1. Swiss Karate League 2018 Sursee - Kumite Individual female U16 +54  print this site
SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-12-06 07:20:02 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE

Main Tree Pool 1 - Round 1

  • Pentassuglia Audry
    Karate TAISHO,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Van Nimwegen Julia
    Karatekai Basel,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Tastan Sevin
    Shorin Ryu Karate Do Kloten,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • De Cillis Marilena
    Karate Do Brugg,SUI
    Country Score
    SUI 1
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 1 - Round 2

  • Van Nimwegen Julia
    Karatekai Basel,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Suter Anina
    Ken Shi Kai Karateschule Schwamendingen,SUI
    Country Score
    SUI 5
  • Schädler Fiona
    Shotokan Karate Club Vaduz,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • SEMPER Alissa
    KARATE-DO BIEL-BIENNE,SUI
    Country Score
    SUI 8
  • De Cillis Marilena
    Karate Do Brugg,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Manito Marques Emma
    Ippon Karaté Club Tivoli Genève,SUI
    Country Score
    SUI 1
  • Deuble Sarah
    Karatedo Lyss-Aarberg,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Benz Shomshanok
    Karate Center Rapperswil-Uznach,SUI
    Country Score
    SUI 8

Main Tree Pool 1 - Round 3

  • Suter Anina
    Ken Shi Kai Karateschule Schwamendingen,SUI
    Country Score
    SUI 2
  • SEMPER Alissa
    KARATE-DO BIEL-BIENNE,SUI
    Country Score
    SUI 1
  • Manito Marques Emma
    Ippon Karaté Club Tivoli Genève,SUI
    Country Score
    SUI 1
  • Benz Shomshanok
    Karate Center Rapperswil-Uznach,SUI
    Country Score
    SUI 10

Main Tree Pool 1 - Round 4

  • Suter Anina
    Ken Shi Kai Karateschule Schwamendingen,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Benz Shomshanok
    Karate Center Rapperswil-Uznach,SUI
    Country Score
    SUI 10

Main Tree Pool 1 - Round 5

  • Benz Shomshanok
    Karate Center Rapperswil-Uznach,SUI
    Country Score
    SUI

Main Tree Pool 2 - Round 1

  • Hilbe Tabea
    Shotokan Karate Club Vaduz,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Topic Jelena
    Fudokan Club Basel,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Poljak Nina
    Elson Sport & Karate,SUI
    Country Score
    SUI 6
  • Fischer Lorena
    Shotokan Karate Club Vaduz,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score
  • Country Score

Main Tree Pool 2 - Round 2

  • Hilbe Tabea
    Shotokan Karate Club Vaduz,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Bürgisser Thyra
    karateschule sursee,SUI
    Country Score
    SUI 2
  • Idri Rym
    Karaté Shitoryu Biel-Bienne,SUI
    Country Score
    SUI 2
  • Juon Fabienne
    Karatecenter Reto Kern,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Poljak Nina
    Elson Sport & Karate,SUI
    Country Score
    SUI 5
  • Mitello Laura
    Karatekai Basel,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Lao Alessia
    Karate TAISHO,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Graf Isabel
    Ken Shi Kai Karateschule Schwamendingen,SUI
    Country Score
    SUI 2

Main Tree Pool 2 - Round 3

  • Bürgisser Thyra
    karateschule sursee,SUI
    Country Score
    SUI 3
  • Idri Rym
    Karaté Shitoryu Biel-Bienne,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Poljak Nina
    Elson Sport & Karate,SUI
    Country Score
    SUI 3
  • Graf Isabel
    Ken Shi Kai Karateschule Schwamendingen,SUI
    Country Score
    SUI 0

Main Tree Pool 2 - Round 4

  • Bürgisser Thyra
    karateschule sursee,SUI
    Country Score
    SUI 0
  • Poljak Nina
    Elson Sport & Karate,SUI
    Country Score
    SUI 1

Main Tree Pool 2 - Round 5

  • Poljak Nina
    Elson Sport & Karate,SUI
    Country Score
    SUI

Poolwinner Tree - Round 1

  • Benz Shomshanok
    Karate Center Rapperswil-Uznach,SUI
    Country Score
    SUI 4
  • Poljak Nina
    Elson Sport & Karate,SUI
    Country Score
    SUI 0

Poolwinner Tree - Round 2

  • Benz Shomshanok
    Karate Center Rapperswil-Uznach,SUI
    Country Score
    SUI
Repechage Pool 2
Fischer Lorena
Shotokan Karate Club Vaduz,SUI
Country Score
SUI 1
Mitello Laura
Karatekai Basel,SUI
Country Score
SUI 6
Mitello Laura
Karatekai Basel,SUI
Country Score
SUI 5
Mitello Laura
Karatekai Basel,SUI
Country Score
SUI 8
Graf Isabel
Ken Shi Kai Karateschule Schwamendingen,SUI
Country Score
SUI 5
Mitello Laura
Karatekai Basel,SUI
Country Score
SUI
Bürgisser Thyra
karateschule sursee,SUI
Country Score
SUI 6
Repechage Pool 1
Deuble Sarah
Karatedo Lyss-Aarberg,SUI
Country Score
SUI 4
Deuble Sarah
Karatedo Lyss-Aarberg,SUI
Country Score
SUI 5
Manito Marques Emma
Ippon Karaté Club Tivoli Genève,SUI
Country Score
SUI 0
Deuble Sarah
Karatedo Lyss-Aarberg,SUI
Country Score
SUI
Suter Anina
Ken Shi Kai Karateschule Schwamendingen,SUI
Country Score
SUI 1
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-12-06 07:20:02 CET +01:00)
WKF (World Karate Federation) APPROVED SOFTWARE