Results
 
KARATE GRAND PRIX OSTRAVA 2016 - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
Kata female U14 -7.kyu 1gold Toś Wiktoria ATEMI Bielsko-Biała  POLAND
        Kata female U14 -7.kyu 2silver Slováková Adriana Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata female U14 -7.kyu 3bronze Bergmane Katrina Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata female U14 -7.kyu 3bronze Štenclová Tereza Kodokai Brno  CZECH REPUBLIC
        Kata female U14 -7.kyu 5 Dračková Lucie Karate Silesia Opava  CZECH REPUBLIC
        Kata female U14 -7.kyu 5 Ficon Paulina Club BKK Kime město Bielsko-Biala  POLAND
Kata Individual female Cadets 1gold KUBIŠOVÁ Emka KK Ekonóm Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female Cadets 2silver Schmiedová Michaela Karate klub ŠIN - MU Hodonín  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female Cadets 3bronze Eidler Anna Lena Frieways Karateklub  AUSTRIA
        Kata Individual female Cadets 3bronze Veselá Barbora Keiko ryu Shotokan Kladno  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female Cadets 5 Amsterdamer Noga I.S.K.A South  ISRAEL
        Kata Individual female Cadets 5 Borůvková Pavla SSC Česká Lípa  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female Cadets 7 Vencálková Monika Karate Klub Jesenik  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female Cadets 7 Lytvynyshynová Marija Karate Club Dragons Rosice, z.s.  CZECH REPUBLIC
Kata Individual female Juniors 1gold Prpicova Simona Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female Juniors 2silver Mičková Klaudia Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female Juniors 3bronze Křížová Sabina MateS Sportovni Klub  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female Juniors 3bronze Schmiedová Michaela Karate klub ŠIN - MU Hodonín  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female Juniors 5 Kimmelová Nikola TJ Slavia Kroměříž  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female Juniors 5 Kimmelová Michaela TJ Slavia Kroměříž  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female Juniors 7 Ibrahim Inas Hanko Kai Senica SVK  SLOVAKIA
        Kata Individual female Juniors 7 Walaszczyk Sonia ATEMI Bielsko-Biała  POLAND
Kata individual female Masters 35+ 1gold Carmody Lesley Tokui Ryu  SCOTLAND
        Kata individual female Masters 35+ 2silver Ručková Žaneta Hakuba karate Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kata individual female Masters 35+ 3bronze Burianová Markéta Karate Club Dragons Rosice, z.s.  CZECH REPUBLIC
Kata Individual female Sen 1gold Mišková Veronika Taro kan karate team Brno  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female Sen 2silver Křížová Sabina MateS Sportovni Klub  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female Sen 3bronze Bědroňová Ester VŠB OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female Sen 3bronze Pavlíková Jana Karate Club Dragons Rosice, z.s.  CZECH REPUBLIC
Kata Individual female U10 1gold Štefaneková Sofia Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female U10 2silver HLAVAČKOVÁ LUCIA SLOVAN BRATISLAVA KARATE  SLOVAKIA
        Kata Individual female U10 3bronze Predanocy Linda Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female U10 3bronze Kadlecajová Viktória Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female U10 5 Dynia Celina KK KABOCHA  POLAND
        Kata Individual female U10 5 Paruszewska Anna Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce  POLAND
        Kata Individual female U10 7 Kopáčová Zuzana Hanko Kai Senica SVK  SLOVAKIA
        Kata Individual female U10 7 Toś Aleksandra ATEMI Bielsko-Biała  POLAND
Kata Individual female U10 7 Kyu 1gold Toś Aleksandra ATEMI Bielsko-Biała  POLAND
        Kata Individual female U10 7 Kyu 2silver Beikmane Julija Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata Individual female U10 7 Kyu 3bronze Kopciuch Maja Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei  POLAND
        Kata Individual female U10 7 Kyu 3bronze Grznárová Michelle Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female U10 7 Kyu 5 Zaharjana Anzelika Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata Individual female U10 7 Kyu 5 Melicháreková Lenka Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female U10 7 Kyu 7 Poskerová Nela Karate Klub Jesenik  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female U10 7 Kyu 7 Sekaninová Viktorie Karate Klub Jesenik  CZECH REPUBLIC
Kata Individual female U12 1gold Draheimová Anika Karate Klub Klatovy  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female U12 2silver Kňazovčíková Nina Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female U12 3bronze Israeli Shir I.S.K.A South  ISRAEL
        Kata Individual female U12 3bronze Eidler Elena Frieways Karateklub  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 5 Borzęcka Maja SHINDO CIESZYN  POLAND
        Kata Individual female U12 5 Hac Julia Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce  POLAND
        Kata Individual female U12 7 Klein Emilia Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce  POLAND
        Kata Individual female U12 7 Macková Valentýna Klub Karate dó Bruntál  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female U12 9 Šumková Nella KARATE TYGR OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female U12 9 Gábová Daniela Hakuba karate Ostrava  CZECH REPUBLIC
KATA INDIVIDUAL FEMALE U12, 8.+7. KYU 1gold Ďurianová Jaroslava C.B.U.M Budokan Zvolen  SLOVAKIA
        KATA INDIVIDUAL FEMALE U12, 8.+7. KYU 2silver Pálešová Viktória Karate klub KUMADE Topoľčany  SLOVAKIA
        KATA INDIVIDUAL FEMALE U12, 8.+7. KYU 3bronze Beikmane Julija Salaspils Karate Club  LATVIA
        KATA INDIVIDUAL FEMALE U12, 8.+7. KYU 3bronze Hájková Zuzana Karate Tygr Ostrava  CZECH REPUBLIC
        KATA INDIVIDUAL FEMALE U12, 8.+7. KYU 5 Válková Michaela Hakuba karate Ostrava  CZECH REPUBLIC
        KATA INDIVIDUAL FEMALE U12, 8.+7. KYU 5 Šumková Nella KARATE TYGR OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
        KATA INDIVIDUAL FEMALE U12, 8.+7. KYU 7 Zaharjana Anzelika Salaspils Karate Club  LATVIA
Kata Individual female U14 1gold Vlasáková Adela KK Ekonóm Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female U14 2silver KUBIŠOVÁ Emka KK Ekonóm Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female U14 3bronze Mrázová Lucka KK Ekonóm Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual female U14 3bronze Kliś Maria ATEMI Bielsko-Biała  POLAND
        Kata Individual female U14 5 Janota Joanna ATEMI Bielsko-Biała  POLAND
        Kata Individual female U14 5 Israeli Shir I.S.K.A South  ISRAEL
        Kata Individual female U14 7 Petrušková Lucie KARATE TYGR OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female U14 7 Bednarowicz Kaja ATEMI Bielsko-Biała  POLAND
        Kata Individual female U14 9 Kania Monika SHINDO CIESZYN  POLAND
        Kata Individual female U14 9 Eidler Elena Frieways Karateklub  AUSTRIA
Kata Individual female U21 1gold Křížová Sabina MateS Sportovni Klub  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female U21 2silver Korabečná Barbora Karate Tygr Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female U21 3bronze Kimmelová Michaela TJ Slavia Kroměříž  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female U21 3bronze Kimmelová Nikola TJ Slavia Kroměříž  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual female U21 5 Bědroňová Ester VŠB OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
Kata Individual male Cadets 1gold Kouba Tomáš Keiko ryu Shotokan Kladno  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male Cadets 2silver Stockinger Tobias Frieways Karateklub  AUSTRIA
        Kata Individual male Cadets 3bronze Chudý Matěj Style karate Lednické Rovne  SLOVAKIA
        Kata Individual male Cadets 3bronze Prievozník Šimon SEIGOKAN SLOVAKIA  SLOVAKIA
        Kata Individual male Cadets 5 Morozovs Marats Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata Individual male Cadets 5 Mazmanov Alexandr Karate Club Dragons Rosice, z.s.  CZECH REPUBLIC
Kata Individual male Juniors 1gold Kopáč Martin Hanko Kai Senica SVK  SLOVAKIA
        Kata Individual male Juniors 2silver Stockinger Tobias Frieways Karateklub  AUSTRIA
        Kata Individual male Juniors 3bronze Rendla Marek Keiko ryu Shotokan Kladno  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male Juniors 3bronze Knápek Tomáš Taro kan karate team Brno  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male Juniors 5 Bobek Oliver Karate Tygr Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male Juniors 5 Unger Martin TJ Slavia Kroměříž  CZECH REPUBLIC
Kata Individual male Sen 1gold Fabian Peter Dukla Banská Bystrica  SLOVAKIA
        Kata Individual male Sen 2silver Ocsovai Gergő Kata Team Hungary  HUNGARY
        Kata Individual male Sen 3bronze Wer Grzegorz ATEMI Bielsko-Biała  POLAND
        Kata Individual male Sen 3bronze Branda Šimon Karate klub Ústí nad Labem  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male Sen 5 Ecler Adam Karate Tygr Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male Sen 5 Boros Dániel Kata Team Hungary  HUNGARY
        Kata Individual male Sen 7 Sypěna Petr Karate Silesia Opava  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male Sen 7 Pešek Adam Keiko ryu Shotokan Kladno  CZECH REPUBLIC
Kata Individual male U10 1gold Kostelný Lukáš Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual male U10 2silver Zaharjans Daniels Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata Individual male U10 3bronze yaniv dvir I.S.K.A South  ISRAEL
        Kata Individual male U10 3bronze Sitruk Sagi I.S.K.A South  ISRAEL
        Kata Individual male U10 5 Jelínek Prokop Taro kan karate team Brno  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U10 5 Menagem Shaked I.S.K.A South  ISRAEL
        Kata Individual male U10 7 Najsar Jan KARATE TYGR OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U10 7 Jalůvka Marek Karate Tygr Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U10 9 Sobieski Jędrzej Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei  POLAND
Kata Individual male U10 -7 kyu 1gold Houska Matyáš Keiko ryu Shotokan Kladno  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U10 -7 kyu 2silver Zaharjans Daniels Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata Individual male U10 -7 kyu 3bronze Jelínek Prokop Taro kan karate team Brno  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U10 -7 kyu 3bronze Noštinský Sebastián Hakuba karate Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U10 -7 kyu 5 Bulava Kristián Hakuba karate Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U10 -7 kyu 5 Bernasiński Bernard Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei  POLAND
        Kata Individual male U10 -7 kyu 7 Páleš Richard Karate klub KUMADE Topoľčany  SLOVAKIA
        Kata Individual male U10 -7 kyu 7 Najsar Jan KARATE TYGR OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U10 -7 kyu 9 Folwarczný Matouš ŠSK karate Karviná  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U10 -7 kyu 9 Durczok Tomáš ŠSK karate Karviná  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U10 -7 kyu 11 Raynoch Jakub Karate Tygr Ostrava  CZECH REPUBLIC
Kata Individual male U12 1gold Vašek Daniel KARATE TYGR OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U12 2silver Nechyba Tomáš SKP karate Písek  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U12 3bronze Stránský Jan Keiko ryu Shotokan Kladno  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U12 3bronze KÜHTREIBER PATRICK SLOVAN BRATISLAVA KARATE  SLOVAKIA
        Kata Individual male U12 5 Slisans Artemijs Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata Individual male U12 5 Luža Martin Karate Klub Kyjov  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U12 7 Ruža Kryštof Karate klub Klatovy  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U12 7 Birzulis Deivs Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata Individual male U12 9 Zrůstek Jakub Karate Club Dragons Rosice, z.s.  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U12 9 Fradkin David I.S.K.A South  ISRAEL
        Kata Individual male U12 11 Jablonický David Karate Tygr Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U12 11 Košárek Martin Karate Silesia Opava  CZECH REPUBLIC
KATA INDIVIDUAL MALE U12, 8.+7. KYU 1gold Slisans Artemijs Salaspils Karate Club  LATVIA
        KATA INDIVIDUAL MALE U12, 8.+7. KYU 2silver Luža Martin Karate Klub Kyjov  CZECH REPUBLIC
        KATA INDIVIDUAL MALE U12, 8.+7. KYU 3bronze Stránský Jan Keiko ryu Shotokan Kladno  CZECH REPUBLIC
        KATA INDIVIDUAL MALE U12, 8.+7. KYU 3bronze Ručka Filip Hakuba karate Ostrava  CZECH REPUBLIC
        KATA INDIVIDUAL MALE U12, 8.+7. KYU 5 Reizner Alex KARATE TYGR OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
        KATA INDIVIDUAL MALE U12, 8.+7. KYU 5 Olbrecht Lukáš Karate Silesia Opava  CZECH REPUBLIC
        KATA INDIVIDUAL MALE U12, 8.+7. KYU 7 Žyla Adam Karate Silesia Opava  CZECH REPUBLIC
        KATA INDIVIDUAL MALE U12, 8.+7. KYU 7 Sýkora Jan KARATE TYGR OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
Kata Individual male U14 1gold Doronins Eduards Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata Individual male U14 2silver Vašek Daniel KARATE TYGR OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U14 3bronze Páleš Róbert Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata Individual male U14 3bronze Fulara Daniel ATEMI Bielsko-Biała  POLAND
        Kata Individual male U14 5 Prievozník Šimon SEIGOKAN SLOVAKIA  SLOVAKIA
        Kata Individual male U14 5 Kowalczyk Maciej Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce  POLAND
        Kata Individual male U14 7 Ozols Raitis Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata Individual male U14 7 Smutný Tomáš Keiko ryu Shotokan Kladno  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U14 9 Sarkoci Maxim KKK Pezinok Slovakia  SLOVAKIA
        Kata Individual male U14 9 Klučár Radoslav KKK Pezinok Slovakia  SLOVAKIA
Kata Individual male U21 1gold Boros Dániel Kata Team Hungary  HUNGARY
        Kata Individual male U21 2silver Zítko Milan SHOBU Academy  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U21 3bronze Kopáč Martin Hanko Kai Senica SVK  SLOVAKIA
        Kata Individual male U21 3bronze Knápek Tomáš Taro kan karate team Brno  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U21 5 Unger Martin TJ Slavia Kroměříž  CZECH REPUBLIC
        Kata Individual male U21 5 Rudolfský Jan TJ Slavia Kroměříž  CZECH REPUBLIC
Kata male U14 -7.kyu 1gold Smutný Tomáš Keiko ryu Shotokan Kladno  CZECH REPUBLIC
        Kata male U14 -7.kyu 2silver Ozols Raitis Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata male U14 -7.kyu 3bronze Škuta Martin Karate Tygr Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kata male U14 -7.kyu 3bronze Mileika Raimonds Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata male U14 -7.kyu 5 Piekarsi Zenon Club BKK Kime město Bielsko-Biala  POLAND
Kata team female U14 1gold KK Ekonóm Trenčín(Kubišová, Mrázová, Vlasáková) KK Ekonóm Trenčín  SLOVAKIA
        Kata team female U14 2silver Atemi Bielsko-Biała (Bednarowicz, Janota, Kliś) ATEMI Bielsko-Biała  POLAND
        Kata team female U14 3bronze SK Real team Trencin 1.(Hrnčáriková, Kováčová, Kňazovčíková) Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata team female U14 3bronze SK Real team Trencin 2.(Kadlecajová, Predanocy, Štefaneková) Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata team female U14 5 Shindo Cieszyn(Kania, Kopica, Śliwczyńska) SHINDO CIESZYN  POLAND
        Kata team female U14 5 Frieways(Eidler, Koch, Trejo) Frieways Karateklub  AUSTRIA
Kata team female U18 1gold Dragon rosice(Horáčková, Lytvynyshynová, Pavlíková) Karate Club Dragons Rosice, z.s.  CZECH REPUBLIC
        Kata team female U18 2silver Salaspils LATVIA 4(Doronina, Ivancaka, Veide) Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata team female U18 3bronze SSC česká lípa(Borůvková, Rališová, Třísková) SSC Česká Lípa  CZECH REPUBLIC
Kata team male 18+ 1gold Kata Team Hungary(Boros, Ocsovai, Vágvölgyi) Kata Team Hungary  HUNGARY
        Kata team male 18+ 2silver Silesia A(Kraus, Nepožitek, Sypěna) Karate Silesia Opava  CZECH REPUBLIC
Kata team male u14 1gold Salaspils LATVIA (Doronins, Morozovs, Slisans) Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kata team male u14 2silver SK Real team Trencin (Juríček, Oravec, Páleš) Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata team male u14 3bronze Real Trenčín(Kostelný, Kosík, Soukup) Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kata team male u14 3bronze Hakuba(Dočkálek, Král, Ručka) Hakuba karate Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kata team male u14 5 DKK Jinkaku Kansei(Bernasiński, Karaszewski, Sobieski) Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei  POLAND
        Kata team male u14 5 Salaspils LATVIA 2 (Birzulis, Mileika, Ozols) Salaspils Karate Club  LATVIA
Kumite Individual female Cadets +54 1gold Lachká Lukrécia KARATE KLUB FKŠ PRIEVIDZA  SLOVAKIA
        Kumite Individual female Cadets +54 2silver Schmiedová Michaela Karate klub ŠIN - MU Hodonín  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female Cadets +54 3bronze Adamcová Romana Karate klub Sokol Ilava  SLOVAKIA
        Kumite Individual female Cadets +54 3bronze Palmová Lucia Karate klub Sokol Ilava  SLOVAKIA
Kumite Individual female Cadets -47 1gold Amsterdamer Noga I.S.K.A South  ISRAEL
        Kumite Individual female Cadets -47 2silver Švédová Tereza M.M. Ryu Ostrava  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual female Cadets -54 1gold Ivancaka Anastasija Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual female Cadets -54 2silver Sadloňová Adela Hanko Kai Senica SVK  SLOVAKIA
Kumite Individual female Juniors +59 1gold Adamcová Romana Karate klub Sokol Ilava  SLOVAKIA
        Kumite Individual female Juniors +59 2silver Ibrahim Inas Hanko Kai Senica SVK  SLOVAKIA
Kumite Individual female Juniors -53 1gold Dostálová Kateřina Karate klub WAKIZASHI Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female Juniors -53 2silver Valková Adriana Karate klub Sokol Ilava  SLOVAKIA
        Kumite Individual female Juniors -53 3bronze Ivancaka Anastasija Salaspils Karate Club  LATVIA
Kumite Individual female Juniors -59 1gold Doronina Katrina Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual female Juniors -59 2silver Dobiašová Tereza Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual female Juniors -59 3bronze Palmová Lucia Karate klub Sokol Ilava  SLOVAKIA
Kumite individual female masters OPEN 1gold Burianová Markéta Karate Club Dragons Rosice, z.s.  CZECH REPUBLIC
        Kumite individual female masters OPEN 2silver Carmody Lesley Tokui Ryu  SCOTLAND
Kumite Individual female Seniors -55 1gold Schwartzová Zuzana Karate klub UNION Košice  SLOVAKIA
        Kumite Individual female Seniors -55 2silver Šiandorová Daniela KKK Pezinok Slovakia  SLOVAKIA
Kumite Individual female Seniors -68 1gold Hernandez Camarzana Ester Slovsport Trnava  SLOVAKIA
        Kumite Individual female Seniors -68 2silver Kovářová Klára Karate Silesia Opava  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual female Seniors Open 1gold Schwartzová Zuzana Karate klub UNION Košice  SLOVAKIA
        Kumite Individual female Seniors Open 2silver Hernandez Camarzana Ester Slovsport Trnava  SLOVAKIA
Kumite Individual Female U10 +30kg 1gold Šoltésová Viktoria KARATE KLUB FKŠ PRIEVIDZA  SLOVAKIA
        Kumite Individual Female U10 +30kg 2silver Turčáková Karolína Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kumite Individual Female U10 +30kg 3bronze Klimačková Eva Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kumite Individual Female U10 +30kg 3bronze Dynia Celina KK KABOCHA  POLAND
        Kumite Individual Female U10 +30kg 5 Łobaczewska Klaudia Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei  POLAND
Kumite Individual female U10 -30 kg 1gold Zaharjana Anzelika Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual female U10 -30 kg 2silver Žáková Nikol Karate klub KUMADE Topoľčany  SLOVAKIA
        Kumite Individual female U10 -30 kg 3bronze Orlická Natálie SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female U10 -30 kg 3bronze Beikmane Julija Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual female U10 -30 kg 5 Melicháreková Lenka Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kumite Individual female U10 -30 kg 5 Pogoda Karolina Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei  POLAND
Kumite Individual female U12 +35 1gold Pápištová Ema KK Ekonóm Trenčín  SLOVAKIA
        Kumite Individual female U12 +35 2silver Macková Valentýna Klub Karate dó Bruntál  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female U12 +35 3bronze Kadlečíková Katarína Karate klub Sokol Ilava  SLOVAKIA
        Kumite Individual female U12 +35 3bronze Kováčová Viviana Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kumite Individual female U12 +35 5 Marková Veronika ASK TATRA Kopřivnice - oddíl karate  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female U12 +35 5 Buchtová Stefania Spartak Myjava  SLOVAKIA
Kumite Individual female U12 - 35 1gold Mišeje Sylvia Karate club Kanianka  SLOVAKIA
        Kumite Individual female U12 - 35 2silver Zaharjana Anzelika Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual female U12 - 35 3bronze Draheimová Anika Karate Klub Klatovy  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female U12 - 35 3bronze Málková Lea Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual female U12 - 35 5 Kučerová Marie Klub Karate dó Bruntál  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female U12 - 35 5 Łobaczewska Klaudia Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei  POLAND
Kumite Individual female U14 +50 1gold Litvíková Kateřina Fight Club České Budějovice  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female U14 +50 2silver Chybíková Nikola Ms kraj  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female U14 +50 3bronze Sikorová Tereza Klub Karate dó Bruntál  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual female U14 -42 1gold Vlasáková Adela KK Ekonóm Trenčín  SLOVAKIA
        Kumite Individual female U14 -42 2silver Mrázová Lucka KK Ekonóm Trenčín  SLOVAKIA
        Kumite Individual female U14 -42 3bronze Švrčková Andrea DDM Český Těšín  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female U14 -42 3bronze Medveďová Nina Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual female U14 -42 5 Kadlečíková Katarína Karate klub Sokol Ilava  SLOVAKIA
Kumite Individual female U14 -50 1gold Matušková Adéla Klub Karate dó Bruntál  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female U14 -50 2silver Trtíková Magdaléna Karate Klub Kyjov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual female U14 -50 3bronze Amsterdamer Noga I.S.K.A South  ISRAEL
Kumite individual female U21 -60 1gold Doronina Katrina Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite individual female U21 -60 2silver Ibrahim Inas Hanko Kai Senica SVK  SLOVAKIA
Kumite Individual male Cadets +70 1gold Buchta Denis Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Cadets +70 2silver Ozols Raitis Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male Cadets +70 3bronze Posolda David Karate Klub Jesenik  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male Cadets +70 3bronze Chudý Matěj Style karate Lednické Rovne  SLOVAKIA
Kumite Individual male Cadets -52 1gold Štetina Jakub Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Cadets -52 2silver Čanky Matúš Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Cadets -52 3bronze Štrbka Daniel KKK Pezinok Slovakia  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Cadets -52 3bronze Jankausks Emils Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male Cadets -52 5 Ibrahim Omar Hanko Kai Senica SVK  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Cadets -52 5 Smola Dominik SKP karate Písek  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual male Cadets -57 1gold Navrátil Petr SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male Cadets -57 2silver Badura Nikolas ŠSK karate Karviná  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male Cadets -57 3bronze Jankausks Emils Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male Cadets -57 3bronze Dvořák Filip Klub Karate dó Bruntál  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual male Cadets -63 1gold Grela Rafal Budokan Wrocław  POLAND
        Kumite Individual male Cadets -63 2silver Morozovs Marats Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male Cadets -63 3bronze Gřesík Martin Karate klub WAKIZASHI Ostrava  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual male Cadets -70 1gold Pavlák Marek KARATE KLUB FKŠ PRIEVIDZA  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Cadets -70 2silver Schwartz Róbert Karate klub UNION Košice  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Cadets -70 3bronze Buček Alex KKK Pezinok Slovakia  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Cadets -70 3bronze Jaworski Jakub UKS SATORI MIKOŁÓW  POLAND
Kumite Individual male Juniors +76 1gold Andersons Arvils Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male Juniors +76 2silver Rudolfský Jan TJ Slavia Kroměříž  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual male Juniors -61 1gold Bańczyk Łukasz UKS SATORI MIKOŁÓW  POLAND
        Kumite Individual male Juniors -61 2silver Grela Rafal Budokan Wrocław  POLAND
Kumite Individual male Juniors -68 1gold Kubeš Jan Fight Club České Budějovice  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male Juniors -68 2silver Podhorský Matej Karate klub Sokol Ilava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Juniors -68 3bronze Brejnak Adrian UKS SATORI MIKOŁÓW  POLAND
        Kumite Individual male Juniors -68 3bronze Schwartz Róbert Karate klub UNION Košice  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Juniors -68 5 Podhorský Marek Karate klub Sokol Ilava  SLOVAKIA
Kumite Individual male Juniors -76 1gold Kalenda Marek SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male Juniors -76 2silver Buček Alex KKK Pezinok Slovakia  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Juniors -76 3bronze Kosztyła Dawid UKS SATORI MIKOŁÓW  POLAND
        Kumite Individual male Juniors -76 3bronze Sniegoń Ondřej SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual male Seniors +84 1gold Glizde Emils Roberts Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male Seniors +84 2silver Klemens Michal KARATE TYGR OSTRAVA  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual male Seniors -67 1gold Grigorjan Samson SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male Seniors -67 2silver Spernol Grzegorz UKS SATORI MIKOŁÓW  POLAND
        Kumite Individual male Seniors -67 3bronze Żmijewski Patryk UKS SATORI MIKOŁÓW  POLAND
        Kumite Individual male Seniors -67 3bronze Tomek Michal ASK TATRA Kopřivnice - oddíl karate  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male Seniors -67 5 Kumsiashvili Aleksandre Georgia  GEORGIA
Kumite Individual male Seniors -75 1gold Hačko Martin Slovsport Trnava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Seniors -75 2silver Matocha Silvestr ŠSK karate Karviná  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual male Seniors -84 1gold Bitto Pavol Slovsport Trnava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Seniors -84 2silver Tomaškovič Martin KKK Pezinok Slovakia  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Seniors -84 3bronze Kochorashvili Giorgi Georgia  GEORGIA
Kumite Individual male Seniors Open 1gold Bitto Pavol Slovsport Trnava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male Seniors Open 2silver Kochorashvili Giorgi Georgia  GEORGIA
        Kumite Individual male Seniors Open 3bronze Glizde Emils Roberts Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male Seniors Open 3bronze Grigorjan Samson SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male Seniors Open 5 Lecián Kristián M.M. Ryu Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male Seniors Open 5 Hačko Martin Slovsport Trnava  SLOVAKIA
Kumite Individual male U10 +32 kg 1gold Číž Jakub SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U10 +32 kg 2silver Dagmi Alon I.S.K.A South  ISRAEL
        Kumite Individual male U10 +32 kg 3bronze Pecen Štefan Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U10 +32 kg 3bronze Zaharjans Daniels Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male U10 +32 kg 5 Kostelný Lukáš Sports club Real team Trenčín  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U10 +32 kg 5 Zahradnik Max SHINDO CIESZYN  POLAND
Kumite Individual male U10 -27 kg 1gold Petráš Roland Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U10 -27 kg 2silver Dobrozemský Lukáš Karate Tygr Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U10 -27 kg 3bronze Eliáš Ondrej Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U10 -27 kg 3bronze Bernasiński Bernard Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei  POLAND
Kumite Individual male U10 -32kg 1gold Zaharjans Daniels Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male U10 -32kg 2silver Havlík Ľubomír Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U10 -32kg 3bronze Weiss Daniel I.S.K.A South  ISRAEL
        Kumite Individual male U10 -32kg 3bronze Páleš Richard Karate klub KUMADE Topoľčany  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U10 -32kg 5 Ivančík Oliver Slovsport Trnava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U10 -32kg 5 Menagem Shaked I.S.K.A South  ISRAEL
        Kumite Individual male U10 -32kg 7 Sobieski Jędrzej Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei  POLAND
Kumite Individual male U12 +41 kg 1gold Sedlár Andrej Karate klub KUMADE Topoľčany  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U12 +41 kg 2silver Čanky Šimon Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U12 +41 kg 3bronze Zrůstek Jakub Karate Club Dragons Rosice, z.s.  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U12 +41 kg 3bronze Birzulis Deivs Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male U12 +41 kg 5 Dagmi Alon I.S.K.A South  ISRAEL
Kumite Individual male U12 -30 kg 1gold Daniels Zaharjans Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male U12 -30 kg 2silver Kostruh Jakub Karate Tygr Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U12 -30 kg 3bronze Marko Matúš Karate klub KUMADE Topoľčany  SLOVAKIA
Kumite Individual male U12 -35 kg 1gold Ruža Kryštof Karate klub Klatovy  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U12 -35 kg 2silver Kulíšek Adam Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U12 -35 kg 3bronze Nechyba Tomáš SKP karate Písek  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U12 -35 kg 3bronze Lanko Matej Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U12 -35 kg 5 Hanáček Filip Karate klub ŠIN - MU Hodonín  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual male U12 -41 kg 1gold Ruža Kryštof Karate klub Klatovy  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U12 -41 kg 2silver Hrabal David Kodokai Brno  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U12 -41 kg 3bronze Geršic Roman Slovsport Trnava  SLOVAKIA
Kumite Individual male U14 +60 1gold Plaček David ŠSK karate Karviná  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U14 +60 2silver Doronins Eduards Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male U14 +60 3bronze Ozols Raitis Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male U14 +60 3bronze Jaroš Branislav Karate klub MUGEN  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U14 +60 5 Mileika Raimonds Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male U14 +60 5 Hernandez Maracos Karate Klub Jesenik  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual male U14 -39 1gold Rotter David Karate Klub Jesenik  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U14 -39 2silver Chmelíček Filip SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U14 -39 3bronze Slisans Artemijs Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male U14 -39 3bronze Šindler Jan SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual male U14 -45 1gold Čanky Matúš Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U14 -45 2silver Foltýn Filip Spartak Myjava  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U14 -45 3bronze Smola Dominik SKP karate Písek  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U14 -45 3bronze Oborný Marek ASK TATRA Kopřivnice - oddíl karate  CZECH REPUBLIC
Kumite Individual male U14 -52 1gold Tokarčík David SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U14 -52 2silver Havlásek Petr SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U14 -52 3bronze Štrbka Daniel KKK Pezinok Slovakia  SLOVAKIA
        Kumite Individual male U14 -52 3bronze BREZOVAN ROBERT Karate klub WAKIZASHI Ostrava  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U14 -52 5 Fradkin David I.S.K.A South  ISRAEL
Kumite Individual male U14 -60 1gold Morozovs Marats Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male U14 -60 2silver Doronins Eduards Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite Individual male U14 -60 3bronze Marek Petr ASK TATRA Kopřivnice - oddíl karate  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U14 -60 3bronze Beckovský Martin SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U14 -60 5 Puffer Richard SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male U14 -60 5 Kolnik Daniel SEIGOKAN SLOVAKIA  SLOVAKIA
Kumite individual male U21 +78 1gold Bitto Pavol Slovsport Trnava  SLOVAKIA
        Kumite individual male U21 +78 2silver Glizde Emils Roberts Salaspils Karate Club  LATVIA
        Kumite individual male U21 +78 3bronze Lecián Kristián M.M. Ryu Ostrava  CZECH REPUBLIC
Kumite individual male U21 -68 1gold Grigorjan Samson SKK Budo Havířov  CZECH REPUBLIC
        Kumite individual male U21 -68 2silver Kosec Juraj Karate klub Sokol Ilava  SLOVAKIA
        Kumite individual male U21 -68 3bronze Kubeš Jan Fight Club České Budějovice  CZECH REPUBLIC
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2020 (2020-03-28 13:49:36 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE