Results
 
Deutsche Meisterschaft 2019 - Results  print this site
 Search:
Categories Rank Name Club Country
04210 u18 Tul -7. Kup 1gold ABASI AFSANA SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
        04210 u18 Tul -7. Kup 2silver VOKSHI AGNES SV NORDENHAM  GERMANY
        04210 u18 Tul -7. Kup 3bronze DAVIS SVERO LIVAN TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
05210 18+ Tul -7. kup 1gold NGUYEN HOANG LONG PO-EUN BREMEN  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup 2silver EICHHORN NELE PO-EUN BREMEN  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup 3bronze KERSTING VERENA SATORI HÖXTER  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup 3bronze HERRFURTH RONNY 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup 5 WINKLER JUSTINE BSG KLEVERLAND  GERMANY
05230 18+ Tul -4. Kup 1gold HÜTTIG CHRISTOPHER SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
        05230 18+ Tul -4. Kup 2silver SCHAEFER LOUISA BUDOKAN SPORTCLUB 1968  GERMANY
        05230 18+ Tul -4. Kup 3bronze HOPPE NANCY SPORTUR  GERMANY
        05230 18+ Tul -4. Kup 3bronze JÄGER BENJAMIN CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
07230 41+ Tul -4. Kup 1gold JÄGER MARTIN TSV GELLERSEN  GERMANY
        07230 41+ Tul -4. Kup 2silver REICHOW UWE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        07230 41+ Tul -4. Kup 3bronze SELKE DIETER GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        07230 41+ Tul -4. Kup 3bronze KÖRNER CHRISTINA SV EINTRACHT LÜNEBURG  GERMANY
07240 41+ Tul -1. Kup 1gold NEEF ROBERT GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        07240 41+ Tul -1. Kup 2silver SCHMIDT KAI TURNERBUND BECKHAUSEN 1928 E.V.  GERMANY
        07240 41+ Tul -1. Kup 3bronze JAKOB SASCHA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        07240 41+ Tul -1. Kup 3bronze KOCH HORST SV NORDENHAM  GERMANY
07280 41+ Tul 4.-6. Dan 1gold KOLBM PETRA SV EINTRACHT LÜNEBURG  GERMANY
        07280 41+ Tul 4.-6. Dan 2silver BECHER FRANK KUMGANG DRESDEN  GERMANY
11210 männlich u9 Tul -7. Kup 1gold MEYER LENNY SPORTUR  GERMANY
        11210 männlich u9 Tul -7. Kup 2silver KANAR SELIM SATORI HÖXTER  GERMANY
        11210 männlich u9 Tul -7. Kup 3bronze ALARAM MERT CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        11210 männlich u9 Tul -7. Kup 3bronze CERANIC DANILO SATORI HÖXTER  GERMANY
        11210 männlich u9 Tul -7. Kup 5 JÄGER THEO CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        11210 männlich u9 Tul -7. Kup 5 RUDOLF FELIX JC LANGENFELD  GERMANY
        11210 männlich u9 Tul -7. Kup 5 UYSAL BARIS SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
11220 männlich u9 Tul -5. Kup 1gold MATIC VANJA CHANG-HUN FAMILY ARNSBERG  GERMANY
        11220 männlich u9 Tul -5. Kup 2silver ROSENTHAL MARC A. CHANG-HUN FAMILY ARNSBERG  GERMANY
        11220 männlich u9 Tul -5. Kup 3bronze BOUYMEJJAN AYMAN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        11220 männlich u9 Tul -5. Kup 3bronze GRISSA ILIASS SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        11220 männlich u9 Tul -5. Kup 5 HERMANNS PATRICK KSC LEVERKUSEN  GERMANY
12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm 1gold SPEKTOR SIMON CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm 2silver MATIC VANJA CHANG-HUN FAMILY ARNSBERG  GERMANY
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm 3bronze BOUYMEJJAN AYMAN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm 3bronze ALARAM MERT CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm 5 UYSAL BARIS SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm 5 HERMANNS PATRICK KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm 5 JÄGER THEO CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm 5 RUDOLF FELIX JC LANGENFELD  GERMANY
12024 männlich u12 Sparring -6. Kup -142 cm 1gold GRISSA ILIASS SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12024 männlich u12 Sparring -6. Kup -142 cm 2silver WEGEL COLIN GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        12024 männlich u12 Sparring -6. Kup -142 cm 3bronze PILJUG MIIKA SATORI HÖXTER  GERMANY
        12024 männlich u12 Sparring -6. Kup -142 cm 3bronze CERANIC DANILO SATORI HÖXTER  GERMANY
        12024 männlich u12 Sparring -6. Kup -142 cm 5 MEYER HINNERK SATORI HÖXTER  GERMANY
        12024 männlich u12 Sparring -6. Kup -142 cm 5 TOSUN KEREM KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        12024 männlich u12 Sparring -6. Kup -142 cm 5 ISAEV JASIN DOJANG NORDENHAM  GERMANY
12026 männlich u12 Sparring -6. Kup +148 cm 1gold SÜLLWALD JONA FYNN TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
        12026 männlich u12 Sparring -6. Kup +148 cm 2silver KOHLMANN LENNARD TSV GELLERSEN  GERMANY
        12026 männlich u12 Sparring -6. Kup +148 cm 3bronze ABRAM LUCA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        12026 männlich u12 Sparring -6. Kup +148 cm 3bronze TIESSEN NIKITA TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
        12026 männlich u12 Sparring -6. Kup +148 cm 5 PETER JONA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12026 männlich u12 Sparring -6. Kup +148 cm 5 RUDOLF ALEXANDER JC LANGENFELD  GERMANY
        12026 männlich u12 Sparring -6. Kup +148 cm 5 GAVRILOV DANIEL CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
12073 männlich u12 Sparring +6. Kup -136 cm 1gold TOTANI TOA PO-EUN BREMEN  GERMANY
        12073 männlich u12 Sparring +6. Kup -136 cm 2silver BECKER COLIN ETHAN SPORTUR  GERMANY
        12073 männlich u12 Sparring +6. Kup -136 cm 3bronze KAUFHOLD TOM SPORTUR  GERMANY
        12073 männlich u12 Sparring +6. Kup -136 cm 3bronze ROSENTHAL MARC A. CHANG-HUN FAMILY ARNSBERG  GERMANY
12074 männlich u12 Sparring +6. Kup -142 cm 1gold DRIESENER LEON TAN GUN SPORTS  GERMANY
        12074 männlich u12 Sparring +6. Kup -142 cm 2silver HIMMELBACH KARL SPORTUR  GERMANY
        12074 männlich u12 Sparring +6. Kup -142 cm 3bronze TAZABAEV TURPAL-ALI SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        12074 männlich u12 Sparring +6. Kup -142 cm 3bronze SIEBENMORGEN TIM SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12074 männlich u12 Sparring +6. Kup -142 cm 5 BECKER MILES ROBIN SPORTUR  GERMANY
        12074 männlich u12 Sparring +6. Kup -142 cm 5 POPESCU RARES SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        12074 männlich u12 Sparring +6. Kup -142 cm 5 KAUFHOLD BEN SPORTUR  GERMANY
        12074 männlich u12 Sparring +6. Kup -142 cm 5 PHARQASHVILI JUMBER SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
12075 männlich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 1gold SALAME RA´ED TAN GUN SPORTS  GERMANY
        12075 männlich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 2silver TRIQUI AMIN TAN GUN SPORTS  GERMANY
        12075 männlich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 3bronze BLITTERSDORF FYNN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12075 männlich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 3bronze SEFRIHI MEHDI SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12075 männlich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 5 DYBALA MARCEL KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        12075 männlich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 5 NEEF LIAM GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        12075 männlich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 5 MEYE JOHANNES SPORTUR  GERMANY
        12075 männlich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 5 TEPPER KRIS KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        12075 männlich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 9 BALYAN VLADIMIR SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        12075 männlich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 9 WEISBECKER MAXIMILIAN KSC LEVERKUSEN  GERMANY
12076 männlich u12 Sparring +6. Kup +148 cm 1gold ROSENBAUM MAX SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12076 männlich u12 Sparring +6. Kup +148 cm 2silver NESTOROPOULOS ANASTASSIOS DOQUADRAT  GERMANY
        12076 männlich u12 Sparring +6. Kup +148 cm 3bronze NEUMANN PAUL SPORTUR  GERMANY
        12076 männlich u12 Sparring +6. Kup +148 cm 5 KIEN LUIS MARC SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
12210 männlich u12 Tul -7. Kup 1gold ISAEV JASIN DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup 2silver PILJUG MIIKA SATORI HÖXTER  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup 3bronze MEYER HINNERK SATORI HÖXTER  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup 3bronze ABRAM LUCA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup 5 VAN VÜGT JANNE OLE PO-EUN BREMEN  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup 5 KOHLMANN LENNARD TSV GELLERSEN  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup 5 TIESSEN NIKITA TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
12220 männlich u12 Tul -5. Kup 1gold RUDOLF ALEXANDER JC LANGENFELD  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 2silver HIMMELBACH KARL SPORTUR  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 3bronze TOTANI TOA PO-EUN BREMEN  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 3bronze WILLERT ARTHUR KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 5 DYBALA MARCEL KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 5 GABLER TIM TKD KB SCHULE JUNGSHIN  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 5 TOSUN KEREM KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 5 KAUFHOLD BEN SPORTUR  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 9 KIEN LUIS MARC SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 9 SPEKTOR SIMON CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 9 KAUFHOLD TOM SPORTUR  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 9 MEYE JOHANNES SPORTUR  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 9 GAVRILOV DANIEL CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 9 PETER JONA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 9 WEGEL COLIN GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 9 NEUMANN PAUL SPORTUR  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 17 BECKER MILES ROBIN SPORTUR  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 17 FAHL MARCELINO KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 17 KONRAD LEON KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 17 WEISBECKER MAXIMILIAN KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup 17 SÜLLWALD JONA FYNN TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
12230 männlich u12 Tul -3. Kup 1gold BECKER COLIN ETHAN SPORTUR  GERMANY
        12230 männlich u12 Tul -3. Kup 2silver SIEBENMORGEN TIM SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12230 männlich u12 Tul -3. Kup 3bronze TEPPER KRIS KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        12230 männlich u12 Tul -3. Kup 3bronze POPESCU RARES SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        12230 männlich u12 Tul -3. Kup 5 SEFRIHI MEHDI SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12230 männlich u12 Tul -3. Kup 5 PHARQASHVILI JUMBER SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        12230 männlich u12 Tul -3. Kup 5 SCHNEIDER ELIAS JC LANGENFELD  GERMANY
        12230 männlich u12 Tul -3. Kup 5 BLITTERSDORF FYNN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
12240 männlich u12 Tul -1. Kup 1gold NEEF LIAM GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        12240 männlich u12 Tul -1. Kup 2silver GERHARD AROUN JEFF GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        12240 männlich u12 Tul -1. Kup 3bronze ROOT ARTUR BARMER TV 1846  GERMANY
        12240 männlich u12 Tul -1. Kup 3bronze OLSHANSKIY PHILIPP BARMER TV 1846  GERMANY
        12240 männlich u12 Tul -1. Kup 5 NESTOROPOULOS ANASTASSIOS DOQUADRAT  GERMANY
        12240 männlich u12 Tul -1. Kup 5 DRIESENER LEON TAN GUN SPORTS  GERMANY
        12240 männlich u12 Tul -1. Kup 5 ROSENBAUM MAX SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        12240 männlich u12 Tul -1. Kup 5 TRIQUI AMIN TAN GUN SPORTS  GERMANY
        12240 männlich u12 Tul -1. Kup 9 BALYAN VLADIMIR SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
13132 männlich u15 Sparring -4. Kup -46 kg 1gold KOSTANTIS EYSTATHIOS LEONIDAS DOQUADRAT  GERMANY
        13132 männlich u15 Sparring -4. Kup -46 kg 2silver SEFEDINI RYSH CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        13132 männlich u15 Sparring -4. Kup -46 kg 3bronze LINDNER ROBIN TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
13134 männlich u15 Sparring -4. Kup -58 kg 1gold LÖDSCHACK LOUIS 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        13134 männlich u15 Sparring -4. Kup -58 kg 2silver UYSAL EFEKAN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        13134 männlich u15 Sparring -4. Kup -58 kg 3bronze BEILMANN MAXIM KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        13134 männlich u15 Sparring -4. Kup -58 kg 5 WOLF JOSHUA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
13135 männlich u15 Sparring -4. Kup -65 kg 1gold DANEL JONAS 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        13135 männlich u15 Sparring -4. Kup -65 kg 2silver SERAFIN TIM 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        13135 männlich u15 Sparring -4. Kup -65 kg 3bronze GHAHREMANI SHAYAN TSV SCHMIDEN  GERMANY
        13135 männlich u15 Sparring -4. Kup -65 kg 3bronze MISSEL MIDJA PO-EUN BREMEN  GERMANY
13136 männlich u15 Sparring -4. Kup +65 kg 1gold TSAOUSIS DIMITRIS DOQUADRAT  GERMANY
        13136 männlich u15 Sparring -4. Kup +65 kg 2silver BÖTTINGER DENNIS TSV SCHMIDEN  GERMANY
        13136 männlich u15 Sparring -4. Kup +65 kg 3bronze SOFIAS ARSENIOS GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        13136 männlich u15 Sparring -4. Kup +65 kg 3bronze CANDOGAN MERT BLEXER TB V. 1907  GERMANY
13210 männlich u15 Tul -7. Kup 1gold FRANKE PAUL SPORTUR  GERMANY
        13210 männlich u15 Tul -7. Kup 2silver SERAFIN TIM 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        13210 männlich u15 Tul -7. Kup 3bronze GHAHREMANI SHAYAN TSV SCHMIDEN  GERMANY
        13210 männlich u15 Tul -7. Kup 3bronze WOLF JOSHUA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
13230 männlich u15 Tul -4. kup 1gold BÖTTINGER DENNIS TSV SCHMIDEN  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 2silver BOESSLER BRUNO TSV SCHMIDEN  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 3bronze SEFEDINI RYSH CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 3bronze MISSEL MIDJA PO-EUN BREMEN  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 5 BEILMANN MAXIM KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 5 DANEL JONAS 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 5 CANDOGAN MERT BLEXER TB V. 1907  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 5 UYSAL EFEKAN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 9 DIEDRICH JONAS SATORI HÖXTER  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 9 SOFIAS ARSENIOS GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 9 LINDNER ROBIN TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 9 LÖDSCHACK LOUIS 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        13230 männlich u15 Tul -4. kup 9 SCHARNBERG CLAAS SATORI HÖXTER  GERMANY
13240n männlich 13+ Tul -1. Kup Nachwuchs 1gold PAPANA VITALIE PO-EUN BREMEN  GERMANY
        13240n männlich 13+ Tul -1. Kup Nachwuchs 2silver SCHMITZ-FÜSER PAUL GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        13240n männlich 13+ Tul -1. Kup Nachwuchs 3bronze ÖNER BURAK CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        13240n männlich 13+ Tul -1. Kup Nachwuchs 3bronze GÄTH BENJAMIN CHANG HUN TKD GELSENKIRCHEN E.V.  GERMANY
        13240n männlich 13+ Tul -1. Kup Nachwuchs 5 HUBERT WILL SPORTUR  GERMANY
        13240n männlich 13+ Tul -1. Kup Nachwuchs 5 MOROS EUSSEBIU-ALESSIO DOQUADRAT  GERMANY
14134 männlich u18 Sparring -4. Kup -68 kg 1gold WOLLNY DOMINIK SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        14134 männlich u18 Sparring -4. Kup -68 kg 2silver BUCHTA AIDEN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        14134 männlich u18 Sparring -4. Kup -68 kg 3bronze BAKAEV RAHIM BARMER TV 1846  GERMANY
14136 männlich u18 Sparring -4. Kup +75 kg 1gold DAVIS SVERO LIVAN TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
        14136 männlich u18 Sparring -4. Kup +75 kg 2silver HASAN JOHN LUCA SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
        14136 männlich u18 Sparring -4. Kup +75 kg 3bronze DAGHAN CIWAN CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        14136 männlich u18 Sparring -4. Kup +75 kg 3bronze KHAMITSEVICH IVAN VFL KEMMINGHAUSEN 1925 E.V. ABT. TAEKWON-DO  GERMANY
14170 männlich u18 Sparring -3. Dan -40 kg 1gold HUBERT NOAH SPORTUR  GERMANY
        14170 männlich u18 Sparring -3. Dan -40 kg 2silver HERBERTS FABIAN SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        14170 männlich u18 Sparring -3. Dan -40 kg 3bronze GRÜN NIKLAS TAN GUN SPORTS  GERMANY
        14170 männlich u18 Sparring -3. Dan -40 kg 4 SCHULTE LUKAS KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
14171 männlich u18 Sparring -3. Dan -50 kg 1gold HUBERT WILL SPORTUR  GERMANY
14172 männlich u18 Sparring -3. Dan -56 kg 1gold CARAMAZZA VINCENZO KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        14172 männlich u18 Sparring -3. Dan -56 kg 2silver MOROS EUSSEBIU-ALESSIO DOQUADRAT  GERMANY
        14172 männlich u18 Sparring -3. Dan -56 kg 3bronze GINKO LUCA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        14172 männlich u18 Sparring -3. Dan -56 kg 4 BIN NIKOLAJ BARMER TV 1846  GERMANY
14173 männlich u18 Sparring -3. Dan -62 kg 1gold BIN WLADIMIR BARMER TV 1846  GERMANY
        14173 männlich u18 Sparring -3. Dan -62 kg 2silver OUDOLNYI VADIM KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        14173 männlich u18 Sparring -3. Dan -62 kg 3bronze BOICHUK NAZAR TAN GUN SPORTS  GERMANY
        14173 männlich u18 Sparring -3. Dan -62 kg 4 KOSTANTIS THEODOROS DOQUADRAT  GERMANY
14174 männlich u18 Sparring -3. Dan -68 kg 1gold SMAILOV DANILO DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        14174 männlich u18 Sparring -3. Dan -68 kg 2silver POPESCU MADALIN SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        14174 männlich u18 Sparring -3. Dan -68 kg 3bronze TEPPER LUIS KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
14174n männlich u18 Sparring -3. Dan -68 kg Nachwuchs 1gold PAPANA VITALIE PO-EUN BREMEN  GERMANY
        14174n männlich u18 Sparring -3. Dan -68 kg Nachwuchs 2silver ÖNER BURAK CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        14174n männlich u18 Sparring -3. Dan -68 kg Nachwuchs 3bronze RENCKHOFF MAXIMILIAN SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
14175 männlich u18 Sparring -3. Dan -75 kg 1gold HERBERTS TOBIAS SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        14175 männlich u18 Sparring -3. Dan -75 kg 2silver KRIEGER MAIK HSG FRIESOYTHE  GERMANY
        14175 männlich u18 Sparring -3. Dan -75 kg 3bronze KELM MAXIMILIAN HSG FRIESOYTHE  GERMANY
14176 männlich u18 Sparring -3. Dan +75 kg 1gold KRIEGER JONAS HSG FRIESOYTHE  GERMANY
        14176 männlich u18 Sparring -3. Dan +75 kg 2silver RIEDEL TIM SPORTUR  GERMANY
14230 männlich u18 Tul -4. Kup 1gold BUCHTA AIDEN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        14230 männlich u18 Tul -4. Kup 2silver KOWALSKI ROBIN TV BRECHTEN 1913  GERMANY
        14230 männlich u18 Tul -4. Kup 3bronze HASAN JOHN LUCA SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
        14230 männlich u18 Tul -4. Kup 3bronze DAGHAN CIWAN CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        14230 männlich u18 Tul -4. Kup 5 BAKAEV RAHIM BARMER TV 1846  GERMANY
14240 männlich u18 Tul -1. Kup 1gold NISTERIUC VALENTIN DIMITRIS DOQUADRAT  GERMANY
        14240 männlich u18 Tul -1. Kup 2silver KELLER NILS JC LANGENFELD  GERMANY
        14240 männlich u18 Tul -1. Kup 3bronze POPESCU MADALIN SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        14240 männlich u18 Tul -1. Kup 4 HUBERT NOAH SPORTUR  GERMANY
        14240 männlich u18 Tul -1. Kup 5 GINKO LUCA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        14240 männlich u18 Tul -1. Kup 5 CARAMAZZA VINCENZO KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        14240 männlich u18 Tul -1. Kup 5 RIEDEL TIM SPORTUR  GERMANY
14250 männlich u18 Tul 1. Dan 1gold OUDOLNYI VADIM KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        14250 männlich u18 Tul 1. Dan 2silver HERBERTS TOBIAS SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        14250 männlich u18 Tul 1. Dan 3bronze SMAILOV DANILO DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        14250 männlich u18 Tul 1. Dan 4 HERBERTS FABIAN SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        14250 männlich u18 Tul 1. Dan 5 SCHULTE LUKAS KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
14250n männlich u18 Tul 1. Dan Nachwuchs 1gold TAZABAEV TURPAL-ALI SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        14250n männlich u18 Tul 1. Dan Nachwuchs 2silver BUTSCHEID LUKAS SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        14250n männlich u18 Tul 1. Dan Nachwuchs 3bronze RENCKHOFF MAXIMILIAN SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
14370 männlich u18 Kraft-Bruchtest 1gold RIEDEL TIM SPORTUR  GERMANY
14470 männlich u18 Spezial-Bruchtest 1gold HERBERTS TOBIAS SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
15134 männlich 18+ Sparring -4. Kup -78 kg 1gold ABASI FAYSAL SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
        15134 männlich 18+ Sparring -4. Kup -78 kg 2silver NGUYEN HOANG LONG PO-EUN BREMEN  GERMANY
15136 männlich 18+ Sparring -4. Kup +85 kg 1gold SHAMMOUT ADHAM SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        15136 männlich 18+ Sparring -4. Kup +85 kg 2silver JÄGER BENJAMIN CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        15136 männlich 18+ Sparring -4. Kup +85 kg 3bronze BRUNS DENNIS SV NORDENHAM  GERMANY
15181 männlich 18+ Sparring -6. Dan -57 kg 1gold MÖRZ JUSTIN TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        15181 männlich 18+ Sparring -6. Dan -57 kg 2silver ZAJCEV MARKUS SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
15182 männlich 18+ Sparring -6. Dan -63 kg 1gold TRIQUI ANIS TAN GUN SPORTS  GERMANY
        15182 männlich 18+ Sparring -6. Dan -63 kg 2silver MOLLAMEHMETOGLU DEVIN JULIAN SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
15183 männlich 18+ Sparring -6. Dan -70 kg 1gold MARX ARNOLD SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
        15183 männlich 18+ Sparring -6. Dan -70 kg 2silver WEDEKIND KEVIN SPORTUR  GERMANY
        15183 männlich 18+ Sparring -6. Dan -70 kg 3bronze BUSCH DIETRICH TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
        15183 männlich 18+ Sparring -6. Dan -70 kg 5 HOFFMANN ERIC KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        15183 männlich 18+ Sparring -6. Dan -70 kg 5 AL KADRI AHMAD DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        15183 männlich 18+ Sparring -6. Dan -70 kg 9 AFKHAMI KEYHAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
15184 männlich 18+ Sparring -6. Dan -78 kg 1gold ADOLFS COLIN TAN GUN SPORTS  GERMANY
        15184 männlich 18+ Sparring -6. Dan -78 kg 2silver RMADAN AHMED TAN GUN SPORTS  GERMANY
        15184 männlich 18+ Sparring -6. Dan -78 kg 3bronze MAYR ROBIN BIELEFELDER KSC  GERMANY
        15184 männlich 18+ Sparring -6. Dan -78 kg 5 LENZ TOBIAS SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
15185 männlich 18+ Sparring -6. Dan -85 kg 1gold RMADAN AL AMIN TAN GUN SPORTS  GERMANY
        15185 männlich 18+ Sparring -6. Dan -85 kg 2silver FREITAG NICOLAS SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        15185 männlich 18+ Sparring -6. Dan -85 kg 3bronze RATJEN HENNING TUS SCHWEI  GERMANY
15185n männlich 18+ Sparring -6. Dan -85 kg Nachwuchs 1gold MÜLLER JUSTIN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        15185n männlich 18+ Sparring -6. Dan -85 kg Nachwuchs 2silver GAUSS ANDREAS TSV SCHMIDEN  GERMANY
15186 männlich 18+ Sparring -6. Dan +85 kg 1gold DALKIC SEMIH TAN GUN SPORTS  GERMANY
15240 männlich 18+ Tul -1. Kup 1gold GAUSS ANDREAS TSV SCHMIDEN  GERMANY
        15240 männlich 18+ Tul -1. Kup 2silver AFKHAMI KEYHAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        15240 männlich 18+ Tul -1. Kup 3bronze RADECZKY DOMONKOS TKD KB SCHULE JUNGSHIN  GERMANY
        15240 männlich 18+ Tul -1. Kup 4 ZAJCEV MARKUS SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
        15240 männlich 18+ Tul -1. Kup 5 TROVATO FABIO TSV SCHMIDEN  GERMANY
15250 männlich 18+ Tul 1. Dan 1gold HAARER MAIK YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan 2silver AL KADRI AHMAD DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan 3bronze STALIOGLU GEORGIOS SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan 4 WILLERSEN DOMINIK SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan 5 LENZ TOBIAS SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan 5 GRUBER DOMINIK TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan 5 HOFFMANN ERIC KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan 5 KVAKTUN WILLIAM BARMER TV 1846  GERMANY
15260 männlich 18+ Tul 2. Dan 1gold MARX ARNOLD SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
        15260 männlich 18+ Tul 2. Dan 2silver BLAHOUT CHRISTIAN CHANG HUN TKD GELSENKIRCHEN E.V.  GERMANY
15270 männlich 18+ Tul 3. Dan 1gold TRIQUI ANIS TAN GUN SPORTS  GERMANY
        15270 männlich 18+ Tul 3. Dan 2silver WEDEKIND KEVIN SPORTUR  GERMANY
15280 männlich 18+ Tul 4.-6. Dan 1gold SCHMIDT MICHAEL YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        15280 männlich 18+ Tul 4.-6. Dan 2silver BARTH TOBIAS GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest 1gold HAARER MAIK YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest 2silver SCHMIDL CHRISTOPH BSG KLEVERLAND  GERMANY
        15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest 3bronze SCHMIDT MICHAEL YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest 4 REICHL MATTHIAS TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
        15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest 5 NEEF ROBERT GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest 5 JAZBEC RALF CHANG HUN TKD GELSENKIRCHEN E.V.  GERMANY
        15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest 7 KVAKTUN WILLIAM BARMER TV 1846  GERMANY
15480 männlich 18+ Spezial-Bruchtest 1gold HAASE-SCHÜTZ CHRISTIAN TSV SCHMIDEN  GERMANY
        15480 männlich 18+ Spezial-Bruchtest 2silver BARTH TOBIAS GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
17100 männlich 41+ Sparring 1gold KOCH HORST SV NORDENHAM  GERMANY
        17100 männlich 41+ Sparring 2silver NEEF ROBERT GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        17100 männlich 41+ Sparring 3bronze JÄGER MARTIN TSV GELLERSEN  GERMANY
21210 weiblich u9 Tul -7. Kup 1gold KAVAKBASI ELIF 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        21210 weiblich u9 Tul -7. Kup 2silver ALSHWIKH ALABD SARA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        21210 weiblich u9 Tul -7. Kup 3bronze GAVRILOV PAULINA CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        21210 weiblich u9 Tul -7. Kup 3bronze HERRFURTH EMMA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        21210 weiblich u9 Tul -7. Kup 5 ZIEGENBEIN HANNA SPORTUR  GERMANY
        21210 weiblich u9 Tul -7. Kup 5 GRIETHE ELENA SPORTUR  GERMANY
21220 weiblich u9 Tul -5. Kup 1gold HEYER LILLIANA SPORTUR  GERMANY
        21220 weiblich u9 Tul -5. Kup 2silver RIEDEL MARIA SPORTUR  GERMANY
        21220 weiblich u9 Tul -5. Kup 3bronze ROSENBERG DOREEN SPORTUR  GERMANY
22021 weiblich u12 Sparring -6. Kup -124 cm 1gold RIEDEL MARIA SPORTUR  GERMANY
        22021 weiblich u12 Sparring -6. Kup -124 cm 2silver HEISS JOSEPHINE JC LANGENFELD  GERMANY
        22021 weiblich u12 Sparring -6. Kup -124 cm 3bronze GRIETHE ELENA SPORTUR  GERMANY
22022 weiblich u12 Sparring -6. Kup -130 cm 1gold KAVAKBASI ELIF 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        22022 weiblich u12 Sparring -6. Kup -130 cm 2silver ALSHWIKH ALABD SARA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22022 weiblich u12 Sparring -6. Kup -130 cm 3bronze HEYER LILLIANA SPORTUR  GERMANY
22023 weiblich u12 Sparring -6. Kup -136 cm 1gold KAVAKBASI HILAL 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        22023 weiblich u12 Sparring -6. Kup -136 cm 2silver GAVRILOV PAULINA CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        22023 weiblich u12 Sparring -6. Kup -136 cm 3bronze WILLERT SVEA KUMGANG DRESDEN  GERMANY
22025 weiblich u12 Sparring -6. Kup -148 cm 1gold DANEL LENIE 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        22025 weiblich u12 Sparring -6. Kup -148 cm 2silver GEZEN LIVA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        22025 weiblich u12 Sparring -6. Kup -148 cm 3bronze HERRFURTH EMMA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        22025 weiblich u12 Sparring -6. Kup -148 cm 3bronze BASKAFA YASEMIN KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        22025 weiblich u12 Sparring -6. Kup -148 cm 5 GÜNGÖR AMINE DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        22025 weiblich u12 Sparring -6. Kup -148 cm 5 KERSTING LANA SATORI HÖXTER  GERMANY
        22025 weiblich u12 Sparring -6. Kup -148 cm 5 REICH AMELIE SPORTUR  GERMANY
22072 weiblich u12 Sparring +6. Kup -130 cm 1gold ALSHWIKH ALABD YASMEN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22072 weiblich u12 Sparring +6. Kup -130 cm 2silver ÖNER NISSA CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        22072 weiblich u12 Sparring +6. Kup -130 cm 3bronze BALDEAU SINA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
22075 weiblich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 1gold AGCABUGA FEYZA TAN GUN SPORTS  GERMANY
        22075 weiblich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 2silver NERKELUN CAROLINE SPORTUR  GERMANY
        22075 weiblich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 3bronze KNAUS JANA LISA DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        22075 weiblich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 3bronze GARSKE JASMIN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22075 weiblich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 5 MANTHEY SORAYA-SOPHIE KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        22075 weiblich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 5 ALSHWIKH ALABD KATRIN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22075 weiblich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 5 GARSKE CARINA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22075 weiblich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 5 MARKUSS SOPHIE KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        22075 weiblich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 9 GLEITSMANN EMELIE KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        22075 weiblich u12 Sparring +6. Kup -148 cm 9 LÖDSCHACK LENI 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
22076 weiblich u12 Sparring +6. Kup +148 cm 1gold KIEN JOSEPHINE MARIE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22076 weiblich u12 Sparring +6. Kup +148 cm 2silver RINGELMANN SOFYA BARMER TV 1846  GERMANY
        22076 weiblich u12 Sparring +6. Kup +148 cm 3bronze KOSTUK REBEKKA DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        22076 weiblich u12 Sparring +6. Kup +148 cm 3bronze MOSTERT EVA JC LANGENFELD  GERMANY
        22076 weiblich u12 Sparring +6. Kup +148 cm 5 SMAILOV EMILY DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        22076 weiblich u12 Sparring +6. Kup +148 cm 5 SOFIAS VALENTINA GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        22076 weiblich u12 Sparring +6. Kup +148 cm 5 GRUNER NORA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
22210 weiblich u12 Tul -7. Kup 1gold SANDER LIV PO-EUN BREMEN  GERMANY
        22210 weiblich u12 Tul -7. Kup 2silver GEZEN LIVA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        22210 weiblich u12 Tul -7. Kup 3bronze SAALMANN PHILOMENA TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
        22210 weiblich u12 Tul -7. Kup 3bronze KERSTING LANA SATORI HÖXTER  GERMANY
        22210 weiblich u12 Tul -7. Kup 5 KAVAKBASI HILAL 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 1gold RINGELMANN SOFYA BARMER TV 1846  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 2silver WILLERT SVEA KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 3bronze ALSHWIKH ALABD YASMEN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 3bronze GLEITSMANN EMELIE KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 5 LÖDSCHACK LENI 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 5 KIEN JOSEPHINE MARIE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 5 REICH AMELIE SPORTUR  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 5 BASKAFA YASEMIN KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 9 DANEL LENIE 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 9 GRUNER NORA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 9 SOFIAS VALENTINA GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 9 MANTHEY SORAYA-SOPHIE KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 9 SCHAICH EMMA TSV SCHMIDEN  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 9 GÜNGÖR AMINE DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 9 GRISSA SALSABIL SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup 17 FUCHS ENYA KSC LEVERKUSEN  GERMANY
22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 1gold NERKELUN CAROLINE SPORTUR  GERMANY
        22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 2silver MARKUSS SOPHIE KSC LEVERKUSEN  GERMANY
        22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 3bronze KOSTUK REBEKKA DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 3bronze SMAILOV EMILY DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 5 ÖNER NISSA CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 5 GARSKE JASMIN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 5 HÜTTIG ABYGAIL SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
        22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 5 GARSKE CARINA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 9 BALDEAU SINA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 9 KNAUS JANA LISA DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 9 ERUS SHAYENE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        22230 weiblich u12 Tul -3. Kup 9 KAOUAKIB FEYZA TSV SCHMIDEN  GERMANY
22240 weiblich u12 Tul -1. Kup 1gold MOSTERT EVA JC LANGENFELD  GERMANY
        22240 weiblich u12 Tul -1. Kup 2silver GRÖNE ZOE GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        22240 weiblich u12 Tul -1. Kup 3bronze SCHMIDT EMILY SOPHIE TURNERBUND BECKHAUSEN 1928 E.V.  GERMANY
23133 weiblich u15 Sparring -4. Kup -50 kg 1gold SMAILOV JULIANNA DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        23133 weiblich u15 Sparring -4. Kup -50 kg 2silver L´TAIEF RIHAM BARMER TV 1846  GERMANY
        23133 weiblich u15 Sparring -4. Kup -50 kg 3bronze WUTTKE CLAIRE SOPHIE PO-EUN BREMEN  GERMANY
        23133 weiblich u15 Sparring -4. Kup -50 kg 3bronze BURGOS C. MENDES LARA PO-EUN BREMEN  GERMANY
        23133 weiblich u15 Sparring -4. Kup -50 kg 5 SCHMIDT NEELE- MALIN CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        23133 weiblich u15 Sparring -4. Kup -50 kg 5 KOCER BENGÜ CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        23133 weiblich u15 Sparring -4. Kup -50 kg 5 KHALIFI RACHA CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
23135 weiblich u15 Sparring -4. Kup -60 kg 1gold MEHRING LEONIE 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        23135 weiblich u15 Sparring -4. Kup -60 kg 2silver AHNIN SARA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        23135 weiblich u15 Sparring -4. Kup -60 kg 3bronze DIETZ EMELIE SPORTUR  GERMANY
        23135 weiblich u15 Sparring -4. Kup -60 kg 3bronze KUNZE JOLINE SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        23135 weiblich u15 Sparring -4. Kup -60 kg 5 ALSHWIKH ALABD LAREN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        23135 weiblich u15 Sparring -4. Kup -60 kg 5 KINZLER MICHELLE GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
23210 weiblich u15 Tul -7. Kup 1gold BURGOS C. MENDES LARA PO-EUN BREMEN  GERMANY
        23210 weiblich u15 Tul -7. Kup 2silver ER BEYZA SV NORDENHAM  GERMANY
        23210 weiblich u15 Tul -7. Kup 3bronze KHALIFI RACHA CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        23210 weiblich u15 Tul -7. Kup 3bronze KUHNERT CAROLYN GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        23210 weiblich u15 Tul -7. Kup 5 KOCER BENGÜ CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 1gold WUTTKE CLAIRE SOPHIE PO-EUN BREMEN  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 2silver KUNZE JOLINE SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 3bronze ALSHWIKH ALABD LAREN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 3bronze OUDOLNYI ALINA KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 5 SMAILOV JULIANNA DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 5 SCHNEIDER ANNKATHRIN JC LANGENFELD  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 5 GABLER FIONA TKD KB SCHULE JUNGSHIN  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 5 ALSHWIKH ALABD KATRIN SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 9 AHNIN SARA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 9 SCHMIDT NEELE- MALIN CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 9 L´TAIEF RIHAM BARMER TV 1846  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 9 SCHAICH CLARA TSV SCHMIDEN  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 9 KINZLER MICHELLE GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        23230 weiblich u15 Tul -4. Kup 9 MEHRING LEONIE 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
24134 weiblich u18 Sparring -4. Kup -60 kg 1gold MARLER BRITA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        24134 weiblich u18 Sparring -4. Kup -60 kg 2silver KOBER KRISTINA CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
24172 weiblich u18 Sparring -3. Dan -50 kg 1gold JAKOB JENNA MARIE 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        24172 weiblich u18 Sparring -3. Dan -50 kg 2silver GUSCH LUISA KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        24172 weiblich u18 Sparring -3. Dan -50 kg 3bronze KERSJES TIMANDRA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        24172 weiblich u18 Sparring -3. Dan -50 kg 4 SAUER JULIA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        24172 weiblich u18 Sparring -3. Dan -50 kg 5 BOUYMEJJAN KHALILA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
24173 weiblich u18 Sparring -3. Dan -55 kg 1gold TRIQUI MAISSA TAN GUN SPORTS  GERMANY
        24173 weiblich u18 Sparring -3. Dan -55 kg 2silver HERBERTS ANNA SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        24173 weiblich u18 Sparring -3. Dan -55 kg 3bronze MOSTERT ALIA JC LANGENFELD  GERMANY
24175 weiblich u18 Sparring -3. Dan -65 kg 1gold D´AMATO COLLIEN-SOPHIE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        24175 weiblich u18 Sparring -3. Dan -65 kg 2silver WITTWER FIONA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        24175 weiblich u18 Sparring -3. Dan -65 kg 3bronze KNEZEVIC ANJA SPORTUR  GERMANY
        24175 weiblich u18 Sparring -3. Dan -65 kg 4 ROSENBAUM JOANNE THERESIA LIZ SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        24175 weiblich u18 Sparring -3. Dan -65 kg 5 KELLER AMELIE JC LANGENFELD  GERMANY
        24175 weiblich u18 Sparring -3. Dan -65 kg 5 ERMAN SÜMEYRA TSV GELLERSEN  GERMANY
24176 weiblich u18 Sparring -3. Dan +65 kg 1gold MAGLIC SARA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        24176 weiblich u18 Sparring -3. Dan +65 kg 2silver HELBICH CELINA SPORTUR  GERMANY
        24176 weiblich u18 Sparring -3. Dan +65 kg 3bronze AUFERMANN NELE KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
24230 weiblich u18 Tul -4. Kup 1gold MARKETZ LEA TV BRECHTEN 1913  GERMANY
        24230 weiblich u18 Tul -4. Kup 2silver MARLER BRITA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        24230 weiblich u18 Tul -4. Kup 3bronze GRAFE MALIN PO-EUN BREMEN  GERMANY
        24230 weiblich u18 Tul -4. Kup 3bronze SCHÖNLE SVENJA AMELIE YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
24240 weiblich u18 Tul -1. Kup 1gold KNEZEVIC ANJA SPORTUR  GERMANY
        24240 weiblich u18 Tul -1. Kup 2silver HELBICH CELINA SPORTUR  GERMANY
        24240 weiblich u18 Tul -1. Kup 3bronze MAGLIC SARA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        24240 weiblich u18 Tul -1. Kup 4 AUFERMANN NELE KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        24240 weiblich u18 Tul -1. Kup 5 ROTT EMILIA TKD KB SCHULE JUNGSHIN  GERMANY
        24240 weiblich u18 Tul -1. Kup 5 MOSTERT ALIA JC LANGENFELD  GERMANY
        24240 weiblich u18 Tul -1. Kup 5 SAUER JULIA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        24240 weiblich u18 Tul -1. Kup 5 SCHUSTER ELISA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        24240 weiblich u18 Tul -1. Kup 9 SCHMITZ NINA CHANG HUN TKD GELSENKIRCHEN E.V.  GERMANY
24240n weiblich u18 Tul -1. Kup Nachwuchs 1gold WITTWER FIONA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        24240n weiblich u18 Tul -1. Kup Nachwuchs 2silver LÜCKE ALINA KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        24240n weiblich u18 Tul -1. Kup Nachwuchs 3bronze GALANDER JANA TURNERBUND BECKHAUSEN 1928 E.V.  GERMANY
        24240n weiblich u18 Tul -1. Kup Nachwuchs 3bronze KOBER KRISTINA CHON-JI KWAN BOCHUM  GERMANY
24250 weiblich u18 Tul 1. Dan 1gold JAKOB JENNA MARIE 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        24250 weiblich u18 Tul 1. Dan 2silver SCHMIDT ANGELIKA SPORTSCHULE HÖXTER  GERMANY
        24250 weiblich u18 Tul 1. Dan 3bronze ROSENBAUM JOANNE THERESIA LIZ SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        24250 weiblich u18 Tul 1. Dan 4 MEINERT MAREN GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        24250 weiblich u18 Tul 1. Dan 5 HERBERTS ANNA SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        24250 weiblich u18 Tul 1. Dan 5 KELLER AMELIE JC LANGENFELD  GERMANY
        24250 weiblich u18 Tul 1. Dan 5 ERMAN SÜMEYRA TSV GELLERSEN  GERMANY
        24250 weiblich u18 Tul 1. Dan 9 BOUYMEJJAN KHALILA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
24250n weiblich u15 Tul 1. Dan Nachwuchs 1gold GUSCH LUISA KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        24250n weiblich u15 Tul 1. Dan Nachwuchs 2silver NIKLAUS LEVINIA TAN GUN SPORTS DORTMUND  GERMANY
24260 weiblich u18 Tul 2. Dan 1gold D´AMATO COLLIEN-SOPHIE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
24370 weiblich u18 Kraft-Bruchtest 1gold D´AMATO COLLIEN-SOPHIE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        24370 weiblich u18 Kraft-Bruchtest 2silver ROSENBAUM JOANNE THERESIA LIZ SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        24370 weiblich u18 Kraft-Bruchtest 3bronze MAIER MARINA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        24370 weiblich u18 Kraft-Bruchtest 4 KNEZEVIC ANJA SPORTUR  GERMANY
24470 weiblich u18 Spezial-Bruchtest 1gold D´AMATO COLLIEN-SOPHIE SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
25136 weiblich 18+ Sparring -4. Kup +75 kg 1gold WINKLER JUSTINE BSG KLEVERLAND  GERMANY
        25136 weiblich 18+ Sparring -4. Kup +75 kg 2silver HOPPE NANCY SPORTUR  GERMANY
        25136 weiblich 18+ Sparring -4. Kup +75 kg 3bronze KERSTING VERENA SATORI HÖXTER  GERMANY
25181 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -50 kg 1gold BOUYMEJJAN LINA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        25181 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -50 kg 2silver SCHNIERING LEONIE SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        25181 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -50 kg 3bronze LANGE MAXINE SATORI HÖXTER  GERMANY
        25181 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -50 kg 5 RINGLER MARGARETHE SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
25182 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -56 kg 1gold LEHNE SARAH TAN GUN SPORTS  GERMANY
        25182 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -56 kg 2silver ERNST JASMIN SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
25183 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -62 kg 1gold WINKEN JESSICA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        25183 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -62 kg 2silver LIDSCHREIBER VICTORIA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        25183 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -62 kg 3bronze GÖTZ SARAH TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
25186 weiblich 18+ Sparring -6. Dan +75 kg 1gold SCHEFFEL VIVIANE DOQUADRAT  GERMANY
        25186 weiblich 18+ Sparring -6. Dan +75 kg 2silver REINSBERGER PIA TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup 1gold RINGLER MARGARETHE SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup 2silver LIDSCHREIBER VICTORIA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup 3bronze WILLERT MANUELA KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup 4 LÜCKE RONJA KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan 1gold FISCHER REBECCA PO-EUN BREMEN  GERMANY
        25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan 2silver SCHNIERING LEONIE SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan 3bronze HAASE EILEEN TSV SCHMIDEN  GERMANY
        25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan 4 LANGE MAXINE SATORI HÖXTER  GERMANY
        25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan 5 BECKER KYRA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan 5 GÖTZ SARAH TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
25260 weiblich 18+ Tul 2. Dan 1gold LEHNE SARAH TAN GUN SPORTS  GERMANY
        25260 weiblich 18+ Tul 2. Dan 2silver BOUYMEJJAN LINA SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        25260 weiblich 18+ Tul 2. Dan 3bronze ERNST JASMIN SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
25270 weiblich 18+ Tul 3. Dan 1gold WINKEN JESSICA 1. WALSUMER JUDO CLUB 1961 E. V.  GERMANY
        25270 weiblich 18+ Tul 3. Dan 2silver DECHANT JOHANNA TKD KB SCHULE JUNGSHIN  GERMANY
25280 weiblich 18+ Tul 4.-6. Dan 1gold BLÄTZ SASKIA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
25380 weiblich 18+ Kraft-Bruchtest 1gold SCHEFFEL VIVIANE DOQUADRAT  GERMANY
50240 Team Tul Nachwuchs 1gold SPORTSCHULEDAMATO2 SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        50240 Team Tul Nachwuchs 2silver JUNGSHIN TKD KB SCHULE JUNGSHIN  GERMANY
        50240 Team Tul Nachwuchs 3bronze SPORTSCHULEDAMATO3 SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        50240 Team Tul Nachwuchs 3bronze SPORTSCHULEDAMATO4 SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        50240 Team Tul Nachwuchs 5 SPORTUR 1 SPORTUR  GERMANY
        50240 Team Tul Nachwuchs 5 GUWON UI SON I GUWON UI SON SPORTVEREIN  GERMANY
        50240 Team Tul Nachwuchs 5 SPORTUR 2 SPORTUR  GERMANY
        50240 Team Tul Nachwuchs 5 TSV SCHMIDEN 1(BOESSLER, BÖTTINGER, SCHAICH, SCHAICH) TSV SCHMIDEN  GERMANY
50280 Team Tul 1gold SPOMO1 SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        50280 Team Tul 2silver SPORTSCHULEDAMATO SPORTSCHULEDAMATO  GERMANY
        50280 Team Tul 3bronze SPOMO2 SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
50580 Team Pre-Arranged Sparring 1gold SPORTUR SPORTUR  GERMANY
        50580 Team Pre-Arranged Sparring 2silver SPOMO SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2021 (2021-01-24 23:26:45 CET +01:00)