Results
 
Open Dutch Championships 2019 by Master Willy van de Mortel | Master Series Tournament ITF Netherlands - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
010003 Patterns Youth 6-13 F A D01 1gold AYALA TRUJILLO LUNA SILVANA ITF ÅL TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        010003 Patterns Youth 6-13 F A D01 2silver MCCUNE REBECCA TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        010003 Patterns Youth 6-13 F A D01 3bronze FARGNOLI DONATELLA GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010003 Patterns Youth 6-13 F A D01 4 DOYLE ELLE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010003 Patterns Youth 6-13 F A D01 5 MCDAID LANA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010003 Patterns Youth 6-13 F A D01 5 ROBINSON LUCY NE-SPORT TAEKWON-DO CLUB  WALES
        010003 Patterns Youth 6-13 F A D01 5 RYMASZEWSKA MARIA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 1gold GREENE EMMA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 2silver BOUYMEJJAN KHALILA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 3bronze FAASEN FLEUR TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 4 ROALDSNES TORA LIV TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 5 TER BURG SYDNEY DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 5 VEER,VANDER MYRTHE TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 5 TUPAMAHU MELLUA KOGURYO  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 5 WEALLEANS ALYSSA QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 9 GROOTVELD JILKE SOO BAK-GI  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 9 ALGOO DESTINY CHONG DO KWAN  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 9 GOLVERDINGEN BRIDGET TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 9 CROOKSTON MHAIRI GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 9 FISKE HEIDI SURNADAL NTN TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 9 GORDIJN ROOS CHONG DO KWAN  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 9 GROENEVELD ISA KOGURYO  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 9 VAN DER ZANDE IMKE TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 MURTAGH ELLA SANTRY-ITF TAEKWON-DO  IRELAND
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 SOLOVEY SOFIIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 KELLY HANNAH RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 DEN BOER AMY KOGURYO  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 VAN DEN BERK LIEKE TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 VAN DER STOK KRIZ TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 GASPAR SARAH TAEKWON- DO SO SAN  BELGIUM
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 HEHIR TIEGAN QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 SIROKVASHA ANNA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 VIKTOR ANNE SOPHIE TAEKWON-DO NORDEN  LUXEMBOURG
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 PRATNEMER LANA MAY HYONG CELJE  SLOVENIA
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 RADU AMALIA TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 ALGOO NAOMI CHONG DO KWAN  NETHERLANDS
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 PRYIMAK LIDIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 17 HUNTER SOPHIE GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 33 SAARINEN JOSEFIN RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        010004 Patterns Youth 6-13 F B G04-G01 33 FITZSIMONS AOIFE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 1gold ANEQ IBTIHAAL TAEKWON-DO ACADEMY GRAZIELLA IDILI  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 2silver MURPHY CLARA FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 3bronze NERKELUN CAROLINE SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 4 DAMASCO RICHENAYRA TWIMYO  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 5 SOKHATSKAYA SOFYA BARMER TV 1846  GERMANY
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 5 BURNS SHENAI BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 5 KEIJERS DENISE DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 5 CAPA HELIN TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 9 LEPPÄNEN JASMIN RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 9 CAPA LARA TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 9 KIEN JOSEPHINE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 9 VAN BINSBERGEN KAAT TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 9 COPELAND CARA QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 9 LTAIEF RIHAM BARMER TV 1846  GERMANY
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 9 TER BURG JERSEY DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 9 VAN EIJKEN SANDRA TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 MATTHIEU BENTHE TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 ALSHWIKH ALABD YASMEN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 KEIJERS JOËLLE DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 POWER CHLOE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 WAUTERS BO TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 MARTIN CATHERINE FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 HEUS SILKE TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 MARKUSS SOPHIE EDUCATION SPORTS  GERMANY
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 ALSHWIKH ALABD KATRIN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 WALLACE JESSICA ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 GODFRIAND ANAÏS TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 ALSHWIKH ALABD LAREN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 MATIEGA ANNA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 JALAMOV ALEXANDRA BARMER TV 1846  GERMANY
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 BELLEKOM DENISE TWIMYO  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 17 LINGERS KENYA TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 33 COX CERYS NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 33 ARTS FAYA TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 33 VISSER KIRA JUNGSHIN KWAN  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 33 LISSENBURG LYNN TAEKWONDO MIDDELBURG  NETHERLANDS
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 33 LÖDSCHACK LENI 1. WALSUMER JC  GERMANY
        010005 Patterns Youth 6-13 F C G07-G05 33 GRISSA SALSABIL SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 1gold KILLEEN WILLOW FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 2silver DIBA SARA TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 3bronze BASKAFA YASEMIN EDUCATION SPORTS  GERMANY
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 4 BROWN MADISON BRAVEHEART MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 5 BRETT EILIDH BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 5 HERRFURTH EMMA 1. WALSUMER JC  GERMANY
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 5 TENNEKES MARLEY TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 5 MANTHEY SORAYA EDUCATION SPORTS  GERMANY
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 9 KLOCHT,VANDE ROSANNE TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 9 ŻŁOBICKA ANNA LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 9 SAALMANN PHILOMENA TOSAN BAD OEYENHAUSEN  GERMANY
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 9 VD DONK MERLE TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 9 CHI LIYA DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 9 ALSHWIKH ALABD SARA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 9 POST NOOR TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 9 GEERINGS KYARA DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010006 Patterns Youth 6-13 F D G10-G08 17 HALEWIJN DEMY DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
010009 Patterns Youth 6-13 M A D01 1gold BRADWELL ALEXANDER ETA LONDON  UNITED KINGDOM
        010009 Patterns Youth 6-13 M A D01 2silver DE NYS OSCAR TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
        010009 Patterns Youth 6-13 M A D01 3bronze LYPOVETSKIY DENYS ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010009 Patterns Youth 6-13 M A D01 4 VERSPUIJ BOYD TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        010009 Patterns Youth 6-13 M A D01 5 PREYS MATTEO TAEKWON- DO SO SAN  BELGIUM
        010009 Patterns Youth 6-13 M A D01 5 MAZZOLA RAFFAELE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010009 Patterns Youth 6-13 M A D01 5 NESS OLE MARIUS TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010009 Patterns Youth 6-13 M A D01 5 SMITH RYAN BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010009 Patterns Youth 6-13 M A D01 9 ELDER JAMES RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 1gold BRETT HARVEY BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 2silver INGHAM ROSS FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 3bronze SHAW GAVIN BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 4 BIN WLADIMIR BARMER TV 1846  GERMANY
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 5 VAN DRIEL JORAN OHDOKWAN  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 5 IGNATIEVA ARSENY RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 5 RAK BOGDAN ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 5 ROELOFS DYLAN TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 9 ROALDSNES TRULS EIRIK TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 9 LAMBERT JAKE BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 9 MARTOWIRONO RAÚL TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 9 SEFRIHI MEHDI SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 9 GALVIN SHAY QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 9 LINGERS KAYDEN TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 9 GINKO LUCA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 9 MARTIN BRANDON NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 MOIR MATTHEW BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 ROSENBAUM MAX SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 VOS JULES TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 BURR CALUM BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 VAN DER VORST LUKAS DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 SUPRUN GRIGORIY ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 SLOT KOEN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 KREFFER DEEJAY SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 STREUR MATT KOGURYO  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 BOYDELL ZAK BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 VOGLER GIDEON TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 ROOT ARTUR BARMER TV 1846  GERMANY
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 TOBISCH LUCAS DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 OLSHANSKIY PHILIPP BARMER TV 1846  GERMANY
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 17 KRANZ TIJMEN TAEKWONDO MIDDELBURG  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 CARAMAZZA VINCENZO EDUCATION SPORTS  GERMANY
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 GOODMAN CHARLIE TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 LANDMAN NIEK TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 BENNANI RAYAN TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 TSOUTSANIS LUC TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 KELLER NILS JC-LANGENFELD - TAEKWON-DO  GERMANY
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 MCGOWAN EUAN QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 DOYLE ALEX RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 LISSENBURG DAMIAN TAEKWONDO MIDDELBURG  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 LAMBERT KOBI BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 SEN ALI SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 MOIR LEWIS BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 NIEUWENKAMP MARTIJN TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 BIJSTERBOSCH YESTIN TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 RING PATRIC RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 BRERTON DARRAGH RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010010 Patterns Youth 6-13 M B G04-G01 33 DE KLERK-WOLTERS JIM TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 1gold KARATZIAS ILIAS TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 2silver MARTIN JAXON NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 3bronze VAN DIJK LUCAS SOO BAK-GI  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 4 VENEMA KWINN TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 5 NIEMEIJER JENS TWIMYO  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 5 VAN SANTEN MADDOX TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 5 FLINSENBERG KJELL DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 5 POTS SAM DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 9 LTAIEF SOHEIB BARMER TV 1846  GERMANY
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 9 VAN DEN ELSEN SEM DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 9 VU RICCI TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 9 TERHAAR NAUT TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 9 DOVGAN MYKYTA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 9 KHEMAI RODI TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 9 UYSAL EFEKAN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 9 DUNNE CIAN WATERFORD TIPPERARY ITA  IRELAND
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 SLAVINEC JAN PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 SLAGER LUCAS TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 ERKENS CARLO TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 BLITTERSDORF FYNN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 ABRAMYUK MAKSYM ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 GRISSA ILIASS SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 VAN ES SJENG TAEKWON-DO CENTER DEURNE  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 ORALALP BERK TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 STOKES JOSHUA FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 KABBEDIJK JASPER TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 SPYVAK ZAHAR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 JONA PETER SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 KABBEDIJK OLIVIER TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 ELGERSMA DAMIAN TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 ROURS LOUIS TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 17 VAN ROSSUM SEBASTIAAN TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 VOYNAROVSKIY KIRILL ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 DOYLE JACK RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 LÖDSCHACK LOUIS 1. WALSUMER JC  GERMANY
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 ALEKSYEYEV ROSTYSLAV ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 THOMPSON OWEN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 COLLINS JAMES WATERFORD TIPPERARY ITA  IRELAND
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 VAN GINHOVEN MATTHEW JUNGSHIN KWAN  NETHERLANDS
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 BOUYMEJJAN AYMAN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 SOUNA SOULEY MOHAMED TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 MCGOWAN RUAIRI QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 SINYUTA ZAHAR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 JANSSENS JARON WON-HYO BELGIUM  BELGIUM
        010011 Patterns Youth 6-13 M C G07-G05 33 PRONK DIMITRI JUNGSHIN KWAN  NETHERLANDS
010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 1gold BRODY LUKE FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 2silver EDEL JAYCEN TAEKWON-DO ACADEMY GRAZIELLA IDILI  NETHERLANDS
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 3bronze VU KENJI TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 4 O LOUGHLIN DAIRE FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 5 VAN DEN BROEK LIAM TAPILATU SPORTCENTER  NETHERLANDS
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 5 VERMANDERE WARD TAEKWON- DO SO SAN  BELGIUM
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 5 JELLEMA DYON CHONG DO KWAN  NETHERLANDS
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 5 LOUKILI SOUFIAN TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 9 JANO WOJCIECH LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 9 NGUYEN JIMMY TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 9 TOSUN KEREM EDUCATION SPORTS  GERMANY
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 9 VAN VEGHEL GAVIN DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 9 FUSS LEON 1. WALSUMER JC  GERMANY
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 9 ISSAINOV DENI TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 9 SÜLLWALD JONA FINN TOSAN BAD OEYENHAUSEN  GERMANY
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 17 LINDNER ROBIN TOSAN BAD OEYENHAUSEN  GERMANY
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 17 SISSING JOEY TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 17 TENNEKES MEMPHIS TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 17 GAZIZOV TAIR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 17 UYSAL BARIS SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 17 KLOCHT,VANDE QUITEN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010012 Patterns Youth 6-13 M D G10-G08 17 ROSBERGEN MISCHA TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
010014 Patterns Junior 14-17 F A D02 1gold SJÖVALL MIRA BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        010014 Patterns Junior 14-17 F A D02 2silver DAMATO COLLIEN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010014 Patterns Junior 14-17 F A D02 3bronze MCCUNE RACHEL TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        010014 Patterns Junior 14-17 F A D02 4 BOYDELL JODIE BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010014 Patterns Junior 14-17 F A D02 5 REMILLAT-SCARPA JULIETTE PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        010014 Patterns Junior 14-17 F A D02 5 HICKEY ABI RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010014 Patterns Junior 14-17 F A D02 5 THOMPSON LILY ETA LONDON  UNITED KINGDOM
        010014 Patterns Junior 14-17 F A D02 5 BOUYMEJJAN LINA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010014 Patterns Junior 14-17 F A D02 9 POLLEFEYT MARGAUX TAEKWON- DO SO SAN  BELGIUM
010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 1gold SWINBURNE JEMMA SOUTH QUEENSFERRY TKD  SCOTLAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 2silver SMITH TAYLOR ITF FUSION  UNITED KINGDOM
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 3bronze OANA MARIA PAVEL PUMA  ROMANIA
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 4 LISTHAUG JENNY REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 5 KROGSTAD ERIKA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 5 ŽAGAR SLEMENŠEK LARISA HYONG CELJE  SLOVENIA
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 5 GUSTAFSSON EMMA FROLUNDA TKD  SWEDEN
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 5 VERSLUIS LAKEYSHA TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 9 WOHLEN FRIDA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 9 EASON-WARNER ISOBEL ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 9 EASON-WARNER EVIE ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 9 GRAVVOLD UNA LANGELAND SURNADAL NTN TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 9 OLSEN CELINE CHRISTENSEN TEAM FINNMARK  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 9 KRIEGER LEA TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 9 BERG MINA STUBBAN REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 9 ŽAGAR SLEMENŠEK ALISA HYONG CELJE  SLOVENIA
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 TIILIKAINEN NETTA TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 BIEN LAURA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 VAN LIERDE TABITHA GE-BAEK  BELGIUM
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 VD WIJNGAART LISA SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 JAKOB JENNA 1. WALSUMER JC  GERMANY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 TROUDES INJA TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 SINGLETON JAIMIE GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 EIDSKREM SANDRA TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 SLIVA MARTINA OHDOKWAN  NETHERLANDS
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 JONGEJAN SAM SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 TRACEY KATELYN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 MOON KATIE ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 V/D WIJNGAART KIKI SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 WATSON LAUREN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 BALLESTY CAOIMHE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 17 HONNINGSVÅG MARTHINE TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 SVENDSEN THEA TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 DE RIJKE MEREL KOGURYO  NETHERLANDS
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 VRIJENS TOSCA TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 MCDAID MEGAN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 ROALDSNES LINA TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 KARAVAIEVA ANHELINA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 SZANTO ANTONIA FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 OPSAL KRISTINE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 QUINN CASEY RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 RUI MINA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 HEHIR KATELYN QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 SIGURDSEN NORA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 FITZSIMONS SARAH RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 AUNVIK ADELE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 HARAM JOHNSEN CHRISTINA TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 SKOGDALEN INA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 WOHLEN INGVILD REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 HENDRICK ELLIE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 BOLLAND HEDDA LAANKE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010015 Patterns Junior 14-17 F A D01 33 BERLE AURORA DØNHEIM SURNADAL NTN TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 1gold WESTERINK DANI TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 2silver KVARAN NORA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 3bronze TENTUA QUINAYAH TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 4 HEMMER ANA TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 5 KOWALCZYK ALINA JC-LANGENFELD - TAEKWON-DO  GERMANY
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 5 ROSENBAUM JOANNE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 5 THOMPSON EMMA TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 5 KELLER AMELIE JC-LANGENFELD - TAEKWON-DO  GERMANY
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 9 COPELAND AOIBHINN QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 9 KAMPHORST MIRTHE TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 9 WILHELMSEN CELINA TEAM FINNMARK  NORWAY
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 9 HANSEN ELISA TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 9 KILLEEN ALEX FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 9 KHIMUK SOFIIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 9 OLSEN VENILD REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 9 GASPAR BEATRIZ TAEKWON- DO SO SAN  BELGIUM
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 17 WEMMERS ROBIN DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 17 GOODMAN TERRI TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 17 KROES VERA TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 17 HAAKANA MIA HOSIN SUL TAEKWON-DO  FINLAND
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 17 BARENDSWAARD MIRJAM OHDOKWAN  NETHERLANDS
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 17 ELVERUM RONJA WIKER TEAM FINNMARK  NORWAY
        010016 Patterns Junior 14-17 F B G04-G01 17 SELMES LUCY ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
010017 Patterns Junior 14-17 F D/C G08-G05 1gold MAKOVIYCHUK SOFIIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010017 Patterns Junior 14-17 F D/C G08-G05 2silver MARKETZ LEA TV BRECHTEN  GERMANY
        010017 Patterns Junior 14-17 F D/C G08-G05 3bronze RAGUNATH ISHWARY CHONG DO KWAN  NETHERLANDS
        010017 Patterns Junior 14-17 F D/C G08-G05 4 KOURTESI ANGELIKI TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010017 Patterns Junior 14-17 F D/C G08-G05 5 SIBBING ANNE TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        010017 Patterns Junior 14-17 F D/C G08-G05 5 ORALALP BELIZ TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
010020 Patterns Junior 14-17 M A D02 1gold STEINKJER INGEBRIGT REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010020 Patterns Junior 14-17 M A D02 2silver HAVERINEN UKKO BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        010020 Patterns Junior 14-17 M A D02 3bronze IKÄHEIMONEN MIRO RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        010020 Patterns Junior 14-17 M A D02 4 VAN DE VEERDONK CHRIS TAEKWON-DO ACADEMY GRAZIELLA IDILI  NETHERLANDS
        010020 Patterns Junior 14-17 M A D02 5 BAILEY AIDAN PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        010020 Patterns Junior 14-17 M A D02 5 WIIK LUKA ADRIAN TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010020 Patterns Junior 14-17 M A D02 5 STIJGER FLOYD TAEKWON-DO NIEUWEGEIN  NETHERLANDS
        010020 Patterns Junior 14-17 M A D02 5 RICKARDS PETER ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        010020 Patterns Junior 14-17 M A D02 9 AAS-BAKKE SYVER CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        010020 Patterns Junior 14-17 M A D02 9 GARNHAM GEORGE ITF FUSION  UNITED KINGDOM
        010020 Patterns Junior 14-17 M A D02 9 URWIN TOM SEFTON & LYTHAM TAEKWONDO  UNITED KINGDOM
010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 1gold LAU CHRISTOPHER TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 2silver DEMETER �?RPÁD HOSIN SUL TAEKWON-DO  FINLAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 3bronze MCAVOY HAYDEN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 4 LIND MATS TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 5 VERSTEEG JOCHEM TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 5 RADOJEVIC DANIEL TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 5 SOLLI EDVARD TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 5 DE ROVER RENS SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 9 JENSEN ESBEN RINGBU TEAM FINNMARK  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 9 SHAW JACK BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 9 BARLAND BORGAR REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 9 BÆKØ EMIL REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 9 TUITE JAMES QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 9 HOSKING CIAN ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 9 BOYDELL ETHAN BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 9 DONIESIEWICZ SZYMON PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 KVAKTUN WILLIAM BARMER TV 1846  GERMANY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 XHELADINI LONES RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 LIND MORTEN TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 LEFFERS ALEX TAPILATU SPORTCENTER  NETHERLANDS
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 FALOWSKI KAMIL RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 VAN WOGGELUM NICK SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 COX DARRYL NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 KRYVULIA ANDRII ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 BURNS JOE BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 VERSTEEG LUCAS TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 KOKKO MARKUS ESPOO TKD CLUB  FINLAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 FOLKESTAD FREDRIKSEN MARIUS TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 NESS KNUT ERIK TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 SKOGDALEN JONAS REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 MCAVOY DECLAN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 17 DUNLOP PEARSE TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 WILLERSEN DOMINIK SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 SUNDNES NICOLAI TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 YSLAND MATHIAS REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 MORRELL ARCHIE TRUE WARRIOR  UNITED KINGDOM
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 ROWE GEORGE ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 FLYNN JACK QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 LOKNA GUSTAV STAVANGER TAEKWON-DO CLUB  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 HERBERTS TOBIAS SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 MARKHUS JO ERIK TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 O KEEFFE ALEX RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 ZAGORANSKI ŽIGA PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 BRATUŠEK JAN HYONG CELJE  SLOVENIA
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 VAN DE WATERING JOEY OHDOKWAN  NETHERLANDS
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 MCKANE PATRICK TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 STIGE DAVID TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 NOTENBOOM TERENCE TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 BRERTON CIAN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 RICHARDSEN TOBIAS REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 HALISCHUK-RAMAZANOV ROLAN ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 LEHANE RUAIRI RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 IVERSEN MARIUS TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 HORAL VIKTOR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 KROGSTAD GULSETH FREDRIK CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 DELHAYE ARTHUR TKD SPORTSCHOOL CHON-JI GENT BELGIUM  BELGIUM
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 VEER,VANDER SVEN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 HASSANIPOUR DANIEL STAVANGER TAEKWON-DO CLUB  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 ALDRED RYAN ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 ZAVEC TIMOTEJ PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 XHELADINI LEARD RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 GRUNT VIDMAR MAJ HYONG CELJE  SLOVENIA
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 INDARTO BAYU OHDOKWAN  NETHERLANDS
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 33 IVANYUK ILLIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 65 BIEN BARTOSZ RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 65 REDKIN KYRYLO ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 65 VESELYI BOHDAN ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 65 GOULD JACK PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 65 HUSEBØ REMI STAVANGER TAEKWON-DO CLUB  NORWAY
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 65 BYRNE RIAN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010021 Patterns Junior 14-17 M A D01 65 GALLAGHER DANNY QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 1gold KOKKO JUUSO ESPOO TKD CLUB  FINLAND
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 2silver SKOGMO OLE JAKOB REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 3bronze HALONEN TOMI TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 4 ALANEN KALLE TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 5 TOBISCH CHRISTIAN DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 5 LOUWS DAMIAN TAEKWONDO MIDDELBURG  NETHERLANDS
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 5 TER VOERT LUCAS SOO BAK-GI  NETHERLANDS
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 5 KLOKK THOMAS TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 9 HANSEN MARKUS TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 9 SMIRNOV MAKSIM BARMER TV 1846  GERMANY
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 9 BRUSET SINDRE SURNADAL NTN TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 9 MAGUIRE CONNOR FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 9 FLYNN LUKE QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 9 VAN KRIEKEN BJORN TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 9 AAKVIK TRYGVE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 9 DANDIS DULGERU CHRISTIAN KASSEM GYM  NETHERLANDS
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 EGHUIZEN TWAN TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 HØISKAR ELIAS REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 MOHAN ANUJ KASSEM GYM  NETHERLANDS
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 VAN BOUWEL BERND WON-HYO BELGIUM  BELGIUM
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 BREWUS JAKUB LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 MEIJERINK JESPER TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 BAETSELIER JENS TAEKWON- DO SO SAN  BELGIUM
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 WESTERINK INDY TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 SCHUDDINCK RUNE TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 MCCABE JAMIE WATERFORD TIPPERARY ITA  IRELAND
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 BATS JARNO TAEKWON-DO CENTER DEURNE  NETHERLANDS
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 FUNIKOV KOSTIANTYN ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 KROES RAMON TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        010022 Patterns Junior 14-17 M B G04-G01 17 GRYTVIK ISAK JOHANSEN REGION TRØNDELAG  NORWAY
010023 Patterns Junior 14-17 M C G07-G05 1gold RINCHINOV ALTAN TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010023 Patterns Junior 14-17 M C G07-G05 2silver NARAIN DAYEN TWIMYO  NETHERLANDS
        010023 Patterns Junior 14-17 M C G07-G05 3bronze AERTS JACK CHONG DO KWAN  NETHERLANDS
        010023 Patterns Junior 14-17 M C G07-G05 4 DOEPEL AXEL RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        010023 Patterns Junior 14-17 M C G07-G05 5 BAKAEV RAHIM BARMER TV 1846  GERMANY
010024 Patterns Junior 14-17 M D G10-G08 1gold ZAKRZYK KACPER LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        010024 Patterns Junior 14-17 M D G10-G08 2silver BERGMANS DAAN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010024 Patterns Junior 14-17 M D G10-G08 3bronze VAN RHEE BENJAMIN TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        010024 Patterns Junior 14-17 M D G10-G08 4 VAN DIJK ZONNE TWIMYO  NETHERLANDS
        010024 Patterns Junior 14-17 M D G10-G08 5 DAALWIJK TIMO TWIMYO  NETHERLANDS
        010024 Patterns Junior 14-17 M D G10-G08 5 AFFARA DJAMAL TAPILATU SPORTCENTER  NETHERLANDS
        010024 Patterns Junior 14-17 M D G10-G08 5 DAVIS SUERO LIVAN TOSAN BAD OEYENHAUSEN  GERMANY
        010024 Patterns Junior 14-17 M D G10-G08 5 VAN DER LEEDEN ARON TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
010025 Patterns Senior 18+ F A D06 1gold LIND MARIELLE TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010025 Patterns Senior 18+ F A D06 2silver WILSON CARLY ETA LONDON  UNITED KINGDOM
        010025 Patterns Senior 18+ F A D06 3bronze SWAIN JENNIFER PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        010025 Patterns Senior 18+ F A D06 4 PURA MAXINE DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010025 Patterns Senior 18+ F A D06 5 SCHEFFEL VIVIANE 1. WALSUMER JC  GERMANY
        010025 Patterns Senior 18+ F A D06 5 MUSCA ANDREEA ITF BRUSSELS  BELGIUM
        010025 Patterns Senior 18+ F A D06 5 HOLTEN TINA KATRIN TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010025 Patterns Senior 18+ F A D06 5 SIVERTSVIK RITA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010025 Patterns Senior 18+ F A D06 9 SÆTRUM MARTE BRASØY TEAM FINNMARK  NORWAY
010026 Patterns Senior 18+ F A D03 1gold PÄTSI JULIA ITÄ-SUOMEN YLIOPISTON TAEKWON-DO KUOPIO  FINLAND
        010026 Patterns Senior 18+ F A D03 2silver MANZ SOFIA RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        010026 Patterns Senior 18+ F A D03 3bronze BRIDER ISABEL ETA LONDON  UNITED KINGDOM
        010026 Patterns Senior 18+ F A D03 4 GUBBELS MAARTJE DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010026 Patterns Senior 18+ F A D03 5 NETTEN PRISCILLA TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
        010026 Patterns Senior 18+ F A D03 5 WINKEN JESSICA 1. WALSUMER JC  GERMANY
        010026 Patterns Senior 18+ F A D03 5 LIND MADELEINE TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010026 Patterns Senior 18+ F A D03 5 BEHONEK LISANNE KOGURYO  NETHERLANDS
        010026 Patterns Senior 18+ F A D03 9 CARR KATRINA BOYDELL TKD  SCOTLAND
        010026 Patterns Senior 18+ F A D03 9 KIRCHER AILEEN TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
010027 Patterns Senior 18+ F A D02 1gold LORENTSEN LINN BENJAMINSEN REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 2silver NIEMINEN HETA RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 3bronze RØSSUMMOEN VILRUN OTRE TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 4 BROWN MEGAN BRAVEHEART MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 5 TROUDES BRITT TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 5 MILLER HANNA TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 5 FITZSIMONS CIARA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 5 MEDIN NANNA BREKKE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 9 VAN LEUKEN ESLI TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 9 LEHNE SARAH TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 9 JACOBS SANNE SOO BAK-GI  NETHERLANDS
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 9 HUMPHRIES KATIE NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 9 SANDE VARHOL KRISTIN TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 9 NORHEIM ANITA TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 9 HERSKEDAL VALENTINE TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 9 LAZOWSKA MALGORZATA ETA LONDON  UNITED KINGDOM
        010027 Patterns Senior 18+ F A D02 17 AYALA TRUJILLO VALERIE ITF ÅL TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
010028 Patterns Senior 18+ F A D01 1gold LI SELMA ITF ÅL TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 2silver SCHOOTS TESSA TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 3bronze HOLE ANN LINNEA TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 4 LIE INGRID TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 5 VD WIJNGAART DAPHNE SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 5 ELLA OINONEN ITÄ-SUOMEN YLIOPISTON TAEKWON-DO KUOPIO  FINLAND
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 5 MCROBERTS CATRIONA SOUTH QUEENSFERRY TKD  SCOTLAND
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 5 KLUNGERBO MARTHE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 9 MALESSA YASMIN SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 9 WESTGAARD CECILIE FOSS TEAM FINNMARK  NORWAY
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 9 SAHLBERG HEIDI HOSIN SUL TAEKWON-DO  FINLAND
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 9 WALRAEVE LEEN ITF BRUSSELS  BELGIUM
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 9 ROHRMANN JULIA BARMER TV 1846  GERMANY
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 9 MCBRIDE ERIN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 9 SINNER ANDREA SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 9 KIIKKINEN NELLI TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 17 TIMONEN KATARIINA ESPOO TKD CLUB  FINLAND
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 17 PHOW JAYMIE TRUE WARRIOR  UNITED KINGDOM
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 17 LUND INE-DESIRÉE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 17 MOURET LAURA ITF BRUSSELS  BELGIUM
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 17 CORRIGAN ABBEY RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 17 MCKAY LAUREN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 17 RAUTIO IDA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 17 SAREILA HANNA TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        010028 Patterns Senior 18+ F A D01 17 LOKE DAISY SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 1gold TAKALO TIIA ESPOO TKD CLUB  FINLAND
        010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 2silver SCHMITZ SYLVIE TAEKWON-DO NORDEN  LUXEMBOURG
        010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 3bronze KNOFF LANDE AMALIE TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 4 MARTIN SAM NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 5 ATHANASIADOU DESPINA GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 5 COX AMANDA NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 5 RYE DONNA ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 5 ÄÄRELÄ LINNEA TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 9 LUND HANNE-KRISTINE CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 9 MARTIN LOUISA FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 9 INGHAM CLAIRE FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010029 Patterns Senior 18+ F B G04-G01 9 MOLØKKEN BETTINA CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
010030 Patterns Senior 18+ F C G07-G05 1gold NIEMINEN NINA ESPOO TKD CLUB  FINLAND
        010030 Patterns Senior 18+ F C G07-G05 2silver SPENCER VICKY-LINN TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010030 Patterns Senior 18+ F C G07-G05 3bronze COLLINS STACEY WATERFORD TIPPERARY ITA  IRELAND
        010030 Patterns Senior 18+ F C G07-G05 4 CUTHBERT GILLIAN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010030 Patterns Senior 18+ F C G07-G05 5 CROOKSTON TINA GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010030 Patterns Senior 18+ F C G07-G05 5 PASCUAL ASHLEY TWIMYO  NETHERLANDS
        010030 Patterns Senior 18+ F C G07-G05 5 SAMSOEDIEN AISHA TAEKWON-DO ACADEMY GRAZIELLA IDILI  NETHERLANDS
010031 Patterns Senior 18+ F D G10-G08 1gold VERBANCK EVA TKD SPORTSCHOOL CHON-JI GENT BELGIUM  BELGIUM
        010031 Patterns Senior 18+ F D G10-G08 2silver JAMES ALICE ITF PARIS  FRANCE
        010031 Patterns Senior 18+ F D G10-G08 3bronze VISSER JUDITH JUNGSHIN KWAN  NETHERLANDS
        010031 Patterns Senior 18+ F D G10-G08 4 KNOFF CECILIE TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010031 Patterns Senior 18+ F D G10-G08 5 LACOVA HELENA TAEKWON-DO ACADEMY GRAZIELLA IDILI  NETHERLANDS
        010031 Patterns Senior 18+ F D G10-G08 5 KHAJOU SAKINA TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
010032 Patterns Senior 18+ M A D06 1gold DRANGE ESPEN TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010032 Patterns Senior 18+ M A D06 2silver WILLIAMS REUBEN ITF FUSION  UNITED KINGDOM
        010032 Patterns Senior 18+ M A D06 3bronze SWAIN ADAM PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        010032 Patterns Senior 18+ M A D06 4 DEWEY WILL ITF FUSION  UNITED KINGDOM
        010032 Patterns Senior 18+ M A D06 5 SMULLEN STEPHEN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
010033 Patterns Senior 18+ M A D03 1gold OHTONEN JONI TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        010033 Patterns Senior 18+ M A D03 2silver HOLMEN JUKKA BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        010033 Patterns Senior 18+ M A D03 3bronze HOLMEN ANTTI BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        010033 Patterns Senior 18+ M A D03 4 MANSIKKAVIITA SAMI BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        010033 Patterns Senior 18+ M A D03 5 NETTEN DIRK KOGURYO  NETHERLANDS
        010033 Patterns Senior 18+ M A D03 5 VAN DE WETERING HUBERTO TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        010033 Patterns Senior 18+ M A D03 5 GUBBELS JORG DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010033 Patterns Senior 18+ M A D03 5 COLMAN-ROBERTS EDWARD PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        010033 Patterns Senior 18+ M A D03 9 WHITE DOMINIC PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        010033 Patterns Senior 18+ M A D03 9 BROWN GILLES SOUTH QUEENSFERRY TKD  SCOTLAND
        010033 Patterns Senior 18+ M A D03 9 VIK ARNE MARTIN CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        010033 Patterns Senior 18+ M A D03 9 TUNYCK NICO TKD SPORTSCHOOL CHON-JI GENT BELGIUM  BELGIUM
010034 Patterns Senior 18+ M A D02 1gold MCROBERTS MICHAEL SOUTH QUEENSFERRY TKD  SCOTLAND
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 2silver NAURDINOV MAGOMED TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 3bronze CAIN KIERAN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 4 MÜLLER JUSTIN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 5 LOODTZ THEO TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 5 HA VINCENT DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 5 NETTELHORST KROG DIDRIK CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 5 HAAHJEM BRENDEN HÅKON TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 9 KVALSUND JON OLAV TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 9 ORANJE CODY SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 9 TØNDER LARS REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 9 HOGUAIS FABRICE ITF PARIS  FRANCE
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 9 PRITCHARD DEAN TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 9 CHACON TORREALBA TOMAS ITF BRUSSELS  BELGIUM
        010034 Patterns Senior 18+ M A D02 9 BRAND RICO TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
010035 Patterns Senior 18+ M A D01 1gold ULVESTAD OLSEN ADRIAN TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 2silver LISTHAUG JOHANNES REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 3bronze EILERTSEN JACK REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 4 HARB OMAR BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 5 MATOS FILIPE ITF PORTUGAL  PORTUGAL
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 5 RYAN DANIEL RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 5 JENSEN ROMESTRAND JARAND TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 5 HEGGEM ALEXANDER TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 9 SUMSTAD FREDRIK REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 9 JERVIS JAY GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 9 AUTIO TEEMU ITÄ-SUOMEN YLIOPISTON TAEKWON-DO KUOPIO  FINLAND
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 9 NORDBØ HEYERAAS THOMAS CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 9 HASSETT ADAM WATERFORD TIPPERARY ITA  IRELAND
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 9 ROWE MARTYN ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 9 KLUNGERBO OLE MARTIN REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010035 Patterns Senior 18+ M A D01 9 KAVANAGH LEE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 1gold JANO MICHAŁ LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 2silver ABBASPOOR ABBAS TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 3bronze BARLAND RUNE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 4 SOLLIE FREEK TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 5 SVERRE VOLL STAVANGER TAEKWON-DO CLUB  NORWAY
        010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 5 KÖSLING KEVIN TOSAN BAD OEYENHAUSEN  GERMANY
        010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 5 JAKOB SASCHA 1. WALSUMER JC  GERMANY
        010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 5 CROOKSTON SCOTT GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 9 BRASTAD SINDRE TEAM NORTHWEST  NORWAY
        010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 9 BOYENS MAXIMILIEN TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 9 BERGMANS KOEN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        010036 Patterns Senior 18+ M B G04-G01 9 ALDMLKHI MOAAZ SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
010037 Patterns Senior 18+ M C G07-G05 1gold ALSHWIKH ALABD MOHAMD SAID SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        010037 Patterns Senior 18+ M C G07-G05 2silver SCHEFFERS HAROLD DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        010037 Patterns Senior 18+ M C G07-G05 3bronze THIENPONDT KENNY WON-HYO BELGIUM  BELGIUM
        010037 Patterns Senior 18+ M C G07-G05 4 MENSCHAERT JAN TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        010037 Patterns Senior 18+ M C G07-G05 5 LEIJTEN LARS DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
010038 Patterns Senior 18+ M D G10-G08 1gold SAFAVI NIC SHERWIN OHDOKWAN  NETHERLANDS
        010038 Patterns Senior 18+ M D G10-G08 2silver STOKES DAVID FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        010038 Patterns Senior 18+ M D G10-G08 3bronze HERRFURTH RONNY 1. WALSUMER JC  GERMANY
        010038 Patterns Senior 18+ M D G10-G08 4 TAVERNIER BENJAMIN WON-HYO BELGIUM  BELGIUM
        010038 Patterns Senior 18+ M D G10-G08 5 POST EWOUT TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
020004 Sparring Youth 6-13 F A D01-D03 140-160 1gold ROBINSON LUCY NE-SPORT TAEKWON-DO CLUB  WALES
        020004 Sparring Youth 6-13 F A D01-D03 140-160 2silver FARGNOLI DONATELLA GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020004 Sparring Youth 6-13 F A D01-D03 140-160 3bronze DOYLE ELLE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020004 Sparring Youth 6-13 F A D01-D03 140-160 4 RYMASZEWSKA MARIA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020004 Sparring Youth 6-13 F A D01-D03 140-160 5 ALLAI SHEREEN KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020004 Sparring Youth 6-13 F A D01-D03 140-160 5 FOSTER GRACE TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
        020004 Sparring Youth 6-13 F A D01-D03 140-160 5 MCDAID LANA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
020005 Sparring Youth 6-13 F A D01-D03 160-170 1gold DIEFENBACH FENNE KOGURYO  NETHERLANDS
        020005 Sparring Youth 6-13 F A D01-D03 160-170 2silver AYALA TRUJILLO LUNA SILVANA ITF ÅL TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        020005 Sparring Youth 6-13 F A D01-D03 160-170 3bronze MCCUNE REBECCA TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
020008 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 0-140 1gold MURTAGH ELLA SANTRY-ITF TAEKWON-DO  IRELAND
        020008 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 0-140 2silver HEHIR TIEGAN QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020008 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 0-140 3bronze KASSEM SARA KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020008 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 0-140 4 HUNTER SOPHIE GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020008 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 0-140 5 AGCABUGA FEYZA TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 1gold COLAK RABIA KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 2silver ALGOO DESTINY CHONG DO KWAN  NETHERLANDS
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 3bronze TUPAMAHU MELLUA KOGURYO  NETHERLANDS
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 4 SIROKVASHA ANNA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 5 GORDIJN ROOS CHONG DO KWAN  NETHERLANDS
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 5 KELLY HANNAH RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 5 GREENE EMMA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 5 VAN DER STOK KRIZ TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 9 DEN BOER AMY KOGURYO  NETHERLANDS
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 9 BOUYMEJJAN KHALILA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 9 FISKE HEIDI SURNADAL NTN TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 9 GROENEVELD ISA KOGURYO  NETHERLANDS
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 9 KASSEM LINA KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020009 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 140-150 9 SOLOVEY SOFIIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
020010 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 150-160 1gold DREVIJN NIKKI SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        020010 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 150-160 2silver ROALDSNES TORA LIV TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020010 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 150-160 3bronze PRATNEMER LANA MAY HYONG CELJE  SLOVENIA
        020010 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 150-160 4 VAN DEN BERK LIEKE TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        020010 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 150-160 5 CROOKSTON MHAIRI GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020010 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 150-160 5 FAASEN FLEUR TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        020010 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 150-160 5 ALGOO NAOMI CHONG DO KWAN  NETHERLANDS
020011 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 +160 1gold VEER,VANDER MYRTHE TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020011 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 +160 2silver PRYIMAK LIDIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020011 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 +160 3bronze GOLVERDINGEN BRIDGET TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        020011 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 +160 4 WEALLEANS ALYSSA QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020011 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 +160 5 VAN DER ZANDE IMKE TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        020011 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 +160 5 TER BURG SYDNEY DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020011 Sparring Youth 6-13 F B G04-G01 +160 5 RADU AMALIA TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 1gold LÖDSCHACK LENI 1. WALSUMER JC  GERMANY
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 2silver TER BURG JERSEY DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 3bronze BURNS SHENAI BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 4 LISSENBURG LYNN TAEKWONDO MIDDELBURG  NETHERLANDS
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 5 GERRITS LINDSEY KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 5 VISSER KIRA JUNGSHIN KWAN  NETHERLANDS
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 5 JALAMOV ALEXANDRA BARMER TV 1846  GERMANY
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 5 ALSHWIKH ALABD KATRIN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 9 ALSHWIKH ALABD YASMEN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 9 CAPA LARA TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 9 MARKUSS SOPHIE EDUCATION SPORTS  GERMANY
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 9 COPELAND CARA QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020014 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 0-140 9 POWER CHLOE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 1gold MCFARLAND RUBY NE-SPORT TAEKWON-DO CLUB  WALES
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 2silver KIEN JOSEPHINE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 3bronze VAN EIJKEN SANDRA TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 4 CAPA HELIN TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 5 GODFRIAND ANAÏS TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 5 MARTIN CATHERINE FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 5 DAMASCO RICHENAYRA TWIMYO  NETHERLANDS
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 5 VAN BINSBERGEN KAAT TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 9 KEIJERS DENISE DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 9 LTAIEF RIHAM BARMER TV 1846  GERMANY
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 9 GRISSA SALSABIL SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 9 HEUS SILKE TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 9 MURPHY CLARA FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 9 NERKELUN CAROLINE SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 9 WAUTERS BO TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 9 LINGERS KENYA TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 17 LEPPÄNEN JASMIN RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        020015 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 140-150 17 WALLACE JESSICA ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
020016 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 150-160 1gold ARTS FAYA TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020016 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 150-160 2silver VAN GILS DAIMY KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020016 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 150-160 3bronze MATTHIEU BENTHE TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        020016 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 150-160 4 ALSHWIKH ALABD LAREN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020016 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 150-160 5 MATIEGA ANNA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020016 Sparring Youth 6-13 F C G07-G05 150-160 5 KEIJERS JOËLLE DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
020017 Sparring Youth 6-13 F D/C G10-G05 160-170 1gold ŻŁOBICKA ANNA LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        020017 Sparring Youth 6-13 F D/C G10-G05 160-170 2silver BELLEKOM DENISE TWIMYO  NETHERLANDS
        020017 Sparring Youth 6-13 F D/C G10-G05 160-170 3bronze SOKHATSKAYA SOFYA BARMER TV 1846  GERMANY
020019 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 0-130 1gold BROWN MADISON BRAVEHEART MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020019 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 0-130 2silver ALSHWIKH ALABD SARA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020019 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 0-130 3bronze BRETT EILIDH BOYDELL TKD  SCOTLAND
020020 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 130-140 1gold DIBA SARA TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        020020 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 130-140 2silver KILLEEN WILLOW FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        020020 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 130-140 3bronze VD DONK MERLE TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020020 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 130-140 4 MANTHEY SORAYA EDUCATION SPORTS  GERMANY
        020020 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 130-140 5 BASKAFA YASEMIN EDUCATION SPORTS  GERMANY
        020020 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 130-140 5 HERRFURTH EMMA 1. WALSUMER JC  GERMANY
020021 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 140-150 1gold POST NOOR TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020021 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 140-150 2silver KLOCHT,VANDE ROSANNE TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020021 Sparring Youth 6-13 F D G10-G08 140-150 3bronze SAALMANN PHILOMENA TOSAN BAD OEYENHAUSEN  GERMANY
020027 Sparring Youth 6-13 M A D01-D03 140-150 1gold LYPOVETSKIY DENYS ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020027 Sparring Youth 6-13 M A D01-D03 140-150 2silver TOBIN OLIVER NE-SPORT TAEKWON-DO CLUB  WALES
        020027 Sparring Youth 6-13 M A D01-D03 140-150 3bronze PREYS MATTEO TAEKWON- DO SO SAN  BELGIUM
        020027 Sparring Youth 6-13 M A D01-D03 140-150 4 CROSS ETHAN NE-SPORT TAEKWON-DO CLUB  WALES
020028 Sparring Youth 6-13 M A D01-D03 150-160 1gold BRADWELL ALEXANDER ETA LONDON  UNITED KINGDOM
        020028 Sparring Youth 6-13 M A D01-D03 150-160 2silver BATEMAN KADO TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
        020028 Sparring Youth 6-13 M A D01-D03 150-160 3bronze POWER ADAM RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020028 Sparring Youth 6-13 M A D01-D03 150-160 4 MAZZOLA RAFFAELE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
020029 Sparring Youth 6-13 M A D01-D03 +160 1gold VERSPUIJ BOYD TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020029 Sparring Youth 6-13 M A D01-D03 +160 2silver SMITH RYAN BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020029 Sparring Youth 6-13 M A D01-D03 +160 3bronze ELDER JAMES RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
020032 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 130-140 1gold TOBISCH LUCAS DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020032 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 130-140 2silver SEFRIHI MEHDI SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020032 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 130-140 3bronze DZHALAPIN MAKSYM ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020032 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 130-140 4 AGCABUGA SELIM TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
        020032 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 130-140 5 GOODMAN CHARLIE TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
        020032 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 130-140 5 LISSENBURG DAMIAN TAEKWONDO MIDDELBURG  NETHERLANDS
        020032 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 130-140 5 STREUR MATT KOGURYO  NETHERLANDS
020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 1gold GINKO LUCA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 2silver SALAME RAED TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 3bronze SHAW GAVIN BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 4 VOS JULES TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 5 MATVIYCHUK TIMOFEY ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 5 ROELOFS DYLAN TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 5 BRERTON DARRAGH RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 5 RAK BOGDAN ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 9 LAMBERT KOBI BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 9 TRIQUI AMIN TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 9 KORSAN OLEG ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 9 ALLAI YOUNES KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 9 DUPLOCK MARCUS TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 9 ROALDSNES TRULS EIRIK TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 9 LAMBERT JAKE BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 9 SEN ALI SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 17 VAN DER VORST LUKAS DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 17 DUYCK ZION TAEKWON- DO SO SAN  BELGIUM
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 17 KRANZ TIJMEN TAEKWONDO MIDDELBURG  NETHERLANDS
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 17 MOIR MATTHEW BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 17 SUPRUN GRIGORIY ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 17 BOYDELL ZAK BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020033 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 140-150 17 RMADAN IBRAHIM TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 1gold NIEUWENKAMP MARTIJN TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 2silver MCGOWAN EUAN QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 3bronze BIJSTERBOSCH YESTIN TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 4 ROSENBAUM MAX SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 5 DE KLERK-WOLTERS JIM TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 5 BOYLE JAMES TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 5 MOIR LEWIS BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 5 KREFFER DEEJAY SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 9 BURR CALUM BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 9 SLOT KOEN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 9 BIN NIKOLAJ BARMER TV 1846  GERMANY
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 9 LANDMAN NIEK TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        020034 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 150-160 9 OLSHANSKIY PHILIPP BARMER TV 1846  GERMANY
020035 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 160-170 1gold IGNATIEVA ARSENY RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        020035 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 160-170 2silver BIN WLADIMIR BARMER TV 1846  GERMANY
        020035 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 160-170 3bronze VOGLER GIDEON TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020035 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 160-170 4 ROOT ARTUR BARMER TV 1846  GERMANY
        020035 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 160-170 5 GALVIN SHAY QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020035 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 160-170 5 LINGERS KAYDEN TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        020035 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 160-170 5 BRETT HARVEY BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020035 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 160-170 9 CARAMAZZA VINCENZO EDUCATION SPORTS  GERMANY
020036 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 +170 1gold RING PATRIC RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        020036 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 +170 2silver BENNANI RAYAN TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        020036 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 +170 3bronze MARTIN BRANDON NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        020036 Sparring Youth 6-13 M B G04-G01 +170 4 INGHAM ROSS FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 1gold VU RICCI TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 2silver VOYNAROVSKIY KIRILL ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 3bronze DUNNE CIAN WATERFORD TIPPERARY ITA  IRELAND
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 4 GRISSA ILIASS SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 5 THOMPSON OWEN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 5 MARTIN JAXON NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 5 POTS SAM DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 5 COLLINS JAMES WATERFORD TIPPERARY ITA  IRELAND
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 9 SPYVAK ZAHAR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 9 KHEMAI RODI TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 9 VAN DEN ELSEN SEM DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 9 NAGEL AMI KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 9 SAHIN UTKU KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020038 Sparring Youth 6-13 M C/B G07-G01 0-140 9 KARATZIAS ILIAS TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 1gold TERHAAR NAUT TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 2silver ABRAMYUK MAKSYM ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 3bronze VAN DIJK LUCAS SOO BAK-GI  NETHERLANDS
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 4 VAN GINHOVEN MATTHEW JUNGSHIN KWAN  NETHERLANDS
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 5 ALEKSYEYEV ROSTYSLAV ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 5 BLITTERSDORF FYNN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 5 SINYUTA ZAHAR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 5 DOVGAN MYKYTA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 9 ORALALP BERK TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 9 NIEMEIJER JENS TWIMYO  NETHERLANDS
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 9 KABBEDIJK JASPER TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 9 ROURS LOUIS TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 9 JONA PETER SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 9 STOKES JOSHUA FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 17 KABBEDIJK OLIVIER TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 17 PRONK DIMITRI JUNGSHIN KWAN  NETHERLANDS
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 17 LTAIEF SOHEIB BARMER TV 1846  GERMANY
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 17 FINGLAS SHANE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020039 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 140-150 17 ERKENS CARLO TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
020040 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 150-165 1gold SLAVINEC JAN PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020040 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 150-165 2silver UYSAL EFEKAN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020040 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 150-165 3bronze BOSMAN AIDAN KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020040 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 150-165 4 FLINSENBERG KJELL DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020040 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 150-165 5 VENEMA KWINN TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        020040 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 150-165 5 MCGOWAN RUAIRI QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020040 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 150-165 5 JANSSENS JARON WON-HYO BELGIUM  BELGIUM
        020040 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 150-165 5 LÖDSCHACK LOUIS 1. WALSUMER JC  GERMANY
        020040 Sparring Youth 6-13 M C G07-G05 150-165 9 VAN ES SJENG TAEKWON-DO CENTER DEURNE  NETHERLANDS
020042 Sparring Youth 6-13 M D/C G10-G05 +170 1gold ZASEDKO VLADISLAV ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020042 Sparring Youth 6-13 M D/C G10-G05 +170 2silver VAN ROSSUM SEBASTIAAN TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020042 Sparring Youth 6-13 M D/C G10-G05 +170 3bronze SOUNA SOULEY MOHAMED TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        020042 Sparring Youth 6-13 M D/C G10-G05 +170 4 BASSIE BRENT TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
020043 Sparring Youth 6-13 M D/C G10-G05 0-130 1gold KASSEM LAHBIB KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020043 Sparring Youth 6-13 M D/C G10-G05 0-130 2silver VAN DEN BROEK LIAM TAPILATU SPORTCENTER  NETHERLANDS
        020043 Sparring Youth 6-13 M D/C G10-G05 0-130 3bronze BOUYMEJJAN AYMAN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020043 Sparring Youth 6-13 M D/C G10-G05 0-130 4 TOSUN KEREM EDUCATION SPORTS  GERMANY
020044 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 130-140 1gold LOUKILI SOUFIAN TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        020044 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 130-140 2silver VU KENJI TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        020044 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 130-140 3bronze SISSING JOEY TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020044 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 130-140 4 VAN VEGHEL GAVIN DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020044 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 130-140 5 WEINGÄRTNER LUCA EDUCATION SPORTS  GERMANY
        020044 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 130-140 5 KLOCHT,VANDE QUITEN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020044 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 130-140 5 JELLEMA DYON CHONG DO KWAN  NETHERLANDS
        020044 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 130-140 5 TENNEKES MEMPHIS TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020044 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 130-140 9 ROSBERGEN MISCHA TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
020045 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 140-150 1gold SÜLLWALD JONA FINN TOSAN BAD OEYENHAUSEN  GERMANY
        020045 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 140-150 2silver BRODY LUKE FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        020045 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 140-150 3bronze O LOUGHLIN DAIRE FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        020045 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 140-150 4 GAZIZOV TAIR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
020046 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 150-170 1gold ISSAINOV DENI TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        020046 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 150-170 2silver VERMANDERE WARD TAEKWON- DO SO SAN  BELGIUM
        020046 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 150-170 3bronze NGUYEN JIMMY TAEKWONDO VERENIGING TAEKYON HOUTEN  NETHERLANDS
        020046 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 150-170 5 LINDNER ROBIN TOSAN BAD OEYENHAUSEN  GERMANY
        020046 Sparring Youth 6-13 M D G10-G08 150-170 5 FUSS LEON 1. WALSUMER JC  GERMANY
020049 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-45 1gold BARADA TYRA PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020049 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-45 2silver JAKOB JENNA 1. WALSUMER JC  GERMANY
        020049 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-45 3bronze HENDRICK ELLIE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020049 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-45 4 EASON-WARNER EVIE ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        020049 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-45 5 REMILLAT-SCARPA JULIETTE PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        020049 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-45 5 SMITH TAYLOR ITF FUSION  UNITED KINGDOM
020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 1gold DE RIJKE MEREL KOGURYO  NETHERLANDS
        020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 2silver KROGSTAD ERIKA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 3bronze OLSEN CELINE CHRISTENSEN TEAM FINNMARK  NORWAY
        020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 4 SWINBURNE JEMMA SOUTH QUEENSFERRY TKD  SCOTLAND
        020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 5 HICKEY ABI RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 5 LABRIE PIA KOGURYO  NETHERLANDS
        020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 5 TIILIKAINEN NETTA TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 5 BERG MINA STUBBAN REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 9 THOMPSON LILY ETA LONDON  UNITED KINGDOM
        020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 9 QUINN CASEY RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 9 BOUYMEJJAN LINA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020050 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 45-50 9 FITZSIMONS SARAH RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 1gold LABRIE YRA KOGURYO  NETHERLANDS
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 2silver LEHANE ISABEL RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 3bronze EASON-WARNER ISOBEL ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 4 WOHLEN INGVILD REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 5 OANA MARIA PAVEL PUMA  ROMANIA
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 5 KRIEGER LEA TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 5 KARAVAIEVA ANHELINA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 5 BALLESTY CAOIMHE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 9 BERLE AURORA DØNHEIM SURNADAL NTN TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 9 MCCUNE RACHEL TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 9 KITEK NINA HYONG CELJE  SLOVENIA
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 9 FERREY AMIE-ELIZABETH ETA LONDON  UNITED KINGDOM
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 9 SLIVA MARTINA OHDOKWAN  NETHERLANDS
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 9 BIEN LAURA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 9 GRAVVOLD UNA LANGELAND SURNADAL NTN TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 17 MCDAID MEGAN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020051 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 50-55 17 SVENDSEN THEA TEAM WEST NORWAY  NORWAY
020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 1gold ŽAGAR SLEMENŠEK ALISA HYONG CELJE  SLOVENIA
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 2silver ŽAGAR SLEMENŠEK LARISA HYONG CELJE  SLOVENIA
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 3bronze SJÖVALL MIRA BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 4 DAMATO COLLIEN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 5 BOYDELL JODIE BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 5 MOON KATIE ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 5 SZANTO ANTONIA FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 5 TRACEY KATELYN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 9 GRIMSMO INGEBORG SØRVIK SURNADAL NTN TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 9 BATEMAN AELLA TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 9 VD WIJNGAART LISA SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 9 HONNINGSVÅG MARTHINE TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 9 HEHIR KATELYN QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 9 LISTHAUG JENNY REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 9 BOK ISIS KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 9 TROUDES INJA TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
        020052 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 55-60 17 MCGRATH RACHEL RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
020053 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 60-65 1gold LOBREGT SYLVANA TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020053 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 60-65 2silver V/D WIJNGAART KIKI SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        020053 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 60-65 3bronze KENJALO MAŠA HYONG CELJE  SLOVENIA
        020053 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 60-65 4 SKOGDALEN INA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020053 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 60-65 5 MAGEE CLAIRE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
020054 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +65 1gold WATSON LAUREN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020054 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +65 2silver SINGLETON JAIMIE GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020054 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +65 3bronze OPSAL KRISTINE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020054 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +65 5 HARAM JOHNSEN CHRISTINA TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020054 Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +65 5 EIDSKREM SANDRA TEAM NORTHWEST  NORWAY
020056 Sparring Junior 14-17 F B G04-G01 0-50 1gold KHIMUK SOFIIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020056 Sparring Junior 14-17 F B G04-G01 0-50 2silver WESTERINK DANI TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        020056 Sparring Junior 14-17 F B G04-G01 0-50 3bronze GOODMAN TERRI TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
020057 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 50-55 1gold KROES VERA TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        020057 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 50-55 2silver JAKI RIMA PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020057 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 50-55 3bronze KILLEEN ALEX FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        020057 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 50-55 4 COPELAND AOIBHINN QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020057 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 50-55 5 WILHELMSEN CELINA TEAM FINNMARK  NORWAY
        020057 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 50-55 5 MARKETZ LEA TV BRECHTEN  GERMANY
        020057 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 50-55 5 ELVERUM RONJA WIKER TEAM FINNMARK  NORWAY
020058 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 55-60 1gold HAAKANA MIA HOSIN SUL TAEKWON-DO  FINLAND
        020058 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 55-60 2silver BARENDSWAARD MIRJAM OHDOKWAN  NETHERLANDS
        020058 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 55-60 3bronze KELLER AMELIE JC-LANGENFELD - TAEKWON-DO  GERMANY
        020058 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 55-60 4 BEKKAOUI ABIR KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020058 Sparring Junior 14-17 F C/B G05-G01 55-60 5 OLSEN VENILD REGION TRØNDELAG  NORWAY
020059 Sparring Junior 14-17 F B G04-G01 +60 1gold HEMMER ANA TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        020059 Sparring Junior 14-17 F B G04-G01 +60 2silver PASCOE SEREN NE-SPORT TAEKWON-DO CLUB  WALES
        020059 Sparring Junior 14-17 F B G04-G01 +60 3bronze WEMMERS ROBIN DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020059 Sparring Junior 14-17 F B G04-G01 +60 4 KVARAN NORA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020059 Sparring Junior 14-17 F B G04-G01 +60 5 HANSEN ELISA TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020059 Sparring Junior 14-17 F B G04-G01 +60 5 ROSENBAUM JOANNE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020059 Sparring Junior 14-17 F B G04-G01 +60 5 SELMES LUCY ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
020061 Sparring Junior 14-17 F C G07-G05 0-50 1gold MAKOVIYCHUK SOFIIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020061 Sparring Junior 14-17 F C G07-G05 0-50 2silver ORALALP BELIZ TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020061 Sparring Junior 14-17 F C G07-G05 0-50 3bronze ROEST NENA KASSEM GYM  NETHERLANDS
020066 Sparring Junior 14-17 F D/C G10-G05 +65 1gold NEUMAN INSHELLY KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020066 Sparring Junior 14-17 F D/C G10-G05 +65 2silver STRIJKERT CHELLA KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020066 Sparring Junior 14-17 F D/C G10-G05 +65 3bronze GERRITS BRITTNEY KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020066 Sparring Junior 14-17 F D/C G10-G05 +65 4 KOURTESI ANGELIKI TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        020066 Sparring Junior 14-17 F D/C G10-G05 +65 5 SIBBING ANNE TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 1gold POWER JAMIE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 2silver HORAL VIKTOR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 3bronze GRUNT VIDMAR MAJ HYONG CELJE  SLOVENIA
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 4 MCAVOY DECLAN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 5 TROUGHTON JAMES ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 5 BYRNE RIAN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 5 ALLAI MOHAMED ADIL KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 5 CHEREDNICHENKO NAZAR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 9 JAMSEK GROBELNIK NIK PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 9 GALLAGHER DANNY QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 9 LEFFERS ALEX TAPILATU SPORTCENTER  NETHERLANDS
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 9 FOSTER WILL TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 9 LIND MATS TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 9 SHAW JACK BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 9 LEHANE RUAIRI RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020073 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-50 9 HOSKING CIAN ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 1gold ZAGORANSKI ŽIGA PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 2silver IEVSIEIEV YEGOR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 3bronze TUITE JAMES QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 4 ISSA MOHAMMAD BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 5 HASSANIPOUR DANIEL STAVANGER TAEKWON-DO CLUB  NORWAY
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 5 BRATUŠEK JAN HYONG CELJE  SLOVENIA
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 5 VESELYI BOHDAN ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 5 BAILEY AIDAN PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 9 BRERTON CIAN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 9 KRYVULIA ANDRII ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 9 ALDRED RYAN ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 9 GOULD SAM PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 9 MCAVOY HAYDEN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 9 NOTENBOOM TERENCE TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 9 ELDER ADAM RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 9 ROWE GEORGE ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 17 VAN WOGGELUM NICK SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        020074 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 50-56 17 O KEEFFE ALEX RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 1gold ZAVEC TIMOTEJ PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 2silver KABILOVIC KEMAL HYONG CELJE  SLOVENIA
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 3bronze HOJS SVEN PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 4 RICKARDS PETER ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 5 TRIQUI ANIS TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 5 DE ROVER RENS SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 5 FLYNN JACK QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 5 GOULD JACK PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 9 LAU CHRISTOPHER TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 9 VAN STEEN MATS TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 9 STEINKJER INGEBRIGT REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 9 BOK IVAR KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 9 COX DARRYL NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 9 JENSEN ESBEN RINGBU TEAM FINNMARK  NORWAY
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 9 DOYLE LUKE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 9 MARKHUS JO ERIK TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 NESS KNUT ERIK TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 DUPLOCK JOSHUA TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 BURNS JOE BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 HAVE, TEN JORT TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 DONIESIEWICZ SZYMON PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 IKÄHEIMONEN MIRO RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 RADOJEVIC DANIEL TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 IVANYUK ILLIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 ELKHUIZEN BRANDON TAEKWONDO VERENIGING RAMSOEBHAG  NETHERLANDS
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 MCKANE PATRICK TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 SOLLI EDVARD TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 YSLAND MATHIAS REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 VAN STEEN RENS TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 HEKKERS SIMON TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        020075 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 56-62 17 KHAN JAMES TAEKWONDO SPORTS ASSOCIATION  UNITED KINGDOM
020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 1gold VAN DE VEERDONK CHRIS TAEKWON-DO ACADEMY GRAZIELLA IDILI  NETHERLANDS
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 2silver GARNHAM GEORGE ITF FUSION  UNITED KINGDOM
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 3bronze KUZMIN ARTUR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 4 HALISCHUK-RAMAZANOV ROLAN ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 5 LOKNA GUSTAV STAVANGER TAEKWON-DO CLUB  NORWAY
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 5 BÆKØ EMIL REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 5 DUNLOP PEARSE TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 5 XHELADINI LONES RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 9 CARR KEVIN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 9 ALLAI MAROUANE KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 9 BOYDELL ETHAN BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 9 HAVERINEN UKKO BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 9 CACIA MIKAEL PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 9 HUSEBØ REMI STAVANGER TAEKWON-DO CLUB  NORWAY
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 9 LANS JOB SOO BAK-GI  NETHERLANDS
        020076 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 62-68 17 IVERSEN MARIUS TEAM WEST NORWAY  NORWAY
020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 1gold FALOWSKI KAMIL RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 2silver BIEN BARTOSZ RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 3bronze MORRELL ARCHIE TRUE WARRIOR  UNITED KINGDOM
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 4 SKOGDALEN JONAS REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 5 VAN WENSEM MART TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 5 MAFFEI THOMAS BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 5 TYUTYUNNYK OLEKSANDR PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 5 REDKIN KYRYLO ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 9 DELHAYE ARTHUR TKD SPORTSCHOOL CHON-JI GENT BELGIUM  BELGIUM
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 9 BOTSYUN NIKITA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 9 SUNDNES NICOLAI TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 9 LIND MORTEN TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 9 HERBERTS TOBIAS SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 9 VEER,VANDER SVEN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 9 FOLKESTAD FREDRIKSEN MARIUS TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 9 RICHARDSEN TOBIAS REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 17 URWIN TOM SEFTON & LYTHAM TAEKWONDO  UNITED KINGDOM
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 17 VOITOVYCH OLEKSIY ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020077 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 68-75 17 KROGSTAD GULSETH FREDRIK CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
020078 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +75 1gold XHELADINI LEARD RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020078 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +75 2silver KOKKO MARKUS ESPOO TKD CLUB  FINLAND
        020078 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +75 3bronze FINGLAS JOSHUA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020078 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +75 4 WILLERSEN DOMINIK SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020078 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +75 5 STIGE DAVID TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020078 Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +75 5 WIIK LUKA ADRIAN TEAM NORTHWEST  NORWAY
020079 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 0-50 1gold BIAN NABERNIK PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020079 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 0-50 2silver KLIJN LUCAS TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020079 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 0-50 3bronze SEREDA DMYTRO ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020079 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 0-50 4 BAETSELIER JENS TAEKWON- DO SO SAN  BELGIUM
        020079 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 0-50 5 TOBISCH CHRISTIAN DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020079 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 0-50 5 DANDIS DULGERU CHRISTIAN KASSEM GYM  NETHERLANDS
020080 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 50-56 1gold TARASENKO DAVYD ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020080 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 50-56 2silver BATS JARNO TAEKWON-DO CENTER DEURNE  NETHERLANDS
        020080 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 50-56 3bronze VAN BOUWEL BERND WON-HYO BELGIUM  BELGIUM
        020080 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 50-56 4 AAKVIK TRYGVE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020080 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 50-56 5 SMIRNOV MAKSIM BARMER TV 1846  GERMANY
020081 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 56-62 1gold KOKKO JUUSO ESPOO TKD CLUB  FINLAND
        020081 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 56-62 2silver ALANEN KALLE TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        020081 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 56-62 3bronze KROES RAMON TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        020081 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 56-62 4 HANSEN MARKUS TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020081 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 56-62 5 VAN KRIEKEN BJORN TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        020081 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 56-62 5 FLYNN LUKE QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        020081 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 56-62 5 EGHUIZEN TWAN TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        020081 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 56-62 9 KLOKK THOMAS TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020081 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 56-62 9 GET EDUARD NWTU LANDESKADER  GERMANY
020082 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 62-68 1gold MEULEN TEUN SOO BAK-GI  NETHERLANDS
        020082 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 62-68 2silver SKOGMO OLE JAKOB REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020082 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 62-68 3bronze SPERREVIK FRANK SEBASTIAN TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020082 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 62-68 4 BERTELSEN JOAKIM TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020082 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 62-68 5 AZIRI NAKI PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020082 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 62-68 5 HØISKAR ELIAS REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020082 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 62-68 5 BRUSET SINDRE SURNADAL NTN TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        020082 Sparring Junior 14-17 M C/B G07-G01 62-68 5 FUNIKOV KOSTIANTYN ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
020083 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 68-75 1gold GRYTVIK ISAK JOHANSEN REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020083 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 68-75 2silver LOUWS DAMIAN TAEKWONDO MIDDELBURG  NETHERLANDS
        020083 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 68-75 3bronze LIOUZHRI AMIN KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020083 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 68-75 5 WESTERINK INDY TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        020083 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 68-75 5 MAGUIRE CONNOR FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
020084 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 +75 1gold ARTS TYGO TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020084 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 +75 2silver BREWUS JAKUB LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        020084 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 +75 3bronze ZARUBA MYHAYLO ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020084 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 +75 4 MOHAN ANUJ KASSEM GYM  NETHERLANDS
        020084 Sparring Junior 14-17 M B G04-G01 +75 5 HENRAATH NICK DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
020086 Sparring Junior 14-17 M C G07-G05 0-56 1gold RINCHINOV ALTAN TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        020086 Sparring Junior 14-17 M C G07-G05 0-56 2silver AERTS JACK CHONG DO KWAN  NETHERLANDS
        020086 Sparring Junior 14-17 M C G07-G05 0-56 3bronze VAN VEELEN JORICK KOGURYO  NETHERLANDS
        020086 Sparring Junior 14-17 M C G07-G05 0-56 5 NARAIN DAYEN TWIMYO  NETHERLANDS
020092 Sparring Junior 14-17 M D G10-G08 0-62 1gold VAN RHEE BENJAMIN TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020092 Sparring Junior 14-17 M D G10-G08 0-62 2silver BERGMANS DAAN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020092 Sparring Junior 14-17 M D G10-G08 0-62 3bronze WTYKŁO JAKUB LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        020092 Sparring Junior 14-17 M D G10-G08 0-62 5 VAN DIJK ZONNE TWIMYO  NETHERLANDS
020095 Sparring Junior 14-17 M D G10-G08 +62 1gold ZAKRZYK KACPER LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        020095 Sparring Junior 14-17 M D G10-G08 +62 2silver DAVIS SUERO LIVAN TOSAN BAD OEYENHAUSEN  GERMANY
        020095 Sparring Junior 14-17 M D G10-G08 +62 3bronze VAN DER LEEDEN ARON TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
        020095 Sparring Junior 14-17 M D G10-G08 +62 5 DAALWIJK TIMO TWIMYO  NETHERLANDS
020097 Sparring Senior 18+ F B/A G01-D06 0-50 1gold METTINEN NITA TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        020097 Sparring Senior 18+ F B/A G01-D06 0-50 2silver COONGHE NAOMI RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020097 Sparring Senior 18+ F B/A G01-D06 0-50 3bronze RØSSUMMOEN VILRUN OTRE TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020097 Sparring Senior 18+ F B/A G01-D06 0-50 4 KNOFF LANDE AMALIE TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020097 Sparring Senior 18+ F B/A G01-D06 0-50 5 LI SELMA ITF ÅL TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        020097 Sparring Senior 18+ F B/A G01-D06 0-50 5 AVRAMENKO ANASTASIIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
020098 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 50-56 1gold DELROCK SAM KOGURYO  NETHERLANDS
        020098 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 50-56 2silver LEHNE SARAH TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
        020098 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 50-56 3bronze CARR KATRINA BOYDELL TKD  SCOTLAND
        020098 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 50-56 4 FITZSIMONS CIARA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020098 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 50-56 5 IVERSEN STINE TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020098 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 50-56 5 PÄTSI JULIA ITÄ-SUOMEN YLIOPISTON TAEKWON-DO KUOPIO  FINLAND
        020098 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 50-56 5 LIE INGRID TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020098 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 50-56 9 NIEMINEN HETA RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        020098 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 50-56 9 BROWN MEGAN BRAVEHEART MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020098 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 50-56 9 NORHEIM ANITA TEAM WEST NORWAY  NORWAY
020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 1gold GUBBELS MAARTJE DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 2silver MAURITZ LIZA KOGURYO  NETHERLANDS
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 3bronze KLUNGERBO MARTHE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 4 LEHANE SARAH RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 5 MILLER HANNA TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 5 VAN DER MEULEN ROSALIE TWIMYO  NETHERLANDS
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 5 VAN LEUKEN ESLI TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 5 KONIK KAROLINA LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 9 CORRIGAN ABBEY RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 9 TIMONEN KATARIINA ESPOO TKD CLUB  FINLAND
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 9 WESTGAARD CECILIE FOSS TEAM FINNMARK  NORWAY
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 9 HAGATUN CHRISTINE TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 9 WINKEN JESSICA 1. WALSUMER JC  GERMANY
        020099 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 56-62 9 HOLE ANN LINNEA TEAM WEST NORWAY  NORWAY
020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 1gold WOUTERS SHANNON KOGURYO  NETHERLANDS
        020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 2silver SINNER ANDREA SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 3bronze RAUTIO IDA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 4 MALESSA YASMIN SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 5 NETTEN PRISCILLA TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
        020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 5 HERSKEDAL VALENTINE TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 5 HUMPHRIES KATIE NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 5 MEDIN NANNA BREKKE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 9 MOTTERSHEAD ROMY ETA LONDON  UNITED KINGDOM
        020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 9 MCBRIDE ERIN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 9 MOURET LAURA ITF BRUSSELS  BELGIUM
        020100 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 62-68 9 LAZOWSKA MALGORZATA ETA LONDON  UNITED KINGDOM
020101 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 68-75 1gold SEMB HELENE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020101 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 68-75 2silver SCHEFFEL VIVIANE 1. WALSUMER JC  GERMANY
        020101 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 68-75 3bronze STAAL ROMY TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020101 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 68-75 4 MAGEE MAEVE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
020102 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +75 1gold MEPPELDER NINA KOGURYO  NETHERLANDS
        020102 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +75 2silver PHOW JAYMIE TRUE WARRIOR  UNITED KINGDOM
        020102 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +75 3bronze TROUDES BRITT TAEKWON-DO ACADEMY LEERDAM  NETHERLANDS
        020102 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +75 4 MC KAY KLOE GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020102 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +75 5 JENŠTERLE JERNEJA PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020102 Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +75 5 LOKE DAISY SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
020105 Sparring Senior 18+ F C/B G07-G01 0-62 1gold ÄÄRELÄ LINNEA TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        020105 Sparring Senior 18+ F C/B G07-G01 0-62 2silver LYER SILVIA NWTU LANDESKADER  GERMANY
        020105 Sparring Senior 18+ F C/B G07-G01 0-62 3bronze PASCUAL ASHLEY TWIMYO  NETHERLANDS
        020105 Sparring Senior 18+ F C/B G07-G01 0-62 4 CROOKSTON TINA GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020105 Sparring Senior 18+ F C/B G07-G01 0-62 5 ATHANASIADOU DESPINA GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020105 Sparring Senior 18+ F C/B G07-G01 0-62 5 INGHAM CLAIRE FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        020105 Sparring Senior 18+ F C/B G07-G01 0-62 5 NIEMINEN NINA ESPOO TKD CLUB  FINLAND
020106 Sparring Senior 18+ F B G04-G01 +62 1gold KHOUGIANI PALWASHA TAEKWONDO VERENIGING RAMSOEBHAG  NETHERLANDS
        020106 Sparring Senior 18+ F B G04-G01 +62 2silver MARTIN SAM NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        020106 Sparring Senior 18+ F B G04-G01 +62 3bronze COX AMANDA NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES - MWBA  SCOTLAND
        020106 Sparring Senior 18+ F B G04-G01 +62 4 RYE DONNA ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        020106 Sparring Senior 18+ F B G04-G01 +62 5 MARTIN LOUISA FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
        020106 Sparring Senior 18+ F B G04-G01 +62 5 TAKALO TIIA ESPOO TKD CLUB  FINLAND
020114 Sparring Senior 18+ F D/C G08-G05 +62 1gold COYSMAN VANNESSA TKD SPORTSCHOOL CHON-JI GENT BELGIUM  BELGIUM
        020114 Sparring Senior 18+ F D/C G08-G05 +62 2silver SAMSOEDIEN AISHA TAEKWON-DO ACADEMY GRAZIELLA IDILI  NETHERLANDS
        020114 Sparring Senior 18+ F D/C G08-G05 +62 3bronze SPENCER VICKY-LINN TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020114 Sparring Senior 18+ F D/C G08-G05 +62 4 VISSER JUDITH JUNGSHIN KWAN  NETHERLANDS
        020114 Sparring Senior 18+ F D/C G08-G05 +62 5 CUTHBERT GILLIAN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
020116 Sparring Senior 18+ F D G10-G08 50-56 1gold JAMES ALICE ITF PARIS  FRANCE
        020116 Sparring Senior 18+ F D G10-G08 50-56 2silver LACOVA HELENA TAEKWON-DO ACADEMY GRAZIELLA IDILI  NETHERLANDS
        020116 Sparring Senior 18+ F D G10-G08 50-56 3bronze KHAJOU SAKINA TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 1gold MCROBERTS MICHAEL SOUTH QUEENSFERRY TKD  SCOTLAND
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 2silver EILERTSEN JACK REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 3bronze DAVIES TOM NE-SPORT TAEKWON-DO CLUB  WALES
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 4 DEWEY WILL ITF FUSION  UNITED KINGDOM
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 5 WILLIAMS REUBEN ITF FUSION  UNITED KINGDOM
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 5 KESTI RUFUS RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 5 NETTELHORST KROG DIDRIK CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 5 KOTIAGIN ALEX NWTU LANDESKADER  GERMANY
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 9 LISOW TIMOFEJ NWTU LANDESKADER  GERMANY
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 9 CHRIDI ALI BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 9 PASCUZZO PABLO ITF BRUSSELS  BELGIUM
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 9 NETTEN DIRK KOGURYO  NETHERLANDS
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 9 JENSEN ROMESTRAND JARAND TEAM NORTHWEST  NORWAY
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 9 SOLOVEY VITALII ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 9 LOODTZ THEO TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 9 KAVANAGH LEE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 17 MAZZOLA FEDERICO RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 17 HA VINCENT DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 17 MATOS FILIPE ITF PORTUGAL  PORTUGAL
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 17 MARTENS DAIKO TAEKYON BERGHEM  NETHERLANDS
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 17 CAIN KIERAN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        020122 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-63 17 ORANJE CODY SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
020123 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 63-70 1gold GUBBELS JORG DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020123 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 63-70 2silver GAZVODA NEJC PROFICIOGROUP HWARANG MARIBOR  SLOVENIA
        020123 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 63-70 3bronze NORDBØ HEYERAAS THOMAS CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        020123 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 63-70 4 HOLMEN ANTTI BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        020123 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 63-70 5 TURUNEN PAULI ITÄ-SUOMEN YLIOPISTON TAEKWON-DO KUOPIO  FINLAND
        020123 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 63-70 5 BOYCHUK MARKO ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020123 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 63-70 5 LEBERL ZACK ETA LONDON  UNITED KINGDOM
        020123 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 63-70 9 KADDOURI JAOUAD TAEKWON-DO TEAM VRIJSEN  NETHERLANDS
        020123 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 63-70 9 BURLEY DAVID SEFTON & LYTHAM TAEKWONDO  UNITED KINGDOM
        020123 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 63-70 9 MANKINEN MIKKO TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        020123 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 63-70 9 GHERBI OUALID KASSEM GYM  NETHERLANDS
020124 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 70-78 1gold NAURDINOV MAGOMED TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        020124 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 70-78 2silver SÆLE LUDVIG REGION TRØNDELAG  NORWAY
        020124 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 70-78 3bronze RMADAN AHMED TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
        020124 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 70-78 4 RINTANEN ANTTI ESPOO TKD CLUB  FINLAND
020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 1gold SŁODKOWSKI BARTOSZ LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 2silver RMADAN AL - AMIN TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
        020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 3bronze DEMCHYSHYN DANYLO ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 4 SMULLEN STEPHEN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 5 SHIKONGO TINO BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 5 ROEST STEVEN SUNG ZANG GRONINGEN  NETHERLANDS
        020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 5 TAYLOR NICOLAS ITF BRUSSELS  BELGIUM
        020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 5 RYAN DANIEL RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 9 PRITCHARD DEAN TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 9 HASSETT ADAM WATERFORD TIPPERARY ITA  IRELAND
        020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 9 BROWN GILLES SOUTH QUEENSFERRY TKD  SCOTLAND
        020125 Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +78 9 O ROURKE SHANE TRUE WARRIOR  UNITED KINGDOM
020129 Sparring Senior 18+ M B G04-G01 63-70 1gold NOOMEN DAAN OHDOKWAN  NETHERLANDS
        020129 Sparring Senior 18+ M B G04-G01 63-70 2silver ABBASPOOR ABBAS TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        020129 Sparring Senior 18+ M B G04-G01 63-70 3bronze CROOKSTON SCOTT GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
020130 Sparring Senior 18+ M B G04-G01 70-78 1gold SVERRE VOLL STAVANGER TAEKWON-DO CLUB  NORWAY
        020130 Sparring Senior 18+ M B G04-G01 70-78 2silver OSTEUX EMILE TAEKWON- DO SO SAN  BELGIUM
        020130 Sparring Senior 18+ M B G04-G01 70-78 3bronze BRASTAD SINDRE TEAM NORTHWEST  NORWAY
020131 Sparring Senior 18+ M B G04-G01 78-85 1gold SOLLIE FREEK TAEKWON-DO SCHOOL MARTOWIRONO  NETHERLANDS
        020131 Sparring Senior 18+ M B G04-G01 78-85 2silver ALDMLKHI MOAAZ SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020131 Sparring Senior 18+ M B G04-G01 78-85 3bronze KÖSLING KEVIN TOSAN BAD OEYENHAUSEN  GERMANY
020135 Sparring Senior 18+ M D/C G10-G05 0-70 1gold ALSHWIKH ALABD MOHAMD SAID SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        020135 Sparring Senior 18+ M D/C G10-G05 0-70 2silver TAVERNIER BENJAMIN WON-HYO BELGIUM  BELGIUM
        020135 Sparring Senior 18+ M D/C G10-G05 0-70 3bronze THIENPONDT KENNY WON-HYO BELGIUM  BELGIUM
020137 Sparring Senior 18+ M C G07-G05 70-85 1gold LEIJTEN LARS DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        020137 Sparring Senior 18+ M C G07-G05 70-85 2silver MENSCHAERT JAN TAEKWON-DO CLUB GENT  BELGIUM
        020137 Sparring Senior 18+ M C G07-G05 70-85 3bronze SCHEFFERS HAROLD DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
020143 Sparring Senior 18+ M D G10-G08 70-85 1gold JANZEN JASON TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020143 Sparring Senior 18+ M D G10-G08 70-85 2silver SHAMMOUT ADHAM SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        020143 Sparring Senior 18+ M D G10-G08 70-85 3bronze STOKES DAVID FINGAL TAEKWONDO  IRELAND
020144 Sparring Senior 18+ M D/C G10-G05 +85 1gold LEEFLANG MIKE TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        020144 Sparring Senior 18+ M D/C G10-G05 +85 2silver POST EWOUT TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        020144 Sparring Senior 18+ M D/C G10-G05 +85 3bronze SAFAVI NIC SHERWIN OHDOKWAN  NETHERLANDS
030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 1gold LABRIE YRA KOGURYO  NETHERLANDS
        030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 2silver DE RIJKE MEREL KOGURYO  NETHERLANDS
        030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 3bronze KARAVAIEVA ANHELINA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 4 FERREY AMIE-ELIZABETH ETA LONDON  UNITED KINGDOM
        030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 5 EASON-WARNER ISOBEL ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 5 MCCUNE RACHEL TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 9 TIILIKAINEN NETTA TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 9 BIEN LAURA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 9 WOHLEN INGVILD REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 9 MCDAID MEGAN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 9 BALLESTY CAOIMHE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030001 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 0-55 9 TRIFONOVA KSENIYA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 1gold ŽAGAR SLEMENŠEK LARISA HYONG CELJE  SLOVENIA
        030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 2silver ŽAGAR SLEMENŠEK ALISA HYONG CELJE  SLOVENIA
        030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 3bronze LABRIE POM KOGURYO  NETHERLANDS
        030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 4 KENJALO MAŠA HYONG CELJE  SLOVENIA
        030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 5 MOON KATIE ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 5 VAN DEN BOSCH JACKIE TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 5 VD WIJNGAART LISA SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 5 LISTHAUG JENNY REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 9 DAMATO COLLIEN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 9 MAGEE CLAIRE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 9 SKOGDALEN INA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030002 Overall Sparring Junior 14-17 F A D01-D03 +55 9 TRACEY KATELYN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 1gold RICKARDS PETER ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 2silver TUITE JAMES QUIN & WEST CLARE TKD  IRELAND
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 3bronze IVANYUK ILLIA ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 4 STEINKJER INGEBRIGT REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 5 DONIESIEWICZ SZYMON PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 5 VAN STEEN RENS TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 5 HEKKERS SIMON TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 5 DOYLE LUKE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 9 BYRNE RIAN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 9 MARKHUS JO ERIK TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 9 YSLAND MATHIAS REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 9 POWER JAMIE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 9 JENSEN ESBEN RINGBU TEAM FINNMARK  NORWAY
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 9 TROUGHTON JAMES ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 9 HOSKING CIAN ALL ENGLAND TAEKWON-DO ASSOCIATION  ENGLAND
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 9 VAN STEEN MATS TEAM CARVALHO SPORTS / TS AMSTERDAM  NETHERLANDS
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 17 HASSANIPOUR DANIEL STAVANGER TAEKWON-DO CLUB  NORWAY
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 17 VESELYI BOHDAN ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 17 MCKANE PATRICK TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 17 LAU CHRISTOPHER TAEKWON-DO IN NAE DO KWAN  NETHERLANDS
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 17 O KEEFFE ALEX RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030003 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 0-62 17 KRYVULIA ANDRII ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 1gold FALOWSKI KAMIL RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 2silver KUZMIN ARTUR ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 3bronze VEER,VANDER SVEN TV HWA RANGDO - ZEEWOLDE  NETHERLANDS
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 4 LIND MORTEN TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 5 XHELADINI LONES RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 5 LOKNA GUSTAV STAVANGER TAEKWON-DO CLUB  NORWAY
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 5 VAN DE VEERDONK CHRIS TAEKWON-DO ACADEMY GRAZIELLA IDILI  NETHERLANDS
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 5 DUNLOP PEARSE TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 9 VOITOVYCH OLEKSIY ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 9 REDKIN KYRYLO ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 9 MORRELL ARCHIE TRUE WARRIOR  UNITED KINGDOM
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 9 CARR KEVIN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 9 BIEN BARTOSZ RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 9 XHELADINI LEARD RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 17 BÆKØ EMIL REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 17 FINGLAS JOSHUA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 17 KIVIRANTA TINO TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 17 IVERSEN MARIUS TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 17 HALISCHUK-RAMAZANOV ROLAN ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 17 CACIA MIKAEL PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        030004 Overall Sparring Junior 14-17 M A D01-D03 +62 17 SKOGDALEN JONAS REGION TRØNDELAG  NORWAY
030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 1gold GUBBELS MAARTJE DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 2silver KONIK KAROLINA LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 3bronze HOLE ANN LINNEA TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 4 HAGATUN CHRISTINE TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 5 IVERSEN STINE TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 5 MILLER HANNA TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 5 KLUNGERBO MARTHE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 9 CORRIGAN ABBEY RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 9 METTINEN NITA TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 9 COONGHE NAOMI RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 9 NORHEIM ANITA TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 9 WESTGAARD CECILIE FOSS TEAM FINNMARK  NORWAY
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 9 LEHANE SARAH RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 9 FITZSIMONS CIARA RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 17 WINKEN JESSICA 1. WALSUMER JC  GERMANY
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 17 TIMONEN KATARIINA ESPOO TKD CLUB  FINLAND
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 17 RØSSUMMOEN VILRUN OTRE TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030005 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 0-62 17 DELROCK SAM KOGURYO  NETHERLANDS
030006 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +62 1gold MEPPELDER NINA KOGURYO  NETHERLANDS
        030006 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +62 2silver SEMB HELENE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030006 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +62 3bronze MEDIN NANNA BREKKE REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030006 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +62 4 WOUTERS SHANNON KOGURYO  NETHERLANDS
        030006 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +62 5 MAGEE MAEVE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030006 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +62 5 MC KAY KLOE GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        030006 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +62 5 RAUTIO IDA REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030006 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +62 5 LOKE DAISY SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        030006 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +62 9 SCHEFFEL VIVIANE 1. WALSUMER JC  GERMANY
        030006 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +62 9 PHOW JAYMIE TRUE WARRIOR  UNITED KINGDOM
        030006 Overall Sparring Senior 18+ F A D01-D06 +62 9 MCBRIDE ERIN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 1gold SOLOVEY VITALII ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 2silver NORDBØ HEYERAAS THOMAS CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 3bronze ORANJE CODY SPORTSCHOOL TIM KOOL  NETHERLANDS
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 4 TURUNEN PAULI ITÄ-SUOMEN YLIOPISTON TAEKWON-DO KUOPIO  FINLAND
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 5 EILERTSEN JACK REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 5 LISOW TIMOFEJ NWTU LANDESKADER  GERMANY
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 5 GUBBELS JORG DIFESA SPORTS  NETHERLANDS
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 5 KAVANAGH LEE RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 9 LOODTZ THEO TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 9 KESTI RUFUS RASBUDO ITF TAEKWON-DO RF  FINLAND
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 9 BURLEY DAVID SEFTON & LYTHAM TAEKWONDO  UNITED KINGDOM
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 9 MANKINEN MIKKO TAMPERE TAEKWON-DO  FINLAND
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 9 NETTELHORST KROG DIDRIK CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 9 BOYCHUK MARKO ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        030007 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 0-70 17 MAZZOLA FEDERICO RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 1gold DEMCHYSHYN DANYLO ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 2silver RINTANEN ANTTI ESPOO TKD CLUB  FINLAND
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 5 JACOBSEN VEGARD CORNELL TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 5 GIPLING JOMAR REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 5 SŁODKOWSKI BARTOSZ LKS SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 5 NAURDINOV MAGOMED TEAM WEST NORWAY  NORWAY
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 9 DEMCHYSHYN RUSLAN ALL UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 9 PRITCHARD DEAN TAEKWON-DO NORTHERN IRELAND  NORTHERN IRELAND
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 9 RMADAN AL - AMIN TAN GUN SPORTS E.V.  GERMANY
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 9 COLMAN-ROBERTS EDWARD PUMA ENGLAND  UNITED KINGDOM
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 9 MALMSTRÖM TEEMU ITÄ-SUOMEN YLIOPISTON TAEKWON-DO KUOPIO  FINLAND
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 9 RYAN DANIEL RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 9 SÆLE LUDVIG REGION TRØNDELAG  NORWAY
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 17 SMULLEN STEPHEN RIVER VALLEY NEWLANDS TAEKWON DO  IRELAND
        030008 Overall Sparring Senior 18+ M A D01-D06 +70 17 VIK ARNE MARTIN CHRISTIANIA NTN TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-12-08 06:37:29 CET +01:00)