Results
 
Olimpik Open 2024 - Results  print this site
 Search:
KATA FEMALE JUNIOR
Categories Rank Name   Club Country    
KATA FEMALE JUNIOR
1
МИНГОВСКА АНАСТАСИЈА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        KATA FEMALE JUNIOR
2
СТОЈКОВА ДАНКА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        KATA FEMALE JUNIOR
3
МЕМЕТИ ДХУРАТА   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KATA FEMALE JUNIOR
3
IGEVSKA PAULA   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        KATA FEMALE JUNIOR
5
ИЛИЈОСКА ЈОВАНА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
KATA TEAM CADET AND JUNIOR FEMALE
Categories Rank Name   Club Country    
KATA TEAM CADET AND JUNIOR FEMALE
1
САНСАИ МЕТАЛ
  • ЃОРЃИЕВА ВИКТОРИЈА
  • РИСТОВСКА ТАМАРА
  • СТОЈКОВА ДАНКА
  САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        KATA TEAM CADET AND JUNIOR FEMALE
2
БОНСАИ - ПРИЛЕП
  • ЈОРДАНОСКИ МАРИЈА
  • ИЛИЈОСКА ЈОВАНА
  • МИЛАНОСКА ЦВЕТЕ
  БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KATA TEAM CADET AND JUNIOR FEMALE
3
ЗАНШИН ДО
  • ЈОНЧЕВСКА ЕЛЕНА
  • АЛИЛОВСКА ЛЕОНА
  • ИЛКОВСКА ЕМИЛИЈА
  ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
KUMITE FEMALE 2012 +45KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE FEMALE 2012 +45KG
1
JOVANOVIĆ NINA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2012 +45KG
2
RAJOVIC SOFIJA   BORAC - CACAK  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2012 +45KG
3
REXHEPI DANINA   OLIMP - PRISHTINA  KOSOVO
        KUMITE FEMALE 2012 +45KG
3
CITLUCANIN KRISTINA   BORAC - CACAK  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2012 +45KG
5
MAKSIMOVIC MILA   BORAC - CACAK  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2012 +45KG
5
АПОСТОЛОСКА НИНА   ЉУБОТЕН - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2012 +45KG
5
LUMA NAZLIJE   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2012 +45KG
5
IMERI MAJLINDA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2012 +45KG
9
BEATRICE BUFTEA   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        KUMITE FEMALE 2012 +45KG
9
КУЗМАНОВСКА МАРИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2012 +45KG
9
LAZOVIĆ MINJA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
KUMITE FEMALE 2012 -35KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE FEMALE 2012 -35KG
1
РИСТОВА ДУШАНКА   КОЧАНИ - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2012 -35KG
2
КАБА АЉМИРА   АРЕНА - СТРУГА  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2012 -35KG
3
SINANI SEVIL   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2012 -35KG
3
ATANASOVA EVA   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
KUMITE FEMALE 2012 -45KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE FEMALE 2012 -45KG
1
RUDINAC ANASTASIJA   BORAC - CACAK  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2012 -45KG
2
КОСТАДИНОВА ИЛИНА   КОЧАНИ - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2012 -45KG
3
МИХАЈЛОВСКА АНАСТАСИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2012 -45KG
3
KORUGA SANJA   BORAC - CACAK  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2012 -45KG
5
РИСТОВА ДУШАНКА   КОЧАНИ - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2012 -45KG
5
KNEZEVIC ALEKSANDRA   BORAC - CACAK  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2012 -45KG
5
АПОСТОЛОСКА НИНА   ЉУБОТЕН - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2012 -45KG
5
OSMANI ELIF   RINIA MATEÇ  NORTH MACEDONIA
KUMITE FEMALE 2013 +40KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE FEMALE 2013 +40KG
1
MUADINI SARA   BASHKIMI  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 +40KG
2
PAVLOVIĆ TINA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2013 +40KG
3
ИМЕРИ РИНЕСА   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 +40KG
3
MURTEZANI ADA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 +40KG
5
МЕМЕТИ АРБА   КХАЛИД  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 +40KG
5
СТОЈАНОВСКА КАТЕРИНА   КОЧАНИ - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 +40KG
5
MILEV ANJA   KARATE KLUB SHOTOKAN KRANJ  SLOVENIA
        KUMITE FEMALE 2013 +40KG
5
СТОЈАНОВСКА СИРМА   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 +40KG
9
ИСМАИЛИ ВЛЕРА   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 +40KG
9
ABDULAI AJZA   KLUBI KARATESË ASIART GOSTIVAR  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 +40KG
9
DIMITROVA RADA   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE FEMALE 2013 +40KG
9
МЕМЕТИ МЈЕЛМА   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
KUMITE FEMALE 2013 -32KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE FEMALE 2013 -32KG
1
MAKOLLI NATRA   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
        KUMITE FEMALE 2013 -32KG
2
RAMA REINA   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
        KUMITE FEMALE 2013 -32KG
3
КУПА БЕРНА   АРЕНА - СТРУГА  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 -32KG
3
ГРУЈНЧИЌ АНТОНИЈА   ЉУБОТЕН - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 -32KG
5
ЈАКИМОВСКА АНАМАРИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 -32KG
5
ЛАБЕНИШТИ ЕЛИФ   ДРИНИ - СТРУГА  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 -32KG
5
СЕЛИМИ ИКРА   ЉУБОТЕН - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 -32KG
5
КУПА АЛИНА   АРЕНА - СТРУГА  NORTH MACEDONIA
KUMITE FEMALE 2013 -40KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE FEMALE 2013 -40KG
1
MARIĆEVIĆ NEDA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2013 -40KG
2
MURTEZANI ADA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 -40KG
3
DIMITROVA RADA   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE FEMALE 2013 -40KG
3
PETROVIĆ SENKA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2013 -40KG
5
ЈОШЕСКА БЛАГИЦА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 -40KG
5
MILOŠEVIĆ MAŠA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2013 -40KG
5
КОСТАДИНОВА ИЛИНА   КОЧАНИ - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 -40KG
9
MARCEVSKA JANA   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 -40KG
9
ЗАФИРОСКА МИЛА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 -40KG
9
БИЛАЛИ БЛИНА   КХАЛИД  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2013 -40KG
9
ANASTASIA OPRISA   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
KUMITE FEMALE 2014 +37KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE FEMALE 2014 +37KG
1
SEFULI GRESA   KLUBI KARATESË ASIART GOSTIVAR  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 +37KG
2
GRUEVSKA MATEA   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 +37KG
3
МЛАДЕНОВСКА СТЕФАНИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 +37KG
3
БАЛАЖИ ВЕСА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 +37KG
5
ЈАЌИМОСКА ДАРИЈА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 +37KG
5
NIKOLIĆ ANDREA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2014 +37KG
5
DOŠIĆ NINA   KARATE KLUB IPON - VRBA - KRALJEVO  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2014 +37KG
5
ЗЛАТАНОСКА МИЛА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 +37KG
9
SARA BOBOESCU   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
KUMITE FEMALE 2014 -30KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE FEMALE 2014 -30KG
1
СТОИЛКОВА АНА МАРИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 -30KG
2
JOVANOVIC SARA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        KUMITE FEMALE 2014 -30KG
3
SADULLAI EDA   KLUBI KARATESË ASIART GOSTIVAR  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 -30KG
3
ВЕСЕЛИНОСКА ЛИНА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 -30KG
5
KRSTEVSKA KALINA   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 -30KG
5
НАСУФИ ЈАРА   ДРИНИ - СТРУГА  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 -30KG
5
ЛИМАНИ БЕСАРТА   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 -30KG
5
MLADENOVSKA STEFI   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 -30KG
9
ISABELA RUSU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
KUMITE FEMALE 2014 -37KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE FEMALE 2014 -37KG
1
SAITI ASJA   KLUBI KARATESË ASIART GOSTIVAR  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 -37KG
2
ЦОМА НУХЕЈЉА   АРЕНА - СТРУГА  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE 2014 -37KG
3
БЛАЖИ РОНА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
KUMITE FEMALE CADETS OPEN
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE FEMALE CADETS OPEN
1
NIKOLOVA MILA   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
2
SERAFIMOVA ILIJANA   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
3
ФЕТАИ КЕНЗА   ШОГУН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
3
GÜL ESMA   KARTEPE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ  TURKIYE
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
5
TEODORA DINU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
5
TOPAL BEYZA   KARTEPE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ  TURKIYE
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
5
ЈОРДАНОСКИ МАРИЈА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
5
BALAJ MJELLMA   KLUBI I KARATESË ARDHMËRIA PRISHTINË  KOSOVO
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
9
TOPAL FEYZA   KARTEPE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ  TURKIYE
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
9
ERA LOCI   KLUBI I KARATESE PERPARIMI PRISHTINE  KOSOVO
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
9
TANIA HARTE   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
9
МИТРОВСКА ДАРИЈА   АЕРОДРОМ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
9
МИНГОВСКА КАЈА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE CADETS OPEN
9
ЈОРДАНОСКИ КАТЕРИНА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
1
IBRAHIMI QENDRESA   KLUBI I KARATESE IPPON-PRISHTINE  KOSOVO
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
2
RECI MIRUSHE   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
3
ФЕТАИ КЕНЗА   ШОГУН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
3
ARIFI SUELA   KARATE CLUB FUSHE KOSOVA  KOSOVO
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
5
БУНТЕВСКА МАРИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
5
AMIRA ABOUD   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
5
ДАРДХИШТА ЈАНИНА   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
5
PETRESKA MARTINA   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
9
GALANI PINELOPI   PARASTATIDIS KARATE CLUB  GREECE
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
9
FINESA ISLAMI   KLUBI I KARATESE PERPARIMI PRISHTINE  KOSOVO
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
9
БЕЛИНСКА АНА   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
9
KOUKOULI PANAGIOTA   PARASTATIDIS KARATE CLUB  GREECE
        KUMITE FEMALE JUNIORS OPEN
9
DINETA ISLAMI   KLUBI I KARATESE PERPARIMI PRISHTINE  KOSOVO
KUMITE MALE 2011 -40KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2011 -40KG
1
PETRU STAICU CALINESCU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        KUMITE MALE 2011 -40KG
2
ВЕСЕЉИ ВЕЈСЕЛ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -40KG
3
IVANOV VIKTOR   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE 2011 -40KG
3
ЃУРОВСКИ МАРКО   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -40KG
5
OSMANI FURKAN   RINIA MATEÇ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -40KG
5
KUPREŠAK TIAN   KARATE KLUB SHOTOKAN KRANJ  SLOVENIA
        KUMITE MALE 2011 -40KG
5
КРСТЕВСКИ КРИСТИЈАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -40KG
5
ATANASOVA EVA   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
KUMITE MALE 2011 -50KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2011 -50KG
1
ZEJNELI MERITON   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -50KG
2
CELA MATEO   AMT ΑΜΥΝΤΑΣ  GREECE
        KUMITE MALE 2011 -50KG
3
KRSTOVSKI MATEJ   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -50KG
3
ШЕМКОСКИ ФИЛИП   СПОРТ 94 - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -50KG
5
ВЕСЕЉИ ВЕЈСЕЛ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -50KG
5
VELJANOVSKI MIHAIL   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -50KG
5
JOLEVSKI ALEKSANDAR   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -50KG
5
IMERI FADIL   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -50KG
9
KRASNIQI JON   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
        KUMITE MALE 2011 -50KG
9
ZDRAVKOVSKI MARKO   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -50KG
9
BISTRICHANOV DAMIYAN   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE 2011 -50KG
9
АРСОВ МАРТИН   ПАРТИЗАН - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -50KG
9
HASANI DONAT   БАСАИ - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 -50KG
9
POLLOMI ALMIR   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
        KUMITE MALE 2011 -50KG
9
STOJANOVSKI MATEJ   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
KUMITE MALE 2011 50+KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2011 50+KG
1
GASHI PRIJAM   KLUBI I KARATESE YLLI  KOSOVO
        KUMITE MALE 2011 50+KG
2
POLLOMI ALMIR   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
        KUMITE MALE 2011 50+KG
3
MLADENOVIKJ NEMANJA   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 50+KG
3
ZIVKOVIC ILIJA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        KUMITE MALE 2011 50+KG
5
GJOROVSKI MARIO   БАСАИ - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2011 50+KG
5
RADU BRADEA   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        KUMITE MALE 2011 50+KG
5
JACIMOVSKI DAVID   БАСАИ - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
KUMITE MALE 2012 +47KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2012 +47KG
1
ЗОТЕВСКИ МАКСИМ   БОТОНИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 +47KG
2
ZEJNELI MERITON   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 +47KG
3
PAJAZITI ARBER   BASHKIMI  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 +47KG
3
MITEV DENISLAV   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE 2012 +47KG
5
RARES PASCALAU   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        KUMITE MALE 2012 +47KG
5
ЗЛАТКОВ ЛУКА   КОЧАНИ - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 +47KG
5
AVDIJI HAMZA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 +47KG
9
MOSKIĆ LAZAR   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
KUMITE MALE 2012 -37KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2012 -37KG
1
AZEMI AZEM   BASHKIMI  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 -37KG
2
ДИМОВСКИ АНТОНИО   МАВАШИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 -37KG
3
NESIMI OMER   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 -37KG
3
TIJANIĆ DUŠAN   KARATE KLUB IPON - VRBA - KRALJEVO  SERBIA
        KUMITE MALE 2012 -37KG
5
РИСТОВ ТОМИСЛАВ   ПАРТИЗАН - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 -37KG
5
RUSTEMI MUHAMED   KK FATI TETOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 -37KG
5
ЈОРДАНОВСКИ МАТЕЈ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 -37KG
5
ДИМЕСКИ ХРИСТИЈАН   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 -37KG
9
ATANASOVA EVA   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE 2012 -37KG
9
DEMIRI ELION   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
KUMITE MALE 2012 -47KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2012 -47KG
1
ШЕМКОСКИ ФИЛИП   СПОРТ 94 - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 -47KG
2
KRSTOVSKI MATEJ   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 -47KG
3
ARIFI ARIS   KLUBI I KARATESE IPPON-PRISHTINE  KOSOVO
        KUMITE MALE 2012 -47KG
3
RUSHITI RUFAT   BASHKIMI  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 -47KG
5
MITEV DENISLAV   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE 2012 -47KG
5
MAKRIS ATHANASIOS   PARASTATIDIS KARATE CLUB  GREECE
        KUMITE MALE 2012 -47KG
5
ЃУРОВСКИ МАРКО   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2012 -47KG
5
RADU RUSU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
KUMITE MALE 2013 +45KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2013 +45KG
1
RARES PASCALAU   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        KUMITE MALE 2013 +45KG
2
АРСОВ ДАМЈАН   ПАРТИЗАН - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 +45KG
3
PETROV MIHAIL   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 +45KG
3
АВДИЌ ИРХАД   ТИГАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 +45KG
5
SAVESKI DIMITAR   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 +45KG
5
АНГЕЛОВСКИ ТЕОДОР   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
KUMITE MALE 2013 -35KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2013 -35KG
1
MUAREMI AJAN   BASHKIMI  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -35KG
2
ТРАЈЧЕВ БОЖЈИДАР   ПАРТИЗАН - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -35KG
3
DIMITROV KONSTANTIN   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE 2013 -35KG
3
SELMANI HENOR   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -35KG
5
JAKUPI LIS   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -35KG
5
MEMISHI ENES   KK FATI TETOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -35KG
5
ПЕТРЕСКИ АЛЕКСЕЈ   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -35KG
5
БОГОЕВСКИ МАКСИМ   МАВАШИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -35KG
9
МИДОСКИ ВИКТОР   СПОРТ 94 - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -35KG
9
RISTOVSKI DAMJAN   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
KUMITE MALE 2013 -45KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2013 -45KG
1
ASHANI ZEJD   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -45KG
2
РИСТОВ БЛАГОЈ   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -45KG
3
HALILI GJERGJ   KK FATI TETOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -45KG
3
GAVRILOVSKI FILIP   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -45KG
5
HODA ERDI   ARBËRIA - KAMENICA  KOSOVO
        KUMITE MALE 2013 -45KG
5
SPAHIU KLIT   KARATE KLUB DIBRA  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2013 -45KG
5
DOMINIC GABOR   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
KUMITE MALE 2014 -30KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2014 -30KG
1
ALEXIO ISCIUC   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        KUMITE MALE 2014 -30KG
2
RISTOVSKI DAMJAN   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -30KG
3
ИЛИЕВСКИ БОРЈАН   ЉУБОТЕН - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -30KG
3
ЃОШЕВСКИ МАРИО   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -30KG
5
ШУМИНОВСКИ МАТЕЈ   GOSTIVAR DOJO  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -30KG
5
KREMENAROV VLADIMIR   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE 2014 -30KG
5
NAUMOV JOVAN   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -30KG
5
ISLAMI DEUID   GOSTIVAR DOJO  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -30KG
9
ЈЕШИЌ ПАВЕЛ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -30KG
9
КОСТОВСКИ МИХАИЛ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -30KG
9
MITANOVSKI SLAVJAN   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
KUMITE MALE 2014 -40KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2014 -40KG
1
NEZIRI EBUBEKR   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
2
KREMENAROV VLADIMIR   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
3
РИСТОВСКИ ДАМЈАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
3
ТОПУЗОСКИ ПЕТАР   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
5
RAZVAN BODAS   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
5
БАЈРАМИ ЕРБЛИН   КХАЛИД  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
5
VELINOVSKI MATEJ   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
5
ИЛИЕВСКИ АДРИАН   КОЧАНИ - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
9
ARIFI BENET   KLUBI I KARATESE IPPON-PRISHTINE  KOSOVO
        KUMITE MALE 2014 -40KG
9
DIMITROV KONSTANTIN   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
9
XHAFERI GENART   BASHKIMI  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
9
БАЈРАМИ ЛЕАРТ   КХАЛИД  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
9
FEJZULA AJAN   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
9
ALII LAVRDIM   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
9
DAMJANOSKI TEO   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 -40KG
9
ЈАНЕВСКИ ДАМЈАН   АЕРОДРОМ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
KUMITE MALE 2014 40+KG
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE 2014 40+KG
1
NEZIRI EBUBEKR   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE 2014 40+KG
2
СТОЈАНОВСКИ ТЕОДОР   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
KUMITE MALE CADETS OPEN
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE CADETS OPEN
1
BAHTIRI RION   PRINCI - PRISTINA  KOSOVO
        KUMITE MALE CADETS OPEN
2
METODIEV PLAMEN   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
3
STEFANIDIS PANTELIS   PARASTATIDIS KARATE CLUB  GREECE
        KUMITE MALE CADETS OPEN
3
ABAZI FLORENT   KLUBI KARATESË ASIART GOSTIVAR  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
5
СТОЈАНОСКИ ТЕОДОР   СПОРТ 94 - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
5
ЛАЗАРЕВ ВЕДРАН   ЦВЕТАН ДИМОВ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
5
ДУРМИШИ ЛУАН   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
5
ABAZI ALDIN   KK FATI TETOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
9
MAHALLA FATJON   KLUBI I KARATES MODERNE KASTRIOTI  KOSOVO
        KUMITE MALE CADETS OPEN
9
АРСОВ ЈОВАН   ПАРТИЗАН - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
9
БУЧЕВСКИ ФИЛИП   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
9
ДИМИТРОВСКИ ИЛИЈА   АЕРОДРОМ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
9
ДИМИТРИОСКИ БОЈАН   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
9
VRKLEVSKI JOVAN   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
9
STOICHKOV VALENTIN   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
9
CURRI AID   KARATE CLUB FUSHE KOSOVA  KOSOVO
        KUMITE MALE CADETS OPEN
17
ELMAZI ISA   KK FATI TETOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
17
POLLOMI ALMIR   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
        KUMITE MALE CADETS OPEN
17
ЃОРЃИОСКИ АНДРЕЈ   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
17
ДЕМИР АГАН   ВАРДАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
17
NAKO BLEON   KLUBI I KARATESE IPPON-PRISHTINE  KOSOVO
        KUMITE MALE CADETS OPEN
17
OLIVER BUFTEA   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        KUMITE MALE CADETS OPEN
17
POLLOMI ILIR   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
        KUMITE MALE CADETS OPEN
17
ХАЈРЕДИНИ ДРИНИ   ДРИНИ - СТРУГА  NORTH MACEDONIA
KUMITE MALE JUNIORS OPEN
Categories Rank Name   Club Country    
KUMITE MALE JUNIORS OPEN
1
RUSHITII REXHEP   KUSHTRIMI  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
2
TIMOTIJEVIĆ STEFAN   OMLADINSKI KARATE KLUB KOSOVSKA MITROVICA  SERBIA
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
3
MUSTAFA HARIS   KLUBI I KARATESE IPPON-PRISHTINE  KOSOVO
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
3
БЕЌИРОВИЌ ХАРИС   БОТОНИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
5
CHORESKI HASAN   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
5
СТОЈАНОВ ФИЛИП   ПАРТИЗАН - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
5
БУЧЕВСКИ МАРКО   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
5
CHATZOPOULOS GEORGE   PARASTATIDIS KARATE CLUB  GREECE
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
9
NIKOLOV ANGEL   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
9
SEFULI REDON   KLUBI KARATESË ASIART GOSTIVAR  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
9
ЗЕЌИРИ БЛЕРИ   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
17
OSMANI BLERAND   KARATE CLUB FUSHE KOSOVA  KOSOVO
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
17
MUSTAFA OMER   KLUBI I KARATESE IPPON-PRISHTINE  KOSOVO
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
17
TODOROV TEODOR   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        KUMITE MALE JUNIORS OPEN
17
ТРАЈКОВСКИ ХРИСТИЈАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata Female Cadet
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Female Cadet
1
ЗЕНДЕЛИ БЛЕРИНА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
2
РИСТОВСКА ТАМАРА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
3
IGEVSKA PAULA   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
3
GROZDANOSKA MATEA   KUNSUTO  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
5
ЈОНЧЕВСКА ЕЛЕНА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
5
АЛИЛОВСКА ЛЕОНА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
5
ТРПКОВСКА САРА   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
5
АЛИМИ САРА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
9
DARIA VALENTI   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kata Female Cadet
9
ТАЛЕВСКА НАДАЛИНА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
9
ИЛИЈОСКА ЈОВАНА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
9
ABDULI SARA   GOSTIVAR DOJO  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
9
ИЛКОВСКА ЕМИЛИЈА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Cadet
9
DARIA IEVA   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
Kata Female Senior
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Female Senior
1
LOKI ALMA   KLUBI I KARATES MODERNE KASTRIOTI  KOSOVO
        Kata Female Senior
2
СТОЈКОВА ДАНКА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Senior
3
AMIRA ABOUD   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kata Female Senior
3
МИНГОВСКА АНАСТАСИЈА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Senior
5
ПЕТКОВСКА СТЕФАНИЈА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Senior
5
STOJANOVIĆ ISIDORA   RAŠIĆ  SERBIA
        Kata Female Senior
5
ТАНЧЕВА НАДИЦА   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata Female Senior
5
ЈОНЧЕВСКА ЕЛЕНА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
Kata Male Junior
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Male Junior
1
ДИМЧЕВСКИ МАРИО   ВАРДАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Male Junior
2
КОТЕВСКИ ДАВИД   ПРОФЕСИОНАЛ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Male Junior
3
СПИРОВ ФИЛИП   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Male Junior
3
ВАСИЛЕВ ИГОР   БУЧИМ ФЕНИКС - РАДОВИШ  NORTH MACEDONIA
Kata Male Senior
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Male Senior
1
ДЕРВИШИ НУРЕДИН   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        Kata Male Senior
2
POPTODOROV МARKO   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata Male Senior
3
ДИМОВСКИ МАРКО   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata Male Senior
3
ДИМЧЕВСКИ МАРИО   ВАРДАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Male Senior
5
BAKIC FILIP   KARATE KLUB BUDUCNOST  MONTENEGRO
Kata Team Female 2012 - 2011
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Team Female 2012 - 2011
1
САНСАИ
  • ЃОРЃИЕВА ВИКТОРИЈА
  • ДИМИТРИЕВА МАРИЈА
  • ЗЛАТКОВСКА ВИКТОРИЈА
  САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Female 2012 - 2011
2
KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC
  • IVANOVIĆ ANDREA
  • MILOŠEVIĆ DUNJA
  • PROROKOVIĆ VIDA
  KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        Kata Team Female 2012 - 2011
3
ЗАНШИН ДО
  • СТОЈАНОВСКА МАРИЈА
  • ТАЛЕВСКА НАДАЛИНА
  • ТЕМЕЛКОВСКА КАЈА
  ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Female 2012 - 2011
3
ОЛИМПИК СПОРТ 2007
  • КУЗМАНОВСКА МАРИЈА
  • МИХАЈЛОВСКА АНАСТАСИЈА
  • ФИДАНИ ХИРА
  ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Female 2012 - 2011
5
БОНСАИ - ПРИЛЕП
  • ЈОРДАНОСКИ МАРИЈА
  • МИЛАНОСКА ЦВЕТЕ
  • АНГЕЛЕСКИ МАРИО
  БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Female 2012 - 2011
5
БОНСАИ - ПРИЛЕП
  • ЈОВЕСКА ЕВА
  • КРСТЕВСКА СОФИЈА
  • ПАТРИЦИЈА НАУМОСКА
  БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
Kata Team Female 2014 - 2013
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Team Female 2014 - 2013
1
KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC
  • ZAFIROVIĆ LENA
  • PETROVIĆ LJUBICA
  • JOVANOVIC SARA
  KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        Kata Team Female 2014 - 2013
2
KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC
  • PETROVIĆ SENKA
  • MILOŠEVIĆ MAŠA
  • MARIĆEVIĆ NEDA
  KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        Kata Team Female 2014 - 2013
3
ЗАНШИН ДО
  • ЈОВАНОВСКА ЛАНА
  • БОШКОВА БОЈАНА
  • ПЕТКОВСКИ НИКОЛАЈ
  ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Female 2014 - 2013
3
TIM OLIMPIK
  • РИСТОВСКИ ДАМЈАН
  • СТОИЛКОВА АНА МАРИЈА
  • ЈАКИМОВСКА АНАМАРИЈА
  ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Female 2014 - 2013
5
САНСАИ
  • АТАНАСОВА ЈАНА
  • СТОЈАНОВА МАРИЈА
  • ТРАЈАНОВСКА ЕВА
  САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Female 2014 - 2013
5
GOSTIVAR DOJO
  • БОШКОСКА ПЕЛАГИЈА
  • ИЛИЕСКА ЈАНА
  • ШУМИНОВСКИ МАТЕЈ
  GOSTIVAR DOJO  NORTH MACEDONIA
Kata Team Male 2012 - 2011
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Team Male 2012 - 2011
1
ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС
  • GJORGIEV MATTEO
  • GJURCINOVSKI IVAN
  • SUTINOV TODOR
  ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Male 2012 - 2011
2
CS CONTACT BUCURESTI
  • MATEO ISCIUC
  • PETRU STAICU CALINESCU
  • RADU RUSU
  CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        Kata Team Male 2012 - 2011
3
ОЛИМПИК СПОРТ 2007
  • ТОПУЗОСКИ ПЕТАР
  • ЈАКИМОВ НИКОЛА
  ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Male 2012 - 2011
3
БОНСАИ - ПРИЛЕП
  • ЈОШЕСКА БЛАГИЦА
  • ДИМЕСКИ ХРИСТИЈАН
  • ПЕТРЕСКИ МАКСИМ
  БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
Kata Team Male 2014 - 2013
Categories Rank Name   Club Country    
Kata Team Male 2014 - 2013
1
ФОРЦА - СКОПЈЕ
  • FEJZULA AJAN
  • IMERI FADIL
  • NEZIRI EBUBEKR
  ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Male 2014 - 2013
2
САМУРАЈ МАШКИ 13
  • АЦЕСКА САРА
  • ЛЕВЕЧАРОВ ТЕО
  • МАНАСИЕВ ЅВЕЗДАН
  ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Male 2014 - 2013
3
САНСАИ
  • ЈАНЕВСКИ ДАВИД
  • МИТЕВ АНГЕЛ
  • ШИКОВ ДРАГАН
  САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Male 2014 - 2013
3
БОНСАИ - ПРИЛЕП
  • КРСТЕВСКИ МАРКО
  • ПЕТРЕСКИ АЛЕКСЕЈ
  • СТОЈАНОВСКИ ТЕОДОР
  БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Male 2014 - 2013
5
ОЛИМПИК СПОРТ 2007
  • ЈЕШИЌ ПАВЕЛ
  • КОСТОВСКИ МИХАИЛ
  • РИСТОВСКИ ДАМЈАН
  ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Male 2014 - 2013
5
KARATE KLUB METALURG SKOPJE
  • NAUMOV JOVAN
  • STOJANOVSKI DAVID
  • VELINOVSKI MATEJ
  KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Male 2014 - 2013
5
ЗАНШИН ДО
  • ЈОВАНОВИЌ МИХАИЛ
  • ЈОВАНОВСКА ЛАНА
  • ПЕТКОВСКИ НИКОЛАЈ
  ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Male 2014 - 2013
5
ОЛИМПИК СПОРТ 2007
  • ВЕЛКОВСКИ НИКОЛАЈ
  • НИКОЛОВСКИ ВИКТОР
  • ПЕТРОВСКИ АЛЕКСАНДАР
  ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata Team Male 2014 - 2013
9
ЕНЕРЏИ-ОСС
  • КУШЕВ ФИЛИП
  • РИСТОВ БЛАГОЈ
  • ШАРМА БРАНКО
  ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
Kata female 2011 Brown and black
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2011 Brown and black
1
ЃОРЃИЕВА ВИКТОРИЈА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Brown and black
2
КОЈЧЕСКА ЈОАНА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Brown and black
3
ТАЛЕВСКА НАДАЛИНА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Brown and black
3
НИКОЛОВА ДРАГАНА   ТИКВЕШ - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Brown and black
5
МИЛАНОСКА ЦВЕТЕ   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Brown and black
5
МИТРОВСКА ЈАНА   БУДО - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Brown and black
5
ФИДАНИ ХИРА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Brown and black
5
ЈОВЕСКА ЕВА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
Kata female 2011 Green and blue
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2011 Green and blue
1
МИТРОВСКА ЈАНА   БУДО - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Green and blue
2
ТАЛЕВСКА НАДАЛИНА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Green and blue
3
PROROKOVIĆ VIDA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        Kata female 2011 Green and blue
3
IVANOVIĆ ANDREA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        Kata female 2011 Green and blue
5
НИКОЛОВА ДРАГАНА   ТИКВЕШ - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Green and blue
5
MILOŠEVIĆ DUNJA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        Kata female 2011 Green and blue
5
КРСТЕВСКА СОФИЈА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Green and blue
5
ЈОСИФОВА ЕВА   ЃОРЃЧЕ ПЕТРОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Green and blue
9
НИКОЛОВА МИХАЕЛА   АЕРОДРОМ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2011 Green and blue
9
ПАТРИЦИЈА НАУМОСКА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
Kata female 2012 Brown and black
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2012 Brown and black
1
ЃОРЃИЕВА ВИКТОРИЈА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Brown and black
2
ЗЛАТКОВСКА ВИКТОРИЈА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Brown and black
3
VELKOVA MARIJA   KUNSUTO  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Brown and black
3
МИТРОВСКА ЈАНА   БУДО - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Brown and black
5
IMERI MAJLINDA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Brown and black
5
ТЕМЕЛКОВСКА КАЈА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Brown and black
5
МИХАЈЛОВСКА АНАСТАСИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata female 2012 Green and blue
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2012 Green and blue
1
ДИМИТРИЕВА МАРИЈА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Green and blue
2
СПАСЕСКА ВИКТОРИЈА   БУДО - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Green and blue
3
ТЕМЕЛКОВСКА КАЈА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Green and blue
3
ВЕЛКОВСКА СОФИЈА   KUNSUTO  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Green and blue
5
МИТРОВСКА ЈАНА   БУДО - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Green and blue
5
ДЕНКОВСКА ХЕИЕРМАНН МАРИЈА   МАКВАДО ЦЕНТАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Green and blue
5
ДИМИТРИЕВСКА БОЈАНА   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Green and blue
5
ЧОНЕВСКА БИСЕРА   МАКВАДО ЦЕНТАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Green and blue
9
КУЗМАНОВСКА МАРИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2012 Green and blue
9
КЕШКЕКУ САРА   GOSTIVAR DOJO  NORTH MACEDONIA
Kata female 2013 Brown and black
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2013 Brown and black
1
MURTEZANI ADA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Brown and black
2
ТРАЈАНОВСКА ЕВА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Brown and black
3
NEDELCEVA SIMONA   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Brown and black
3
ЈОШЕСКА БЛАГИЦА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Brown and black
5
ДУДЕСКА ЈАНА   ПРОФЕСИОНАЛ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Brown and black
5
СТОЈАНОВСКА СИРМА   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Brown and black
5
СТОЈАНОВА МАРИЈА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
Kata female 2013 Green and blue
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2013 Green and blue
1
АТАНАСОВА ЈАНА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
2
ZAFIROVIĆ LENA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        Kata female 2013 Green and blue
3
ИЛИЕСКА ЈАНА   GOSTIVAR DOJO  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
3
ИМЕРИ РИНЕСА   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
5
АЦЕСКА САРА   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
5
ЈОШЕСКА БЛАГИЦА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
5
ЃОРЧЕСКА ФРОСИНА   ПРОФЕСИОНАЛ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
5
ЈАКИМОВСКА АНАМАРИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
9
СТОИЛКОВА АНА МАРИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
9
ЗАФИРОСКА МИЛА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
9
СТОЈАНОВСКА СИРМА   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
9
ЕЛЕЗИ АЗРА   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
9
ЌОЌОРОВСКА МОНИКА   МАКВАДО ЦЕНТАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2013 Green and blue
9
ANASTASIA OPRISA   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        Kata female 2013 Green and blue
9
СПАСЕСКА ВИКТОРИЈА   БУДО - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
Kata female 2014 Green and blue
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2014 Green and blue
1
ТРАЈАНОВСКА ЕВА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2014 Green and blue
2
KRSTEVSKA KALINA   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2014 Green and blue
3
ЈОВАНОВСКА ЛАНА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2014 Green and blue
3
JOVANOVIC SARA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        Kata female 2014 Green and blue
5
ISABELA RUSU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        Kata female 2014 Green and blue
5
СТОЈАНОВСКА АНАСТАСИЈА   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata female 2014 Yellow and orange
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2014 Yellow and orange
1
ЈАНЕВА ЈОВАНА КНАЛИЈАН   ПРОФЕСИОНАЛ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2014 Yellow and orange
2
БОШКОСКА ПЕЛАГИЈА   GOSTIVAR DOJO  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2014 Yellow and orange
3
ЈАЌИМОСКА ДАРИЈА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2014 Yellow and orange
3
БАЛАЖИ ВЕСА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2014 Yellow and orange
5
ВЕСЕЛИНОСКА ЛИНА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2014 Yellow and orange
5
ЗМЕЈКОСКА МАРИЈА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2014 Yellow and orange
5
АПОСТОЛОВСКА МЕЛАНИ   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2014 Yellow and orange
9
DOŠIĆ NINA   KARATE KLUB IPON - VRBA - KRALJEVO  SERBIA
Kata female 2015 Green and blue
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2015 Green and blue
1
PETROVIĆ LJUBICA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        Kata female 2015 Green and blue
2
НАЈДОВА МИХАЕЛА   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Green and blue
3
БОШКОВА БОЈАНА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Green and blue
3
МАРКОВА МИЛА   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Green and blue
5
IMERI MELDA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata female 2015 Yellow and orange
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2015 Yellow and orange
1
IMERI MELDA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Yellow and orange
2
KOCOVSKA DARIJA   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Yellow and orange
3
СЕЛМАНИ ХУСНА   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Yellow and orange
3
KOVALEVSKA EVA   OKINAVA 2023  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Yellow and orange
5
ЕФТИМОВСКА БОРЈАНА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Yellow and orange
5
ЗАФИРОВСКА АНА МАРИЈА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Yellow and orange
5
МИШОВСКА МИЛА   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Yellow and orange
5
АНЃЕЛКОСКА ЈОВАНА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Yellow and orange
9
БЛАЖИ РОНА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Yellow and orange
9
STOJANOVSKA SOFIJA   OKINAVA 2023  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2015 Yellow and orange
9
KLOKOV NATALIJA   OMLADINAC KIMIT - BELA PALANKA  SERBIA
Kata female 2016 level 1
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2016 level 1
1
ANGELOSKA KONSTANTINA   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2016 level 1
2
АЛЕКСОВА ИСИДОРА   ПРОФЕСИОНАЛ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2016 level 1
3
АНГЕЛОСКА БИСЕРА   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2016 level 1
3
ФЕЈЗУЛИ ЕСЛЕМ   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2016 level 1
5
SELMANI BERNA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2016 level 1
5
TRPKOVSKA ELENA   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2016 level 1
5
GEORGIEVSKA ANJA   OKINAVA 2023  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2016 level 1
5
KIRADZISKA MIHAELA   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2016 level 1
9
ПРАВЧЕВА ДАРИЈА   ТИГАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2016 level 1
9
ЈАЌИМОСКА ЈАНА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2016 level 1
9
БОШЕВА ЕЛЕНА   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
Kata female 2016 level 2
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2016 level 2
1
SELMANI BERNA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2016 level 2
2
ЈОВАНОВИЌ ЈОВАНА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
Kata female 2017 and younger
Categories Rank Name   Club Country    
Kata female 2017 and younger
1
MEMISHI ORZANA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2017 and younger
2
GRUEVSKA MIHAELA   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2017 and younger
3
ЗУМБЕРИ ИЛИРЈАНА   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2017 and younger
3
СМИЛАНОСКА СОФИ   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2017 and younger
5
SPASOVSKA STELA   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2017 and younger
5
GEORGIEVSKA IVA   OKINAVA 2023  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2017 and younger
5
МАТЕСКА МАТЕА   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2017 and younger
5
КОЛИШЕВСКА МАРТА   ЃОРЃЧЕ ПЕТРОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2017 and younger
9
ЈАНКУЛОСКА МИХАЕЛА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2017 and younger
9
АЦКОВСКА ЛИЛЕ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2017 and younger
9
АЛЕКСОСКА МИХАЕЛА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata female 2017 and younger
9
КАРЕСКА АЊА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata male 2011 Brown and black
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2011 Brown and black
1
GJURCINOVSKI IVAN   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2011 Brown and black
2
GJORGIEV MATTEO   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2011 Brown and black
3
ДЕРВИШИ ВЕРОН   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2011 Brown and black
3
АНГЕЛЕСКИ МАРИО   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2011 Brown and black
5
ЈАКИМОВ НИКОЛА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata male 2011 Green and blue
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2011 Green and blue
1
PETRU STAICU CALINESCU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        Kata male 2011 Green and blue
2
СТАНКОВСКИ ИВАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2011 Green and blue
3
ЈАКИМОВ НИКОЛА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata male 2012 Brown and black
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2012 Brown and black
1
SUTINOV TODOR   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Brown and black
2
ДИМЕСКИ ХРИСТИЈАН   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Brown and black
3
ЃУРОВСКИ МАРКО   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Brown and black
3
ПЕТРЕСКИ МАКСИМ   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Brown and black
5
VICTOR OPRISOR   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kata male 2012 Brown and black
5
ОГНЕНОВСКИ СЛАВЕН   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Brown and black
5
РИСТЕВСКИ ВИКТОР   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
Kata male 2012 Green and blue
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2012 Green and blue
1
TIJANIĆ DUŠAN   KARATE KLUB IPON - VRBA - KRALJEVO  SERBIA
        Kata male 2012 Green and blue
2
ДИМЕСКИ ХРИСТИЈАН   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Green and blue
3
РИСТЕВСКИ ВИКТОР   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Green and blue
3
МИНОВСКИ ЈОВАН   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Green and blue
5
VICTOR OPRISOR   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kata male 2012 Green and blue
5
VLAD IEVA   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kata male 2012 Green and blue
5
ДУРЛАНОВ ИРИНЕЈ   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Green and blue
5
ЛАМБЕВСКИ ГАБРИЕЛ   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Green and blue
9
ЈОРДАНОВСКИ МАТЕЈ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Green and blue
9
ЈАНЕВ АНДРЕЈ   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Green and blue
9
DODEVSKI NOVICA   OKINAVA 2023  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Green and blue
9
ПЕТРЕСКИ МАКСИМ   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2012 Green and blue
9
RADU RUSU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
Kata male 2013 Brown and black
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2013 Brown and black
1
ТРЕНДАФИЛОВ ВАСИЛИЈ   ТИКВЕШ - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Brown and black
2
ШИКОВ ДРАГАН   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Brown and black
3
DIMOVSKI ANTONIO   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Brown and black
3
РИСТОВ БЛАГОЈ   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Brown and black
5
TODOROVSKI STEFAN   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Brown and black
5
КУШЕВ ФИЛИП   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Brown and black
5
ШАРМА БРАНКО   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Brown and black
5
ЦАДИКОВСКИ ГОРЈАН   ЃОРЃЧЕ ПЕТРОВ  NORTH MACEDONIA
Kata male 2013 Green and blue
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2013 Green and blue
1
ТРЕНДАФИЛОВ ВАСИЛИЈ   ТИКВЕШ - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
2
РИСТОВ БЛАГОЈ   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
3
HODA ERDI   ARBËRIA - KAMENICA  KOSOVO
        Kata male 2013 Green and blue
3
ЈОВАНОВ АЛЕКСАНДАР   ТИКВЕШ - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
5
ПЕТРЕСКИ АЛЕКСЕЈ   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
5
ШИКОВ ДРАГАН   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
5
ШАРМА БРАНКО   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
5
КУЗМАНОВ МИХАИЛ   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
9
ПЕТРЕСКИ МАТЕЈ   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
9
SELMANI HENOR   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
9
КУШЕВ ФИЛИП   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
9
АНДОВ ЛУКА   СОЛИДАРНОСТ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
9
СТОЈАНОСКИ МАТЕЈ   МАКВАДО ЦЕНТАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2013 Green and blue
9
АНГЕЛОВСКИ ТЕОДОР   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata male 2014 Green and blue
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2014 Green and blue
1
ШУМИНОВСКИ МАТЕЈ   GOSTIVAR DOJO  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Green and blue
2
РИСТОВСКИ ДАМЈАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Green and blue
3
ЛЕВЕЧАРОВ ТЕО   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Green and blue
3
ОГНЕНОВСКИ СИМОН   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Green and blue
5
ЈОВАНОВИЌ МИХАИЛ   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Green and blue
5
NEZIRI EBUBEKR   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Green and blue
5
ВЕЛЕВСКИ КАЛИН   ЃОРЃЧЕ ПЕТРОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Green and blue
5
ТОПУЗОСКИ ПЕТАР   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Green and blue
9
ЈЕШИЌ ПАВЕЛ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Green and blue
9
СЕРАФИМОВСКИ ЛУКА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Green and blue
9
PETRUSHEVSKI DIMITAR   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
Kata male 2014 Yellow and orange
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2014 Yellow and orange
1
FEJZULA AJAN   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
2
МАНАСИЕВ ЅВЕЗДАН   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
3
DAMJANOSKI TEO   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
3
ЈАНЕВСКИ ДАМЈАН   АЕРОДРОМ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
5
ШУМИНОВСКИ МАТЕЈ   GOSTIVAR DOJO  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
5
ALEXIO ISCIUC   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
5
ВЕЛЈАНОВСКИ АЛЕКСЕЈ   МАВАШИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
5
НИКОЛОВСКИ МАРИО   МАКВАДО ЦЕНТАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
9
КОСТОВСКИ МИХАИЛ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
9
DODEVSKI STEFAN   OKINAVA 2023  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
9
ПАВЛОВСКИ ВОЈДАН   МАВАШИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
9
ISLAMI DEUID   GOSTIVAR DOJO  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
9
АНГЕЛОСКИ ПАВЕЛ   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
9
СТОЈАНОВСКИ ТЕОДОР   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
9
ЃОШЕВСКИ МАРИО   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
9
СЕРАФИМОВСКИ ЛУКА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2014 Yellow and orange
17
ХРИСТОВСКИ СИМЕОН   СОЛИДАРНОСТ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata male 2015 Green and blue
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2015 Green and blue
1
СПИРОВСКИ ДИМИТРИА   СОЛИДАРНОСТ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Green and blue
2
СПАСОВ МАКСИМ   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Green and blue
3
ЈОВАНОВИЌ МИХАИЛ   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Green and blue
3
ТАСЕВСКИ МИХАИЛ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata male 2015 Yellow and orange
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2015 Yellow and orange
1
LUMA UNEJS   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
2
DAVCEV JORDAN   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
3
ЈАНЕВСКИ ДАВИД   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
3
JOVANOVSKI NIKOLA   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
5
KRSTEVSKI PETAR   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
5
АНДОВ ЛУКА   СОЛИДАРНОСТ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
5
SHALA PRINC   PRINCI - PRISTINA  KOSOVO
        Kata male 2015 Yellow and orange
5
LJATKO ISAK   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
9
ТРАЈКОВСКИ ОГНЕН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
9
СПАСОВ МАКСИМ   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
9
КРСТЕВСКИ МАРКО   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
9
SERAFIMOVSKI LUKA   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
9
ПЕТРОВСКИ АЛЕКСАНДАР   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2015 Yellow and orange
9
НИКОЛОВСКИ ВИКТОР   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata male 2016 level 1
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2016 level 1
1
ДИМИТРИОВ БОРЈАН   ТИКВЕШ - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2016 level 1
2
SHALA PRINC   PRINCI - PRISTINA  KOSOVO
        Kata male 2016 level 1
3
ИЛИЕВСКИ МАКСИМ   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2016 level 1
3
HODA VIJON   ARBËRIA - KAMENICA  KOSOVO
        Kata male 2016 level 1
5
IVANOVSKI LUCIANO   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2016 level 1
5
АНТОНОВ ФИЛИП   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2016 level 1
5
ЈАНЕВСКИ ОГНЕН   ПРОФЕСИОНАЛ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2016 level 1
5
МИТЕВ АНГЕЛ   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
Kata male 2016 level 2
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2016 level 2
1
DIMITROV ZLATKO   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2016 level 2
2
АЛЕКСОВСКИ СТЕФАН   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2016 level 2
3
HODA VIJON   ARBËRIA - KAMENICA  KOSOVO
        Kata male 2016 level 2
3
ПЕТКОВСКИ НИКОЛАЈ   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
Kata male 2017 and younger
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male 2017 and younger
1
НИКОЛОСКИ МАРТИН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
2
ЃОШЕВСКИ МАРИО   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
3
ВЕЛКОСКИ МАРКО   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
3
БЈЕЛИЌ МАКСИМ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
5
ТАСЕВСКИ МИХАИЛ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
5
ИЛКОСКИ ДАРИЈАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
5
ТРАЈЧЕСКИ ДАРИЈАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
5
СТОЈКОСКИ МИХАИЛ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
9
БОШКОВ СТЕФАН   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
9
АВРАМОСКИ ГОРЈАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
9
ПЕТКОВСКИ АЛЕКСЕЈ   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
9
ДУКАДИНОСКИ ДАРИО   ИЛИНДЕН  NORTH MACEDONIA
        Kata male 2017 and younger
9
ЈОВЕВСКИ КРИСТИЈАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata male Cadet
Categories Rank Name   Club Country    
Kata male Cadet
1
ДЕРВИШИ НУРЕДИН   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        Kata male Cadet
2
ISCIUC MATEO   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        Kata male Cadet
3
SUTOVIC DRAZEN   KARATE KLUB BUDUCNOST  MONTENEGRO
        Kata male Cadet
3
СТОЈАНОВСКИ МАТЕЈ   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male Cadet
5
АНАСТАСОВ БОРЈАН   МАКВАДО ЦЕНТАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male Cadet
5
ЛАЗАРЕВ ИВАН   ЦВЕТАН ДИМОВ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male Cadet
9
PETRU STAICU CALINESCU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        Kata male Cadet
9
ЛЕКОВСКИ НИКИТА   ПРОФЕСИОНАЛ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata male Cadet
9
ГЛАВИНОВ КРИСТИЈАН   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
Kata team female 2016 - 2015
Categories Rank Name   Club Country    
Kata team female 2016 - 2015
1
ТИГАР 2003 - ТЕТОВО
  • KOCOVSKA DARIJA
  • НАЈДОВА МИХАЕЛА
  • МИШОВСКА МИЛА
  ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        Kata team female 2016 - 2015
2
ФОРЦА - СКОПЈЕ
  • IMERI MELDA
  • MEMISHI ORZANA
  • SELMANI BERNA
  ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata team female 2016 - 2015
3
KARATE KLUB METALURG SKOPJE
  • GRUEVSKA MIHAELA
  • KIRADZISKA MIHAELA
  • TRPKOVSKA ELENA
  KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        Kata team female 2016 - 2015
3
ЗАНШИН ДО
  • ЈОВАНОВИЌ ЈОВАНА
  • БОШКОВА БОЈАНА
  • ПЕТКОВСКИ НИКОЛАЈ
  ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata team female 2016 - 2015
5
ТИМ 2
  • ANGELOSKA KONSTANTINA
  • АНГЕЛОСКИ ПАВЕЛ
  • АНГЕЛОСКА БИСЕРА
  ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        Kata team female 2016 - 2015
5
САМУРАЈ - ЖЕНСКИ 2015
  • АЛЕКСОВСКИ СТЕФАН
  • ИЛИЕВА ОЛГИЦА
  • МАРКОВА МИЛА
  ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata team male 2016 - 2015
Categories Rank Name   Club Country    
Kata team male 2016 - 2015
1
TIM 1
  • АНТОНОВ ФИЛИП
  • LJATKO ISAK
  • DAMJANOSKI TEO
  ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        Kata team male 2016 - 2015
2
ЗАНШИН ДО
  • ЈОВАНОВИЌ ЈОВАНА
  • ЈОВАНОВИЌ МИХАИЛ
  • ПЕТКОВСКИ НИКОЛАЈ
  ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata team male 2016 - 2015
3
ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС
  • DAVCEV JORDAN
  • DIMITROV ZLATKO
  • IVANOVSKI LUCIANO
  • JOVANOVSKI NIKOLA
  ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kata team male 2016 - 2015
3
ТИМ 2
  • ВЕЛКОВСКИ НИКОЛАЈ
  • НИКОЛОВСКИ ВИКТОР
  • ЈОРДАНОВСКИ МАТЕЈ
  ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kata team male 2017 and younger.
Categories Rank Name   Club Country    
Kata team male 2017 and younger.
1
ЗАНШИН ДО 1
  • ПЕТКОВСКИ АЛЕКСЕЈ
  • ЈОВАНОВИЌ ЈОВАНА
  • БОШКОВ СТЕФАН
  ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kata team male 2017 and younger.
2
TIM 3
  • НИКОЛОСКИ МАРТИН
  • ПЕТРОВСКИ АЛЕКСАНДАР
  • ТРАЈКОВСКИ ОГНЕН
  ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kata team male 2017 and younger.
3
ТИМ 5
  • ТАСЕВСКИ МИХАИЛ
  • СЕРАФИМОВСКИ ЛУКА
  • ТРАЈЧЕСКИ ДАРИЈАН
  ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kumite Female Cadets +54 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Female Cadets +54 kg
1
REXHEPI LANIKA   OLIMP - PRISHTINA  KOSOVO
        Kumite Female Cadets +54 kg
2
KOLAREVIĆ IVA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
3
TEODORA DINU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
3
SMILEVSKA ANASTASIJA   KUNSUTO  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
5
TOPAL FEYZA   KARTEPE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ  TURKIYE
        Kumite Female Cadets +54 kg
5
BALAJ MJELLMA   KLUBI I KARATESË ARDHMËRIA PRISHTINË  KOSOVO
        Kumite Female Cadets +54 kg
5
АЛИМИ САРА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
5
КРСТЕСКА АНДРИЈАНА   ЉУБОТЕН - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
9
OSMANI NEVRIJE   RINIA MATEÇ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
9
ДИМИТРИЕВСКА ТЕОДОРА   ЉУБОТЕН - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
9
ТАНУРОВСКА ЈАНА   МАВАШИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
9
АНГЕЛОВСКА МИА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
9
НИКОЛОВСКА АНГЕЛА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
9
ИДРИЗИ МЕРИСА   КХАЛИД  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
9
FRANGU HENA   KARATE KLUB DIBRA  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets +54 kg
9
КОСТОСКА МАРТИНА   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
Kumite Female Cadets -47 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Female Cadets -47 kg
1
ФИДАНИ ХИРА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -47 kg
2
МИШОВСКА АНА МАРИЈА   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -47 kg
3
КАБА ДАФИНА   АРЕНА - СТРУГА  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -47 kg
3
КОСТОСКА ЈОАНА   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -47 kg
5
ЈОРДАНОСКИ КАТЕРИНА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -47 kg
5
ЈОРДАНОСКИ МАРИЈА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -47 kg
5
KONDANINSKA ELENA   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        Kumite Female Cadets -47 kg
9
BAJRAMI RINESA   KUSHTRIMI  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -47 kg
9
DODEVSKA SOFIJA   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kumite Female Cadets -54 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Female Cadets -54 kg
1
GÜL ESMA   KARTEPE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ  TURKIYE
        Kumite Female Cadets -54 kg
2
NIKOLOVA MILA   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -54 kg
3
КРСТЕСКА АНДРИЈАНА   ЉУБОТЕН - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -54 kg
3
ERA LOCI   KLUBI I KARATESE PERPARIMI PRISHTINE  KOSOVO
        Kumite Female Cadets -54 kg
5
SERAFIMOVA ILIJANA   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -54 kg
5
TOPAL BEYZA   KARTEPE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ  TURKIYE
        Kumite Female Cadets -54 kg
5
МЕМЕТИ АЈЛИНА   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -54 kg
5
ANGELOVSKI MIA   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -54 kg
9
SELA BUNA   KARATE KLUB DIBRA  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -54 kg
9
МИТРОВСКА ДАРИЈА   АЕРОДРОМ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -54 kg
9
СКЕНДЕРИ ЕРИНА   АРЕНА - СТРУГА  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -54 kg
9
TANIA HARTE   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kumite Female Cadets -54 kg
9
ABDULI SARA   GOSTIVAR DOJO  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Cadets -54 kg
9
SELA VLERA   KARATE KLUB DIBRA  NORTH MACEDONIA
Kumite Female Senior Open
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Female Senior Open
1
КОСТОВСКА ВЕРОНИКА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Senior Open
2
ПЕЦЕВСКА ИВА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female Senior Open
3
QERIMI VLERA   DUBOVA  KOSOVO
        Kumite Female Senior Open
3
STEFANIDOU CHRYSOULA   AMT ΑΜΥΝΤΑΣ  GREECE
        Kumite Female Senior Open
5
DIANA BURICESCU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        Kumite Female Senior Open
5
STRUJIC JOVANA   KARATE KLUB BUDUCNOST  MONTENEGRO
        Kumite Female Senior Open
5
DARIANA FLORESCU   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kumite Female Senior Open
5
TIMEA SZASZ   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
Kumite Female U10 +30 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Female U10 +30 kg
1
ГРОЗДАНОВА ИСИДОРА   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female U10 +30 kg
2
НАЈДОВА МИХАЕЛА   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female U10 +30 kg
3
СТОИЛКОВА АНА МАРИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female U10 +30 kg
3
УПЧЕВА ТИНА   ДОЈРАН  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female U10 +30 kg
5
МИШОВСКА МИЛА   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female U10 +30 kg
5
SARA BOBOESCU   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
Kumite Female U10 -25Kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Female U10 -25Kg
1
УПЧЕВА ТИНА   ДОЈРАН  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female U10 -25Kg
2
KRASNIQI REINA   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
        Kumite Female U10 -25Kg
3
IMERI MELDA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female U10 -25Kg
3
SELMANI BERNA   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kumite Female U10 -30kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Female U10 -30kg
1
KRSTEVSKA KALINA   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female U10 -30kg
2
TOPALOSKA SOFIA   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female U10 -30kg
3
KOCOVSKA DARIJA   ТИГАР 2003 - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        Kumite Female U10 -30kg
3
ЏЕЛАДИНИ РОНА   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
Kumite Male Cadets +63 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Male Cadets +63 kg
1
BAHTIRI RION   PRINCI - PRISTINA  KOSOVO
        Kumite Male Cadets +63 kg
2
MAHALLA FATJON   KLUBI I KARATES MODERNE KASTRIOTI  KOSOVO
        Kumite Male Cadets +63 kg
3
ДУРМИШИ ЛУАН   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets +63 kg
3
MILETIĆ ALEKSA   OMLADINSKI KARATE KLUB KOSOVSKA MITROVICA  SERBIA
        Kumite Male Cadets +63 kg
5
OSMANI ASTRIT   KK FATI TETOVË  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets +63 kg
5
BAKI ENSAR   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets +63 kg
5
СТОЈАНОСКИ ТЕОДОР   СПОРТ 94 - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets +63 kg
5
АРСОВ ЈОВАН   ПАРТИЗАН - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets +63 kg
9
STEFANIDIS PANTELIS   PARASTATIDIS KARATE CLUB  GREECE
        Kumite Male Cadets +63 kg
9
BUZALKOVSKI MARKO   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
Kumite Male Cadets -63 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Male Cadets -63 kg
1
STOICHKOV VALENTIN   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
2
СУЉОВИЌ АМИН   ВАРДАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
3
ALI ALBIN   KUSHTRIMI  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
3
ТАНЧЕВ ПЕТАР   ЕНЕРЏИ-ОСС - КАВАДАРЦИ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
5
ДИМИТРИОСКИ БОЈАН   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
5
ABAZI FLORENT   KLUBI KARATESË ASIART GOSTIVAR  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
5
ФИЛЕВ РЕНАТО   БОТОНИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
5
CURRI AID   KARATE CLUB FUSHE KOSOVA  KOSOVO
        Kumite Male Cadets -63 kg
9
GASHI PRIJAM   KLUBI I KARATESE YLLI  KOSOVO
        Kumite Male Cadets -63 kg
9
ЃОРЃИОСКИ АНДРЕЈ   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
9
ЛАЗАРЕВ ВЕДРАН   ЦВЕТАН ДИМОВ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
9
КУЗМАНОВСКИ ДАМЈАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
9
OLIVER BUFTEA   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
9
GENDIĆ NIKOLA   OMLADINSKI KARATE KLUB KOSOVSKA MITROVICA  SERBIA
        Kumite Male Cadets -63 kg
17
TOTA AUREL   AMT ΑΜΥΝΤΑΣ  GREECE
Kumite Male Senior +75kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Male Senior +75kg
1
АНГЕЛОВСКИ АНДРЕЈ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Senior +75kg
2
ROBERT MANEA   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
Kumite Male Senior - 67kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Male Senior - 67kg
1
POROSHTICA MAL   KATANA - GJILAN  KOSOVO
        Kumite Male Senior - 67kg
2
KEVIN LUCA   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kumite Male Senior - 67kg
3
GEDİKLİ MUSTAFA KIVANÇ   KARTEPE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ  TURKIYE
Kumite Male Senior - 75kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Male Senior - 75kg
1
MISINI MURSEL   BASHKIMI  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Senior - 75kg
2
MALIQI BETIM   KATANA - GJILAN  KOSOVO
        Kumite Male Senior - 75kg
3
MIJANOVIC FILIP   KARATE KLUB BUDUCNOST  MONTENEGRO
        Kumite Male Senior - 75kg
3
BAJIC STEFAN   KARATE KLUB BUDUCNOST  MONTENEGRO
Kumite Male Senior Open
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Male Senior Open
1
MISINI MURSEL   BASHKIMI  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Senior Open
2
ВЕСЕЛИ ФАХИК   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Senior Open
3
АНГЕЛОВСКИ АНДРЕЈ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male Senior Open
3
POROSHTICA MAL   KATANA - GJILAN  KOSOVO
        Kumite Male Senior Open
5
MALIQI BETIM   KATANA - GJILAN  KOSOVO
        Kumite Male Senior Open
5
KEVIN LUCA   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kumite Male Senior Open
5
ROBERT MANEA   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kumite Male Senior Open
5
ГЕЛЕВСКИ ДАРКО   БОТОНИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kumite Male U10 +35 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Male U10 +35 kg
1
MAKOLLI ERIN   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
        Kumite Male U10 +35 kg
2
TRAJKOVSKI IAN   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 +35 kg
3
MUSTAFA AULON   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 +35 kg
3
ТОПУЗОСКИ ПЕТАР   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 +35 kg
5
BOGDAN GUTU   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kumite Male U10 +35 kg
5
RAZVAN BODAS   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kumite Male U10 +35 kg
5
KRECHEV HRISTIJAN   ДОЈРАН  NORTH MACEDONIA
Kumite Male U10 -30kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Male U10 -30kg
1
ЈЕШИЌ ПАВЕЛ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -30kg
2
КОСТОВСКИ МИХАИЛ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -30kg
3
RUSHANI LEART   KK FATI TETOVË  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -30kg
3
ТРАЈКОВСКИ ОГНЕН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -30kg
5
ЈОРДАНОВСКИ МАТЕЈ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -30kg
5
РИСТОВ АЛЕКСЕЈ   КОЧАНИ - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -30kg
5
MEMISHI UBEJT   BASHKIMI  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -30kg
5
SERAFIMOVSKI LUKA   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -30kg
9
MAKOLLI ERIN   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
        Kumite Male U10 -30kg
9
НИКОЛОВ ГОРЈАН   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -30kg
9
BOGDAN GUTU   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kumite Male U10 -30kg
9
ПЕТРОВСКИ АЛЕКСАНДАР   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -30kg
9
ANDREI BUTNARIU   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        Kumite Male U10 -30kg
9
ЃОШЕВСКИ МАРИО   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -30kg
9
ЃОРЃЕСКИ ПЕТАР   ЉУБОТЕН - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
Kumite Male U10 -35kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite Male U10 -35kg
1
LUMA UNEJS   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -35kg
2
РИСТОВ АЛЕКСЕЈ   КОЧАНИ - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -35kg
3
КРСТЕВСКИ МАРКО   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -35kg
3
KRECHEV HRISTIJAN   ДОЈРАН  NORTH MACEDONIA
        Kumite Male U10 -35kg
5
MAKOLLI ERIN   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
Kumite female Seniors +61
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite female Seniors +61
1
QERIMI VLERA   DUBOVA  KOSOVO
        Kumite female Seniors +61
2
STEFANIDOU CHRYSOULA   AMT ΑΜΥΝΤΑΣ  GREECE
        Kumite female Seniors +61
3
ZIBERI ERDONA   KK FATI TETOVË  NORTH MACEDONIA
        Kumite female Seniors +61
3
DIANA BURICESCU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        Kumite female Seniors +61
5
TIMEA SZASZ   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
Kumite female juniors +59kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite female juniors +59kg
1
GALANI PINELOPI   PARASTATIDIS KARATE CLUB  GREECE
        Kumite female juniors +59kg
2
ЦИКУШ САРА   KUNSUTO  NORTH MACEDONIA
        Kumite female juniors +59kg
3
БЕЛИНСКА АНА   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite female juniors +59kg
3
DINETA ISLAMI   KLUBI I KARATESE PERPARIMI PRISHTINE  KOSOVO
        Kumite female juniors +59kg
5
ДАРДХИШТА ЈАНИНА   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite female juniors +59kg
5
RECI MIRUSHE   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite female juniors +59kg
5
DRAGIĆEVIĆ NINA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        Kumite female juniors +59kg
5
NAUMOVSKA TEODORA   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        Kumite female juniors +59kg
9
BALAJ MJELLMA   KLUBI I KARATESË ARDHMËRIA PRISHTINË  KOSOVO
        Kumite female juniors +59kg
9
НИКОЛОВСКА АНГЕЛА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Kumite female juniors -53kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite female juniors -53kg
1
PETRESKA MARTINA   ЧОЛЕ - ОХРИД  NORTH MACEDONIA
        Kumite female juniors -53kg
2
ЉУБЕВСКА АНА   МАВАШИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite female juniors -53kg
3
ABAZI ALDINA   KK FATI TETOVË  NORTH MACEDONIA
        Kumite female juniors -53kg
3
КАРОВА НАТАЛИЈА   КОЧАНИ - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        Kumite female juniors -53kg
5
ИДРИЗИ БЛЕРОНА   КХАЛИД  NORTH MACEDONIA
Kumite female juniors -59kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite female juniors -59kg
1
БУНТЕВСКА МАРИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite female juniors -59kg
2
ARIFI SUELA   KARATE CLUB FUSHE KOSOVA  KOSOVO
        Kumite female juniors -59kg
3
МЕМЕТИ ДХУРАТА   ФОРЦА - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite female juniors -59kg
3
TEODORA DINU   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        Kumite female juniors -59kg
5
KOUKOULI PANAGIOTA   PARASTATIDIS KARATE CLUB  GREECE
        Kumite female juniors -59kg
5
FINESA ISLAMI   KLUBI I KARATESE PERPARIMI PRISHTINE  KOSOVO
        Kumite female juniors -59kg
5
IBRAHIMI QENDRESA   KLUBI I KARATESE IPPON-PRISHTINE  KOSOVO
Kumite female seniors - 55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite female seniors - 55 kg
1
ПЕЦЕВСКА ИВА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite female seniors - 55 kg
2
МИШОВСКА МИХАЕЛА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite female seniors - 55 kg
3
RADOVANOVIC DANICA   KARATE KLUB BUDUCNOST  MONTENEGRO
        Kumite female seniors - 55 kg
3
STRUJIC JOVANA   KARATE KLUB BUDUCNOST  MONTENEGRO
        Kumite female seniors - 55 kg
5
ПЕТКОВСКА СТЕФАНИЈА   ЗАНШИН ДО  NORTH MACEDONIA
        Kumite female seniors - 55 kg
5
КАРОВА НАТАЛИЈА   КОЧАНИ - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
Kumite female seniors - 61kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite female seniors - 61kg
1
ПЕЦЕВСКА ИВА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite female seniors - 61kg
2
DARIANA FLORESCU   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
Kumite male juniors +68kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite male juniors +68kg
1
BACKOVIKJ LUKA   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors +68kg
2
СТОЈАНОВ ФИЛИП   ПАРТИЗАН - КОЧАНИ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors +68kg
3
CHATZOPOULOS GEORGE   PARASTATIDIS KARATE CLUB  GREECE
        Kumite male juniors +68kg
3
ПАНОВСКИ ДАВОР   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors +68kg
5
ЈОВАНОВСКИ АНДРЕЈ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors +68kg
5
БОЈОВСКИ ДАРКО   АЕРОДРОМ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors +68kg
5
ОСМАНИ АМИН   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors +68kg
5
VUKSANOVIĆ VIKTOR   KARATE KLUB PADOBRANAC - V. BANJA  SERBIA
        Kumite male juniors +68kg
9
OSMANI BLERAND   KARATE CLUB FUSHE KOSOVA  KOSOVO
Kumite male juniors -61kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite male juniors -61kg
1
STOJCHEVSKI ANDREJ   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -61kg
2
ЗЕЌИРИ БЛЕРИ   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -61kg
3
ДИМЧЕВСКИ МАРИО   ВАРДАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -61kg
3
NIKOLOV ANGEL   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        Kumite male juniors -61kg
5
АНТИЌ ПЕТАР   АЕРОДРОМ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -61kg
5
ВАСИЛЕВ ИГОР   БУЧИМ ФЕНИКС - РАДОВИШ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -61kg
5
БУЧЕВСКИ МАРКО   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -61kg
5
ТРАЈКОВСКИ ХРИСТИЈАН   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -61kg
9
TODOROV TEODOR   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        Kumite male juniors -61kg
9
ЗЕКИРИ АДРИЈАН   МАВАШИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -61kg
9
MARSENIC VUKOTA   KARATE KLUB BUDUCNOST  MONTENEGRO
        Kumite male juniors -61kg
9
ИСАКИ ЕДИН   КХАЛИД  NORTH MACEDONIA
Kumite male juniors -68kg
Categories Rank Name   Club Country    
Kumite male juniors -68kg
1
MUSTAFA HARIS   KLUBI I KARATESE IPPON-PRISHTINE  KOSOVO
        Kumite male juniors -68kg
2
CHORESKI HASAN   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -68kg
3
NAUMOVSKI FILIP   KARATE KLUB METALURG SKOPJE  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -68kg
3
ЈАНКОВСКИ KЛАУДИО   ДОЈРАН  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -68kg
5
TIMOTIJEVIĆ STEFAN   OMLADINSKI KARATE KLUB KOSOVSKA MITROVICA  SERBIA
        Kumite male juniors -68kg
5
БОЈОВСКИ ДАРКО   АЕРОДРОМ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -68kg
5
БЕЌИРОВИЌ ХАРИС   БОТОНИ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -68kg
5
STEFANIDIS PANTELIS   PARASTATIDIS KARATE CLUB  GREECE
        Kumite male juniors -68kg
9
ИДРИЗИ МУХАМЕД   КХАЛИД  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -68kg
9
AVDIU AIDI   RINIA MATEÇ  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -68kg
9
СИНАНИ АРЈЕТ   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Kumite male juniors -68kg
9
MUSTAFA OMER   KLUBI I KARATESE IPPON-PRISHTINE  KOSOVO
kumite female 2011 +49kg
Categories Rank Name   Club Country    
kumite female 2011 +49kg
1
NIKOLOVA MILA   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 +49kg
2
BEATRICE BUFTEA   GOLDEN KARATE TIMISOARA  ROMANIA
        kumite female 2011 +49kg
3
ΣΙΩΠΗ ΙΩΑΝΝΑ   AMT ΑΜΥΝΤΑΣ  GREECE
        kumite female 2011 +49kg
3
ПОЛОЖАНИ РЕА   АРЕНА - СТРУГА  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 +49kg
5
MILOSHEVIC ANGELA   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 +49kg
5
МИНГОВСКА КАЈА   USKANA-KËRÇOVË  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 +49kg
5
FRANGU HENA   KARATE KLUB DIBRA  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 +49kg
5
SELA BUNA   KARATE KLUB DIBRA  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 +49kg
9
АЛЕКСОВА ФРОСИНА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 +49kg
9
ПАТРИЦИЈА НАУМОСКА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 +49kg
9
ANGELOVSKI MIA   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
kumite female 2011 -39kg
Categories Rank Name   Club Country    
kumite female 2011 -39kg
1
ФИДАНИ ХИРА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 -39kg
2
MARTAC SOFIJA   BORAC - CACAK  SERBIA
        kumite female 2011 -39kg
3
МИХАЈЛОВСКА АНАСТАСИЈА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 -39kg
3
PETROVA IVON   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        kumite female 2011 -39kg
5
DEMIRI ELDA   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 -39kg
5
TORKAR AJDA   KARATE KLUB SHOTOKAN KRANJ  SLOVENIA
        kumite female 2011 -39kg
5
ATANASOVA EVA   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
kumite female 2011 -49kg
Categories Rank Name   Club Country    
kumite female 2011 -49kg
1
ФИДАНИ ХИРА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 -49kg
2
REXHEPI DANINA   OLIMP - PRISHTINA  KOSOVO
        kumite female 2011 -49kg
3
HAJRULLAI BLINA   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 -49kg
3
KONDANINSKA ELENA   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        kumite female 2011 -49kg
5
GRUJIC SOFIJA   KARATE KLUB KNJAZ-ARANDJELOVAC  SERBIA
        kumite female 2011 -49kg
5
TOPALOSKA MARIASTELA   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 -49kg
5
ВОЈНОВСКА ЛЕОНА   ЉУБОТЕН - ТЕТОВО  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 -49kg
5
СЕФЕРИ ЕЈОНА   АРЕНА - СТРУГА  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 -49kg
9
DAUTI STINA   OLIMP - PRISHTINA  KOSOVO
        kumite female 2011 -49kg
9
ИСЕНИ НЕБЕХАТЕ   БЕСА 1996  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 -49kg
9
GORENCA BLINA   KARATE KLUB DIBRA  NORTH MACEDONIA
        kumite female 2011 -49kg
9
КРСТЕВСКА СОФИЈА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
kumite male cadets -57 kg
Categories Rank Name   Club Country    
kumite male cadets -57 kg
1
VRKLEVSKI JOVAN   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
        kumite male cadets -57 kg
2
POLLOMI ILIR   KOLOSI - PRISTINA  KOSOVO
        kumite male cadets -57 kg
3
БУЧЕВСКИ ФИЛИП   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        kumite male cadets -57 kg
3
SUTOVIC DRAZEN   KARATE KLUB BUDUCNOST  MONTENEGRO
        kumite male cadets -57 kg
5
METODIEV PLAMEN   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        kumite male cadets -57 kg
5
BISTRICHANOV DAMIYAN   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        kumite male cadets -57 kg
5
IVANOV VIKTOR   SHIELD NOVI ISKAR  BULGARIA
        kumite male cadets -57 kg
5
ДЕМИР АГАН   ВАРДАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        kumite male cadets -57 kg
9
NAKO BLEON   KLUBI I KARATESE IPPON-PRISHTINE  KOSOVO
        kumite male cadets -57 kg
9
ISCIUC MATEO   CS CONTACT BUCURESTI  ROMANIA
        kumite male cadets -57 kg
9
TIMOTIJEVIĆ UROŠ   OMLADINSKI KARATE KLUB KOSOVSKA MITROVICA  SERBIA
        kumite male cadets -57 kg
9
ДИМИТРОВСКИ ИЛИЈА   АЕРОДРОМ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-06-16 08:12:09 CEST +02:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE