Results
 
1. Salzburg Cup 2016 - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
Kata Individual female Seniors 1gold Schuster Nada  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female Seniors 2silver Sluganovic Ruza  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
Kata Individual female U10 OBERSTUFE 1gold PAYR ELISA  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U10 OBERSTUFE 2silver Crawford Leonie  USV Wals- Laschensky  AUSTRIA
Kata Individual female U10 UNTERSTUFE 1gold Dogan Gaye  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual female U10 UNTERSTUFE 2silver Stankovic Sanja  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U10 UNTERSTUFE 3bronze Roßmann Eva  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual female U10 UNTERSTUFE 3bronze Hinterbuchner Victoria  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
Kata Individual female U12 OBERSTUFE 1gold Bektic Jasmina  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 OBERSTUFE 2silver Eck Victoria  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 OBERSTUFE 3bronze Ploner Leonie  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 OBERSTUFE 3bronze TOMIC MATEJA  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual female U12 UNTERSTUFE 1gold Marjanovic Andrijana  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 UNTERSTUFE 2silver Langegger Emily  Karate Shotokan ´IPON Saalfelden´  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 UNTERSTUFE 3bronze Radic Jelena 1  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 UNTERSTUFE 3bronze Lujic Valentina  Karate-Union Shotokan Mattsee  AUSTRIA
Kata Individual female U14 OBERSTUFE 1gold Kreil Marie  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U14 OBERSTUFE 2silver Lederer Anna Caterina  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U14 OBERSTUFE 3bronze OBRALIC AMINA  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U14 OBERSTUFE 3bronze Reitmeier Leonie  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual female U14 UNTERSTUFE 1gold Krallinger Magdalena  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
        Kata Individual female U14 UNTERSTUFE 2silver Gsenger Carina  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
        Kata Individual female U14 UNTERSTUFE 3bronze Schmalnauer Chiara  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
        Kata Individual female U14 UNTERSTUFE 3bronze Cakarevic Ivana  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual female U16 -7 kyu 1gold Wimpissinger Julia  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
        Kata Individual female U16 -7 kyu 2silver Riedlsperger Susanna  Karate Shotokan ´IPON Saalfelden´  AUSTRIA
        Kata Individual female U16 -7 kyu 3bronze Moser Claudia  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
Kata Individual female U16 UNTERSTUFE 1gold Stevanovic Tanja  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U16 UNTERSTUFE 2silver Devici Alejna  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual female U8 1gold Cetin Ceylin  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U8 2silver Prokesch Helene  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U8 3bronze Kirisits Mira Lisa  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U8 3bronze Lafenthaler Aline  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual male Seniors 1gold Murtaew Suliman  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
        Kata Individual male Seniors 2silver Stranig Thomas  KU Shotokan Salzburg  AUSTRIA
Kata Individual male U10 OBERSTUFE 1gold Fessler Jakob  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual male U10 OBERSTUFE 2silver Ebner Luca  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual male U10 OBERSTUFE 3bronze Hufnagl Sebastian  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
Kata Individual male U10 UNTERSTUFE 1gold Mühlbacher Felix  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual male U10 UNTERSTUFE 2silver Flieder Christoph  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Individual male U10 UNTERSTUFE 3bronze Schmid Thomas  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Individual male U10 UNTERSTUFE 3bronze Sluganovic Leonardo  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual male U12 OBERSTUFE 1gold HÖLZL THOMAS  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 OBERSTUFE 2silver BATINIC DAVID  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 OBERSTUFE 3bronze HÖRL CHRISTOPH  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 OBERSTUFE 3bronze Mühlbacher Sebastian  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
Kata Individual male U12 UNTERSTUFE 1gold Stankovic Sasa  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 UNTERSTUFE 2silver Erlbacher Dominik  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 UNTERSTUFE 3bronze Noori Shahriar  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 UNTERSTUFE 3bronze Subotic Dalibor  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual male U14 OBERSTUFE 1gold Kowarik Matthias  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual male U14 OBERSTUFE 2silver Riess Jakob  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual male U14 OBERSTUFE 3bronze Hinterbuchner Dominik  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual male U14 OBERSTUFE 3bronze Fessler Florian  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
Kata Individual male U14 UNTERSTUFE 1gold Noori Keshwear  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U14 UNTERSTUFE 2silver Milic David  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U14 UNTERSTUFE 3bronze Stekovic Aleksandar  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U14 UNTERSTUFE 3bronze Schwarzenbacher Tobias  Shotokan Bergheim  AUSTRIA
Kata Individual male U16 OBERSTUFE 1gold Hollaus Aleksandar  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Individual male U16 OBERSTUFE 2silver Noori Kaisar  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U16 OBERSTUFE 3bronze Yildirim Volkan  Karate Shotokan ´IPON Saalfelden´  AUSTRIA
Kata Individual male U8 1gold Bektic Armin  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual male U8 2silver Wallner Jonas  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual male U8 3bronze Mujanic Kerim  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U8 3bronze Yilmaz Efe San  Karate Shotokan ´IPON Saalfelden´  AUSTRIA
Kata Team female U10 1gold PINZGAU(Lukic, Nora, Sestic)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team female U10 2silver PINZGAU(Cebic, Stankovic, Tomic)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team female U10 3bronze Walserfeld(Lipovach, Memic, Pabinger)  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Team female U10 3bronze PINZGAU(Iliskovic, Kirisits, Petutschnig, Prokesch)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Team female U12 1gold Kara Team 1(Grujic, Kowarik, Nottebohm)  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Team female U12 2silver Walserfeld(Bektic, Cetin, Zovko)  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Team female U12 3bronze Team Lora 2(Bojanovic, Karajica, Stojkovic)  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Team female U12 3bronze PINZGAU(GALUSIC, PAYR, TOMIC)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Team female U14 1gold PINZGAU(Lederer, OBRALIC, Reitmeier)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team female U14 2silver Walserfel(Eck, Kreil, Moser)  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Team female U14 3bronze Yoseikan 1(Baumgartner, Leitner, Meißnitzer)  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
        Kata Team female U14 3bronze Yoseikan 2(Buchegger, Gsenger, Quehenberger)  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
Kata Team male U10 1gold Team Lora 1(Bytyqi, Flieder, Schmid)  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Team male U10 2silver PINZGAU(Olah, Sluganovic, Sumetzberger)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team male U10 3bronze Walserfeld(Kirchlechner, Kosche, Sallaberger)  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Team male U10 3bronze Walserfeld(Jonas, Semin, Wallner)  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
Kata Team male U12 1gold PINZGAU(BATINIC, HÖLZL, HÖRL)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team male U12 2silver PINZGAU(Noori, Stankovic, Subotic)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Team male U14 1gold PINZGAU(JURIC, LUKIC, VELADZIC)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team male U14 2silver Yoseikan 3(Erlbacher, Hirscher, Hirscher)  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
        Kata Team male U14 3bronze PINZGAU(BATINIC, Milic, Noori)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual female U10 1gold Stankovic Sanja  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U10 2silver PAYR ELISA  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U10 3bronze Roßmann Eva  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual female U10 3bronze Cetin Ceylin  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
Kumite Individual female U12 +36 kg 1gold Grujic Emilia 1  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual female U12 +36 kg 2silver Schütze Emma  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual female U12 +36 kg 3bronze Radic Jelena 1  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U12 +36 kg 3bronze GALUSIC MARIE  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual female U12 -30 kg 1gold TOMIC MATEJA  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U12 -30 kg 2silver Bektic Jasmina  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
Kumite Individual female U14 +50 kg 1gold Vukovic Marina  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U14 +50 kg 2silver Winter Katharina  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
Kumite individual female U14 -45 kg 1gold OBRALIC AMINA  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite individual female U14 -45 kg 2silver Lederer Anna Caterina  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite individual female U14 -45 kg 3bronze Cakarevic Ivana  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual female U14 -50 kg 1gold Lozancic Antonia  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U14 -50 kg 2silver Lederer Alessandra  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual female U16 +50kg 1gold Devici Alejna  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual male U10 1gold Hundsberger Michael  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual male U10 2silver Grujic Dominik  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual male U10 3bronze Hufnagl Sebastian  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual male U10 3bronze Ebner Luca  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
Kumite Individual male U12 +38 kg 1gold HÖRL CHRISTOPH  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U12 +38 kg 2silver BATINIC DAVID  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual male U12 -32 kg 1gold Noori Shahriar  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U12 -32 kg 2silver HÖLZL THOMAS  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U12 -32 kg 3bronze Stankovic Sasa  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual male U14 +55 1gold Schütze Sebastian  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual male U14 +55 2silver JURIC SANDRO  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U14 +55 3bronze BATINIC DARIO  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U14 +55 3bronze Milic David  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual male U14 -55 kg 1gold Kowarik Matthias  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual male U14 -55 kg 2silver VELADZIC DZENIS  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U14 -55 kg 3bronze Hinterbuchner Dominik  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual male U14 -55 kg 3bronze Riess Jakob  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
Kumite Individual male U16 +63 1gold Ibrahimi Armend  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kumite Individual male U16 +63 2silver Ibrahimi Ardit  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
Kumite Individual male U16 -63 1gold Pabinger Ricardo  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual male U16 -63 2silver Noori Kaisar  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U16 -63 3bronze Hollaus Aleksandar  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2020 (2020-10-27 22:53:51 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE