SVENSKA MÄSTERSKAPEN I KARATE 2022
Kata Senior Dam

  
Kata Senior Dam Pool 1
1 STRÅHLE SIGNE (MINAKAMI KARATE DOJO,SWE) 006 Bassai Dai
TEC6,87,47,47,27,677,6*0.715.40
ATH7,27,277,27,46,67,4*0.36.48
21.88
2 SIMS AMANDA (LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM,SWE) 097 Tomari Bassai
TEC7,47,87,47,68,27,47,8*0.715.96
ATH7,67,67,47,47,67,68*0.36.84
22.8
3 LUNDMARK BESSIE (NACKA KARATE,SWE) 
TEC0000000*10.00
ATH0000000*10.00
0.0
4 HERMANDER SMILLA (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 061 Nipaipo
TEC7,27,47,287,87,67,6*0.715.82
ATH7,87,87,487,47,27,8*0.36.90
22.72
5 IVARSSON ELIN (KARATEGYMNASIET IF,SWE) 012 Enpi
TEC6,876,66,676,87,2*0.714.42
ATH6,47,26,86,46,46,67,2*0.35.94
20.36
6 GUSTAVSSON VIKTORIA (TRANEMO KUNIBA KAI ,SWE) 001 Anan
TEC6,676,87,46,477,6*0.714.56
ATH6,86,87,67,667,27,6*0.36.48
21.04
7 SKALARE MATHILDA (KARLSTAD KARATE FÖRENING,SWE) 075 Rohai
TEC88,47,88,487,88,4*0.717.08
ATH8,48,67,88,46,688,4*0.37.44
24.52
Kata Senior Dam Pool 2
1 BERGLUND MALIN (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 019 Gojushiho
TEC76,66,86,46,46,46,8*0.713.86
ATH6,86,46,66,26,26,26,2*0.35.64
19.5
2 WÅGLUND LINA (KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING,SWE) 030 Heiku
TEC7,87,688,27,47,67,4*0.716.10
ATH7,67,27,887,47,87,6*0.36.90
23.0
3 EHLIN MIA (KARLSTAD KARATE FÖRENING,SWE) 061 Nipaipo
TEC7,27,27,27,276,86,4*0.714.98
ATH777,46,86,86,67*0.36.24
21.22
4 WALLIN EMELIE (MOTUBU-HA KK,SWE) 061 Nipaipo
TEC6,46,86,26,45,266,2*0.713.16
ATH6,26,45,865,45,66,2*0.35.40
18.56
5 LYNGBÄCK AGNES (KARLSTAD SHOTOKAN KARATE,SWE) 041 Kanku Sho
TEC7,47,27,27,66,86,86,8*0.714.84
ATH7,277,47,26,66,87,2*0.36.42
21.26
6 NYBERG STELLA (YSTAD KARATEKLUBB,SWE) 006 Bassai Dai
TEC7,67,47,27,677,27,4*0.715.40
ATH7,67,287,27,27,27,2*0.36.48
21.88
7 KARLSSON MIA (KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE,SWE) 052 Matsumura Bassai
TEC87,88,28,67,87,88*0.716.66
ATH8,27,68,48,47,887,6*0.37.20
23.86
Kata Senior Dam Pool 3
1 LJUNGQVIST LINNEA (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 019 Gojushiho
TEC6,26,26,26,465,86,6*0.713.02
ATH6,466665,46,4*0.35.40
18.42
2 FREDRIKSSON LOVISA (KUNGSÄNGENS KAMPSPORT & SJÄLVFÖRSVARSFÖRENING,SWE) 005 Bassai
TEC6,86,86,46,86,86,47*0.714.28
ATH6,47,26,26,66,65,86,8*0.35.88
20.16
3 RITZMO HANNA (GOJUKAI STOCKHOLM,SWE) 080 Sanseru
TEC77,27,2777,27,2*0.714.98
ATH7,27,4776,86,87*0.36.30
21.28
4 HAGEN SIRI (TENSHOKARATE KLUBB,SWE) 081 Seichin
TEC7,26,87,26,87,26,67,4*0.714.84
ATH6,46,67,476,86,67,2*0.36.12
20.96
5 HÖYHTYÄ KARLA (KARLSTAD KARATE FÖRENING,SWE) 068 Papuren
TEC7,87,47,67,47,66,87,4*0.715.68
ATH7,67,27,87,27,26,27,4*0.36.54
22.22
6 LE EMELIE (KARLSKOGA KARATE KLUBB,SWE) 067 Paiku
TEC87,27,67,887,67,8*0.716.24
ATH8,27,67,87,67,67,47,8*0.36.90
23.14
7 SÖKARE FELICIA (TUREBERGS KARATEKLUBB,SWE) 012 Enpi
TEC7,88,487,67,68,28*0.716.66
ATH88,48,27,8888,2*0.37.26
23.92
Kata Senior Dam Pool 4
1 SÄFMAN BEATRICE (KARLSTAD KARATE FÖRENING,SWE) 006 Bassai Dai
TEC6,86,66,66,46,66,66,4*0.713.86
ATH6,66,46,46,66,66,66,4*0.35.88
19.74
2 HAMMARFELDT ELINA (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 092 Suparinpei
TEC7,277,86,67,47,47,4*0.715.40
ATH77,27,67,27,677,2*0.36.48
21.88
3 IBRAHIM PERI (MOTUBU-HA KK,SWE) 092 Suparinpei
TEC6,86,87,266,476,8*0.714.28
ATH6,66,46,86,26,46,46,6*0.35.82
20.1
4 BERGSTRÖM ALEXANDRA (KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING,SWE) 001 Anan
TEC7,27,476,86,477,4*0.714.84
ATH76,876,86,26,87*0.36.18
21.02
5 JOHANSSON ALEXANDRA (YSTAD KARATEKLUBB,SWE) 006 Bassai Dai
TEC7,47,687,67,47,27,4*0.715.68
ATH7,27,87,87,47,477,2*0.36.60
22.28
6 EDENMAN ASTRID (LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM,SWE) 006 Bassai Dai
TEC7,67,48,27,47,47,27,6*0.715.68
ATH7,27,47,877,66,87,4*0.36.60
22.28
7 CARLSSON ANNA (MINAKAMI KARATE DOJO,SWE) 006 Bassai Dai
TEC7,67,47,87,27,27,27,2*0.715.26
ATH7,47,27,47777,4*0.36.48
21.74
KATA SENIOR DAM R2-G1
1 SIMS AMANDA (LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
2 NYBERG STELLA (YSTAD KARATEKLUBB,SWE) 060 Nijushiho
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
3 WÅGLUND LINA (KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING,SWE) 047 Kururunfa
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
4 LYNGBÄCK AGNES (KARLSTAD SHOTOKAN KARATE,SWE) 021 Gojushiho Sho
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
5 SKALARE MATHILDA (KARLSTAD KARATE FÖRENING,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
6 STRÅHLE SIGNE (MINAKAMI KARATE DOJO,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
7 HERMANDER SMILLA (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
8 KARLSSON MIA (KAMPSPORTKLUBBEN MIFUNE,SWE) 001 Anan
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
KATA SENIOR DAM R2-G2
1 JOHANSSON ALEXANDRA (YSTAD KARATEKLUBB,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
2 HAMMARFELDT ELINA (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
3 EDENMAN ASTRID (LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
4 CARLSSON ANNA (MINAKAMI KARATE DOJO,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2022 (2022-12-06 09:08:16 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE