Danmarksmesterskaberne 2022
Kata piger 12 år [DkarF]

  
Kata piger 12 år [DkarF] Pool 1
1 MORTHORST SILKE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 
TEC6,86,87,27,26,8*0.714.56
ATH777,47,27,4*0.36.48
21.04
2 TESTMANN HANNA ELAHI (KARATE DO GENTOFTE,DEN) 
TEC6,46,46,66,46,4*0.713.44
ATH6,66,66,46,66,2*0.35.88
19.32
3 FROM CHRISTENSEN JESSICA (TATAKAU,DEN) 029 Heian Godan
TEC6,266,86,87*0.713.86
ATH6,26,46,66,86,6*0.35.88
19.74
4 JEPSEN FREJA (SAIKO ODENSE,DEN) 006 Bassai Dai
TEC6,86,2776,2*0.714.00
ATH6,86,26,86,86,2*0.35.94
19.94
5 PREM ISHANI (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 
TEC6,66,46,66,86*0.713.72
ATH6,866,476*0.35.76
19.48
Kata piger 12 år [DkarF] Pool 2
1 KALE LIVA (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 
TEC7,277,26,87,4*0.714.98
ATH77,27,26,67,2*0.36.42
21.4
2 SCHALDEMOSE LIVA (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 036 Jion
TEC7,46,86,87,26,8*0.714.56
ATH7,26,87,27,46,8*0.36.36
20.92
3 BRAM PIL LOBEDANZ (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 028 Heian Yondan
TEC76,66,86,46,4*0.713.86
ATH6,86,876,86,4*0.36.12
19.98
4 MØRCK NANNA (HORSENS SHOTOKAN KARATE,DEN) 029 Heian Godan
TEC6,6776,26,6*0.714.14
ATH6,46,86,86,46,4*0.35.88
20.02
5 JØNSSON JULIE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 
TEC6,46,66,86,47*0.713.86
ATH6,66,6766,8*0.36.00
19.86
6 DAHL-WRØNDING TILDE (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 040 Kanku Dai
TEC77,47,27,47,2*0.715.26
ATH7,27,677,27,2*0.36.48
21.74
KATA PIGER 12 ÅR [DKARF] R2-G1
1 MORTHORST SILKE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 
TEC77,27,27,26,8*0.714.98
ATH7,27,27,46,87,4*0.36.54
21.52
2 PREM ISHANI (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 
TEC6,66,66,66,66,6*0.713.86
ATH6,66,86,46,46,8*0.35.94
19.8
3 JEPSEN FREJA (SAIKO ODENSE,DEN) 012 Enpi
TEC7,26,87,676,8*0.714.70
ATH6,86,87,26,67*0.36.18
20.88
4 FROM CHRISTENSEN JESSICA (TATAKAU,DEN) 012 Enpi
TEC55555*0.710.50
ATH55555*0.34.50
15.0
KATA PIGER 12 ÅR [DKARF] R2-G2
1 KALE LIVA (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 
TEC7,2777,27,2*0.714.98
ATH7,26,87,27,47*0.36.42
21.4
2 SCHALDEMOSE LIVA (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 075 Rohai
TEC7,47,47,47,46,8*0.715.54
ATH7,47,27,27,66,8*0.36.54
22.08
3 MØRCK NANNA (HORSENS SHOTOKAN KARATE,DEN) 025 Heian Shodan
TEC6,86,46,66,86,6*0.714.00
ATH6,66,66,46,46,4*0.35.82
19.82
4 DAHL-WRØNDING TILDE (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 
TEC7,47,27,476,8*0.715.12
ATH76,87,67,46,8*0.36.36
21.48
KATA PIGER 12 ÅR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 1
1 JEPSEN FREJA (SAIKO ODENSE,DEN) 029 Heian Godan
TEC7,27,27,26,67,4*0.715.12
ATH7,27,46,877,2*0.36.42
21.54
2 KALE LIVA (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 
TEC7,67,67,67,47,2*0.715.82
ATH7,67,67,67,47,6*0.36.84
22.66
KATA PIGER 12 ÅR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 2
1 PREM ISHANI (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 
TEC6,86,86,87,26,6*0.714.28
ATH6,86,66,86,86,8*0.36.12
20.4
2 DAHL-WRØNDING TILDE (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 036 Jion
TEC7,47,47,47,47,6*0.715.54
ATH77,27,277,4*0.36.42
21.96
KATA PIGER 12 ÅR [DKARF] R3 GOLD MEDAL MATCH
1 MORTHORST SILKE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 
TEC6,87,47,27,47,2*0.715.26
ATH7,27,47,47,27,2*0.36.54
21.8
2 SCHALDEMOSE LIVA (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 074 Pinan Godan
TEC6,277,66,86,8*0.714.42
ATH6,46,87,46,86,6*0.36.06
20.48
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2023 (2023-02-07 05:33:29 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE