Danmarksmesterskaberne 2022
Kata kvinder Senior [DkarF]

  
Kata kvinder Senior [DkarF] Pool 1
1 FLOMAN SOLBJØRG SELMA (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 041 Kanku Sho
TEC6,66,46,66,66,2*0.713.72
ATH6,86,46,87,26,6*0.36.06
19.78
2 ERIKSEN CAROLINE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC76,87,46,87*0.714.56
ATH7,277,67,46,8*0.36.48
21.04
3 SUWANNAPAK CHERRY (BUSHI KARATE,DEN) 012 Enpi
TEC5,66,4665,6*0.712.32
ATH5,66,25,86,45,8*0.35.34
17.66
4 ARUP VELTZÉ SEMERARO LUNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 006 Bassai Dai
TEC7,87,67,87,67,6*0.716.10
ATH7,67,4876,6*0.36.60
22.7
5 DYREHAUGE MIA (HERNING KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC6,87,26,67,47,2*0.714.84
ATH6,66,876,66,6*0.36.00
20.84
6 FABRICIUS MILLE (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 030 Heiku
TEC8,67,87,488,2*0.716.80
ATH8,87,67,87,67,2*0.36.90
23.7
7 BECH-HOLM CATALINA (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC7,27,4777*0.714.84
ATH76,86,86,66,8*0.36.12
20.96
8 KRAMER ANNA METTE (ASIA SPORT CENTER,DEN) 006 Bassai Dai
TEC6,26,66,26,26,4*0.713.16
ATH6,46,66,266*0.35.58
18.74
9 HERSKIND-HANSEN CATHARINA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 011 Chinto
TEC6,47,27,46,87,2*0.714.84
ATH6,4776,66,8*0.36.12
20.96
10 EKLUND GADE SIV (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 067 Paiku
TEC7,47,47,27,47,4*0.715.54
ATH77,26,86,86,8*0.36.18
21.72
Kata kvinder Senior [DkarF] Pool 2
1 DAHL-WRØNDING JUSTINA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 011 Chinto
TEC6,876,46,86,2*0.714.00
ATH6,47,66,66,66*0.35.88
19.88
2 JØRGENSEN EMMA (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC7,27,675,66,8*0.714.70
ATH7,46,86,85,86,6*0.36.06
20.76
3 BJERRING FREDERIKKE (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 001 Anan
TEC8,27,8897,6*0.716.80
ATH8,27,27,897,4*0.37.02
23.82
4 SARDANU MARTA (HORSENS SHOTOKAN KARATE,DEN) 006 Bassai Dai
TEC5,265,85,45,6*0.711.76
ATH565,65,65,2*0.34.92
16.68
5 PÀLMADÒTTIR SALKA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 011 Chinto
TEC5,66,26,26,25,8*0.712.74
ATH5,46,45,86,46,2*0.35.52
18.26
6 BOULAHROUZ MIRIAM (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC7,46,87,46,86,8*0.714.70
ATH7,26,876,86,6*0.36.18
20.88
7 KAMPMANN SOFIA (KARATE DO GENTOFTE,DEN) 020 Gojushiho Dai
TEC5,46,66,45,46*0.712.46
ATH5,46,2665,8*0.35.34
17.8
8 LUPITA ÅGEDAL ANNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 006 Bassai Dai
TEC7,67,67,27,67,2*0.715.68
ATH7,47,86,887*0.36.66
22.34
9 BOULAHROUZ CELINE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC7,87,47,67,47*0.715.68
ATH7,887,87,46,8*0.36.90
22.58
10 KOLTE SIGRID (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 
TEC6,66,46,666,8*0.713.72
ATH6,26,866,86,8*0.35.94
19.66
11 B. SKJOLDAGER ALBERTE (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 
TEC7,47,27,287,2*0.715.26
ATH6,67,66,687,2*0.36.42
21.68
KATA KVINDER SENIOR [DKARF] R2-G1
1 ARUP VELTZÉ SEMERARO LUNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 011 Chinto
TEC7,87,47,47,27,6*0.715.68
ATH7,67,27,277*0.36.42
22.1
2 EKLUND GADE SIV (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 061 Nipaipo
TEC7,47,87,87,27,2*0.715.68
ATH7,27,47,66,66,8*0.36.42
22.1
3 FABRICIUS MILLE (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 001 Anan
TEC8,287,88,28,2*0.717.08
ATH8,28,487,87,6*0.37.20
24.28
4 ERIKSEN CAROLINE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 020 Gojushiho Dai
TEC7,6777,27,2*0.714.98
ATH7,67,46,86,87,2*0.36.42
21.4
KATA KVINDER SENIOR [DKARF] R2-G2
1 B. SKJOLDAGER ALBERTE (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 011 Chinto
TEC7,47,687,66,2*0.715.82
ATH7,27,47,87,25,8*0.36.54
22.36
2 LUPITA ÅGEDAL ANNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 011 Chinto
TEC8,27,87,47,87,2*0.716.10
ATH7,87,47,67,67*0.36.78
22.88
3 BJERRING FREDERIKKE (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 092 Suparinpei
TEC8,88,48,28,28*0.717.36
ATH8,48,28,487,8*0.37.38
24.74
4 BOULAHROUZ CELINE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 041 Kanku Sho
TEC7,67,86,87,86,8*0.715.54
ATH8,287,67,46,6*0.36.90
22.44
KATA KVINDER SENIOR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 1
1 ARUP VELTZÉ SEMERARO LUNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC7,47,67,87,47,2*0.715.68
ATH7,27,87,27,27,4*0.36.54
22.22
2 BOULAHROUZ CELINE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 099 Unsu
TEC8,47,867,66,6*0.715.40
ATH8,67,66,87,46,8*0.36.54
21.94
KATA KVINDER SENIOR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 2
1 EKLUND GADE SIV (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 019 Gojushiho
TEC7,87,66,47,67,2*0.715.68
ATH7,46,86,67,47*0.36.36
22.04
2 LUPITA ÅGEDAL ANNA (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC7,687,47,87,8*0.716.24
ATH7,47,67,87,67,6*0.36.84
23.08
KATA KVINDER SENIOR [DKARF] R3 GOLD MEDAL MATCH
1 FABRICIUS MILLE (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 092 Suparinpei
TEC8,47,67,67,87,8*0.716.24
ATH8,67,27,47,47,8*0.36.78
23.02
2 BJERRING FREDERIKKE (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 068 Papuren
TEC8,88,4887,6*0.717.08
ATH988,27,68*0.37.26
24.34
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2023 (2023-02-07 07:01:34 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE