SVENSKA MÄSTERSKAPEN I KARATE 2022
Kata Kadett Herr

  
Kata Kadett Herr Pool 1
1 PALM ANDREAS (ZENDOKAI HALMSTAD,SWE) 036 Jion
TEC7,46,86,86,87,67,47,4*0.715.12
ATH7,477,277,87,47,6*0.36.60
21.72
2 BIHNO RAFAIEL (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 002 Anan Dai
TEC5,866,666,26,65,6*0.712.74
ATH5,86,26,866,46,85,2*0.35.58
18.32
3 PETTERSSON ILIAS (BROMMA KARATEKLUBB,SWE) 061 Nipaipo
TEC6,66,676,4776,6*0.714.14
ATH6,86,86,86,67,27,26,6*0.36.12
20.26
4 SKOTTESTAD ISAK (VÄSTBO SHOTOKAN KARATE BUJINKAI,SWE) 041 Kanku Sho
TEC7,87,47,47,487,68,4*0.715.96
ATH7,87,67,67,68,27,48,4*0.36.90
22.86
5 TANG KEVIN (WAKAJISHI KARATE,SWE) 008 Chatanyara Kushanku
TEC6,46,276,66,66,86*0.713.72
ATH6,66,46,676,86,85,8*0.36.00
19.72
6 DURDEVIC NICOLA (KARLSTAD KARATE FÖRENING,SWE) 081 Seichin
TEC66,26,86,46,46,66,4*0.713.44
ATH5,85,86,666,26,65,8*0.35.40
18.84
7 NASER AHMED (BLACK BELT CENTER,SWE) 012 Enpi
TEC87,67,67,27,87,48*0.716.10
ATH8,27,67,87,487,48,2*0.37.02
23.12
Kata Kadett Herr Pool 2
1 OLSSON ALEXANDER (LUNDS KARATEKLUBB,SWE) 036 Jion
TEC6,46,46,86,45,46,46,2*0.713.44
ATH6,46,26,66,65,86,26*0.35.64
19.08
2 PHILLIPS LEON (ERSBODA KARATE KLUBB,SWE) 075 Rohai
TEC6,26,26,66,266,26*0.713.02
ATH6,266,66,2666*0.35.46
18.48
3 XANTHOULIDIS KONSTANTINOS (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 002 Anan Dai
TEC6,476,86,26,47,46,8*0.714.00
ATH6,67,276,66,876,6*0.36.12
20.12
4 NG BENJAMIN (NACKA KARATE,SWE) 048 Kusanku
TEC6,677,2677,87*0.714.70
ATH6,877,46,67,27,86,6*0.36.30
21.0
5 KORNIIENKO IVAN (KARLSTAD KARATE FÖRENING,SWE) 075 Rohai
TEC66,26,86,26,676,4*0.713.44
ATH6,25,876,26,67,26,2*0.35.70
19.14
6 LEINSKÖLD WILLIAM (BROMMA KARATEKLUBB,SWE) 001 Anan
TEC6,86,67,26,87,47,67,6*0.714.98
ATH6,86,87,4777,27,6*0.36.36
21.34
7 YILMAS MERT (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 061 Nipaipo
TEC0000000*10.00
ATH0000000*10.00
0.0
KATA KADETT HERR R2-G1
1 NASER AHMED (BLACK BELT CENTER,SWE) 021 Gojushiho Sho
TEC7,687,47,487,87,2*0.715.96
ATH7,887,27,88,27,67,6*0.36.96
22.92
2 PETTERSSON ILIAS (BROMMA KARATEKLUBB,SWE) 001 Anan
TEC6,676,66,66,26,86,8*0.714.00
ATH6,47,26,66,8676,8*0.36.06
20.06
3 PALM ANDREAS (ZENDOKAI HALMSTAD,SWE) 091 Sochin
TEC77,66,86,87,67,67*0.715.12
ATH6,87,86,67,27,87,47,2*0.36.54
21.66
4 SKOTTESTAD ISAK (VÄSTBO SHOTOKAN KARATE BUJINKAI,SWE) 020 Gojushiho Dai
TEC7,487,87,88,48,27,4*0.716.52
ATH7,68,27,688,287,4*0.37.08
23.6
KATA KADETT HERR R2-G2
1 KORNIIENKO IVAN (KARLSTAD KARATE FÖRENING,SWE) 006 Bassai Dai
TEC66,26,46,666,45,8*0.713.02
ATH66,26,26,466,45,8*0.35.52
18.54
2 LEINSKÖLD WILLIAM (BROMMA KARATEKLUBB,SWE) 061 Nipaipo
TEC7,477,27,26,876,8*0.714.84
ATH7,27,27776,86,8*0.36.30
21.14
3 XANTHOULIDIS KONSTANTINOS (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 067 Paiku
TEC76,86,67,66,67,26,4*0.714.28
ATH7,26,66,87,26,87,26,2*0.36.24
20.52
4 NG BENJAMIN (NACKA KARATE,SWE) 102 Wanshu
TEC7,276,886,66,86,6*0.714.42
ATH7,46,87,27,8676,4*0.36.30
20.72
KATA KADETT HERR R3 BRONZE MEDAL MATCH 1
1 NASER AHMED (BLACK BELT CENTER,SWE) 040 Kanku Dai
TEC7,28,27,67,687,27*0.715.68
ATH6,887,47,48,47,47,4*0.36.66
22.34
2 XANTHOULIDIS KONSTANTINOS (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 061 Nipaipo
TEC6,47,67,477,676,6*0.714.98
ATH6,67,67,27,27,67,46,8*0.36.54
21.52
KATA KADETT HERR R3 BRONZE MEDAL MATCH 2
1 PALM ANDREAS (ZENDOKAI HALMSTAD,SWE) 021 Gojushiho Sho
TEC87,47,27,87,27,46,8*0.715.40
ATH87,277,47,27,27*0.36.48
21.88
2 NG BENJAMIN (NACKA KARATE,SWE) 011 Chinto
TEC7,276,67,46,86,86,6*0.714.42
ATH7,26,86,47,26,66,46,4*0.35.94
20.36
KATA KADETT HERR R3 GOLD MEDAL MATCH
1 SKOTTESTAD ISAK (VÄSTBO SHOTOKAN KARATE BUJINKAI,SWE) 099 Unsu
TEC7,67,88,67,88,47,68*0.716.52
ATH7,47,68,47,48,27,88,2*0.37.08
23.6
2 LEINSKÖLD WILLIAM (BROMMA KARATEKLUBB,SWE) 051 Matsukaze
TEC7,47,47,87,27,477,6*0.715.54
ATH7,27,47,47,27,27,27,8*0.36.54
22.08
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2022 (2022-12-01 00:43:39 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE