Danmarksmesterskaberne 2022
Kata drenge Junior [DkarF]

  
Kata drenge Junior [DkarF] Pool 1
1 GRANDORF MAGNUS (KARATE DO GENTOFTE,DEN) 012 Enpi
TEC5,65,45,25,45,4*0.711.34
ATH5,45,85,45,25,4*0.34.86
16.2
2 FAYE JØRGENSEN LUCAS (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 101 Wankan
TEC7,46,25,86,26,2*0.713.02
ATH766,266,4*0.35.58
18.6
3 SCHRÖDER CARL GUSTAV (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 019 Gojushiho
TEC7,66,85,66,66,8*0.714.14
ATH7,47,666,46,6*0.36.12
20.26
4 KHONIA MIKAEL (SAIKO ODENSE,DEN) 099 Unsu
TEC8,487,87,48*0.716.66
ATH8,27,87,67,28,2*0.37.08
23.74
5 BRUN OLIVER (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 006 Bassai Dai
TEC6,86,87,66,87*0.714.42
ATH7,47,47,26,47*0.36.48
20.9
6 HØJRIIS VICTOR (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 041 Kanku Sho
TEC6,266,477,2*0.713.72
ATH6,86,667,27,2*0.36.18
19.9
Kata drenge Junior [DkarF] Pool 2
1 SCHWARTZ MADS (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 098 Unshu
TEC785,86,87,4*0.714.84
ATH6,87,86,46,67,6*0.36.30
21.14
2 SKINDERSØ VALDEMAR (GRIBSKOV KARATE,DEN) 006 Bassai Dai
TEC5,65,86,65,86,8*0.712.74
ATH5,45,86,65,67*0.35.40
18.14
3 HRISTOV ANDREAS (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 011 Chinto
TEC6,86,46,26,66,6*0.713.72
ATH6,46,66,66,26,4*0.35.82
19.54
4 BROCKS ANDERS (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 062 Niseishi
TEC66,666,87*0.713.58
ATH5,66,26,66,47,2*0.35.76
19.34
5 FRIIS OVERGAARD ANTON (HERNING KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC6,465,46,67,2*0.713.30
ATH6,67,25,86,26,8*0.35.88
19.18
6 VEISTRUP DAVID (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 041 Kanku Sho
TEC7,48,67,47,68*0.716.10
ATH7,68,27,87,48,2*0.37.08
23.18
KATA DRENGE JUNIOR [DKARF] R2-G1
1 KHONIA MIKAEL (SAIKO ODENSE,DEN) 041 Kanku Sho
TEC8,68,48,488*0.717.36
ATH8,67,68,68,48,2*0.37.56
24.92
2 BRUN OLIVER (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 011 Chinto
TEC7,88877,6*0.716.38
ATH7,67,48,27,27,2*0.36.66
23.04
3 SCHRÖDER CARL GUSTAV (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 061 Nipaipo
TEC87,68,27,47,6*0.716.24
ATH87,68,27,47,4*0.36.90
23.14
4 HØJRIIS VICTOR (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 099 Unsu
TEC7,87,48,66,67,2*0.715.68
ATH7,87,48,477,4*0.36.78
22.46
KATA DRENGE JUNIOR [DKARF] R2-G2
1 BROCKS ANDERS (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 075 Rohai
TEC7,27,26,476,8*0.714.70
ATH776,26,46,4*0.35.94
20.64
2 SCHWARTZ MADS (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 001 Anan
TEC88,27,67,87,8*0.716.52
ATH88,27,87,67,6*0.37.02
23.54
3 VEISTRUP DAVID (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 011 Chinto
TEC8,47,47,87,47,4*0.715.82
ATH7,87,27,67,27*0.36.60
22.42
4 HRISTOV ANDREAS (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 101 Wankan
TEC7,877,46,27*0.714.98
ATH7,66,87,66,47,2*0.36.48
21.46
KATA DRENGE JUNIOR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 1
1 HRISTOV ANDREAS (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 078 Sansai
TEC7,86,46,87,67,4*0.715.26
ATH86,66,67,47*0.36.30
21.56
2 SCHRÖDER CARL GUSTAV (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 097 Tomari Bassai
TEC7,67,67,27,87*0.715.68
ATH7,47,677,26,8*0.36.48
22.16
KATA DRENGE JUNIOR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 2
1 VEISTRUP DAVID (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 078 Sansai
TEC87,88,48,27,4*0.716.80
ATH8,288,487,8*0.37.26
24.06
2 BRUN OLIVER (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 078 Sansai
TEC77,68,67,88*0.716.38
ATH77,68,87,68,2*0.37.02
23.4
KATA DRENGE JUNIOR [DKARF] R3 GOLD MEDAL MATCH
1 SCHWARTZ MADS (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 061 Nipaipo
TEC8,67,8888*0.716.80
ATH8,67,67,887,8*0.37.08
23.88
2 KHONIA MIKAEL (SAIKO ODENSE,DEN) 020 Gojushiho Dai
TEC98,68,48,68,6*0.718.06
ATH9,28,888,68,4*0.37.74
25.8
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2023 (2023-02-07 06:30:16 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE