Results
 
Salzburger Landesmeisterschaft 2019 - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
Kata Individual female Sen +35 1gold Schuster Nada  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female Sen +35 2silver Sint Rachel  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
Kata Individual female Seniors 1gold Auner Leonie  USV Wals- Laschensky  AUSTRIA
        Kata Individual female Seniors 2silver Dimoski Valentina  USV Wals- Laschensky  AUSTRIA
        Kata Individual female Seniors 3bronze Reitmeier Leonie  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female Seniors 3bronze Lederer Anna Caterina  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual female U10 1gold Petutschnig Alessia  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U10 2silver Kemetinger Sarah  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U10 3bronze Marjanovic Tijana  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U10 3bronze Özkan-Kleestorfer Yasmin  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual female U10 5 Lafenthaler Aline  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U10 5 Ventimiglia Viktoria  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U10 7 Lex Flora  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual female U10 7 Mustafic Hana  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
Kata Individual female U12 1gold Cetin Ceylin  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 2silver Prokesch Helene  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 3bronze Topal Gabriela  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 3bronze Klein Viktoria  USV Wals- Laschensky  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 5 Pabinger Chiara  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 5 Seeber Elina  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual female U12 7 Brandauer Eva  Bergheim  AUSTRIA
Kata Individual female U14 1gold Bektic Jasmina  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U14 2silver Lex Leonie  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual female U14 3bronze Bostürk Tugba  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Individual female U14 3bronze Galusic Marie  Mittersill  AUSTRIA
Kata Individual female U16 1gold Marjanovic Andrijana  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U16 2silver Schuster Nina  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U16 3bronze Tadic Ana  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual female U16 3bronze Mitterbauer Elisabeth  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
Kata Individual female U18 1gold Dimoski Valentina  USV Wals- Laschensky  AUSTRIA
        Kata Individual female U18 2silver Reitmeier Leonie  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U18 3bronze Lederer Anna Caterina  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual female U8 1gold Sturm Isabell  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual female U8 2silver Kabai-Nagy Mirabella  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U8 3bronze Salzmann Sofia  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual female U8 3bronze Hofmann Tina  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
Kata Individual male Sen+35 1gold Obermaier Fritz  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
        Kata Individual male Sen+35 2silver Stranig Thomas  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual male Sen+35 3bronze Jäger Alexander  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual male Seniors 1gold Doko Luan  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Individual male Seniors 2silver Ortner Christian  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male Seniors 3bronze Hollaus Aleksandar  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Individual male Seniors 3bronze Jezdik Alexander  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual male Seniors 5 Jee Fazel Sam Ahmad  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual male U10 1gold Wallner Jonas  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual male U10 2silver Bektic Armin  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual male U10 3bronze Gazda Christian Attila  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U10 3bronze Blaga Alexandru  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U10 5 Schnedl Tobias  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U10 5 Gori Paolo  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U10 7 Herzog Lucas  Karate Shotokan ´IPON Saalfelden´  AUSTRIA
Kata Individual male U12 1gold Wallner Simon  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 2silver Luidold Julian  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 3bronze Weissenböck Noah 1  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 3bronze Sint Tobias  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 5 Juric Mateo Goran  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 5 Woglar Max  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual male U12 7 Peric David  Union Shotokan St.Johann im Pongau  AUSTRIA
Kata Individual male U14 1gold Tosun Emre  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual male U14 2silver Erlbacher Dominik  Union Karate Club Yoseikan Pongau  AUSTRIA
        Kata Individual male U14 3bronze Schmid Thomas  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Individual male U14 3bronze Bytyqi Lijon  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Individual male U14 5 Geisler Andreas  Karate Shotokan ´IPON Saalfelden´  AUSTRIA
Kata Individual male U16 1gold Tosun cenk  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual male U16 2silver Riess Jakob  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata Individual male U16 3bronze Bartel Johannes  USV Wals- Laschensky  AUSTRIA
        Kata Individual male U16 3bronze Zukancic Muhammed  Karate Shotokan ´IPON Saalfelden´  AUSTRIA
Kata Individual male U21 1gold Doko Luan  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Individual male U21 2silver Hollaus Aleksandar  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Individual male U21 3bronze Ortner Christian  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Individual male U8 1gold Wallner Noah  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Individual male U8 2silver Ronacher Niklas  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U8 3bronze Petz Jakob  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Individual male U8 3bronze Alkabiry Mahmud  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Team female Seniors 1gold Pinzgau(Lederer, Reitmeier, Schuster)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team female Seniors 2silver Walserfeld(Bektic, Cetin, Marjanovic)  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Team female Seniors 3bronze Team Lora(Bostürk, Karajica, Langegger)  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Team female Seniors 3bronze Team Lora(GASSER, KELLNER, NOVICIC)  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
Kata Team female U10 1gold Pinzgau(Kemetinger, Kirisits, Ronacher)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team female U10 2silver Walserfeld(Marjanovic, Sturm, Ventimiglia)  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Team female U10 3bronze TEAM IPPON 2(Aetova, Deutinger, Deutinger)  Karate Shotokan ´IPON Saalfelden´  AUSTRIA
        Kata Team female U10 3bronze Walserfeld(Hofmann, Holzer Sanchez, Went)  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
Kata Team female U12 1gold Pinzgau(Gruber, Petutschnig, Prokesch)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team female U12 2silver Walserfeld(Mustafic, Pabinger, Topal)  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Team female U12 3bronze TEAM LORA 1(BYTYQI, BYTYQI, LORA)  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Team female U12 3bronze Pinzgau(Deutinger, Jakovljevic, Lafenthaler)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Team female U16 1gold Walserfeld(Bektic, Cetin, Marjanovic)  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Team female U16 2silver TEAM LORA 4(GASSER, KELLNER, NOVICIC)  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
Kata Team male U10 1gold Walserfeld(Bektic, Wallner, Wallner)  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kata Team male U10 2silver Pinzgau(Blaga, Schnedl, Viertler)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team male U10 3bronze Pinzgau(Gazda, Gori, Ronacher)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team male U10 3bronze Pinzgau(Alkabiry, Deutinger, Simic)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Team male U12 1gold Pinzgau(Jandl, Weissenböck, Weissenböck)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata Team male U12 2silver Pinzgau(Alkabiry, Alkabiry, Mitalipov)  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata Team male U14 1gold TEAM LORA 3(Bytyqi, Luidold, Schmid)  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Team male U14 2silver TEAM LORA 2(Edleitner, Flieder, Grbic)  Karate Shotokan LORA Zell am See  AUSTRIA
        Kata Team male U14 3bronze TEAM IPPON(Geisler, Herzog, Teubner)  Karate Shotokan ´IPON Saalfelden´  AUSTRIA
Kata U10 female Unterstufe - SBG Cup 1gold Kirisits Mira Lisa  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U10 female Unterstufe - SBG Cup 2silver Lafenthaler Aline  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U10 female Unterstufe - SBG Cup 3bronze Ronacher Hannah  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U10 female Unterstufe - SBG Cup 3bronze Woglar Franka  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata U10 female Unterstufe - SBG Cup 5 Özkan-Kleestorfer Yasmin  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kata U10 female Unterstufe - SBG Cup 5 Petz Johanna  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U10 female Unterstufe - SBG Cup 7 Hörl Leonie  Zell am See  AUSTRIA
Kata U10 male Unterstufe - SBG Cup 1gold Simic Stefan  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U10 male Unterstufe - SBG Cup 2silver Deutinger Luis  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U10 male Unterstufe - SBG Cup 3bronze Schnedl Tobias  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U10 male Unterstufe - SBG Cup 3bronze Blaga Alexandru  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U10 male Unterstufe - SBG Cup 5 Gori Paolo  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U10 male Unterstufe - SBG Cup 5 Viertler Wolfgang  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata U12 female Unterstufe - SBG Cup 1gold Gruber Jessica  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U12 female Unterstufe - SBG Cup 2silver Hamerschmid Sophia  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U12 female Unterstufe - SBG Cup 3bronze Deutinger Valerie  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U12 female Unterstufe - SBG Cup 3bronze Jakovljevic Arijana  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kata U12 male Unterstufe - SBG Cup 1gold Alkabiry Ahmed  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U12 male Unterstufe - SBG Cup 2silver Alkabiry Nour  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U12 male Unterstufe - SBG Cup 3bronze Jandl Simon  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U12 male Unterstufe - SBG Cup 3bronze Lutsch Felix  Bergheim  AUSTRIA
Kata U14+U16 female Unterstufe - SBG Cup 1gold Schweiger Nina  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kata U14+U16 female Unterstufe - SBG Cup 2silver Hadjieva Dijana  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite individual female U10 +27 1gold Kemetinger Sarah  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite individual female U10 +27 2silver Lafenthaler Aline  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite individual female U10 +27 3bronze Hörl Leonie  Zell am See  AUSTRIA
        Kumite individual female U10 +27 3bronze Petutschnig Alessia  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite individual female U10 +27 5 Khorramian Sarina  Zell am See  AUSTRIA
Kumite Individual female U10 -27 kg 1gold Kirisits Mira Lisa  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U10 -27 kg 2silver Omerovic Elina  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual female U10 -27 kg 3bronze Nemcova Anna  Maishofen  AUSTRIA
        Kumite Individual female U10 -27 kg 3bronze Ronacher Hannah  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual female U12 +36 1gold Novicic Anastasia  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U12 +36 2silver Bajramovic Alisa  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U12 +36 3bronze Buchbauer Cora  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual female U12 +36 3bronze Fürst Anna  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
Kumite Individual female U12 -30 1gold Pabinger Chiara  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual female U12 -30 2silver Hamerschmid Sophia  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual female U12 -36 1gold Cetin Ceylin  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual female U12 -36 2silver Prokesch Helene  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U12 -36 3bronze Gruber Jessica  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual female U14 Open 1gold Schütze Emma  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual female U14 Open 2silver Roßmann Eva  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual female U14 Open 3bronze Topal Magdalena  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual female U14 Open 3bronze Lex Leonie  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
Kumite Individual female U16 Open 1gold Grujic Emilia 1  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual female U16 Open 2silver Marjanovic Andrijana  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual female U16 Open 3bronze Lederer Alessandra  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U16 Open 3bronze Kemetinger Sophie  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual female U16 Open 5 Schuster Nina  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual male Seniors +67 1gold Kühnel Philipp  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual male Seniors +67 2silver Ortner Christian  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male Seniors +67 3bronze Weissenböck Robert  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual male Seniors -67 1gold Jezdik Alexander  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual male Seniors -67 2silver Jee Fazel Sam Ahmad  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male Seniors -67 3bronze Kofler Kilian  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual male Seniors -67 3bronze Marin Jozak  Karate Bruck  AUSTRIA
Kumite Individual male U10 +28 1gold Bektic Armin  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual male U10 +28 2silver Simic Stefan  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U10 +28 3bronze Gajic Michi-Mladen  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U10 +28 3bronze Gori Paolo  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual male U10 -28 1gold Schnedl Tobias  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U10 -28 2silver Blaga Alexandru  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U10 -28 3bronze Viertler Wolfgang  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual male U12 +38 1gold Selimovic Armin  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual male U12 +38 2silver Weissenböck Luca 1  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U12 +38 3bronze Juric Mateo Goran  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U12 +38 3bronze Jandl Simon  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual male U12 -38 1gold Hörl Thomas  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U12 -38 2silver Ebner Luca  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual male U12 -38 3bronze Weissenböck Noah 1  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U12 -38 3bronze Mitalipov Azis  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U12 -38 5 Wallner Simon  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
Kumite Individual male U14 Open 1gold Kühnel Henrik  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual male U14 Open 2silver Grujic Dominik  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
Kumite Individual male U16 -63 1gold Kühnel Oliver  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
Kumite Individual male U18 Open 1gold Hinterbuchner Dominik  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual male U18 Open 2silver Noori Kaisar  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U18 Open 3bronze VELADZIC DZENIS  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
        Kumite Individual male U18 Open 3bronze Sadikovic Emil  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
Kumite Individual male U21 Open 1gold Kofler Kilian  ASKÖ Karate Kara  AUSTRIA
        Kumite Individual male U21 Open 2silver Kühnel Philipp  Karate Union Walserfeld  AUSTRIA
        Kumite Individual male U21 Open 3bronze Ortner Christian  Karate Leistungszentrum Pinzgau  AUSTRIA
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2021 (2021-02-28 05:00:19 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE