Results
 
CAMPIONATO NAZIONALE FITAE-ITF 2019 - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
Combattimento Bambini 6-7 Bianche -125+125cm 1gold Omarini Raul extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Bianche -125+125cm 2silver Puglisi Sebastian extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Bianche -125+125cm 3bronze Provenziani Cristiano extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Bianche -125+125cm 3bronze Ortona Serena ASDRESALIO  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Bianche -125+125cm 5 MANNO BRANDO asd four kicks  ITALY
Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi +125cm 1gold RAVASCHIERI ANTONIO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi +125cm 2silver COTEANU ALEXANDRU asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi +125cm 3bronze Fabbri Vittoria extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi +125cm 3bronze Misserville Ludovico Romano A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi +125cm 5 LUPSE GIORGIO asd four kicks  ITALY
Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi -125cm 1gold Ingoglia Irma ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi -125cm 2silver MARCHETTI NICOLE asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi -125cm 3bronze Barbati Giuseppe ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135+135cm 1gold LUPI OSCAR asd ju-che cecina  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135+135cm 2silver OCCHIPINTI IRIS ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135+135cm 3bronze GUTTADAURO CHLOE ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135+135cm 3bronze CHIRICA PAUL COSMIN asd four kicks  ITALY
Combattimento Bambini 8-9 Blu-Rosse +135cm 1gold Iannaccone Alessandro extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Blu-Rosse +135cm 2silver Ceccato Andrea asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
Combattimento Bambini 8-9 Blu-Rosse -135cm 1gold Siano Leonardo ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Blu-Rosse -135cm 2silver Marin Christian A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Blu-Rosse -135cm 3bronze Bubba Samuele A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 1gold Miele Tiziano extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 2silver mozzato marco A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 3bronze Montagnani Samuele ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 3bronze SCACCHIA FEDERICO asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 5 Gazzetta Asia Leila A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 5 Sabato Nicola ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 5 BALTAG ARIANNA asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 5 Scibelli Paolino ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 9 HRYADIL SAMUEL asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 9 Ortona Aurora ASDRESALIO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 9 Masini Claudio Andrea asd Body Line Lab  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 9 Romei Alessandro ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm 9 Masini Lorenzo David asd Body Line Lab  ITALY
Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 1gold Mezzetti Andrea extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 2silver Cascioli Daniele Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 3bronze Pasquali Daniele extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 3bronze GENCARELLI GIANFILIPPO extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 5 VAIA ALESSANDRO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 5 ULIVI GIOVANNI asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 5 VANNESCHI GIANMARIA asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 5 CAPOLONGO ALESSANDRO asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 9 Mancini Marta ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 9 Napolitano Marco ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 9 Fronzoni Gaia Carola ASDRESALIO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 9 LAROSA SOFIA asd ju-che cecina  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 9 GIOVANI GABRIELE ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 9 COMANDUCCI ALESSANDRO asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 9 Greco Guglielmo ASDRESALIO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm 9 AMBROSINO SALVATORE ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Combattimento Bambini F 10-11 Blu-Nere +145cm 1gold Barattieri Rebecca A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Blu-Nere +145cm 2silver Roggi Greta Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Blu-Nere +145cm 3bronze BUCCI GIULIA asd ju-che cecina  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Blu-Nere +145cm 3bronze Salzarulo Gaia ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Blu-Nere +145cm 5 Di Giorgio Ginevra ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
Combattimento Bambini F 10-11 Blu-Nere -145cm 1gold CERCIELLO FABIANA asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Blu-Nere -145cm 2silver Monopoli Chiara extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Blu-Nere -145cm 3bronze Borraccino Kristel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Blu-Nere -145cm 3bronze Cutolo Martina Joy Sport Guidonia  ITALY
Combattimento Bambini F 10-11 Gialle-Verdi +145cm 1gold Forli Giulia ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Gialle-Verdi +145cm 2silver Toncelli Matilde ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Gialle-Verdi +145cm 3bronze cazzato anna A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Gialle-Verdi +145cm 3bronze frigo gaia A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Gialle-Verdi +145cm 5 Daino Stella ASDRESALIO  ITALY
Combattimento Bambini F 10-11 Gialle-Verdi -145cm 1gold Ingoglia Ilde ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Gialle-Verdi -145cm 2silver CATALDO ROSANNA CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Gialle-Verdi -145cm 3bronze MANNO MORGANA asd four kicks  ITALY
Combattimento Bambini M 10-11 Bianche-Verdi +145cm 1gold Dal Canto Robin ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Bianche-Verdi +145cm 2silver Marcon Andrea asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Bianche-Verdi +145cm 3bronze GENTILE LUCA RAYMOND asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Bianche-Verdi +145cm 3bronze Rossi Christian asd Body Line Lab  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Bianche-Verdi +145cm 5 SCACCHIA RICCARDO asd four kicks  ITALY
Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere +145cm 1gold Donofrio Riccardo ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere +145cm 2silver FARINA MICHELE CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere +145cm 3bronze Santella Andrea ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere +145cm 3bronze De Felice Mirko asd Body Line Lab  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere +145cm 5 Iacomi Adriano Joy Sport Guidonia  ITALY
Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145cm 1gold VARANO ENRICO asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145cm 2silver Bocchiola Cristian ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145cm 3bronze ANSELMI FLAVIO extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145cm 3bronze Coscia Federico asd Body Line Lab  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145cm 5 Valenti Alessandro ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145cm 5 Salvucci Gabriele Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145cm 5 Carriero Massimo asd Body Line Lab  ITALY
Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 1gold PETRONE ANTONIO CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 2silver FERRARO ANTONIO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 3bronze Soldà Alessandro A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 3bronze MEOZZI GIOVANNI asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 5 Moisa Alexandru A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 5 LENDANO LUCA CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 5 Benigno Lorenzo ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 5 Benigno Tiziano ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 9 LUIGI D ANGELO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 9 D Amico Simone A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 9 Marcon Andrea asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 9 Napolitano Riccardo ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 9 RIVOLI LUCA CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 9 caporossi nicola A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi -145cm 9 Scanferla Alex A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle +55 1gold DESOLEI ANNA ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle +55 2silver Strianese Sabrina asd Body Line Lab  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle -45 1gold cesarotto irene A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle -45 2silver AMBROSINO LEDA ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle -45 3bronze De Franceschi Sofia ASD TKD ACADEMY  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle -55 1gold MALATESTA ALESSIA A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle -55 2silver CHIN ALICE ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle -55 3bronze destro valentina A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle -55 3bronze MALORGIO ELENA asd hirundines padova team  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Rosse-Nere +55 1gold BREGOLIN GINEVRA ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Rosse-Nere +55 2silver Bove Sara ASD MMA  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Rosse-Nere +55 3bronze Aliperti Felicia ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Rosse-Nere -45 1gold Roggi Viola Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Rosse-Nere -45 2silver Criscuolo Alessia A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Rosse-Nere -45 3bronze CADONI ELISA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu +55 1gold Nannini Domitilla ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu +55 2silver Menicagli Giulia ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu +55 3bronze Angelini Chiara ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -45 1gold Tasin Giulia a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -45 2silver Borraccino Raffaella A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -45 3bronze piccirilli alessia A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -45 3bronze BONECHI MARGHERITA asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -45 5 Mazzanti Elena extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -45 5 schiavo rachele A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -55 1gold Polzella Arianna ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -55 2silver Checcucci Valeria Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -55 3bronze Martellacci Sephora ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -55 3bronze Santucci Mariasole ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -55 5 TRINCHESE ROSSELLA ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -55 5 De Zotti Giada TAEKWONDO SAONARA  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle +60 1gold CARNIANI GABRIELE asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle +60 2silver Bortolami Andrea TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle +60 3bronze Calabrese Nicolò A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 1gold Baradas Janus A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 2silver Cerroni Luca A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 3bronze Alsuleiman Nadim A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 3bronze ancona andrea A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 5 CHIN ALESSIO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 5 BONSO MANUEL ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 5 LUCCHETTI GABRIELE ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 5 Citi Luca Junior ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 9 Pallaro Mattia asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 9 ANGELO DE PASCALI TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 9 NENCIATI LORENZO asd ju-che cecina  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 9 POSTIGLIONE MATTEO CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 9 Bianchi Alessandro ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52 9 Masi Nicolò A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -60 1gold Cipolletti Alessandro CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -60 2silver LUPO SIMONE Born to Fly A.s.d  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -60 3bronze CHIN ALICE ASD MAD TEAM  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere +60 1gold Meggiorin Marco ACCADEMIA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere +60 2silver marcheselli luca A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere +60 3bronze Caramiello Vincenzo G. CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere +60 3bronze Maggi Manuel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere +60 5 COLUCCI STEFANO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere +60 5 Fornesi Damiano Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere +60 5 CARLI LORENZO ASD MAD TEAM  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 1gold Mulas Michelangelo ACCADEMIA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 2silver Pepe Gianluca A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 3bronze CAPOLONGO SAMUELE asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 3bronze CADELANO STEFANO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 5 Breviglieri Filippo asd Body Line Lab  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 5 Niero Nicola Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 5 IACOVAZZO ALESSANDRO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 5 Nalli Davide Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 9 Sisti Alessandro Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 9 MIRABILE FRANCESCO CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 9 Iannaccone Guido extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 9 SPADON ELIA ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 9 BAGLIONI MARCO asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 9 Repele Filippo extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 9 Pietrini Thomas asd Body Line Lab  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52 9 Martella Alessio ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -60 1gold Catturini Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -60 2silver Mazza Gabriele A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60 1gold Guerrini Marco ASD Kosmos Club - Pisa  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60 2silver TIGRATO CHRISTIAN TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60 3bronze NUNZELLA FRANCESCO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60 3bronze CERCIELLO ANTONIO asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60 5 DE PASCALI COSIMO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60 5 COTEANU SIMONE asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60 5 De Carlo Daniel A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 1gold Giuliano Simone CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 2silver Scanferla Erik A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 3bronze MUNGIANU GABRIELE TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 3bronze MUSOTTO ANTONIO asd ju-che cecina  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 5 USAI LORENZO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 5 Crosti Da Silva Francesco Vittorio extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 5 BARABANI MATTEO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 5 BUCCIARELLI RICCARDO asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 9 Fabrizi Cristiano extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 9 SPINOZZI FEDERICO asd ju-che cecina  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 9 Palma Giordano extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52 9 Di Micco Riccardo A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -60 1gold MAURO ALFONSO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -60 2silver ROSATO DAMIANO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -60 3bronze RUOTOLO MARIO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -60 3bronze Giordano Gennaro ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Combattimento Cadetti-Juniores F 12-17 Rosse-Nere -55 1gold DERIU AURORA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Cadetti-Juniores F 12-17 Rosse-Nere -55 2silver BONAVOLTA GEMMA asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti-Juniores F 12-17 Rosse-Nere -55 3bronze picello gioia asd hirundines padova team  ITALY
        Combattimento Cadetti-Juniores F 12-17 Rosse-Nere -55 3bronze Piroli Elenora Maria extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Cadetti-Juniores F 12-17 Rosse-Nere -55 5 MONTANARI MARIACHIARA ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Combattimento Cadetti-Juniores F 12-17 Rosse-Nere -55 5 SERBANOIU SERENA ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Combattimento Cadetti-Juniores F 12-17 Rosse-Nere -55 5 Iorio Maria Caterina Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Cadetti-Juniores F 12-17 Rosse-Nere -55 5 Marino Carlotta Joy Sport Guidonia  ITALY
Combattimento Juniores F 15-17 Bianche-Gialle +50 1gold zorzi petra A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Bianche-Gialle +50 2silver Bucciol Lisa a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Bianche-Gialle +50 3bronze NJOKU CHERIL CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Bianche-Gialle +50 3bronze Di Fonsi Camilla ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Bianche-Gialle +50 5 Zambon Sara A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -50 1gold Flamini Sara Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -50 2silver Flamini Gaia Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -50 3bronze MARCHESIN ASIA KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -50 3bronze MURRU IRENE TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -50 5 BEGGIATO ANGELICA ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -60-65 1gold OLIVERIO FRANCESCA extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -60-65 2silver Mazurek Alessandra extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -60-65 3bronze Cassese Assunta ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -60-65 3bronze CARAMIELLO SARA ANNA CREW FIGHTERS  ITALY
Combattimento Juniores F 15-17 Verdi-Blu +50 1gold TELESCA LISA ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Verdi-Blu +50 2silver CIOCIA MARILENA ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Gialle +70 1gold FERRANTE GABRIELE TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Gialle +70 2silver Ceccarini Federico asd Body Line Lab  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Gialle -56 1gold rossato daniele A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Gialle -56 2silver Tiberia Massimiliano A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Gialle -56 3bronze ADALDO CLAUDIO CREW FIGHTERS  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Gialle -62 1gold ARAPI KRISTIAN TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Gialle -62 2silver Sgambato Giuseppe ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -50 1gold Campagnolo Giuliano a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -50 2silver Amadei Mirko Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -50 3bronze MIGLIACCIO LORENZO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56 1gold TATTI PIERLUGI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56 2silver GERINA MATTEO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56 3bronze SACCON MATTIA ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56 3bronze Buno Jireh Angelo extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56 5 Citi Stefano Enzo ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56 5 Jin Francesco ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56 5 BRIGNOLA RAFFAELE CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56 5 Cammarota Antonio CREW FIGHTERS  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62 1gold Langella Alessio ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62 2silver AMMENDOLA RAFFAELE CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62 3bronze De Andreis Matteo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62 3bronze Foresi Nicolò Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62 5 Arrigoni Joshua A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62 5 Picchi Federico ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62 5 CERCIELLO LUIGI asd four kicks  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62 5 Del Vento Matteo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68 1gold Saccomanno Lucas A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68 2silver Guerrieri Daniele A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68 3bronze Valdivia Sebastian extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68 3bronze Barcari Alexandru A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68 5 BARRELLA PIETRO ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68 5 Vitale Claudio Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68 5 Biocca Cesidio ASD MMA  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -75+75 1gold De Ponto Alessandro ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -75+75 2silver Franchini Davide ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -75+75 3bronze ZANETTI LUIGI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu +70 1gold VIANELLO SEBASTIANO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu +70 2silver BOVO MARCO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu +70 3bronze Skula Tarik a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu +70 3bronze Riccardi Gerardo Simone ASD MMA  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu +70 5 Quezada Riccardo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu +70 5 magnelli gabriele A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu +70 5 Rofani Matteo ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -56 1gold COSSU MATTEO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -56 2silver PICCINNI FRANCESCO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -56 3bronze Itan Jahic ASD TEAM SANTANIELLO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -56 3bronze Romano Alessandro CREW FIGHTERS  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -62 1gold ASOLARI PIETRO ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -62 2silver Pompa Damiano Joy Sport Guidonia  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -62 3bronze Ismaili Omar asd Body Line Lab  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -62 3bronze OLIVIERI ALESSIO extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -62 5 BITTETTI GIANPIERO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -62 5 BORTOLOZZO NICOLO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -62 5 AMMENDOLA GABRIELE CREW FIGHTERS  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -70 1gold Guetto Gennaro CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -70 2silver ARCIDIACONO LUIGI CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -70 3bronze simonetto giovanni A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -70 3bronze ghirardo marco A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Verdi-Blu -70 5 buonasera andrea A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Combattimento Juniores-Seniores F 15+ Bianche-Verdi -55 1gold TEGON ALICE Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Juniores-Seniores F 15+ Bianche-Verdi -55 2silver COZZI FRANCESCA CREW FIGHTERS  ITALY
Combattimento Seniores F 18+ Bianche-Verdi +55 1gold Lauri Giada Born to Fly A.s.d  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Bianche-Verdi +55 2silver Avezzù Agnese Centro Taekwon-do Jungshin  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Bianche-Verdi +55 3bronze pecchielan linda A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Combattimento Seniores F 18+ Blu-Rosse +55 1gold DI CRESCE MANUELA extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Blu-Rosse +55 2silver GIRALDO GIULIA ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Blu-Rosse +55 3bronze PELUSO SAVERIA ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Blu-Rosse +55 3bronze Bin Valeria TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Blu-Rosse +55 5 cecchinato marta A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Combattimento Seniores F 18+ Blu-Rosse -55 1gold Casarin Martina Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Blu-Rosse -55 2silver De Cesare Sala Roberta A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
Combattimento Seniores F 18+ Nere -50 1gold Galli Clara A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Nere -50 2silver De Andreis Elisa A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Nere -50 3bronze SERINO PASQUALINA SILVIA ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Combattimento Seniores F 18+ Nere -56 1gold Cancedda Eleonora ACCADEMIA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Nere -56 2silver Dominici Sara Joy Sport Guidonia  ITALY
Combattimento Seniores F 18+ Nere -62 1gold Atzeni Anastasia ACCADEMIA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Nere -62 2silver De Rossi Giulia Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Nere -62 3bronze Biagetti Rebecca ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Nere -62 3bronze Hughes Favilli Valentina ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Combattimento Seniores F 18+ Nere -68+75 1gold Mori Matilde asd Body Line Lab  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Nere -68+75 2silver VENDITTI SARA extremefightersrome  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi +75 1gold Barbosa Da Silva Gabriel extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi +75 2silver ERMINI DANIELE asd four kicks  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi +75 3bronze Carmazzi Andrea ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi +75 3bronze MARTINO RICCARDO ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi +75 5 Visentin Fabio A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -65 1gold Niero Andrea Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -65 2silver FORNASIERO GIACOMO ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -65 3bronze Borrelli Antonio asd Body Line Lab  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -65 3bronze PIVATO DAVIDE ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -65 5 de giovanni dario A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -65 5 Gatti Gabriele extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -65 5 foti tobia A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -65 5 Cappotto Pierfrancesco extremefightersrome  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -75 1gold Deidda Marco A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -75 2silver camilleri francesco A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -75 3bronze APICELLA LUIGI TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Verdi -75 3bronze Fresco Christian ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Blu-Rosse +75 1gold Monaco Niccolò asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Blu-Rosse +75 2silver Casonato Patrick A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Blu-Rosse -65 1gold AMATO GIULIANO CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Blu-Rosse -65 2silver Valdivia Enrico extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Blu-Rosse -65 3bronze Favaro Andrea Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Blu-Rosse -65 3bronze BARRELLA SIMONE ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Blu-Rosse -65 5 Di Renzo Stefano ASD MMA  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Blu-Rosse -75 1gold Bernardi Carlo Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Blu-Rosse -75 2silver Zuccolotto Alberto A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Blu-Rosse -75 3bronze LUCCARELLI ANTONIO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Blu-Rosse -75 3bronze GAZZOLA MICHELE KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Nere +85 1gold ZANELLA MATTIA TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere +85 2silver Zilio Enrico TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere +85 3bronze Iovane Luca Giuseppe ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere +85 3bronze PIRRAZZO GIULIANO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere +85 5 Barbato Gabriele asd Body Line Lab  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Nere -57 1gold Bonfante Andrea A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -57 2silver Campagnolo Fabrizio a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Nere -63 1gold nechifor luis enrico A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -63 2silver Bragoni Gianluca extremefightersrome  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Nere -70 1gold Bos Timothy extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -70 2silver ZABOTTO LEONARDO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -70 3bronze Albini Manuel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -70 3bronze Vedoato Devid a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -70 5 capone alessandro A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -70 5 ALESSANDRO DI FRANCO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -70 5 PIZZELLA LUIGI ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -70 5 Pecchia Luca A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -70 9 Camerotto Thomas a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -70 9 CARILLO VINCENZO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Nere -78 1gold castelnuovo alessandro extremefightersrome  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -78 2silver PILLONI STEFANO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -78 3bronze Dearovski Alis Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -78 3bronze Cazzaniga Bruno Born to Fly A.s.d  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -78 5 cucchelli matteo A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -78 5 IACOVIELLO GIOELE asd ju-che cecina  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -78 5 Davide Musu asd Body Line Lab  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -78 5 capone andrea A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Nere -85 1gold barbiero giorgio A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -85 2silver VITIELLO GIROLAMO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -85 3bronze PALAZZINI RICCARDO asd four kicks  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Nere -85 3bronze Zamponi Stefano ASD TEAM SANTANIELLO  ITALY
Combattimento Tradizionale Seniores 1gold MixedMartialArts.it(Di Profio, Santilli) ASD MMA  ITALY
        Combattimento Tradizionale Seniores 2silver TKD SARDEGNA Junior(PILLONI, TATTI) TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Tradizionale Seniores 3bronze TKD SARDEGNA adulti(FENUCCIO, LAI) TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
Forme Bambini 10-11 Bianche 1gold Giovannini Chantal A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Bianche 2silver GENTILE LUCA RAYMOND asd four kicks  ITALY
Forme Bambini 10-11 Blu 1gold VARANO ENRICO asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 2silver Roggi Greta Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 3bronze Salvucci Gabriele Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 3bronze Cutolo Martina Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 5 Coscia Federico asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 5 Di Giorgio Ginevra ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 5 CERCIELLO FABIANA asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 5 Barattieri Rebecca A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 9 Salzarulo Gaia ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 9 BUCCI GIULIA asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 9 De Felice Mirko asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 9 ANSELMI FLAVIO extremefightersrome  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 9 Santella Andrea ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Blu 9 Prosdocimi Gabriele Joy Sport Guidonia  ITALY
Forme Bambini 10-11 Gialle 1gold RIVOLI LUCA CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle 2silver MANNO MORGANA asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle 3bronze cazzato anna A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle 3bronze Rossi Christian asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle 5 Soldà Alessandro A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle 5 Daino Stella ASDRESALIO  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle 5 D Amico Simone A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle 5 FERRARO ANTONIO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle 9 SCACCHIA RICCARDO asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle 9 Vanni Lorenzo asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle 9 caporossi nicola A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle 9 frigo gaia A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Forme Bambini 10-11 Rosse 1gold Valenti Alessandro ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Rosse 2silver Donofrio Riccardo ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Rosse 3bronze FARINA MICHELE CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Rosse 3bronze Bocchiola Cristian ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Rosse 5 Borraccino Kristel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Rosse 5 Carriero Massimo asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Rosse 5 Monopoli Chiara extremefightersrome  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Rosse 5 Iacomi Adriano Joy Sport Guidonia  ITALY
Forme Bambini 10-11 Verdi 1gold Scanferla Alex A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 2silver Moisa Alexandru A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 3bronze PETRONE ANTONIO CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 3bronze Forli Giulia ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 5 Toncelli Matilde ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 5 LUIGI D ANGELO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 5 Ingoglia Ilde ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 5 CATALDO ROSANNA CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 9 Marcon Andrea asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 9 MEOZZI GIOVANNI asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 9 Napolitano Riccardo ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 9 Benigno Lorenzo ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 9 LENDANO LUCA CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 9 Dal Canto Robin ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi 9 Benigno Tiziano ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
Forme Bambini 6-7 Bianche 1gold Provenziani Cristiano extremefightersrome  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Bianche 2silver Omarini Raul extremefightersrome  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Bianche 3bronze BIBBIANI DANIEL asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Bianche 3bronze Ortona Serena ASDRESALIO  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Bianche 5 MEZZANOTTE CARLOTTI EDOARDO asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Bianche 5 Puglisi Sebastian extremefightersrome  ITALY
Forme Bambini 6-7 Gialle-Verdi 1gold MANNO BRANDO asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle-Verdi 2silver LUPSE GIORGIO asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle-Verdi 3bronze Misserville Ludovico Romano A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle-Verdi 3bronze Fabbri Vittoria extremefightersrome  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle-Verdi 5 Ingoglia Irma ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle-Verdi 5 RAVASCHIERI ANTONIO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle-Verdi 5 COTEANU ALEXANDRU asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle-Verdi 5 MARCHETTI NICOLE asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle-Verdi 9 Barbati Giuseppe ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Forme Bambini 8-9 Bianche 1gold LUPI OSCAR asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche 2silver CHIRICA PAUL COSMIN asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche 3bronze OCCHIPINTI IRIS ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche 3bronze GUTTADAURO CHLOE ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Forme Bambini 8-9 Blu-Rosse 1gold Marin Christian A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Blu-Rosse 2silver Bubba Samuele A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Blu-Rosse 3bronze Iannaccone Alessandro extremefightersrome  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Blu-Rosse 3bronze Ceccato Andrea asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Blu-Rosse 5 Siano Leonardo ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
Forme Bambini 8-9 Gialle 1gold CAPOLONGO ALESSANDRO asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 2silver ULIVI GIOVANNI asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 3bronze ROMANO MATTEO asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 3bronze Bellezza Tommaso extremefightersrome  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 5 SCACCHIA FEDERICO asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 5 Giannessi Claudia ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 5 COMANDUCCI ALESSANDRO asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 5 Ortona Aurora ASDRESALIO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 9 Gazzetta Asia Leila A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 9 Sabato Nicola ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 9 Mezzetti Andrea extremefightersrome  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 9 Masini Lorenzo David asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 9 LAROSA SOFIA asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 9 NDIAYE NABIL MOUSTAPHA ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 9 mozzato marco A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle 9 VANNESCHI GIANMARIA asd four kicks  ITALY
Forme Bambini 8-9 Verdi 1gold Cascioli Daniele Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Verdi 2silver Fronzoni Gaia Carola ASDRESALIO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Verdi 3bronze Romei Alessandro ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Verdi 3bronze Mancini Marta ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Verdi 5 Napolitano Marco ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Verdi 5 VAIA ALESSANDRO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Verdi 5 Miele Tiziano extremefightersrome  ITALY
Forme Cadetti F 12-14 Blu 1gold Checcucci Valeria Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu 2silver Tasin Giulia a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu 3bronze Santucci Mariasole ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu 3bronze TRINCHESE ROSSELLA ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu 5 schiavo rachele A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu 5 Angelini Chiara ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu 5 BONECHI MARGHERITA asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu 5 Borraccino Raffaella A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Forme Cadetti F 12-14 Gialle 1gold destro valentina A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle 2silver CHIN ALICE ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle 3bronze DESOLEI ANNA ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle 3bronze cesarotto irene A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle 5 MALORGIO ELENA asd hirundines padova team  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle 5 MALATESTA ALESSIA A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle 5 AMBROSINO LEDA ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle 5 Strianese Sabrina asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle 9 De Franceschi Sofia ASD TKD ACADEMY  ITALY
Forme Cadetti F 12-14 Nere I Dan 1gold CADONI ELISA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Nere I Dan 2silver Piroli Elenora Maria extremefightersrome  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Nere I Dan 3bronze BREGOLIN GINEVRA ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Nere I Dan 3bronze Bove Sara ASD MMA  ITALY
Forme Cadetti F 12-14 Rosse 1gold SERBANOIU SERENA ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Rosse 2silver BUCCI ARIANNA asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Rosse 3bronze MONTANARI MARIACHIARA ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Rosse 3bronze Roggi Viola Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Rosse 5 Criscuolo Alessia A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Rosse 5 picello gioia asd hirundines padova team  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Rosse 5 Marino Carlotta Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Rosse 5 BONAVOLTA GEMMA asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Rosse 9 Iorio Maria Caterina Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Rosse 9 Aliperti Felicia ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Forme Cadetti F 12-14 Verdi 1gold Polzella Arianna ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi 2silver Mazzanti Elena extremefightersrome  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi 3bronze Menicagli Giulia ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi 3bronze Nannini Domitilla ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi 5 calussi sara ku no ryù  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi 5 piccirilli alessia A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi 5 De Zotti Giada TAEKWONDO SAONARA  ITALY
Forme Cadetti M 12-14 Blu 1gold MUNGIANU GABRIELE TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 2silver BARABANI MATTEO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 3bronze CANGI ALESSANDRO asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 3bronze BUCCIARELLI RICCARDO asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 5 CERCIELLO ANTONIO asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 5 MUSOTTO ANTONIO asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 5 TIGRATO CHRISTIAN TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 9 Palma Giordano extremefightersrome  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 9 Giordano Gennaro ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 9 MAURO ALFONSO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 9 Guerrini Marco ASD Kosmos Club - Pisa  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 9 RUOTOLO MARIO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu 9 USAI LORENZO ASD MAD TEAM  ITALY
Forme Cadetti M 12-14 Gialle 1gold LUPO SIMONE Born to Fly A.s.d  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 2silver CHIN ALESSIO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 3bronze Cipolletti Alessandro CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 3bronze ancona andrea A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 5 LUCCHETTI GABRIELE ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 5 Baradas Janus A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 5 NENCIATI LORENZO asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 5 CHIN ALICE ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 9 CARNIANI GABRIELE asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 9 Calabrese Nicolò A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 9 Cerroni Luca A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 9 Citi Luca Junior ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 9 Bortolami Andrea TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 9 Bianchi Alessandro ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 9 Alsuleiman Nadim A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle 9 POSTIGLIONE MATTEO CREW FIGHTERS  ITALY
Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan 1gold CARLI LORENZO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan 2silver Pepe Gianluca A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan 3bronze CAPOLONGO SAMUELE asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan 3bronze Catturini Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan 5 Fiorini Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan 5 COLUCCI STEFANO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan 5 Maggi Manuel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan 5 Meggiorin Marco ACCADEMIA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan 9 Sisti Alessandro Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan 9 Mulas Michelangelo ACCADEMIA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan 9 Repele Filippo extremefightersrome  ITALY
Forme Cadetti M 12-14 Rosse 1gold Niero Nicola Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 2silver ARGIOLAS LORENZO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 3bronze SERRAU GABRIELE TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 3bronze MIRABILE FRANCESCO CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 5 Mazza Gabriele A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 5 Nalli Davide Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 5 marcheselli luca A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 5 Iannaccone Guido extremefightersrome  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 9 Caramiello Vincenzo G. CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 9 SPADON ELIA ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 9 Breviglieri Filippo asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 9 BAGLIONI MARCO asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 9 Fabiani Giulio extremefightersrome  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 9 GAVESI GIANCARLO CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 9 Pietrini Thomas asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse 9 Martella Alessio ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
Forme Cadetti M 12-14 Verdi 1gold Scanferla Erik A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi 2silver Di Micco Riccardo A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi 3bronze Giuliano Simone CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi 3bronze NUNZELLA FRANCESCO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi 5 COTEANU SIMONE asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi 5 Crosti Da Silva Francesco Vittorio extremefightersrome  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi 5 SPINOZZI FEDERICO asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi 5 Filippi Samuele ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi 9 DE PASCALI COSIMO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi 9 Fabrizi Cristiano extremefightersrome  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi 9 De Carlo Daniel A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi 9 ROSATO DAMIANO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
Forme Cadetti-Juniores M 12-17 Bianche 1gold BONSO MANUEL ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Cadetti-Juniores M 12-17 Bianche 2silver Ceccarini Federico asd Body Line Lab  ITALY
Forme Juniores F 15-17 Bianche 1gold Zambon Sara A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Bianche 2silver NJOKU CHERIL CREW FIGHTERS  ITALY
Forme Juniores F 15-17 Gialle 1gold TEGON ALICE Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Gialle 2silver zorzi petra A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Gialle 3bronze Di Fonsi Camilla ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Gialle 3bronze D Amico Alice A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Gialle 5 Bucciol Lisa a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Gialle 5 Nicolia Noa A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan 1gold Flamini Gaia Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan 2silver Flamini Sara Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan 3bronze DERIU AURORA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan 3bronze MARCHESIN ASIA KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
Forme Juniores F 15-17 Rosse 1gold BEGGIATO ANGELICA ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Rosse 2silver MURRU IRENE TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Rosse 3bronze CARAMIELLO SARA ANNA CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Rosse 3bronze OLIVERIO FRANCESCA extremefightersrome  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Rosse 5 NASSI ASYA ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Rosse 5 Mazurek Alessandra extremefightersrome  ITALY
Forme Juniores M 14-17 Verdi 1gold Pompa Damiano Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Juniores M 14-17 Verdi 2silver ASOLARI PIETRO ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Juniores M 14-17 Verdi 3bronze buonasera andrea A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Juniores M 14-17 Verdi 3bronze PICCINNI FRANCESCO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Juniores M 14-17 Verdi 5 magnelli gabriele A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Juniores M 14-17 Verdi 5 simonetto giovanni A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Juniores M 14-17 Verdi 5 ARCIDIACONO LUIGI CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Juniores M 14-17 Verdi 5 Quezada Riccardo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Juniores M 14-17 Verdi 9 Ismaili Omar asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Juniores M 14-17 Verdi 9 Guetto Gennaro CREW FIGHTERS  ITALY
Forme Juniores M 15-17 Blu 1gold COSSU MATTEO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 2silver Rofani Matteo ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 3bronze Turrin Giorgio Centro Taekwon-do Jungshin  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 3bronze ghirardo marco A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 5 Itan Jahic ASD TEAM SANTANIELLO  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 5 AMMENDOLA GABRIELE CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 5 Romano Alessandro CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 5 BITTETTI GIANPIERO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 9 BORTOLOZZO NICOLO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 9 Riccardi Gerardo Simone ASD MMA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 9 Skula Tarik a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 9 OLIVIERI ALESSIO extremefightersrome  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 9 BOVO MARCO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu 9 VIANELLO SEBASTIANO ASD MAD TEAM  ITALY
Forme Juniores M 15-17 Gialle 1gold rossato daniele A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Gialle 2silver Menchetti Lorenzo Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Gialle 3bronze ARAPI KRISTIAN TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Gialle 3bronze FERRANTE GABRIELE TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Gialle 5 Tiberia Massimiliano A.S.D. PAL. M. CAIAZZO / KANDA FMK  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Gialle 5 ADALDO CLAUDIO CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Gialle 5 Sgambato Giuseppe ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan 1gold Campagnolo Giuliano a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan 2silver MIGLIACCIO LORENZO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan 3bronze TATTI PIERLUGI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan 3bronze ZANETTI LUIGI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan 5 Vitale Claudio Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan 5 Amadei Mirko Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan 5 Arrigoni Joshua A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan 5 Foresi Nicolò Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan 9 GERINA MATTEO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan 9 Langella Alessio ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan 9 Del Vento Matteo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Forme Juniores M 15-17 Nere II Dan 1gold Saccomanno Lucas A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere II Dan 2silver Picchi Federico ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere II Dan 3bronze BUCCI LUCA asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere II Dan 3bronze Biocca Cesidio ASD MMA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere II Dan 5 Cammarota Antonio CREW FIGHTERS  ITALY
Forme Juniores M 15-17 Rosse 1gold Guerrieri Daniele A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 2silver De Ponto Alessandro ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 3bronze Citi Stefano Enzo ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 3bronze Valdivia Sebastian extremefightersrome  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 5 Jin Francesco ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 5 De Andreis Matteo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 5 Buno Jireh Angelo extremefightersrome  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 5 AMMENDOLA RAFFAELE CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 9 BRIGNOLA RAFFAELE CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 9 Barcari Alexandru A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 9 CERCIELLO LUIGI asd four kicks  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 9 BARRELLA PIETRO ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse 9 SACCON MATTIA ASD MAD TEAM  ITALY
Forme Juniores-Seniores F 15+ Nere II Dan 1gold Galli Clara A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Juniores-Seniores F 15+ Nere II Dan 2silver Cancedda Eleonora ACCADEMIA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        Forme Juniores-Seniores F 15+ Nere II Dan 3bronze Cassese Assunta ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Juniores-Seniores F 15+ Nere II Dan 3bronze Hughes Favilli Valentina ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Forme Juniores-Seniores F 15+ Verdi-Blu 1gold Lauri Giada Born to Fly A.s.d  ITALY
        Forme Juniores-Seniores F 15+ Verdi-Blu 2silver CIOCIA MARILENA ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Juniores-Seniores F 15+ Verdi-Blu 3bronze Degl’Innocenti Alice ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Juniores-Seniores F 15+ Verdi-Blu 3bronze TELESCA LISA ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Forme Seniores F 18+ Bianche-Gialle 1gold COZZI FRANCESCA CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Bianche-Gialle 2silver Avezzù Agnese Centro Taekwon-do Jungshin  ITALY
Forme Seniores F 18+ Blu 1gold DI CRESCE MANUELA extremefightersrome  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Blu 2silver De Cesare Sala Roberta A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Blu 3bronze GINEPRI FEDERICA asd four kicks  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Blu 3bronze KOSATCHEVA OLGA asd four kicks  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Blu 5 PELUSO SAVERIA ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Blu 5 BRACCIALI BETTINA asd four kicks  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Blu 5 Grazi Barbara ku no ryù  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Blu 5 Frezzato Veronica Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Blu 9 Bin Valeria TAEKWONDO SAONARA  ITALY
Forme Seniores F 18+ Nere I Dan 1gold SACCON AGNESE KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere I Dan 2silver SACCON LINDA KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere I Dan 3bronze De Andreis Elisa A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere I Dan 3bronze FENUCCIO KATIUSCIA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere I Dan 5 De Rossi Giulia Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere I Dan 5 SERINO PASQUALINA SILVIA ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Forme Seniores F 18+ Nere III Dan 1gold Atzeni Anastasia ACCADEMIA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere III Dan 2silver Mori Matilde asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere III Dan 3bronze Dominici Sara Joy Sport Guidonia  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere III Dan 3bronze Biagetti Rebecca ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
Forme Seniores F 18+ Rosse 1gold Casarin Martina Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Rosse 2silver Claudia Bonzio asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Rosse 3bronze Filippelli Claudia CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Rosse 3bronze GIRALDO GIULIA ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Rosse 5 Zollo Lucia ASD Kosmos Club - Pisa  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Rosse 5 cecchinato marta A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Forme Seniores M 18+ Bianche 1gold Niero Andrea Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Bianche 2silver Deidda Marco A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Bianche 3bronze ERMINI DANIELE asd four kicks  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Bianche 3bronze FERRARA JONATHAN asd four kicks  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Bianche 5 FORNASIERO GIACOMO ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Bianche 5 Borrelli Antonio asd Body Line Lab  ITALY
Forme Seniores M 18+ Blu 1gold Bernardi Carlo Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu 2silver Di Renzo Stefano ASD MMA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu 3bronze BARRELLA SIMONE ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu 3bronze AMATO GIULIANO CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu 5 Grechi Marco ASD Kosmos Club - Pisa  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu 5 Favaro Andrea Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu 5 Monaco Niccolò asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu 5 MELANI ANTONGIOVANNI asd four kicks  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu 9 Casonato Patrick A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
Forme Seniores M 18+ Gialle 1gold de giovanni dario A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Gialle 2silver Visentin Fabio A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Gialle 3bronze De bianchi Marco asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Gialle 3bronze Cappotto Pierfrancesco extremefightersrome  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Gialle 5 MARTINO RICCARDO ASD TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Gialle 5 foti tobia A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Gialle 5 APICELLA LUIGI TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 1gold ZABOTTO LEONARDO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 2silver Cazzaniga Bruno Born to Fly A.s.d  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 3bronze Albini Manuel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 3bronze Santilli Jacopo ASD MMA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 5 BERNARDI MATTEO ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 5 PILLONI STEFANO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 5 PALAZZINI RICCARDO asd four kicks  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 5 Zilio Enrico TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 9 ZANELLA MATTIA TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 9 nechifor luis enrico A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 9 Davide Musu asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan 9 PIZZELLA LUIGI ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Forme Seniores M 18+ Nere II Dan 1gold Pecchia Luca A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan 2silver LAI MAURIZIO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan 3bronze Cuogo Federico Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan 3bronze Campagnolo Fabrizio a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan 5 Favero Riccardo asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan 5 Di Profio Riccardo ASD MMA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan 5 Zamponi Stefano ASD TEAM SANTANIELLO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan 5 capone andrea A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan 9 capone alessandro A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan 9 Iovane Luca Giuseppe ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan 9 IACOVIELLO GIOELE asd ju-che cecina  ITALY
Forme Seniores M 18+ Nere III Dan 1gold Bos Timothy extremefightersrome  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere III Dan 2silver COPPOLA MATTEO CREW FIGHTERS  ITALY
Forme Seniores M 18+ Nere IV-VI Dan 1gold Persia Massimo ASD MMA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere IV-VI Dan 2silver Bonfante Andrea A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere IV-VI Dan 3bronze Dearovski Alis Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere IV-VI Dan 3bronze Ragazzo Alessandro Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere IV-VI Dan 5 ALESSANDRO DI FRANCO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
Forme Seniores M 18+ Rosse 1gold Valdivia Enrico extremefightersrome  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse 2silver Bonaldo Marco Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse 3bronze LUCCARELLI ANTONIO ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Forme Seniores M 18+ Verdi 1gold Carmazzi Andrea ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Verdi 2silver INGOGLIA ANDREA ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Verdi 3bronze PIVATO DAVIDE ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Verdi 3bronze ciuoli alessio ku no ryù  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Verdi 5 lombardi luca ku no ryù  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Verdi 5 Fresco Christian ASD Evoluzione e Benessere  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Verdi 5 POLI FEDERICO ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Verdi 5 Gatti Gabriele extremefightersrome  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Verdi 9 Barbosa Da Silva Gabriel extremefightersrome  ITALY
Forme Squadra Bambini 10-11 Bianche-Nere 1gold Hwarang Girls(Barattieri, Borraccino, Borraccino) A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Bambini 10-11 Bianche-Nere 2silver Kids Team Iovane(Bocchiola, Donofrio, Valenti) ASD FABIO IOVANE MARTIAL ART  ITALY
        Forme Squadra Bambini 10-11 Bianche-Nere 3bronze THE LIONS TKD Rosignano(Dal Canto, Forli, Toncelli) ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Squadra Bambini 10-11 Bianche-Nere 3bronze FOUR KICKS 1(CERCIELLO, CERCIELLO, VARANO) asd four kicks  ITALY
        Forme Squadra Bambini 10-11 Bianche-Nere 5 I GIGANTI(Carriero, De Felice, Rossi) asd Body Line Lab  ITALY
Forme Squadra Bambini 6-7 Bianche-Verdi 1gold FOUR KICKS TIGERS(CHIRICA, LUPSE, ROMANO) asd four kicks  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-7 Bianche-Verdi 2silver FOUR KICKS UNICORNO(BALTAG, MARCHETTI, MARZI) asd four kicks  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-7 Bianche-Verdi 3bronze FOUR KICKS DRAGONS(COMANDUCCI, COTEANU, HRYADIL) asd four kicks  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-7 Bianche-Verdi 3bronze FOUR KICKS LIONS(CAPOLONGO, MANNO, VANNESCHI) asd four kicks  ITALY
Forme Squadra Bambini 8-9 Bianche-Verdi 1gold LE LONTRE TKD Rosignano(Ingoglia, Mancini, Romei) ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Squadra Bambini 8-9 Bianche-Verdi 2silver ASD RESALIO(Daino, Fronzoni, Ortona) ASDRESALIO  ITALY
        Forme Squadra Bambini 8-9 Bianche-Verdi 3bronze KUNG FU PANDA TKD Rosignano(Giannessi, Ingoglia, NDIAYE) ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Squadra Bambini 8-9 Bianche-Verdi 3bronze FOUR KICKS GMG(MANNO, MEOZZI, ULIVI) asd four kicks  ITALY
        Forme Squadra Bambini 8-9 Bianche-Verdi 5 LE AQUILE NERE(Coscia, Masini, Masini) asd Body Line Lab  ITALY
        Forme Squadra Bambini 8-9 Bianche-Verdi 5 Extremefightersroma Kids 1(Bellezza, Marzaioli, Mezzetti, Pasquali) extremefightersrome  ITALY
        Forme Squadra Bambini 8-9 Bianche-Verdi 5 FOUR KICKS 3(SCACCHIA, SCACCHIA, ULIVI) asd four kicks  ITALY
        Forme Squadra Bambini 8-9 Bianche-Verdi 5 THE TIGERS TKD Rosignano(GIOVANI, OCCHIPINTI, Sabato) ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Forme Squadra Cadetti 12-14 Bianche-Verdi 1gold IL TRIO DELLE AMAZZONI TKD Rosignano(Nannini, Polzella, TELESCA) ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Bianche-Verdi 2silver THE CHIPMUNKS(CHIN, CHIN, LUCCHETTI) ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Bianche-Verdi 3bronze Extremefightersroma Kids 2(Fabrizi, Mazzanti, Palma) extremefightersrome  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Bianche-Verdi 3bronze TEAM ROCKY TKD Rosignano(Citi, Filippi, Menicagli) ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Forme Squadra Cadetti 12-14 Blu-Nere 1gold TKD SARDEGNA Cadoni/Cossu/Migliaccio(CADONI, COSSU, MIGLIACCIO) TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Blu-Nere 2silver Le Bimbe(BREGOLIN, MONTANARI, SERBANOIU) ASD TKD ACADEMY  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Blu-Nere 3bronze Extremefightersroma Cadets 2(Bruno, Piroli, Repele) extremefightersrome  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Blu-Nere 3bronze Hwarang Black Cadets(Fiorini, Maggi, Pepe) A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Blu-Nere 5 FOUR KICKS 2(BAGLIONI, CAPOLONGO, CERCIELLO) asd four kicks  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Blu-Nere 5 ASD SPARTAN FIGHTERS(MAURO, RUOTOLO, TRINCHESE) ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
Forme Squadra Juniores 15-17 Blu-Nere 1gold TKD SARDEGNA Tatti, Deriu, Zanetti(DERIU, TATTI, ZANETTI) TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Squadra Juniores 15-17 Blu-Nere 2silver Hwarang Black Junior(Catturini, Del Vento, Saccomanno) A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Juniores 15-17 Blu-Nere 3bronze Hwarang Red Junior(De Andreis, Guerrieri, Mazza) A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Juniores 15-17 Blu-Nere 3bronze I COBRA TKD Rosignano(Citi, NASSI, Santucci) ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Squadra Juniores 15-17 Blu-Nere 5 MACCO MUNQUE TKD Rosignano(BARRELLA, BARRELLA, Rofani) ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Forme Squadra Seniores 18+ Blu-Nere 1gold MixedMartialArts.it(Biocca, Di Profio, Persia, Santilli) ASD MMA  ITALY
        Forme Squadra Seniores 18+ Blu-Nere 2silver TKD SARDEGNA Lai, Fenuccio, Pilloni(FENUCCIO, LAI, PILLONI) TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Squadra Seniores 18+ Blu-Nere 3bronze Hwarang Black Senior(Bonfante, Galli, Pecchia) A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Seniores 18+ Blu-Nere 3bronze KOBUKSON (MARCHESIN, SACCON, SACCON) KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Squadra Seniores 18+ Blu-Nere 5 ASD SPARTAN FIGHTERS(Cassese, PIZZELLA, SERINO) ASD SPARTAN FIGHTERS  ITALY
        Forme Squadra Seniores 18+ Blu-Nere 5 Extremefightersroma Sparta(Bos, Valdivia, Valdivia) extremefightersrome  ITALY
        Forme Squadra Seniores 18+ Blu-Nere 5 GAET 1(Casarin, De Rossi, Frezzato) Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Squadra Seniores 18+ Blu-Nere 5 GAET 2(Cuogo, Dearovski, Ragazzo) Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2019 (2019-05-22 17:28:57 CEST +02:00)