Danmarksmesterskaberne 2022
Kata kvinder Master +35 år [DkarF]

  
Kata kvinder Master +35 år [DkarF] Pool 1
1 BRODERSEN MERETE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 
TEC6,66,66,66,46,4*0.713.72
ATH6,86,46,66,26*0.35.76
19.48
2 SØNDERGAARD WINNIE (YUJO-KAI, GLOSTRUP KARATEKLUB,DEN) 041 Kanku Sho
TEC6,276,46,26*0.713.16
ATH6,26,86,665,8*0.35.64
18.8
3 JØRGENSEN PERNILLE (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 012 Enpi
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
4 SLIDSBORG ANETTE (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 006 Bassai Dai
TEC6,47,26,476,6*0.714.00
ATH6,476,26,66,2*0.35.76
19.76
5 NIELSEN ANNE SOFIE (HØRSHOLM KARATE KLUB,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC66,87,66,67,2*0.714.42
ATH66,47,46,47*0.35.94
20.36
Kata kvinder Master +35 år [DkarF] Pool 2
1 BRÄUNLICH JEANETTE (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 020 Gojushiho Dai
TEC6,6677,27,4*0.714.56
ATH6,25,86,877,2*0.36.00
20.56
2 SINGTHONG CHALAM (GRIBSKOV KARATE,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC6,87,46,66,66,8*0.714.14
ATH6,46,86,46,46,6*0.35.82
19.96
3 KRAUSE MALENE (HØRSHOLM KARATE KLUB,DEN) 006 Bassai Dai
TEC6,46,26,46,46,8*0.713.44
ATH66,66,26,27,2*0.35.70
19.14
4 CLAUSEN LISBETH (ITOSU-KAI BOSATSU,DEN) 082 Seienchin
TEC76,87,27,47*0.714.84
ATH6,66,677,27,4*0.36.24
21.08
5 RUGHOLM REGITZE (YUJO-KAI, GLOSTRUP KARATEKLUB,DEN) 006 Bassai Dai
TEC6,86,26,877,6*0.714.42
ATH6,266,66,87,2*0.35.88
20.3
6 BELDAM MAI-BRITT (GREVEKARATE,DEN) 036 Jion
TEC7,27,67,67,67,8*0.715.96
ATH77,47,47,47,6*0.36.66
22.62
KATA KVINDER MASTER +35 ÅR [DKARF] R2-G1
1 NIELSEN ANNE SOFIE (HØRSHOLM KARATE KLUB,DEN) 010 Chinte
TEC6,8776,87,6*0.714.56
ATH6,67,26,86,87,4*0.36.24
20.8
2 BRODERSEN MERETE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 078 Sansai
TEC6,46,47,26,47,2*0.714.00
ATH6,46,66,66,27*0.35.88
19.88
3 SØNDERGAARD WINNIE (YUJO-KAI, GLOSTRUP KARATEKLUB,DEN) 012 Enpi
TEC6,26,26,66,66,8*0.713.58
ATH6,66,46,66,46,6*0.35.88
19.46
4 SLIDSBORG ANETTE (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 101 Wankan
TEC766,877*0.714.56
ATH6,66,26,86,67*0.36.00
20.56
KATA KVINDER MASTER +35 ÅR [DKARF] R2-G2
1 BRÄUNLICH JEANETTE (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 015 Gankaku
TEC6,66,47,27,26,2*0.714.14
ATH5,66,27,46,66,4*0.35.76
19.9
2 BELDAM MAI-BRITT (GREVEKARATE,DEN) 021 Gojushiho Sho
TEC7,27,47,47,87,8*0.715.82
ATH76,87,47,87,8*0.36.66
22.48
3 RUGHOLM REGITZE (YUJO-KAI, GLOSTRUP KARATEKLUB,DEN) 036 Jion
TEC6,86,66,46,86,6*0.714.00
ATH6,66,66,66,46,6*0.35.94
19.94
4 CLAUSEN LISBETH (ITOSU-KAI BOSATSU,DEN) 098 Unshu
TEC6,6666,47*0.713.30
ATH6,466,26,26,8*0.35.64
18.94
KATA KVINDER MASTER +35 ÅR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 1
1 SLIDSBORG ANETTE (ITOSU-KAI DRAGØR,DEN) 075 Rohai
TEC6,86,87,477,2*0.714.70
ATH6,46,876,87*0.36.18
20.88
2 BRÄUNLICH JEANETTE (ALLERØD KARATE DOJO,DEN) 036 Jion
TEC7,27,46,87,26,6*0.714.84
ATH6,87,26,877*0.36.24
21.08
KATA KVINDER MASTER +35 ÅR [DKARF] R3 BRONZE MEDAL MATCH 2
1 BRODERSEN MERETE (EGEDAL KARATE KLUB,DEN) 
TEC6,26,876,67,2*0.714.28
ATH66,66,86,86,8*0.36.06
20.34
2 RUGHOLM REGITZE (YUJO-KAI, GLOSTRUP KARATEKLUB,DEN) 040 Kanku Dai
TEC6,66,26,46,26,6*0.713.44
ATH5,666,26,26,4*0.35.52
18.96
KATA KVINDER MASTER +35 ÅR [DKARF] R3 GOLD MEDAL MATCH
1 NIELSEN ANNE SOFIE (HØRSHOLM KARATE KLUB,DEN) 020 Gojushiho Dai
TEC7,27,4777,2*0.714.98
ATH6,87,26,86,87,4*0.36.24
21.22
2 BELDAM MAI-BRITT (GREVEKARATE,DEN) 010 Chinte
TEC7,67,87,67,47,6*0.715.96
ATH7,47,87,27,27,6*0.36.66
22.62
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2023 (2023-02-07 06:47:19 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE