
        Kumite 14-15 år drenge 10-5kyu 2sivler B. Johansen Frederik Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kumite 14-15 år drenge 10-5kyu 3bronze Hashmi Rafay Saiko Odense  DENMARK
        Kumite 14-15 år drenge 10-5kyu 3bronze Bertelsen Nikolaj Fønsskov Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
Kumite 14-15år drenge 4-1kyu +63kg 1gold Petersen Christian Godthjælp GreveKarate  DENMARK
        Kumite 14-15år drenge 4-1kyu +63kg 2sivler Petersen Frederik Godthjælp GreveKarate  DENMARK
        Kumite 14-15år drenge 4-1kyu +63kg 3bronze Larsen Mads Viberg Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
Kumite 14-15år drenge 4-1kyu -63kg 1gold Lebehrt Malte Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        Kumite 14-15år drenge 4-1kyu -63kg 2sivler Karlsen Theis Ørskov Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        Kumite 14-15år drenge 4-1kyu -63kg 3bronze Warner Mikkel Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kumite 14-15år drenge 4-1kyu -63kg 3bronze Jensen Oliver Ishoej Karate Klub  DENMARK
Kumite 14-15År drenge Dan 2sivler Mathiassen Emil GreveKarate  DENMARK
        Kumite 14-15År drenge Dan 3bronze Saleem. Luqman yujo-kai, Glostrup Karateklub  DENMARK
        Kumite 14-15År drenge Dan 3bronze Andersen August Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
Kumite 14-15år piger 10-5Kyu 1gold Dieu-Tam Jørgensen Sofie Egedal Karate Klub  DENMARK
        Kumite 14-15år piger 10-5Kyu 2sivler Lauritsen Line Bech Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        Kumite 14-15år piger 10-5Kyu 3bronze Stage Frederikke Kofukan Denmark  DENMARK
Kumite 14-15år piger 4-1Kyu 1gold Christiansen Hannah Egedal Karate Klub  DENMARK
        Kumite 14-15år piger 4-1Kyu 2sivler Ceper Gamze nur Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        Kumite 14-15år piger 4-1Kyu 3bronze Hansen Natalie K GreveKarate  DENMARK
Kumite 14-15år piger Dan 1gold Nielsen Maria GreveKarate  DENMARK
        Kumite 14-15år piger Dan 3bronze Kjærsgaard Sacha GreveKarate  DENMARK
Kumite 16-17år drenge 4-1kyu +68kg 1gold Nielsen Mathias GreveKarate  DENMARK
        Kumite 16-17år drenge 4-1kyu +68kg 2sivler Efland Robin Ishoej Karate Klub  DENMARK
        Kumite 16-17år drenge 4-1kyu +68kg 3bronze Christensen Benjamin Goodarzi Karate Academy  DENMARK
        Kumite 16-17år drenge 4-1kyu +68kg 3bronze Lundsted Christian Saiko Odense  DENMARK
Kumite 16-17år drenge dan +68kg 1gold Goodarzi Lucas Goodarzi Karate Academy  DENMARK
        Kumite 16-17år drenge dan +68kg 2sivler Behrenthz Rasmus GreveKarate  DENMARK
Kumite 16-17år piger 4-1kyu +59kg 1gold Prebendorf Madsen Amanda Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        Kumite 16-17år piger 4-1kyu +59kg 2sivler Agerholm Jensen Ditte TOKON HJØRRING  DENMARK
        Kumite 16-17år piger 4-1kyu +59kg 3bronze Hjelm Nikoline Kofukan Denmark  DENMARK
Kumite 16-17år piger 4-1kyu -59kg 1gold Toubro Victoria Egedal Karate Klub  DENMARK
        Kumite 16-17år piger 4-1kyu -59kg 2sivler Jørgensen Louise Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kumite 16-17år piger 4-1kyu -59kg 3bronze Hartman Nielsen Cecilie Østerbro Shotokan Karate  DENMARK
Kumite 16-17år Piger Dan 1gold Lauritsen Michella Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kumite 16-17år Piger Dan 2sivler Precht Emilie Egedal Karate Klub  DENMARK
Kumite 18-34år Herre 10-1kyu 1gold Ochsner Ridder Lukas Tokugawa Karate Aarhus1  DENMARK
        Kumite 18-34år Herre 10-1kyu 2sivler Ringberth Philip Sportskarate.dk  DENMARK
        Kumite 18-34år Herre 10-1kyu 3bronze Duong Søren TOKON HJØRRING  DENMARK
        Kumite 18-34år Herre 10-1kyu 3bronze Hermansen Mads GreveKarate  DENMARK
Kumite 18-34år Herre Dan 1gold Rasmussen Patrick TOKON HJØRRING  DENMARK
        Kumite 18-34år Herre Dan 2sivler Bao Huy TOKON HJØRRING  DENMARK
Kumite 18-34år herre dan -67kg 1gold Bao Huy TOKON HJØRRING  DENMARK
        Kumite 18-34år herre dan -67kg 2sivler jodelli nima Itosu-kai Bosatsu  DENMARK
        Kumite 18-34år herre dan -67kg 3bronze Hatting Ralph Nich Brøndby Karate Klub  DENMARK
Kumite 18-34år herre dan -75kg 2sivler Lindhage Jacobsen Nicolai BUSHI Karate  DENMARK
        Kumite 18-34år herre dan -75kg 3bronze Rasmussen Patrick TOKON HJØRRING  DENMARK
Kumite 18-34år Kvinder 10kyu/dan -61kg 1gold Høj Mette Horsens Shotokan Karate  DENMARK
        Kumite 18-34år Kvinder 10kyu/dan -61kg 2sivler Hoeper Michelle BUSHI Karate  DENMARK
Kumite 18-34år Kvinder Dan 1gold Lauritsen Natascha Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kumite 18-34år Kvinder Dan 2sivler Jørgensen Tamara Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Kumite 18-34år Kvinder Dan 3bronze Idris Huma Brøndby Karate Klub  DENMARK
Kumite 9-10år drenge 3Kyu-Dan 1gold Vinther Valdemar TOKON HJØRRING  DENMARK
        Kumite 9-10år drenge 3Kyu-Dan 2sivler Shah Conrad Brøndby Karate Klub  DENMARK
        Kumite 9-10år drenge 3Kyu-Dan 3bronze Holm Casper Egedal Karate Klub  DENMARK
        Kumite 9-10år drenge 3Kyu-Dan 3bronze Rebernik Nicolas Goodarzi Karate Academy  DENMARK
KUMITE DRENGE 10ÅR 10-4KYU 1gold El-Khatib Karim GreveKarate  DENMARK
        KUMITE DRENGE 10ÅR 10-4KYU 2sivler El-Khatib Nasim GreveKarate  DENMARK
        KUMITE DRENGE 10ÅR 10-4KYU 3bronze Frederiksen David GreveKarate  DENMARK
        KUMITE DRENGE 10ÅR 10-4KYU 3bronze Lundquist Aakerman Mads Budo sportskarate Ishøj  DENMARK
KUMITE DRENGE 11ÅR 10-4KYU 1gold Linaa Mathias Bech GreveKarate  DENMARK
        KUMITE DRENGE 11ÅR 10-4KYU 2sivler Oppelstrup Andreas Kofukan Denmark  DENMARK
        KUMITE DRENGE 11ÅR 10-4KYU 3bronze Sørensen Jesper GreveKarate  DENMARK
        KUMITE DRENGE 11ÅR 10-4KYU 3bronze Scagensstierne Frederik GreveKarate  DENMARK
KUMITE DRENGE 11ÅR 3KYU-DAN 1gold Moradi Persian Ishoej Karate Klub  DENMARK
        KUMITE DRENGE 11ÅR 3KYU-DAN 2sivler Midjord Jonathan Itosu-kai Bosatsu  DENMARK
        KUMITE DRENGE 11ÅR 3KYU-DAN 3bronze Petersson Oliver Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        KUMITE DRENGE 11ÅR 3KYU-DAN 3bronze Skytte Frederik Wichmand GreveKarate  DENMARK
KUMITE DRENGE 12ÅR 10-4KYU 1gold Kristensen Noah Sportskarate.dk  DENMARK
        KUMITE DRENGE 12ÅR 10-4KYU 2sivler Von Platen August Sportskarate.dk  DENMARK
        KUMITE DRENGE 12ÅR 10-4KYU 3bronze Skovgaard Mikkel GreveKarate  DENMARK
        KUMITE DRENGE 12ÅR 10-4KYU 3bronze Galtt-Møller Christian Goodarzi Karate Academy  DENMARK
KUMITE DRENGE 12ÅR 3KYU-DAN 1gold Christensen Mads GreveKarate  DENMARK
        KUMITE DRENGE 12ÅR 3KYU-DAN 2sivler Kjærbøl Marcus GreveKarate  DENMARK
        KUMITE DRENGE 12ÅR 3KYU-DAN 3bronze Kanturovski Okan Ishoej Karate Klub  DENMARK
        KUMITE DRENGE 12ÅR 3KYU-DAN 3bronze Pedersen Frederik Brix Allerød Karate Dojo  DENMARK
KUMITE DRENGE 13ÅR 10KYU-4KYU 1gold Friis Emil Kofukan Denmark  DENMARK
        KUMITE DRENGE 13ÅR 10KYU-4KYU 2sivler Nielsen Oliver BUSHI Karate  DENMARK
        KUMITE DRENGE 13ÅR 10KYU-4KYU 3bronze Lehbert Malthe Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        KUMITE DRENGE 13ÅR 10KYU-4KYU 3bronze Matthisson Benjamin GreveKarate  DENMARK
KUMITE DRENGE 13ÅR 3KYU-DAN 1gold Stern Oliver Egedal Karate Klub  DENMARK
        KUMITE DRENGE 13ÅR 3KYU-DAN 2sivler Palis Mathias Ishoej Karate Klub  DENMARK
        KUMITE DRENGE 13ÅR 3KYU-DAN 3bronze Starbæk jeppesen Otto Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        KUMITE DRENGE 13ÅR 3KYU-DAN 3bronze Tesfay Yafet Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
KUMITE DRENGE 9ÅR 10-4KYU 1gold Kristensen Simon Sportskarate.dk  DENMARK
        KUMITE DRENGE 9ÅR 10-4KYU 2sivler Møller Frederik TOKON HJØRRING  DENMARK
        KUMITE DRENGE 9ÅR 10-4KYU 3bronze Damsholt Oscar Sportskarate.dk  DENMARK
        KUMITE DRENGE 9ÅR 10-4KYU 3bronze Bajwa Yasin Budo sportskarate Ishøj  DENMARK
KUMITE HERRE +45ÅR 10-4KYU 1gold Hansen Sam Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        KUMITE HERRE +45ÅR 10-4KYU 2sivler Willumsen Henrik Horsens Shotokan Karate  DENMARK
        KUMITE HERRE +45ÅR 10-4KYU 3bronze Nielsen Carsten Panduro Goodarzi Karate Academy  DENMARK
KUMITE HERRE +45ÅR 3KYU-DAN 1gold Sekandari Mansoor Ishoej Karate Klub  DENMARK
        KUMITE HERRE +45ÅR 3KYU-DAN 2sivler Erdogan Halil Tokugawa Karate Aarhus1  DENMARK
        KUMITE HERRE +45ÅR 3KYU-DAN 3bronze Bundgaard Poul Goodarzi Karate Academy  DENMARK
        KUMITE HERRE +45ÅR 3KYU-DAN 3bronze Nielsen Kim Tokugawa Karate Aarhus1  DENMARK
KUMITE HERRE 35-44ÅR 10KYU-4KYU 1gold Lund Thomas Budo sportskarate Ishøj  DENMARK
        KUMITE HERRE 35-44ÅR 10KYU-4KYU 2sivler Tamer Murat BUSHI Karate  DENMARK
        KUMITE HERRE 35-44ÅR 10KYU-4KYU 3bronze Santos Philip Ishoej Karate Klub  DENMARK
        KUMITE HERRE 35-44ÅR 10KYU-4KYU 3bronze Müller Carsten Itosu-kai Bosatsu  DENMARK
KUMITE HERRE 35-44ÅR 3KYU-DAN 1gold Møller Lasse Holmen Aarhus Shotokan Karate-Do  DENMARK
        KUMITE HERRE 35-44ÅR 3KYU-DAN 2sivler Lise Gert Ishoej Karate Klub  DENMARK
        KUMITE HERRE 35-44ÅR 3KYU-DAN 3bronze Rasmussen Nikolaj Genshi-Kan  DENMARK
        KUMITE HERRE 35-44ÅR 3KYU-DAN 3bronze Andresen Jan Goodarzi Karate Academy  DENMARK
Kumite Kvinder +35år 10 Kyu/Dan 2sivler Galtt-Møller Birgitte Goodarzi Karate Academy  DENMARK
KUMITE KVINDER 35-44ÅR 10KYU-4KYU 1gold Hahn Susanne Ishoej Karate Klub  DENMARK
        KUMITE KVINDER 35-44ÅR 10KYU-4KYU 2sivler Mebus Anne Dorte Amager Genseiryu Karate  DENMARK
Kumite Piger 10-11År 3Kyu-Dan 1gold Radakovic Vanesa BUSHI Karate  DENMARK
        Kumite Piger 10-11År 3Kyu-Dan 2sivler Olsen Nicoline Ishoej Karate Klub  DENMARK
        Kumite Piger 10-11År 3Kyu-Dan 3bronze Alberg Camilla Ishoej Karate Klub  DENMARK
        Kumite Piger 10-11År 3Kyu-Dan 3bronze Ludvigsen Isabella GreveKarate  DENMARK
KUMITE PIGER 10ÅR 10KYU-4KYU 1gold Lauritsen Maria Bech Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        KUMITE PIGER 10ÅR 10KYU-4KYU 2sivler Thomsen Amalie Røper GreveKarate  DENMARK
        KUMITE PIGER 10ÅR 10KYU-4KYU 3bronze Beyk Mariah GreveKarate  DENMARK
        KUMITE PIGER 10ÅR 10KYU-4KYU 3bronze Pedersen Freya Egedal Karate Klub  DENMARK
KUMITE PIGER 11ÅR 10KYU-4KYU 1gold Kallestrup Ditte Sportskarate.dk  DENMARK
        KUMITE PIGER 11ÅR 10KYU-4KYU 2sivler Rohrsted Klara Kofukan Denmark  DENMARK
        KUMITE PIGER 11ÅR 10KYU-4KYU 3bronze Lahi Genta GreveKarate  DENMARK
        KUMITE PIGER 11ÅR 10KYU-4KYU 3bronze Pedersen Emma Budo sportskarate Ishøj  DENMARK
Kumite Piger 12-13År 10Kyu-4Kyu 1gold Fuyu Lind Trine Sportskarate.dk  DENMARK
        Kumite Piger 12-13År 10Kyu-4Kyu 2sivler skjoldan Hansen Camilla Kofukan Denmark  DENMARK
        Kumite Piger 12-13År 10Kyu-4Kyu 3bronze Andgersen Line Overgaard Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        Kumite Piger 12-13År 10Kyu-4Kyu 3bronze Salbo Ida Budo sportskarate Ishøj  DENMARK
KUMITE PIGER 12ÅR 3KYU-DAN 1gold Batakujevic Erika BUSHI Karate  DENMARK
        KUMITE PIGER 12ÅR 3KYU-DAN 2sivler Pedersen Filipa Rosa GreveKarate  DENMARK
        KUMITE PIGER 12ÅR 3KYU-DAN 3bronze List Clara Ishoej Karate Klub  DENMARK
        KUMITE PIGER 12ÅR 3KYU-DAN 3bronze Vinther Laura TOKON HJØRRING  DENMARK
KUMITE PIGER 13ÅR 3KYU-DAN 1gold Larsen Sofie Viberg Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        KUMITE PIGER 13ÅR 3KYU-DAN 2sivler Muennoi Tatiana Egedal Karate Klub  DENMARK
        KUMITE PIGER 13ÅR 3KYU-DAN 3bronze Rahbek Anna Horsens Shotokan Karate  DENMARK
        KUMITE PIGER 13ÅR 3KYU-DAN 3bronze Jordansen Amalie Amager Genseiryu Karate  DENMARK
KUMITE PIGER 9ÅR 10KYU-4KYU 1gold Bohnhoff Karla Itosu-kai Bosatsu  DENMARK
        KUMITE PIGER 9ÅR 10KYU-4KYU 2sivler Abildgaard Sarah Sportskarate.dk  DENMARK
        KUMITE PIGER 9ÅR 10KYU-4KYU 3bronze Ammendrup Ida Egedal Karate Klub  DENMARK
        KUMITE PIGER 9ÅR 10KYU-4KYU 3bronze Precht Kristine Egedal Karate Klub  DENMARK
Team kata +16år damer/herre 1gold Team GKK 1(Andersen, Lauritsen, Lauritsen) Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Team kata +16år damer/herre 2sivler AKD Master Dudes(Holde-Bygvraa, Jersbil, Kold) Allerød Karate Dojo  DENMARK
Team kata 9-13år piger/drenge 1gold Team GKK 2(Busk, Hristov, Rosenørn) Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Team kata 9-13år piger/drenge 2sivler Team GKK 3(Hansen, Skill Fuchs, Weimart) Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
        Team kata 9-13år piger/drenge 3bronze Team GKK 4(Hansen, S. Koefod, Sørensen) Team GKK-Gladsaxe Karate Club  DENMARK
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-01-17 18:54:48 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE