Results
 
8th ITF Taekwon-Do World Cup - Results  print this site
 Search:
13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 1gold VOVK IVAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 2silver KOVALCHUK ILLYA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 3bronze KAHLER BOGDAN ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 3bronze ASADOV NODIRBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 5 LIPMAN GEORGE TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 5 BECKER COLIN ETHAN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 5 SHVARZER ARIEL THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 5 ROGALSKIY IGOR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 9 DAMINJANOV ABDULAZIZ ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 9 HARTFIELD LUCAS AETA  ENGLAND
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 9 WRIGHT OLIVER AETA  ENGLAND
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 9 ADYR BEKNAR KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 9 VINCZE BOTOND FARKASODU  HUNGARY
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 9 RACKLEY AYDEN AETA  ENGLAND
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 9 PENDER LUKE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13141 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 17 TALIENTE ANTONY DOJANG RISING HWARANG  ITALY
13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 1gold KWAPISIEIWCZ JAN CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 2silver CUELLAR JOEL SEBASTÍAN ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 3bronze SMITH JAKE TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 3bronze MARGINEAN ANDREI CALIN ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 5 STACEY WILLIAM AETA  ENGLAND
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 5 KOTLORZ KRZYSZTOF CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 5 YULCHIEV SAIDAMIR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 5 CONWAY KAIDEN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 9 MARIN CRISTIAN DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 9 MRKOBRAD MILOŠ SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 9 NESTERENKO DANIIL ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 9 KÖRMENDI MIKLÓS MONGÚZOK TAEKWON-DO SE  HUNGARY
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 9 VERTROOST YOENN SAMJOK-O  BELGIUM
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 9 AZIZOV AZLARKHON ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13142 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 45 kg 9 PATTERI TOMASO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 1gold ZUBYK ZAHAR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 2silver KRAVCHENKO DENYS ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 3bronze GAY ROBERT WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 3bronze GIRDAKOV SINO TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 5 RADCHENKO ROSTISLAV FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 5 KARNIŠ SAMUEL SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 5 TRAKHTMAN NOAM THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 5 ČEĽOVSKÝ ADAM SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 9 MASSA FILIPPO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 9 KAUFHOLD TOM INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 9 VIZITIU ROBERT WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 9 WERSOŁOWSKI ADAM CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 9 MEREU MARCELLO MARIO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 9 BRODIE LUKE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 9 MEREDITH ARTHUR EVESHAM MA  ENGLAND
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 9 SALMIJÄRVI AAPO TAEKWON-DO CENTER  FINLAND
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 17 PELTOLA TOIVO JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 17 BARTNIK BARTOSZ IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 17 FORBES CHARLEY NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 17 ČEK RICARDO CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 17 SANCHIDRIAN GOLART MARC SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13143 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 45 to 50 kg 17 VRANEŠEVIĆ ČRT SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 1gold DADAEV RIZO TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 2silver CAUNA ARTIOM THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 3bronze IVANOV KRISTIAN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 3bronze VOZNYAK YAROSLAV ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 5 KARATZIAS ILIAS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 5 PAPAZIAN LUCIAN ACS POSEIDON - CONSTANTA  ROMANIA
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 5 ODWYER FIONN AETA  ENGLAND
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 5 BARRO NYLE XAVIER MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 9 WEST JNR EARL ANDRADIE MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 9 CHORNIY YURIІ ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 9 TIHINEN MATIAS TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 9 ZADINA LUKAS BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 9 ANDREEV KRISTIYAN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 9 ROMALIS YUVAL THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 9 SHYKORYAK ROMAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 17 HIMMELBACH KARL INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 17 CORNEA LUCA RARES ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 17 BOTIROV IBROHIM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 17 PECCHIA ANDREA DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 17 GARDNER HARRY AETA  ENGLAND
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 17 HUNDSDORFER LUIS ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        13144 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 17 DANCIU ALEXANDRU ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 1gold WĄSOWSKI PATRYK CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 2silver DANGELO LUIGI STEP TO DANCE  ITALY
        13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 3bronze KARNAUKHOV ARTIOM THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 3bronze ROBERT RODRÍGUEZ XAVIER SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 5 NIGMATOV DZHONIBEK TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 5 BRAJLE MORRIS FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 5 BILIĆ LUCAS CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 5 SCHROFF THYRKJAER MARCUS STORM OSLO ØST TKD  NORWAY
        13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 9 PAGANI MICHELE TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 9 MORGAN ANDRA DAMION MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        13145 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 9 JORDAN MAI SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 1gold WIDOMSKI OSKAR TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 2silver KUZMICZ MAKSYMILIAN CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 3bronze PIKH MATVIІ ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 3bronze WILLIAMS DEXTER AETA  ENGLAND
        13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 5 BORZ LUCA GEORGE ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 5 TSVICK ADAM THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 5 BRÄUER MAXIMILIAN ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 5 RUBINO GIOVANNI DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 9 TSARYUK TYMUR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 9 DEJESUS DAVID QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 9 ALMANZA JUAN CAMILO ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        13146 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 9 GAYDUKOV ILLIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
13147 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13147 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 1gold DIMITROV ZLATIN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13147 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 2silver ZLATOHLAVÝ FILIP SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        13147 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 3bronze ANDERSON NIKOLAI MALIQUE MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        13147 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 3bronze MONRREAL LLORENS ALEJANDRO SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13147 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 5 MURESAN RAZVAN PATRIC ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        13147 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 5 SCHÖRGHOFER MATTHIAS BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        13147 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 5 DVORETSKYI ARTEM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13147 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 5 RAŠMAN SAMUEL SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        13147 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 9 KEARNEY KEARSE DYLAN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13147 Individual Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 9 SCHLAFFER MAX BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
13171 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan up to 40 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13171 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan up to 40 kg 1gold ERKINOV ABDULLOKH ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13171 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan up to 40 kg 2silver SAYDAKHMETOV SAYDAMIR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13171 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan up to 40 kg 3bronze SALAMOV ALISHER ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
13172 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 45 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13172 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 45 kg 1gold YUSUPJANOV ULUGBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13172 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 45 kg 2silver GOFUROV SAIDAKBAR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13172 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 45 kg 3bronze MATRANGA ALESSANDRO DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        13172 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 45 kg 3bronze SHAFIYEV TIMUR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13172 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 45 kg 5 BENIGNO TIZIANO EVOLUZIONE E BENESSERE  ITALY
        13172 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 45 kg 5 NAJARRO GARCÍA IVÁN SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13172 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 45 kg 5 PRINGLE JAY ETA  ENGLAND
13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 1gold MURODJONOV SARVARJON ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 2silver NAUGHTON FIONN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 3bronze MATVIYCHUK TIMOFIY ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 3bronze KARIMOV JAVOHIRBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 5 CANTWELL AARON IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 5 IAKOVENKO RENAT ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 5 XABIBULLAEV SARDOR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 5 CABONI MATTIAS TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 9 MOIR MATTHEW NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 9 MASCIA FILIPPO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 9 STANKOVIĆ MARKO TAEKWON-DO FEDERATION OF BOSNA AND HERZEGOVINA  BOSNIA AND HERZEGOVINA
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 9 PIRAS MATTEO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 9 HROZA VLADYSLAV ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13173 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 50 kg 9 BOYDELL ZAK NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 1gold TAPDYGOV PASHA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 2silver MIRUTENKO ARTEM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 3bronze CATERINO DAVIDE CREW FIGHTERS  ITALY
        13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 3bronze YESBOLATOV TAMIRLAN KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 5 GEZAN NICOLAS FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 5 LANKILA JAAKKO TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 5 ESCUDERO BENJAMIN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 5 SIANO LEONARDO EVOLUZIONE E BENESSERE  ITALY
        13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 9 SABAU ALEXANDRU STEFAN ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 9 CARRETO RAYMUNDO QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 9 POSTU STEFAN DIMITRIE ACS TOP TEAM - IASI  ROMANIA
        13174 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 9 KRANZ TIJMEN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 1gold SALAME RAED INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 2silver BAJGYIK BARANYI BOTOND ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 3bronze SAMBUROV ARTEM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 3bronze OBLAK TIBOR SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 5 ALEXANDRU MATEI ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 5 HERBERTS FABIAN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 5 HERRERA AGUSTIN FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 5 STOKES JOSHUA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 ALISHEROV MUKHAMMADAMIN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 TIGHE LUKE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 MITREANGA ROBERT MIHAI ACS POSEIDON - CONSTANTA  ROMANIA
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 KORSAN OLEG ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 DESSI NICOLA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 BETIS DAMIR THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13175 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 ETCHEVERRY JERONIMO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
13176 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13176 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 1gold YEVSIEIEV IVAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13176 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 2silver MARZOLO LUCIANO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        13176 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 3bronze PASCA RARES CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
        13176 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 3bronze THEMISTOKLEOUS THEMIS CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        13176 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 5 FÜLEP RICHÁRD BUDAPESTI SASOK SE  HUNGARY
        13176 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 5 HADAR PAUL ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        13176 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 5 IGNATOV GEORGI BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13176 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 5 TRIQUI AMIN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13176 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 9 MOLNAR BALAZS ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
13177 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13177 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 1gold COBO MARTIN FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        13177 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 2silver HOSSEINI SAMEEM CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        13177 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 3bronze TRINBITAS DAVID ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        13177 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 5 STOGIANNIS KONSTANTINOS HELLENIC QUADRATHLON ITF FEDERATION  GREECE
        13177 Individual Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 5 BOONSTRA MICHA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 1gold RADCHENKO ROSTISLAV FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 2silver RAŠMAN SAMUEL SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze VIZITIU ROBERT WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze WILLIAMS DEXTER AETA  ENGLAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 5 MURESAN RAZVAN PATRIC ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 5 WRIGHT OLIVER AETA  ENGLAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 5 ZUBYK ZAHAR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 5 PIKH MATVIІ ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 FORBES CHARLEY NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 BARRO NYLE XAVIER MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 SMITH JAKE TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 RACKLEY AYDEN AETA  ENGLAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 ANDERSON NIKOLAI MALIQUE MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 BARTNIK BARTOSZ IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 SCHÖRGHOFER MATTHIAS BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 ALMANZA JUAN CAMILO ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 MEREDITH ARTHUR EVESHAM MA  ENGLAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 TIHINEN MATIAS TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 BRÄUER MAXIMILIAN ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 BILIĆ LUCAS CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 CONWAY KAIDEN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 BERTHLING CHRIS ALEXANDER TKD SANDEFJORD  NORWAY
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 RUBINO GIOVANNI DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 KÖRMENDI MIKLÓS MONGÚZOK TAEKWON-DO SE  HUNGARY
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 KUNKEL NICOLAS ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 ČEK RICARDO CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 ZANDA FEDERICO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 HARTFIELD LUCAS AETA  ENGLAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 WEST JNR EARL ANDRADIE MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 ADYR BEKNAR KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 SALMIJÄRVI AAPO TAEKWON-DO CENTER  FINLAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 PENDER LUKE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 33 BORZ LUCA GEORGE ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 33 PATTERI TOMASO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 33 DAMINJANOV ABDULAZIZ ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 33 MORGAN ANDRA DAMION MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 33 VRANEŠEVIĆ ČRT SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 33 ZLATOHLAVÝ FILIP SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 33 AZIZOV AZLARKHON ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 33 TALIENTE ANTONY DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 33 BOTIROV IBROHIM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13230 Individual Male 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 33 GARDNER HARRY AETA  ENGLAND
13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 1gold WERSOŁOWSKI ADAM CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 2silver HUNDSDORFER LUIS ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze VINCZE BOTOND FARKASODU  HUNGARY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze MARIN CRISTIAN DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 5 ROMALIS YUVAL THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 5 KOTLORZ KRZYSZTOF CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 5 KWAPISIEIWCZ JAN CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 5 ČEĽOVSKÝ ADAM SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 BECKER COLIN ETHAN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 YULCHIEV SAIDAMIR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 NIGMATOV DZHONIBEK TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 SHVARZER ARIEL THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 KAUFHOLD TOM INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 DIMITROV ZLATIN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 ROLSTAD MELVIN OSLO ØST TKD  NORWAY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 ODWYER FIONN AETA  ENGLAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 ANDREEV KRISTIYAN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 SHYKORYAK ROMAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 DANCIU ALEXANDRU ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 TRAKHTMAN NOAM THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 RABINOVICH ITAY THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 KARNIŠ SAMUEL SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 HIMMELBACH KARL INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 KRAVCHENKO DENYS ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 TSARYUK TYMUR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 SANCHIDRIAN GOLART MARC SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 GAY ROBERT WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 TSVICK ADAM THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 MASSA FILIPPO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 SCHLAFFER MAX BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 KUKUCSKA JÓZSEF FED. HUNGARY  HUNGARY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 MARGINEAN ANDREI CALIN ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 LIPMAN GEORGE TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 WIDOMSKI OSKAR TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 VERTROOST YOENN SAMJOK-O  BELGIUM
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 CHAFER TERGERO JAVIER SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 PECCHIA ANDREA DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 ROGALSKIY IGOR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 STACEY WILLIAM AETA  ENGLAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 PAGANI MICHELE TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 BRAJLE MORRIS FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 BRODIE LUKE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 SCHROFF THYRKJAER MARCUS STORM OSLO ØST TKD  NORWAY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 ZADINA LUKAS BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 ROBERT RODRÍGUEZ XAVIER SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 DANGELO LUIGI STEP TO DANCE  ITALY
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 PAPAZIAN LUCIAN ACS POSEIDON - CONSTANTA  ROMANIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 KARNAUKHOV ARTIOM THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 CUELLAR JOEL SEBASTÍAN ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 KAHLER BOGDAN ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 KARATZIAS ILIAS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 DVORETSKYI ARTEM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 DEJESUS DAVID QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 KUZMICZ MAKSYMILIAN CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 PELTOLA TOIVO JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 CAUNA ARTIOM THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 KEARNEY KEARSE DYLAN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 VOZNYAK YAROSLAV ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 IVANOV KRISTIAN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 NESTERENKO DANIIL ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 MONRREAL LLORENS ALEJANDRO SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 WĄSOWSKI PATRYK CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13240 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 65 CHORNIY YURIІ ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 1gold IGNATOV GEORGI BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 2silver SABAU ALEXANDRU STEFAN ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 3bronze HADAR PAUL ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 3bronze ORRU MATTIA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 5 ALEXANDRU MATEI ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 5 YUSUPJANOV ULUGBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 5 NAJARRO GARCÍA IVÁN SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 5 HERRERA AGUSTIN FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 9 PIRAS MATTEO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 9 FÜLEP RICHÁRD BUDAPESTI SASOK SE  HUNGARY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 9 MOLNAR BALAZS ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 9 SHAFIYEV TIMUR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 9 MOLNAR OLIVER PUMA  ENGLAND
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 9 GOFUROV SAIDAKBAR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 9 KRANZ TIJMEN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 9 NAUGHTON FIONN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 MOIR MATTHEW NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 TIGHE LUKE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 PASCA RARES CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 STOGIANNIS KONSTANTINOS HELLENIC QUADRATHLON ITF FEDERATION  GREECE
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 THEMISTOKLEOUS THEMIS CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 CANTWELL AARON IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 IVERSEN MATHIAS HAUGE TEAM WEST  NORWAY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 DESSI NICOLA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 BOYDELL ZAK NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 KARIMOV JAVOHIRBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 TRINBITAS DAVID ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 HERBERTS FABIAN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 STANKOVIĆ MARKO TAEKWON-DO FEDERATION OF BOSNA AND HERZEGOVINA  BOSNIA AND HERZEGOVINA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 OBLAK TIBOR SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 XABIBULLAEV SARDOR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 17 BENIGNO TIZIANO EVOLUZIONE E BENESSERE  ITALY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 PRINGLE JAY ETA  ENGLAND
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 SALAMOV ALISHER ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 CATERINO DAVIDE CREW FIGHTERS  ITALY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 YESBOLATOV TAMIRLAN KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 MARZOLO LUCIANO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 SIANO LEONARDO EVOLUZIONE E BENESSERE  ITALY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 ESCUDERO BENJAMIN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 MATRANGA ALESSANDRO DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 MITREANGA ROBERT MIHAI ACS POSEIDON - CONSTANTA  ROMANIA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 HOSSEINI SAMEEM CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 MASCIA FILIPPO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 POSTU STEFAN DIMITRIE ACS TOP TEAM - IASI  ROMANIA
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 STOKES JOSHUA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 BETIS DAMIR THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 LANKILA JAAKKO TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 CABONI MATTIAS TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 GEZAN NICOLAS FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 IAKOVENKO RENAT ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13250 Individual Male 12-14 years Pattern 1. Dan 33 BAJGYIK BARANYI BOTOND ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
13260 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
13260 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-3. Dan 1gold MURODJONOV SARVARJON ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13260 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-3. Dan 2silver SAYDAKHMETOV SAYDAMIR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13260 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-3. Dan 3bronze ETCHEVERRY JERONIMO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        13260 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-3. Dan 3bronze ERKINOV ABDULLOKH ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13260 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-3. Dan 5 BOONSTRA MICHA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        13260 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-3. Dan 5 CARRETO RAYMUNDO QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        13260 Individual Male 12-14 years Pattern 2.-3. Dan 5 COBO MARTIN FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 1gold DIMITROV ZLATIN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 2silver WIDOMSKI OSKAR TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 3bronze PAPAZIAN LUCIAN ACS POSEIDON - CONSTANTA  ROMANIA
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 5 DADAEV RIZO TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 BARRO NYLE XAVIER MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 KUZMICZ MAKSYMILIAN CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 ODWYER FIONN AETA  ENGLAND
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 HUNDSDORFER LUIS ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 IVANOV KRISTIAN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 DANCIU ALEXANDRU ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 WEST JNR EARL ANDRADIE MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 WĄSOWSKI PATRYK CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 CORNEA LUCA RARES ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 MARIN CRISTIAN DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 SMITH JAKE TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 VOVK IVAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 WILLIAMS DEXTER AETA  ENGLAND
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 SCHLAFFER MAX BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 ROLSTAD MELVIN OSLO ØST TKD  NORWAY
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 6 SANCHIDRIAN GOLART MARC SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 22 KÖRMENDI MIKLÓS MONGÚZOK TAEKWON-DO SE  HUNGARY
        13440 Individual Male 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 22 PIKH MATVIІ ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 1gold TRINBITAS DAVID ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 2silver HADAR PAUL ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 3bronze MATVIYCHUK TIMOFIY ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 4 SAMBUROV ARTEM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 4 POSTU STEFAN DIMITRIE ACS TOP TEAM - IASI  ROMANIA
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 6 MIRUTENKO ARTEM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 6 YESBOLATOV TAMIRLAN KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 6 ESCUDERO BENJAMIN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 6 TAPDYGOV PASHA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 6 ALEXANDRU MATEI ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 6 THEMISTOKLEOUS THEMIS CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 6 MITREANGA ROBERT MIHAI ACS POSEIDON - CONSTANTA  ROMANIA
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 6 ALISHEROV MUKHAMMADAMIN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13470 Individual Male 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 6 IAKOVENKO RENAT ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
14142 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup up to 55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14142 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup up to 55 kg 1gold KHAMDAMOV SAIDOLIM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14142 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup up to 55 kg 2silver LINERO CRUZ JAVIER SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14142 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup up to 55 kg 3bronze WÓJCIK ALEX CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
14143 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14143 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 1gold MATEJAK PATRYK CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14143 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 2silver CHINSKI OSKAR TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        14143 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 3bronze CUFFE JOSEPH AETA  ENGLAND
        14143 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 3bronze PADUCH MACIEJ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14143 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 5 CABELLO EXPÓSITO VÍCTOR SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14143 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 5 TKACHUK ROMAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14143 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 5 AKHMETOV MARAT CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        14143 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 5 VICTORI LAVELA CÉSAR SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
14144 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14144 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 1gold ABDURAIMOV ABDUKHAMID ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14144 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 2silver VASYLENKO DANYLO ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14144 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 3bronze DURACHTA ROCH TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        14144 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 3bronze GRAS VALENTINO ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        14144 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 5 MISTERKIEWICZ KAROL CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14144 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 5 WYNTER DOMINIC ETHAN MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        14144 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 5 TURVES VILLE TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        14144 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 5 MACIAS JOEL QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        14144 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 9 ZURAKOWSKI IGOR IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14144 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 9 BRZOSKA DAWID CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
14145 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 65 to 70 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14145 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 65 to 70 kg 1gold BANTI BUTTNER SEBASTIAN GABRIEL FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        14145 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 65 to 70 kg 2silver REDNIC RARES CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
        14145 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 65 to 70 kg 3bronze KIRIN NIKOLAI GUK-GI  AUSTRIA
        14145 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 65 to 70 kg 3bronze DEL PRETE MASSIMO EVOLUZIONE E BENESSERE  ITALY
14146 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 70 to 75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14146 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 70 to 75 kg 1gold SUŚLIK KACPER CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14146 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 70 to 75 kg 2silver ROSATO DAMIANO STEP TO DANCE  ITALY
        14146 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 70 to 75 kg 3bronze FORTE LUKE TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        14146 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 70 to 75 kg 3bronze DUNCAN LOGAN NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14146 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 70 to 75 kg 5 PIEŃKOWSKI MACIEJ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14146 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 70 to 75 kg 5 ADILKHAN AMIR TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
14147 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14147 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 75 kg 1gold HELIN ONNI TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        14147 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 75 kg 2silver LEWIS CALEB POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        14147 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 75 kg 3bronze TODD BEN AETA  ENGLAND
        14147 Individual Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 75 kg 3bronze KADISH SELIMIR BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
14171 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 50 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14171 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 50 kg 1gold RIZZO MARCO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14171 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 50 kg 2silver BAKIROV BAKHROM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14171 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 50 kg 3bronze UYS COREY EVESHAM MA  ENGLAND
        14171 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 50 kg 3bronze YAMADA SESHIRU INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        14171 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 50 kg 5 USMONJONOV MUKHAMMADALI ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14171 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 50 kg 5 BURKE CALUM IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14171 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 50 kg 5 SIDORENKO ARTEM FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        14171 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 50 kg 5 ZÜGER ANDREAS TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        14171 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 50 kg 9 DOMIZI DIOSNEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 1gold ALFOROV DMYTRO FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 2silver MCAVOY DECLAN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 3bronze HUBERT WILL INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 3bronze CADELANO STEFANO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 5 BARATOV AZAMAT ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 5 HUBBUCK IDEN PUMA  ENGLAND
        14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 5 PEDDLE EVAN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 9 UBAYDULLAEV DONIYORBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 9 SIMONE GIULIANO CREW FIGHTERS  ITALY
        14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 9 HUBERT NOAH INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        14172 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 50 to 55 kg 9 LARKIN DAVID IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 1gold TALHAOUI KABIL BAHAA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 2silver PIETRZELA KACPER MIEJSKI KLUB SPORTOWY "LEWART: AGS LUBARTÓW  POLAND
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 3bronze SZABO JANOS ZOLTAN ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 3bronze HAIENKO ARTEM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 5 SEREDA DMYTRO ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 5 LYS OLEKSIY ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 5 MIRUTENKO MAKSYM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 5 SODIKOV ABDUAZIM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 SHAW JACK NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 BOVE SALVATORE CREW FIGHTERS  ITALY
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 LIND MATS TEAM WEST  NORWAY
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 HEAVIN MARK IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 GALLO BAUTISTA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 POLITAŃSKI LIWIUSZ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 COONEY GAVIN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 9 LYPOVETSKIY DENYS ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 BLAZQUEZ ALEIX SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 NIGMATULLAEV NODIRBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 WEI ZHENG WONG MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 LUCIC MARIN CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 BRENER SHON THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 JUMAEV SHAKHZODBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 LIN CHUN KIT IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 CHHANTYAL THAM PRAKASH INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NEPAL  NEPAL
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 SHAW GAVIN NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 HAUGLAND ANGEL DANIEL KYRKJEBØ TEAM WEST  NORWAY
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 QUIROZ USIEL QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 IACOVAZZO ALESSANDRO STEP TO DANCE  ITALY
        14173 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 55 to 60 kg 17 TAULE JOHANNES SPISSØY TEAM WEST  NORWAY
14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 1gold MONTOYA VELA RAFAEL SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 2silver SEGAL TOMAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 3bronze PECAR LIUBIMIRESCU MARKO SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 3bronze MOIR LEWIS NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 5 CIEŚLAK MICHAŁ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 5 OLEARY JACK IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 5 FUENDELING WILLIAM FAYETTEVILLE MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 5 HATTA GINRYU INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 9 COHAN BEN ITF TKDSL  SCOTLAND
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 9 OVIEDO TOBIAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 9 MIRABILE FRANCESCO CREW FIGHTERS  ITALY
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 9 SCHERBAK VADYM FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 9 KOSTANTIS THEODOROS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 9 TRZEPIZUR JULIUSZ TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 9 CAPUANI FACUNDO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 9 SODIKOV ABBOSJON ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 ARIZU GALVÁN SERGIO SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 NEUMANN LUCIAN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 CHUMACHENKO NAZAR MIEJSKI KLUB SPORTOWY "LEWART: AGS LUBARTÓW  POLAND
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 KSIĄŻEK PAWEŁ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 ZADINA OLIVER BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 ROBERT RODRÍGUEZ ÁNGEL SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 ATIAS YANIV THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 ANDERSON GANNON BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 WILLIAMS JOSHUA PUMA  ENGLAND
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 KYTE ELIAS ALEKSANDER TEAM WEST  NORWAY
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 PINZON TOMAS ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 SLATTERY SAUL IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 SIMONE LUCCA AIT  URUGUAY
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 STIRBU LUCA BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        14174 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 60 to 65 kg 17 STETCO RARES CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 1gold MAGGIONI MAURICIO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 2silver COX DARRYL NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 3bronze MURI ELIAS VESETVIK TEAM WEST  NORWAY
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 3bronze MILUTINOVIC PAVLE FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 5 BYLUND JONATHAN FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 5 KERN GABRIEL EZEQUIAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 5 KROGVOLD FELIX ASKER TKD  NORWAY
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 5 ALARCON THIAGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 9 VOGLER GIDEON INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 9 SAVICKAS EDGARIS NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 9 KIRKER JAMESON CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 9 PUKAS ARTEM FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 9 LASSEN SEBASTIAN DELGADILLO TEAM WEST  NORWAY
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 9 CIEŚLAK JAKUB CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 9 MEIXENBERGER LOUIS ITF FRIBOURG ASSOCIATION  SWITZERLAND
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 9 CIPOLLETTI ALESSANDRO CREW FIGHTERS  ITALY
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 HONDRU TEO STEFAN ACS TOP TEAM - IASI  ROMANIA
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 SHAW JOEY IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 CAPOLONGO SAMUELE FOUR KICKS TKD ITALY  ITALY
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 MIGLIACCIO VINCENZO CREW FIGHTERS  ITALY
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 MCGOWAN ALAN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 CABRAS MATTHYA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 MURU FABRIZIO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 HEGEDUS RICHARD CSABA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 STIRLING REECE ITF TKDSL  SCOTLAND
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 MELLUISH DOMONIC PUMA  ENGLAND
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 FLYNN RHYS IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14175 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 to 70 kg 17 ROBERT RUIZ MARC SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 1gold DAVID MARIO ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 2silver WOLD HENNING KALDAHL TRONDHEIM TKD  NORWAY
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 3bronze KAUFMANN PABLO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 3bronze LEVANDOVSKYI SVIATOSLAV ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 5 SMAILOV DANILO INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 5 IORDACHI DUMITRU ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 5 SURUGIU GEORGE DANIEL ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 5 TRINDER JAMIE NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 9 KRASTEV KONSTANTIN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 9 BRETT HARVEY NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 9 TELENGA PAWEL ULKS PIONIER PANKI  POLAND
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 9 CARAMIELLO VINCENZO G. CREW FIGHTERS  ITALY
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 9 ZOHAR JERONIMO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 9 BOZOV DANIEL BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 9 NEGREA DENNIS CASIAN CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 9 MAJER LUKA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 17 CATTURINI ALESSANDRO DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 17 VOLLAN MARCUS TEAM ROGALAND  NORWAY
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 17 LEITCH CAYDEN NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 17 DÍAZ SERRANO IKER SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 17 MAGGS DYLAN PUMA  ENGLAND
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 17 DI FRANCESCO DOMENICO CREW FIGHTERS  ITALY
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 17 GOJANI NIKOLA CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        14176 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 70 to 75 kg 17 ANTONSEN MATHIAS HÅHEIM TEAM WEST  NORWAY
14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 1gold KUZMIN ARTUR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 2silver LINGERS KAYDEN CLYDE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 3bronze BARENBAUM AMIT THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 3bronze ROITMAN DANIEL THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 5 CAMPINS MARCO ITF TKDSL  SCOTLAND
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 5 POPESCU MADALIN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 5 OCZKOWSKI DAWID CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 5 NICOARA RADU ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 9 KRICHFALUSHI ANDRII ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 9 MARTIN GIANO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 9 FIERRO NOVOA NICOLÁS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 9 MARTÍNEZ VELA ÁNGEL SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 9 SIERSZCHULSKI KAMIL CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 9 CEK ANDREA CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 9 STRNAD IAN SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 17 BURNS JOSEPH NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 17 MOSULET ALIN CONSTANTIN ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 17 TALINGER ALEX ZOLTAN ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 17 BURLETTA EMANUELE EVOLUZIONE E BENESSERE  ITALY
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 17 PORTICHENKO YULIYAN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 17 FRANCO NAHUEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 17 GOMEZ DE OLIVERA THIAGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14177 Individual Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 75 kg 17 KIYANI ZANIAR MELHUS TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 1gold ADILKHAN AMIR TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 2silver TODD BEN AETA  ENGLAND
        14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze VICTORI LAVELA CÉSAR SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze CUFFE JOSEPH AETA  ENGLAND
        14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 5 CABELLO EXPÓSITO VÍCTOR SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 5 TKACHUK ROMAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 5 TURVES VILLE TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 5 KIRIN NIKOLAI GUK-GI  AUSTRIA
        14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 9 ABDURAIMOV ABDUKHAMID ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 9 SUŚLIK KACPER CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14230 Individual Male 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 9 WYNTER DOMINIC ETHAN MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 1gold LINERO CRUZ JAVIER SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 2silver KADISH SELIMIR BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze WÓJCIK ALEX CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze BRZOSKA DAWID CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 5 MATEJAK PATRYK CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 5 PADUCH MACIEJ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 5 CHINSKI OSKAR TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 5 PIEŃKOWSKI MACIEJ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 DEL PRETE MASSIMO EVOLUZIONE E BENESSERE  ITALY
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 MISTERKIEWICZ KAROL CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 ZURAKOWSKI IGOR IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 FORTE LUKE TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 GRAS VALENTINO ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 AKHMETOV MARAT CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 DURACHTA ROCH TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 BANTI BUTTNER SEBASTIAN GABRIEL FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 17 MACIAS JOEL QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 17 LEWIS CALEB POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 17 DUNCAN LOGAN NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14240 Individual Male 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 17 ROSATO DAMIANO STEP TO DANCE  ITALY
14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 1gold LIND MATS TEAM WEST  NORWAY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 2silver SMAILOV DANILO INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 3bronze MCNULTY ODIN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 3bronze CIEŚLAK MICHAŁ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 5 KROGVOLD FELIX ASKER TKD  NORWAY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 5 PIETRZELA KACPER MIEJSKI KLUB SPORTOWY "LEWART: AGS LUBARTÓW  POLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 5 MARTIN GIANO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 5 CABRAS MATTHYA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 9 TRZEPIZUR JULIUSZ TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 9 HEGEDUS RICHARD CSABA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 9 KIYANI ZANIAR MELHUS TAEKWON-DO KLUBB  NORWAY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 9 KSIĄŻEK PAWEŁ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 9 HARJU EETU BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 9 JUMAEV SHAKHZODBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 9 SOLLI ÅSMUND TRONDHEIM TKD  NORWAY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 9 BOZOV DANIEL BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 ATIAS YANIV THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 KYTE ELIAS ALEKSANDER TEAM WEST  NORWAY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 NEUMANN LUCIAN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 KRASTEV KONSTANTIN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 ZADINA OLIVER BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 YAMADA SESHIRU INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 HAYDON CIAN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 SHAW GAVIN NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 PORTICHENKO YULIYAN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 BYLUND JONATHAN FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 SHAW JOEY IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 KERN GABRIEL EZEQUIAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 KICKINGEREDER JULIAN BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 BURNS JOSEPH NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 NIGMATULLAEV NODIRBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 17 MAGGS DYLAN PUMA  ENGLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 VITIELLO GIOVANNI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 MOIR LEWIS NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 CHHANTYAL BEGAM INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NEPAL  NEPAL
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 BRETT HARVEY NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 ROBERT RUIZ MARC SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 HONDRU TEO STEFAN ACS TOP TEAM - IASI  ROMANIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 BOVE SALVATORE CREW FIGHTERS  ITALY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 COHAN BEN ITF TKDSL  SCOTLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 CADELANO STEFANO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 ANDERSON GANNON BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 LYS OLEKSIY ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 SODIKOV ABDUAZIM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 TALHAOUI KABIL BAHAA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 DAVID MARIO ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 MAJER LUKA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 SODIKOV ABBOSJON ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 HEAVIN MARK IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 COX DARRYL NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 MELLUISH DOMONIC PUMA  ENGLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 KIRKER JAMESON CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 ROBERT RODRÍGUEZ ÁNGEL SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 RAMBØL-KNUTSEN TORBJØRN RØYKEN TKD  NORWAY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 CATTURINI ALESSANDRO DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 SHAW JACK NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 LYPOVETSKIY DENYS ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 LARKIN DAVID IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 SURUGIU GEORGE DANIEL ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 UBAYDULLAEV DONIYORBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 MARTÍNEZ VELA ÁNGEL SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 POLITAŃSKI LIWIUSZ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 BRENER SHON THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 33 STIRLING REECE ITF TKDSL  SCOTLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 OCZKOWSKI DAWID CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 HUBBUCK IDEN PUMA  ENGLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 IACOVAZZO ALESSANDRO STEP TO DANCE  ITALY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 DOMIZI DIOSNEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 OLEARY JACK IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 BARATOV AZAMAT ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 TRINDER JAMIE NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 LIN CHUN KIT IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 MOSULET ALIN CONSTANTIN ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 LEITCH CAYDEN NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 MATJAŠIC FILIP MARTIN SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 UYS COREY EVESHAM MA  ENGLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 ROITMAN DANIEL THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 DÍAZ SERRANO IKER SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 SAVICKAS EDGARIS NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 VOLLAN MARCUS TEAM ROGALAND  NORWAY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 MIGLIACCIO VINCENZO CREW FIGHTERS  ITALY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 BARENBAUM AMIT THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 CHHANTYAL THAM PRAKASH INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NEPAL  NEPAL
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 CIEŚLAK JAKUB CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 COONEY GAVIN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 FUENDELING WILLIAM FAYETTEVILLE MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 WORBOYS MISHA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FOUNDATION OF NEW ZEALAND INC.  NEW ZEALAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 LINGERS KAYDEN CLYDE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 PECAR LIUBIMIRESCU MARKO SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 NUTA DAVID ISAAC ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 DI FRANCESCO DOMENICO CREW FIGHTERS  ITALY
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 HATTA GINRYU INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 ARIZU GALVÁN SERGIO SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 RIZZO MARCO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 SZABO JANOS ZOLTAN ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 SLATTERY SAUL IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 MILUTINOVIC PAVLE FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        14250 Individual Male 15-17 years Pattern 1. Dan 65 CAPUANI FACUNDO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 1gold WEI ZHENG WONG MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 2silver OVIEDO TOBIAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 3bronze GALLO BAUTISTA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 3bronze SIMONE LUCCA AIT  URUGUAY
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 5 SIDORENKO ARTEM FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 5 MONTOYA VELA RAFAEL SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 5 CAPOLONGO SAMUELE FOUR KICKS TKD ITALY  ITALY
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 5 HUBERT NOAH INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 9 HUBERT WILL INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 9 ANTONSEN MATHIAS HÅHEIM TEAM WEST  NORWAY
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 9 SIERSZCHULSKI KAMIL CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 9 MURI ELIAS VESETVIK TEAM WEST  NORWAY
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 9 FIERRO NOVOA NICOLÁS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 9 ZÜGER ANDREAS TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 9 CHUMACHENKO NAZAR MIEJSKI KLUB SPORTOWY "LEWART: AGS LUBARTÓW  POLAND
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 9 MAGGIONI MAURICIO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 TELENGA PAWEL ULKS PIONIER PANKI  POLAND
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 ALFOROV DMYTRO FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 LUCIC MARIN CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 QUIROZ USIEL QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 WILLIAMS JOSHUA PUMA  ENGLAND
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 PEDDLE EVAN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 CASU MATTIA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 MCAVOY DECLAN GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 ZOHAR JERONIMO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 KRICHFALUSHI ANDRII ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 MURU FABRIZIO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 HAUGLAND ANGEL DANIEL KYRKJEBØ TEAM WEST  NORWAY
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 FLYNN RHYS IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14260 Individual Male 15-17 years Pattern 2. Dan 17 TALINGER ALEX ZOLTAN ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
14270 Individual Male 15-17 years Pattern 3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
14270 Individual Male 15-17 years Pattern 3. Dan 1gold PINZON TOMAS ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        14270 Individual Male 15-17 years Pattern 3. Dan 2silver BAKIROV BAKHROM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14270 Individual Male 15-17 years Pattern 3. Dan 3bronze CEK ANDREA CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        14270 Individual Male 15-17 years Pattern 3. Dan 3bronze ALARCON THIAGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14270 Individual Male 15-17 years Pattern 3. Dan 5 FRANCO NAHUEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14270 Individual Male 15-17 years Pattern 3. Dan 5 GOMEZ DE OLIVERA THIAGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 1gold FORTE LUKE TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 2silver PIEŃKOWSKI MACIEJ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 3bronze SUŚLIK KACPER CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 3bronze LEWIS CALEB POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 5 AKHMETOV MARAT CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 5 WYNTER DOMINIC ETHAN MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 5 TODD BEN AETA  ENGLAND
        14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 5 CHINSKI OSKAR TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 5 CUFFE JOSEPH AETA  ENGLAND
        14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 5 DURACHTA ROCH TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        14440 Individual Male 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 5 LINERO CRUZ JAVIER SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 1gold WOLD HENNING KALDAHL TRONDHEIM TKD  NORWAY
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 2silver NUTA DAVID ISAAC ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 3bronze CATTURINI ALESSANDRO DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 4 SURUGIU GEORGE DANIEL ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 4 TELENGA PAWEL ULKS PIONIER PANKI  POLAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 4 DAVID MARIO ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 7 SMAILOV DANILO INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 7 SIERSZCHULSKI KAMIL CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 7 KICKINGEREDER JULIAN BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 10 WORBOYS MISHA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FOUNDATION OF NEW ZEALAND INC.  NEW ZEALAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 10 IORDACHI DUMITRU ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 12 CIEŚLAK JAKUB CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 12 HONDRU TEO STEFAN ACS TOP TEAM - IASI  ROMANIA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 12 SODIKOV ABDUAZIM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 15 KYTE ELIAS ALEKSANDER TEAM WEST  NORWAY
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 15 KRASTEV KONSTANTIN BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 15 TRZEPIZUR JULIUSZ TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 15 MIRUTENKO MAKSYM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 15 TRINDER JAMIE NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 20 SHAW JACK NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 20 OCZKOWSKI DAWID CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 OVIEDO TOBIAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 MCGOWAN ALAN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 SAVICKAS EDGARIS NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 IACOVAZZO ALESSANDRO STEP TO DANCE  ITALY
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 STETCO RARES CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 CARAMIELLO VINCENZO G. CREW FIGHTERS  ITALY
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 LASSEN SEBASTIAN DELGADILLO TEAM WEST  NORWAY
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 WILLIAMS JOSHUA PUMA  ENGLAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 ZADINA OLIVER BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 HEGEDUS RICHARD CSABA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 SIMONE LUCCA AIT  URUGUAY
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 SHAW GAVIN NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 OLEARY JACK IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 MARTIN GIANO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        14470 Individual Male 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 22 HATTA GINRYU INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
15142 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup up to 63 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15142 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup up to 63 kg 1gold JANO MICHAL LUDOWY KLUB SPORTOWY SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        15142 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup up to 63 kg 2silver HERRERA WILSON ASOCIACION NACIONAL DE HONDURAS TAEKWON-DO  HONDURAS
        15142 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup up to 63 kg 3bronze CORBALAN JUAN MANUEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15142 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup up to 63 kg 3bronze KATERNIUK EDUARD ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15142 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup up to 63 kg 5 ENDO KOKI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
15143 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 63 to 69 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15143 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 63 to 69 kg 1gold FERRANTE GABRIELE STEP TO DANCE  ITALY
        15143 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 63 to 69 kg 2silver TIHINEN MARKUS TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
15144 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 69 to 75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15144 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 69 to 75 kg 1gold ARAPI KRISTIAN STEP TO DANCE  ITALY
        15144 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 69 to 75 kg 2silver TOMESCU ALEXANDRU IOAN ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        15144 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 69 to 75 kg 3bronze VIZITIU VALENTIN WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        15144 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 69 to 75 kg 3bronze KYRKJEEIDE TOR KRISTIAN OSLO ØST TKD  NORWAY
        15144 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 69 to 75 kg 5 CABEZA FRÍAS ÓSCAR SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15144 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 69 to 75 kg 5 SIMONETTO GIOVANNI SDTM PATAVIUM  ITALY
15145 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 75 to 81 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15145 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 75 to 81 kg 1gold VALIĆ MARKO CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        15145 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 75 to 81 kg 2silver GRIGOROV YASEN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
15147 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 87 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15147 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 87 kg 1gold ASALYA HASSAN FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15147 Individual Male 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 87 kg 2silver TAYLOR IVAN AETA  ENGLAND
15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 1gold TALHAOUI KABIL YASSINE SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 2silver ERGASHEV SHOKHJAKHON ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 3bronze VARGAS AXEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 3bronze IGLESIAS, JR JOSE QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 5 DEGTYARENKO VLADISLAV FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 5 PEREZ DURAN DOIEL SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 5 ESTECHE TOBIAS FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 5 HASSANI MOHAMMAD MAHDI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 9 GRUNT VIDMAR MAJ SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 9 IRISBOEV MIRSAID ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 9 POPA CRISTIAN CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 9 MÖRZ JUSTIN ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 9 INAGAKI YOSHIMASA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 9 GONZÁLEZ FRANCISCO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 9 SEABROOK CATHAL IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 9 ODLÖW JON FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 17 A/L NALLAPEN SEYLVA KOMAAR MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 17 MULLOJONOV MUHSINJON TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 17 LANGELLA ALESSIO EVOLUZIONE E BENESSERE  ITALY
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 17 A/L BALACHANDRAN VIMAL NAIR MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 17 NETTEN DIRK INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 17 RUHMLING DIEGO MICAEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 17 HASANOVIC ARMIN SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 17 A/L NALLAPEN THAMILHARASHAN MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15181 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 17 CROTTOGINI DANTE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 1gold KOSOLAPOV SERGEY ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 2silver TRIQUI ANIS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 3bronze BUSTAMANTE MATIAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 3bronze ZAGORANSKI ŽIGA SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 5 TSAPYK ROMAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 5 TATTI PIERLUIGI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 5 JAMŠEK GROBELNIK NIK SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 5 HASSANIPOUR DANIEL TEAM WEST  NORWAY
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 9 COMBIS ISAIAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 9 MITILOV OLEH FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 9 WILLIAMS JAMIE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 9 DEWEY WILL EVESHAM MA  ENGLAND
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 9 CAMMAROTA ANTONIO CREW FIGHTERS  ITALY
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 9 HOLLAND-BOWYER LUKE WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 9 TARASENKO DAVYD ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 9 MCCORRY MATTHEW WHITE TIGER TAEKWON-DO  UNITED STATES
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 LLININ BRANDON SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 QUEZADA SANTIAGO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 BAILEY AIDAN PUMA  ENGLAND
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 KATERNIUK OLEKSANDR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 PAULSEN LACHLAN ITF TAEKWON-DO AUSTRALIA NA  AUSTRALIA
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 DEARMAS GABRIEL BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 ZIMMERMANN DANIEL TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 LAGIES TRISTAN FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 KAMENETZKI DANIEL THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 ORANEN JANNE TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 GOZZANO RODRIGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 ORANJE CODY INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 17 MIKHAILYUKOV RUSLAN KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 33 TEMIS TAL THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 33 NAZIROV DIYORBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 33 CHOUHAN MIHIR FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 33 KIM VLADIMIR ITF BRUSSELS  BELGIUM
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 33 CHHANTYAL BHISAM INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NEPAL  NEPAL
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 33 HEAVIN PAUL IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 33 DEVEREUX DECLAN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15182 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 33 WEI YANG CHEN MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 1gold GADEA MARTIN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 2silver TUITE JAMES IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 3bronze WOZNIAK PAWEL TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 3bronze VACARIU VLAD ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 5 HOJS SVEN SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 5 OBUKHOVSKIY VLADISLAV FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 5 CHACÓN TORREALBA TOMÁS R. ITF BRUSSELS  BELGIUM
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 5 KARBAINOV IVAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 9 KULIK VLADISLAV FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 9 MARTIN DAKOTA CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 9 DI FRANCO ALESSANDRO STEP TO DANCE  ITALY
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 9 GUBYNOK GEORGYY FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 9 FUJIMOTO NAOTO INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 9 OUDOLNYI VADIM INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 9 AROSTEGUI MATEO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 9 TUITE SHANE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 17 PARKER BEN ITF TAEKWON-DO AUSTRALIA NA  AUSTRALIA
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 17 PITA MILILLO FEDERICO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 17 STOKHOLM KRISTENSEN MARCUS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DENMARK  DENMARK
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 17 GALLANT TANUS CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 17 CAPONE ALESSANDRO SDTM PATAVIUM  ITALY
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 17 JUSTO JANO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 17 VERGARA MARCELO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 17 VLADIMIR GRISHIN TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 17 HEYERAAS THOMAS NORDBØ CHRISTIANIA TKD  NORWAY
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 17 AFKHAMI KEYHAN ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 33 ABE SUSUMU INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 33 FOGARTY THOMAS IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 33 LOREFICE JOEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 33 STEINKJER INGEBRIGT TRONDHEIM TKD  NORWAY
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 33 LEANG SAVANDARA WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        15183 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 33 MEREU MARCO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 1gold RMADAN AHMED INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 2silver ZUK MACIEJ TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 3bronze DUSARD NICHOLOS MARLON MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 3bronze BOYCHUK MARKO ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 5 BLICHARSKI MARCIN TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 5 VATRANO ALEJO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 5 IVANYUK ILLIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 5 FERNANDEZ FELIPE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 9 HEREIDE ANDERS FOSSE TEAM WEST  NORWAY
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 9 PAETZOLD NILS ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 9 MATYSIAK PAWEL ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 9 TRASLAVIÑA DIEGO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 9 KRAVCHENKO IVAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 9 BEJO JULIAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 9 YUSHEVYCH ILLIA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 9 CHIRIAC ANDREI IONUT ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 OSHEA NIALL IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 AKBARALIEV IKROM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 ROSALES FEDERICO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 ZAMAC ALEKSANDER FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 SEGURA MARTÍN CRISTÓBAL SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 STOKKE ERIK DALE TEAM WEST  NORWAY
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 LENZ TOBIAS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 RAFAELLE ALAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 VEDOATO DEVID TKD DI MARCA  ITALY
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 MORALES JAVIER FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 HOLMÉN JUKKA BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 IVERSEN MARKUS TEAM WEST  NORWAY
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 MONTEGGIA ELIAS FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 TAFUR MICHEL ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 THIBAUT DE PRETER ITF BRUSSELS  BELGIUM
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 17 NAURDINOV MAGOMED TEAM WEST  NORWAY
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 33 GONZALEZ ALVAREZ EZEQUIEL FERMÍN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 33 ESCUDERO DIEGO MANUEL INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DENMARK  DENMARK
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 33 REDKIN KYRYLO ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 33 CHABERT FLORIAN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 33 OXBOROUGH OWEN WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        15184 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 33 SAUNDERS MATTHEW ADAM IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 1gold RMADAN AL AMIN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 2silver VOMIERO STEFANO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 3bronze ONEIL SEAN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 3bronze JERINIC NJEGOŠ TAEKWON-DO FEDERATION OF BOSNA AND HERZEGOVINA  BOSNIA AND HERZEGOVINA
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 5 HANSSON ANTON FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 5 BAKKE SYVER AAS CHRISTIANIA TKD  NORWAY
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 5 CACCIATORE GIANFRANCO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 5 SEROK JAKUB TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 9 HELAMB ADAM FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 9 KIVIRANTA TINO TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 9 NEARY SEAN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FOUNDATION OF NEW ZEALAND INC.  NEW ZEALAND
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 9 PILLONI STEFANO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 9 LOBKOV SERGEY ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 9 GALLUZZI POLESI DANTE ASOCIACIÓN BRASILERA DE TAEKWON-DO  BRAZIL
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 9 FITENI-GIBSON SCOTT WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 9 ARCHER JOSHUA POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 17 BARTH TOBIAS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 17 VISCUSO RICCARDO DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 17 CHAUDHARY SANDIP INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NEPAL  NEPAL
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 17 SPENCER II SHELDON BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 17 FRATIAN STEFAN COSMIN ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 17 WIMMER NIKOLAUS GUK-GI  AUSTRIA
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 17 PIRRAZZO GIULIANO STEP TO DANCE  ITALY
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 17 OLEJÁR SAMUEL SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 17 NORDANG SIMEN SELVIK ASKER TKD  NORWAY
        15185 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 to 81 kg 17 ROSSI SAMULI BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 1gold CAMPINS RICO ITF TKDSL  SCOTLAND
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 2silver GAMBOA SILVIO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 3bronze SHIKONGO TINO BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 3bronze WAHLBERG NILS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 5 ZAMORA MAXIMILIANO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 5 PLUTA MARCJAN TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 5 DONAHUE MAXIMILIAN POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 5 STONE RICHARD LLOYD MANDEVILLE TAEKWON-DO CENTRE  JAMAICA
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 9 SALJA ADIS FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 9 LOPEZ JONNATHAN ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 9 SCIGLIANO LEONEL CENTRO DE INSTRUCTORES DE TAEKWON-DO ITF URUGUAY  URUGUAY
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 9 MATEOS MARTÍNEZ ADRIÀ SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 9 TYUTYUNNYK OLEKSANDR SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 9 STIGE DAVID TEAM WEST  NORWAY
        15186 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 81 to 87 kg 17 GHOSAL ALEXANDER FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
15187 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 87 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15187 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 87 kg 1gold DEMCHYSHYN DANYLO ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15187 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 87 kg 2silver AIDAR ALAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15187 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 87 kg 3bronze DONDE GONZALO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15187 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 87 kg 3bronze ZARUBA MYHAYLO ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15187 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 87 kg 5 JIAN YANG WONG MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15187 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 87 kg 5 MAVROMATIS ALEXANDROS CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        15187 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 87 kg 9 BLICHARSKI MACIEJ TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        15187 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 87 kg 9 MURESAN GABRIEL ALEXANDRU ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        15187 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 87 kg 9 FILIPPIDIS FILIPPOS TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        15187 Individual Male 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 87 kg 9 JIN CHENG NG MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
15230 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-3. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
15230 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-3. Gup 1gold TAYLOR IVAN AETA  ENGLAND
        15230 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-3. Gup 2silver VIZITIU VALENTIN WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        15230 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze VALIĆ MARKO CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        15230 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze KARJALAINEN RIKU TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 1gold KYRKJEEIDE TOR KRISTIAN OSLO ØST TKD  NORWAY
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 2silver GRIGOROV YASEN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze JANO MICHAL LUDOWY KLUB SPORTOWY SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze CABEZA FRÍAS ÓSCAR SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 5 SIMONETTO GIOVANNI SDTM PATAVIUM  ITALY
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 5 FERRANTE GABRIELE STEP TO DANCE  ITALY
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 5 ARAPI KRISTIAN STEP TO DANCE  ITALY
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 5 ASALYA HASSAN FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 9 CORBALAN JUAN MANUEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 9 ENDO KOKI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 9 TIHINEN MARKUS TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 9 HERRERA WILSON ASOCIACION NACIONAL DE HONDURAS TAEKWON-DO  HONDURAS
        15240 Individual Male 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 9 KATERNIUK EDUARD ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 1gold SAMPAIO ALEXIS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 2silver PALLAS ALVARO GERMAN SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 3bronze TSAPYK ROMAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 3bronze JIAN YANG WONG MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 5 VACARIU VLAD ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 5 ALANEN KALLE TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 5 VRÁBEL LUBOMÍR SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 5 CHOUHAN MIHIR FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 9 KAMENETZKI DANIEL THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 9 A/L NALLAPEN THAMILHARASHAN MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 9 HEAVIN PAUL IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 9 PLUTA MARCJAN TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 9 TEMIS TAL THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 9 SAUNDERS MATTHEW ADAM IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 9 OSHEA NIALL IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 9 ODLÖW JON FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 REICHL MATTHIAS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 EVAN MURRAY JAMES IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 ZAMAC ALEKSANDER FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 GONZALEZ ALVAREZ EZEQUIEL FERMÍN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 FITENI-GIBSON SCOTT WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 GALLANT TANUS CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 TAFUR MICHEL ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 CHHANTYAL TARA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NEPAL  NEPAL
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 HOLLAND-BOWYER LUKE WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 MÖRZ JUSTIN ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 THIBAUT DE PRETER ITF BRUSSELS  BELGIUM
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 AFKHAMI KEYHAN ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 17 DONAHUE MAXIMILIAN POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 33 DEARMAS GABRIEL BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 33 GHOSAL ALEXANDER FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 33 WARNEMANN ROBERT ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 33 GRUNT VIDMAR MAJ SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 33 ORANEN JANNE TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 33 PETRO TOMÁŠ SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 33 GALLUZZI POLESI DANTE ASOCIACIÓN BRASILERA DE TAEKWON-DO  BRAZIL
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 33 OLEJÁR SAMUEL SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        15250 Individual Male 18-35 years Pattern 1. Dan 33 OUDOLNYI VADIM INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 1gold WEI YANG CHEN MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 2silver FRATIAN STEFAN COSMIN ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 3bronze CHACÓN TORREALBA TOMÁS R. ITF BRUSSELS  BELGIUM
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 3bronze KATERNIUK OLEKSANDR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 5 STEINKJER INGEBRIGT TRONDHEIM TKD  NORWAY
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 5 MONTEGGIA ELIAS FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 5 NAURDINOV MAGOMED TEAM WEST  NORWAY
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 5 PEREZ DURAN DOIEL SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 9 GUBYNOK GEORGYY FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 9 KRAVCHENKO IVAN ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 9 PILLONI STEFANO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 9 TRASLAVIÑA DIEGO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 9 TUITE JAMES IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 9 INAGAKI YOSHIMASA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 9 HEREIDE ANDERS FOSSE TEAM WEST  NORWAY
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 9 ABE SUSUMU INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 CHABERT FLORIAN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 MATEOS MARTÍNEZ ADRIÀ SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 AKBARALIEV IKROM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 MIKHAILYUKOV RUSLAN KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 FUJIMOTO NAOTO INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 ROWE GEORGE AETA  ENGLAND
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 BAILEY AIDAN PUMA  ENGLAND
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 MARTIN DAKOTA CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 ESTECHE TOBIAS FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 CHIRIAC ANDREI IONUT ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 CARDER ALEX PUMA  ENGLAND
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 YUSHEVYCH ILLIA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 NORDANG SIMEN SELVIK ASKER TKD  NORWAY
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 STIGE DAVID TEAM WEST  NORWAY
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 17 RAFAELLE ALAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 DEVEREUX DECLAN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 IVERSEN MARKUS TEAM WEST  NORWAY
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 OXBOROUGH OWEN WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 RUHMLING DIEGO MICAEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 MATYSIAK PAWEL ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 HEYERAAS THOMAS NORDBØ CHRISTIANIA TKD  NORWAY
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 GAGARIN PAVLO FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 PAULSEN LACHLAN ITF TAEKWON-DO AUSTRALIA NA  AUSTRALIA
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 BEKNAZAROV SARDOR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 JUSTO JANO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 MEREU MARCO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 IGLESIAS, JR JOSE QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        15260 Individual Male 18-35 years Pattern 2. Dan 33 TATTI PIERLUIGI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 1gold TØNDER LARS TRONDHEIM TKD  NORWAY
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 2silver HOONG WAI LEE MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 3bronze CACCIATORE GIANFRANCO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 3bronze HELAMB ADAM FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 5 YODONO WALTER ASOCIACIÓN BRASILERA DE TAEKWON-DO  BRAZIL
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 5 MCCORRY MATTHEW WHITE TIGER TAEKWON-DO  UNITED STATES
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 5 KOSOLAPOV SERGEY ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 5 LAGIES TRISTAN FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 9 ORANJE CODY INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 9 FERNANDEZ FELIPE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 9 GONZÁLEZ FRANCISCO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 9 KULIK VLADISLAV FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 9 SEROK JAKUB TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 9 ERGASHEV SHOKHJAKHON ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 9 PARKER BEN ITF TAEKWON-DO AUSTRALIA NA  AUSTRALIA
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 9 NAZIROV DIYORBEK ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 ZUK MACIEJ TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 HANSSON ANTON FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 ESCUDERO DIEGO MANUEL INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DENMARK  DENMARK
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 CAPONE ALESSANDRO SDTM PATAVIUM  ITALY
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 BAKKE SYVER AAS CHRISTIANIA TKD  NORWAY
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 TALHAOUI KABIL YASSINE SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 QUEZADA SANTIAGO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 SAVILAMPI HENRI TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 SEABROOK CATHAL IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 WHITE DOMINIC PUMA  ENGLAND
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 SPENCER II SHELDON BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 AROSTEGUI MATEO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 DONDE GONZALO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 LAI MAURIZIO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 MURESAN GABRIEL ALEXANDRU ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 17 PAETZOLD NILS ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 33 FOGARTY THOMAS IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 33 MONKS ADAM WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 33 MORALES JAVIER FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 33 VEIGA FERMIN AIT  URUGUAY
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 33 MAVROMATIS ALEXANDROS CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 33 A/L BALACHANDRAN VIMAL NAIR MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 33 LOODTZ THEO DANCKERT LÆGREID TEAM WEST  NORWAY
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 33 CAMMAROTA ANTONIO CREW FIGHTERS  ITALY
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 33 VERGARA MARCELO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 33 CHHANTYAL BHISAM INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NEPAL  NEPAL
        15270 Individual Male 18-35 years Pattern 3. Dan 33 CROTTOGINI DANTE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 1gold KEAN PIEW SEE MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 2silver ONEIL SEAN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 3bronze VARGAS AXEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 3bronze GAMBOA SILVIO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 5 MOSTOVAC MIRO CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 5 CHUN WENG WONG MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 5 OHTONEN JONI TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 5 BIN NAJMI NASREE MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 ARROYO STEVEN AETA  ENGLAND
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 ZANDA NICOLA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 LOREFICE JOEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 VATRANO ALEJO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 ROSALES FEDERICO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 HOLMÉN JUKKA BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 BUSTAMANTE MATIAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 BARTH TOBIAS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 BEJO JULIAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 ZAMORA MAXIMILIANO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 GOZZANO RODRIGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 COMBIS ISAIAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 JIN CHENG NG MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 SEGURA MARTÍN CRISTÓBAL SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 HONDRU MIRCEA ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 VOMIERO STEFANO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 COPPOLA MATTEO CREW FIGHTERS  ITALY
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 SIMILEYSKY ALEXANDER MIGHTYFIST TAEKWON-DO  UNITED STATES
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 AIDAR ALAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 ZIMMERMANN DANIEL TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 PITA MILILLO FEDERICO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 SCIGLIANO LEONEL CENTRO DE INSTRUCTORES DE TAEKWON-DO ITF URUGUAY  URUGUAY
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 WÓJCIK JAROSLAW CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 33 DI FRANCO ALESSANDRO STEP TO DANCE  ITALY
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 33 ARCHER JOSHUA POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 33 JIMÉNEZ OSCAR ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 33 VISCUSO RICCARDO DOJANG RISING HWARANG  ITALY
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 33 TUITE SHANE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 33 DEWEY WILL EVESHAM MA  ENGLAND
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 33 DI FRANCO LEONARDO STEP TO DANCE  ITALY
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 33 LEANG SAVANDARA WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 33 DANESE GIACOMO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        15280 Individual Male 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 33 WIMMER NIKOLAUS GUK-GI  AUSTRIA
15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 1gold FRATIAN STEFAN COSMIN ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 2silver STIGE DAVID TEAM WEST  NORWAY
        15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 3bronze ONEIL SEAN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 4 ARCHER JOSHUA POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 5 COMBIS ISAIAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 6 ARROYO STEVEN AETA  ENGLAND
        15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 7 RIGNEY DARREN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 7 GALLUZZI POLESI DANTE ASOCIACIÓN BRASILERA DE TAEKWON-DO  BRAZIL
        15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 9 OXBOROUGH OWEN WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 9 AIDAR ALAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15380 Individual Male 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 9 GALLANT TANUS CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
15440 Individual Male 18-35 years Special Technique 4.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
15440 Individual Male 18-35 years Special Technique 4.-1. Gup 1gold GRIGOROV YASEN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        15440 Individual Male 18-35 years Special Technique 4.-1. Gup 2silver KATERNIUK EDUARD ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 1gold CHIRIAC ANDREI IONUT ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 2silver HONDRU MIRCEA ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 3bronze MOSTOVAC MIRO CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 4 THIBAUT DE PRETER ITF BRUSSELS  BELGIUM
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 4 STEINKJER INGEBRIGT TRONDHEIM TKD  NORWAY
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 4 HASSANIPOUR DANIEL TEAM WEST  NORWAY
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 4 SEABROOK CATHAL IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 4 SALJA ADIS FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 4 GOZZANO RODRIGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 4 MATYSIAK PAWEL ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 4 HOLLAND-BOWYER LUKE WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 4 NEARY SEAN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FOUNDATION OF NEW ZEALAND INC.  NEW ZEALAND
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 4 LOODTZ THEO DANCKERT LÆGREID TEAM WEST  NORWAY
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 14 YUSHEVYCH ILLIA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        15480 Individual Male 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 14 ONEIL SEAN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
16142 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 63 to 70 kg
Categories Rank Name   Club Country    
16142 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 63 to 70 kg 1gold NEVIN NIALL CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        16142 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 63 to 70 kg 2silver HART DANIEL AETA  ENGLAND
        16142 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 63 to 70 kg 3bronze VERTROOST NICOLAS SAMJOK-O  BELGIUM
        16142 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 63 to 70 kg 3bronze MELLI SANTIAGO SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        16142 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 63 to 70 kg 5 CRUZ MOLINA JOHN EDWARD ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
16143 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 70 to 84 kg
Categories Rank Name   Club Country    
16143 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 70 to 84 kg 1gold CAPAJA ADAM ETA  ENGLAND
        16143 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 70 to 84 kg 2silver BHAI JYOTHISH CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        16143 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 70 to 84 kg 3bronze KIVINIEMI TONI JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
16145 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 84 kg
Categories Rank Name   Club Country    
16145 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 84 kg 1gold SHAW JASON IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        16145 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 84 kg 2silver PAPP ATTILA SANDOR ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        16145 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 84 kg 3bronze FODOR BELA ROBERT ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        16145 Individual Male 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 84 kg 3bronze OHLSON PATRICK TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
16181 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 63 kg
Categories Rank Name   Club Country    
16181 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 63 kg 1gold PALÓPOLI ARÍSTIDES FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16181 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 63 kg 2silver POPESCU VIOREL ACS POSEIDON - CONSTANTA  ROMANIA
        16181 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 63 kg 3bronze AMIE-FONG NIKKI ITF TAEKWON-DO AUSTRALIA NA  AUSTRALIA
        16181 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 63 kg 3bronze GONZÁLEZ SÁNCHEZ ARMANDO SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        16181 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 63 kg 5 CATRICICAU REMUS CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
        16181 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 63 kg 5 ARCE PABLO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16181 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 63 kg 5 MEDINA GUSTAVO CENTRO DE INSTRUCTORES DE TAEKWON-DO ITF URUGUAY  URUGUAY
16182 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 70 kg
Categories Rank Name   Club Country    
16182 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 70 kg 1gold GÁBOR ZOLTÁN HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16182 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 70 kg 2silver CARLSTRÖM PATRIK FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        16182 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 70 kg 3bronze MORSENTTI JAVIER FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16182 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 70 kg 3bronze BELLINI SEBASTIAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16182 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 70 kg 5 CORTÉS WALTER FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16182 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 70 kg 5 RAMPAZO FERNANDO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16182 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 70 kg 5 BÉKÁSSY CSABA HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16182 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 70 kg 9 SEGAL MAURO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16182 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 70 kg 9 ELGUETA EDUARDO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        16182 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 70 kg 9 LOPEZ ANDRES MAURICIO ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg
Categories Rank Name   Club Country    
16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 1gold WASILEWSKI PIOTR CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 2silver SZALAY GABOR HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 3bronze WIGOR ROMAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 3bronze GLOS MARCIN MIEJSKI KLUB SPORTOWY "LEWART: AGS LUBARTÓW  POLAND
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 5 SERRA ARIEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 5 AGUILAR PABLO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 5 DARNAI JÁNOS HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 5 THOMAS CALVIN DE SILVA TKD  ENGLAND
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 9 AW BOON LIN ALVIN UTTA TAEKWON-DO  MALAYSIA
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 9 BERMÚDEZ JOAO UNION TAEKWON-DO DE NICARAGUA  NICARAGUA
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 9 CAMEROTTO THOMAS TKD DI MARCA  ITALY
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 9 IPACS RÓBERT HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 9 GONCHAR VLADIMIR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        16183 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 77 kg 9 CUELLAR WILLIAM ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg
Categories Rank Name   Club Country    
16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 1gold TARASENKO ALEKSANDR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 2silver FAVALLI CESAR FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 3bronze HARASCSAK IULIU ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 3bronze ENYINGI ANDRÁS HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 5 THOMPSON LUKE TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 5 FLANAGAN NICHOLAS BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 5 IRIARTE LUCIANO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 5 TAYLOR NICOLAS HWARANG  BELGIUM
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 9 WESTLAKE MICHAEL TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 9 VERMEIR WIM GE-BAEK  BELGIUM
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 9 LEGUIA CAMILO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 9 MITREANGA BOGDAN ACS POSEIDON - CONSTANTA  ROMANIA
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 9 DENNEHY BREANDÁN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 9 MARTINEZ ISAURO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16184 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 77 to 84 kg 9 ROSHAN ANDRÉ ARENDAL TKD  NORWAY
16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg
Categories Rank Name   Club Country    
16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 1gold LORBER ALEŠ SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 2silver ARRÚA FERNANDO FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 3bronze DOMINGUEZ FEDERICO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 3bronze VERRANDO STÉPHANE ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 5 CALZON ALVAREZ RICARDO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 5 CANO RUBEN DARIO ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 5 FALKENMAYER DIEGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 5 KHANAS ANDRIY ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 9 SMITH ROSS IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 9 CARRIZO EDGAR FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 9 BERTHLING CATO TKD SANDEFJORD  NORWAY
        16185 Individual Male 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 9 FLORES ROBERTO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
16230 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-3. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
16230 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-3. Gup 1gold NEVIN NIALL CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        16230 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-3. Gup 2silver SHAW JASON IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        16230 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze HART DANIEL AETA  ENGLAND
        16230 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze CRUZ MOLINA JOHN EDWARD ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        16230 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-3. Gup 5 PAPP ATTILA SANDOR ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        16230 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-3. Gup 5 VERTROOST NICOLAS SAMJOK-O  BELGIUM
        16230 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-3. Gup 5 MELLI SANTIAGO SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
16240 Individual Male 36-45 years Pattern 2.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
16240 Individual Male 36-45 years Pattern 2.-1. Gup 1gold BHAI JYOTHISH CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        16240 Individual Male 36-45 years Pattern 2.-1. Gup 2silver KIVINIEMI TONI JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        16240 Individual Male 36-45 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze FODOR BELA ROBERT ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        16240 Individual Male 36-45 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze CAPAJA ADAM ETA  ENGLAND
16250 Individual Male 36-45 years Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
16250 Individual Male 36-45 years Pattern 1. Dan 1gold MARTINEZ JUAN HWARANG  BELGIUM
        16250 Individual Male 36-45 years Pattern 1. Dan 2silver TAYLOR NICOLAS HWARANG  BELGIUM
        16250 Individual Male 36-45 years Pattern 1. Dan 3bronze GLOS MARCIN MIEJSKI KLUB SPORTOWY "LEWART: AGS LUBARTÓW  POLAND
        16250 Individual Male 36-45 years Pattern 1. Dan 3bronze DENNEHY BREANDÁN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        16250 Individual Male 36-45 years Pattern 1. Dan 5 SEGAL MAURO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16250 Individual Male 36-45 years Pattern 1. Dan 5 MARTINEZ ISAURO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16250 Individual Male 36-45 years Pattern 1. Dan 5 FLORES ROBERTO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16250 Individual Male 36-45 years Pattern 1. Dan 5 WESTLAKE MICHAEL TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        16250 Individual Male 36-45 years Pattern 1. Dan 9 AGUILAR PABLO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
16260 Individual Male 36-45 years Pattern 2. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
16260 Individual Male 36-45 years Pattern 2. Dan 1gold DARNAI JÁNOS HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16260 Individual Male 36-45 years Pattern 2. Dan 2silver IPACS RÓBERT HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16260 Individual Male 36-45 years Pattern 2. Dan 3bronze VERRANDO STÉPHANE ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        16260 Individual Male 36-45 years Pattern 2. Dan 3bronze ENYINGI ANDRÁS HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16260 Individual Male 36-45 years Pattern 2. Dan 5 LOPEZ ANDRES MAURICIO ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        16260 Individual Male 36-45 years Pattern 2. Dan 5 WONG CARLOS ASOCIACIÓN GUATEMALTECA DE TKD ITF  GUATEMALA
16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 1gold DOMINGUEZ FEDERICO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 2silver ELGUETA EDUARDO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 3bronze ARCE PABLO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 3bronze ESPOSITO LEANDRO RAMIRO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 5 ROSHAN ANDRÉ ARENDAL TKD  NORWAY
        16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 5 FALKENMAYER DIEGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 5 MITREANGA BOGDAN ACS POSEIDON - CONSTANTA  ROMANIA
        16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 9 LEGUIA CAMILO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 9 POPESCU VIOREL ACS POSEIDON - CONSTANTA  ROMANIA
        16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 9 GONCHAR VLADIMIR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 9 SØILAND ØYVIND TEAM ROGALAND  NORWAY
        16270 Individual Male 36-45 years Pattern 3. Dan 9 CANO RUBEN DARIO ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 1gold PALÓPOLI ARÍSTIDES FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 2silver IRIARTE LUCIANO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 3bronze SZALAY GABOR HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 3bronze BÉKÁSSY CSABA HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 5 CORTÉS WALTER FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 5 GONZÁLEZ SÁNCHEZ ARMANDO SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 5 CUELLAR WILLIAM ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 5 FAVALLI CESAR FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 9 BELLINI SEBASTIAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 9 THOMAS CALVIN DE SILVA TKD  ENGLAND
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 9 WASILEWSKI PIOTR CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 9 VERMEIR WIM GE-BAEK  BELGIUM
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 9 ELADL THAMIR BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 9 THOMPSON LUKE TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 9 MORSENTTI JAVIER FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 9 AW BOON LIN ALVIN UTTA TAEKWON-DO  MALAYSIA
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 17 MEDINA GUSTAVO CENTRO DE INSTRUCTORES DE TAEKWON-DO ITF URUGUAY  URUGUAY
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 17 ARRÚA FERNANDO FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 17 CARRIZO EDGAR FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 17 AMIE-FONG NIKKI ITF TAEKWON-DO AUSTRALIA NA  AUSTRALIA
        16280 Individual Male 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 17 KUNKEL PATRICK ITF-D LV BAYERN  GERMANY
16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 1gold ARRÚA FERNANDO FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 2silver FLANAGAN NICHOLAS BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 3bronze SZALAY GABOR HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 4 ESPOSITO LEANDRO RAMIRO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 4 WIGOR ROMAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 6 MARTINEZ JUAN HWARANG  BELGIUM
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 6 TARASENKO ALEKSANDR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 8 THOMPSON LUKE TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 8 ELADL THAMIR BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 10 SØILAND ØYVIND TEAM ROGALAND  NORWAY
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 10 FLORES ROBERTO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 10 BIN RUSSLY ABDUL HAFIDZ MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 10 WESTLAKE MICHAEL TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 14 RIGNEY JAMIE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 14 ROSHAN ANDRÉ ARENDAL TKD  NORWAY
        16380 Individual Male 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 14 ARCE PABLO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
16440 Individual Male 35-45 years Special Technique 4.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
16440 Individual Male 35-45 years Special Technique 4.-1. Gup 1gold VERTROOST NICOLAS SAMJOK-O  BELGIUM
16480 Individual Male 35-45 years Special Technique 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
16480 Individual Male 35-45 years Special Technique 1.-6. Dan 1gold CAMEROTTO THOMAS TKD DI MARCA  ITALY
        16480 Individual Male 35-45 years Special Technique 1.-6. Dan 2silver TARASENKO ALEKSANDR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        16480 Individual Male 35-45 years Special Technique 1.-6. Dan 3bronze GONCHAR VLADIMIR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        16480 Individual Male 35-45 years Special Technique 1.-6. Dan 4 SZALAY GABOR HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        16480 Individual Male 35-45 years Special Technique 1.-6. Dan 4 VERRANDO STÉPHANE ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        16480 Individual Male 35-45 years Special Technique 1.-6. Dan 6 FAVALLI CESAR FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        16480 Individual Male 35-45 years Special Technique 1.-6. Dan 6 ROSHAN ANDRÉ ARENDAL TKD  NORWAY
17142 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 68 to 76 kg
Categories Rank Name   Club Country    
17142 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 68 to 76 kg 1gold STOKES DAVID IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        17142 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 68 to 76 kg 2silver ROBERTSON-SMITH PAUL NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        17142 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 68 to 76 kg 3bronze SCHLAFFER MICHAEL BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        17142 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 68 to 76 kg 3bronze SIIKALA TIMO TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        17142 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 68 to 76 kg 5 ODWYER DESMOND AETA  ENGLAND
17143 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 76 to 84 kg
Categories Rank Name   Club Country    
17143 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 76 to 84 kg 1gold WERSOŁOWSKI MICHAŁ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        17143 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 76 to 84 kg 2silver MYLLYNTAUSTA AKI TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        17143 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 76 to 84 kg 3bronze KAIPIO SAMI TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
17144 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 84 kg
Categories Rank Name   Club Country    
17144 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 84 kg 1gold LUCERO MARTIN MIGUEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17144 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 84 kg 2silver RIVAS IGNACIO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17144 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 84 kg 3bronze FENESI PETRU ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        17144 Individual Male 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 84 kg 3bronze RANTANEN MARKKU TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
17181 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 68 kg
Categories Rank Name   Club Country    
17181 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 68 kg 1gold MERINO DIEGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17181 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 68 kg 2silver IGLESIAS JOSE QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        17181 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 68 kg 3bronze SZÁSZ PÉTER FED. HUNGARY  HUNGARY
        17181 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 68 kg 3bronze HILU DANIEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17181 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 68 kg 5 MORRIS JONATHAN TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        17181 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 68 kg 5 BAILEY THOMAS PUMA  ENGLAND
17182 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 68 to 76 kg
Categories Rank Name   Club Country    
17182 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 68 to 76 kg 1gold LÖFBERG CARL TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        17182 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 68 to 76 kg 2silver HUBBUCK DALE PUMA  ENGLAND
        17182 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 68 to 76 kg 3bronze MORALES MARCO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        17182 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 68 to 76 kg 3bronze MUTRI BRIAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17182 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 68 to 76 kg 5 BALBOA CRISTIAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17182 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 68 to 76 kg 5 FRASCARELLI SERGIO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17182 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 68 to 76 kg 5 CONNOLLY RODNEY IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
17183 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 76 to 84 kg
Categories Rank Name   Club Country    
17183 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 76 to 84 kg 1gold GONZALEZ LEONARDO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17183 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 76 to 84 kg 2silver LOODTZ DANKERT TEAM WEST  NORWAY
        17183 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 76 to 84 kg 3bronze MATTAR ROBERTO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17183 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 76 to 84 kg 3bronze ARMOA MARCELO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17183 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 76 to 84 kg 5 GEZAN IVAN FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        17183 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 76 to 84 kg 5 HUTA DARIUSZ NOWODWORSKI KLUB SPORTÓW WALKI BASTION NOWY DWÓR MAZOW.  POLAND
        17183 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 76 to 84 kg 5 GARCIA WALTER ASOCIACIÓN GUATEMALTECA DE TKD ITF  GUATEMALA
        17183 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 76 to 84 kg 5 POTEET CHRIS POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        17183 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 76 to 84 kg 9 ROSSI CARLOS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
17184 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg
Categories Rank Name   Club Country    
17184 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 1gold EDMUNDS NICHOLAS AETA  ENGLAND
        17184 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 2silver TRUMP DAVID FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17184 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 3bronze SCHWAIGER ANDREAS ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        17184 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 3bronze GALLO FERNANDO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17184 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 5 COLETTA CARMELO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17184 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 5 PEIL STEPHEN EVESHAM MA  ENGLAND
        17184 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 5 HUTCHESON RICHARD AETA  ENGLAND
        17184 Individual Male 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 84 kg 5 VAN LIERDE HANS GE-BAEK  BELGIUM
17230 Individual Male 46+ years Pattern 4.-3. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
17230 Individual Male 46+ years Pattern 4.-3. Gup 1gold WERSOŁOWSKI MICHAŁ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        17230 Individual Male 46+ years Pattern 4.-3. Gup 2silver HEIKKILÄ TOMI TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        17230 Individual Male 46+ years Pattern 4.-3. Gup 3bronze RANTANEN MARKKU TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 1gold SIIKALA TIMO TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 2silver KAIPIO SAMI TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 3bronze MYLLYNTAUSTA AKI TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 3bronze LUCERO MARTIN MIGUEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 5 ROBERTSON-SMITH PAUL NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 5 STOKES DAVID IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 5 SCHLAFFER MICHAEL BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 5 BIRKELAND ERIK RØYKEN TKD  NORWAY
        17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 9 RIVAS IGNACIO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 9 FENESI PETRU ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 9 KERÄNEN JYRKI TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        17240 Individual Male 46+ years Pattern 2.-1. Gup 9 ODWYER DESMOND AETA  ENGLAND
17250 Individual Male 46+ years Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
17250 Individual Male 46+ years Pattern 1. Dan 1gold LAKATOS MARCO BUDAPESTI SASOK SE  HUNGARY
        17250 Individual Male 46+ years Pattern 1. Dan 2silver HUTA DARIUSZ NOWODWORSKI KLUB SPORTÓW WALKI BASTION NOWY DWÓR MAZOW.  POLAND
        17250 Individual Male 46+ years Pattern 1. Dan 3bronze COLETTA CARMELO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17250 Individual Male 46+ years Pattern 1. Dan 3bronze SAXRUD KAI RØYKEN TKD  NORWAY
        17250 Individual Male 46+ years Pattern 1. Dan 5 FORBES CHRIS NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        17250 Individual Male 46+ years Pattern 1. Dan 5 GEZAN IVAN FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        17250 Individual Male 46+ years Pattern 1. Dan 5 GALLO FERNANDO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
17260 Individual Male 46+ years Pattern 2. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
17260 Individual Male 46+ years Pattern 2. Dan 1gold BAILEY THOMAS PUMA  ENGLAND
        17260 Individual Male 46+ years Pattern 2. Dan 2silver FLYNN MIKE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
17270 Individual Male 46+ years Pattern 3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
17270 Individual Male 46+ years Pattern 3. Dan 1gold STOGIANNIS DIMITRIOS HELLENIC QUADRATHLON ITF FEDERATION  GREECE
        17270 Individual Male 46+ years Pattern 3. Dan 2silver MORALES MARCO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        17270 Individual Male 46+ years Pattern 3. Dan 3bronze BARRILE PABLO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17270 Individual Male 46+ years Pattern 3. Dan 3bronze VAITHILINGAM KULANDEWEL MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        17270 Individual Male 46+ years Pattern 3. Dan 5 HUBBUCK DALE PUMA  ENGLAND
17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 1gold IGLESIAS JOSE QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 2silver SZÁSZ PÉTER FED. HUNGARY  HUNGARY
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 3bronze PEREZBREY ROBERTO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 3bronze GARCIA WALTER ASOCIACIÓN GUATEMALTECA DE TKD ITF  GUATEMALA
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 5 HUTCHESON RICHARD AETA  ENGLAND
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 5 POTEET CHRIS POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 5 CONNOLLY RODNEY IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 5 MORRIS JONATHAN TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 9 ROSSI CARLOS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 9 GONZALEZ LEONARDO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 9 EDMUNDS NICHOLAS AETA  ENGLAND
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 9 FRASCARELLI SERGIO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 9 SCHWAIGER ANDREAS ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        17280 Individual Male 46+ years Pattern 4.-6. Dan 9 HILU DANIEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
17380 Individual Male 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
17380 Individual Male 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 1gold EDMUNDS NICHOLAS AETA  ENGLAND
        17380 Individual Male 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 2silver VAN LIERDE HANS GE-BAEK  BELGIUM
        17380 Individual Male 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 3bronze SAXRUD KAI RØYKEN TKD  NORWAY
        17380 Individual Male 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 3bronze MATTAR ROBERTO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17380 Individual Male 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 5 KICKINGEREDER ELMAR BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        17380 Individual Male 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 5 COLETTA CARMELO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        17380 Individual Male 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 5 PEIL STEPHEN EVESHAM MA  ENGLAND
        17380 Individual Male 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 8 CONNOLLY RODNEY IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        17380 Individual Male 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 9 HUTCHESON RICHARD AETA  ENGLAND
17440 Individual Male 46+ years Special Technique 4.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
17440 Individual Male 46+ years Special Technique 4.-1. Gup 1gold ODWYER DESMOND AETA  ENGLAND
        17440 Individual Male 46+ years Special Technique 4.-1. Gup 2silver WERSOŁOWSKI MICHAŁ CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
17480 Individual Male 46+ years Special Technique 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
17480 Individual Male 46+ years Special Technique 1.-6. Dan 1gold SZÁSZ PÉTER FED. HUNGARY  HUNGARY
23141 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23141 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 1gold VIKHTYUK POLINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23141 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 2silver GRYGORCHYN OLHA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23141 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 3bronze DEASY BLATHNAID IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23141 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 3bronze NESTER KRYSTINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23141 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 5 ABDUGANIEVA RUSHANA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23141 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 5 WIKLAK ZUZANNA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23141 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 5 BIRON-MONNIER ELIXIR AETA  ENGLAND
        23141 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 5 ALEXANDER REBECCA CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        23141 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup up to 40 kg 9 GORADIA TIA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
23142 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 44 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23142 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 44 kg 1gold GUI DENISA IOANA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        23142 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 44 kg 2silver CORNEA LARISA IOANA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        23142 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 44 kg 3bronze STEFANSKA OLEKSANDRA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23142 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 44 kg 3bronze WATANABE AI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        23142 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 44 kg 5 SKIRKOVÁ ELA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23142 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 44 kg 5 NABIEVA ALIYA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23142 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 44 kg 5 TAVČAR ALJA SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        23142 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 44 kg 5 JENKINS ELOISE AETA  ENGLAND
        23142 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 44 kg 9 KIVINIEMI ERIKA JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        23142 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 40 to 44 kg 9 GÁLLOVÁ ROMANA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 1gold GUI DARIA CRINA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 2silver YULDOSHOVA GULCHEHRA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 3bronze PETROVA DARINA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 3bronze SZUPTARSKA ANITA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 5 SAGAYDAK KATERYNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 5 BORODZIUK MALWINA TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 5 COHEN AMY ITF TKDSL  SCOTLAND
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 5 TARASENKO NATALIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 9 MICHALIK JULIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 9 KOTLORZ SARA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 9 COPELAND CARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 9 FORBES OLIVIA NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 9 KING RUBY AETA  ENGLAND
        23143 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 44 to 48 kg 9 PERANIĆ FIONA CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
23144 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 48 to 52 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23144 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 48 to 52 kg 1gold KUC NATALIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23144 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 48 to 52 kg 2silver KWAPISIEWICZ WERONIKA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23144 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 48 to 52 kg 3bronze TSANG ISABELLA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        23144 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 48 to 52 kg 3bronze BONDARENKO ANHELINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23144 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 48 to 52 kg 5 LUMETTA EVA ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        23144 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 48 to 52 kg 5 LOWERY CHARLOTTE AETA  ENGLAND
        23144 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 48 to 52 kg 5 MUTUZAU DIANA LARISA ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        23144 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 48 to 52 kg 5 MILOSEVIC LEA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        23144 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 48 to 52 kg 9 REICH AMELIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23144 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 48 to 52 kg 9 RACKLEY ABBIE AETA  ENGLAND
23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 1gold KUCHEROVA ANNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 2silver SZCZEPAŃSKA WIKTORIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 3bronze TOMENCHUK DARIYA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 3bronze FIGOL MARIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 5 MUKHAKOVA BAKHOR TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 5 VASKOVSKA SOFIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 5 ERDEI ANNA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 5 HEUS SILKE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 9 AHMED HAMDA OSLO ØST TKD  NORWAY
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 9 ABRAM WIKTORIA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 9 ALEKSIEVA NATALI BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 9 GAJINOV NATALIJA ASKER TKD  NORWAY
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 9 ROSSO OCEANE ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 9 HILLGREN MICHAELA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 9 MÄKELÄ SELINDA TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        23145 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 52 to 56 kg 9 GOSSON DERYN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
23146 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 56 to 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23146 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 56 to 60 kg 1gold HUBBUCK FAYE PUMA  ENGLAND
        23146 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 56 to 60 kg 2silver COX CERYS NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        23146 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 56 to 60 kg 3bronze ROLDAN JURADO LAURA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        23146 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 56 to 60 kg 3bronze BURNS SHENAI NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        23146 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 56 to 60 kg 5 PURDICH POLINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23146 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 56 to 60 kg 5 HELIMO VENLA TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        23146 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 56 to 60 kg 5 SEMINI MACEY-JANE WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        23146 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 56 to 60 kg 5 JUSSILA JOANNA TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
23147 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23147 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 kg 1gold LINGERS KENYA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        23147 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 kg 2silver WHITE SIAN PUMA  ENGLAND
        23147 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 kg 3bronze HARDING LULU CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        23147 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 kg 3bronze ARISTOTELOUS RAFAELLA CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        23147 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 kg 5 LÁSZLÓ-OLASZ BIANKA ZEN POWER TKD KLUB  HUNGARY
        23147 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 kg 5 WILSON MEADOW AETA  ENGLAND
        23147 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 kg 5 IVANOVA EKATERINA BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        23147 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 kg 5 TRINKLER MARA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        23147 Individual Female 12-14 years Sparring 4.-1. Gup over 60 kg 9 RALPH ORLA AETA  ENGLAND
23171 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan up to 40 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23171 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan up to 40 kg 1gold ADASOVA DINARA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23171 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan up to 40 kg 2silver LUNA KIMBERLY QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
23172 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 44 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23172 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 44 kg 1gold TSOY DIANA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23172 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 44 kg 2silver ABDULLAYEVA BEGOYIM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23172 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 44 kg 3bronze ZÜGER VERENA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        23172 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 40 to 44 kg 3bronze BONDARENKO ANASTASIYA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 1gold SIROKVASHA ANNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 2silver SEYITBAYEVA ASEMAY ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 3bronze VACARIU STEFANIA MARIA ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 3bronze CROALL MIA NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 5 GUŠTIN NEŽA SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 5 BURKE LEXIE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 5 CASEY ELLA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 5 ASHIROVA EMINA KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 9 TSOY DANA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 9 MCDERMOTT GEMMA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 9 GONZALEZ LOLA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 9 PAPUGA OLENA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 9 MARKUSS SOPHIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 9 LOCKLEY MEGAN PUMA  ENGLAND
        23173 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 44 to 48 kg 9 RACHITAN STEFANIA MARIA ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg 1gold MARKIV ANDRIANA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg 2silver DEARMAS JESSICA BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg 3bronze INJATY AVA WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg 3bronze ASENOVA NIKOL BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg 5 SAIFUL NIZAM NUR NADHIRAH MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg 5 KALINOVA LILIANA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg 5 WILLIAMS SAFFRON EVESHAM MA  ENGLAND
        23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg 5 MURPHY CLARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg 9 NERKELUN CAROLINE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg 9 JENSTAD LONE RØYKEN TKD  NORWAY
        23174 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 48 to 52 kg 9 TAI ISABELLE WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg 1gold KIEN JOSEPHINE MARIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg 2silver TURSUNOVA MADINABONU ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg 3bronze PENDER CIARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg 3bronze FLANAGAN MCKENNA BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg 5 FOX LAUREN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg 5 HEHIR TEIGAN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg 5 TAI MIRABELLE WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg 5 POTTIE AILA CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg 9 ERGASHEVA SAYORA TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg 9 MCGILL ERIN JANE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23175 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 52 to 56 kg 9 CANO MORATO CLAUDIA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
23176 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 56 to 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23176 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 56 to 60 kg 1gold CHEKIS KIRA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23176 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 56 to 60 kg 2silver ŚWIDER JULIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23176 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 56 to 60 kg 3bronze TRUMP CATALINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23176 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 56 to 60 kg 3bronze LIN SUN AI IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23176 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 56 to 60 kg 5 LENHARDTOVÁ KAROLÍNA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23176 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 56 to 60 kg 5 OMALLEY CETINKAYA LEYLA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
23177 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23177 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 kg 1gold ORRICK NEVE ETA  ENGLAND
        23177 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 kg 2silver GRAHAM ROWAN PUMA  ENGLAND
        23177 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 kg 3bronze ANNABELLE AW XIN TIAN UTTA TAEKWON-DO  MALAYSIA
        23177 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 kg 3bronze NORDAL LIVE ITF TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        23177 Individual Female 12-14 years Sparring 1.-3. Dan over 60 kg 5 FINUCANE EVIE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 1gold CHIRTES LORENA TEODORA ACS JAGUAR ACADEMY MURES - TARGU MURES  ROMANIA
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 2silver ROLDAN JURADO LAURA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze VRABCOVÁ MARIANNA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze JUHOSOVÁ VERONIKA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 5 TOMENCHUK DARIYA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 5 RACKLEY ABBIE AETA  ENGLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 5 CORNEA LARISA IOANA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 5 LUMETTA EVA ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 ROSSO OCEANE ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 KILPALA VILMA JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 BONDARENKO ANHELINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 DEASY BLATHNAID IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 LÁSZLÓ-OLASZ BIANKA ZEN POWER TKD KLUB  HUNGARY
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 NABIEVA ALIYA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 MÄKELÄ SELINDA TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 9 SEMINI MACEY-JANE WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 PETROVA DARINA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 GRYGORCHYN OLHA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 JENKINS ELOISE AETA  ENGLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 AHMED HAMDA OSLO ØST TKD  NORWAY
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 STEINER NINA-MARIE BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 TRINKLER MARA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 JUSSILA JOANNA TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 RALPH ORLA AETA  ENGLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 AMBROSINI LEA ITF FRIBOURG ASSOCIATION  SWITZERLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 KOTLORZ SARA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 SAGAYDAK KATERYNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 COX CERYS NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 LOWERY CHARLOTTE AETA  ENGLAND
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 TAVČAR ALJA SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        23230 Individual Female 12-14 years Pattern 4.-3. Gup 17 ERDEI ANNA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 1gold KUC NATALIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 2silver GAJINOV NATALIJA ASKER TKD  NORWAY
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze MICHALIK JULIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze MUTUZAU DIANA LARISA ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 5 HEUS SILKE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 5 WATANABE AI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 5 PETKY CAROLINA CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 5 SZCZEPAŃSKA WIKTORIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 TSANG ISABELLA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 BORODZIUK MALWINA TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 KWAPISIEWICZ WERONIKA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 ARISTOTELOUS RAFAELLA CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 ALEKSIEVA NATALI BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 HILLGREN MICHAELA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 KING RUBY AETA  ENGLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 9 FORBES OLIVIA NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 HUBBUCK FAYE PUMA  ENGLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 YULDOSHOVA GULCHEHRA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 HEUWERTH MARIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 BIRON-MONNIER ELIXIR AETA  ENGLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 BURNS SHENAI NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 GORADIA TIA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 ALEXANDER REBECCA CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 IVANOVA EKATERINA BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 HARDING LULU CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 ABDUGANIEVA RUSHANA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 KIVINIEMI ERIKA JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 WILSON MEADOW AETA  ENGLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 GOSSON DERYN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 GUI DARIA CRINA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 SZUPTARSKA ANITA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 17 COHEN AMY ITF TKDSL  SCOTLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 GUI DENISA IOANA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 BIRKELAND MILLE RØYKEN TKD  NORWAY
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 VIKHTYUK POLINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 COPELAND CARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 SKIRKOVÁ ELA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 PERANIĆ FIONA CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 KICKINGEREDER JANA BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 HELIMO VENLA TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 MILOSEVIC LEA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 LINGERS KENYA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 REICH AMELIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 ABRAM WIKTORIA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 GÁLLOVÁ ROMANA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 WIKLAK ZUZANNA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 NESTER KRYSTINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 KORYTÁROVÁ NATÁLIA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23240 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-1. Gup 33 WHITE SIAN PUMA  ENGLAND
23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 1gold JIN ROU YONG MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 2silver CHEKIS KIRA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 3bronze VACARIU STEFANIA MARIA ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 3bronze ORRICK NEVE ETA  ENGLAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 5 NERKELUN CAROLINE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 5 GONZALEZ LOLA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 5 TRUMP CATALINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 5 NORDAL LIVE ITF TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 9 TSOY DANA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 9 ADASOVA DINARA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 9 BONDARENKO ANASTASIYA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 9 FINUCANE EVIE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 9 PAPUGA OLENA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 9 DEARMAS JESSICA BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 9 CROALL MIA NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 9 LENHARDTOVÁ KAROLÍNA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 ASHIROVA EMINA KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 ASENOVA NIKOL BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 TAI MIRABELLE WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 LIN SUN AI IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 ANNABELLE AW XIN TIAN UTTA TAEKWON-DO  MALAYSIA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 LUNA KIMBERLY QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 PEIGNIER MARGOT ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 ERGASHEVA SAYORA TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 OMALLEY CETINKAYA LEYLA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 SAIFUL NIZAM NUR NADHIRAH MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 KIEN JOSEPHINE MARIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 POTTIE AILA CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 TSOY DIANA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 SIROKVASHA ANNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 MURPHY CLARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 17 MARKUSS SOPHIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 MCGILL ERIN JANE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 ŚWIDER JULIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 GUŠTIN NEŽA SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 LOCKLEY MEGAN PUMA  ENGLAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 ØSTENSEN EMILE VIIG RØYKEN TKD  NORWAY
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 KALINOVA LILIANA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 HEHIR TEIGAN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 CANO MORATO CLAUDIA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 WILLIAMS SAFFRON EVESHAM MA  ENGLAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 SEYITBAYEVA ASEMAY ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 CASEY ELLA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 FLANAGAN MCKENNA BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 CURMAN AJDA SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 RACHITAN STEFANIA MARIA ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 MCDERMOTT GEMMA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 CIMILLUCA FLAVIA EVESHAM MA  ENGLAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 ABDULLAYEVA BEGOYIM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 PENDER CIARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 ROLSTAD ALBA OSLO ØST TKD  NORWAY
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 FOX LAUREN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 ZÜGER VERENA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 INJATY AVA WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        23250 Individual Female 12-14 years Pattern 1. Dan 33 JENSTAD LONE RØYKEN TKD  NORWAY
23260 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
23260 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-3. Dan 1gold TAI ISABELLE WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        23260 Individual Female 12-14 years Pattern 2.-3. Dan 2silver GRAHAM ROWAN PUMA  ENGLAND
23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 1gold VRABCOVÁ MARIANNA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 2silver BORODZIUK MALWINA TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 3bronze SAGAYDAK KATERYNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 3bronze MILOSEVIC LEA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 5 KUC NATALIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 5 GUI DARIA CRINA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 7 ALEXANDER REBECCA CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 7 PETKY CAROLINA CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 7 GAJINOV NATALIJA ASKER TKD  NORWAY
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 10 SZCZEPAŃSKA WIKTORIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 10 JUHOSOVÁ VERONIKA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 12 GÁLLOVÁ ROMANA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 12 KWAPISIEWICZ WERONIKA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 12 HARDING LULU CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 15 PURDICH POLINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 15 MUTUZAU DIANA LARISA ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 15 TOMENCHUK DARIYA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 15 CORNEA LARISA IOANA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 15 ARISTOTELOUS RAFAELLA CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 15 SKIRKOVÁ ELA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 15 VIKHTYUK POLINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 15 TARASENKO NATALIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 15 CHIRTES LORENA TEODORA ACS JAGUAR ACADEMY MURES - TARGU MURES  ROMANIA
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 15 HELIMO VENLA TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 15 TRINKLER MARA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 26 VASKOVSKA SOFIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 26 KING RUBY AETA  ENGLAND
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 26 KICKINGEREDER JANA BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        23440 Individual Female 12-14 years Special Technique 4.-1. Gup 26 BONDARENKO ANHELINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 1gold LENHARDTOVÁ KAROLÍNA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 2silver CHEKIS KIRA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 3bronze ORRICK NEVE ETA  ENGLAND
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 4 RACHITAN STEFANIA MARIA ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 5 KIEN JOSEPHINE MARIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 5 PENDER CIARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 5 CROALL MIA NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 5 CROALL MADISON NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 9 ŚWIDER JULIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 9 PAPUGA OLENA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 11 LIN SUN AI IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 11 ROLSTAD ALBA OSLO ØST TKD  NORWAY
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 11 FLANAGAN MCKENNA BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 14 ASENOVA NIKOL BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 14 ASHIROVA EMINA KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 14 INJATY AVA WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 14 GRAHAM ROWAN PUMA  ENGLAND
        23470 Individual Female 12-14 years Special Technique 1.-3. Dan 18 MCDERMOTT GEMMA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
24142 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup up to 49 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24142 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup up to 49 kg 1gold OWCZARSKA WIKTORIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24142 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup up to 49 kg 2silver ANDRYSZCZYK EWELINA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24142 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup up to 49 kg 3bronze KORNEVA STANISLAVA AETA  ENGLAND
        24142 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup up to 49 kg 3bronze HOOPER HOLLY PUMA  ENGLAND
        24142 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup up to 49 kg 5 GERAUS ALINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
24143 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 49 to 53 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24143 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 49 to 53 kg 1gold MOLOFII ANNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24143 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 49 to 53 kg 2silver MATVIIENKO SOFIIA-ADEL AETA  ENGLAND
        24143 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 49 to 53 kg 3bronze GIELZAK NATALIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24143 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 49 to 53 kg 3bronze KHODJIMURODOVA SULTONABEGIM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        24143 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 49 to 53 kg 5 CORNEA ANDREEA CASANDRA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
24144 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 53 to 57 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24144 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 53 to 57 kg 1gold FELEY DEENA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        24144 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 53 to 57 kg 2silver MENDOZA B JUANA CAMILA ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        24144 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 53 to 57 kg 3bronze GUMANOVÁ LUCIA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        24144 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 53 to 57 kg 3bronze DEEGAN KACEY IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24144 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 53 to 57 kg 5 FAFALI IOANNA CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        24144 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 53 to 57 kg 5 ZIEGLER LUCA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
24145 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 57 to 61 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24145 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 57 to 61 kg 1gold BALÁZS DORKA ZEN POWER TKD KLUB  HUNGARY
        24145 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 57 to 61 kg 2silver STORVIK HJELMSØ EMMA MARIE ITF TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        24145 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 57 to 61 kg 3bronze SZABO ALEXA ANDREA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
24146 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 61 to 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24146 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 61 to 65 kg 1gold TRZECIAK OLIWIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24146 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 61 to 65 kg 2silver ILLAMI DONYA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        24146 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 61 to 65 kg 3bronze ROMANEK OLIWIA MIEJSKI KLUB SPORTOWY "LEWART: AGS LUBARTÓW  POLAND
        24146 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 61 to 65 kg 3bronze ORBÁN KÁRMEN ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        24146 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 61 to 65 kg 5 OLAZ MIA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24146 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 61 to 65 kg 5 KÖRMENDI PETRA MONGÚZOK TAEKWON-DO SE  HUNGARY
24147 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24147 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 1gold WEALLEANS KEARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24147 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 2silver KILPALA VEERA JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        24147 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 3bronze PONGRACZ SZERÉNA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        24147 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 3bronze ELLIS CAITLYN POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        24147 Individual Female 15-17 years Sparring 4.-1. Gup over 65 kg 5 BERTHLING TUVA MARI TKD SANDEFJORD  NORWAY
24171 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 45 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24171 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 45 kg 1gold TOCHONAYA POLINA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        24171 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan up to 45 kg 2silver WHITE CIARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
24172 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 49 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24172 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 49 kg 1gold ŁUNIEWSKA KAROLINA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24172 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 49 kg 2silver PIGAROVA ANNA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        24172 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 49 kg 3bronze VARCHENKO KSENIIA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        24172 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 49 kg 3bronze TELĘGA MAJA ULKS PIONIER PANKI  POLAND
        24172 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 49 kg 5 PUNGA ALEXANDRA GABRIELA ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        24172 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 49 kg 5 WORRELL ELLEN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24172 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 49 kg 5 DELLISOLA CELESTE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24172 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 45 to 49 kg 9 SANCHEZ NICOLE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 1gold SJÖBERG ELLEN FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 2silver FAVALLI PRISCILLA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 3bronze KĘDZIORA HELENA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 3bronze GOTSOULIAS ELENI CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 5 OLTEAN OANA MARIA ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 5 MIERKIEWICZ ZUZANNA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 5 LEPPÄNEN JASMIN RASBUDO ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 5 MARTIN CATHERINE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 9 MUKHA IRYNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 9 CABONI KAREN TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 9 MANZHOS DIANA THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        24173 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 49 to 53 kg 9 KORINA NIKA BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 1gold KOROLOVYCH DASHA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 2silver SIMON BARBARA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 3bronze CORKERY BEIBHINN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 3bronze SICIŃSKA NELA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 5 KAZNADZIEJ ALINA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 5 SVENDSEN THEA KRISTINE HOLM TEAM WEST  NORWAY
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 5 CORBALAN MARTINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 5 COPELAND AOIBHÍN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 9 GROENEWALD CARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 9 FACCIOLI LUDMILA AILIN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 9 TRENGEREID MATHILDE KAROLINE TEAM WEST  NORWAY
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 9 WALTER KATJA GUK-GI  AUSTRIA
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 9 HICKEY ORLA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 9 KONSTANTINOU KORINA CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 9 HORNBERG LAIMA MARIA KRISTIANSAND TKD  NORWAY
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 17 NAVIDA ALLANA CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 17 SEROK KINGA TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 17 MAMCHURENKO DARYNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 17 BORDIEZ BIANCA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 17 MEN EMILY WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        24174 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 53 to 57 kg 17 GREALY ALISON IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 1gold GHEORGHITA ROXANA MARIA ACS CRISTAL - HATEG  ROMANIA
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 2silver DELGADO CAMILA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 3bronze FRANKS CHRISTINE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 3bronze FAASEN FLEUR INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 5 PENDER KATE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 5 POSTU CLAUDIA TEOFANA ACS TOP TEAM - IASI  ROMANIA
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 5 LABRIE PIA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 5 COBO VICTORIA FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 9 BIRKELAND HEDDA JOHANNA OPPERUD RØYKEN TKD  NORWAY
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 9 ARDISON CANDELA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 9 DILMURODOVA SEVARA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 9 STRIDBECK ISABELLA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 9 IVASUC DORA ERNESTA CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 9 AYALA-TRUJILLO LUNA-SILVANA ITF TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        24175 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 57 to 61 kg 9 CIĄŻYNSKA NATALIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg 1gold PRYIMAK LIDIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg 2silver ILIC IVANA TAEKWON-DO FEDERATION OF BOSNA AND HERZEGOVINA  BOSNIA AND HERZEGOVINA
        24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg 3bronze TARASENKO VICTORIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg 3bronze PRUNKL JORDAN BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg 5 OHLSSON REBECCA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg 5 OFITSEROVA HULNARA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg 5 TAI ANNABELLE WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg 5 BOONSTRA EMMA SOFIE TEAM WEST  NORWAY
        24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg 9 ELLIS GRACE BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg 9 RICHARDSON AMELIA PUMA  ENGLAND
        24176 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 61 to 65 kg 9 ROMANO CAMILA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 1gold WENDYKIER MICHELLE CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 2silver LISTHAUG JENNY MARVEL TRONDHEIM TKD  NORWAY
        24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 3bronze HODNIK LOURDES FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 3bronze PINTO NAINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 5 VAN DER VEER MYRTHE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 5 SHEPPERSON EVIE AETA  ENGLAND
        24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 5 KUCHEROVA ANASTASIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 5 DAFFY SHAUNA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 9 OSHEA ALISON IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 9 HELBICH CELINA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 9 FERGUSON LORNA GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        24177 Individual Female 15-17 years Sparring 1.-3. Dan over 65 kg 9 TOURETSKY KATY WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 1gold KILPALA VEERA JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 2silver GERGELOVÁ EVA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze KÖRMENDI PETRA MONGÚZOK TAEKWON-DO SE  HUNGARY
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze SZABO ALEXA ANDREA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 5 MENDOZA B JUANA CAMILA ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 5 STORVIK HJELMSØ EMMA MARIE ITF TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 5 DEEGAN KACEY IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 5 KHODJIMURODOVA SULTONABEGIM ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 9 ORBÁN KÁRMEN ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 9 PONGRACZ SZERÉNA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 9 KORNEVA STANISLAVA AETA  ENGLAND
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 9 YAREMA SOFIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24230 Individual Female 15-17 years Pattern 4.-3. Gup 9 DENNEHY NIAMH IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 1gold MOLOFII ANNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 2silver OWCZARSKA WIKTORIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze HOOPER HOLLY PUMA  ENGLAND
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze WEALLEANS KEARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 5 ANDRYSZCZYK EWELINA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 5 MATVIIENKO SOFIIA-ADEL AETA  ENGLAND
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 5 TRZECIAK OLIWIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 5 FAFALI IOANNA CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 ROMANEK OLIWIA MIEJSKI KLUB SPORTOWY "LEWART: AGS LUBARTÓW  POLAND
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 GUMANOVÁ LUCIA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 CORNEA ANDREEA CASANDRA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 ZIEGLER LUCA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 GIELZAK NATALIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 FELEY DEENA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 9 ILLAMI DONYA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 17 BALÁZS DORKA ZEN POWER TKD KLUB  HUNGARY
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 17 ELLIS CAITLYN POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        24240 Individual Female 15-17 years Pattern 2.-1. Gup 17 OLAZ MIA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 1gold POSTU CLAUDIA TEOFANA ACS TOP TEAM - IASI  ROMANIA
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 2silver BORDIEZ BIANCA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 3bronze CORBALAN MARTINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 3bronze OHLSSON REBECCA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 5 ROIF ADI THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 5 TOCHONAYA POLINA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 5 WERSOŁOWSKA ANNA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 5 FAASEN FLEUR INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 9 STRIDBECK ISABELLA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 9 AYALA-TRUJILLO LUNA-SILVANA ITF TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 9 ŁUNIEWSKA KAROLINA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 9 WHITE CIARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 9 CABONI KAREN TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 9 MANZHOS DIANA THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 9 SOLOVEY SOFIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 SHEPPERSON EVIE AETA  ENGLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 BORLAUG MARIA SINJITA WOLD RØYKEN TKD  NORWAY
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 HICKEY ORLA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 KRUCAYOVA TERESA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 SEROK KINGA TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 JUN NAOMI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 VARCHENKO KSENIIA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 PINTO NAINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 KAZNADZIEJ ALINA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 KONSTANTINOU KORINA CYPRUS TAEKWON-DO QUADRATHLON FEDERATION  CYPRUS
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 SJÖBERG ELLEN FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 KĘDZIORA HELENA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 HELBICH CELINA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 TVEITO TIRIL ITF TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 FACCIOLI LUDMILA AILIN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 17 TOURETSKY KATY WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 MEN EMILY WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 COPELAND AOIBHÍN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 DILMURODOVA SEVARA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 OSHEA ALISON IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 ELLIS GRACE BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 WALTER KATJA GUK-GI  AUSTRIA
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 AMBROSINI ALICE ITF FRIBOURG ASSOCIATION  SWITZERLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 PRYIMAK LIDIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 WORRELL ELLEN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 KORINA NIKA BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 BOONSTRA EMMA SOFIE TEAM WEST  NORWAY
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 VAN DER VEER MYRTHE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 GOTSOULIAS ELENI CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 GREALY ALISON IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 ILIC IVANA TAEKWON-DO FEDERATION OF BOSNA AND HERZEGOVINA  BOSNIA AND HERZEGOVINA
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 TELĘGA MAJA ULKS PIONIER PANKI  POLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 MUKHA IRYNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 PENDER KATE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 HORNBERG LAIMA MARIA KRISTIANSAND TKD  NORWAY
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 DAFFY SHAUNA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 GROENEWALD CARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 KUCHARSKA JULIA TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 BIRKELAND HEDDA JOHANNA OPPERUD RØYKEN TKD  NORWAY
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 NAVIDA ALLANA CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 CORKERY BEIBHINN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 LEPPÄNEN JASMIN RASBUDO ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 MIERKIEWICZ ZUZANNA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 RICHARDSON AMELIA PUMA  ENGLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 SICIŃSKA NELA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 HELTNE ANNABEL GUNDERSEN CHRISTIANIA TKD  NORWAY
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 33 MARTIN CATHERINE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 65 WENDYKIER MICHELLE CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24250 Individual Female 15-17 years Pattern 1. Dan 65 ROMANO CAMILA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 1gold CIĄŻYNSKA NATALIA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 2silver FRANKS CHRISTINE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 3bronze LISTHAUG JENNY MARVEL TRONDHEIM TKD  NORWAY
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 3bronze CODREANU AMALIA TEODORA ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 5 CADONI ELISA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 5 COBO VICTORIA FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 5 OLTEAN OANA MARIA ACS P.U.M.A. - SIBIU  ROMANIA
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 5 DELGADO CAMILA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 9 FAVALLI PRISCILLA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 9 SVENDSEN THEA KRISTINE HOLM TEAM WEST  NORWAY
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 9 DWYER AMELIA BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 9 PIGAROVA ANNA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 9 ROBINSON LUCY WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
        24260 Individual Female 15-17 years Pattern 2. Dan 9 IVASUC DORA ERNESTA CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
24270 Individual Female 15-17 years Pattern 3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
24270 Individual Female 15-17 years Pattern 3. Dan 1gold TAI ANNABELLE WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        24270 Individual Female 15-17 years Pattern 3. Dan 2silver ARDISON CANDELA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24270 Individual Female 15-17 years Pattern 3. Dan 3bronze SANCHEZ NICOLE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24270 Individual Female 15-17 years Pattern 3. Dan 3bronze HODNIK LOURDES FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24270 Individual Female 15-17 years Pattern 3. Dan 5 DELLISOLA CELESTE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24270 Individual Female 15-17 years Pattern 3. Dan 5 FERGUSON LORNA GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        24270 Individual Female 15-17 years Pattern 3. Dan 5 ROCA CASANDRA ITF TAEKWON-DO AUSTRALIA NA  AUSTRALIA
        24270 Individual Female 15-17 years Pattern 3. Dan 5 PRUNKL JORDAN BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        24270 Individual Female 15-17 years Pattern 3. Dan 9 AMBROSINI LAURIANE ITF FRIBOURG ASSOCIATION  SWITZERLAND
24440 Individual Female 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
24440 Individual Female 15-17 years Special Technique 4.-1. Gup 1gold ROMANEK OLIWIA MIEJSKI KLUB SPORTOWY "LEWART: AGS LUBARTÓW  POLAND
24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 1gold TARASENKO VICTORIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 2silver TELĘGA MAJA ULKS PIONIER PANKI  POLAND
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 3bronze SJÖBERG ELLEN FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 4 POSTU CLAUDIA TEOFANA ACS TOP TEAM - IASI  ROMANIA
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 4 ŁUNIEWSKA KAROLINA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 4 GHEORGHITA ROXANA MARIA ACS CRISTAL - HATEG  ROMANIA
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 4 AYALA-TRUJILLO LUNA-SILVANA ITF TAEKWON-DO NORWAY  NORWAY
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 8 CODREANU AMALIA TEODORA ACS LIGA DE EST - VASLUI  ROMANIA
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 9 WENDYKIER MICHELLE CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 9 MEN EMILY WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 9 IVASUC DORA ERNESTA CS STIINTA-DRAGONUL - BAIA MARE  ROMANIA
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 9 FAVALLI PRISCILLA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 9 KRUCAYOVA TERESA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 9 WERSOŁOWSKA ANNA CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        24470 Individual Female 15-17 years Special Technique 1.-3. Dan 9 PINTO NAINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
25141 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup up to 50 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25141 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup up to 50 kg 1gold CABRERA CABRERA LUZ MARINA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        25141 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup up to 50 kg 2silver MBALA ALYSSA RED FORCE  BELGIUM
        25141 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup up to 50 kg 3bronze ZHELEKEYEVA ALIYA KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
25142 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25142 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 1gold KERCZA RÉKA ZEN POWER TKD KLUB  HUNGARY
        25142 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 2silver VOGEL MARTINEZ ISABEL ALEJANDRA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        25142 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 3bronze FERRANTE GIORGIA SDTM PATAVIUM  ITALY
        25142 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 50 to 55 kg 3bronze NAKASHIMA KAORI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
25143 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25143 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 1gold GOULD RUBY EVESHAM MA  ENGLAND
        25143 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 2silver DOVHAILO DEIANA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        25143 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 55 to 60 kg 3bronze SALVATI LAURA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
25144 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25144 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 1gold SALONEN HENNA TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        25144 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 60 to 65 kg 2silver SUMMITT ARIELLE BALTIMORE TKD  UNITED STATES
25146 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 65 to 75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25146 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 65 to 75 kg 1gold RUNESSON ELLA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        25146 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 65 to 75 kg 2silver TESKRAT FERIEL RED FORCE  BELGIUM
        25146 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 65 to 75 kg 3bronze BOMMER MAGDALENA ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        25146 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 65 to 75 kg 3bronze BLEGEN MARTE ARENDAL TKD  NORWAY
25147 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25147 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 75 kg 1gold HERSKER EMILY POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        25147 Individual Female 18-35 years Sparring 4.-1. Gup over 75 kg 2silver BOHDANOVYCH MARYNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 1gold NESENENKO OKSANA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 2silver MARCHIORI ALDANA WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 3bronze TAKAHASHI MIKA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 3bronze BANYAI MARÍA ISABELA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 5 GOMEZ ESPERANZA FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 5 CANALES VANESSA FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 5 MORIYA NAOMI FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 5 BOUYMEJJAN LINA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 9 BÉCSI NIKOLETT BUDAPESTI SASOK SE  HUNGARY
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 9 ALDERETE MELINDA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 9 GADEA ROMERO LESLIE CAROLINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 9 PLACIDO VERONICA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 9 KUNWAR SAMJHANA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NEPAL  NEPAL
        25181 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan up to 50 kg 17 PEREZ LINDO EVELIN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 1gold SANCHIS MARIA FERNANDA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 2silver ACOSTA MILAGROS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 3bronze BELIVANIS FOTINI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 3bronze CANCEDDA ELEONORA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 5 IVERSEN STINE HAUGE TEAM WEST  NORWAY
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 5 TAIROVA DILRABO ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 5 HRYNOVETS SOFIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 5 BERG MINA STUBBAN TRONDHEIM TKD  NORWAY
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 9 METTINEN NITA TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 9 SUAREZ LUDMILA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 9 LUND INE-DESIRÉE TEAM WEST  NORWAY
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 9 EL MOUDDEN BENSALAH AYA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 9 POP ARIANA IOANA ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 9 MAFFEI OLIVERA DAIRA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 9 OLSEN SAJANE KARINA TEAM WEST  NORWAY
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 9 STIRLING ABIGAIL ITF TKDSL  SCOTLAND
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 17 BARTUS MÓNIKA ZION DOJANG  HUNGARY
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 17 GUTIERREZ CAMILA ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 17 LIN CHOU NAM IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 17 AMORES IVANA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 17 TANG HA WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 17 YAGODYNA DARYA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 17 CHHANTYAL ANISHA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NEPAL  NEPAL
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 17 GADEA SOFIA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 17 BEHONEK LISANNE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        25182 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 50 to 55 kg 17 WILLIAMS JESSICA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 1gold DELROCK SAM INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 2silver ALTAMIRANO MARIA AGUSTINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 3bronze NORHEIM ANITA TEAM WEST  NORWAY
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 3bronze KARAVAIEVA ANHELINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 5 GAZVODA URŠKA SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 5 SIVERTSVIK RITA MOSENG TRONDHEIM TKD  NORWAY
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 5 ROSSEL LARA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 5 VERGARA YULISSA FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 9 KENJALO MAŠA SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 9 LIDSCHREIBER VICTORIA ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 9 ERNER SUSAN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 9 A/P TAMIL SELVAM SHARMELA MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 9 KAUFMANN SASHA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 9 LANDE AMALIE MARIA KNOFF CHRISTIANIA TKD  NORWAY
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 9 MARTINEZ DAIANA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 17 JABLONSKA OLGA LUDOWY KLUB SPORTOWY SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 17 WYON EMMA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 17 CHILDS ELLA EVESHAM MA  ENGLAND
        25183 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 55 to 60 kg 17 BAKER ASHLEY POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 1gold ŽAGAR SLEMENŠEK LARISA SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 2silver MIHAI ADELINA ALICIA ACS IRON FIST - CLUJ NAPOCA  ROMANIA
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 3bronze CANUT CAMILA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 3bronze SJÖVALL MIRA BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 5 LARKIN ALICE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 5 WESSELS ISABELLA AETA  ENGLAND
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 5 HOLE ANN LINNEA TEAM WEST  NORWAY
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 5 TORRES MAGNUSSON ELLEN ETA  ENGLAND
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 9 RAMAN SAFAE ETA  ENGLAND
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 9 BLAKE HANNAH WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 9 SMITH COURTNEY DE SILVA TKD  ENGLAND
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 9 MACRURY SERENA CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 9 SAIFUL NIZAM NUR NAJIHAH MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 9 VUKIĆ ANA CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 9 PALASCAKOVA LENKA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 9 HODSON ISOBEL PUMA  ENGLAND
        25184 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 65 kg 17 GRESCHNER MARIA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg 1gold TERDIN URŠA SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg 2silver BORDIEZ ALDANA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg 3bronze KOWALCZYK MONIKA TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg 3bronze PELUFFO MELANIE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg 5 TOLLBO DARINA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg 5 ROSENBAUM JOANNE THERESIA LIZ INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg 5 ANDRESEN ANNE MARIA TEAM WEST  NORWAY
        25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg 5 VIDAL ALEJANDRA QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg 9 MEDIN NANNA BREKKE OSLO ØST TKD  NORWAY
        25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg 9 HOLOWISKI GRACEN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        25185 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 65 to 70 kg 9 BJØRVIK TIRILL TEAM WEST  NORWAY
25186 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25186 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 75 kg 1gold BIHURRIET DELFINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25186 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 75 kg 2silver GONZALEZ PENAGOS CALA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        25186 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 75 kg 3bronze SINGLETON JAIMIE GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        25186 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 75 kg 3bronze ARIZA JESICA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25186 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 75 kg 5 GSTATTER ELISABETH ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        25186 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 70 to 75 kg 5 LUBER ALEXANDRA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
25187 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25187 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 kg 1gold SHEEHAN SHANTELLE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        25187 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 kg 2silver SYBERT KATHLEEN BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        25187 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 kg 3bronze PHOW JAYMIE DE SILVA TKD  ENGLAND
        25187 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 kg 3bronze REDDIN CONROY SARAH IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        25187 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 kg 5 BERRUETA YAMILA CENTRO DE INSTRUCTORES DE TAEKWON-DO ITF URUGUAY  URUGUAY
        25187 Individual Female 18-35 years Sparring 1.-6. Dan over 75 kg 5 JOHANSEN SOFIE HAUGSLEETT TEAM WEST  NORWAY
25230 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-3. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
25230 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-3. Gup 1gold KERCZA RÉKA ZEN POWER TKD KLUB  HUNGARY
        25230 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-3. Gup 2silver BOHDANOVYCH MARYNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        25230 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze HERSKER EMILY POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 1gold BLEGEN MARTE ARENDAL TKD  NORWAY
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 2silver SALVATI LAURA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze TESKRAT FERIEL RED FORCE  BELGIUM
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze ZHELEKEYEVA ALIYA KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 5 SUMMITT ARIELLE BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 5 BOMMER MAGDALENA ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 5 CABRERA CABRERA LUZ MARINA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 5 VOGEL MARTINEZ ISABEL ALEJANDRA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 9 GOULD RUBY EVESHAM MA  ENGLAND
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 9 RUNESSON ELLA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 9 FERRANTE GIORGIA SDTM PATAVIUM  ITALY
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 9 DOVHAILO DEIANA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 9 NAKASHIMA KAORI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        25240 Individual Female 18-35 years Pattern 2.-1. Gup 9 MBALA ALYSSA RED FORCE  BELGIUM
25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 1gold SACCON LINDA TKD KOBUKSON  ITALY
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 2silver GRESCHNER MARIA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 3bronze KIIKKINEN NELLI TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 3bronze SCHOOTS TESSA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 5 FISCHER REBECCA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 5 STIRLING ABIGAIL ITF TKDSL  SCOTLAND
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 5 SMITH LIA AETA  ENGLAND
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 5 ANDRESEN ANNE MARIA TEAM WEST  NORWAY
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 9 OSULLIVAN DANIELLE ETA  ENGLAND
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 9 GONZALEZ PENAGOS CALA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 9 KERÄNEN JUULI TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 9 HODSON ISOBEL PUMA  ENGLAND
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 9 GOMEZ ESPERANZA FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 9 TORRES MAGNUSSON ELLEN ETA  ENGLAND
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 9 BLAKE HANNAH WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 9 WYON EMMA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 LIDSCHREIBER VICTORIA ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 NESENENKO OKSANA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 CANALES VANESSA FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 KELLER AMELIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 LUBER ALEXANDRA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 LANDE AMALIE MARIA KNOFF CHRISTIANIA TKD  NORWAY
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 OLIINYK VIKTORIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 MARCHIORI ALDANA WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 KARAVAIEVA ANHELINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 MARTINEZ DAIANA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 BELIVANIS FOTINI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 HRYNOVETS SOFIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 VUKIĆ ANA CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 REDDIN CONROY SARAH IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 17 KUNWAR SAMJHANA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NEPAL  NEPAL
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 33 TOLLBO DARINA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 33 BJØRVIK SUNNIVA TEAM WEST  NORWAY
        25250 Individual Female 18-35 years Pattern 1. Dan 33 CHHANTYAL ANISHA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NEPAL  NEPAL
25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 1gold SACCON AGNESE TKD KOBUKSON  ITALY
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 2silver MIHAI ADELINA ALICIA ACS IRON FIST - CLUJ NAPOCA  ROMANIA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 3bronze BODA TÍMEA BUDAPESTI SASOK SE  HUNGARY
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 3bronze OLSEN SAJANE KARINA TEAM WEST  NORWAY
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 5 HOLE ANN LINNEA TEAM WEST  NORWAY
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 5 MACRURY SERENA CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 5 KERÄNEN LOTTA TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 5 JABLONSKA OLGA LUDOWY KLUB SPORTOWY SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 9 HAUKEBØ SOLVEIG LUND TEAM WEST  NORWAY
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 9 BIHURRIET DELFINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 9 AMORES IVANA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 9 BJØRVIK TIRILL TEAM WEST  NORWAY
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 9 GADEA SOFIA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 9 MAFFEI OLIVERA DAIRA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 9 BERG MINA STUBBAN TRONDHEIM TKD  NORWAY
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 9 SUAREZ LUDMILA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 SAIFUL NIZAM NUR NAJIHAH MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 ROSENBAUM JOANNE THERESIA LIZ INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 KOWALCZYK MONIKA TEAM DOLNY ŚLĄSK  POLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 LIN CHOU NAM IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 YAGODYNA DARYA FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 WORRELL ALANNAH IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 BANYAI MARÍA ISABELA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 SINGLETON JAIMIE GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 BAKER VIVIAN POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 KORTESLAHTI NINNA TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 RAMAN SAFAE ETA  ENGLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 LEPPÄNEN EERIKA TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 SHEEHAN SHANTELLE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 KUISMANEN KAISA JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 17 LUND INE-DESIRÉE TEAM WEST  NORWAY
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 POP ARIANA IOANA ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 BAKER ASHLEY POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 WESSELS ISABELLA AETA  ENGLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 TUOHIMAA VIIVI TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 CHILDS ELLA EVESHAM MA  ENGLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 GUTIERREZ CAMILA ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 MURAD NUR ADIBAH ZAFIRAH MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 BÉCSI NIKOLETT BUDAPESTI SASOK SE  HUNGARY
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 EL MOUDDEN BENSALAH AYA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 LARKIN ALICE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 PHOW JAYMIE DE SILVA TKD  ENGLAND
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 A/P TAMIL SELVAM SHARMELA MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        25260 Individual Female 18-35 years Pattern 2. Dan 33 TAKAHASHI MIKA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 1gold BRIDER ISABEL ETA  ENGLAND
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 2silver NIEMINEN HETA TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 3bronze ROOK BO INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 3bronze AKHRAROVA UMIDA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 5 SJÖVALL MIRA BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 5 ROSSEL LARA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 5 MORIYA NAOMI FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 5 SMITH COURTNEY DE SILVA TKD  ENGLAND
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 9 BOUYMEJJAN LINA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 9 TAIROVA DILRABO ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 9 GADEA ROMERO LESLIE CAROLINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 9 PELUFFO MELANIE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 9 BINTI MOHD TAMRIN NUR AMIZA MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 9 SANCHIS MARIA FERNANDA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 9 ACOSTA MILAGROS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 9 CANCEDDA ELEONORA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 17 FISCHER STEPHANIE FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 17 ALTAMIRANO MARIA AGUSTINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 17 NORHEIM ANITA TEAM WEST  NORWAY
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 17 SKYMAN BEATRICE FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 17 PÄTSI JULIA TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 17 MEDIN NANNA BREKKE OSLO ØST TKD  NORWAY
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 17 VERGARA YULISSA FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 17 VIDAL ALEJANDRA QUEENS TAEKWON-DO CENTER  UNITED STATES
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 17 GSTATTER ELISABETH ITF-D LV BAYERN  GERMANY
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 17 IVERSEN STINE HAUGE TEAM WEST  NORWAY
        25270 Individual Female 18-35 years Pattern 3. Dan 17 WILLIAMS JESSICA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 1gold FIGUEROA ARIELLA BLACK EAGLE TAEKWON-DO  FINLAND
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 2silver FARIGU SILVIA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 3bronze PEREZ LINDO EVELIN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 3bronze PLACIDO VERONICA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 5 ALDERETE MELINDA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 5 SIVERTSVIK RITA MOSENG TRONDHEIM TKD  NORWAY
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 5 GLEAVES SALLY WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 5 BEHONEK LISANNE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 CANUT CAMILA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 JIMÉNEZ VERA ANDREA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 BERRUETA YAMILA CENTRO DE INSTRUCTORES DE TAEKWON-DO ITF URUGUAY  URUGUAY
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 PALASCAKOVA LENKA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 FITENI-GIBSON LAURA WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 TANG HA WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 9 ARIZA JESICA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        25280 Individual Female 18-35 years Pattern 4.-6. Dan 17 TATORJÁN ANNA BUDAPESTI SASOK SE  HUNGARY
25380 Individual Female 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
25380 Individual Female 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 1gold JABLONSKA OLGA LUDOWY KLUB SPORTOWY SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        25380 Individual Female 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 2silver BÉCSI NIKOLETT BUDAPESTI SASOK SE  HUNGARY
        25380 Individual Female 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 3bronze SYBERT KATHLEEN BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        25380 Individual Female 18-35 years Power Breaking 1.-6. Dan 4 NIEMINEN HETA TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
25480 Individual Female 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
25480 Individual Female 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 1gold HOLOWISKI GRACEN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        25480 Individual Female 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 2silver TATORJÁN ANNA BUDAPESTI SASOK SE  HUNGARY
        25480 Individual Female 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 3bronze SINGLETON JAIMIE GMAC MARTIAL ARTS  SCOTLAND
        25480 Individual Female 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 3bronze HOLE ANN LINNEA TEAM WEST  NORWAY
        25480 Individual Female 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 5 MEDIN NANNA BREKKE OSLO ØST TKD  NORWAY
        25480 Individual Female 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 5 PALASCAKOVA LENKA TAEKWON-DO SCHULE RÜTI  SWITZERLAND
        25480 Individual Female 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 7 WORRELL ALANNAH IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        25480 Individual Female 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 7 BODA TÍMEA BUDAPESTI SASOK SE  HUNGARY
        25480 Individual Female 18-35 years Special Technique 1.-6. Dan 9 ROSSEL LARA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
26143 Individual Female 36-45 years Sparring 4.-1. Gup up to 69 kg
Categories Rank Name   Club Country    
26143 Individual Female 36-45 years Sparring 4.-1. Gup up to 69 kg 1gold SAK MONIKA LUDOWY KLUB SPORTOWY SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        26143 Individual Female 36-45 years Sparring 4.-1. Gup up to 69 kg 2silver JIMÉNEZ MATA EVA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        26143 Individual Female 36-45 years Sparring 4.-1. Gup up to 69 kg 3bronze LEWIS TERI ANN POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
26145 Individual Female 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 69 kg
Categories Rank Name   Club Country    
26145 Individual Female 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 69 kg 1gold ANHAMMER ANDREA GUK-GI  AUSTRIA
        26145 Individual Female 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 69 kg 2silver RYE DONNA TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        26145 Individual Female 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 69 kg 3bronze COX AMANDA NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        26145 Individual Female 36-45 years Sparring 4.-1. Gup over 69 kg 3bronze KILPALA MINNA JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
26181 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg
Categories Rank Name   Club Country    
26181 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 1gold ARIGA YU INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        26181 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 2silver SWEENEY NAOMI TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        26181 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan up to 57 kg 3bronze SHKLIARCHUK NATALIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
26182 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg
Categories Rank Name   Club Country    
26182 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 1gold FUSCO LUCIA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        26182 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 2silver ALARCON SEGURA SANDRA PATRICIA ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        26182 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 57 to 63 kg 3bronze NIKOLAJEVA RUTA ELITE TKD LONDON  ENGLAND
26183 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg
Categories Rank Name   Club Country    
26183 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 1gold CHOCONTA ANDREA ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        26183 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 63 to 69 kg 2silver TOURETSKY TATIANA WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
26184 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
26184 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 1gold HOVELIUS MARIA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        26184 Individual Female 36-45 years Sparring 1.-6. Dan over 69 to 75 kg 2silver KOSZTYU VERONIKA MONGÚZOK TAEKWON-DO SE  HUNGARY
26230 Individual Female 36-45 years Pattern 4.-3. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
26230 Individual Female 36-45 years Pattern 4.-3. Gup 1gold SAK MONIKA LUDOWY KLUB SPORTOWY SPARTA GŁUBCZYCE  POLAND
        26230 Individual Female 36-45 years Pattern 4.-3. Gup 2silver KILPALA MINNA JYVÄSKYLÄN ITF TAEKWON-DO  FINLAND
        26230 Individual Female 36-45 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze LEWIS TERI ANN POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        26230 Individual Female 36-45 years Pattern 4.-3. Gup 3bronze JIMÉNEZ MATA EVA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
26240 Individual Female 36-45 years Pattern 2.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
26240 Individual Female 36-45 years Pattern 2.-1. Gup 1gold SINIS DELIA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        26240 Individual Female 36-45 years Pattern 2.-1. Gup 2silver KYRKKÖ SAARA TAMPEREEN TAEKWON-DO SEURA  FINLAND
        26240 Individual Female 36-45 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze RYE DONNA TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
        26240 Individual Female 36-45 years Pattern 2.-1. Gup 3bronze COX AMANDA NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        26240 Individual Female 36-45 years Pattern 2.-1. Gup 5 ANHAMMER ANDREA GUK-GI  AUSTRIA
26250 Individual Female 36-45 years Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
26250 Individual Female 36-45 years Pattern 1. Dan 1gold ARIGA YU INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        26250 Individual Female 36-45 years Pattern 1. Dan 2silver TOURETSKY TATIANA WARRIOR CODE TAEKWON-DO ACADEMY  UNITED STATES
        26250 Individual Female 36-45 years Pattern 1. Dan 3bronze SHKLIARCHUK NATALIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
26260 Individual Female 36-45 years Pattern 2. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
26260 Individual Female 36-45 years Pattern 2. Dan 1gold OMAHONY AOIFE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        26260 Individual Female 36-45 years Pattern 2. Dan 2silver ALARCON SEGURA SANDRA PATRICIA ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
26270 Individual Female 36-45 years Pattern 3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
26270 Individual Female 36-45 years Pattern 3. Dan 1gold KOSZTYU VERONIKA MONGÚZOK TAEKWON-DO SE  HUNGARY
        26270 Individual Female 36-45 years Pattern 3. Dan 2silver CHOCONTA ANDREA ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
26280 Individual Female 36-45 years Pattern 4.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
26280 Individual Female 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 1gold FUSCO LUCIA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        26280 Individual Female 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 2silver HOVELIUS MARIA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        26280 Individual Female 36-45 years Pattern 4.-6. Dan 3bronze SWEENEY NAOMI TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
26380 Individual Female 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
26380 Individual Female 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 1gold KOSZTYU VERONIKA MONGÚZOK TAEKWON-DO SE  HUNGARY
        26380 Individual Female 36-45 years Power Breaking 1.-6. Dan 2silver SWEENEY NAOMI TUNBRIDGE WELLS TAEKWON-DO  ENGLAND
26480 Individual Female 36-45 years Special Technique 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
26480 Individual Female 36-45 years Special Technique 1.-6. Dan 1gold HOVELIUS MARIA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        26480 Individual Female 36-45 years Special Technique 1.-6. Dan 2silver KOSZTYU VERONIKA MONGÚZOK TAEKWON-DO SE  HUNGARY
        26480 Individual Female 36-45 years Special Technique 1.-6. Dan 3bronze SHKLIARCHUK NATALIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
27144 Individual Female 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 67 kg
Categories Rank Name   Club Country    
27144 Individual Female 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 67 kg 1gold ANDREASSON MONICA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        27144 Individual Female 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 67 kg 2silver PIZZUTO SILVIA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        27144 Individual Female 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 67 kg 3bronze LUNDVALL PERNILLA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        27144 Individual Female 46+ years Sparring 4.-1. Gup over 67 kg 3bronze OLAZ VERONICA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
27181 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
27181 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 60 kg 1gold HASSAN-SPILLER MIRFET CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        27181 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 60 kg 2silver KHON DIANNA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        27181 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 60 kg 3bronze PALADINO VIVIANA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        27181 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan up to 60 kg 3bronze GUYOT DE LA POMMERAYE BRIGITTE ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
27182 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 67 kg
Categories Rank Name   Club Country    
27182 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 67 kg 1gold STEINKJER AUD-ELI TRONDHEIM TKD  NORWAY
        27182 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 67 kg 2silver DE LA MAZA CARMEN G. FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        27182 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 67 kg 3bronze MARTIN LOUISA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        27182 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 60 to 67 kg 3bronze KORHONEN TARJA TAEKWON-DO CENTER  FINLAND
27184 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 74 kg
Categories Rank Name   Club Country    
27184 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 74 kg 1gold POTEET ANNETTE POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        27184 Individual Female 46+ years Sparring 1.-6. Dan over 74 kg 2silver PEIL LAURA EVESHAM MA  ENGLAND
27230 Individual Female 46+ years Pattern 4.-3. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
27230 Individual Female 46+ years Pattern 4.-3. Gup 1gold COHEN MARGOT ITF TKDSL  SCOTLAND
        27230 Individual Female 46+ years Pattern 4.-3. Gup 2silver VOGLER CORNELIA SALT CITY FIGHTERS  GERMANY
        27230 Individual Female 46+ years Pattern 4.-3. Gup 3bronze PIZZUTO SILVIA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        27230 Individual Female 46+ years Pattern 4.-3. Gup 3bronze MUIKKU TARJA TAEKWON-DO CENTER  FINLAND
        27230 Individual Female 46+ years Pattern 4.-3. Gup 5 OLAZ VERONICA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
27240 Individual Female 46+ years Pattern 2.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
27240 Individual Female 46+ years Pattern 2.-1. Gup 1gold LUNDVALL PERNILLA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
        27240 Individual Female 46+ years Pattern 2.-1. Gup 2silver BULLITA LUCIA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        27240 Individual Female 46+ years Pattern 2.-1. Gup 3bronze ANDREASSON MONICA FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
27250 Individual Female 46+ years Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
27250 Individual Female 46+ years Pattern 1. Dan 1gold LUND HANNE-KRISTINE OSLO ØST TKD  NORWAY
        27250 Individual Female 46+ years Pattern 1. Dan 2silver MARTIN LOUISA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        27250 Individual Female 46+ years Pattern 1. Dan 3bronze GUYOT DE LA POMMERAYE BRIGITTE ASBTP TAEK WON DO  FRANCE
        27250 Individual Female 46+ years Pattern 1. Dan 3bronze FARIGU GABRIELLA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        27250 Individual Female 46+ years Pattern 1. Dan 5 ARROYO SANDRA AETA  ENGLAND
27260 Individual Female 46+ years Pattern 2. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
27260 Individual Female 46+ years Pattern 2. Dan 1gold STEINKJER AUD-ELI TRONDHEIM TKD  NORWAY
        27260 Individual Female 46+ years Pattern 2. Dan 2silver DE LA MAZA CARMEN G. FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        27260 Individual Female 46+ years Pattern 2. Dan 3bronze KHON DIANNA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
27280 Individual Female 46+ years Pattern 4.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
27280 Individual Female 46+ years Pattern 4.-6. Dan 1gold HASSAN-SPILLER MIRFET CAMBRIDGE TKD  ENGLAND
        27280 Individual Female 46+ years Pattern 4.-6. Dan 2silver MÄKINEN SANNA TAEKWON-DO CENTER  FINLAND
        27280 Individual Female 46+ years Pattern 4.-6. Dan 3bronze KOLBM PETRA SALT CITY FIGHTERS  GERMANY
        27280 Individual Female 46+ years Pattern 4.-6. Dan 3bronze KORHONEN TARJA TAEKWON-DO CENTER  FINLAND
        27280 Individual Female 46+ years Pattern 4.-6. Dan 5 MANNA ANDREA VIVIANA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        27280 Individual Female 46+ years Pattern 4.-6. Dan 5 IVERSEN KRISTIN TEAM WEST  NORWAY
27380 Individual Female 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
27380 Individual Female 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 1gold POTEET ANNETTE POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        27380 Individual Female 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 2silver PEIL LAURA EVESHAM MA  ENGLAND
        27380 Individual Female 46+ years Power Breaking 1.-6. Dan 3bronze LUND HANNE-KRISTINE OSLO ØST TKD  NORWAY
27440 Individual Female 46+ years Special Technique 4.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
27440 Individual Female 46+ years Special Technique 4.-1. Gup 1gold MUIKKU TARJA TAEKWON-DO CENTER  FINLAND
27480 Individual Female 46+ years Special Technique 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
27480 Individual Female 46+ years Special Technique 1.-6. Dan 1gold MÄKINEN SANNA TAEKWON-DO CENTER  FINLAND
53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 1gold ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 2silver TAEKWON-DO SARDEGNA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 3bronze EVOLUZIONE E BENESSERE EVOLUZIONE E BENESSERE  ITALY
        53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 3bronze TAEKWON-DO SARDEGNA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 5 BALTIMORE TKD BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 5 KAZAKHSTAN KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 5 BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 5 ETA ENGLAND ETA  ENGLAND
        53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 9 RØYKEN TKD RØYKEN TKD  NORWAY
        53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 9 ACS WOLF - ORADEA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        53570 Team 12-14 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 9 CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 1gold TEAM WEST TEAM WEST  NORWAY
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 2silver BALTIMORE TKD BALTIMORE TKD  UNITED STATES
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 3bronze ACS TOP TEAM - IASI ACS TOP TEAM - IASI  ROMANIA
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 3bronze TEAM MOLDE TEAM WEST  NORWAY
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 5 CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 5 NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES NORTHERN TAEKWON-DO ACADEMIES  SCOTLAND
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 5 TAEKWON-DO SARDEGNA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 5 SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 9 ATRA-TRADITIONAL SPARRING TEAM FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 9 RØYKEN TKD RØYKEN TKD  NORWAY
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 9 BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA BAEKJUL-BOOLGOOL AUSTRIA  AUSTRIA
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 9 ACS WOLF - ORADEA ACS WOLF - ORADEA  ROMANIA
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 9 TIF PREESTABLECIDA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        54570 Team 15-17 years Pre-Arranged Sparring 1.-3. Dan 9 FRÖLUNDA TKD FRÖLUNDA TKD  SWEDEN
55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 1gold SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 2silver LOTUS-ABATI FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 3bronze SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 3bronze TAEKWON-DO SARDEGNA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 5 ACADEMIA BORDIEZ 9 FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 5 SOORYON JI - URUGUAY CENTRO DE INSTRUCTORES DE TAEKWON-DO ITF URUGUAY  URUGUAY
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 5 ATRA- TRADICIONAL SPARRING TEAM FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 5 POTEET MARTIAL ARTS POTEET MARTIAL ARTS  UNITED STATES
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 9 TAEKWON-DO AKATEMIA TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 9 TEAM WEST TEAM WEST  NORWAY
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 9 FETREP PARAGUAY FEDERACION DE TAEKWON-DO ESTILO ITF DE LA REPUBLICA DEL PARAGUAY  PARAGUAY
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 9 ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA ACS DELTA M.M.A. ACADEMY - CLUJ-NAPOCA  ROMANIA
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 9 WORCESTERSHIRE MARTIAL ARTS WORCESTERSHIRE MA  ENGLAND
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 9 FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE FEDERATION TAEKWON-DO I.T.F. OF UKRAINE  UKRAINE
        55580 Team 18-35 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 9 TAEKWON-DO AKATEMIA TAEKWON-DO AKATEMIA  FINLAND
56580 Team 36-45 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
56580 Team 36-45 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 1gold TEAM-APAT FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        56580 Team 36-45 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 2silver ARGENTINA 1 FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        56580 Team 36-45 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 3bronze HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        56580 Team 36-45 years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 3bronze HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
57580 Team 46+ years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
57580 Team 46+ years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 1gold FED. HUNGARY FED. HUNGARY  HUNGARY
        57580 Team 46+ years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 2silver IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        57580 Team 46+ years Pre-Arranged Sparring 1.-6. Dan 3bronze EVESHAM MA EVESHAM MA  ENGLAND
63140 Team Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
63140 Team Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup 1gold ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        63140 Team Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup 2silver TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDER TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        63140 Team Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup 3bronze AETA AETA  ENGLAND
        63140 Team Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup 3bronze CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        63140 Team Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup 5 THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        63140 Team Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup 5 IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        63140 Team Male 12-14 years Sparring 4.-1. Gup 5 ITF UZBEKISTAN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
63170 Team Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
63170 Team Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan 1gold ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        63170 Team Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan 2silver ITF UZBEKISTAN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        63170 Team Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan 3bronze FEDRACION ONT CHILE FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        63170 Team Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan 3bronze ITF DEUTSCHLAND INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        63170 Team Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan 5 ITF UZBEKISTAN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        63170 Team Male 12-14 years Sparring 1.-3. Dan 5 IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
63240 Team Male 12-14 years Pattern 4.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
63240 Team Male 12-14 years Pattern 4.-1. Gup 1gold CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
        63240 Team Male 12-14 years Pattern 4.-1. Gup 2silver AETA AETA  ENGLAND
        63240 Team Male 12-14 years Pattern 4.-1. Gup 3bronze ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        63240 Team Male 12-14 years Pattern 4.-1. Gup 3bronze ITF UZBEKISTAN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
63270 Team Male 12-14 years Pattern 1.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
63270 Team Male 12-14 years Pattern 1.-3. Dan 1gold TAEKWON-DO SARDEGNA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        63270 Team Male 12-14 years Pattern 1.-3. Dan 2silver ITF UZBEKISTAN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        63270 Team Male 12-14 years Pattern 1.-3. Dan 3bronze FEDRACION ONT CHILE FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
64140 Team Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup
Categories Rank Name   Club Country    
64140 Team Male 15-17 years Sparring 4.-1. Gup 1gold CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB CENTRAL POLAND TAEKWON-DO CLUB  POLAND
64170 Team Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
64170 Team Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan 1gold ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        64170 Team Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan 2silver ACADEMIA BORDIEZ 8 FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        64170 Team Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan 3bronze ITF DEUTSCHLAND INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        64170 Team Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan 3bronze ITA IRELAND TEAM 2 IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        64170 Team Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan 5 THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER THE ISRAEL TAEKWON-DO CENTER  ISRAEL
        64170 Team Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan 5 ITF UZBEKISTAN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        64170 Team Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan 5 SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        64170 Team Male 15-17 years Sparring 1.-3. Dan 5