Danmarksmesterskaberne 2022
Kata mænd Senior [DkarF]

  
Kata mænd Senior [DkarF] Pool 1
1 GRANDORF MAGNUS (KARATE DO GENTOFTE,DEN) Junro Shodan
TEC5,86,45,866,2*0.712.60
ATH5,86,45,66,46,4*0.35.58
18.18
2 BRUN OLIVER (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 101 Wankan
TEC6,66,86,877*0.714.42
ATH7777,47,2*0.36.36
20.78
3 KHONIA MIKAEL (SAIKO ODENSE,DEN) 020 Gojushiho Dai
TEC7,487,47,87,8*0.716.10
ATH7,88,27,88,28*0.37.20
23.3
4 SCHWARTZ MADS (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 001 Anan
TEC77,67,27,47,4*0.715.40
ATH7,47,87,47,87,6*0.36.84
22.24
5 LØYTVED MARK (SYDKYSTENS KARATE KLUB,DEN) 064 Ohan Dai
TEC7,67,877,27,4*0.715.54
ATH887,47,87,8*0.37.08
22.62
6 HRISTOV ANDREAS (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 101 Wankan
TEC6,46,86,86,86,6*0.714.14
ATH6,66,8777*0.36.24
20.38
7 FRIIS OVERGAARD ANTON (HERNING KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC00000*10.00
ATH00000*10.00
0.0
8 BONDE RASMUS (ASIA SPORT CENTER,DEN) 
TEC6,46,46,66,46,6*0.713.58
ATH6,46,46,46,86,6*0.35.82
19.4
Kata mænd Senior [DkarF] Pool 2
1 SKOTTE ROHDE CHRISTOPHER (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 001 Anan
TEC8,8887,47,8*0.716.66
ATH9,28,28,47,67,6*0.37.26
23.92
2 VEISTRUP DAVID (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 099 Unsu
TEC7,27,277,27,2*0.715.12
ATH7,87,47,477*0.36.54
21.66
3 FAYE JØRGENSEN LUCAS (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 
TEC6,26,66,476,4*0.713.58
ATH6,876,26,86,2*0.35.94
19.52
4 RAFT JONATHAN (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 
TEC7,876,66,85,4*0.714.28
ATH7,87,26,86,65,6*0.36.18
20.46
5 BJERRE SIMON (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 078 Sansai
TEC66,26,86,65,4*0.713.16
ATH6,466,46,45,4*0.35.64
18.8
6 SCHRÖDER CARL GUSTAV (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 061 Nipaipo
TEC7,45,876,85,6*0.713.72
ATH867,26,46*0.35.88
19.6
7 HØJRIIS VICTOR (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 041 Kanku Sho
TEC6,25,66,66,66,8*0.713.58
ATH7,466,66,86,8*0.36.06
19.64
8 BRAM JONAS LOBEDANZ (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC7,87,46,87,48*0.715.82
ATH7,87,67,47,67,6*0.36.84
22.66
KATA MÆND SENIOR [DKARF] R2-G1
1 KHONIA MIKAEL (SAIKO ODENSE,DEN) 099 Unsu
TEC8,27,67,68,28*0.716.66
ATH8,48,288,68,2*0.37.44
24.1
2 BRUN OLIVER (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 078 Sansai
TEC7,66,86,87,27,2*0.714.84
ATH7,46,676,87,2*0.36.30
21.14
3 LØYTVED MARK (SYDKYSTENS KARATE KLUB,DEN) 092 Suparinpei
TEC7,87,48,27,47,8*0.716.10
ATH7,67,27,877,8*0.36.78
22.88
4 SCHWARTZ MADS (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 061 Nipaipo
TEC7,476,677*0.714.70
ATH7,27,46,87,27,2*0.36.48
21.18
KATA MÆND SENIOR [DKARF] R2-G2
1 SKOTTE ROHDE CHRISTOPHER (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 067 Paiku
TEC7,88,68,47,68*0.716.94
ATH88,487,88,4*0.37.32
24.26
2 BRAM JONAS LOBEDANZ (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 099 Unsu
TEC7,87,67,487,6*0.716.10
ATH7,687,88,27,8*0.37.08
23.18
3 RAFT JONATHAN (TEAM GKK-GLADSAXE KARATE CLUB,DEN) 101 Wankan
TEC7,46,46,85,47*0.714.14
ATH7,26,86,85,67,2*0.36.24
20.38
4 VEISTRUP DAVID (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 011 Chinto
TEC7,87,46,467,4*0.714.84
ATH7,87,87,46,27*0.36.66
21.5
KATA MÆND SENIOR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 1
1 LØYTVED MARK (SYDKYSTENS KARATE KLUB,DEN) 002 Anan Dai
TEC7,87,677,27,8*0.715.82
ATH8,27,87,27,48*0.36.96
22.78
2 VEISTRUP DAVID (AMAGER KARATE KLUB,DEN) 078 Sansai
TEC8,487,67,87,2*0.716.38
ATH7,67,67,87,87,2*0.36.90
23.28
KATA MÆND SENIOR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 2
1 SCHWARTZ MADS (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 098 Unshu
TEC7,67,6777*0.715.12
ATH7,487,27,27,2*0.36.54
21.66
2 BRAM JONAS LOBEDANZ (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 020 Gojushiho Dai
TEC876,67,67,8*0.715.68
ATH7,87,66,87,87,8*0.36.96
22.64
KATA MÆND SENIOR [DKARF] R3 GOLD MEDAL MATCH
1 KHONIA MIKAEL (SAIKO ODENSE,DEN) 041 Kanku Sho
TEC8,27,88,27,87,8*0.716.66
ATH8,67,487,88,2*0.37.20
23.86
2 SKOTTE ROHDE CHRISTOPHER (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 068 Papuren
TEC8,687,888,6*0.717.22
ATH8,47,88,28,28,4*0.37.44
24.66
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2023 (2023-02-07 05:30:24 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE