Results
Swiss National Tournament 2021 - Results
Search:
CSV Export
P-1 Patterns 7-9 Years Mixed 10th to 9th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-1 Patterns 7-9 Years Mixed 10th to 9th Kup
1
Laloue Justine
ITFGeneve
SWITZERLAND
P-1 Patterns 7-9 Years Mixed 10th to 9th Kup
2
Von Tobel Victoria
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-1 Patterns 7-9 Years Mixed 10th to 9th Kup
3
Ben Mimoun Abdannoor
ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI
SWITZERLAND
P-10 Patterns +18Years Male 8th to 2nd Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-10 Patterns +18Years Male 8th to 2nd Kup
1
Hunziker Jules
ITFGeneve
SWITZERLAND
P-10 Patterns +18Years Male 8th to 2nd Kup
2
Laloue John
ITFGeneve
SWITZERLAND
P-10 Patterns +18Years Male 8th to 2nd Kup
3
Pecoraro Stefano
ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI
SWITZERLAND
P-11 Patterns 12-15 Years Female 1st to 2nd Degree
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-11 Patterns 12-15 Years Female 1st to 2nd Degree
1
Züger Verena
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-11 Patterns 12-15 Years Female 1st to 2nd Degree
2
Baechler Lisa
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
P-12 Patterns +13 Years Male Black Belt 1st to 2nd Degree
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-12 Patterns +13 Years Male Black Belt 1st to 2nd Degree
1
Züger Andreas
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-12 Patterns +13 Years Male Black Belt 1st to 2nd Degree
2
Muscari Enzo
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
P-12 Patterns +13 Years Male Black Belt 1st to 2nd Degree
3
Broch Matis
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
P-12 Patterns +13 Years Male Black Belt 1st to 2nd Degree
4
Zejnullahu Arian
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-12 Patterns +13 Years Male Black Belt 1st to 2nd Degree
5
Pousse Boris
ITFGeneve
SWITZERLAND
P-2 Patterns 8 Years Mixed 8th to 6th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-2 Patterns 8 Years Mixed 8th to 6th Kup
1
Brändli Diego
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-2 Patterns 8 Years Mixed 8th to 6th Kup
2
Seiler Andreas
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-2 Patterns 8 Years Mixed 8th to 6th Kup
3
Kuzma Damina
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-3 Patterns 9 Years Mixed 8th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-3 Patterns 9 Years Mixed 8th Kup
1
Bajrami Aleena
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-3 Patterns 9 Years Mixed 8th Kup
2
Clement Edouard
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
P-3 Patterns 9 Years Mixed 8th Kup
3
Logeswaran Janujan
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-4 Patterns 10-11 Years Mixed 8th to 5th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-4 Patterns 10-11 Years Mixed 8th to 5th Kup
1
Wolfensberger Mauro
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-4 Patterns 10-11 Years Mixed 8th to 5th Kup
2
Katusic Klara
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-4 Patterns 10-11 Years Mixed 8th to 5th Kup
3
Berkay Ceylan
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-4 Patterns 10-11 Years Mixed 8th to 5th Kup
4
Kabuebue Dee-Jayck
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
P-4 Patterns 10-11 Years Mixed 8th to 5th Kup
5
Stancevic Filip
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-4 Patterns 10-11 Years Mixed 8th to 5th Kup
5
Lachat Jack
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
P-5 Patterns 11 Years Mixed 4th to 2nd Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-5 Patterns 11 Years Mixed 4th to 2nd Kup
1
Ajdarpasic Emin
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-5 Patterns 11 Years Mixed 4th to 2nd Kup
2
Wepfer Dario
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-5 Patterns 11 Years Mixed 4th to 2nd Kup
3
Olmos Kenny
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
P-5 Patterns 11 Years Mixed 4th to 2nd Kup
4
Milosevic Lea
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-5 Patterns 11 Years Mixed 4th to 2nd Kup
5
Ajdarpasic Din
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-5 Patterns 11 Years Mixed 4th to 2nd Kup
5
Kastrati Leon
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-6 Patterns + 13 Years Mixed 10th to 9th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-6 Patterns + 13 Years Mixed 10th to 9th Kup
1
Fuchs Hillary
ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI
SWITZERLAND
P-6 Patterns + 13 Years Mixed 10th to 9th Kup
2
Kurc Kayra
ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI
SWITZERLAND
P-6 Patterns + 13 Years Mixed 10th to 9th Kup
3
Boog Sarah
ITFGeneve
SWITZERLAND
P-6 Patterns + 13 Years Mixed 10th to 9th Kup
4
Zimmermann Maurice
ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI
SWITZERLAND
P-7 Patterns 13-16 Years Mixed 8th to 5th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-7 Patterns 13-16 Years Mixed 8th to 5th Kup
1
Pongracz Szerena
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-7 Patterns 13-16 Years Mixed 8th to 5th Kup
2
Carigilia Sara
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-7 Patterns 13-16 Years Mixed 8th to 5th Kup
3
Dincer Eymen
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-7 Patterns 13-16 Years Mixed 8th to 5th Kup
4
Trinkler Mara
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-8 Patterns +16 Years Female 4th to 2nd Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-8 Patterns +16 Years Female 4th to 2nd Kup
1
Bocquet Lydie
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-8 Patterns +16 Years Female 4th to 2nd Kup
2
MARGEL Floriane
ITFGeneve
SWITZERLAND
P-8 Patterns +16 Years Female 4th to 2nd Kup
3
Dziho Alma
ITFGeneve
SWITZERLAND
P-9 Patterns 12-14 Years Mixed 4th to 1st Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
P-9 Patterns 12-14 Years Mixed 4th to 1st Kup
1
Bocquet Chloé
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-9 Patterns 12-14 Years Mixed 4th to 1st Kup
2
Imola Pall
ITFGeneve
SWITZERLAND
P-9 Patterns 12-14 Years Mixed 4th to 1st Kup
3
Gomes Adrian
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
P-9 Patterns 12-14 Years Mixed 4th to 1st Kup
4
Ajdarpasic Semin
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
P-9 Patterns 12-14 Years Mixed 4th to 1st Kup
5
Huguenot Robin
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
P-9 Patterns 12-14 Years Mixed 4th to 1st Kup
5
Baechler Marion
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
P-9 Patterns 12-14 Years Mixed 4th to 1st Kup
7
Berndt Tim
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-1 Sparring 7-9 Years Mixed 10th to 9th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-1 Sparring 7-9 Years Mixed 10th to 9th Kup
1
Von Tobel Victoria
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-1 Sparring 7-9 Years Mixed 10th to 9th Kup
2
Laloue Justine
ITFGeneve
SWITZERLAND
SP-1 Sparring 7-9 Years Mixed 10th to 9th Kup
3
Figuric Ivan
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-1 Sparring 7-9 Years Mixed 10th to 9th Kup
4
Ben Mimoun Abdannoor
ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI
SWITZERLAND
SP-10 Sparring 13-14 Years Female 9th to 5th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-10 Sparring 13-14 Years Female 9th to 5th Kup
1
Trinkler Mara
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-10 Sparring 13-14 Years Female 9th to 5th Kup
2
Carigilia Sara
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-10 Sparring 13-14 Years Female 9th to 5th Kup
3
Fuchs Hillary
ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI
SWITZERLAND
SP-11 Sparring 15-17 Years Female 2nd Kup and Black Belt 45 to 50 kg
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-11 Sparring 15-17 Years Female 2nd Kup and Black Belt 45 to 50 kg
1
Baechler Lisa
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-11 Sparring 15-17 Years Female 2nd Kup and Black Belt 45 to 50 kg
2
Bocquet Lydie
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-12 Sparring +18 Years Male 8th to 5th Kup + 80kg
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-12 Sparring +18 Years Male 8th to 5th Kup + 80kg
1
Pecoraro Stefano
ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI
SWITZERLAND
SP-12 Sparring +18 Years Male 8th to 5th Kup + 80kg
2
Laloue John
ITFGeneve
SWITZERLAND
SP-13 Sparring 12-13 Years Male 4th to 1st Kup and Black Belt 45 tp 57 kg
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-13 Sparring 12-13 Years Male 4th to 1st Kup and Black Belt 45 tp 57 kg
1
Ajdarpasic Semin
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-13 Sparring 12-13 Years Male 4th to 1st Kup and Black Belt 45 tp 57 kg
2
Gomes Adrian
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-13 Sparring 12-13 Years Male 4th to 1st Kup and Black Belt 45 tp 57 kg
3
Zejnullahu Arian
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-14 Sparring +15 Years Male 2nd Kup and Black Belt 50 to 68 kg
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-14 Sparring +15 Years Male 2nd Kup and Black Belt 50 to 68 kg
1
Chresta Yanick
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-14 Sparring +15 Years Male 2nd Kup and Black Belt 50 to 68 kg
2
Züger Andreas
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-14 Sparring +15 Years Male 2nd Kup and Black Belt 50 to 68 kg
3
Broch Matis
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-14 Sparring +15 Years Male 2nd Kup and Black Belt 50 to 68 kg
4
Hunziker Jules
ITFGeneve
SWITZERLAND
SP-15 Sparring +16 Years Female 5th to 3rd Kup +70 kg
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-15 Sparring +16 Years Female 5th to 3rd Kup +70 kg
1
Pongracz Szerena
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-15 Sparring +16 Years Female 5th to 3rd Kup +70 kg
2
MARGEL Floriane
ITFGeneve
SWITZERLAND
SP-15 Sparring +16 Years Female 5th to 3rd Kup +70 kg
3
Dziho Alma
ITFGeneve
SWITZERLAND
SP-2 Sparring 8-9 Years Male 8th to 4th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-2 Sparring 8-9 Years Male 8th to 4th Kup
1
Brändli Diego
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-2 Sparring 8-9 Years Male 8th to 4th Kup
2
Ajdarpasic Din
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-2 Sparring 8-9 Years Male 8th to 4th Kup
3
Seiler Andreas
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-2 Sparring 8-9 Years Male 8th to 4th Kup
4
Logeswaran Janujan
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-3 Sparring 8-10 Years Mixed 9th to 6th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-3 Sparring 8-10 Years Mixed 9th to 6th Kup
1
Katusic Klara
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-3 Sparring 8-10 Years Mixed 9th to 6th Kup
2
Gomes Yulia
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-3 Sparring 8-10 Years Mixed 9th to 6th Kup
3
Schaefli Nikolai
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-3 Sparring 8-10 Years Mixed 9th to 6th Kup
4
Kuzma Damina
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-3 Sparring 8-10 Years Mixed 9th to 6th Kup
5
Agustoni keo
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-4 Sparring 8-10 Years Male 8th to 5th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-4 Sparring 8-10 Years Male 8th to 5th Kup
1
Wolfensberger Mauro
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-4 Sparring 8-10 Years Male 8th to 5th Kup
2
Gomes Yann
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-4 Sparring 8-10 Years Male 8th to 5th Kup
3
Bajrami Ammar
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-4 Sparring 8-10 Years Male 8th to 5th Kup
4
Clement Edouard
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-5 Sparring 11-12 Years Male 4th to 1st Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-5 Sparring 11-12 Years Male 4th to 1st Kup
1
Kastrati Leon
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-5 Sparring 11-12 Years Male 4th to 1st Kup
2
Ajdarpasic Emin
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-5 Sparring 11-12 Years Male 4th to 1st Kup
3
Wepfer Dario
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-6 Sparring 9 -11 Years Mixed 8th - 4th Kup
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-6 Sparring 9 -11 Years Mixed 8th - 4th Kup
1
Milosevic Lea
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-6 Sparring 9 -11 Years Mixed 8th - 4th Kup
2
Bajrami Aleena
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-6 Sparring 9 -11 Years Mixed 8th - 4th Kup
3
Stancevic Filip
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-7 Sparring 11-13 Years Male 8th to 3rd Kup 32 to 41 kg
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-7 Sparring 11-13 Years Male 8th to 3rd Kup 32 to 41 kg
1
Olmos Kenny
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-7 Sparring 11-13 Years Male 8th to 3rd Kup 32 to 41 kg
2
Dincer Eymen
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-7 Sparring 11-13 Years Male 8th to 3rd Kup 32 to 41 kg
3
Lachat Jack
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-7 Sparring 11-13 Years Male 8th to 3rd Kup 32 to 41 kg
4
Kabuebue Dee-Jayck
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-8 Sparring B-Youth 12-14 Years Female 4th to 1st Kup and Black Belt 38 to 47 kg
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-8 Sparring B-Youth 12-14 Years Female 4th to 1st Kup and Black Belt 38 to 47 kg
1
Züger Verena
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-8 Sparring B-Youth 12-14 Years Female 4th to 1st Kup and Black Belt 38 to 47 kg
2
Bocquet Chloé
Taekwon-Do Schule Rüti
SWITZERLAND
SP-8 Sparring B-Youth 12-14 Years Female 4th to 1st Kup and Black Belt 38 to 47 kg
3
Baechler Marion
Ecole Taekwon-Do Fribourg
SWITZERLAND
SP-9 Sparring A-Junior 13-15 Years Male 10th to 9th Kup 56 to 62 kg
Categories
Rank
Name
Club
Country
SP-9 Sparring A-Junior 13-15 Years Male 10th to 9th Kup 56 to 62 kg
1
Kurc Kayra
ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI
SWITZERLAND
SP-9 Sparring A-Junior 13-15 Years Male 10th to 9th Kup 56 to 62 kg
2
Zimmermann Maurice
ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI
SWITZERLAND
Privacy statement
|
GTC
|
Imprint
SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-06-05 09:58:20 CEST +02:00)