SVENSKA MÄSTERSKAPEN I KARATE 2022
Kata Senior Herr

  
Kata Senior Herr Pool 1
1 STORGÅRDS ALEXANDER (BROMMA KARATEKLUBB,SWE) 001 Anan
TEC7,27,67,47,47,27,27*0.715.26
ATH77,47,27,47,67,67,2*0.36.60
21.86
2 NORDIN ÅKE (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 068 Papuren
TEC7,87,47,8777,67*0.715.40
ATH7,87,67,677,47,66,8*0.36.78
22.18
3 VU ANTHONY (KARATE DOJO KATRINEHOLM,SWE) 002 Anan Dai
TEC8,88,48,48,48,48,48,4*0.717.64
ATH8,88,48,28,48,88,68,4*0.37.62
25.26
4 GUTARRA VILLEGAS MARTIN (MOTUBU-HA KK,SWE) 045 Kousoukun Dai
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
5 GUSTAFSSON DAVID (KATRINEHOLMS KARATEFÖRENING,SWE) 001 Anan
TEC6,46,87,27,26,66,66*0.714.00
ATH6,2777,276,86,6*0.36.24
20.24
6 TRAN WILLIAM (KARLSTAD KARATE FÖRENING,SWE) 001 Anan
TEC8,48,88,88,68,68,88,6*0.718.20
ATH8,68,88,68,68,88,88,4*0.37.80
26.0
7 MARKKANEN MIKAEL (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 099 Unsu
TEC7,476,67,677,45,4*0.714.98
ATH7,26,86,87,67,47,25,6*0.36.36
21.34
8 AMIRI YASIR (ÅSELE SHOTOKAN KK,SWE) 020 Gojushiho Dai
TEC6,86,66,46,65,86,45,8*0.713.58
ATH7,26,26,26,666,45,2*0.35.64
19.22
9 LARSSON ELLION (ERSBODA KARATE KLUBB,SWE) 030 Heiku
TEC87,67,67,87,66,87*0.715.96
ATH7,67,87,47,87,876,6*0.36.84
22.8
10 BIN EDRIS RAFIQUE (GYMNASTIK OCH ATLETKLUBBEN ENIGHET,SWE) 012 Enpi
TEC7,46,86,86,86,86,67*0.714.28
ATH7,66,66,86,876,86,8*0.36.12
20.4
11 PAGOT ALEXANDER (LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM,SWE) 061 Nipaipo
TEC8,28,88,68,88,28,48,6*0.717.92
ATH8,68,88,48,88,68,28,6*0.37.74
25.66
Kata Senior Herr Pool 2
1 VIBERG WILLIAM (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 019 Gojushiho
TEC6,66,86,66,46,45,86*0.713.58
ATH6,86,66,66,66,666,2*0.35.94
19.52
2 LUNDBERG FIGGE (NACKA KARATE,SWE) 048 Kusanku
TEC77,866,876,66,6*0.714.28
ATH7,27,466,66,86,26,4*0.35.94
20.22
3 RENFORS OSCAR (FAGERSTA KARATEKLUBB,SWE) 099 Unsu
TEC6,87,87,67,26,87,26,2*0.714.84
ATH77,27,47,46,67,46,6*0.36.48
21.32
4 ALEXÉN JESPER (ZENSHINKAI HYLTE KARATEKLUBB,SWE) 041 Kanku Sho
TEC7,47,8887,47,67,8*0.716.24
ATH7,67,67,67,87,67,28*0.36.84
23.08
5 COOMER KEVIN (TRANEMO KUNIBA KAI ,SWE) 001 Anan
TEC8,27,67,47,27,276,8*0.715.26
ATH87,27777,47,2*0.36.42
21.68
6 LUNDGREN ELIAS (GOJUKAI SEINAN KARATEKLUBB,SWE) 001 Anan
TEC8,28,297,87,68,27,6*0.716.94
ATH8,47,88,67,87,88,48,2*0.37.32
24.26
7 RASKOV KRISTOFFER (ZENDOKAI HALMSTAD,SWE) 015 Gankaku
TEC7,87,67,87,66,688*0.716.24
ATH7,87,28,47,46,487,2*0.36.72
22.96
8 GRYTBERG JAMIE (KARLSTAD KARATE FÖRENING,SWE) 061 Nipaipo
TEC6,47,26,26,676,46,6*0.713.72
ATH6,26,86,46,46,46,46,2*0.35.76
19.48
9 MADRUSAN MARCUS (YAMA KAI MARTIAL ARTS,SWE) 012 Enpi
TEC6,66,66,86,46,65,65,8*0.713.72
ATH6,66,26,26,86,25,65,6*0.35.58
19.3
10 ESSVING THEODOR (BOTKYRKA SHUKOKAI KARATE,SWE) 019 Gojushiho
TEC6,87,677,26,66,67,2*0.714.70
ATH6,8777,47,26,87*0.36.30
21.0
11 EKMAN ELIAS (KARATE DOJO KATRINEHOLM,SWE) 002 Anan Dai
TEC8,27,89,68,68,27,87,4*0.716.94
ATH87,68,88,488,27,8*0.37.26
24.2
KATA SENIOR HERR R2-G1
1 TRAN WILLIAM (KARLSTAD KARATE FÖRENING,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
2 VU ANTHONY (KARATE DOJO KATRINEHOLM,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
3 LARSSON ELLION (ERSBODA KARATE KLUBB,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
4 PAGOT ALEXANDER (LIDINGÖ KARATE DOJO, STOCKHOLM,SWE) 
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
KATA SENIOR HERR R2-G2
1 EKMAN ELIAS (KARATE DOJO KATRINEHOLM,SWE) 001 Anan
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
2 RASKOV KRISTOFFER (ZENDOKAI HALMSTAD,SWE) 012 Enpi
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
3 ALEXÉN JESPER (ZENSHINKAI HYLTE KARATEKLUBB,SWE) 021 Gojushiho Sho
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
4 LUNDGREN ELIAS (GOJUKAI SEINAN KARATEKLUBB,SWE) 047 Kururunfa
0.00.00.00.00.00.00.00.0
0
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2022 (2022-12-06 09:15:33 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE