Results
 
SVENSKA MÄSTERSKAPEN I KARATE 2018 - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
Kata Junior Dam 1gold Truong Moa Goju-Kai Karate Do Eskilstuna  SWEDEN
        Kata Junior Dam 2sivler Wernström Felicia Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kata Junior Dam 3bronze Wardman Ellinor Bromma Karateklubb  SWEDEN
        Kata Junior Dam 3bronze Tran Emma Solstadens Karateklubb Sweden  SWEDEN
        Kata Junior Dam 5 Hermander Smilla Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kata Junior Dam 5 Degerholm Moa Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kata Junior Dam 7 Pettersson Tuva-Axeline Wado Karate Katrineholm  SWEDEN
Kata Junior Herr 1gold Settergren Benjamin Karlskoga Karate Klubb  SWEDEN
        Kata Junior Herr 2sivler Storgårds Alexander Bromma Karateklubb  SWEDEN
        Kata Junior Herr 3bronze Meidner Ludwig Solna Karate Dojo  SWEDEN
        Kata Junior Herr 3bronze Lundgren Elias karategymnasiet if  SWEDEN
        Kata Junior Herr 5 Salomon Klang Max Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kata Junior Herr 5 Wagenborg Oliver Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kata Junior Herr 7 Berglund Leonard Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kata Junior Herr 7 Babic Leo Zendokai Halmstad  SWEDEN
Kata Kadett Dam 1gold Skalare Mathilda Karlstad Karate Förening  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 2sivler Hammarfeldt Elina Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 3bronze Wernström Filippa Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 3bronze Mannchen Leoni Umeå chikubukai  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 5 Zetterström Lydia Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 5 Lundberg Alva Umeå chikubukai  SWEDEN
Kata Kadett Herr 1gold Larsson Isak Kungsängens Kampsport & Självförsvarsförening  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 2sivler Gustafsson David Wado Karate Katrineholm  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 3bronze O´Connor Sean Bromma Karateklubb  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 3bronze Luu Henrik Goju-Kai Karate Do Eskilstuna  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 5 Karlstrand Alvin Bushido Karateklubb Karlskrona  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 5 Westman Tim Bromma Karateklubb  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 7 Olander Harald Zendokai Halmstad  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 7 Pham Filip Wado Karate Katrineholm  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 9 Bergqvist Joseph Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Kata Senior Dam 1gold Karlsson Mia kuniba kai karateförening degerfors  SWEDEN
        Kata Senior Dam 2sivler Wåglund Lina Malavé Do  SWEDEN
        Kata Senior Dam 3bronze Tran Izabella Solstadens Karateklubb Sweden  SWEDEN
        Kata Senior Dam 3bronze Hagman Smilla Combat Academy  SWEDEN
        Kata Senior Dam 5 Svanberg Veronika Tensho karateklubb  SWEDEN
        Kata Senior Dam 5 Truong Moa Goju-Kai Karate Do Eskilstuna  SWEDEN
        Kata Senior Dam 7 Wester Olivia Karlstad Karate Förening  SWEDEN
        Kata Senior Dam 7 Pernetun Nova Guldstaden Shotokan Karateklubb  SWEDEN
Kata Senior Herr 1gold Truong Khai Goju-Kai Karate Do Eskilstuna  SWEDEN
        Kata Senior Herr 2sivler Pagot Alexander Lidingö Karate Dojo, Stockholm  SWEDEN
        Kata Senior Herr 3bronze Pham David Wado Karate Katrineholm  SWEDEN
        Kata Senior Herr 3bronze Zafirovic Budimir Halmstad Shotokan Karate Klubb  SWEDEN
        Kata Senior Herr 5 Brolin Michael Karlstad Karate Förening  SWEDEN
        Kata Senior Herr 5 Lundgren Elias karategymnasiet if  SWEDEN
        Kata Senior Herr 7 Svahn Felix Zenshinkai Hylte Karateklubb  SWEDEN
        Kata Senior Herr 7 Svahn Emil Zenshinkai Hylte Karateklubb  SWEDEN
Kata U21 Dam 1gold Wåglund Lina Malavé Do  SWEDEN
        Kata U21 Dam 2sivler Hagman Smilla Combat Academy  SWEDEN
        Kata U21 Dam 3bronze Elofsson Linn FÖRENINGEN HALMSTAD KARATE ACADEMY  SWEDEN
        Kata U21 Dam 3bronze Sökare Felicia Turebergs Karateklubb  SWEDEN
        Kata U21 Dam 5 Wester Olivia Karlstad Karate Förening  SWEDEN
Kata U21 Herr 1gold Truong Khai Goju-Kai Karate Do Eskilstuna  SWEDEN
        Kata U21 Herr 2sivler Pagot Alexander Lidingö Karate Dojo, Stockholm  SWEDEN
        Kata U21 Herr 3bronze Svahn Felix Zenshinkai Hylte Karateklubb  SWEDEN
        Kata U21 Herr 3bronze Pham David Wado Karate Katrineholm  SWEDEN
        Kata U21 Herr 5 Markkanen Mikael Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kata U21 Herr 5 Raskov Kristoffer Zendokai Halmstad  SWEDEN
Kumite Junior Dam +59 kg 1gold Hallqvist Nora Malavé Do  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 2sivler Rabih Diana Gymnastik och Atletklubben Enighet  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 3bronze Wendel Klara karategymnasiet if  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 3bronze Mehmedovic Amina Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 5 Josefsson Olivia Västerås Karatecenter  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 5 Sandhagen Erika Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 7 Argillander Nea Märsta Wado Ryu Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 7 Stålhammar Madelenie Västerås Karatecenter  SWEDEN
Kumite Junior Dam -48 kg 1gold Ghobadi Ava Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -48 kg 2sivler Bagheri Sara Shiai karate klubb  SWEDEN
Kumite Junior Dam -53 kg 1gold Zarei Lorenjin Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -53 kg 2sivler Elwanni Sarah Gymnastik och Atletklubben Enighet  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -53 kg 3bronze Dahlin Josefina Västerås KarateKlubb  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -53 kg 3bronze Nilsson Frame Eskilstuna Karateklubb  SWEDEN
Kumite Junior Dam -59 kg 1gold Achehboune Amira Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 2sivler Achehboune Aya Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 3bronze Abraha Saron Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 3bronze Corbascio Tova Malavé Do  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 5 Constantinou Niki Shiai karate klubb  SWEDEN
Kumite Junior Herr +76 kg 1gold Norman Johannes Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 2sivler Milovanovic Stefan Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 3bronze Khedri Josef Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 3bronze Höglund David Västerås Karatecenter  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 5 Tavakoli Ramtin Shiai karate klubb  SWEDEN
Kumite Junior Herr -61 kg 1gold Kaplaner Emre Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -61 kg 2sivler Mandorf Felix Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -61 kg 3bronze Merovci Erjon Zendokai Halmstad  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -61 kg 3bronze Söderberg Erik Kungsängens Kampsport & Självförsvarsförening  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -61 kg 5 Ilic David Nihon Karate Do  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -61 kg 5 Viberg William Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Kumite Junior Herr -68 kg 1gold Cvjetkovic Marko Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 2sivler Wagenborg Oliver Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 3bronze Nywall Elias Tullinge Wadoryu Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 3bronze Aiderfors William Västerås Karatecenter  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 5 Nyman de Susini Paul Gojukai Stockholm  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 5 Ayata Adnan Shiai karate klubb  SWEDEN
Kumite Junior Herr -76 kg 1gold Lieu Kevin Eskilstuna Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 2sivler Mujabzadeh Ali Halmstad Shotokan Karate Klubb  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 3bronze Karlsson Daniel Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 3bronze Markkanen Markus Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 5 Jönsson Oliver Gojukai Stockholm  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 5 Henningsson Marcus Gojukai Stockholm  SWEDEN
Kumite Kadett Dam +54 kg 1gold Bauren Linnea Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 2sivler Lizdek Isidora Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 3bronze Vuksic Danijela Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 3bronze Mijanovic Lidija Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 5 Julin Clara Solna Karate Dojo  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 5 Maksimovic Natalia Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 7 Radojcic Milena Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 7 Öjerbäck Josefine Malavé Do  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 9 Bojic Natasa Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
Kumite Kadett Dam -47 kg 1gold Åkesson Laura TIBBLEKARATEKLUBB  SWEDEN
Kumite Kadett Dam -54 kg 1gold Rosenlind Matilda Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 2sivler Mellin Sandra Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 3bronze Daar Juliette Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
Kumite Kadett Herr +70 kg 1gold Sabeti Artin Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr +70 kg 2sivler Rombo Erik Wado Karate Katrineholm  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr +70 kg 3bronze Skoric Marko Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr +70 kg 3bronze Bergqvist Joseph Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr +70 kg 5 Yurdagul Soner Haninge Budoklubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr +70 kg 5 Nilsson Ludwig Motalasportkarate  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -52 kg 1gold Rafiei Ramtin Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 2sivler Berglund Edward Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 3bronze Hovsepyan Harutyun Halmstad Shotokan Karate Klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 3bronze Luu Henrik Goju-Kai Karate Do Eskilstuna  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 5 Oxelvik Ivar Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 5 Alikhani Sawiz Shiai karate klubb  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -57 kg 1gold Noori Nematollah Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 2sivler Nordin Emanuel Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 3bronze Milinkovic Teodor Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 3bronze Larsson Isak Kungsängens Kampsport & Självförsvarsförening  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 5 Torndal Tim Tullinge Wadoryu Karate  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 5 Kozman Wadea Hässelby Karate Dojo  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 7 Asanovic Novica Halmstad Shotokan Karate Klubb  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -63 kg 1gold Haag Ricky Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 2sivler Lindström Jesper Linköpings Shotokan Karate Klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 3bronze Marinkovic Stefan Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 3bronze Fariborz Saleh Arman Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 5 Lindström Oliver Linköpings Shotokan Karate Klubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 5 Stenberg Rasmus Goju-Kai Karate Do Eskilstuna  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 7 Hallgren Oscar Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -70 kg 1gold Barron Robin Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 2sivler Krull William Haninge Budoklubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 3bronze Ekström John Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 3bronze Engblom Felix Malavé Do  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 5 Tesfamicael Jonathan Tureberg karateklubb  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 5 Carayol Abbas Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 7 Imamovic Erik Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
Kumite Senior Dam +68 kg 1gold Antunovic Hana Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 2sivler Lindström Madeleine TIBBLEKARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 3bronze Göker Büsra IK Brandbergenskaratekai  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 3bronze Kraljevic Viktoria Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
Kumite Senior Dam -55 kg 1gold Lääveri Sabina Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -55 kg 2sivler Bokelius Erica Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -55 kg 3bronze Sökare Felicia Turebergs Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -55 kg 3bronze Ahmadi Tina Frölunda karate klubb  SWEDEN
Kumite Senior Dam -61 kg 1gold NILSSON ANNA-JOHANNA Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 2sivler Haag Alexandra Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 3bronze Kaup Stephanie Malavé Do  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 3bronze Stenquist Hanna Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
Kumite Senior Dam -68 kg 1gold Rasmusson Lisa Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 2sivler Lindström Nathalie TIBBLEKARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 3bronze Andersson Malin Säffle Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 3bronze Zozulyak Zhanna Tullinge Wadoryu Karate  SWEDEN
Kumite Senior Herr +84 kg 1gold Palmqvist joel Bushido Karate sweden  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 2sivler Brajic Sebastian Centrum Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 3bronze Yatakan Mohammed Dib Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 3bronze Hosseini Morteza Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 5 Amagjekaj Mergim Linköping Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 5 Gomez Alexander Motalasportkarate  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 7 Svensson Harald Haninge Budoklubb  SWEDEN
Kumite Senior Herr -60 kg 1gold Hosseni Reza Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -60 kg 2sivler Ahmadi Farid Gymnastik och Atletklubben Enighet  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -60 kg 3bronze Hashimi Alijan Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -60 kg 3bronze Zakkour Alashi Mohamad Gymnastik och Atletklubben Enighet  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -60 kg 5 Markkanen Mikael Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Kumite Senior Herr -67 kg 1gold Khosravi Anshan Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 2sivler Alnmer Mhmad Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 3bronze Myhtarov Vugar Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 3bronze Al-Wandi Ahmed Kampsportklubben Mifune  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 5 Narkiniemi Elliot karategymnasiet if  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 5 Boström Andre Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
Kumite Senior Herr -75 kg 1gold Engman William Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 2sivler Alkurdi Nour Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 3bronze Bagheri Arvin Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 3bronze Danali Alireza Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 5 Sokcic Hedin Philip Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 5 Milosevic Milan Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
Kumite Senior Herr -84 kg 1gold Sadik Sadik Karateklubb Elit  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 2sivler Haag Jimmy Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 3bronze Stanojevic Nikola Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 3bronze Weimer Niklas Huddinge Shito-Ryu Karateklubb  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 5 Gustafsson Melker Zendokai Halmstad  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 5 Becher Majdi Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 7 Nouiser Amin IK Brandbergenskaratekai  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 7 Berglez Jozef Shotokan Center Göteborg  SWEDEN
Kumite U21 Dam +68 kg 1gold Lindström Madeleine TIBBLEKARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Dam +68 kg 2sivler Kraljevic Viktoria Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite U21 Dam +68 kg 3bronze Göker Büsra IK Brandbergenskaratekai  SWEDEN
Kumite U21 Dam -55 kg 1gold Ahmadi Tina Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -55 kg 2sivler Bokelius Erica Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -55 kg 3bronze Sökare Felicia Turebergs Karateklubb  SWEDEN
Kumite U21 Dam -68 kg 1gold Lindström Nathalie TIBBLEKARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -68 kg 2sivler Zozulyak Zhanna Tullinge Wadoryu Karate  SWEDEN
Kumite U21 Herr +84 kg 1gold Brajic Sebastian Centrum Sportkarate  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +84 kg 2sivler Berglund William Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +84 kg 3bronze Hosseini Morteza Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +84 kg 3bronze Kanbour Omar Västerås KarateKlubb  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +84 kg 5 Amagjekaj Mergim Linköping Sportkarate  SWEDEN
Kumite U21 Herr -60 kg 1gold Ahmadi Farid Gymnastik och Atletklubben Enighet  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -60 kg 2sivler Markkanen Mikael Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -60 kg 3bronze Hashimi Alijan Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -60 kg 3bronze Ben Said Walid Frölunda karate klubb  SWEDEN
Kumite U21 Herr -67 kg 1gold Narkiniemi Elliot karategymnasiet if  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -67 kg 2sivler Österberg Gabriel Wado Karate Katrineholm  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -67 kg 3bronze Svensmo Gustav Zendokai Halmstad  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -67 kg 3bronze Nouryuzin Nourullah WEXIÖ KARATE KAI  SWEDEN
Kumite U21 Herr -75 kg 1gold Engman William Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -75 kg 2sivler Milosevic Milan Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -75 kg 3bronze Ramazani Taqi Stockholms Karateklubb  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -75 kg 3bronze Nourieh Mohammad Mehdi Frölunda karate klubb  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -75 kg 5 Sokcic Hedin Philip Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Kumite U21 Herr -84 kg 1gold Haag Jimmy Shiai karate klubb  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -84 kg 2sivler Taleb Assem Stockholms Karateklubb  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -84 kg 3bronze Persson Gabriel Zanshin Karateklubb Hässleholm  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -84 kg 3bronze Gustafsson Melker Zendokai Halmstad  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -84 kg 5 Weimer Niklas Huddinge Shito-Ryu Karateklubb  SWEDEN
Lag Kata Junior Dam 1gold Botkyrka Shukokai karate Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Lag Kata Junior Dam 2sivler Solna Shotokan KK 2 Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Lag Kata Junior Dam 3bronze Solna Shotokan KK 1 Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
Lag Kata Senior Dam 1gold Tensho karateklubb Tensho karateklubb  SWEDEN
        Lag Kata Senior Dam 2sivler Bromma Karateklubb 2 Bromma Karateklubb  SWEDEN
        Lag Kata Senior Dam 3bronze Sanshin Kan Karateklubb Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
        Lag Kata Senior Dam 3bronze Solna Shotokan KK 3 Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
Lag Kata Senior Herr 1gold Gojukai Karate Do Eskilstuna Goju-Kai Karate Do Eskilstuna  SWEDEN
        Lag Kata Senior Herr 2sivler Sanshin Kan Karateklubb Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
        Lag Kata Senior Herr 3bronze Bromma Karateklubb 1 Bromma Karateklubb  SWEDEN
Lag Kumite Junior Dam 1gold Karateklubb Elit Karateklubb Elit  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Dam 2sivler Shiai karate klubb Shiai karate klubb  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Dam 3bronze Västerås Karate Center Västerås Karatecenter  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Dam 3bronze Botkyrka Shukokai karate Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
Lag Kumite Junior Herr 1gold Botkyrka Shukokai karate 1 Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 2sivler Botkyrka Shukokai karate 2 Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 3bronze Karategymnasiet IF karategymnasiet if  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 5 Västerås Karate Center Västerås Karatecenter  SWEDEN
Lag Kumite Kadett Dam 1gold Karateklubb Elit Karateklubb Elit  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 2sivler Solna Shotokan KK 4 Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 3bronze Botkyrka Shukokai karate Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 3bronze Tibble Karateklubb TIBBLEKARATEKLUBB  SWEDEN
Lag Kumite Kadett Herr 1gold Shiai karate klubb Shiai karate klubb  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Herr 2sivler Solna Shotokan KK 6 Solna Shotokan Karate klubb  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Herr 3bronze Göteborg Karate Akademi Göteborg Karate Akademi  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Herr 3bronze Botkyrka Shukokai Karate Botkyrka Shukokai Karate  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Herr 5 Sundsvalls Sportkarate Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Herr 5 Haninge Budoklubb Haninge Budoklubb  SWEDEN
Lag Kumite Senior Dam 1gold Shiai karate klubb Shiai karate klubb  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Dam 2sivler Sanshin Kan Karateklubb Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Dam 3bronze Tibble Karateklubb TIBBLEKARATEKLUBB  SWEDEN
Lag Kumite Senior Herr 1gold Karateklubb Elit Karateklubb Elit  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 2sivler Shiai karate klubb 1 Shiai karate klubb  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 3bronze Shiai karate klubb 2 Shiai karate klubb  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 3bronze Sundsvalls Sportkarate Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 5 Nihon Karate Do Tullinge Nihon Karate Do  SWEDEN
Lag Kumite Senior Mixed 1gold Shiai Karateklubb Shiai karate klubb  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Mixed 2sivler Sundsvalls Sportkarate Sundsvalls Sportkarate  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Mixed 3bronze Karateklubb Elit Karateklubb Elit  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Mixed 3bronze Sanshin Kan Karateklubb Sanshin Kan Södermalm Karateklubb  SWEDEN
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-12-13 14:39:31 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE