Results
ITF Scottish Championships 2019 - Results
Search:
CSV Export
ASN001 Pattern Junior 4-13 All Grades +7 kyu
Categories
Rank
Name
Club
Country
ASN001 Pattern Junior 4-13 All Grades +7 kyu
1
McAvoy Lennon
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN001 Pattern Junior 4-13 All Grades +7 kyu
2
Murphy Arwen
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
ASN001 Pattern Junior 4-13 All Grades +7 kyu
3
Weir Adam
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN001 Pattern Junior 4-13 All Grades -7 kyu
Categories
Rank
Name
Club
Country
ASN001 Pattern Junior 4-13 All Grades -7 kyu
1
Seath Jason
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN001 Pattern Junior 4-13 All Grades -7 kyu
2
Corner Amy
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN001 Pattern Junior 4-13 All Grades -7 kyu
3
Miller Andrew
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN001 Pattern Junior 4-13 All Grades -7 kyu
3
Reape Thomas
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN001 Pattern Junior 4-13 All Grades -7 kyu
5
Morrison Euan
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
ASN002 Pattern Senior 14+ All Grades
Categories
Rank
Name
Club
Country
ASN002 Pattern Senior 14+ All Grades
1
Seath Mary
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN002 Pattern Senior 14+ All Grades
2
Smith Karen
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN002 Pattern Senior 14+ All Grades
3
Hislop Claire
glasgow east taekwondo
UNITED KINGDOM
ASN002 Pattern Senior 14+ All Grades
3
McKenzie Bradley
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN002 Pattern Senior 14+ All Grades
5
Miller Robert
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN003 Sparring Junior 4-13 All Grades +146 cm
Categories
Rank
Name
Club
Country
ASN003 Sparring Junior 4-13 All Grades +146 cm
1
Weir Adam
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN003 Sparring Junior 4-13 All Grades +146 cm
2
Corner Amy
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN003 Sparring Junior 4-13 All Grades -146 cm
Categories
Rank
Name
Club
Country
ASN003 Sparring Junior 4-13 All Grades -146 cm
1
McAvoy Lennon
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN003 Sparring Junior 4-13 All Grades -146 cm
2
Seath Jason
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN003 Sparring Junior 4-13 All Grades -146 cm
3
Reape Thomas
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN003 Sparring Junior 4-13 All Grades -146 cm
3
Miller Andrew
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN004 Sparring Senior 14+ All Grades +165 cm
Categories
Rank
Name
Club
Country
ASN004 Sparring Senior 14+ All Grades +165 cm
1
McKenzie Bradley
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN004 Sparring Senior 14+ All Grades +165 cm
2
Miller Robert
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN004 Sparring Senior 14+ All Grades -165 cm
Categories
Rank
Name
Club
Country
ASN004 Sparring Senior 14+ All Grades -165 cm
1
Hislop Claire
glasgow east taekwondo
UNITED KINGDOM
ASN004 Sparring Senior 14+ All Grades -165 cm
2
Seath Mary
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ASN004 Sparring Senior 14+ All Grades -165 cm
3
Smith Karen
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P001 Pattern Tots 4-7 Male White Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P001 Pattern Tots 4-7 Male White Belt
1
Crooks Oliver
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P001 Pattern Tots 4-7 Male White Belt
2
Graham William
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P001 Pattern Tots 4-7 Male White Belt
3
MacKintosh sam
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
P001 Pattern Tots 4-7 Male White Belt
3
McArdle Harry
TAE / Reflex Academy
ENGLAND
P002 Pattern Tots 4-7 Male Yellow Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P002 Pattern Tots 4-7 Male Yellow Belt
1
Abbas Junaid
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P002 Pattern Tots 4-7 Male Yellow Belt
2
Krug Jakub
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P002 Pattern Tots 4-7 Male Yellow Belt
3
Burrows Jack
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
P002 Pattern Tots 4-7 Male Yellow Belt
3
Massey Ethan
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P003 Pattern Tots 4-7 Male Green/Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P003 Pattern Tots 4-7 Male Green/Blue Belt
1
Uppington Nate
Club Lee
SCOTLAND
P003 Pattern Tots 4-7 Male Green/Blue Belt
2
Jardine Aaron
Club Lee
SCOTLAND
P004 Pattern Tots 4-7 Female White Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P004 Pattern Tots 4-7 Female White Belt
1
Timoney Cody
glasgow east taekwondo
UNITED KINGDOM
P004 Pattern Tots 4-7 Female White Belt
2
MacIsaac Kayla
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
P004 Pattern Tots 4-7 Female White Belt
3
Millar Ava
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P004 Pattern Tots 4-7 Female White Belt
3
McDonald Laila
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
P005 Pattern Tots 4-7 Female Yellow Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P005 Pattern Tots 4-7 Female Yellow Belt
1
Brett Eilidh
Boydell TKD
SCOTLAND
P005 Pattern Tots 4-7 Female Yellow Belt
2
Doan Blathnat
Boydell TKD
SCOTLAND
P005 Pattern Tots 4-7 Female Yellow Belt
3
Campbell Katie
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
P005 Pattern Tots 4-7 Female Yellow Belt
3
McGowan Lucy
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
P006 Pattern Tots 4-7 Female Green/Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P006 Pattern Tots 4-7 Female Green/Blue Belt
1
TAYLOR ISLA
South Queensferry TKD
SCOTLAND
P006 Pattern Tots 4-7 Female Green/Blue Belt
2
MCCONNON MELINA
South Queensferry TKD
SCOTLAND
P007 Pattern Cadet 8-10 Male White Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P007 Pattern Cadet 8-10 Male White Belt
1
Farrell Nathan
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P007 Pattern Cadet 8-10 Male White Belt
2
Slane Charlie
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P007 Pattern Cadet 8-10 Male White Belt
3
Forbes Charley
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P007 Pattern Cadet 8-10 Male White Belt
3
Gilbride Caleb
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
P008 Pattern Cadet 8-10 Male Yellow Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P008 Pattern Cadet 8-10 Male Yellow Belt
1
Leitch Leon
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P008 Pattern Cadet 8-10 Male Yellow Belt
2
Slane Sam
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P008 Pattern Cadet 8-10 Male Yellow Belt
3
Gorman Jack
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P008 Pattern Cadet 8-10 Male Yellow Belt
3
Rees Mason
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P009 Pattern Cadet 8-10 Male Green Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P009 Pattern Cadet 8-10 Male Green Belt
1
PRINGLE JAY
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
P009 Pattern Cadet 8-10 Male Green Belt
2
Martin Jaxon
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P009 Pattern Cadet 8-10 Male Green Belt
3
Jones Barnaby
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
P009 Pattern Cadet 8-10 Male Green Belt
3
Irvine Christopher
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P010-11 Merge Pattern Cadet 8-10 Male Blue-Red
Categories
Rank
Name
Club
Country
P010-11 Merge Pattern Cadet 8-10 Male Blue-Red
1
Boydell Zak
Boydell TKD
SCOTLAND
P010-11 Merge Pattern Cadet 8-10 Male Blue-Red
2
Moir Matthew
Boydell TKD
SCOTLAND
P010-11 Merge Pattern Cadet 8-10 Male Blue-Red
3
Hollands Ewan
South Queensferry TKD
SCOTLAND
P010-11 Merge Pattern Cadet 8-10 Male Blue-Red
3
Aitchison Lewis
Boydell TKD
SCOTLAND
P012 Pattern Cadet 8-10 Female White Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P012 Pattern Cadet 8-10 Female White Belt
1
Graham Ember
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P012 Pattern Cadet 8-10 Female White Belt
2
Gillespie Emily
glasgow east taekwondo
UNITED KINGDOM
P012 Pattern Cadet 8-10 Female White Belt
3
Steven Hayden
Chimera Martial Arts
SCOTLAND
P012 Pattern Cadet 8-10 Female White Belt
3
Cruttenden Ilena
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P013 Pattern Cadet 8-10 Female Yellow Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P013 Pattern Cadet 8-10 Female Yellow Belt
1
Shaw Sharon
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P013 Pattern Cadet 8-10 Female Yellow Belt
2
Brown Leah
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
P013 Pattern Cadet 8-10 Female Yellow Belt
3
Daly Charlotte
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P013 Pattern Cadet 8-10 Female Yellow Belt
3
Wong Ella
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
P015 Pattern Cadet 8-10 Female Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P015 Pattern Cadet 8-10 Female Blue Belt
1
Croall Madison
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
P015 Pattern Cadet 8-10 Female Blue Belt
2
SUTHERLAND ISLA
NAIRN TKD
SCOTLAND
P015 Pattern Cadet 8-10 Female Blue Belt
3
Duckworth Florence
South Queensferry TKD
SCOTLAND
P015 Pattern Cadet 8-10 Female Blue Belt
3
Hay Isla
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
P016 Pattern Cadet 8-10 Female Red Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P016 Pattern Cadet 8-10 Female Red Belt
1
Harding Marissa
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P016 Pattern Cadet 8-10 Female Red Belt
2
Stebbing Abby
Robertsons Martial Arts
UNITED KINGDOM
P017 Pattern Pre-Junior 11-13 Male White Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P017 Pattern Pre-Junior 11-13 Male White Belt
1
Norman Joey
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P017 Pattern Pre-Junior 11-13 Male White Belt
2
Wallace Kaiden
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P018 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Yellow Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P018 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Yellow Belt
1
Gorman Marcus
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P018 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Yellow Belt
2
Pastuszka Aleksy
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P018 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Yellow Belt
3
Hughes Stephen
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
P018 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Yellow Belt
3
Afridi Saif
Club Lee
SCOTLAND
P019 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Green Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P019 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Green Belt
1
Lee Jamie
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P019 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Green Belt
2
Linton Samuel
South Queensferry TKD
SCOTLAND
P019 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Green Belt
3
Somers Callum
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P019 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Green Belt
3
Holmes Cameron
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
P020 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P020 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Blue Belt
1
Lambert Kobi
Boydell TKD
SCOTLAND
P020 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Blue Belt
2
CRAGIE AARON
NAIRN TKD
SCOTLAND
P020 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Blue Belt
3
Rahim Lawa
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
P020 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Blue Belt
3
Punay Alexavier
TAE / Reflex Academy
ENGLAND
P021 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Red Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P021 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Red Belt
1
Garden Lewis
Boydell TKD
SCOTLAND
P021 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Red Belt
2
Martin Brandon
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P021 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Red Belt
3
Brett Harvey
Boydell TKD
SCOTLAND
P021 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Red Belt
3
Moir Lewis
Boydell TKD
SCOTLAND
P022 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P022 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Black Belt
1
Irvine Matthew
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P022 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Black Belt
2
Forman Alastair
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P022 Pattern Pre-Junior 11-13 Male Black Belt
3
Park Ryan
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P024 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Yellow Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P024 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Yellow Belt
1
McLaughlin Tyra-Angel
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
P024 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Yellow Belt
2
Thomson Emily
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P024 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Yellow Belt
3
Kerr Abbie
Club Lee
SCOTLAND
P024 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Yellow Belt
3
Sprott Kayleigh
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P025 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Green Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P025 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Green Belt
1
Li Sarah
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
P025 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Green Belt
2
Harnes Sophia
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
P025 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Green Belt
3
Forbes Olivia
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P025 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Green Belt
3
Queen Abbie
Club Lee
SCOTLAND
P026 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P026 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Blue Belt
1
Kee Lauren
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
P026 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Blue Belt
2
Croall Mia
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
P026 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Blue Belt
3
Murphy-Rogers Olivia
Boydell TKD
SCOTLAND
P026 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Blue Belt
3
SUTTON ELLA
TAE NEWCASTLE BLACKBELT ACADEMY
ENGLAND
P027 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Red Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P027 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Red Belt
1
ORRICK NEVE
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
P027 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Red Belt
2
McArdle Eve
TAE / Reflex Academy
ENGLAND
P027 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Red Belt
3
Russell Katie
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P027 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Red Belt
3
Thomas Freya
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
P028 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P028 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Black Belt
1
Fargnoli Donatella
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P028 Pattern Pre-Junior 11-13 Female Black Belt
2
Waddell Hollie
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P029-030 Merge Pattern Junior 14-17 Male White-Yellow
Categories
Rank
Name
Club
Country
P029-030 Merge Pattern Junior 14-17 Male White-Yellow
1
Pressly Ewan
Erskine Taekwondo
SCOTLAND
P029-030 Merge Pattern Junior 14-17 Male White-Yellow
2
Bara ALI
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
P029-030 Merge Pattern Junior 14-17 Male White-Yellow
3
Blair Connor
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P029-030 Merge Pattern Junior 14-17 Male White-Yellow
3
Robinson Callum
The North Horangi
UNITED KINGDOM
P031 Pattern Junior 14-17 Male Green Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P031 Pattern Junior 14-17 Male Green Belt
1
King Darragh
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
P031 Pattern Junior 14-17 Male Green Belt
2
Murphy Shaun
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P031 Pattern Junior 14-17 Male Green Belt
3
Clarke Bruce
glasgow east taekwondo
UNITED KINGDOM
P031 Pattern Junior 14-17 Male Green Belt
3
Hammond Scott
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
P032 Pattern Junior 14-17 Male Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P032 Pattern Junior 14-17 Male Blue Belt
1
SUMMERFIELD BILLY
BUCKIE TAEKWONDO SCHOOL
SCOTLAND
P032 Pattern Junior 14-17 Male Blue Belt
2
Langan William
Glasgow North Taekwondo
UNITED KINGDOM
P032 Pattern Junior 14-17 Male Blue Belt
3
Duncan Logan
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P032 Pattern Junior 14-17 Male Blue Belt
3
Ross Michael
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
P033 Pattern Junior 14-17 Male Red Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P033 Pattern Junior 14-17 Male Red Belt
1
CAMERON NICHOLAS
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
P033 Pattern Junior 14-17 Male Red Belt
2
Savickas Edgaras
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P033 Pattern Junior 14-17 Male Red Belt
3
McNeish Callum
Erskine Taekwondo
SCOTLAND
P033 Pattern Junior 14-17 Male Red Belt
3
Blackie Alex
Erskine Taekwondo
SCOTLAND
P034 Pattern Junior 14-17 Male Black Belt 1 Deg
Categories
Rank
Name
Club
Country
P034 Pattern Junior 14-17 Male Black Belt 1 Deg
1
Shaw Jack
Boydell TKD
SCOTLAND
P034 Pattern Junior 14-17 Male Black Belt 1 Deg
2
Doan Chulainn
Boydell TKD
SCOTLAND
P034 Pattern Junior 14-17 Male Black Belt 1 Deg
3
Sheppard Robbie
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P034 Pattern Junior 14-17 Male Black Belt 1 Deg
3
Obike Zach
Erskine Taekwondo
SCOTLAND
P038 Pattern Junior 14-17 Female Yellow Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P038 Pattern Junior 14-17 Female Yellow Belt
1
Anderson Kara-Olivia
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P038 Pattern Junior 14-17 Female Yellow Belt
2
McGlennon Lily
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
P039 Pattern Junior 14-17 Female Green Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P039 Pattern Junior 14-17 Female Green Belt
1
Steven Rachel
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
P039 Pattern Junior 14-17 Female Green Belt
2
Hughes Caitlin
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
P039 Pattern Junior 14-17 Female Green Belt
3
Serafin Martyna
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P040 Pattern Junior 14-17 Female Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P040 Pattern Junior 14-17 Female Blue Belt
1
Smith Abbie
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P040 Pattern Junior 14-17 Female Blue Belt
2
Anderson Leah
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P040 Pattern Junior 14-17 Female Blue Belt
3
McCabe Erin
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
P040 Pattern Junior 14-17 Female Blue Belt
3
McLaren Lucy
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P041 Pattern Junior 14-17 Female Red Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P041 Pattern Junior 14-17 Female Red Belt
1
McQuade Morgan
Howden school of Taekwon-do
UNITED KINGDOM
P041 Pattern Junior 14-17 Female Red Belt
2
Cowan Eilidh
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
P041 Pattern Junior 14-17 Female Red Belt
3
Smith Holly
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P041 Pattern Junior 14-17 Female Red Belt
3
Anderson Makenna
Glasgow North Taekwondo
UNITED KINGDOM
P042 Junior 14-17 Female Blackbelt 1 Deg
Categories
Rank
Name
Club
Country
P042 Junior 14-17 Female Blackbelt 1 Deg
1
Swinburne Jemma
South Queensferry TKD
SCOTLAND
P042 Junior 14-17 Female Blackbelt 1 Deg
2
PHILIP IONA
NAIRN TKD
SCOTLAND
P042 Junior 14-17 Female Blackbelt 1 Deg
3
Torrance Lara
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P042 Junior 14-17 Female Blackbelt 1 Deg
3
Muirhead Brooke
Whitburn Martial-arts Academy
SCOTLAND
P045-046 Merge Pattern 18-35 Male White-Yellow Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P045-046 Merge Pattern 18-35 Male White-Yellow Belt
1
Annandale Jason
DAVID MCNAIRN BLACKBELT ACADEMY
SCOTLAND
P045-046 Merge Pattern 18-35 Male White-Yellow Belt
2
Hamill Christopher
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
P047 Pattern Senior 18-35 Male Green Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P047 Pattern Senior 18-35 Male Green Belt
1
Watson James
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P047 Pattern Senior 18-35 Male Green Belt
2
Patterson Grant
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P047 Pattern Senior 18-35 Male Green Belt
3
Simmonette Jamie
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P049 Pattern Senior 18-35 Male Red Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P049 Pattern Senior 18-35 Male Red Belt
1
Laird Declan
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P049 Pattern Senior 18-35 Male Red Belt
2
Hammond Garry
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
P049 Pattern Senior 18-35 Male Red Belt
3
Syed Noorul
The North Horangi
UNITED KINGDOM
P050 Pattern Senior 18-35 Male Black Belt 1 Deg
Categories
Rank
Name
Club
Country
P050 Pattern Senior 18-35 Male Black Belt 1 Deg
1
Jervis Jay
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P050 Pattern Senior 18-35 Male Black Belt 1 Deg
2
Walker Jack
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
P050 Pattern Senior 18-35 Male Black Belt 1 Deg
3
Garland Connor
Glasgow North Taekwondo
UNITED KINGDOM
P051-052 Pattern Senior 18-35 Male Black Belt 2-3 Deg
Categories
Rank
Name
Club
Country
P051-052 Pattern Senior 18-35 Male Black Belt 2-3 Deg
1
Munro Jason
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P051-052 Pattern Senior 18-35 Male Black Belt 2-3 Deg
2
Cain Kieran
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P051-052 Pattern Senior 18-35 Male Black Belt 2-3 Deg
3
Wardlaw Sol
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P054-055 Pattern Senior 18-35 Female White-Yellow Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P054-055 Pattern Senior 18-35 Female White-Yellow Belt
1
Thomson Beth
GMAC Arbroath
UNITED KINGDOM
P054-055 Pattern Senior 18-35 Female White-Yellow Belt
2
Graham Chelsea
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P054-055 Pattern Senior 18-35 Female White-Yellow Belt
3
Clark Kayleigh
GMAC Arbroath
UNITED KINGDOM
P056 Pattern Senior 18-35 Female Green Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P056 Pattern Senior 18-35 Female Green Belt
1
Warner Ashley
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
P056 Pattern Senior 18-35 Female Green Belt
2
Murray Ashley
GMAC Arbroath
UNITED KINGDOM
P056 Pattern Senior 18-35 Female Green Belt
3
Cairns Tracey
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
P056 Pattern Senior 18-35 Female Green Belt
3
Murray Nicole
GMAC Arbroath
UNITED KINGDOM
P057 Pattern Senior 18-35 Female Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P057 Pattern Senior 18-35 Female Blue Belt
1
Doherty Foxx
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P057 Pattern Senior 18-35 Female Blue Belt
2
Allan Masha
South Queensferry TKD
SCOTLAND
P057 Pattern Senior 18-35 Female Blue Belt
3
Wallace Debbie
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P057 Pattern Senior 18-35 Female Blue Belt
3
McOmish Leanne
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
P058 Pattern Senior 18-35 Female Red Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P058 Pattern Senior 18-35 Female Red Belt
1
Javed Henna
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
P058 Pattern Senior 18-35 Female Red Belt
2
Serafin Klaudia
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P059 Pattern Senior 18-35 Female Black Belt 1 Deg
Categories
Rank
Name
Club
Country
P059 Pattern Senior 18-35 Female Black Belt 1 Deg
1
McRoberts Catriona
South Queensferry TKD
SCOTLAND
P059 Pattern Senior 18-35 Female Black Belt 1 Deg
2
Gallacher Dannielle
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P059 Pattern Senior 18-35 Female Black Belt 1 Deg
3
Thomson Michaela
Club Lee
SCOTLAND
P059 Pattern Senior 18-35 Female Black Belt 1 Deg
3
Watson Lauren
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P060-061 Pattern Senior 18-35 Female Black 2-3 Deg
Categories
Rank
Name
Club
Country
P060-061 Pattern Senior 18-35 Female Black 2-3 Deg
1
Carr Katrina
Boydell TKD
SCOTLAND
P060-061 Pattern Senior 18-35 Female Black 2-3 Deg
2
Brown Megan
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
P060-061 Pattern Senior 18-35 Female Black 2-3 Deg
3
Humphries Katie
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P060-061 Pattern Senior 18-35 Female Black 2-3 Deg
3
Riddell Katie
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P064-065 Merge Pattern Adv.Senior 36+ Male Yellow-Green Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P064-065 Merge Pattern Adv.Senior 36+ Male Yellow-Green Belt
1
Farrell Allan
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P064-065 Merge Pattern Adv.Senior 36+ Male Yellow-Green Belt
2
Baxter Ian
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P064-065 Merge Pattern Adv.Senior 36+ Male Yellow-Green Belt
3
Hay Gordon
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
P066-067 Pattern Adv. Senior 36+ Male Blue-Red Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P066-067 Pattern Adv. Senior 36+ Male Blue-Red Belt
1
MacKintosh Gary
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
P066-067 Pattern Adv. Senior 36+ Male Blue-Red Belt
2
Kettyles Jamie
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
P066-067 Pattern Adv. Senior 36+ Male Blue-Red Belt
3
Norman Richard
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P066-067 Pattern Adv. Senior 36+ Male Blue-Red Belt
3
Hedges Daniel
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P068 Pattern Adv.Senior 36+ Male Black Belt 1-6 Deg
Categories
Rank
Name
Club
Country
P068 Pattern Adv.Senior 36+ Male Black Belt 1-6 Deg
1
Smith Alastair
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P068 Pattern Adv.Senior 36+ Male Black Belt 1-6 Deg
2
Forman Craig
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
P068 Pattern Adv.Senior 36+ Male Black Belt 1-6 Deg
3
MacLeod Roddy
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
P069-070 Pattern Adv. Senior 36+ Female White-Yellow
Categories
Rank
Name
Club
Country
P069-070 Pattern Adv. Senior 36+ Female White-Yellow
1
MacDonald Christine
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
P069-070 Pattern Adv. Senior 36+ Female White-Yellow
2
HEDLEY LINDA
DAVID MCNAIRN BLACKBELT ACADEMY
SCOTLAND
P069-070 Pattern Adv. Senior 36+ Female White-Yellow
3
Wood Kate
Boydell TKD
SCOTLAND
P071 Pattern Adv.Senior 36+ Female Green Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P071 Pattern Adv.Senior 36+ Female Green Belt
1
Garrow Kimberley
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
P071 Pattern Adv.Senior 36+ Female Green Belt
2
McArdle Deborah
The North Horangi
UNITED KINGDOM
P071 Pattern Adv.Senior 36+ Female Green Belt
3
Pryde Carol
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
P071 Pattern Adv.Senior 36+ Female Green Belt
3
Cowan Fiona
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
P072 Pattern Adv.Senior 36+ Female Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P072 Pattern Adv.Senior 36+ Female Blue Belt
1
Doan Rebecca
Boydell TKD
SCOTLAND
P072 Pattern Adv.Senior 36+ Female Blue Belt
2
Martin Sam
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P072 Pattern Adv.Senior 36+ Female Blue Belt
3
Cox Amanda
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
P072 Pattern Adv.Senior 36+ Female Blue Belt
3
Weir Ellie
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P073 Pattern Adv.Senior 36+ Female Red Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
P073 Pattern Adv.Senior 36+ Female Red Belt
1
Athanasiadou Despina
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
P073 Pattern Adv.Senior 36+ Female Red Belt
2
Czarnecka Edyta
The North Horangi
UNITED KINGDOM
PA001-002 Merge Pre-Arraned Pre-Junior 11-13 White-Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PA001-002 Merge Pre-Arraned Pre-Junior 11-13 White-Black Belt
1
McGowan 2
Wong Cara
Campbell Ryan
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
PA001-002 Merge Pre-Arraned Pre-Junior 11-13 White-Black Belt
2
MBA 1
McQueen Ty
Dickson Harry
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
PA003-004-006 Merge Pre-Arraned Junior/Senior 14+ White-Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PA003-004-006 Merge Pre-Arraned Junior/Senior 14+ White-Black Belt
1
GMAC 1
Cain Kieran
Watson Lauren
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
PA003-004-006 Merge Pre-Arraned Junior/Senior 14+ White-Black Belt
2
Jack & Owen
Garden Owen
Shaw Jack
Boydell TKD
SCOTLAND
PA003-004-006 Merge Pre-Arraned Junior/Senior 14+ White-Black Belt
3
MBA 2
Steven Rachel
McCabe Erin
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
PW001 Power Junior 14-17 Male Green-Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PW001 Power Junior 14-17 Male Green-Blue Belt
1
Carey Thomas
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
PW001 Power Junior 14-17 Male Green-Blue Belt
2
Murphy Shaun
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
PW002 Power Junior 14-17 Male Red-Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PW002 Power Junior 14-17 Male Red-Black Belt
1
Obike Zach
Erskine Taekwondo
SCOTLAND
PW002 Power Junior 14-17 Male Red-Black Belt
2
Burns Joe
Boydell TKD
SCOTLAND
PW002 Power Junior 14-17 Male Red-Black Belt
3
Alberts Fergus
Boydell TKD
SCOTLAND
PW002 Power Junior 14-17 Male Red-Black Belt
4
Donnelly Ethan
glasgow east taekwondo
UNITED KINGDOM
PW004 Power Junior 14-17 Female Red-Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PW004 Power Junior 14-17 Female Red-Black Belt
1
Singleton Jaimie
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
PW005 Power Senior 18-35 Male Green-Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PW005 Power Senior 18-35 Male Green-Blue Belt
1
Patterson Grant
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
PW005 Power Senior 18-35 Male Green-Blue Belt
2
Simmonette Jamie
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
PW006 Power Senior 18-35 Male Red-Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PW006 Power Senior 18-35 Male Red-Black Belt
1
Christie Dylan
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
PW006 Power Senior 18-35 Male Red-Black Belt
2
Dickson Christopher
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
PW006 Power Senior 18-35 Male Red-Black Belt
3
Syed Noorul
The North Horangi
UNITED KINGDOM
PW007 Power Senior 18-35 Female Green-Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PW007 Power Senior 18-35 Female Green-Blue Belt
1
Murray Michelle
GMAC Arbroath
UNITED KINGDOM
PW007 Power Senior 18-35 Female Green-Blue Belt
2
Murray Ashley
GMAC Arbroath
UNITED KINGDOM
PW007 Power Senior 18-35 Female Green-Blue Belt
3
McOmish Leanne
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
PW007 Power Senior 18-35 Female Green-Blue Belt
4
Doherty Foxx
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
PW008 Power Senior 18-35 Female Red-Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PW008 Power Senior 18-35 Female Red-Black Belt
1
Carr Katrina
Boydell TKD
SCOTLAND
PW008 Power Senior 18-35 Female Red-Black Belt
2
Javed Henna
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
PW009 Power Adv.Senior 36+ Male Green-Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PW009 Power Adv.Senior 36+ Male Green-Blue Belt
1
Pikniczka Tomasz
The North Horangi
UNITED KINGDOM
PW009 Power Adv.Senior 36+ Male Green-Blue Belt
2
Hedges Daniel
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
PW010 Power Adv.Senior 36+ Male Red-Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PW010 Power Adv.Senior 36+ Male Red-Black Belt
1
Alberts Mark
Boydell TKD
SCOTLAND
PW011 Power Adv.Senior 36+ Female Green-Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
PW011 Power Adv.Senior 36+ Female Green-Blue Belt
1
Garrow Kimberley
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
PW011 Power Adv.Senior 36+ Female Green-Blue Belt
2
Doan Rebecca
Boydell TKD
SCOTLAND
PW011 Power Adv.Senior 36+ Female Green-Blue Belt
3
Cox Amanda
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S002 Sparring Tots 4-7 Male White/Yellow Belt 111-120
Categories
Rank
Name
Club
Country
S002 Sparring Tots 4-7 Male White/Yellow Belt 111-120
1
Yuill Nathen
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S002 Sparring Tots 4-7 Male White/Yellow Belt 111-120
2
Linton Aaron
South Queensferry TKD
SCOTLAND
S002 Sparring Tots 4-7 Male White/Yellow Belt 111-120
3
Abbas Junaid
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S002 Sparring Tots 4-7 Male White/Yellow Belt 111-120
3
MacKintosh sam
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S003 Sparring Tots 4-7 Male White/Yellow Belt 121-130
Categories
Rank
Name
Club
Country
S003 Sparring Tots 4-7 Male White/Yellow Belt 121-130
1
Docherty Caelan
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S003 Sparring Tots 4-7 Male White/Yellow Belt 121-130
2
Krug Jakub
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S003 Sparring Tots 4-7 Male White/Yellow Belt 121-130
3
Lawson Braxton
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S003 Sparring Tots 4-7 Male White/Yellow Belt 121-130
3
Burrows Jack
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S007-008 Merge Sparring Tots 4-7 Male Green-Blue Up to 134cms
Categories
Rank
Name
Club
Country
S007-008 Merge Sparring Tots 4-7 Male Green-Blue Up to 134cms
1
Uppington Nate
Club Lee
SCOTLAND
S007-008 Merge Sparring Tots 4-7 Male Green-Blue Up to 134cms
2
Jardine Aaron
Club Lee
SCOTLAND
S010 Sparring Tots 4-7 Female White/Yellow Belt 111-120
Categories
Rank
Name
Club
Country
S010 Sparring Tots 4-7 Female White/Yellow Belt 111-120
1
Millar Ava
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S010 Sparring Tots 4-7 Female White/Yellow Belt 111-120
2
McIlwraith Sophia
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S010 Sparring Tots 4-7 Female White/Yellow Belt 111-120
3
McGowan Lucy
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S010 Sparring Tots 4-7 Female White/Yellow Belt 111-120
3
MacIsaac Kayla
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S011-012 Merge Sparring Tots 4-7 Female White-Yellow 122-131cms
Categories
Rank
Name
Club
Country
S011-012 Merge Sparring Tots 4-7 Female White-Yellow 122-131cms
1
Timoney Cody
glasgow east taekwondo
UNITED KINGDOM
S011-012 Merge Sparring Tots 4-7 Female White-Yellow 122-131cms
2
McDonald Laila
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
S011-012 Merge Sparring Tots 4-7 Female White-Yellow 122-131cms
3
Welsh Erin
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S011-012 Merge Sparring Tots 4-7 Female White-Yellow 122-131cms
3
Burns Eva
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S015 Sparring Tots 4-7 Female Green/Blue Belt 121-130
Categories
Rank
Name
Club
Country
S015 Sparring Tots 4-7 Female Green/Blue Belt 121-130
1
MCCONNON MELINA
South Queensferry TKD
SCOTLAND
S015 Sparring Tots 4-7 Female Green/Blue Belt 121-130
2
TAYLOR ISLA
South Queensferry TKD
SCOTLAND
S017-018 Merge Sparring Cadet 8-10 Male White-Yellow Up to 130cms
Categories
Rank
Name
Club
Country
S017-018 Merge Sparring Cadet 8-10 Male White-Yellow Up to 130cms
1
McCarthy Ashton
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S017-018 Merge Sparring Cadet 8-10 Male White-Yellow Up to 130cms
2
GORDON DYLAN
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
S017-018 Merge Sparring Cadet 8-10 Male White-Yellow Up to 130cms
3
Farrell Nathan
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S017-018 Merge Sparring Cadet 8-10 Male White-Yellow Up to 130cms
3
Shaw Nathan
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S019 Sparring Cadet 8-10 Male White/Yellow Belt 131-140 +134 cm
Categories
Rank
Name
Club
Country
S019 Sparring Cadet 8-10 Male White/Yellow Belt 131-140 +134 cm
1
Leitch Leon
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S019 Sparring Cadet 8-10 Male White/Yellow Belt 131-140 +134 cm
2
Marney Benjamin
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
S019 Sparring Cadet 8-10 Male White/Yellow Belt 131-140 +134 cm
3
Ndudzo Rumzi
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S019 Sparring Cadet 8-10 Male White/Yellow Belt 131-140 +134 cm
3
Hens Gethin
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S019 Sparring Cadet 8-10 Male White/Yellow Belt 131-140 -134 cm
Categories
Rank
Name
Club
Country
S019 Sparring Cadet 8-10 Male White/Yellow Belt 131-140 -134 cm
1
Reid Cameron
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S019 Sparring Cadet 8-10 Male White/Yellow Belt 131-140 -134 cm
2
Cargill Arran
Boydell TKD
SCOTLAND
S019 Sparring Cadet 8-10 Male White/Yellow Belt 131-140 -134 cm
3
Gilbride Caleb
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S019 Sparring Cadet 8-10 Male White/Yellow Belt 131-140 -134 cm
3
Slane Charlie
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S020-021 Merge Sparring Cadet 8-10 Male White-Yellow 141-152cms
Categories
Rank
Name
Club
Country
S020-021 Merge Sparring Cadet 8-10 Male White-Yellow 141-152cms
1
Slane Sam
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S020-021 Merge Sparring Cadet 8-10 Male White-Yellow 141-152cms
2
Lightbody Darragh
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S020-021 Merge Sparring Cadet 8-10 Male White-Yellow 141-152cms
3
Mann Calum
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S020-021 Merge Sparring Cadet 8-10 Male White-Yellow 141-152cms
3
LOVATT ZACK
South Queensferry TKD
SCOTLAND
S023 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 121-130
Categories
Rank
Name
Club
Country
S023 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 121-130
1
Barron Calvin
South Queensferry TKD
SCOTLAND
S023 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 121-130
2
PRINGLE JAY
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
S023 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 121-130
3
Kerr James
Club Lee
SCOTLAND
S024 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 131-140 +136 cm
Categories
Rank
Name
Club
Country
S024 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 131-140 +136 cm
1
Main Reece
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S024 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 131-140 +136 cm
2
Irvine Christopher
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S024 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 131-140 +136 cm
3
MACLEOD LACHLAN
South Queensferry TKD
SCOTLAND
S024 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 131-140 +136 cm
3
MacKintosh Lewis
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S024 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 131-140 -136 cm
Categories
Rank
Name
Club
Country
S024 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 131-140 -136 cm
1
Pritchard Lewis
glasgow east taekwondo
UNITED KINGDOM
S024 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 131-140 -136 cm
2
Bambridge Kyle
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S024 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 131-140 -136 cm
3
Martin Jaxon
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S024 Sparring Cadet 8-10 Male Green/Blue Belt 131-140 -136 cm
3
Graham Mark
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S025-026-030 Merge Sparring Cadet 8-10 Male Green-Red 141-151cms
Categories
Rank
Name
Club
Country
S025-026-030 Merge Sparring Cadet 8-10 Male Green-Red 141-151cms
1
HERBERT ARCHIE
NAIRN TKD
SCOTLAND
S025-026-030 Merge Sparring Cadet 8-10 Male Green-Red 141-151cms
2
Hollands Ewan
South Queensferry TKD
SCOTLAND
S025-026-030 Merge Sparring Cadet 8-10 Male Green-Red 141-151cms
3
Teasdale Euan
Chimera Martial Arts
SCOTLAND
S025-026-030 Merge Sparring Cadet 8-10 Male Green-Red 141-151cms
3
THEAKER TORRIN
TAE NEWCASTLE BLACKBELT ACADEMY
ENGLAND
S032 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 121-130
Categories
Rank
Name
Club
Country
S032 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 121-130
1
Ross Amy
Boydell TKD
SCOTLAND
S032 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 121-130
2
Wong Ella
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S032 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 121-130
3
Rankin Charly
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
S032 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 121-130
3
Shaw Alexis
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S033 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 131-140
Categories
Rank
Name
Club
Country
S033 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 131-140
1
Shaw Sharon
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S033 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 131-140
2
McGregor Aimee
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S033 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 131-140
3
Brown Madison
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S033 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 131-140
3
Goodbrand Anna
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S034 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 141-150
Categories
Rank
Name
Club
Country
S034 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 141-150
1
Boyd Emily
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S034 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 141-150
2
Cruttenden Ilena
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S034 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 141-150
3
Kettyles Lucy
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S034 Sparring Cadet 8-10 Female White/Yellow Belt 141-150
3
Burrows Ava
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S037-041 Sparring Cadet 8-10 Female Green-Red 121-130cms
Categories
Rank
Name
Club
Country
S037-041 Sparring Cadet 8-10 Female Green-Red 121-130cms
1
Harding Marissa
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S037-041 Sparring Cadet 8-10 Female Green-Red 121-130cms
2
Maclean Alana
Club Lee
SCOTLAND
S037-041 Sparring Cadet 8-10 Female Green-Red 121-130cms
3
McLeod Emma
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S037-041 Sparring Cadet 8-10 Female Green-Red 121-130cms
3
Watson Chloe
Club Lee
SCOTLAND
S038 Sparring Cadet 8-10 Female Green/Blue Belt 131-140
Categories
Rank
Name
Club
Country
S038 Sparring Cadet 8-10 Female Green/Blue Belt 131-140
1
Croall Madison
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S038 Sparring Cadet 8-10 Female Green/Blue Belt 131-140
2
Miller Olivia
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S038 Sparring Cadet 8-10 Female Green/Blue Belt 131-140
3
Duckworth Florence
South Queensferry TKD
SCOTLAND
S038 Sparring Cadet 8-10 Female Green/Blue Belt 131-140
3
Mooney Kelsie
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
S039 Sparring Cadet 8-10 Female Green/Blue Belt 141-150
Categories
Rank
Name
Club
Country
S039 Sparring Cadet 8-10 Female Green/Blue Belt 141-150
1
Kain Jodie
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S039 Sparring Cadet 8-10 Female Green/Blue Belt 141-150
2
McGarrell Ava
Club Lee
SCOTLAND
S044 Split Sparring Cadet 8-10 Female Green- Red Belt 149-153cms
Categories
Rank
Name
Club
Country
S044 Split Sparring Cadet 8-10 Female Green- Red Belt 149-153cms
1
Stebbing Abby
Robertsons Martial Arts
UNITED KINGDOM
S044 Split Sparring Cadet 8-10 Female Green- Red Belt 149-153cms
2
SUTHERLAND ISLA
NAIRN TKD
SCOTLAND
S044 Split Sparring Cadet 8-10 Female Green- Red Belt 149-153cms
3
Orr kirstyn
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S044 Split Sparring Cadet 8-10 Female Green- Red Belt 149-153cms
3
Hay Isla
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S045 Sparring Pre-Junior 11-13 Male White/Yellow Belt 0-140
Categories
Rank
Name
Club
Country
S045 Sparring Pre-Junior 11-13 Male White/Yellow Belt 0-140
1
Graham Callin
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S045 Sparring Pre-Junior 11-13 Male White/Yellow Belt 0-140
2
Wallace Kaiden
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S046 Sparring Pre-Junior 11-13 Male White/Yellow Belt 141-150
Categories
Rank
Name
Club
Country
S046 Sparring Pre-Junior 11-13 Male White/Yellow Belt 141-150
1
DEVLIN JAMES
BUCKIE TAEKWONDO SCHOOL
SCOTLAND
S046 Sparring Pre-Junior 11-13 Male White/Yellow Belt 141-150
2
Afridi Saif
Club Lee
SCOTLAND
S047 Sparring Pre-Junior 11-13 Male White/Yellow Belt 151-160
Categories
Rank
Name
Club
Country
S047 Sparring Pre-Junior 11-13 Male White/Yellow Belt 151-160
1
Pastuszka Aleksy
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S047 Sparring Pre-Junior 11-13 Male White/Yellow Belt 151-160
2
Gorman Marcus
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S047 Sparring Pre-Junior 11-13 Male White/Yellow Belt 151-160
3
Squirrell Adam
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S047 Sparring Pre-Junior 11-13 Male White/Yellow Belt 151-160
3
Norman Joey
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S049-053 Merge Sparring Pre-Junior Yellow-Blue 161-171cms
Categories
Rank
Name
Club
Country
S049-053 Merge Sparring Pre-Junior Yellow-Blue 161-171cms
1
Rahim Nali
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S049-053 Merge Sparring Pre-Junior Yellow-Blue 161-171cms
2
Trinder Jamie
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S049-053 Merge Sparring Pre-Junior Yellow-Blue 161-171cms
3
Reid Cameron
Boydell TKD
SCOTLAND
S049-053 Merge Sparring Pre-Junior Yellow-Blue 161-171cms
3
Hughes Stephen
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S050-055 Merge Sparring Pre-Junior Male Green-Red 0-140cms
Categories
Rank
Name
Club
Country
S050-055 Merge Sparring Pre-Junior Male Green-Red 0-140cms
1
Linton Samuel
South Queensferry TKD
SCOTLAND
S050-055 Merge Sparring Pre-Junior Male Green-Red 0-140cms
2
Colville Joe
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S050-055 Merge Sparring Pre-Junior Male Green-Red 0-140cms
3
Punay Alexavier
TAE / Reflex Academy
ENGLAND
S050-055 Merge Sparring Pre-Junior Male Green-Red 0-140cms
3
Brown Lewis
Robertsons Martial Arts
UNITED KINGDOM
S051 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 141-150 +146 cm
Categories
Rank
Name
Club
Country
S051 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 141-150 +146 cm
1
McMillan Liam
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
S051 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 141-150 +146 cm
2
McGowan Kian
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S051 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 141-150 +146 cm
3
Kiley Zach
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
S051 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 141-150 +146 cm
3
Lambert Kobi
Boydell TKD
SCOTLAND
S051 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 141-150 -146 cm
Categories
Rank
Name
Club
Country
S051 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 141-150 -146 cm
1
Sellami Soleimen
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S051 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 141-150 -146 cm
2
Lambert Jake
Boydell TKD
SCOTLAND
S051 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 141-150 -146 cm
3
CRAGIE AARON
NAIRN TKD
SCOTLAND
S051 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 141-150 -146 cm
3
mc adam ross
glasgow east taekwondo
UNITED KINGDOM
S052 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 151-160
Categories
Rank
Name
Club
Country
S052 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 151-160
1
Chatham Lewis
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
S052 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 151-160
2
Scott Kerr
NAIRN TKD
SCOTLAND
S052 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 151-160
3
Burr Calum
Boydell TKD
SCOTLAND
S052 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Green/Blue Belt 151-160
3
MEEK STEVIE
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
S056 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 141-150
Categories
Rank
Name
Club
Country
S056 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 141-150
1
Campbell Kyle
Robertsons Martial Arts
UNITED KINGDOM
S056 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 141-150
2
Campbell Ryan
Robertsons Martial Arts
UNITED KINGDOM
S056 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 141-150
3
Dunn Liam
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S056 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 141-150
3
Davidson Rory
South Queensferry TKD
SCOTLAND
S057 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 151-160
Categories
Rank
Name
Club
Country
S057 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 151-160
1
Alberts Brody
Boydell TKD
SCOTLAND
S057 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 151-160
2
Charlton Zach
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
S057 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 151-160
3
Forman Alastair
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S057 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 151-160
3
Denholm Ryan
Whitburn Martial-arts Academy
SCOTLAND
S058 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 161-170
Categories
Rank
Name
Club
Country
S058 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 161-170
1
Irvine Matthew
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S058 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 161-170
2
Bone Matthew
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
S058 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 161-170
3
Park Ryan
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S058 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 161-170
3
Brett Harvey
Boydell TKD
SCOTLAND
S059 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 171+
Categories
Rank
Name
Club
Country
S059 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 171+
1
Martin Brandon
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S059 Sparring Pre-Junior 11-13 Male Red/Black Belt 171+
2
Cole Kayden
TAE / Reflex Academy
ENGLAND
S061-062 Merge Pre-Junior 11-13 Female White-Yellow 150-158cms
Categories
Rank
Name
Club
Country
S061-062 Merge Pre-Junior 11-13 Female White-Yellow 150-158cms
1
McLaughlin Tyra-Angel
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S061-062 Merge Pre-Junior 11-13 Female White-Yellow 150-158cms
2
Ndudzo Naki
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S061-062 Merge Pre-Junior 11-13 Female White-Yellow 150-158cms
3
Thomson Emily
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S061-062 Merge Pre-Junior 11-13 Female White-Yellow 150-158cms
3
Kerr Abbie
Club Lee
SCOTLAND
S063 Sparring Pre-Junior 11-13 Female White/Yellow Belt 161-170
Categories
Rank
Name
Club
Country
S063 Sparring Pre-Junior 11-13 Female White/Yellow Belt 161-170
1
Rintoul Eva
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S063 Sparring Pre-Junior 11-13 Female White/Yellow Belt 161-170
2
Sprott Kayleigh
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S065 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 0-140
Categories
Rank
Name
Club
Country
S065 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 0-140
1
Queen Abbie
Club Lee
SCOTLAND
S065 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 0-140
2
Milne Millie
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S065 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 0-140
3
Harnes Cailtin
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S065 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 0-140
3
Hunter Sophie
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S066 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 141-150
Categories
Rank
Name
Club
Country
S066 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 141-150
1
Harnes Sophia
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S066 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 141-150
2
Croall Mia
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S066 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 141-150
3
SUTTON ELLA
TAE NEWCASTLE BLACKBELT ACADEMY
ENGLAND
S066 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 141-150
3
Kee Lauren
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
S067 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 151-160
Categories
Rank
Name
Club
Country
S067 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 151-160
1
McMahon Rebecca
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
S067 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 151-160
2
Li Sarah
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
S067 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 151-160
3
Moody Alana
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S067 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Green/Blue Belt 151-160
3
Gardiner Kira
Boydell TKD
SCOTLAND
S071 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Red/Black Belt 141-150
Categories
Rank
Name
Club
Country
S071 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Red/Black Belt 141-150
1
ORRICK NEVE
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
S071 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Red/Black Belt 141-150
2
Wong Cara
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S072-073 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Red-Black 151-162cms
Categories
Rank
Name
Club
Country
S072-073 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Red-Black 151-162cms
1
Waddell Hollie
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S072-073 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Red-Black 151-162cms
2
McCarthy Ariana
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S072-073 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Red-Black 151-162cms
3
Fargnoli Donatella
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S072-073 Sparring Pre-Junior 11-13 Female Red-Black 151-162cms
3
Foley Mia
Robertsons Martial Arts
UNITED KINGDOM
S075 Sparring Junior 14-17 Male White/Yellow Belt 0-56
Categories
Rank
Name
Club
Country
S075 Sparring Junior 14-17 Male White/Yellow Belt 0-56
1
Bara ALI
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
S075 Sparring Junior 14-17 Male White/Yellow Belt 0-56
2
Pressly Ewan
Erskine Taekwondo
SCOTLAND
S075 Sparring Junior 14-17 Male White/Yellow Belt 0-56
3
Bolivar Monque Marco
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
S075 Sparring Junior 14-17 Male White/Yellow Belt 0-56
3
Robinson Callum
The North Horangi
UNITED KINGDOM
S076-077 Sparring Junior 14-17 Male White-Yellow 67-71kgs
Categories
Rank
Name
Club
Country
S076-077 Sparring Junior 14-17 Male White-Yellow 67-71kgs
1
Blair Connor
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S078 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 0-56
Categories
Rank
Name
Club
Country
S078 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 0-56
1
Hammond Scott
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S078 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 0-56
2
di ciacca Gian Paolo
Howden school of Taekwon-do
UNITED KINGDOM
S078 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 0-56
3
Clarke Bruce
glasgow east taekwondo
UNITED KINGDOM
S078 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 0-56
3
Ross Michael
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S079 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 56-68
Categories
Rank
Name
Club
Country
S079 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 56-68
1
Murphy Shaun
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S079 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 56-68
2
Carey Thomas
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S079 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 56-68
3
Healey Cian
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S079 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 56-68
3
Duncan Logan
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S080 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 68+
Categories
Rank
Name
Club
Country
S080 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 68+
1
King Darragh
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
S080 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 68+
2
Langan William
Glasgow North Taekwondo
UNITED KINGDOM
S080 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 68+
3
Balfour Conner
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S080 Sparring Junior 14-17 Male Green/Blue Belt 68+
3
SUMMERFIELD BILLY
BUCKIE TAEKWONDO SCHOOL
SCOTLAND
S081 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 0-50
Categories
Rank
Name
Club
Country
S081 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 0-50
1
McAvoy Declan
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S081 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 0-50
2
Shaw Jack
Boydell TKD
SCOTLAND
S081 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 0-50
3
CAMERON NICHOLAS
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
S081 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 0-50
4
Milne Morgan
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S082 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 50-56
Categories
Rank
Name
Club
Country
S082 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 50-56
1
Stuart Connor
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S082 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 50-56
2
McAvoy Hayden
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S082 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 50-56
3
Doan Chulainn
Boydell TKD
SCOTLAND
S082 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 50-56
4
Gemmell Kyle
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S083 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 56-62
Categories
Rank
Name
Club
Country
S083 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 56-62
1
Cox Darryl
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S083 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 56-62
2
Leitch Cayden
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S083 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 56-62
3
Kain Adam
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S083 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 56-62
4
STONEHOUSE LEE
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
S084 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 62-68
Categories
Rank
Name
Club
Country
S084 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 62-68
1
Sheppard Robbie
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S084 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 62-68
2
Cattanach Kyle
Boydell TKD
SCOTLAND
S084 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 62-68
3
Burns Joe
Boydell TKD
SCOTLAND
S084 Sparring Junior 14-17 Male Red/Black Belt 62-68
4
Boydell Ethan
Boydell TKD
SCOTLAND
S088 Split Sparring Junior 14-17 Female Yellow-Green 49-54 kgs
Categories
Rank
Name
Club
Country
S088 Split Sparring Junior 14-17 Female Yellow-Green 49-54 kgs
1
McGlennon Lily
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S088 Split Sparring Junior 14-17 Female Yellow-Green 49-54 kgs
2
Steven Rachel
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S089 Merge Sparring Junior 14-17 Female Yelllow-Blue Belt 63-68kgs
Categories
Rank
Name
Club
Country
S089 Merge Sparring Junior 14-17 Female Yelllow-Blue Belt 63-68kgs
1
Smith Abbie
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S089 Merge Sparring Junior 14-17 Female Yelllow-Blue Belt 63-68kgs
2
Anderson Kara-Olivia
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S090 Sparring Junior 14-17 Female Green/Blue Belt 0-50
Categories
Rank
Name
Club
Country
S090 Sparring Junior 14-17 Female Green/Blue Belt 0-50
1
McCabe Erin
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S090 Sparring Junior 14-17 Female Green/Blue Belt 0-50
2
Anderson Leah
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S092 Sparring Junior 14-17 Female Green/Blue Belt 70+
Categories
Rank
Name
Club
Country
S092 Sparring Junior 14-17 Female Green/Blue Belt 70+
1
McLaren Lucy
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S092 Sparring Junior 14-17 Female Green/Blue Belt 70+
2
Hughes Caitlin
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S094-095 Merge Sparring Junior 14-17 Female Red/Black Belt Up to 57
Categories
Rank
Name
Club
Country
S094-095 Merge Sparring Junior 14-17 Female Red/Black Belt Up to 57
1
Swinburne Jemma
South Queensferry TKD
SCOTLAND
S094-095 Merge Sparring Junior 14-17 Female Red/Black Belt Up to 57
2
Muirhead Brooke
Whitburn Martial-arts Academy
SCOTLAND
S094-095 Merge Sparring Junior 14-17 Female Red/Black Belt Up to 57
3
McIntyre Hannah
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S094-095 Merge Sparring Junior 14-17 Female Red/Black Belt Up to 57
4
Gilmour Saphire
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S098 Sparring Junior 14-17 Female Red/Black Belt 65+
Categories
Rank
Name
Club
Country
S098 Sparring Junior 14-17 Female Red/Black Belt 65+
1
Torrance Lara
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S098 Sparring Junior 14-17 Female Red/Black Belt 65+
2
Singleton Jaimie
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S098 Sparring Junior 14-17 Female Red/Black Belt 65+
3
Forman Kara
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S101 Sparring Senior 18-35 Male White/Yellow Belt 78+
Categories
Rank
Name
Club
Country
S101 Sparring Senior 18-35 Male White/Yellow Belt 78+
1
Hrkness Garry
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
S101 Sparring Senior 18-35 Male White/Yellow Belt 78+
2
Hamill Christopher
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
S101 Sparring Senior 18-35 Male White/Yellow Belt 78+
3
Annandale Jason
DAVID MCNAIRN BLACKBELT ACADEMY
SCOTLAND
S103 Sparring Senior 18-35 Male Green/Blue Belt 64-78
Categories
Rank
Name
Club
Country
S103 Sparring Senior 18-35 Male Green/Blue Belt 64-78
1
Simmonette Jamie
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S103 Sparring Senior 18-35 Male Green/Blue Belt 64-78
2
Watson James
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S104-127 Merge Sparring Snr/Adv.Senior 18+ Male Green/Blue Belt 85+
Categories
Rank
Name
Club
Country
S104-127 Merge Sparring Snr/Adv.Senior 18+ Male Green/Blue Belt 85+
1
Norman Richard
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S104-127 Merge Sparring Snr/Adv.Senior 18+ Male Green/Blue Belt 85+
2
Patterson Grant
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
S104-127 Merge Sparring Snr/Adv.Senior 18+ Male Green/Blue Belt 85+
3
Kettyles Jamie
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S104-127 Merge Sparring Snr/Adv.Senior 18+ Male Green/Blue Belt 85+
3
Hay Gordon
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S106-107 Merge Senior 18-35 Male Red-Black 63-65 kgs
Categories
Rank
Name
Club
Country
S106-107 Merge Senior 18-35 Male Red-Black 63-65 kgs
1
Christie Dylan
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S106-107 Merge Senior 18-35 Male Red-Black 63-65 kgs
2
Cain Kieran
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S106-107 Merge Senior 18-35 Male Red-Black 63-65 kgs
3
Wardlaw Sol
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S109 Sparring Senior 18-35 Male Red/Black Belt 78-85
Categories
Rank
Name
Club
Country
S109 Sparring Senior 18-35 Male Red/Black Belt 78-85
1
OHare Iain
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S109 Sparring Senior 18-35 Male Red/Black Belt 78-85
2
Jervis Jay
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S109 Sparring Senior 18-35 Male Red/Black Belt 78-85
3
Walker Jack
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
S109 Sparring Senior 18-35 Male Red/Black Belt 78-85
4
Hammond Garry
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S110 Sparring Senior 18-35 Male Red/Black Belt 85+
Categories
Rank
Name
Club
Country
S110 Sparring Senior 18-35 Male Red/Black Belt 85+
1
Dickson Christopher
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S110 Sparring Senior 18-35 Male Red/Black Belt 85+
2
Syed Noorul
The North Horangi
UNITED KINGDOM
S112-131 Merge Snr-Adv Snr18yrs+ Female White-Yellow 50-55 kgs
Categories
Rank
Name
Club
Country
S112-131 Merge Snr-Adv Snr18yrs+ Female White-Yellow 50-55 kgs
1
MacDonald Christine
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
S112-131 Merge Snr-Adv Snr18yrs+ Female White-Yellow 50-55 kgs
2
Thomson Beth
GMAC Arbroath
UNITED KINGDOM
S113-116 Merge Sparring Senior 18-35 Female White-Blue Belt 80+
Categories
Rank
Name
Club
Country
S113-116 Merge Sparring Senior 18-35 Female White-Blue Belt 80+
1
Bird Charlie
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S113-116 Merge Sparring Senior 18-35 Female White-Blue Belt 80+
2
Graham Chelsea
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S113-116 Merge Sparring Senior 18-35 Female White-Blue Belt 80+
3
McOmish Leanne
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
S114 Sparring Senior 18-35 Female Green/Blue Belt 0-56
Categories
Rank
Name
Club
Country
S114 Sparring Senior 18-35 Female Green/Blue Belt 0-56
1
Wallace Debbie
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S114 Sparring Senior 18-35 Female Green/Blue Belt 0-56
2
Murray Nicole
GMAC Arbroath
UNITED KINGDOM
S115 Sparring Senior 18-35 Female Green/Blue Belt 56-68
Categories
Rank
Name
Club
Country
S115 Sparring Senior 18-35 Female Green/Blue Belt 56-68
1
Murray Michelle
GMAC Arbroath
UNITED KINGDOM
S115 Sparring Senior 18-35 Female Green/Blue Belt 56-68
2
Cairns Tracey
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
S116a-117 Sparring Senior 18-35 Female Red-Black 45-55 kgs
Categories
Rank
Name
Club
Country
S116a-117 Sparring Senior 18-35 Female Red-Black 45-55 kgs
1
Carr Katrina
Boydell TKD
SCOTLAND
S116a-117 Sparring Senior 18-35 Female Red-Black 45-55 kgs
2
Riddell Katie
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
S116a-117 Sparring Senior 18-35 Female Red-Black 45-55 kgs
3
Javed Henna
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
S118-119 Merge Sparring Senior 18-35 Female Red-Black 60-68 kgs
Categories
Rank
Name
Club
Country
S118-119 Merge Sparring Senior 18-35 Female Red-Black 60-68 kgs
1
Brown Megan
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
S118-119 Merge Sparring Senior 18-35 Female Red-Black 60-68 kgs
2
Humphries Katie
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S118-119 Merge Sparring Senior 18-35 Female Red-Black 60-68 kgs
3
Watson Lauren
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S118-119 Merge Sparring Senior 18-35 Female Red-Black 60-68 kgs
4
Gallacher Dannielle
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S125-128 Merge Sparring Adv. Senior 36+ Male Green-Red 0-73 kgs
Categories
Rank
Name
Club
Country
S125-128 Merge Sparring Adv. Senior 36+ Male Green-Red 0-73 kgs
1
Farrell Allan
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S125-128 Merge Sparring Adv. Senior 36+ Male Green-Red 0-73 kgs
2
MacKintosh Gary
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S126 Sparring Adv.Senior 36+ Male Green/Blue Belt 73-85
Categories
Rank
Name
Club
Country
S126 Sparring Adv.Senior 36+ Male Green/Blue Belt 73-85
1
Pikniczka Tomasz
The North Horangi
UNITED KINGDOM
S126 Sparring Adv.Senior 36+ Male Green/Blue Belt 73-85
2
Baxter Ian
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S130 Sparring Adv.Senior 36+ Male Red/Black Belt 85+
Categories
Rank
Name
Club
Country
S130 Sparring Adv.Senior 36+ Male Red/Black Belt 85+
1
Cattanach Alex
Boydell TKD
SCOTLAND
S130 Sparring Adv.Senior 36+ Male Red/Black Belt 85+
2
MacLeod Roddy
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S132 Sparring Adv.Senior 36+ Female White/Yellow Belt 58-68
Categories
Rank
Name
Club
Country
S132 Sparring Adv.Senior 36+ Female White/Yellow Belt 58-68
1
Wood Kate
Boydell TKD
SCOTLAND
S132 Sparring Adv.Senior 36+ Female White/Yellow Belt 58-68
2
HEDLEY LINDA
DAVID MCNAIRN BLACKBELT ACADEMY
SCOTLAND
S135 Sparring Adv.Senior 36+ Female Green/Blue Belt 58-68
Categories
Rank
Name
Club
Country
S135 Sparring Adv.Senior 36+ Female Green/Blue Belt 58-68
1
Martin Sam
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S135 Sparring Adv.Senior 36+ Female Green/Blue Belt 58-68
2
Garrow Kimberley
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
S135 Sparring Adv.Senior 36+ Female Green/Blue Belt 58-68
3
McArdle Deborah
The North Horangi
UNITED KINGDOM
S136 Sparring Adv.Senior 36+ Female Green/Blue Belt 68+
Categories
Rank
Name
Club
Country
S136 Sparring Adv.Senior 36+ Female Green/Blue Belt 68+
1
Doan Rebecca
Boydell TKD
SCOTLAND
S136 Sparring Adv.Senior 36+ Female Green/Blue Belt 68+
2
Cox Amanda
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
S136 Sparring Adv.Senior 36+ Female Green/Blue Belt 68+
3
Smit Rolinda
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S136 Sparring Adv.Senior 36+ Female Green/Blue Belt 68+
3
Cowan Fiona
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
S137-138 Merge Adv. Senior 36+ Female Red-Black 54-65kgs
Categories
Rank
Name
Club
Country
S137-138 Merge Adv. Senior 36+ Female Red-Black 54-65kgs
1
Athanasiadou Despina
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
S137-138 Merge Adv. Senior 36+ Female Red-Black 54-65kgs
2
Czarnecka Edyta
The North Horangi
UNITED KINGDOM
ST002 Spec Tech Tots 4-7 Male All Grades 111-120
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST002 Spec Tech Tots 4-7 Male All Grades 111-120
1
Massey Ethan
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST002 Spec Tech Tots 4-7 Male All Grades 111-120
2
Linton Aaron
South Queensferry TKD
SCOTLAND
ST002 Spec Tech Tots 4-7 Male All Grades 111-120
3
Yuill Nathen
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
ST003 Spec Tech Tots 4-7 Male All Grades 121-130
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST003 Spec Tech Tots 4-7 Male All Grades 121-130
1
McArdle Harry
TAE / Reflex Academy
ENGLAND
ST003 Spec Tech Tots 4-7 Male All Grades 121-130
2
Evans Jamie
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
ST003 Spec Tech Tots 4-7 Male All Grades 121-130
3
Docherty Caelan
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
ST003 Spec Tech Tots 4-7 Male All Grades 121-130
4
Murray Harry
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST006 Spec Tech Tots 4-7 Female All Grades 111-120
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST006 Spec Tech Tots 4-7 Female All Grades 111-120
1
Millar Ava
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST007 Spec Tech Tots 4-7 Female All Grades 121-130
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST007 Spec Tech Tots 4-7 Female All Grades 121-130
1
Cairns Imelda
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
ST007 Spec Tech Tots 4-7 Female All Grades 121-130
2
McDonald Laila
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
ST008 Spec Tech Tots 4-7 Female All Grades 131+
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST008 Spec Tech Tots 4-7 Female All Grades 131+
1
Conway Grace
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
ST009 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 0-120
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST009 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 0-120
1
Farrell Nathan
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST010 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 121-130
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST010 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 121-130
1
PRINGLE JAY
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
ST010 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 121-130
2
Barron Calvin
South Queensferry TKD
SCOTLAND
ST010 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 121-130
3
Williams Hari
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
ST010 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 121-130
4
Whyte Callan
Chimera Martial Arts
SCOTLAND
ST011 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 131-140
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST011 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 131-140
1
MacKintosh Lewis
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
ST011 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 131-140
2
Mooney Max
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
ST011 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 131-140
3
Paton Charlie
Glasgow North Taekwondo
UNITED KINGDOM
ST011 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 131-140
4
Bambridge Kyle
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
ST012 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 141-150
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST012 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 141-150
1
THEAKER TORRIN
TAE NEWCASTLE BLACKBELT ACADEMY
ENGLAND
ST012 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 141-150
2
Moir Matthew
Boydell TKD
SCOTLAND
ST012 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 141-150
3
Aitchison Lewis
Boydell TKD
SCOTLAND
ST012 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 141-150
4
Karim Nicholas
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
ST013 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 151+
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST013 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 151+
1
Stebbing Lachlan
Robertsons Martial Arts
UNITED KINGDOM
ST013 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 151+
2
Campbell Tom
Chimera Martial Arts
SCOTLAND
ST013 Spec Tech Cadet 8-10 Male All Grades 151+
3
Calder Jackson
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
ST015 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 121-130
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST015 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 121-130
1
Harding Marissa
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
ST015 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 121-130
2
Rankin Charly
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
ST015 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 121-130
3
Watson Chloe
Club Lee
SCOTLAND
ST015 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 121-130
4
Ross Amy
Boydell TKD
SCOTLAND
ST016 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 131-140
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST016 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 131-140
1
Croall Madison
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
ST016 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 131-140
2
Bone Emily
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
ST016 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 131-140
3
McDonald Tianhna
Broxburn Black Belt Academy
SCOTLAND
ST017 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 141-150
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST017 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 141-150
1
Cruttenden Ilena
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
ST017 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 141-150
2
SUTHERLAND ISLA
NAIRN TKD
SCOTLAND
ST018 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 151+
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST018 Spec Tech Cadet 8-10 Female All Grades 151+
1
Stebbing Abby
Robertsons Martial Arts
UNITED KINGDOM
ST019 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 0-140
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST019 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 0-140
1
Linton Samuel
South Queensferry TKD
SCOTLAND
ST019 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 0-140
2
Punay Alexavier
TAE / Reflex Academy
ENGLAND
ST019 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 0-140
3
Colville Joe
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
ST019 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 0-140
4
Rees Kyle
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
ST020 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 141-150
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST020 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 141-150
1
Mitchell Adam
Glasgow North Taekwondo
UNITED KINGDOM
ST020 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 141-150
2
McGill Ryan
South Queensferry TKD
SCOTLAND
ST020 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 141-150
3
MacLean Kyle
Club Lee
SCOTLAND
ST020 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 141-150
4
Campbell Kyle
Robertsons Martial Arts
UNITED KINGDOM
ST021 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 151-160
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST021 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 151-160
1
Shaw Gavin
Boydell TKD
SCOTLAND
ST021 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 151-160
2
MacCormick Jack
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
ST021 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 151-160
3
Denholm Ryan
Whitburn Martial-arts Academy
SCOTLAND
ST021 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 151-160
4
Lee Jack
Club Lee
SCOTLAND
ST022 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 161-170
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST022 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 161-170
1
Trinder Jamie
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
ST022 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 161-170
2
Bone Matthew
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
ST022 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 161-170
3
Rahim Nali
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
ST023 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 171+
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST023 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 171+
1
Martin Brandon
Northern Taekwon-Do Academies - MWBA
SCOTLAND
ST023 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 171+
2
Cole Kayden
TAE / Reflex Academy
ENGLAND
ST023 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Male All Grades 171+
3
Hughes Stephen
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
ST024 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 0-140
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST024 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 0-140
1
Hunter Sophie
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST024 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 0-140
2
Queen Abbie
Club Lee
SCOTLAND
ST025 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 141-150
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST025 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 141-150
1
ORRICK NEVE
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
ST025 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 141-150
2
Croall Mia
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
ST025 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 141-150
3
Kee Lauren
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
ST025 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 141-150
4
Kerr Abbie
Club Lee
SCOTLAND
ST026 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 151-160
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST026 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 151-160
1
Fargnoli Donatella
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST026 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 151-160
2
McMahon Rebecca
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
ST026 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 151-160
3
Anderson Abigail
Glasgow North Taekwondo
UNITED KINGDOM
ST027 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 161-170
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST027 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 161-170
1
McArdle Eve
TAE / Reflex Academy
ENGLAND
ST027 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 161-170
2
Waddell Hollie
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
ST027 Spec Tech Pre-Junior 11-13 Female All Grades 161-170
3
Sprott Kayleigh
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST029 Spec Tech Junior 14-17 Male White-Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST029 Spec Tech Junior 14-17 Male White-Blue Belt
1
Carey Thomas
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
ST029 Spec Tech Junior 14-17 Male White-Blue Belt
2
Murphy Shaun
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST029 Spec Tech Junior 14-17 Male White-Blue Belt
3
King Darragh
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
ST029 Spec Tech Junior 14-17 Male White-Blue Belt
3
Sanders Cameron
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST030 Spec Tech Junior 14-17 Male Red-Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST030 Spec Tech Junior 14-17 Male Red-Black Belt
1
Obike Zach
Erskine Taekwondo
SCOTLAND
ST030 Spec Tech Junior 14-17 Male Red-Black Belt
2
Alberts Fergus
Boydell TKD
SCOTLAND
ST030 Spec Tech Junior 14-17 Male Red-Black Belt
3
Martin Diarmuid
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
ST030 Spec Tech Junior 14-17 Male Red-Black Belt
4
CAMERON NICHOLAS
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
ST030 Spec Tech Junior 14-17 Male Red-Black Belt
5
Coull Aidan
Boydell TKD
SCOTLAND
ST031 Spec Tech Junior 14-17 Female White-Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST031 Spec Tech Junior 14-17 Female White-Blue Belt
1
McLaren Lucy
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
ST031 Spec Tech Junior 14-17 Female White-Blue Belt
2
McGlennon Lily
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
ST031 Spec Tech Junior 14-17 Female White-Blue Belt
3
Steven Rachel
McGowans BBA
UNITED KINGDOM
ST031 Spec Tech Junior 14-17 Female White-Blue Belt
4
Smith Abbie
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
ST032 Spec Tech Junior 14-17 Female Red-Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST032 Spec Tech Junior 14-17 Female Red-Black Belt
1
Gilmour Saphire
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
ST032 Spec Tech Junior 14-17 Female Red-Black Belt
2
Torrance Lara
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
ST032 Spec Tech Junior 14-17 Female Red-Black Belt
3
McQuade Morgan
Howden school of Taekwon-do
UNITED KINGDOM
ST032 Spec Tech Junior 14-17 Female Red-Black Belt
4
PHILIP IONA
NAIRN TKD
SCOTLAND
ST033 Spec Tech Senior 18-35 Male White-Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST033 Spec Tech Senior 18-35 Male White-Blue Belt
1
Watson James
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST033 Spec Tech Senior 18-35 Male White-Blue Belt
2
Annandale Jason
DAVID MCNAIRN BLACKBELT ACADEMY
SCOTLAND
ST033 Spec Tech Senior 18-35 Male White-Blue Belt
3
Simmonette Jamie
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST034 Spec Tech Senior 18-35 Male Red-Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST034 Spec Tech Senior 18-35 Male Red-Black Belt
1
Walker Jack
I-Kick Martial Arts
UNITED KINGDOM
ST034 Spec Tech Senior 18-35 Male Red-Black Belt
2
Laird Declan
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST034 Spec Tech Senior 18-35 Male Red-Black Belt
3
OHare Iain
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
ST034 Spec Tech Senior 18-35 Male Red-Black Belt
4
Wardlaw Sol
Scottish Martial Arts Centre
UNITED KINGDOM
ST035 Spec Tech Senior 18-35 Female White-Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST035 Spec Tech Senior 18-35 Female White-Blue Belt
1
Thomson Beth
GMAC Arbroath
UNITED KINGDOM
ST035 Spec Tech Senior 18-35 Female White-Blue Belt
2
Cairns Tracey
TAE CHURCHWARD SCHOOLS OF TAEKWONDO
ENGLAND
ST036 Spec Tech Senior 18-35 Female Red-Black Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST036 Spec Tech Senior 18-35 Female Red-Black Belt
1
Carr Katrina
Boydell TKD
SCOTLAND
ST036 Spec Tech Senior 18-35 Female Red-Black Belt
2
Watson Lauren
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST036 Spec Tech Senior 18-35 Female Red-Black Belt
3
Brown Megan
Braveheart Martial Arts
SCOTLAND
ST037 Spec Tech Adv. Senior 36+ Male White-Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST037 Spec Tech Adv. Senior 36+ Male White-Blue Belt
1
Norman Richard
Taekwon-Do UK
SCOTLAND
ST037 Spec Tech Adv. Senior 36+ Male White-Blue Belt
2
Hedges Daniel
GMAC Martial Arts
SCOTLAND
ST037 Spec Tech Adv. Senior 36+ Male White-Blue Belt
3
MacKintosh Gary
Dunbar Black belt Academy Inverness
SCOTLAND
ST039 Spec Tech Adv.Senior 36+ Female White-Blue Belt
Categories
Rank
Name
Club
Country
ST039 Spec Tech Adv.Senior 36+ Female White-Blue Belt
1
Wood Kate
Boydell TKD
SCOTLAND
Privacy statement
|
GTC
|
Imprint
SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-03-28 17:59:05 CET +01:00)