Results
 
Svenska Mästerskapen Karate 2019 - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
Kata Junior Dam 1gold SKALARE MATHILDA  KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Junior Dam 2silver VERNSTRÖM FILIPPA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Junior Dam 3bronze HAMMARFELDT ELINA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Junior Dam 3bronze SIMS AMANDA  LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM  SWEDEN
        Kata Junior Dam 5 PERNETUN NOVA  GULDSTADEN SHOTOKAN KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Dam 5 JOHANSSON ALEXANDRA  YSTAD KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Dam 7 MELLIN SANDRA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Junior Dam 7 LUNDBERG ALVA  ERSBODA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Dam 9 LEPASALU ELISABETH  KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
Kata Junior Herr 1gold STORGÅRDS ALEXANDER  BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Herr 2silver LARSSON ISAK  KUNGSÄNGENS KAMPSPORT & SJÄLVFÖRSVARSFÖRENING  SWEDEN
        Kata Junior Herr 3bronze SCHUBERT NORDIN MELKER  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Junior Herr 3bronze WESTMAN TIM  BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Herr 5 CARAYOL ABBAS  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Junior Herr 5 LUNDBERG FIGGE  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kata Junior Herr 9 OLEGREN HAMPUS  SÄFFLE KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Herr 9 BERNTSSON PHILIP  FUTARI  SWEDEN
Kata Kadett Dam 1gold SIAMBALIS ELLINEA  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 2silver EDENMAN ASTRID  LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 3bronze GILLISSON CHARLOTTA  GOJU-KAI KARATE DO ESKILSTUNA  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 3bronze SKOGSTRÖM HANNA  KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 5 JÖNSSON CORNELIA  ZENDOKAI HALMSTAD  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 5 VEGEBORN VILMA  WAKAJISHI KARATE  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 7 SILFVERFORSEN HANNA  KARATE DOJO KATRINEHOLM  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 9 CICEK LORIN  ZENDOKAI HALMSTAD  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 9 CHABO ANGELICA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 11 NORDQVIST LOUISE  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 11 HELLANDER MIKA  ERSBODA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 13 HÖYHTYÄ KARLA  KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 15 SVÄRDMAN MATILDA  WAKAJISHI KARATE  SWEDEN
Kata Kadett Herr 1gold TRAN WILLIAM  SOLSTADENS KARATEKLUBB SWEDEN  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 2silver PETTERSSON LUDVIG  KARLSKOGA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 3bronze EKMAN ELIAS  KARATE DOJO KATRINEHOLM  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 3bronze VATSOS GEORGIOS  BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 5 DINH JOAKIM  LANDSKRONA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 5 MARIMON JIMI  TULLINGE WADORYU KARATE  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 9 LARSSON ELLION  ERSBODA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 9 OLSEN LUCAS  KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 11 STENHAMMAR TIM  WAKAJISHI KARATE  SWEDEN
Kata Senior Dam 1gold KARLSSON MIA  KUNIBA KAI KARATEFÖRENING DEGERFORS  SWEDEN
        Kata Senior Dam 2silver TRAN IZABELLA  SOLSTADENS KARATEKLUBB SWEDEN  SWEDEN
        Kata Senior Dam 3bronze WÅGLUND LINA  MALAVÉ DO  SWEDEN
        Kata Senior Dam 3bronze HAGMAN SMILLA  COMBAT ACADEMY IF TÄBY  SWEDEN
        Kata Senior Dam 5 TRUONG MOA  GOJU-KAI KARATE DO ESKILSTUNA  SWEDEN
        Kata Senior Dam 5 SÖKARE FELICIA  TUREBERGS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 7 SKALARE MATHILDA  KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Dam 9 WARDMAN ELLINOR  BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 9 VERNSTRÖM FILIPPA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 11 JOHANSSON ALEXANDRA  YSTAD KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 11 HEIJEL SANDRA  STOCKHOLMS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 13 PERNETUN NOVA  GULDSTADEN SHOTOKAN KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 13 WESTER OLIVIA  KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Dam 15 HEDERSTRÖM LINNÉA  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kata Senior Dam 15 FAGER CECILIA  SHOTOKAN CENTER GÖTEBORG  SWEDEN
        Kata Senior Dam 17 BERGQVIST ALICE  SANSHIN KAN SÖDERMALM KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 17 LUNDBERG ALVA  ERSBODA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 19 HAMMARFELDT ELINA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 19 BERGQVIST LINNEA  SANSHIN KAN SÖDERMALM KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 21 HARTWIG HORVATH TILDA  KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 21 DEGERHOLM MOA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 23 YODER NICOLE  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 23 STRIDH ELLINOR  WEXIÖ KARATE KAI  SWEDEN
        Kata Senior Dam 25 WIK ELLA  WEXIÖ KARATE KAI  SWEDEN
        Kata Senior Dam 25 LUNDMARK BESSIE  NACKA KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 27 ELOFSSON LINN  HALMSTAD KARATE ACADEMY  SWEDEN
        Kata Senior Dam 27 MELLIN SANDRA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 29 EHLIN MIA  KILS KARATEFÖRENING  SWEDEN
Kata Senior Herr 1gold TRUONG KHAI  GOJU-KAI KARATE DO ESKILSTUNA  SWEDEN
        Kata Senior Herr 2silver PAGOT ALEXANDER  LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM  SWEDEN
        Kata Senior Herr 3bronze SETTERGREN BENJAMIN  KARLSKOGA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Herr 3bronze ZAFIROVIC BUDIMIR  HALMSTAD SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Herr 5 WAGENBORG OLIVER  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 5 LUNDGREN ELIAS  GOJUKAI SEINAN KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Herr 9 DO PHUONG  KARLSTAD SHOTOKAN KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 9 RASKOV KRISTOFFER  ZENDOKAI HALMSTAD  SWEDEN
        Kata Senior Herr 11 LARSSON ISAK  KUNGSÄNGENS KAMPSPORT & SJÄLVFÖRSVARSFÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Herr 11 SEHOVAC EMIL  IPPON KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Herr 13 SVAHN EMIL  ZENSHINKAI HYLTE KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Herr 13 BERGLUND EDWARD  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 15 VIBERG WILLIAM  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 15 HALLGREN OSCAR  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 17 ASP ALEXANDER  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 17 CARAYOL ABBAS  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 19 TOLIC NIKOLA  STOCKHOLMS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Herr 21 LUNDBERG FIGGE  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kata Senior Herr 23 KHEDRI JOSEF  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kata U21 Dam 1gold HAGMAN SMILLA  COMBAT ACADEMY IF TÄBY  SWEDEN
        Kata U21 Dam 2silver TRUONG MOA  GOJU-KAI KARATE DO ESKILSTUNA  SWEDEN
        Kata U21 Dam 3bronze VERNSTRÖM FELICIA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata U21 Dam 3bronze WARDMAN ELLINOR  BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata U21 Dam 5 DEGERHOLM MOA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata U21 Dam 5 HARTWIG HORVATH TILDA  KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE  SWEDEN
        Kata U21 Dam 9 HEDERSTRÖM LINNÉA  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kata U21 Dam 9 WIK ELLA  WEXIÖ KARATE KAI  SWEDEN
        Kata U21 Dam 11 BOKELIUS ERICA  SANSHIN KAN SÖDERMALM KARATEKLUBB  SWEDEN
Kata U21 Herr 1gold SETTERGREN BENJAMIN  KARLSKOGA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata U21 Herr 2silver WAGENBORG OLIVER  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata U21 Herr 3bronze SVAHN EMIL  ZENSHINKAI HYLTE KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata U21 Herr 3bronze LUNDGREN ELIAS  GOJUKAI SEINAN KARATEKLUBB  SWEDEN
Kumite Junior Dam +59 kg 1gold HAMRIN MAJA  SUNDSVALLS SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 2silver VUKSIC DANIJELA  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 3bronze LIZDEK ISIDORA  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 3bronze PÄRLEMAR SVENSSON LISA  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 5 SÖDERQVIST SANDRA ANASTAZJA  YSTAD KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 5 OMIROW ESMERALDA  VÄSTERÅS KARATECENTER  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 7 ÖJERBÄCK JOSEFINE  MALAVÉ DO  SWEDEN
Kumite Junior Dam -53 kg 1gold MELLIN SANDRA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -53 kg 2silver ÅKESSON LAURA  TIBBLEKARATECLUB SWE  SWEDEN
Kumite Junior Dam -59 kg 1gold ROSENLIND MATILDA  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 2silver MIJANOVIC LIDIJA  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 3bronze WINELL ELVIRA  MOTALASPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 3bronze ALTAFE DIMAH  SANDVIKEN BUDO&KAMPSPORTSKLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 5 UZELAC JOHANNA  VÄSTERÅS KARATECENTER  SWEDEN
Kumite Junior Herr +76 kg 1gold BARRON ROBIN  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 2silver SKORIC MARKO  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 3bronze ÖRN MALTE  LINKÖPING SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 3bronze KEYVANPOUR KEVIN  LINKÖPING SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 5 KHEDRI JOSEF  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 5 CARAYOL ABBAS  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kumite Junior Herr -61 kg 1gold HOVSEPYAN HARUTYUN  HALMSTAD SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -61 kg 2silver LARSSON ISAK  KUNGSÄNGENS KAMPSPORT & SJÄLVFÖRSVARSFÖRENING  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -61 kg 3bronze ARGILLANDER LIAM  MÄRSTA WADO RYU KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -61 kg 3bronze TIDERMAN GOTTFRID  MOTALASPORTKARATE  SWEDEN
Kumite Junior Herr -68 kg 1gold HAAG RICKY  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 2silver TAMBOUR WILLIAM  KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 3bronze BEKIC JOHANNES  HALMSTAD SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 3bronze DAKHLI FADI  SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 5 IMAMOVIC ERIK  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 5 LINDSTRÖM JESPER  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
Kumite Junior Herr -76 kg 1gold CVJETKOVIC FILIP  GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 2silver EKSTRÖM JOHN  GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 3bronze SABETI ARTIN  SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 3bronze OLDFELDT VIDAR  LINKÖPING SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 5 NABIZADEH MATIN  KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 5 ARJEDINOVIC ALEXANDER  HALMSTAD SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 7 HALLGREN OSCAR  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kumite Kadett Dam +54 kg 1gold ZAREI LARA  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 2silver THORSTENSON MATILDA  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 3bronze KOJIC SARA  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 3bronze GRAHN ISABELLE  MOTALASPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 5 MAKSIMOVIC ALEXANDRA  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 5 AWOUR N´DIE JOYCE  TULLINGE WADORYU KARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 7 TYMCHYSHYN ALEXANDRA  SKIF ZENKU-KAI JÖNKÖPING  SWEDEN
Kumite Kadett Dam -47 kg 1gold NORDQVIST LOUISE  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -47 kg 2silver BORGNE ALVA  SANSHIN KAN SÖDERMALM KARATEKLUBB  SWEDEN
Kumite Kadett Dam -54 kg 1gold LENKE VANJA  TIBBLEKARATECLUB SWE  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 2silver JÄDERVIK ELVIRA  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 3bronze TANO ENGLA  SANDVIKEN BUDO&KAMPSPORTSKLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 3bronze BAO-BEDNARSKI SOPHIE  MOTALASPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 5 CANIC MERRI  KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 5 FLINK MAJA  SANSHIN KAN SÖDERMALM KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 7 LJUNGHOLM MIRANDA  LINKÖPING SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 7 HANSSON REBECCA  SANDVIKEN BUDO&KAMPSPORTSKLUBB  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -52 kg 1gold NISSEN LUDWIG  TIBBLEKARATECLUB SWE  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 2silver NAVAS CESAR  KUNGSÄNGENS KAMPSPORT & SJÄLVFÖRSVARSFÖRENING  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 3bronze AHMAD MAROF ARO  GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 3bronze ODHNER VILLE  TULLINGE WADORYU KARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 5 GODLUND ALBIN  KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -57 kg 1gold SAMSON BENEDICT  SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 2silver SUNAZ LUKE  SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 3bronze HISTRUP MAXIMILIAN  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 3bronze OXELVIK IVAR  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 5 LINDER LOKE  KUNGSÄNGENS KAMPSPORT & SJÄLVFÖRSVARSFÖRENING  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 5 HRSTIC SIMON  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -63 kg 1gold CARAAN ASHTON  GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 2silver ROSENLIND VIKTOR  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 3bronze STAMENKOVIC-SEHIDIC DINO  NORRKÖPINGS SPORTKARATE IDROTTSFÖRENING  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 3bronze HAAG OZZY  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -70 kg 1gold WILHELMSEN ALFONS  GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 2silver URHAGEN ALBIN  NIKADO KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 3bronze ALEXÉN JESPER  ZENSHINKAI HYLTE KARATEKLUBB  SWEDEN
Kumite Senior Dam +68 kg 1gold ANTUNOVIC HANA  SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 2silver WENDEL KLARA  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 3bronze KRALJEVIC VIKTORIA  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 3bronze WOLD HEIDI  MALAVÉ DO  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 5 NORIN NICOLE  YSTAD KARATEKLUBB  SWEDEN
Kumite Senior Dam -55 kg 1gold ZAREI LOREN  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -55 kg 2silver LÄÄVERI SABINA  SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -55 kg 3bronze SÖKARE FELICIA  TUREBERGS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -55 kg 3bronze LINDSTRÖM LINDA  MALAVÉ DO  SWEDEN
Kumite Senior Dam -61 kg 1gold HAAG ALEXANDRA  SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 2silver NILSSON ANNA-JOHANNA  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 3bronze BOKELIUS ERICA  SANSHIN KAN SÖDERMALM KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 3bronze CONSTANTINOU NIKI  SHIAI IF  SWEDEN
Kumite Senior Dam -68 kg 1gold RASMUSSON LISA  SUNDSVALLS SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 2silver MEHMEDOVIC AMINA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 3bronze STANISIC LIDIJA  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 3bronze KAUP STEPHANIE  MALAVÉ DO  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 5 STÅLHAMMAR MADELENIE  VÄSTERÅS KARATECENTER  SWEDEN
Kumite Senior Herr +84 kg 1gold BRAJIC SEBASTIAN  CENTRUM SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 2silver PALMQVIST JOEL  BUSHIDO KARATE SWEDEN  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 3bronze SIIK OSKAR  NORRKÖPINGS SPORTKARATE IDROTTSFÖRENING  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 3bronze ÖRN HUGO  LINKÖPING SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 5 BJÖRKLUND JOAKIM  LINKÖPING SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 5 ANDERSSON MATTIAS  BUSHIDO KARATE SWEDEN  SWEDEN
Kumite Senior Herr -60 kg 1gold HOSSENI REZA  SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -60 kg 2silver HASHIMI ALIJAN  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
Kumite Senior Herr -67 kg 1gold KHOSRAVI ANSHAN  SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 2silver AL-WANDI AHMED  KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 3bronze ÖSTERBERG GABRIEL  TULLINGE WADORYU KARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 3bronze NYWALL ELIAS  TULLINGE WADORYU KARATE  SWEDEN
Kumite Senior Herr -75 kg 1gold ENGMAN WILLIAM  SUNDSVALLS SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 2silver BAGHERI ARVIN  FRÖLUNDA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 3bronze SKOGEBY CHRISTIAN  WAKAJISHI KARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 3bronze DANALI ALIREZA  SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 5 LIEU KEVIN  ESKILSTUNA KARATEKLUBB  SWEDEN
Kumite Senior Herr -84 kg 1gold HAAG JIMMY  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 2silver KAREM ZHIR  MINAKAMI KARATE DOJO  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 3bronze WEIMER NIKLAS  HUDDINGE SHITO-RYU KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 3bronze JERNÉR GOMEZ-RIVEROS RASMUS  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 5 SHOJAEI BAGHINI ALI  SHIAI IF  SWEDEN
Kumite U21 Dam +68 kg 1gold WENDEL KLARA  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite U21 Dam +68 kg 2silver RABIH DIANA  GYMNASTIK OCH ATLETKLUBBEN ENIGHET  SWEDEN
        Kumite U21 Dam +68 kg 3bronze NORIN NICOLE  YSTAD KARATEKLUBB  SWEDEN
Kumite U21 Dam -61 kg 1gold ZAREI LOREN  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -61 kg 2silver ABRAHA SARON  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -61 kg 3bronze CONSTANTINOU NIKI  SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -61 kg 3bronze BERGQVIST LINNEA  SANSHIN KAN SÖDERMALM KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -61 kg 5 BOKELIUS ERICA  SANSHIN KAN SÖDERMALM KARATEKLUBB  SWEDEN
Kumite U21 Dam -68 kg 1gold STANISIC LIDIJA  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -68 kg 2silver MEHMEDOVIC AMINA  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -68 kg 3bronze STÅLHAMMAR MADELENIE  VÄSTERÅS KARATECENTER  SWEDEN
Kumite U21 Herr +84 kg 1gold ENGMAN DAVID  SUNDSVALLS SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +84 kg 2silver ÖRN HUGO  LINKÖPING SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +84 kg 3bronze SALOMON KLANG MAX  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +84 kg 3bronze BERGLUND WILLIAM  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Herr +84 kg 5 BRAJIC ALEXANDER  CENTRUM SPORTKARATE  SWEDEN
Kumite U21 Herr -60 kg 1gold MANDORF FELIX  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -60 kg 2silver HASHIMI ALIJAN  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
Kumite U21 Herr -67 kg 1gold ÖSTERBERG GABRIEL  TULLINGE WADORYU KARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -67 kg 2silver NYWALL ELIAS  TULLINGE WADORYU KARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -67 kg 3bronze CARLSSON GABRIEL  KINDS KARATE CLUB  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -67 kg 3bronze SAYED ABDULAHAD NAJEEBULLAH  NORRKÖPINGS SPORTKARATE IDROTTSFÖRENING  SWEDEN
Kumite U21 Herr -75 kg 1gold LIEU KEVIN  ESKILSTUNA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -75 kg 2silver WAGENBORG OLIVER  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -75 kg 3bronze MUJABZADEH ALI  HALMSTAD SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
Kumite U21 Herr -84 kg 1gold HAAG JIMMY  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -84 kg 2silver RAMAZANI TAQI  STOCKHOLMS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -84 kg 3bronze WEIMER NIKLAS  HUDDINGE SHITO-RYU KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -84 kg 3bronze JERNÉR GOMEZ-RIVEROS RASMUS  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
Lag Kata Junior Herr 1gold BROMMA KARATE LAG 1  BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Lag Kata Junior Herr 2silver BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE LAG 11  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Lag Kata Senior Dam 1gold BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE LAG 1  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Lag Kata Senior Dam 2silver SANSHIN SÖDERMALM 3  SANSHIN KAN SÖDERMALM KARATEKLUBB  SWEDEN
Lag Kata Senior Herr 1gold KARLSTAD KF  KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Lag Kata Senior Herr 2silver GOJUKAI KARATE DO ESKILSTUNA  GOJU-KAI KARATE DO ESKILSTUNA  SWEDEN
        Lag Kata Senior Herr 3bronze BROMMA KARATE LAG 1  BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Lag Kata Senior Herr 3bronze BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE LAG 3  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Lag Kumite Junior Dam 1gold KARATEKLUBB ELIT  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Dam 2silver BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE LAG 6  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Dam 3bronze FUDOKAN 1  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
Lag Kumite Junior Herr 1gold KARATEGYMNASIET IF  KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 2silver FUDOKAN 2  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 3bronze BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE LAG 5  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 3bronze TULLINGE KARATE  TULLINGE WADORYU KARATE  SWEDEN
Lag Kumite Junior Mixed 1gold FUDOKAN 4  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Mixed 2silver BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE LAG 10  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Lag Kumite Kadett Dam 1gold MOTALA SPORTKARATE  MOTALASPORTKARATE  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 2silver FUDOKAN 3  SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 3bronze BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE LAG 7  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 3bronze KARATEKLUBB ELIT  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 5 SANDVIKEN BUDO & KAMPSPORTSKLUBB  SANDVIKEN BUDO&KAMPSPORTSKLUBB  SWEDEN
Lag Kumite Kadett Herr 1gold KARATEKLUBB ELIT  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Herr 2silver TEAM KANZEN  GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
Lag Kumite Senior Dam 1gold TEAM SHIAI SENIOR DAMER  SHIAI IF  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Dam 2silver KARATEKLUBB ELIT  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Dam 3bronze BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE LAG 8  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Dam 3bronze MALAVÉ DO  MALAVÉ DO  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Dam 5 SANSHIN SÖDERMALM 2  SANSHIN KAN SÖDERMALM KARATEKLUBB  SWEDEN
Lag Kumite Senior Herr 1gold TEAM SHIAI SENIOR HERRAR  SHIAI IF  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 2silver KARATEKLUBB ELIT  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 3bronze CENTRUM KK SPORTKARATE  CENTRUM SPORTKARATE  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 3bronze BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE LAG 4  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 5 NORRKÖPINGS SPORTKARATE IF  NORRKÖPINGS SPORTKARATE IDROTTSFÖRENING  SWEDEN
Lag Kumite Senior Mixed 1gold KARATEKLUBB ELIT  KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Mixed 2silver SHIAI SENIOR MIXLAG  SHIAI IF  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Mixed 3bronze BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE LAG 9  BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2020 (2020-11-26 11:36:31 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE