Results
 
5. KBH Masters International Kickboxing Tournament - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
003. PF Grand Champion Sen Male 1gold Bertalan Levente  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        003. PF Grand Champion Sen Male 2sivler Wassertheurer Raphael  WKC Velden  AUSTRIA
        003. PF Grand Champion Sen Male 3bronze Fuchs Lukas  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        003. PF Grand Champion Sen Male 3bronze Růžička Martin  Czech Kickboxing Federation  CZECH REPUBLIC
        003. PF Grand Champion Sen Male 5 Weninger Johannes  Point Fighters Thermenregion  AUSTRIA
        003. PF Grand Champion Sen Male 5 Hofer Andreas  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        003. PF Grand Champion Sen Male 5 BLÜMMEL Markus  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
003. PF Grand Champion Veterans Male 1gold Andreas Pertl  WSG Raiffeisen Radenthein  AUSTRIA
        003. PF Grand Champion Veterans Male 2sivler Tóth István  Beremend Sport Kft  HUNGARY
004. PF Grand Champion Sen Female 1gold Hader Viktoria  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        004. PF Grand Champion Sen Female 2sivler Aigner Cornelia  Union Kickboxclub Korneuburg  AUSTRIA
        004. PF Grand Champion Sen Female 3bronze Weinstock Corinna  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        004. PF Grand Champion Sen Female 3bronze Schmidt Angelika  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
016. PF Kids Boys +32kg 1gold Hermanek Maximilian  Union Kickboxclub Korneuburg  AUSTRIA
        016. PF Kids Boys +32kg 2sivler POLHEIM Paul  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        016. PF Kids Boys +32kg 3bronze Haring Nick  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        016. PF Kids Boys +32kg 3bronze Wagemann Lennox  ASVÖ KBC Deutschlandsberg  AUSTRIA
1 PF 002 YC M -32 kg 1gold Nukic Alessandro  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 002 YC M -32 kg 2sivler Bedi Miklós  Skorpió Kick-Box SE  HUNGARY
        1 PF 002 YC M -32 kg 3bronze Woger Joel  Kickboxclub St. Michael  AUSTRIA
        1 PF 002 YC M -32 kg 3bronze Walsch Pascal  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
        1 PF 002 YC M -32 kg 5 Székely Ábel  Skorpió Kick-Box SE  HUNGARY
1 PF 003 YC M -37 kg 1gold Nukic Alessandro  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 003 YC M -37 kg 2sivler Lamplmair Dominic  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
        1 PF 003 YC M -37 kg 3bronze Knechtl Marc  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 003 YC M -37 kg 3bronze Woger Joel  Kickboxclub St. Michael  AUSTRIA
        1 PF 003 YC M -37 kg 5 Tuma Daniel  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
        1 PF 003 YC M -37 kg 5 Walsch Pascal  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
        1 PF 003 YC M -37 kg 5 Strommer Lukas  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
1 PF 004 YC M -42 kg 1gold Zimmermann Kilian  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 004 YC M -42 kg 2sivler Buňat Lukáš  Kosagym Kadan  CZECH REPUBLIC
        1 PF 004 YC M -42 kg 3bronze Knechtl Marc  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 004 YC M -42 kg 3bronze Prietl Markus  Team Gratwein  AUSTRIA
        1 PF 004 YC M -42 kg 5 Draguljic Adrian  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
        1 PF 004 YC M -42 kg 5 Lamplmair Dominic  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
        1 PF 004 YC M -42 kg 5 Tuma Daniel  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
        1 PF 004 YC M -42 kg 5 Schister Paul  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
1 PF 005 YC M -47 kg 1gold Masser Kevin  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 005 YC M -47 kg 2sivler Buňat Lukáš  Kosagym Kadan  CZECH REPUBLIC
        1 PF 005 YC M -47 kg 3bronze Draguljic Adrian  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
        1 PF 005 YC M -47 kg 3bronze Diaconescu Mario Alex  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 005 YC M -47 kg 5 Schister Paul  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 005 YC M -47 kg 5 Stadler Sebastian  Kickboxclub St. Michael  AUSTRIA
        1 PF 005 YC M -47 kg 5 KABON Nils  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        1 PF 005 YC M -47 kg 5 Prietl Markus  Team Gratwein  AUSTRIA
1 PF 006 YC M +47 kg 1gold Masser Kevin  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 006 YC M +47 kg 2sivler Puschnik Tobias  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 006 YC M +47 kg 3bronze Mihalits Nico  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 006 YC M +47 kg 3bronze Stadler Sebastian  Kickboxclub St. Michael  AUSTRIA
        1 PF 006 YC M +47 kg 5 MARTINELLI Mario  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        1 PF 006 YC M +47 kg 5 Strommer Nico  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 006 YC M +47 kg 5 Greiner Florian  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
1 PF 008 YC F -32 kg 1gold Schmidl Anna  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 008 YC F -32 kg 2sivler Schober Sophia  ASVÖ KBC Deutschlandsberg  AUSTRIA
1 PF 009 YC F -37 kg 1gold Schmidl Anna  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 009 YC F -37 kg 2sivler Tóth Tekla Enikő  Beremend Sport Kft  HUNGARY
1 PF 010 YC F -42 kg 1gold Cesarec Antonela  Krapina  CROATIA
        1 PF 010 YC F -42 kg 2sivler Tóth Tekla Enikő  Beremend Sport Kft  HUNGARY
        1 PF 010 YC F -42 kg 3bronze Cankovic Melisa  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
1 PF 011 YC F -47 kg 1gold Cesarec Antonela  Krapina  CROATIA
        1 PF 011 YC F -47 kg 2sivler Rupp Annika  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 011 YC F -47 kg 3bronze Scharler Vanity  ASVÖ KBC Deutschlandsberg  AUSTRIA
        1 PF 011 YC F -47 kg 3bronze NIEMETZ Charlotte  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        1 PF 011 YC F -47 kg 5 Stopper Anna  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 011 YC F -47 kg 5 Székely Anna  Skorpió Kick-Box SE  HUNGARY
1 PF 012 YC F +47 kg 1gold Wiegele Nadia  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 012 YC F +47 kg 2sivler NIEMETZ Charlotte  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        1 PF 012 YC F +47 kg 3bronze Rupp Annika  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 012 YC F +47 kg 3bronze Jansová Barbora  Kosagym Kadan  CZECH REPUBLIC
1 PF 014 OC M -42 kg 1gold Schmidl Felix  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 014 OC M -42 kg 2sivler Streimelweger Lukas  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 014 OC M -42 kg 3bronze ESSLER Marcel  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        1 PF 014 OC M -42 kg 3bronze Tuma Daniel  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
1 PF 015 OC M -47 kg 1gold Schmidl Felix  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 015 OC M -47 kg 2sivler Mihalits Michael  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 015 OC M -47 kg 3bronze Tuma Tobias  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
        1 PF 015 OC M -47 kg 3bronze Masser Kevin  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 015 OC M -47 kg 5 Gutschi Niklas  ASVÖ KBC Deutschlandsberg  AUSTRIA
1 PF 016 OC M -52 kg 1gold Zimmermann Erik  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 016 OC M -52 kg 2sivler Schneider Thore  ASKÖ Kickboxclub Leibnitz  AUSTRIA
1 PF 017 OC M -57 kg 1gold Zimmermann Erik  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 017 OC M -57 kg 2sivler Schneider Thore  ASKÖ Kickboxclub Leibnitz  AUSTRIA
        1 PF 017 OC M -57 kg 3bronze Haselmann Christopher  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
1 PF 018 OC M -63 kg 1gold Masser Marco  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 018 OC M -63 kg 2sivler Hodzic-Mehic Aldin  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 018 OC M -63 kg 3bronze SELIMIDIS Marco  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        1 PF 018 OC M -63 kg 3bronze Reiterer Stephan  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 018 OC M -63 kg 5 Trle Anes  WKC Velden  AUSTRIA
1 PF 019 OC M -69 kg 1gold Masser Marco  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 019 OC M -69 kg 2sivler Hodzic-Mehic Aldin  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 019 OC M -69 kg 3bronze Reiterer Stephan  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 019 OC M -69 kg 3bronze Tóth Bence  Skorpió Kick-Box SE  HUNGARY
1 PF 020 OC M +69 kg 1gold Tóth Bence  Skorpió Kick-Box SE  HUNGARY
        1 PF 020 OC M +69 kg 2sivler Jantscher Tobias  Team Gratwein  AUSTRIA
        1 PF 020 OC M +69 kg 3bronze Weninger Matthias  Point Fighters Thermenregion  AUSTRIA
        1 PF 020 OC M +69 kg 3bronze Langner Jason  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
1 PF 022 OC F -46 kg 1gold Zöttl Anna-Lena  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 022 OC F -46 kg 2sivler NIEMETZ Charlotte  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
1 PF 024 OC F -55 kg 1gold FAZLIC Nurhana  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        1 PF 024 OC F -55 kg 2sivler Pichl Nadine  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 024 OC F -55 kg 3bronze Stary Lena  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
1 PF 026 OC F +60 kg 1gold Wegner Natalie  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 026 OC F +60 kg 2sivler Koch Tanja  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 026 OC F +60 kg 3bronze Jansová Barbora  Kosagym Kadan  CZECH REPUBLIC
1 PF 030 J M -63 kg 1gold Masser Marco  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 030 J M -63 kg 2sivler SELIMIDIS Marco  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        1 PF 030 J M -63 kg 3bronze Reiterer Stephan  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 030 J M -63 kg 3bronze Gluhak Matija  Krapina  CROATIA
1 PF 033 J M -79 kg 1gold Jantscher Tobias  Team Gratwein  AUSTRIA
        1 PF 033 J M -79 kg 2sivler Weninger Matthias  Point Fighters Thermenregion  AUSTRIA
1 PF 036 J M +89 kg 1gold Krobath Timmy  Kampfsportunion Porcia  AUSTRIA
        1 PF 036 J M +89 kg 2sivler Merzonovic Adnan  Kampfsportunion Porcia  AUSTRIA
        1 PF 036 J M +89 kg 3bronze Langbauer Heiko  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
1 PF 039 J F -55 kg 1gold FAZLIC Nurhana  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        1 PF 039 J F -55 kg 2sivler Hufnagl Antonia  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
        1 PF 039 J F -55 kg 3bronze Pinz Nora  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 039 J F -55 kg 3bronze Kaimel Tania  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 039 J F -55 kg 5 Stary Lena  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
1 PF 040 J F -60 kg 1gold Kattnig Selina  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 040 J F -60 kg 2sivler Hufnagl Antonia  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
1 PF 042 J F +65 kg 1gold Trle Anesa  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 042 J F +65 kg 2sivler Schneider Sithà  ASKÖ Kickboxclub Leibnitz  AUSTRIA
        1 PF 042 J F +65 kg 3bronze Wegner Natalie  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
        1 PF 042 J F +65 kg 3bronze Koch Tanja  Kickbox Union Wies  AUSTRIA
1 PF 046 S M -63 kg 1gold Schiefer Günter  ASKÖ Kickboxclub Leibnitz  AUSTRIA
        1 PF 046 S M -63 kg 2sivler Jafari Muhammad Mehdi  Kickboxclub St. Michael  AUSTRIA
        1 PF 046 S M -63 kg 3bronze Wagner Markus  Sportunion Aspang Kickboxen  AUSTRIA
1 PF 046 S M -63 kg Green Belt 1gold Wagner Markus  Sportunion Aspang Kickboxen  AUSTRIA
        1 PF 046 S M -63 kg Green Belt 2sivler Gluhak Matija  Krapina  CROATIA
        1 PF 046 S M -63 kg Green Belt 3bronze Jafari Muhammad Mehdi  Kickboxclub St. Michael  AUSTRIA
1 PF 047 S M -69 kg 1gold Fuchs Lukas  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        1 PF 047 S M -69 kg 2sivler Ernst Michael  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 047 S M -69 kg 3bronze Christoph Gfrerer  WSG Raiffeisen Radenthein  AUSTRIA
        1 PF 047 S M -69 kg 3bronze BLÜMMEL Markus  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
1 PF 048 S M -74 kg 1gold Bertalan Levente  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        1 PF 048 S M -74 kg 2sivler BLÜMMEL Markus  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        1 PF 048 S M -74 kg 3bronze Tamegger Sigfried  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
        1 PF 048 S M -74 kg 3bronze Christoph Gfrerer  WSG Raiffeisen Radenthein  AUSTRIA
1 PF 049 S M -79 kg 1gold Bertalan Levente  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        1 PF 049 S M -79 kg 2sivler Meiler Georg  Ksc Union Pressbaum  AUSTRIA
        1 PF 049 S M -79 kg 3bronze Tamegger Sigfried  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
        1 PF 049 S M -79 kg 3bronze Hofer Andreas  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 049 S M -79 kg 5 Mertens Helmut  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
        1 PF 049 S M -79 kg 5 Ravnjak Pero  ASKÖ Kickbox-Center Graz  AUSTRIA
1 PF 050 S M -84 kg 1gold Wassertheurer Raphael  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 050 S M -84 kg 2sivler Hofer Andreas  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 050 S M -84 kg 3bronze Martin Olsacher  WSG Raiffeisen Radenthein  AUSTRIA
        1 PF 050 S M -84 kg 3bronze Stritzl Alexander  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        1 PF 050 S M -84 kg 5 Meiler Georg  Ksc Union Pressbaum  AUSTRIA
        1 PF 050 S M -84 kg 5 Mandic Marko  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
1 PF 051 S M -89 kg 1gold Wassertheurer Raphael  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 051 S M -89 kg 2sivler Martin Olsacher  WSG Raiffeisen Radenthein  AUSTRIA
        1 PF 051 S M -89 kg 3bronze Franzen Nikolaus  Ksc Union Pressbaum  AUSTRIA
        1 PF 051 S M -89 kg 3bronze Ploessning Gerhard  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
        1 PF 051 S M -89 kg 5 Růžička Martin  Czech Kickboxing Federation  CZECH REPUBLIC
1 PF 051 S M -89 kg Green Belt 1gold Maier Marcel  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 051 S M -89 kg Green Belt 2sivler Ploessning Gerhard  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
1 PF 052 S M -94 kg 1gold Weninger Johannes  Point Fighters Thermenregion  AUSTRIA
        1 PF 052 S M -94 kg 2sivler Franzen Nikolaus  Ksc Union Pressbaum  AUSTRIA
        1 PF 052 S M -94 kg 3bronze Langbauer Heiko  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 052 S M -94 kg 3bronze Oliver Hofer  WSG Raiffeisen Radenthein  AUSTRIA
1 PF 053 S M +94 kg 1gold Weninger Johannes  Point Fighters Thermenregion  AUSTRIA
        1 PF 053 S M +94 kg 2sivler Oliver Hofer  WSG Raiffeisen Radenthein  AUSTRIA
1 PF 055 S F -55 kg 1gold Kaimel Tania  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 055 S F -55 kg 2sivler Koessler Lisa  ASKÖ Kickbox-Center Graz  AUSTRIA
        1 PF 055 S F -55 kg 3bronze Paluch Michelle  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        1 PF 055 S F -55 kg 3bronze Gluhak Lucija  Krapina  CROATIA
1 PF 055 S F -55 kg Green Belt 1gold Pinz Nora  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 055 S F -55 kg Green Belt 2sivler SELIMIDIS Anja  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        1 PF 055 S F -55 kg Green Belt 3bronze Gluhak Lucija  Krapina  CROATIA
1 PF 056 S F -60 kg 1gold Kattnig Selina  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 056 S F -60 kg 2sivler Paluch Michelle  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
1 PF 057 S F -65 kg 1gold Weinstock Corinna  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        1 PF 057 S F -65 kg 2sivler Hader Viktoria  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 057 S F -65 kg 3bronze Trle Anesa  WKC Velden  AUSTRIA
        1 PF 057 S F -65 kg 3bronze Ledebur Beatrice  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        1 PF 057 S F -65 kg 5 Brandstetter Theresa  KBC Korneuburg  AUSTRIA
1 PF 058 S F +65 kg 1gold Ledebur Beatrice  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        1 PF 058 S F +65 kg 2sivler Hader Viktoria  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        1 PF 058 S F +65 kg 3bronze Schneider Sithà  ASKÖ Kickboxclub Leibnitz  AUSTRIA
        1 PF 058 S F +65 kg 3bronze Aigner Cornelia  Union Kickboxclub Korneuburg  AUSTRIA
        1 PF 058 S F +65 kg 5 Achleitner Christina  ASKÖ Kampfsportverein Steyr  AUSTRIA
        1 PF 058 S F +65 kg 5 Schmidt Angelika  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        1 PF 058 S F +65 kg 5 Weinstock Corinna  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
2 LC 001 OC M -42 kg 1gold Streimelweger Lukas  WKC Velden  AUSTRIA
        2 LC 001 OC M -42 kg 2sivler Weberhofer Tobias  Cobra Kickboxing Weiz  AUSTRIA
2 LC 002 OC M -47 kg 1gold Mihalits Michael  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        2 LC 002 OC M -47 kg 2sivler Tuma Tobias  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
2 LC 005 OC M -63 kg 1gold SELIMIDIS Marco  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        2 LC 005 OC M -63 kg 2sivler List Laurenz  Sportunion Aspang Kickboxen  AUSTRIA
2 LC 007 OC M +69 kg 1gold Jantscher Tobias  Team Gratwein  AUSTRIA
        2 LC 007 OC M +69 kg 2sivler GALIJAŠEVIĆ KENAN  CBS Tešanj Tešanj  BOSNIA AND HERZEGOVINA
        2 LC 007 OC M +69 kg 3bronze Langner Jason  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
2 LC 011 OC F -55 kg 1gold FAZLIC Nurhana  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
2 LC 017 J M -69 kg 1gold Haidary Mohammad Ozair  Team Gratwein  AUSTRIA
        2 LC 017 J M -69 kg 2sivler Temmo Rami  Kickboxclub Donaustadt  AUSTRIA
        2 LC 017 J M -69 kg 3bronze DEDIĆ ADNAN  CBS Tešanj Tešanj  BOSNIA AND HERZEGOVINA
2 LC 018 J M -74 kg 1gold Jantscher Tobias  Team Gratwein  AUSTRIA
        2 LC 018 J M -74 kg 2sivler GALIJAŠEVIĆ KENAN  CBS Tešanj Tešanj  BOSNIA AND HERZEGOVINA
        2 LC 018 J M -74 kg 3bronze DEDIĆ ADNAN  CBS Tešanj Tešanj  BOSNIA AND HERZEGOVINA
2 LC 022 J M +89 kg 1gold Krobath Timmy  Kampfsportunion Porcia  AUSTRIA
        2 LC 022 J M +89 kg 2sivler Merzonovic Adnan  Kampfsportunion Porcia  AUSTRIA
2 LC 025 J F -55 kg 1gold FAZLIC Nurhana  ATUS Gratkorn  AUSTRIA
        2 LC 025 J F -55 kg 2sivler Hufnagl Antonia  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
2 LC 031 S M -63 kg 1gold Schiefer Günter  ASKÖ Kickboxclub Leibnitz  AUSTRIA
        2 LC 031 S M -63 kg 2sivler Wagner Markus  Sportunion Aspang Kickboxen  AUSTRIA
        2 LC 031 S M -63 kg 3bronze Safiullah Jakobi  ASVÖ KBC Deutschlandsberg  AUSTRIA
        2 LC 031 S M -63 kg 3bronze Jafari Muhammad Mehdi  Kickboxclub St. Michael  AUSTRIA
2 LC 031 S M -63 kg Green Belt 1gold Wagner Markus  Sportunion Aspang Kickboxen  AUSTRIA
        2 LC 031 S M -63 kg Green Belt 2sivler Safiullah Jakobi  ASVÖ KBC Deutschlandsberg  AUSTRIA
        2 LC 031 S M -63 kg Green Belt 3bronze Jafari Muhammad Mehdi  Kickboxclub St. Michael  AUSTRIA
        2 LC 031 S M -63 kg Green Belt 3bronze Glechner Thomas  ASKÖ Kampfsportclub Bad Schallerbach  AUSTRIA
        2 LC 031 S M -63 kg Green Belt 5 Zoltán Windisch  Simon Gym Fertőszentmiklós Sportegyesület  HUNGARY
2 LC 032 S M -69 kg 1gold Ernst Michael  ASVÖ KBC Rohrbach  AUSTRIA
        2 LC 032 S M -69 kg 2sivler Christoph Gfrerer  WSG Raiffeisen Radenthein  AUSTRIA
        2 LC 032 S M -69 kg 3bronze Parwiz Haidari  Team Gratwein  AUSTRIA
        2 LC 032 S M -69 kg 3bronze Heider Zeesham  ASVÖ KBC Deutschlandsberg  AUSTRIA
        2 LC 032 S M -69 kg 5 Temmo Rami  Kickboxclub Donaustadt  AUSTRIA
2 LC 032 S M -69 kg Green Belt 1gold Heider Zeesham  ASVÖ KBC Deutschlandsberg  AUSTRIA
        2 LC 032 S M -69 kg Green Belt 2sivler ORTNER Marcel  KICKBOXING 4 L&M  AUSTRIA
2 LC 033 S M -74 kg 1gold Bertalan Levente  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        2 LC 033 S M -74 kg 2sivler Maier Gernot  ASKÖ Kickbox-Center Graz  AUSTRIA
        2 LC 033 S M -74 kg 3bronze Tamegger Sigfried  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
        2 LC 033 S M -74 kg 3bronze Aulibauer Uwe  ASKÖ Kickboxclub Leibnitz  AUSTRIA
        2 LC 033 S M -74 kg 5 BARTL Daniel  KICKBOXING 4 L&M  AUSTRIA
2 LC 033 S M -74 kg Green Belt 1gold Riener Siegfried  ASKÖ Kampfsportclub Bad Schallerbach  AUSTRIA
        2 LC 033 S M -74 kg Green Belt 2sivler Jakubek Daniel  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        2 LC 033 S M -74 kg Green Belt 3bronze Tamegger Sigfried  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
2 LC 034 S M -79 kg 1gold Gollob Michael  Kampfsportunion Porcia  AUSTRIA
        2 LC 034 S M -79 kg 2sivler Ravnjak Pero  ASKÖ Kickbox-Center Graz  AUSTRIA
        2 LC 034 S M -79 kg 3bronze BARTL Daniel  KICKBOXING 4 L&M  AUSTRIA
        2 LC 034 S M -79 kg 3bronze Mertens Helmut  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
        2 LC 034 S M -79 kg 5 Maier Gernot  ASKÖ Kickbox-Center Graz  AUSTRIA
        2 LC 034 S M -79 kg 5 Hofer Andreas  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        2 LC 034 S M -79 kg 5 Schimpfhuber Daniel  ASKÖ Kampfsportverein Steyr  AUSTRIA
        2 LC 034 S M -79 kg 5 Eder Christian  ASKÖ Kampfsportverein Steyr  AUSTRIA
2 LC 035 S M -84 kg 1gold Gollob Michael  Kampfsportunion Porcia  AUSTRIA
        2 LC 035 S M -84 kg 2sivler Eder Christian  ASKÖ Kampfsportverein Steyr  AUSTRIA
        2 LC 035 S M -84 kg 3bronze Muhr Philip  Team Gratwein  AUSTRIA
        2 LC 035 S M -84 kg 3bronze Martin Olsacher  WSG Raiffeisen Radenthein  AUSTRIA
        2 LC 035 S M -84 kg 5 Schimpfhuber Daniel  ASKÖ Kampfsportverein Steyr  AUSTRIA
2 LC 036 S M +89 kg Green Belt 1gold Benold Raphael  Union Kickboxclub Korneuburg  AUSTRIA
        2 LC 036 S M +89 kg Green Belt 2sivler Langbauer Heiko  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        2 LC 036 S M +89 kg Green Belt 3bronze Ploessning Gerhard  Fitnesstreff Mühldorf  AUSTRIA
2 LC 038 S M +94 kg 1gold Trle Miralem  WKC Velden  AUSTRIA
        2 LC 038 S M +94 kg 2sivler Krobath Timmy  Kampfsportunion Porcia  AUSTRIA
        2 LC 038 S M +94 kg 3bronze Wimmer Andreas  ASKÖ Kampfsportclub Bad Schallerbach  AUSTRIA
        2 LC 038 S M +94 kg 3bronze Scheuringer Jochen  ASKÖ Kampfsportclub Bad Schallerbach  AUSTRIA
2 LC 039 S F -50 kg 1gold Koessler Lisa  ASKÖ Kickbox-Center Graz  AUSTRIA
        2 LC 039 S F -50 kg 2sivler Wegscheider Anika  WKC Velden  AUSTRIA
        2 LC 039 S F -50 kg 3bronze Zimierski Maggie  Kickboxclub Krems  AUSTRIA
2 LC 040 S F -55 kg 1gold Koessler Lisa  ASKÖ Kickbox-Center Graz  AUSTRIA
        2 LC 040 S F -55 kg 2sivler Zimierski Maggie  Kickboxclub Krems  AUSTRIA
        2 LC 040 S F -55 kg 3bronze Paluch Michelle  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
2 LC 041 S F -60 kg 1gold Paluch Michelle  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        2 LC 041 S F -60 kg 2sivler Hufnagl Antonia  ATSV Lenzing Sektion Kickboxen  AUSTRIA
2 LC 041 S F -60 kg Green Belt 1gold Karimi Nuria  ASKÖ Kickbox-Center Graz  AUSTRIA
        2 LC 041 S F -60 kg Green Belt 2sivler Podhraški Nika  Krapina  CROATIA
2 LC 043 S F +65 kg 1gold Ledebur Beatrice  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        2 LC 043 S F +65 kg 2sivler Aigner Cornelia  Union Kickboxclub Korneuburg  AUSTRIA
        2 LC 043 S F +65 kg 3bronze Schmidt Angelika  ASKÖ Kickboxen Hütter  AUSTRIA
        2 LC 043 S F +65 kg 3bronze Marina Mladenovic  WSG Raiffeisen Radenthein  AUSTRIA
        2 LC 043 S F +65 kg 5 Sumedinger Lisa  ASKÖ Kampfsportclub Bad Schallerbach  AUSTRIA
        2 LC 043 S F +65 kg 5 Weinstock Corinna  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        2 LC 043 S F +65 kg 5 Průchová Viktorie  Kosagym Kadan  CZECH REPUBLIC
        2 LC 043 S F +65 kg 5 Titz Annette  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        2 LC 043 S F +65 kg 9 Achleitner Christina  ASKÖ Kampfsportverein Steyr  AUSTRIA
2 LC 043 S F +65 kg Green Belt 1gold Schneider Sithà  ASKÖ Kickboxclub Leibnitz  AUSTRIA
        2 LC 043 S F +65 kg Green Belt 2sivler Brandstetter Theresa  Union Kickboxclub Korneuburg  AUSTRIA
3 KL 031 S M -63 kg 1gold Haidary Mohammad Ozair  Team Gratwein  AUSTRIA
        3 KL 031 S M -63 kg 2sivler Zoltán Windisch  Simon Gym Fertőszentmiklós Sportegyesület  HUNGARY
3 KL 032 S M -69 kg 1gold NUROVIĆ AMAR  CBS Tešanj Tešanj  BOSNIA AND HERZEGOVINA
        3 KL 032 S M -69 kg 2sivler Parwiz Haidari  Team Gratwein  AUSTRIA
3 KL 034 S M -79 kg 1gold Bertalan Levente  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        3 KL 034 S M -79 kg 2sivler Gollob Michael  Kampfsportunion Porcia  AUSTRIA
3 KL 037 S M +89 kg 1gold Trle Miralem  WKC Velden  AUSTRIA
        3 KL 037 S M +89 kg 2sivler Merzonovic Adnan  Kampfsportunion Porcia  AUSTRIA
        3 KL 037 S M +89 kg 3bronze Nešuta Tomáš  Kosagym Kadan  CZECH REPUBLIC
3 KL 040 S F -55 kg 1gold Wegscheider Anika  WKC Velden  AUSTRIA
        3 KL 040 S F -55 kg 2sivler Zimierski Maggie  Kickboxclub Krems  AUSTRIA
        3 KL 040 S F -55 kg 3bronze Paluch Michelle  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
3 KL 043 S F +65 kg 1gold Marina Mladenovic  WSG Raiffeisen Radenthein  AUSTRIA
        3 KL 043 S F +65 kg 2sivler Titz Annette  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
        3 KL 043 S F +65 kg 3bronze Weinstock Corinna  Team Tae-Kibo  AUSTRIA
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2018 (2018-09-18 22:57:18 CEST +02:00)