Results
 
SVENSKA MÄSTERSKAPEN I KARATE 2022 - Results  print this site
 Search:
Kata Junior Dam
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Junior Dam 1gold EDENMAN ASTRID   LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM  SWEDEN
        Kata Junior Dam 2silver CARLSSON ANNA   MINAKAMI KARATE DOJO  SWEDEN
        Kata Junior Dam 3bronze NYBERG STELLA   YSTAD KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Dam 3bronze LYNGBÄCK AGNES   KARLSTAD SHOTOKAN KARATE  SWEDEN
        Kata Junior Dam 5 HELL BEATA   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kata Junior Dam 5 ASGARI-AMIRI MELINDA   TUREBERGS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Dam 7 IVARSSON ELIN   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kata Junior Dam 7 HAGEN SIRI   TENSHOKARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Dam 9 MAHROUS LAMAR   ZENDOKAI HALMSTAD  SWEDEN
        Kata Junior Dam 9 BERGSTRÖM ALEXANDRA   KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING  SWEDEN
        Kata Junior Dam 11 STRÅHLE SIGNE   MINAKAMI KARATE DOJO  SWEDEN
        Kata Junior Dam 11 SÄFMAN BEATRICE   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Junior Dam 13 BERGLUND MALIN   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Junior Dam 13 BOULOS VANESSA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Junior Dam 15 SHAAO FIREL   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kata Junior Herr
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Junior Herr 1gold TRAN WILLIAM   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Junior Herr 2silver VU ANTHONY   KARATE DOJO KATRINEHOLM  SWEDEN
        Kata Junior Herr 3bronze ALEXÉN JESPER   ZENSHINKAI HYLTE KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Herr 3bronze RENFORS OSCAR   FAGERSTA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Herr 5 NORGREN VIKTOR   STOCKHOLMS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Junior Herr 5 ESSVING THEODOR   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Junior Herr 7 RAHMQVIST MALTE   BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
Kata Kadett Dam
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Kadett Dam 1gold WESTLUND TUVA   KARATE DOJO KATRINEHOLM  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 2silver BERGVALL MIA   GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 3bronze BEKAMP FELICIA   TRANEMO KUNIBA KAI  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 3bronze ENGDAHL LEELOO   KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 5 SOWA MICHELLE   VÄSTBO SHOTOKAN KARATE BUJINKAI  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 5 WICKLUND TEA   MOTUBU-HA KK  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 7 SJÖLUND SOLVEIG   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 9 WINQVIST WILMA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 9 KÄLLÉN EMMI   STOCKHOLMS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Kadett Dam 11 AKSBERG FREJA   FAGERSTA KARATEKLUBB  SWEDEN
Kata Kadett Herr
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Kadett Herr 1gold SKOTTESTAD ISAK   VÄSTBO SHOTOKAN KARATE BUJINKAI  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 2silver LEINSKÖLD WILLIAM   BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 3bronze NASER AHMED   BLACK BELT CENTER  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 3bronze PALM ANDREAS   ZENDOKAI HALMSTAD  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 5 XANTHOULIDIS KONSTANTINOS   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 5 NG BENJAMIN   NACKA KARATE  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 7 PETTERSSON ILIAS   BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 7 KORNIIENKO IVAN   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 9 TANG KEVIN   WAKAJISHI KARATE  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 9 OLSSON ALEXANDER   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 11 DURDEVIC NICOLA   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 11 PHILLIPS LEON   ERSBODA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Kadett Herr 13 BIHNO RAFAIEL   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kata Senior Dam
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Senior Dam 1gold KARLSSON MIA   KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 2silver SÖKARE FELICIA   TUREBERGS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 3bronze WÅGLUND LINA   KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Dam 3bronze SKALARE MATHILDA   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Dam 5 HAMMARFELDT ELINA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 5 EDENMAN ASTRID   LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM  SWEDEN
        Kata Senior Dam 7 HERMANDER SMILLA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 7 LE EMELIE   KARLSKOGA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 9 STRÅHLE SIGNE   MINAKAMI KARATE DOJO  SWEDEN
        Kata Senior Dam 9 CARLSSON ANNA   MINAKAMI KARATE DOJO  SWEDEN
        Kata Senior Dam 11 SIMS AMANDA   LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM  SWEDEN
        Kata Senior Dam 11 JOHANSSON ALEXANDRA   YSTAD KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 13 NYBERG STELLA   YSTAD KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 13 RITZMO HANNA   GOJUKAI STOCKHOLM  SWEDEN
        Kata Senior Dam 15 LYNGBÄCK AGNES   KARLSTAD SHOTOKAN KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 15 HÖYHTYÄ KARLA   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Dam 17 GUSTAVSSON VIKTORIA   TRANEMO KUNIBA KAI  SWEDEN
        Kata Senior Dam 17 EHLIN MIA   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Dam 17 HAGEN SIRI   TENSHOKARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Dam 17 BERGSTRÖM ALEXANDRA   KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Dam 21 IVARSSON ELIN   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kata Senior Dam 21 BERGLUND MALIN   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 21 FREDRIKSSON LOVISA   KUNGSÄNGENS KAMPSPORT & SJÄLVFÖRSVARSFÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Dam 21 IBRAHIM PERI   MOTUBU-HA KK  SWEDEN
        Kata Senior Dam 25 WALLIN EMELIE   MOTUBU-HA KK  SWEDEN
        Kata Senior Dam 25 LJUNGQVIST LINNEA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Dam 25 SÄFMAN BEATRICE   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
Kata Senior Herr
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Senior Herr 1gold TRAN WILLIAM   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Herr 2silver LUNDGREN ELIAS   GOJUKAI SEINAN KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Herr 3bronze PAGOT ALEXANDER   LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM  SWEDEN
        Kata Senior Herr 3bronze VU ANTHONY   KARATE DOJO KATRINEHOLM  SWEDEN
        Kata Senior Herr 5 RASKOV KRISTOFFER   ZENDOKAI HALMSTAD  SWEDEN
        Kata Senior Herr 5 EKMAN ELIAS   KARATE DOJO KATRINEHOLM  SWEDEN
        Kata Senior Herr 7 LARSSON ELLION   ERSBODA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Herr 7 ALEXÉN JESPER   ZENSHINKAI HYLTE KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Herr 9 NORDIN ÅKE   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 9 COOMER KEVIN   TRANEMO KUNIBA KAI  SWEDEN
        Kata Senior Herr 11 STORGÅRDS ALEXANDER   BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Herr 11 RENFORS OSCAR   FAGERSTA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata Senior Herr 13 MARKKANEN MIKAEL   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 13 ESSVING THEODOR   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 15 BIN EDRIS RAFIQUE   GYMNASTIK OCH ATLETKLUBBEN ENIGHET  SWEDEN
        Kata Senior Herr 15 LUNDBERG FIGGE   NACKA KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 17 GUSTAFSSON DAVID   KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Herr 17 VIBERG WILLIAM   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata Senior Herr 19 AMIRI YASIR   ÅSELE SHOTOKAN KK  SWEDEN
        Kata Senior Herr 19 GRYTBERG JAMIE   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata Senior Herr 21 MADRUSAN MARCUS   YAMA KAI MARTIAL ARTS  SWEDEN
Kata U21 Dam
Categories Rank Name   Club Country    
Kata U21 Dam 1gold SKALARE MATHILDA   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata U21 Dam 2silver HAMMARFELDT ELINA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata U21 Dam 3bronze LE EMELIE   KARLSKOGA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata U21 Dam 3bronze JOHANSSON ALEXANDRA   YSTAD KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata U21 Dam 5 SIMS AMANDA   LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM  SWEDEN
        Kata U21 Dam 5 HERMANDER SMILLA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata U21 Dam 7 HÖYHTYÄ KARLA   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Kata U21 Dam 7 HERNÁNDEZ LINDBERG JUDITH   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata U21 Dam 9 FREDRIKSSON LOVISA   KUNGSÄNGENS KAMPSPORT & SJÄLVFÖRSVARSFÖRENING  SWEDEN
        Kata U21 Dam 9 LJUNGQVIST LINNEA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kata U21 Dam 11 WALLIN EMELIE   MOTUBU-HA KK  SWEDEN
Kata U21 Herr
Categories Rank Name   Club Country    
Kata U21 Herr 1gold EKMAN ELIAS   KARATE DOJO KATRINEHOLM  SWEDEN
        Kata U21 Herr 2silver STORGÅRDS ALEXANDER   BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kata U21 Herr 3bronze COOMER KEVIN   TRANEMO KUNIBA KAI  SWEDEN
        Kata U21 Herr 3bronze LARSSON ELLION   ERSBODA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kata U21 Herr 5 AMIRI YASIR   ÅSELE SHOTOKAN KK  SWEDEN
        Kata U21 Herr 5 LUNDBERG FIGGE   NACKA KARATE  SWEDEN
        Kata U21 Herr 7 GUSTAFSSON DAVID   KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING  SWEDEN
Kumite Junior Dam +59 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Junior Dam +59 kg 1gold ZAREI LARA   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 2silver AWUOR JOYCE   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 3bronze KARABAS EMMA   NORRKÖPINGS SPORTKARATE IDROTTSFÖRENING  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 3bronze ARVHOLM CASSANDRA   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 5 BODÉN ELLEN   UMEÅ SHOTOKAN KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Dam +59 kg 5 STOJILJKOVIC MILICA   MOTUBU-HA KK  SWEDEN
Kumite Junior Dam -48 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Junior Dam -48 kg 1gold SUNAZ VENICE   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -48 kg 2silver ANASTASSIADIS PELAGIA   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
Kumite Junior Dam -53 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Junior Dam -53 kg 1gold HELL BEATA   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -53 kg 2silver NORDQVIST LOUISE   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -53 kg 3bronze STARCEVIC NATALIA   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -53 kg 3bronze BERGSTRÖM ALEXANDRA   KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -53 kg 5 SHAAO FIREL   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kumite Junior Dam -59 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Junior Dam -59 kg 1gold DZEBIC EDNA   GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 2silver ZAREI LAURA   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 3bronze FOTIADI ANASTASIA   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 3bronze MELLBERG ALLIS   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 5 LALINDER EVELINA   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Junior Dam -59 kg 5 BOULOS VANESSA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kumite Junior Herr +76 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Junior Herr +76 kg 1gold ALSKOG TAGE   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 2silver WILHELMSEN ALFONS   GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 3bronze JAFARI NIMA   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 3bronze LIEU HARRY   ESKILSTUNA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Herr +76 kg 5 BJÖRKLIND JESPER   NORRKÖPINGS SPORTKARATE IDROTTSFÖRENING  SWEDEN
Kumite Junior Herr -55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Junior Herr -55 kg 1gold VUJNOVIC NEMANJA   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -55 kg 2silver NAVAS VICTOR   KUNGSÄNGENS KAMPSPORT & SJÄLVFÖRSVARSFÖRENING  SWEDEN
Kumite Junior Herr -61 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Junior Herr -61 kg 1gold ZAREI SARESH   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -61 kg 2silver SANDBERG SIMON   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -61 kg 3bronze ARVESKÄR WILLIAM   MOTALA SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -61 kg 3bronze NORGREN VIKTOR   STOCKHOLMS KARATEKLUBB  SWEDEN
Kumite Junior Herr -68 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Junior Herr -68 kg 1gold NAVAS GARCIA CESAR   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 2silver URHAGEN ALBIN   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 3bronze IBRAHIM SAN   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 3bronze SAMSON BENEDICT   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 5 HERTZBERG LEO   SKIF ZENKU-KAI JÖNKÖPING  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -68 kg 5 AHMAD MAROF ARO   GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
Kumite Junior Herr -76 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Junior Herr -76 kg 1gold HAAG OZZY   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 2silver ORUC EDWIN   GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 3bronze ESSVING THEODOR   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 3bronze ASSALI HAMZA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Junior Herr -76 kg 5 LACKANOVIC LUKA   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
Kumite Kadett Dam +54 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Kadett Dam +54 kg 1gold SINANOVIC ANDJELA   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 2silver JAKESEVIC IVANA   GYMNASTIK OCH ATLETKLUBBEN ENIGHET  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 3bronze ÖRN EBBA   LINKÖPING SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 3bronze WINDH EBBA   SKIF ZENKU-KAI JÖNKÖPING  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 5 KRESIC LAURA   SKIF ZENKU-KAI JÖNKÖPING  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 5 NILSSON YALCIN TIGRIS   KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 7 MURADI NARGIS   KARATE SHOTOKAN JSKA - ÅMÅL  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam +54 kg 7 WINQVIST WILMA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kumite Kadett Dam -47 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Kadett Dam -47 kg 1gold NYMAN AGNES   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -47 kg 2silver ENGDAHL LEELOO   KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING  SWEDEN
Kumite Kadett Dam -54 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Kadett Dam -54 kg 1gold GHODRATI FARD ZAHRA   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 2silver GHINIA SOFIA   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 3bronze FILIPOVIC TEODORA   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 3bronze BERGVALL MIA   GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 5 AFOLTER GABRIELLA   GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 5 HERRAEZ ANTEVSKA JULIA   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 7 ERIKSSON MILLY   ESKILSTUNA KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Dam -54 kg 7 SKORIC NIKOLETA   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
Kumite Kadett Herr +70 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Kadett Herr +70 kg 1gold STANISIC LUKA   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr +70 kg 2silver YILMAS MERT   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr +70 kg 3bronze BIHNO RAFAIEL   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr +70 kg 3bronze SARWARI DAVID   HÖRBY KARATEKLUBB  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -52 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Kadett Herr -52 kg 1gold BECHTIOUI TAHA   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 2silver GIANNAKES ALEXANDER   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 3bronze WIREN EDGAR   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 3bronze SEGERDAHL ALEXANDER   FRÖLUNDA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 5 BERGSTRÖM VICTOR   KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -52 kg 5 BOUGHIOUT TOUFFIK   GYMNASTIK OCH ATLETKLUBBEN ENIGHET  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -57 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Kadett Herr -57 kg 1gold ALMÉN LUDVIG   LINKÖPING SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 2silver BRINJAK ELLIOT   SKIF ZENKU-KAI JÖNKÖPING  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 3bronze FRANSSON ERIC   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -57 kg 3bronze PALMQVIST LIME   BUSHIDO KARATE SWEDEN  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -63 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Kadett Herr -63 kg 1gold HALLÉN MARIO   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 2silver XANTHOULIDIS KONSTANTINOS   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 3bronze NASER AHMED   BLACK BELT CENTER  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 3bronze EDMAN MÅNS   SUNDSVALLS SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 5 PHILLIPS LEON   ERSBODA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -63 kg 5 BRITS VINCENT   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
Kumite Kadett Herr -70 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Kadett Herr -70 kg 1gold SHWAN ALFONS   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 2silver BÖRJESSON HUGO   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 3bronze SINGH RANJOT   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Kadett Herr -70 kg 3bronze DURDEVIC NICOLA   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
Kumite Senior Dam +68 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Senior Dam +68 kg 1gold RASMUSSON LISA   SUNDSVALLS SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 2silver ACHEHBOUNE AMIRA   FRÖLUNDA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 3bronze LJUNGQVIST LINNEA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Dam +68 kg 3bronze RABIH DIANA   GYMNASTIK OCH ATLETKLUBBEN ENIGHET  SWEDEN
Kumite Senior Dam -55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Senior Dam -55 kg 1gold ZAREI LOREN   INSPIRE SHOTOKAN KARATE CLUB  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -55 kg 2silver ROSENLIND MATILDA   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -55 kg 3bronze BELA DAFINA   LANDSKRONA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -55 kg 3bronze MELLIN SANDRA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kumite Senior Dam -61 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Senior Dam -61 kg 1gold CONSTANTINOU NIKI   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 2silver KANDO BEATRICE   GYMNASTIK OCH ATLETKLUBBEN ENIGHET  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 3bronze STANISIC LIDIJA   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -61 kg 3bronze FESSY KAROLINA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kumite Senior Dam -68 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Senior Dam -68 kg 1gold HAAG ALEXANDRA   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 2silver KRALJEVIC VIKTORIA   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 3bronze BAUREN LINNEA   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Senior Dam -68 kg 3bronze NILSSON TORA   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
Kumite Senior Herr +84 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Senior Herr +84 kg 1gold BRAJIC SEBASTIAN   CENTRUM SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 2silver KARLSSON DANIEL   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 3bronze YATAKAN MOHAMMED   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 3bronze PALMQVIST JOEL   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 5 NORMAN JOHANNES   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 5 SOKCIC HEDIN PHILIP   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr +84 kg 7 ALNEMR RAAFAT   SHIAI IF  SWEDEN
Kumite Senior Herr -60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Senior Herr -60 kg 1gold NOORI NEMATOLLAH   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -60 kg 2silver SUNAZ LUKE   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -60 kg 3bronze ROSENLIND VIKTOR   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -60 kg 3bronze MARKKANEN MIKAEL   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kumite Senior Herr -67 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Senior Herr -67 kg 1gold KHOSRAVI ANSHAN   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 2silver AL-WANDI AHMED   KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 3bronze KALAJI MOHAMMED NIHAD   UMEÅ SHOTOKAN KLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 3bronze ÖSTERBERG GABRIEL   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -67 kg 5 RAFIE OMID   SUNDSVALLS SPORTKARATE  SWEDEN
Kumite Senior Herr -75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Senior Herr -75 kg 1gold HAAG RICKY   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 2silver MARKKANEN MARKUS   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 3bronze BUBIC VIKTOR   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 3bronze MUJABZADEH ALI   HALMSTAD SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 5 ALKURDI NOUR ALDIN   LIMHAMNS SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 5 IMAMOVIC ERIK   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -75 kg 7 PALM THEO   ZENDOKAI HALMSTAD  SWEDEN
Kumite Senior Herr -84 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Senior Herr -84 kg 1gold HAAG JIMMY   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 2silver DURIC ANTHONY   ZENDOKAI HALMSTAD  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 3bronze BRUNNBERG KARL   LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 3bronze BAGHERI ARVIN   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 5 WALLIN VIKTOR   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite Senior Herr -84 kg 5 PETERSSON EMIL   IDROTTSKLUBBEN STUDENTERNA I UMEÅ  SWEDEN
Kumite U21 Dam +68 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite U21 Dam +68 kg 1gold HERMANDER SMILLA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Dam +68 kg 2silver HOFFMAN GABRIELLA   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Dam +68 kg 3bronze LJUNGQVIST LINNEA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kumite U21 Dam -55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite U21 Dam -55 kg 1gold ROSENLIND MATILDA   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -55 kg 2silver MELLIN SANDRA   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -55 kg 3bronze BELA DAFINA   LANDSKRONA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -55 kg 3bronze WALLIN EMELIE   MOTUBU-HA KK  SWEDEN
Kumite U21 Dam -68 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite U21 Dam -68 kg 1gold BAUREN LINNEA   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite U21 Dam -68 kg 3bronze ALTAFE DIMAH   SANDVIKEN BUDO&KAMPSPORTSKLUBB  SWEDEN
Kumite U21 Herr -60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite U21 Herr -60 kg 1gold NOORI NEMATOLLAH   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -60 kg 2silver SUNAZ LUKE   SHIAI IF  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -60 kg 3bronze ROSENLIND VIKTOR   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -60 kg 3bronze OXELVIK IVAR   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Kumite U21 Herr -67 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite U21 Herr -67 kg 1gold LINDSTRÖM OLIVER   LINKÖPINGS SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -67 kg 2silver RAFIE OMID   SUNDSVALLS SPORTKARATE  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -67 kg 3bronze KALAJI MOHAMMED NIHAD   UMEÅ SHOTOKAN KLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -67 kg 3bronze SHARP WILLIAM   UMEÅ SHOTOKAN KLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -67 kg 5 AMIRI YASIR   ÅSELE SHOTOKAN KK  SWEDEN
Kumite U21 Herr -75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite U21 Herr -75 kg 1gold HAAG RICKY   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -75 kg 2silver MUJABZADEH ALI   HALMSTAD SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -75 kg 3bronze BUBIC VIKTOR   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -75 kg 3bronze IMAMOVIC ERIK   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -75 kg 5 MAWAS MARWAN   GYMNASTIK OCH ATLETKLUBBEN ENIGHET  SWEDEN
Kumite U21 Herr -84 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite U21 Herr -84 kg 1gold CVJETKOVIC FILIP   GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Kumite U21 Herr -84 kg 2silver DURIC ANTHONY   ZENDOKAI HALMSTAD  SWEDEN
Lag Kata Senior Dam
Categories Rank Name   Club Country    
Lag Kata Senior Dam 1gold KARLSTAD KARATE FÖRENING   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Lag Kata Senior Dam 2silver BROMMA KARATEKLUBB   BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
Lag Kata Senior Herr
Categories Rank Name   Club Country    
Lag Kata Senior Herr 1gold KARLSTAD KARATE FÖRENING 1   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Lag Kata Senior Herr 2silver KARLSTAD KARATE FÖRENING   KARLSTAD KARATE FÖRENING  SWEDEN
        Lag Kata Senior Herr 3bronze TRANEMO KUNIBA KAI   TRANEMO KUNIBA KAI  SWEDEN
        Lag Kata Senior Herr 3bronze BROMMA KARATEKLUBB   BROMMA KARATEKLUBB  SWEDEN
Lag Kumite Junior Dam
Categories Rank Name   Club Country    
Lag Kumite Junior Dam 1gold KARATEGYMNASIET IF   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Dam 2silver UNITED SPORTCENTER 4   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Dam 3bronze BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Dam 3bronze FUDOKAN 4   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
Lag Kumite Junior Herr
Categories Rank Name   Club Country    
Lag Kumite Junior Herr 1gold KARATEGYMNASIET IF   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 2silver FRÖLUNDA KARATE KLUBB   FRÖLUNDA KARATE KLUBB  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 3bronze SHIAI IF   SHIAI IF  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Herr 3bronze GÖTEBORG KARATE AKADEMI   GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
Lag Kumite Junior Mixed
Categories Rank Name   Club Country    
Lag Kumite Junior Mixed 1gold KARATEGYMNASIET IF   KARATEGYMNASIET IF  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Mixed 2silver SHIAI IF   SHIAI IF  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Mixed 3bronze FUDOKAN 3   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Mixed 3bronze GÖTEBORG KARATE AKADEMI   GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
        Lag Kumite Junior Mixed 5 KARATEKLUBB ELIT   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
Lag Kumite Kadett Dam
Categories Rank Name   Club Country    
Lag Kumite Kadett Dam 1gold SKIF ZENKU-KAI JÖNKÖPING   SKIF ZENKU-KAI JÖNKÖPING  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 2silver FUDOKAN 5   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 3bronze BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 3bronze KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING   KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Dam 5 GÖTEBORG KARATE AKADEMI   GÖTEBORG KARATE AKADEMI  SWEDEN
Lag Kumite Kadett Herr
Categories Rank Name   Club Country    
Lag Kumite Kadett Herr 1gold BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        Lag Kumite Kadett Herr 2silver UNITED SPORTCENTER 5   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
Lag Kumite Senior Dam
Categories Rank Name   Club Country    
Lag Kumite Senior Dam 1gold KARATEKLUBB ELIT   KARATEKLUBB ELIT  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Dam 2silver UNITED SPORTCENTER 3   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Dam 3bronze BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
Lag Kumite Senior Herr
Categories Rank Name   Club Country    
Lag Kumite Senior Herr 1gold UNITED SPORTCENTER 1   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 2silver SHIAI IF   SHIAI IF  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 3bronze ZENDOKAI HALMSTAD   ZENDOKAI HALMSTAD  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Herr 3bronze UNITED SPORTCENTER 2   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
Lag Kumite Senior Mixed
Categories Rank Name   Club Country    
Lag Kumite Senior Mixed 1gold UNITED SPORTCENTER MIX   UNITED SPORTCENTER  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Mixed 2silver ZENDOKAI HALMSTAD   ZENDOKAI HALMSTAD  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Mixed 3bronze FUDOKAN 2   SOLNA SHOTOKAN KARATE KLUBB  SWEDEN
        Lag Kumite Senior Mixed 3bronze SHIAI IF   SHIAI IF  SWEDEN
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR
Categories Rank Name   Club Country    
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 1gold PERSSON MAX   KRISTINEHAMNS KARATEFÖRENING  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 2silver MELVINGER OLOF   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 3bronze KARLSSON OSCAR   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 3bronze LARSSON PER   SIMRISHAMNS KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 5 PAPIERNIK ALICE   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 5 BERGKVIST JOHANNES   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 7 WESTERLUND ANTON   BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 7 HEDLUND LIAS   RESARÖ SHOTOKAN KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 9 NILSSON MATS   ANTNÄS SHOTOKAN KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 9 BECKER MAX   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 11 ÅGREN SARA   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 11 LARSSON JOLINA   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR 13 LARSSON ANNA   NIKADO KARATEKLUBB  SWEDEN
PARA LAG KATA STÅENDE MIX DAM & HERR
Categories Rank Name   Club Country    
PARA LAG KATA STÅENDE MIX DAM & HERR 1gold LUNDS KARATEKLUBB LAG 1   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA LAG KATA STÅENDE MIX DAM & HERR 2silver LUNDS KARATEKLUBB LAG 2   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
        PARA LAG KATA STÅENDE MIX DAM & HERR 3bronze LUNDS KARATEKLUBB LAG 3   LUNDS KARATEKLUBB  SWEDEN
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2022 (2022-10-04 12:29:28 CEST +02:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE