Results
 
ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ЗА СЕНИОРИ 2024 - Results  print this site
 Search:
Ката екипно сениори женски
Categories Rank Name   Club Country    
Ката екипно сениори женски
1
САНСАИ МЕТАЛ
  • АВРАМОВА ВЛАДАНКА
  • РИСТОВСКА ТАМАРА
  • СТОЈКОВА ДАНКА
  САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Ката екипно сениори женски
2
ФУНАКОШИ ГИЧИН
  • МАНЧЕВСКА ЈОВАНА
  • ПЕТРУШЕВСКА МАРИЈА
  • ТОМЧЕСКА ТАМАРА
  ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Ката екипно сениори машки
Categories Rank Name   Club Country    
Ката екипно сениори машки
1
ФУНАКОШИ ГИЧИН
  • БАЈОВСКИ КРИСТИЈАН
  • СПАСОВСКИ АЛЕКСАНДАР
  • СПАСОВСКИ ДАВИД
  • СТОЈАНОСКИ АНДРЕЈ
  ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Ката екипно сениори машки
2
СОЛИДАРНОСТ - СКОПЈЕ
  • АНДОВ НЕНАД
  • МАРУКИЌ АМАР
  • РЕЏЕПИ ЕДОН
  СОЛИДАРНОСТ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Ката сениори женски
Categories Rank Name   Club Country    
Ката сениори женски
1
СТОЈКОВА ДАНКА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Ката сениори женски
2
АЛЕКСОВСКА АНДРЕА   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Ката сениори женски
3
МАНЧЕВСКА ЈОВАНА   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Ката сениори женски
3
АВРАМОВА ВЛАДАНКА   САНСАИ МЕТАЛ АПОСТОЛОВ  NORTH MACEDONIA
        Ката сениори женски
5
МИНГОВСКА АНАСТАСИЈА   УСКАНА - КИЧЕВО  NORTH MACEDONIA
        Ката сениори женски
5
ЈАНЧОВСКА КАРОЛИНА   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
Ката сениори машки
Categories Rank Name   Club Country    
Ката сениори машки
1
БАЈОВСКИ КРИСТИЈАН   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Ката сениори машки
2
СПАСОВСКИ ДАВИД   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Ката сениори машки
3
СПАСОВСКИ АЛЕКСАНДАР   ФУНАКОШИ ГИЧИН - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Ката сениори машки
3
БУНТЕСКИ МАРКО   ЈКШ ЦЕНТАР САМУРАЈ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Ката сениори машки
5
POPTODOROV МARKO   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
        Ката сениори машки
5
ДИМОВСКИ МАРКО   ГЛАДИЈАТОР - ВЕЛЕС  NORTH MACEDONIA
Кумите екипно сениори женски
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите екипно сениори женски
1
ОЛИМПИК СПОРТ 2007
  • БОЖИНОСКА МАГДАЛЕНА
  • КОСТОВСКА ВЕРОНИКА
  • МИШОВСКА МИХАЕЛА
  • ПЕЦЕВСКА ИВА
  ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Кумите екипно сениори женски
2
MAKPETROL MKD
  • ЈОВАНОВСКА ВИКТОРИЈА
  • МИЦОВСКА ЈОВАНА
  • МОЈСОВСКА АНГЕЛА
  • ЗАБОРСКА СИМОНА
  MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
        Кумите екипно сениори женски
3
KARATE KLUB DIBRA
  • ДУКА САРА
  • КОЏА ЕРА
  • СЕЛА ГЕНТА
  KARATE KLUB DIBRA  NORTH MACEDONIA
Кумите екипно сениори машки
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите екипно сениори машки
1
MAKPETROL MKD
  • ЗАБОРСКИ ПЕТАР
  • ТРАЈКОВСКИ ВИТОМИР
  • СТОЈАНОВИЌ СТЕФАН
  • СПАСЕНОВСКИ ПЕТАР
  • ПЕТКОВ ДАВИД
  • ЛОЗАНОВСКИ ДИМИТАР
  • БОЖОВИЌ ДАНИЛО
  MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
Кумите сениори женски -50 кг.
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите сениори женски -50 кг.
1
МИШОВСКА МИХАЕЛА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски -50 кг.
2
ЦВЕТКОСКА ТЕОДОРА   ВАРДАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски -50 кг.
3
ПЕТРОВСКА МАРИЈА   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
Кумите сениори женски -55 кг.
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите сениори женски -55 кг.
1
ЗАБОРСКА СИМОНА   MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски -55 кг.
2
АЛИУ РУДИНА   ЦВЕТАН ДИМОВ - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски -55 кг.
3
ПАНЧЕВА МИЛА   ШТИП - ШТИП  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски -55 кг.
3
ПЕЦЕВСКА ИВА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Кумите сениори женски -61 кг.
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите сениори женски -61 кг.
1
КОСТОВСКА ВЕРОНИКА   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски -61 кг.
2
ЈОВАНОВСКА ВИКТОРИЈА   MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски -61 кг.
3
ЃУРЧИНОСКА ТАМАРА   KUNSUTO  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски -61 кг.
3
МИЦОВСКА ЈОВАНА   MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
Кумите сениори женски -68 кг.
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите сениори женски -68 кг.
1
МОЈСОВСКА АНГЕЛА   MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски -68 кг.
2
КОЏА ЕРА   KARATE KLUB DIBRA  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски -68 кг.
3
СТОЈАНОВСКА МИЛЕНА   ШАМПИОН - КРИВА ПАЛАНКА  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски -68 кг.
3
РАМО ЛОРИЈАНА   KARATE KLUB DRINI  NORTH MACEDONIA
Кумите сениори женски 68+ кг.
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите сениори женски 68+ кг.
1
ЗИБЕРИ ЕРДОНА   KK FATI TETOVË  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски 68+ кг.
2
ТАЛЕСКА ЈОВАНА   БОНСАИ - ПРИЛЕП  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски 68+ кг.
3
НИКОЛОВСКА СИМОНА   BOTTONI  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори женски 68+ кг.
3
ОМЕРОВИЌ МЕЛИХА   ВАРДАР - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
Кумите сениори машки -60 кг.
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите сениори машки -60 кг.
1
ВЕСЕЛИ ФАХИК   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки -60 кг.
2
ШАКИРИ НЕДИМ   RINIA MATEÇ  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки -60 кг.
3
НИКОЛОВСКИ ГОРАН   KARATE CLUB METALURG  NORTH MACEDONIA
Кумите сениори машки -67 кг.
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите сениори машки -67 кг.
1
ПАВЛОВ ЕМИЛ   ШТИП - ШТИП  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки -67 кг.
2
ПЕТКОВ ДАВИД   MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки -67 кг.
3
БЕЛИСТОЈАНОСКИ МАТЕЈ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки -67 кг.
3
ЛОЗАНОВСКИ ДИМИТАР   MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
Кумите сениори машки -75 кг.
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите сениори машки -75 кг.
1
ЗАБОРСКИ ПЕТАР   MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки -75 кг.
2
МИСИНИ МУРСЕЛ   KK BASHKIMI  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки -75 кг.
3
ХАЏИ-КИМОВ ГРИГОР   ШТИП - ШТИП  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки -75 кг.
3
МИХАЈЛОВ ЉУПЧЕ   ШТИП - ШТИП  NORTH MACEDONIA
Кумите сениори машки -84 кг.
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите сениори машки -84 кг.
1
СПАСЕНОВСКИ ПЕТАР   MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки -84 кг.
2
ТРАЈКОВСКИ ВИТОМИР   MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки -84 кг.
3
АНГЕЛОВСКИ АНДРЕЈ   ОЛИМПИК СПОРТ 2007 - СКОПЈЕ  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки -84 кг.
3
СТОЈАНОВ АНГЕЛ   КИЗАМЕ  NORTH MACEDONIA
Кумите сениори машки 84+ кг.
Categories Rank Name   Club Country    
Кумите сениори машки 84+ кг.
1
СТОЈАНОВИЌ СТЕФАН   MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки 84+ кг.
2
КРСТЕВСКИ ВИКТОР   KARATE CLUB METALURG  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки 84+ кг.
3
БОЖОВИЌ ДАНИЛО   MAKPETROL MKD  NORTH MACEDONIA
        Кумите сениори машки 84+ кг.
3
МУРАТИ ВЕГИМ   K.K SHKËNDIJA - TETOVË  NORTH MACEDONIA
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-07-14 13:37:56 CEST +02:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE