Results
 
КУП НА МАКЕДОНИЈА ЗА КАДЕТИ, ЈУНИОРИ И У-21 - Results  print this site
 Search:
Јуниори ката индивидуално женски
Categories Rank Name   Club Country    
Јуниори ката индивидуално женски 1gold МИНГОВСКА АНАСТАСИЈА   USKANA-KËRÇOVË  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално женски 2silver АЛЕКСОВСКА АНДРЕА   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално женски 3bronze КОВИЛОСКА ЕЛЕОНОРА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално женски 3bronze АНДРИЕВСКА ДРАГАНА   ПОЛОГ - ГОСТИВАР  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално женски 5 ДИМИТРОВА МИА   ЈОШИТАКА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално женски 7 КОСТОЈЧИНОВСКА АНА   ЗАНШИН-ДО - БИТОЛА  MACEDONIA
Јуниори ката индивидуално машки
Categories Rank Name   Club Country    
Јуниори ката индивидуално машки 1gold ДИМЧЕВСКИ МАРИО   ВАРДАР - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално машки 2silver ПЕШКОВ АНДРЕЈ   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално машки 3bronze ПОПТОДОРОВ МАРКО   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално машки 3bronze СТОЈАНОВСКИ АНДРЕЈ   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално машки 5 ВЕСЕЛИ СУХЕЈБ   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално машки 5 АНДРИЌ ХРИСТИЈАН   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално машки 7 АНЃЕЛЕСКИ ДИНО   БОНСАИ - ПРИЛЕП  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално машки 7 ЈОВЕВСКИ ПЕТАР   БОНСАИ - ПРИЛЕП  MACEDONIA
        Јуниори ката индивидуално машки 9 КОТЕВСКИ ДАВИД   ПРОФЕСИОНАЛ - СКОПЈЕ  MACEDONIA
Јуниори кумите индивидуално женски -48 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Јуниори кумите индивидуално женски -48 кг 1gold ДУКА САРА   KK URANIKU-DEBAR  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски -48 кг 2silver СТОЈАНОВСКА ТАМАРА   ЧОЛЕ - ОХРИД  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски -48 кг 3bronze ИЛИЕВСКА АНА   KARATE CLUB RONIN DOJO  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски -48 кг 3bronze КАРОВА НАТАЛИЈА   КОЧАНИ - КОЧАНИ  MACEDONIA
Јуниори кумите индивидуално женски -53 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Јуниори кумите индивидуално женски -53 кг 1gold МИШОВСКА МИХАЕЛА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски -53 кг 2silver СЕЛА ГЕНТА   KK URANIKU-DEBAR  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски -53 кг 3bronze ПЕЦЕВСКА ИВА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  MACEDONIA
Јуниори кумите индивидуално женски -59 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Јуниори кумите индивидуално женски -59 кг 1gold МИЦОВСКА ЈОВАНА   MAKPETROL MKD  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски -59 кг 2silver БУШИ АРТА   KEIKS  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски -59 кг 3bronze БУНТЕВСКА МАРИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски -59 кг 3bronze АРСОВА МЕЛАНИ   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  MACEDONIA
Јуниори кумите индивидуално женски 59+ кг
Categories Rank Name   Club Country    
Јуниори кумите индивидуално женски 59+ кг 1gold ПАНЧЕВА МИЛА   ШТИП - ШТИП  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски 59+ кг 2silver КОЏА ЕРА   KK URANIKU-DEBAR  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски 59+ кг 3bronze МУСТАФАИ ГРЕСА   ЕРОЛ 2007 - ЛАБУНИШТА  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски 59+ кг 3bronze ЗИБЕРИ ЕРДОНА   ФАТИ - ТЕТОВО  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски 59+ кг 5 БЕРИША КАНИТА   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално женски 59+ кг 5 ДОКЛЕСКА НИНА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  MACEDONIA
Јуниори кумите индивидуално машки -55 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Јуниори кумите индивидуално машки -55 кг 1gold ШАКИРИ НЕДИМ   RINIA MATEÇ  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -55 кг 2silver МЕМЕТИ БЕСАРТ   БАШКИМИ 2002 - КУМАНОВО  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -55 кг 3bronze АЗИЗИ СЕИД   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -55 кг 3bronze ДИМЧЕВСКИ МАРИО   ВАРДАР - СКОПЈЕ  MACEDONIA
Јуниори кумите индивидуално машки -61 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Јуниори кумите индивидуално машки -61 кг 1gold БЕЛИСТОЈАНОСКИ МАТЕЈ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -61 кг 2silver РУШИТИ РЕЏЕП   KUSHTRIMI  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -61 кг 3bronze ЛИМАНИ ДРИН   ШКЕНДИЈА - ТЕТОВО  MACEDONIA
Јуниори кумите индивидуално машки -68 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Јуниори кумите индивидуално машки -68 кг 1gold МИХАЈЛОВ ЉУПЧЕ   ШТИП - ШТИП  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -68 кг 2silver БИЛАЛИ ИЛИ   БАШКИМИ 2002 - КУМАНОВО  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -68 кг 3bronze ЈОВАНОВИЌ ВУКАШИН   ШАМПИОН - КРИВА ПАЛАНКА  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -68 кг 3bronze СУЛЕЈМАНИ БЛЕРТОН   ШКЕНДИЈА - ТЕТОВО  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -68 кг 5 ДИМОВСКИ ДИМИТАР   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  MACEDONIA
Јуниори кумите индивидуално машки -76 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Јуниори кумите индивидуално машки -76 кг 1gold АНГЕЛОВСКИ АНДРЕЈ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -76 кг 2silver ЛОЗАНОВСКИ ДИМИТАР   MAKPETROL MKD  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -76 кг 3bronze АРСОВ ЈОВАН   KARATE KLUB MAKEDONKA  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки -76 кг 3bronze СПАСОВ ВИКТОР   ШТИП - ШТИП  MACEDONIA
Јуниори кумите индивидуално машки 76+ кг
Categories Rank Name   Club Country    
Јуниори кумите индивидуално машки 76+ кг 1gold БОЖОВИЌ ДАНИЛО   MAKPETROL MKD  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки 76+ кг 2silver ЗУЛАЛИ ХАМЗА   ДРИНИ - СТРУГА  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки 76+ кг 3bronze ДЕМИР ДАРИМ   ВАРДАР - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Јуниори кумите индивидуално машки 76+ кг 3bronze БАСАРОВ АНДРЕЈ   ШТИП - ШТИП  MACEDONIA
Кадети ката индивидуално женски
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети ката индивидуално женски 1gold СТОЈКОВА ДАНКА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 2silver ИМЕРИ ЈЕЛДА   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 3bronze МИРЧЕВСКА ЕВА   ПРОФЕСИОНАЛ - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 3bronze МЕМЕТИ ДХУРАТА   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 5 АНДРИЕВСКА СЛАВИЦА   ПОЛОГ - ГОСТИВАР  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 7 СТОЈАНОВСКА ЈУЛИЈА   KARATE CLUB RONIN DOJO  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 7 РЕЧИ МИРУШЕ   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 9 РИСТОВСКА ТАМАРА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 9 ДИМИТРИЕВСКА НИКИТА   KARATE CLUB RONIN DOJO  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 11 ФЕТАИ КЕНЗА   ШОГУН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 11 СИМЕОНОВА САРА   ЈОШИТАКА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 13 КОЦЕВА БОРЈАНА   ЈОШИТАКА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 13 ПЕТРЕСКА БОЈАНА   ЈОШИТАКА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 15 ПАЦОЛИ РЕЗЕ   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 15 ИЛКОСКА САРА   ПОЛОГ - ГОСТИВАР  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 17 ЦВЕТАНОСКА САРА   BUDO-STRUGA  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално женски 17 НАУМОСКА ДЕЛФИНА   BUDO-STRUGA  MACEDONIA
Кадети ката индивидуално машки
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети ката индивидуално машки 1gold ДЕРВИШИ НУРЕДИН   USKANA-KËRÇOVË  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 2silver ХАЉИМИ АМАР   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 3bronze СМИЛЕВСКИ ЗОРАН   МАКВАДО - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 3bronze ДИМОВСКИ МАРКО   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 5 ДЕМИР АГАН   ВАРДАР - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 5 ПРСТЕНКОВ МАРТИН   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 7 МИХАЈЛОВИЌ СИМОН   ЈОШИТАКА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 7 РАМАДАНИ ЈЕТОН   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 9 АНАСТАСОВ БОРЈАН   МАКВАДО - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 9 КОСТОВ МАРТИН   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 11 ПАЦОЛИ ЛУМ   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 11 ПЕНЏЕРКОВСКИ МАРИН   ЈОШИТАКА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети ката индивидуално машки 13 СТОЈЧЕВСКИ ДАВИД   ЗАНШИН-ДО - БИТОЛА  MACEDONIA
Кадети кумите индивидуално женски -47 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети кумите индивидуално женски -47 кг 1gold АПОСТОЛОВСКА КАТЈА   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски -47 кг 2silver РИСТЕСКА ЕМА   KLUB KIZAME  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски -47 кг 3bronze ЉУБЕВСКА АНА   KARATE KLUB MAVASHI  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски -47 кг 3bronze КОСТОВСКА ЈОАНА   ЧОЛЕ - ОХРИД  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски -47 кг 5 ОГНЕНОВСКА ЈАНА   BUDO-STRUGA  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски -47 кг 5 ИМЕРИ ЈЕЛДА   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
Кадети кумите индивидуално женски -54 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети кумите индивидуално женски -54 кг 1gold ЕФТИМОВСКА ДРАГАНА   ШТИП - ШТИП  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски -54 кг 2silver МЕМЕТИ ДХУРАТА   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски -54 кг 3bronze ЈУСКОСКА РАИМКА   ЕРОЛ 2007 - ЛАБУНИШТА  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски -54 кг 3bronze СЕРАФИМОВА ИЛИЈАНА   KLUB KIZAME  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски -54 кг 5 ФЕТАИ ВЕРДЕ   ШОГУН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски -54 кг 5 ЗУЛАЛИ АЗРА   ДРИНИ - СТРУГА  MACEDONIA
Кадети кумите индивидуално женски 54+ кг
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети кумите индивидуално женски 54+ кг 1gold ДАРДХИШТА ЈАНИНА   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски 54+ кг 2silver РЕЧИ МИРУШЕ   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски 54+ кг 3bronze ШИРКОВА ЛЕОНА   BOTTONI  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски 54+ кг 3bronze АБДУРАИМИ АМИНА   KLUBI KARATESË ASIART GOSTIVAR  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски 54+ кг 5 АПОСТОЛОВСКА МЕЛАНИ   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално женски 54+ кг 5 АЈДИНИ АИДА   ШКУПИ - СКОПЈЕ  MACEDONIA
Кадети кумите индивидуално машки -52 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети кумите индивидуално машки -52 кг 1gold ЗЕКИРИ АДРИЈАН   KARATE KLUB MAVASHI  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -52 кг 2silver РАМАДАНИ АЗИС   KK URANIKU-DEBAR  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -52 кг 3bronze АБАЗИ АЛДИН   ФАТИ - ТЕТОВО  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -52 кг 3bronze ПОПЧЕВСКИ ДАВИД   KEIKS  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -52 кг 5 МАРГАРИТОВ ЦВЕТАН   BOTTONI  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -52 кг 5 ЈАНКОВСКИ КЛАУДИО   KARATE KLUB MAKEDONKA  MACEDONIA
Кадети кумите индивидуално машки -57 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети кумите индивидуално машки -57 кг 1gold СТОЈЧЕВСКИ АНДРЕЈ   KLUB KIZAME  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -57 кг 2silver ЧОРЕСКИ ХАСАН   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -57 кг 3bronze БУЧИ АРБИН   ЕЛДИ-КАН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -57 кг 3bronze КАЛИМАНОВСКИ АНТОНИО   KARATE CLUB METALURG  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -57 кг 5 АЈРУШ ЕНЕС   ДРИНИ - СТРУГА  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -57 кг 5 ЗЕКИРИ АТИЛА   KARATE KLUB MAVASHI  MACEDONIA
Кадети кумите индивидуално машки -63 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети кумите индивидуално машки -63 кг 1gold СТОЈАНОВ ФИЛИП   ПАРТИЗАН - КОЧАНИ  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -63 кг 2silver ШАКИРИ ФИСНИК   RINIA MATEÇ  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -63 кг 3bronze СИМОНОВСКИ АДРИЈАН   ШАМПИОН - КРИВА ПАЛАНКА  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -63 кг 3bronze ПОСТОЛОВ ЈАНИ   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -63 кг 5 ОСМАНИ НУРЕДИН   ЕЛДИ-КАН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -63 кг 5 БЕКИРОВИЌ ХАРИС   BOTTONI  MACEDONIA
Кадети кумите индивидуално машки -70 кг
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети кумите индивидуално машки -70 кг 1gold ФИЛИПОВСКИ МАРКО   KARATE KLUB AVTOKOMANDA  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -70 кг 2silver ИБРАИМИ СЕИД   KUSHTRIMI  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -70 кг 3bronze ПАНОВСКИ ДАВОР   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -70 кг 3bronze НАУМОВСКИ ФИЛИП   KARATE CLUB METALURG  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -70 кг 5 ПАВЛОВСКИ ТЕОДОР   ШАМПИОН - КРИВА ПАЛАНКА  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки -70 кг 5 АВДИУ АИД   RINIA MATEÇ  MACEDONIA
Кадети кумите индивидуално машки 70+ кг
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети кумите индивидуално машки 70+ кг 1gold БАЦКОВИЌ ЛУКА   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки 70+ кг 2silver НЕЗИРИ НЕЗИР   БАШКИМИ 2002 - КУМАНОВО  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки 70+ кг 3bronze ЈАКИМОВСКИ ЛУКА   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки 70+ кг 3bronze ДАРДХИШТА ЈОН   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети кумите индивидуално машки 70+ кг 5 ОСМАНИ АМИН   ШКЕНДИЈА - ТЕТОВО  MACEDONIA
Кадети-Јуниори ката екипно женски
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети-Јуниори ката екипно женски 1gold ФОРЦА - СКОПЈЕ   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети-Јуниори ката екипно женски 2silver ЃОРЧЕ ПЕТРОВ - СКОПЈЕ   ЃОРЧЕ ПЕТРОВ - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети-Јуниори ката екипно женски 3bronze ЈОШИТАКА - СКОПЈЕ   ЈОШИТАКА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети-Јуниори ката екипно женски 3bronze ЗАНШИН-ДО - БИТОЛА   ЗАНШИН-ДО - БИТОЛА  MACEDONIA
Кадети-Јуниори ката екипно машки
Categories Rank Name   Club Country    
Кадети-Јуниори ката екипно машки 1gold ФУНАКОШИ ГИЧИН   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        Кадети-Јуниори ката екипно машки 2silver ФОРЦА - СКОПЈЕ   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ
Categories Rank Name   Club Country    
У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ 1gold АРСОВСКА МАРТИНА   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  MACEDONIA
        У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ 2silver ЈАНЧОВСКА КАРОЛИНА   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ 3bronze ГАШЕВА ТЕА   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  MACEDONIA
        У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ 3bronze МАНЧЕВСКА ЈОВАНА   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ 5 ВЕЉКОВИЌ МИХАЕЛА   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  MACEDONIA
У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ
Categories Rank Name   Club Country    
У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ 1gold БАЈОВСКИ КРИСТИЈАН   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ 2silver БУНТЕСКИ МАРКО   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  MACEDONIA
        У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ 3bronze СТОЈАНОВСКИ СТЕФАН   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  MACEDONIA
        У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ 3bronze СПАСОВСКИ ДАВИД   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        У-21 КАТА ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ 5 АНАСТАСОВ АНДРЕЈ   МАКВАДО - СКОПЈЕ  MACEDONIA
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -55 КГ
Categories Rank Name   Club Country    
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -55 КГ 1gold ПЕТРОВСКА МАРИЈА   MAKPETROL MKD  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -55 КГ 2silver МИЛЕВА МАРИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -55 КГ 3bronze ЕЛЕЗИ ШКУРТА   ШКУПИ - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -55 КГ 3bronze АЛИУ РУДИНА   ЦВЕТАН ДИМОВ - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -55 КГ 5 ПЕТКОВСКА СТЕФАНИЈА   ЗАНШИН-ДО - БИТОЛА  MACEDONIA
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -61 КГ
Categories Rank Name   Club Country    
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -61 КГ 1gold ЈОВАНОВСКА ВИКТОРИЈА   MAKPETROL MKD  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -61 КГ 2silver РАМО ЛОРЈАНА   ДРИНИ - СТРУГА  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -61 КГ 3bronze БЕКИРИ БЕРНА   ФОРЦА - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -61 КГ 3bronze ШАХИНОВА МАРТИНА   ПАРТИЗАН - КОЧАНИ  MACEDONIA
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -68 КГ
Categories Rank Name   Club Country    
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -68 КГ 1gold АДЕМИ ЈУСРА   KEIKS  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ -68 КГ 2silver НИКОЛОВСКА СИМОНА   BOTTONI  MACEDONIA
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ 68+ КГ
Categories Rank Name   Club Country    
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ 68+ КГ 1gold ЏЕЛАДИНИ ЗАНА   ДРИНИ - СТРУГА  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО ЖЕНСКИ 68+ КГ 2silver ОМЕРОВИЌ МЕЛИХА   ВАРДАР - СКОПЈЕ  MACEDONIA
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -60 КГ
Categories Rank Name   Club Country    
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -60 КГ 1gold КОСТОВ БОЈАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -60 КГ 2silver КАРАМАНОВ ДАНИЕЛ   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  MACEDONIA
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -67 КГ
Categories Rank Name   Club Country    
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -67 КГ 1gold ХАЏИ-КИМОВ ГРИГОР   ШТИП - ШТИП  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -67 КГ 2silver ХАЛИМИ ДРИТОН   ФАТИ - ТЕТОВО  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -67 КГ 3bronze МУСЛИЈИ ОМЕР   RINIA MATEÇ  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -67 КГ 3bronze БАЈРАМИ ИЛИР   БАШКИМИ 2002 - КУМАНОВО  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -67 КГ 5 СТОЈМИРОВ СТЕФАН   BOTTONI  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -67 КГ 5 ПЕТРЕСКИ СТЕФАН   ЧОЛЕ - ОХРИД  MACEDONIA
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -75 КГ
Categories Rank Name   Club Country    
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -75 КГ 1gold СВИНАРСКИ МАРИО   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -75 КГ 2silver ГЕЛЕВСКИ ДАРКО   BOTTONI  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -75 КГ 3bronze ЈОВЕВСКИ ЃОРЃИЈА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  MACEDONIA
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -84 КГ
Categories Rank Name   Club Country    
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -84 КГ 1gold ТРАЈКОВСКИ ВИТОМИР   MAKPETROL MKD  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -84 КГ 2silver ЏАМЃОЗОВ БОБАН   ШТИП - ШТИП  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -84 КГ 3bronze ПЕТРЕСКИ СИМОН   ЧОЛЕ - ОХРИД  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ -84 КГ 3bronze СЕЛИМИ МУХАМЕД   ФАТИ - ТЕТОВО  MACEDONIA
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ 84+ КГ
Categories Rank Name   Club Country    
У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ 84+ КГ 1gold СТОЈАНОВИЌ СТЕФАН   MAKPETROL MKD  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ 84+ КГ 2silver КУРТАНОВИЌ БЕРИЗ   KEIKS  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ 84+ КГ 3bronze ДАВИТКОВ ЦАНЕ   ШТИП - ШТИП  MACEDONIA
        У-21 КУМИТЕ ИНДИВИДУАЛНО МАШКИ 84+ КГ 3bronze ОСМАНИ ЈАСИН   KEIKS  MACEDONIA
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2023 (2023-01-26 23:58:32 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE