Results
 
20. Sprotten-Wettkampf - Eckernförde 2018 - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
01-Kata Children B U9 -7. Kyu female 1gold Schmidke Xenia SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
        01-Kata Children B U9 -7. Kyu female 2sivler Hermann Larissa KSV Yakushima Rendsburg e.V.  GERMANY
02-Kata Children B U9 -7. Kyu male 1gold Hegner Frederik Karate-Schule Nippon Bremerhaven e.V  GERMANY
        02-Kata Children B U9 -7. Kyu male 2sivler Korsanke Michael GTV Karate  GERMANY
        02-Kata Children B U9 -7. Kyu male 3bronze Alizehi Matin HT16 r. V.  GERMANY
        02-Kata Children B U9 -7. Kyu male 3bronze Klein Matty Timmasper SV  GERMANY
03/07-Kata Children U9/U11 above 6. Kyu female 1gold Wienbeck Rani SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
        03/07-Kata Children U9/U11 above 6. Kyu female 2sivler Kristensen Julia ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
        03/07-Kata Children U9/U11 above 6. Kyu female 3bronze Thomsen Mila Pello Voigt Amager Karate  DENMARK
        03/07-Kata Children U9/U11 above 6. Kyu female 3bronze Schmidt Klara ETV-Hamburg  GERMANY
05-Kata Children A U11 -7. Kyu female 1gold Sydow Aliah TSV Rostck Süd  GERMANY
        05-Kata Children A U11 -7. Kyu female 2sivler Jakobi Veronika SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
        05-Kata Children A U11 -7. Kyu female 3bronze Reinhard Natalie-Fabienne Eckernförder Karateverein Fuji Yama e. V.  GERMANY
        05-Kata Children A U11 -7. Kyu female 3bronze Schlößer Jule TSVLensahn  GERMANY
06-Kata Children A U11 -7. Kyu male 1gold Lehmann Felix Eckernförder Karateverein Fuji Yama e. V.  GERMANY
        06-Kata Children A U11 -7. Kyu male 2sivler Schmidke Maxim SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
        06-Kata Children A U11 -7. Kyu male 3bronze Lemke Erik TSV Rostck Süd  GERMANY
        06-Kata Children A U11 -7. Kyu male 3bronze Niklas Nitz TSV Rostck Süd  GERMANY
08-Kata Children A U11 above 6. Kyu male 1gold Pfannenstiel Asim SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
        08-Kata Children A U11 above 6. Kyu male 2sivler Jacobsen Hilmar Amager Karate  DENMARK
        08-Kata Children A U11 above 6. Kyu male 3bronze Blume Phil Sportschule Asahi  GERMANY
        08-Kata Children A U11 above 6. Kyu male 3bronze Witalis Oskar Amager Karate  DENMARK
09-Kata Cadets U14 -7. Kyu female 1gold Reinhard Lisa-Sophie Eckernförder Karateverein Fuji Yama e. V.  GERMANY
        09-Kata Cadets U14 -7. Kyu female 2sivler Fieber Charlotte Timmasper SV  GERMANY
        09-Kata Cadets U14 -7. Kyu female 3bronze Root Leonie Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
        09-Kata Cadets U14 -7. Kyu female 3bronze Jakobi Veronika SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
10-Kata Cadets U14 -7. Kyu male 1gold von Pentz Vico Rot-Weiß Moisling  GERMANY
        10-Kata Cadets U14 -7. Kyu male 2sivler von Houwald Peer Eckernförder Karateverein Fuji Yama e. V.  GERMANY
        10-Kata Cadets U14 -7. Kyu male 3bronze Hesselholt Sanvig Sebastian ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
        10-Kata Cadets U14 -7. Kyu male 3bronze Tammes Paul TSV Rostck Süd  GERMANY
11-Kata Cadets U14 above 6. Kyu female 1gold Chaaban Nermin ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
        11-Kata Cadets U14 above 6. Kyu female 2sivler Andersen Sandra ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
        11-Kata Cadets U14 above 6. Kyu female 3bronze Halm Paula Budosport-Hamburg  GERMANY
        11-Kata Cadets U14 above 6. Kyu female 3bronze Arup Veltzé Semeraro Luna Amager Karate  DENMARK
12-Kata Cadets U14 above 6. Kyu male 1gold Zander Benjamin Karate Academy  GERMANY
        12-Kata Cadets U14 above 6. Kyu male 2sivler Willbrandt Levin Budosport-Hamburg  GERMANY
        12-Kata Cadets U14 above 6. Kyu male 3bronze Piechot Thomas Bushido Verden e.V.  GERMANY
        12-Kata Cadets U14 above 6. Kyu male 3bronze Veistrup David Amager Karate  DENMARK
13-Kata Youth U16 female 1gold Munier Leonie SC Alstertal-Langenhorn e.V. Hamburg  GERMANY
        13-Kata Youth U16 female 2sivler Kuster Jolina Emmie SC Alstertal-Langenhorn e.V. Hamburg  GERMANY
        13-Kata Youth U16 female 3bronze Pham Do Huyen Trang Rot-Weiß Moisling  GERMANY
        13-Kata Youth U16 female 3bronze Vestergaard Caroline Amager Karate  DENMARK
14-Kata Youth U16 male 1gold Warncke Kieron Budosport-Hamburg  GERMANY
        14-Kata Youth U16 male 2sivler Jarchow Eric Budosport-Hamburg  GERMANY
        14-Kata Youth U16 male 3bronze Pfannenstiel Kevin SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
        14-Kata Youth U16 male 3bronze Jakobi Michael SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
15-Kata Juniors U18 female 1gold Tiemann Leonie Sportverein Dätgen e.V  GERMANY
        15-Kata Juniors U18 female 2sivler Schöneweiß Annika Turnverein Holz 02 e.V.  GERMANY
        15-Kata Juniors U18 female 3bronze Munier Vivien Jasmin Rot-Weiß Moisling  GERMANY
        15-Kata Juniors U18 female 3bronze Malicevic Marija Eckernförder Karateverein Fuji Yama e. V.  GERMANY
16-Kata Juniors U18 male 1gold Leonhardt Christian Eckernförder Karateverein Fuji Yama e. V.  GERMANY
        16-Kata Juniors U18 male 2sivler Dittmann Peter Timmasper SV  GERMANY
        16-Kata Juniors U18 male 3bronze Pfannenstiel Kevin SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
        16-Kata Juniors U18 male 3bronze von Houwald Birk Eckernförder Karateverein Fuji Yama e. V.  GERMANY
17-Kata Seniors +18 female 1gold Schumacher Sophie Eckernförder Karateverein Fuji Yama e. V.  GERMANY
        17-Kata Seniors +18 female 2sivler Bobsien Franziska-Luise Sportverein Dätgen e.V  GERMANY
        17-Kata Seniors +18 female 3bronze Horn Malena SV-Lieth  GERMANY
        17-Kata Seniors +18 female 3bronze Hoang Khanh SV Wilhelmsburg  GERMANY
18-Kata Seniors +18 male 1gold Drews Alexander NDTSV Holsatia 1887 e.V. - Sparte Karate  GERMANY
        18-Kata Seniors +18 male 2sivler Sidigi Shahim ETV-Hamburg  GERMANY
        18-Kata Seniors +18 male 3bronze Peither Dao - Hung OSC Bremenhaffen  GERMANY
        18-Kata Seniors +18 male 3bronze Korsanke Martin GTV Karate  GERMANY
19-Kata Master Class +30 female 1gold Hoang Khanh SV Wilhelmsburg  GERMANY
        19-Kata Master Class +30 female 2sivler Alawi Ola ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
        19-Kata Master Class +30 female 3bronze Lichtwardt Jana TSV Rostck Süd  GERMANY
        19-Kata Master Class +30 female 3bronze Jung Kristina Timmasper SV  GERMANY
20-Kata Master Class +30 male 1gold Jahnel Ingo Karate-Dojo Bushido Bad Bramstedt e. V.  GERMANY
        20-Kata Master Class +30 male 2sivler Kofod Jesper Amager Karate  DENMARK
        20-Kata Master Class +30 male 3bronze Peither Dao - Hung OSC Bremenhaffen  GERMANY
        20-Kata Master Class +30 male 3bronze Stengel Mike TSV-Holm von 1910 e.V.  GERMANY
21/22-Kata Team Mix Children U9/U11 1gold SFL 1(Pfannenstiel, Schmidke, Wienbeck) SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
        21/22-Kata Team Mix Children U9/U11 2sivler TSV Rostock-Süd(Lemke, Niklas, Sydow) TSV Rostck Süd  GERMANY
        21/22-Kata Team Mix Children U9/U11 3bronze SFL 2(Jakobi, Schmidke, Wienbeck) SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
23-Kata Team Mix Cadets U14 -7. Kyu 1gold FYE 1(Nowotka, Reinhard, von Houwald) Eckernförder Karateverein Fuji Yama e. V.  GERMANY
        23-Kata Team Mix Cadets U14 -7. Kyu 2sivler SFL 4(Jakobi, Schmidke, Wienbeck) SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
24-Kata Team Mix Cadets U14 above 6. Kyu 1gold SFL 3(Jakobi, Pfannenstiel, Schmidke) SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
        24-Kata Team Mix Cadets U14 above 6. Kyu 2sivler ETV Hamburg(Natparan, Schmidt, Schmidt) ETV-Hamburg  GERMANY
        24-Kata Team Mix Cadets U14 above 6. Kyu 3bronze Timmaspe 1(Dhingra, Klein, Scheer) Timmasper SV  GERMANY
25-Kata Team Mix Youth U16 1gold SC Alster(Kuster, Kuster, Munier) SC Alstertal-Langenhorn e.V. Hamburg  GERMANY
        25-Kata Team Mix Youth U16 2sivler Budosport-Hamburg (Jarchow, Warncke, Willbrandt) Budosport-Hamburg  GERMANY
        25-Kata Team Mix Youth U16 3bronze SFL 5(Jakobi, Pfannenstiel, Pfannenstiel) SFL Karate Bremerhaven  GERMANY
29-Kumite Children B U9 female 1gold Hermann Larissa KSV Yakushima Rendsburg e.V.  GERMANY
        29-Kumite Children B U9 female 2sivler Sala Anji Karate Academy  GERMANY
30-Kumite Children B U9 male 1gold Alizehi Matin HT16 r. V.  GERMANY
        30-Kumite Children B U9 male 2sivler Azadi Bijan Karate Academy  GERMANY
        30-Kumite Children B U9 male 3bronze Hartung Lucas KSV Yakushima Rendsburg e.V.  GERMANY
        30-Kumite Children B U9 male 3bronze Mikkelsen Victor Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
31-Kumite Children A U11 female -35 kg 1gold Kristensen Julia ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
        31-Kumite Children A U11 female -35 kg 2sivler Scheer Sophie KARATE DOJO LÜBECKe.V  GERMANY
        31-Kumite Children A U11 female -35 kg 3bronze Bradel Stella Uhlenhorster Sport-Club Paloma von 1909 e.V.  GERMANY
33-Kumite Children A U11 male -35 kg 1gold Schöneich Franziskus SSV Nübbel  GERMANY
        33-Kumite Children A U11 male -35 kg 2sivler Stecker Ilja SSV Nübbel  GERMANY
        33-Kumite Children A U11 male -35 kg 3bronze Sen Toygar Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
        33-Kumite Children A U11 male -35 kg 3bronze Azadi Jahan Karate Academy  GERMANY
34-Kumite Children A U11 male -40 kg 1gold Blume Phil Sportschule Asahi  GERMANY
        34-Kumite Children A U11 male -40 kg 2sivler Gras Bennet KSV Yakushima Rendsburg e.V.  GERMANY
        34-Kumite Children A U11 male -40 kg 3bronze Naujoks Lars Tokaido Kappeln  GERMANY
36-Kumite Cadets U14 female -40 kg 1gold Chaaban Nermin ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
        36-Kumite Cadets U14 female -40 kg 2sivler Andersen Sandra ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
        36-Kumite Cadets U14 female -40 kg 3bronze Bartl Alina KARATE DOJO LÜBECKe.V  GERMANY
37-Kumite Cadets U14 female -45 kg 1gold Lauritsen Maria Bech Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        37-Kumite Cadets U14 female -45 kg 2sivler Udinga Anni Sportschule Asahi  GERMANY
        37-Kumite Cadets U14 female -45 kg 3bronze Si Mahidine Aicha Karate Academy  GERMANY
        37-Kumite Cadets U14 female -45 kg 3bronze Czerwonka Chiara KARATE DOJO LÜBECKe.V  GERMANY
38-Kumite Cadets U14 female +45 kg 1gold Bendtsen Freja Mainz BUSHI Karate  DENMARK
        38-Kumite Cadets U14 female +45 kg 2sivler Tretow Marie-Joelle Sportverein Dätgen e.V  GERMANY
        38-Kumite Cadets U14 female +45 kg 3bronze Sheshadri Sara HT16 r. V.  GERMANY
39-Kumite Cadets U14 male -43 kg 1gold Laubinger Santino Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
        39-Kumite Cadets U14 male -43 kg 2sivler Engedahl Oscar Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        39-Kumite Cadets U14 male -43 kg 3bronze Kornweih Ryan Sportverein Dätgen e.V  GERMANY
        39-Kumite Cadets U14 male -43 kg 3bronze Bealkowski Dorian Karate Academy  GERMANY
40/41-Kumite Cadets U14 male -/+48 kg 1gold Braun Elias SSV Nübbel  GERMANY
        40/41-Kumite Cadets U14 male -/+48 kg 2sivler Svensson Christoffer Ølstykke Karate Academy  DENMARK
        40/41-Kumite Cadets U14 male -/+48 kg 3bronze Schladetsch Eik SSV Nübbel  GERMANY
42/43-Kumite Youth U16 female -47/-54 kg 1gold Vib Diana TSV-Reinbek e.V.  GERMANY
        42/43-Kumite Youth U16 female -47/-54 kg 2sivler Schmidt Luca Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
44-Kumite Youth U16 female +54 kg 1gold Krumpmann Cara Lynn TSV-Reinbek e.V.  GERMANY
        44-Kumite Youth U16 female +54 kg 2sivler Hansen Maja Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
        44-Kumite Youth U16 female +54 kg 3bronze Christensen Celine Krog Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        44-Kumite Youth U16 female +54 kg 3bronze Lysen Kathrine Karen ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
45-Kumite Youth U16 male -57 kg 1gold Platow Tiechon SSV Nübbel  GERMANY
        45-Kumite Youth U16 male -57 kg 2sivler Janzen Thore KARATE DOJO LÜBECKe.V  GERMANY
        45-Kumite Youth U16 male -57 kg 3bronze Heinrich Mike Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
        45-Kumite Youth U16 male -57 kg 3bronze Ioannidis Iordanis Karate Academy  GERMANY
46-Kumite Youth U16 male -63kg 1gold Root Lukas Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
        46-Kumite Youth U16 male -63kg 2sivler Bomke Ilyas-Malik Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
        46-Kumite Youth U16 male -63kg 3bronze Deniev Malik SSV Nübbel  GERMANY
        46-Kumite Youth U16 male -63kg 3bronze Grønvold Malik Lau ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
47-Kumite Youth U16 male +63kg 1gold Bruun Daniel ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
        47-Kumite Youth U16 male +63kg 2sivler Ghulami Kudos KARATE DOJO LÜBECKe.V  GERMANY
        47-Kumite Youth U16 male +63kg 3bronze Ebert Demian KSV Yakushima Rendsburg e.V.  GERMANY
48/49-Kumite Juniors U18 female -53/-59 kg 1gold Tairi Belinda Karate Academy  GERMANY
51-Kumite Juniors U18 male -68 kg 1gold Ehlers Michel Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
        51-Kumite Juniors U18 male -68 kg 2sivler Jørgensen Victor Horsens Shotokan Karate  DENMARK
        51-Kumite Juniors U18 male -68 kg 3bronze Platow Nikita SSV Nübbel  GERMANY
        51-Kumite Juniors U18 male -68 kg 3bronze Belal Sherko Kieler Turn Verein  GERMANY
53-Kumite Juniors U18 male +76 kg 1gold Hasselhorst Nils Karate Centrum Flensburg  GERMANY
        53-Kumite Juniors U18 male +76 kg 2sivler Stangenberg Javan Uhlenhorster Sport-Club Paloma von 1909 e.V.  GERMANY
        53-Kumite Juniors U18 male +76 kg 3bronze Leonhardt Christian Eckernförder Karateverein Fuji Yama e. V.  GERMANY
        53-Kumite Juniors U18 male +76 kg 3bronze Hasselhorst Ove Karate Centrum Flensburg  GERMANY
54/55/57-Kumite Seniors open 1gold Kern Emily Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
        54/55/57-Kumite Seniors open 2sivler Marczak Vivien SSV Nübbel  GERMANY
        54/55/57-Kumite Seniors open 3bronze Lauritzen Henriette Bech Budo Sportskarate Holstebro  DENMARK
        54/55/57-Kumite Seniors open 3bronze Alawi Ola ITOSU-KAI Kaizen Karate Do  DENMARK
58-Kumite Seniors +18 male -67 kg 1gold Yildiz Baris TSG Bergedorf  GERMANY
        58-Kumite Seniors +18 male -67 kg 2sivler Sidigi Shahim ETV-Hamburg  GERMANY
59-Kumite Seniors +18 male -75 kg 1gold Yildiz Baris TSG Bergedorf  GERMANY
        59-Kumite Seniors +18 male -75 kg 2sivler Exner Janis Karate Academy  GERMANY
        59-Kumite Seniors +18 male -75 kg 3bronze Bartl Dominic KARATE DOJO LÜBECKe.V  GERMANY
        59-Kumite Seniors +18 male -75 kg 3bronze Dudek Maximilian Kieler Turn Verein  GERMANY
60/61-Kumite Seniors male -/+84 kg 1gold Mousawi Morteza Ippon Schleswig e.V.  GERMANY
        60/61-Kumite Seniors male -/+84 kg 2sivler Jenkinson Alan Karate-Dojo Bushido Bad Bramstedt e. V.  GERMANY
        60/61-Kumite Seniors male -/+84 kg 3bronze Schumacher Bennet Eckernförder Karateverein Fuji Yama e. V.  GERMANY
        60/61-Kumite Seniors male -/+84 kg 3bronze Laubinger Valentino Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
63-Kumite Master Class +30 male 1gold Stengel Mike TSV-Holm von 1910 e.V.  GERMANY
        63-Kumite Master Class +30 male 2sivler Engelhardt Clovis UniSport  GERMANY
        63-Kumite Master Class +30 male 3bronze Exner Janis Karate Academy  GERMANY
        63-Kumite Master Class +30 male 3bronze Janßen Max Karate-Dojo Bushido Bad Bramstedt e. V.  GERMANY
65-Kumite Team Youth U16 male 1gold Nübbel(Deniev, Ebert, Platow) SSV Nübbel  GERMANY
        65-Kumite Team Youth U16 male 2sivler GR/Dojo Jiyu 1(Bomke, Gorzolka, Laubinger) Dojo-Jiyu-Neumünster  GERMANY
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-07-19 02:10:34 CEST +02:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE