SVENSKA MÄSTERSKAPEN I KARATE 2022
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR

  
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR Pool 1
1 NILSSON MATS (ANTNÄS SHOTOKAN KARATEKLUBB,SWE) 
TEC7,46,66,2677,27,6*0.724.08
ATH7,8766777*0.310.20
34.28
2 ÅGREN SARA (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC6,87,26,45,46,27,47,6*0.723.80
ATH6,26,25,65,46,47,67,4*0.39.54
33.34
3 LARSSON ANNA (NIKADO KARATEKLUBB,SWE) 
TEC5,26,25,65,45,66,46,6*0.720.44
ATH5,46,45,25,266,66,4*0.38.82
29.26
4 PAPIERNIK ALICE (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC7,67,86,86,46,47,87,8*0.725.48
ATH6,67,46,66,277,67,6*0.310.56
36.04
5 WESTERLUND ANTON (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 
TEC77,46,66,26,67,67,4*0.724.50
ATH7,876,26,46,87,27,2*0.310.38
34.88
6 MELVINGER OLOF (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC886,878,488*0.727.30
ATH7,67,66,877,47,87,6*0.311.16
38.46
7 BERGKVIST JOHANNES (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC7,68,26,46,677,87,8*0.725.76
ATH6,87,66,26,65,47,87,6*0.310.44
36.2
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR Pool 2
1 BECKER MAX (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC7,45,65,676,675,6*0.722.26
ATH7,65,25,676,86,66*0.39.60
31.86
2 PERSSON MAX (KRISTINEHAMNS KARATEFÖRENING,SWE) 
TEC86,87,298,287,8*0.727.44
ATH7,66,67,297,87,87,6*0.311.40
38.84
3 LARSSON PER (SIMRISHAMNS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC6,45,66,68,67,67,45,8*0.723.66
ATH5,45,46,487,675,6*0.39.60
33.26
4 HENRIKSSON EVA (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
5 HEDLUND LIAS (RESARÖ SHOTOKAN KARATEKLUBB,SWE) 
TEC7,45,46,26,67,477,2*0.724.08
ATH7,45,266,27,26,86,2*0.39.72
33.8
6 LARSSON JOLINA (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC5,45,45,46,46,86,66,8*0.721.42
ATH5,25,25,266,46,46,6*0.38.76
30.18
7 KARLSSON OSCAR (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC7,4778,87,67,67,6*0.726.04
ATH76,877,887,67,6*0.311.10
37.14
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR R2-G1
1 MELVINGER OLOF (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC6,677786,47,6*0.724.92
ATH6,476,8786,47,4*0.310.56
35.48
2 BERGKVIST JOHANNES (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC5,66,66,86,676,87,4*0.723.66
ATH5,46,26,86,25,86,87,2*0.39.54
33.2
3 PAPIERNIK ALICE (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC6,26,66,66,87,45,67,2*0.723.38
ATH5,86,66,4775,27,2*0.39.84
33.22
4 WESTERLUND ANTON (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 
TEC66,46,66,67,257*0.722.82
ATH5,87,46,27,475,47*0.310.02
32.84
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR R2-G2
1 HEDLUND LIAS (RESARÖ SHOTOKAN KARATEKLUBB,SWE) 
TEC6,47,27,275,86,65,8*0.723.10
ATH66,6775,26,45,6*0.39.48
32.58
2 PERSSON MAX (KRISTINEHAMNS KARATEFÖRENING,SWE) 
TEC7,87,47,89,6786,8*0.726.60
ATH7,677,48,477,66,6*0.310.98
37.58
3 KARLSSON OSCAR (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC7,27,27,48,86,87,86,6*0.725.48
ATH77776,47,66,6*0.310.38
35.86
4 LARSSON PER (SIMRISHAMNS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC6,87,47,27,47,27,66,4*0.725.20
ATH77,2877,27,26*0.310.68
35.88
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR R3 BRONZE MEDAL MATCH 1
1 PAPIERNIK ALICE (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC76,477,86,86,27,2*0.724.08
ATH76,26,67,46,867*0.310.08
34.16
2 KARLSSON OSCAR (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC86,87,87,47,277,8*0.726.04
ATH76,67,67777,8*0.310.68
36.72
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR R3 BRONZE MEDAL MATCH 2
1 BERGKVIST JOHANNES (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC6,477,27,26,67,47*0.724.50
ATH6,26,6776,477*0.310.20
34.7
2 LARSSON PER (SIMRISHAMNS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC6,67,66,47,677,88,2*0.725.62
ATH6,27,66,87787*0.310.62
36.24
PARA KATA ÖPPEN KLASS STÅENDE MIX DAM & HERR R3 GOLD MEDAL MATCH
1 MELVINGER OLOF (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 
TEC7,47,67,47,27,476,6*0.725.48
ATH7,67,4777,676,4*0.310.80
36.28
2 PERSSON MAX (KRISTINEHAMNS KARATEFÖRENING,SWE) 
TEC887,67,28,497*0.727.44
ATH6,677,27,27,876,8*0.310.56
38.0
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2022 (2022-12-06 07:56:28 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE