Danmarksmesterskaberne 2022
Kata piger Junior [DkarF]

  
Kata piger Junior [DkarF] Pool 1
1 DYREHAUGE MIA (HERNING KARATE KLUB,DEN) 041 Kanku Sho
TEC6,87,66,86,87*0.714.42
ATH6,67,4776,8*0.36.24
20.66
2 LUPITA ÅGEDAL ANNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 006 Bassai Dai
TEC7,87,87,47,27,2*0.715.68
ATH7,87,67,27,46,8*0.36.66
22.34
3 EKLUND GADE SIV (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 019 Gojushiho
TEC7,47,27,877,4*0.715.40
ATH7,27,27,46,66,8*0.36.36
21.76
4 KOLTE SIGRID (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 
TEC7,2776,46,6*0.714.42
ATH76,87,266,6*0.36.12
20.54
5 ARUP VELTZÉ SEMERARO LUNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC6,86,87,47,87*0.714.84
ATH6,877,27,47*0.36.36
21.2
6 PAWLIK ANGELINA SOPHIE (ITOSU-KAI KAIZEN KARATE DO,DEN) 047 Kururunfa
TEC5,46,45,65,26,4*0.712.18
ATH5,46,45,65,26,2*0.35.16
17.34
Kata piger Junior [DkarF] Pool 2
1 BOULAHROUZ MIRIAM (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC6,87,276,67,2*0.714.70
ATH77,26,877*0.36.30
21.0
2 SONNE-CLIFFORD LIV (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 
TEC6,86,86,46,26,8*0.714.00
ATH6,676,26,46,6*0.35.88
19.88
3 SARDANU MARTA (HORSENS SHOTOKAN KARATE,DEN) 012 Enpi
TEC5,86,4666,4*0.712.88
ATH5,86,25,85,86,4*0.35.34
18.22
4 DAHL-WRØNDING JUSTINA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC7,47,67,67,47,6*0.715.82
ATH7,47,67,47,47,2*0.36.66
22.48
5 B. SKJOLDAGER ALBERTE (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 
TEC87,27,477,4*0.715.40
ATH7,67,27,67,47,2*0.36.66
22.06
6 FLOMAN SOLBJØRG SELMA (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC7,476,67,66,8*0.714.84
ATH7,67,26,87,87*0.36.54
21.38
KATA PIGER JUNIOR [DKARF] R2-G1
1 ARUP VELTZÉ SEMERARO LUNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 006 Bassai Dai
TEC7,67,87,27,47,2*0.715.54
ATH7,87,86,87,67*0.36.72
22.26
2 DYREHAUGE MIA (HERNING KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC6,87,26,86,86,8*0.714.28
ATH77,26,676,8*0.36.24
20.52
3 LUPITA ÅGEDAL ANNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 011 Chinto
TEC7,687,277*0.715.26
ATH7,687,67,47*0.36.78
22.04
4 EKLUND GADE SIV (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 061 Nipaipo
TEC7,87,67,27,27,2*0.715.40
ATH7,27,66,876,8*0.36.30
21.7
KATA PIGER JUNIOR [DKARF] R2-G2
1 B. SKJOLDAGER ALBERTE (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 011 Chinto
TEC7,67,67,277*0.715.26
ATH7,67,27,47,47*0.36.60
21.86
2 DAHL-WRØNDING JUSTINA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 011 Chinto
TEC7,87,87,67,67,4*0.716.10
ATH7,27,27,67,26,8*0.36.48
22.58
3 FLOMAN SOLBJØRG SELMA (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 020 Gojushiho Dai
TEC7,26,66,66,86,8*0.714.14
ATH76,86,86,66,8*0.36.12
20.26
4 BOULAHROUZ MIRIAM (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 041 Kanku Sho
TEC6,86,66,86,87*0.714.28
ATH6,87,277,26,8*0.36.30
20.58
KATA PIGER JUNIOR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 1
1 LUPITA ÅGEDAL ANNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC7,87,67,87,48*0.716.24
ATH8,27,47,67,68*0.36.96
23.2
2 BOULAHROUZ MIRIAM (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 012 Enpi
TEC76,87,477*0.714.70
ATH7,477,67,27,4*0.36.60
21.3
KATA PIGER JUNIOR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 2
1 EKLUND GADE SIV (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 067 Paiku
TEC7,67,47,87,87,4*0.715.96
ATH7,477,477*0.36.42
22.38
2 B. SKJOLDAGER ALBERTE (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 078 Sansai
TEC7,27,68,47,67*0.715.68
ATH7,27,88,67,47,2*0.36.72
22.4
KATA PIGER JUNIOR [DKARF] R3 GOLD MEDAL MATCH
1 ARUP VELTZÉ SEMERARO LUNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 011 Chinto
TEC87,877,47,8*0.716.10
ATH7,67,67,277,6*0.36.72
22.82
2 DAHL-WRØNDING JUSTINA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 078 Sansai
TEC8,67,47,67,28*0.716.10
ATH8,47,47,87,28*0.36.96
23.06
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2023 (2023-01-27 12:04:56 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE