Results
 
ITF-BW Offene Baden-Württembergische Meisterschaft 2022 - Results  print this site
 Search:
01210 u9 Tul -7. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
01210 u9 Tul -7. Kup
1
STAUSS FABIAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        01210 u9 Tul -7. Kup
2
CICEK ALI BARAN OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        01210 u9 Tul -7. Kup
3
ECKHARDT BAKTCHEJIAN CARLOS SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        01210 u9 Tul -7. Kup
3
BLÄTZ LEOPOLD SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        01210 u9 Tul -7. Kup
5
REINDL MAGDALENA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
02220 u12 Tul -5. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
02220 u12 Tul -5. Kup
1
USAI ILARIA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        02220 u12 Tul -5. Kup
2
STAUSS MAXIMILIAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        02220 u12 Tul -5. Kup
3
ARIAS-BASTONI ASHLEY ALESSANDRA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
03220 u15 Tul -5. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
03220 u15 Tul -5. Kup
1
JEANNEL ORIANE YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        03220 u15 Tul -5. Kup
2
KLOTZ KEVIN TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
        03220 u15 Tul -5. Kup
3
JOCKENHÖVEL EMIL TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        03220 u15 Tul -5. Kup
3
DOAN MINH QUAN BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
03230 u15 Tul -3. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
03230 u15 Tul -3. Kup
1
RINGELMANN SOFYA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        03230 u15 Tul -3. Kup
2
SCHAICH EMMA TSV SCHMIDEN  GERMANY
        03230 u15 Tul -3. Kup
3
BRÄUER MAXIMILIAN TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
03240 u15 Tul -1. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
03240 u15 Tul -1. Kup
1
POPESCU RARES SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        03240 u15 Tul -1. Kup
2
HUNDSDORFER LUIS OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        03240 u15 Tul -1. Kup
3
BALYAN VLADIMIR SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        03240 u15 Tul -1. Kup
3
BITTNER CHRIS SINGH KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        03240 u15 Tul -1. Kup
5
GERHARDT NINA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
05210 18+ Tul -7. kup
Categories Rank Name   Club Country    
05210 18+ Tul -7. kup
1
ALEKSIC STEVAN YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup
2
PISTSCHIK IRINA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup
3
SIGNORELLI LORENZO BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup
3
ZANDTNER ANDREAS OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup
5
WAGNER NEELE SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
05220 15+ Tul -5. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
05220 15+ Tul -5. Kup
1
DIALLO MAMADOU CELLOU BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        05220 15+ Tul -5. Kup
2
ABERTSHAUSER JANNIS TSV SCHMIDEN  GERMANY
        05220 15+ Tul -5. Kup
3
SCHÖNLE FRANK YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        05220 15+ Tul -5. Kup
3
KILLING AGLAIA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
05230 15+ Tul -3. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
05230 15+ Tul -3. Kup
1
WEBER STEFAN YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        05230 15+ Tul -3. Kup
2
HERRMANN FRANK BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        05230 15+ Tul -3. Kup
3
HOLLENBACH LENA YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
05480 18+ Spezial-Bruchtest
Categories Rank Name   Club Country    
05480 18+ Spezial-Bruchtest
1
SINNER ANDREA MOVING GENERATIONS  GERMANY
12002 männlich u12 Sparring -130 cm
Categories Rank Name   Club Country    
12002 männlich u12 Sparring -130 cm
1
STAUSS MAXIMILIAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12002 männlich u12 Sparring -130 cm
2
STAUSS FABIAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12002 männlich u12 Sparring -130 cm
3
BLÄTZ LEOPOLD SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
12004 männlich u12 Sparring -142 cm
Categories Rank Name   Club Country    
12004 männlich u12 Sparring -142 cm
1
KLOTZ KEVIN TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
        12004 männlich u12 Sparring -142 cm
2
COVELLI MICHAEL SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12004 männlich u12 Sparring -142 cm
3
ZELGER FLORIAN OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        12004 männlich u12 Sparring -142 cm
3
ERB FLORIAN OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        12004 männlich u12 Sparring -142 cm
5
ECKHARDT BAKTCHEJIAN CARLOS SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
12006 männlich u12 Sparring +148 cm
Categories Rank Name   Club Country    
12006 männlich u12 Sparring +148 cm
1
POPESCU RARES SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        12006 männlich u12 Sparring +148 cm
2
USAI ILARIA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12006 männlich u12 Sparring +148 cm
3
CICEK ALI BARAN OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
13102 männlich u15 Sparring -45 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13102 männlich u15 Sparring -45 kg
1
AKHANOV VLADYSLAV SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        13102 männlich u15 Sparring -45 kg
2
VON DER MÜLBE PHILIPP SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
13104 männlich u15 Sparring -55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13104 männlich u15 Sparring -55 kg
1
JOCKENHÖVEL EMIL TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        13104 männlich u15 Sparring -55 kg
2
BLASS LUC TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH  GERMANY
13107 männlich u15 Sparring +65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13107 männlich u15 Sparring +65 kg
1
BITTNER CHRIS SINGH KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        13107 männlich u15 Sparring +65 kg
2
HUNDSDORFER LUIS OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        13107 männlich u15 Sparring +65 kg
3
BALYAN VLADIMIR SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        13107 männlich u15 Sparring +65 kg
3
BRÄUER MAXIMILIAN TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        13107 männlich u15 Sparring +65 kg
5
DOAN MINH QUAN BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
13210 männlich u15 Tul -7. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
13210 männlich u15 Tul -7. Kup
1
WEBER DAVID YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        13210 männlich u15 Tul -7. Kup
2
VON DER MÜLBE PHILIPP SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        13210 männlich u15 Tul -7. Kup
3
ZELGER FLORIAN OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        13210 männlich u15 Tul -7. Kup
3
COVELLI MICHAEL SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
14104 männlich u18 Sparring -65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14104 männlich u18 Sparring -65 kg
1
XU ALEX BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        14104 männlich u18 Sparring -65 kg
2
THAI-NGUYEN HAI DANG BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
14107 männlich u18 Sparring +75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14107 männlich u18 Sparring +75 kg
1
POPESCU MADALIN-NICOLAE SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        14107 männlich u18 Sparring +75 kg
2
KERIMOV CHASAN TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH  GERMANY
        14107 männlich u18 Sparring +75 kg
3
THAI-NGUYEN HAI AU BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        14107 männlich u18 Sparring +75 kg
3
BÖTTINGER DENNIS TSV SCHMIDEN  GERMANY
14230 männlich u18 Tul -3. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
14230 männlich u18 Tul -3. Kup
1
BÖTTINGER DENNIS TSV SCHMIDEN  GERMANY
        14230 männlich u18 Tul -3. Kup
2
XU ALEX BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        14230 männlich u18 Tul -3. Kup
3
THAI-NGUYEN HAI AU BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        14230 männlich u18 Tul -3. Kup
3
THAI-NGUYEN HAI DANG BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
14250 männlich u18 Tul 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
14250 männlich u18 Tul 1. Dan
1
HERBERTS FABIAN SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        14250 männlich u18 Tul 1. Dan
2
SCHULTE LUKAS KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        14250 männlich u18 Tul 1. Dan
3
POPESCU MADALIN-NICOLAE SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
14370 männlich u18 Kraft-Bruchtest
Categories Rank Name   Club Country    
14370 männlich u18 Kraft-Bruchtest
1
LIEBL NICK TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH  GERMANY
        14370 männlich u18 Kraft-Bruchtest
2
KERIMOV CHASAN TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH  GERMANY
15101 männlich 18+ Sparring -57 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15101 männlich 18+ Sparring -57 kg
1
HERBERTS FABIAN SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        15101 männlich 18+ Sparring -57 kg
2
MÖRZ JUSTIN TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        15101 männlich 18+ Sparring -57 kg
3
SCHULTE LUKAS KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
15103 männlich 18+ Sparring -69 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15103 männlich 18+ Sparring -69 kg
1
HASSANI MOHAMMAD MAHDI SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        15103 männlich 18+ Sparring -69 kg
2
AFKHAMI KEYHAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        15103 männlich 18+ Sparring -69 kg
3
WARNEMANN ROBERT OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
15107 männlich 18+ Sparring +87 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15107 männlich 18+ Sparring +87 kg
1
OUDOLNYI VADIM KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        15107 männlich 18+ Sparring +87 kg
2
PAETZOLD NILS SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        15107 männlich 18+ Sparring +87 kg
3
HERRMANN FRANK BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        15107 männlich 18+ Sparring +87 kg
5
HAARER MAIK YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
15134 männlich 18+ Sparring -4. Kup -75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15134 männlich 18+ Sparring -4. Kup -75 kg
1
DIALLO MAMADOU CELLOU BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        15134 männlich 18+ Sparring -4. Kup -75 kg
2
ZIEGLER BEN TSV SCHMIDEN  GERMANY
        15134 männlich 18+ Sparring -4. Kup -75 kg
3
SIGNORELLI LORENZO BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
1
OUDOLNYI VADIM KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
2
REICHL MATTHIAS TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
3
AFKHAMI KEYHAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
3
HASSANI MOHAMMAD MAHDI SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
5
MÖRZ JUSTIN TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
5
WARNEMANN ROBERT OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
15260 männlich 18+ Tul 2.+3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
15260 männlich 18+ Tul 2.+3. Dan
1
PAETZOLD NILS SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        15260 männlich 18+ Tul 2.+3. Dan
2
HAARER MAIK YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest
Categories Rank Name   Club Country    
15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest
1
HAARER MAIK YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest
2
REICHL MATTHIAS TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
22006 weiblich u12 Sparring
Categories Rank Name   Club Country    
22006 weiblich u12 Sparring
1
YATSENKO ARINA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        22006 weiblich u12 Sparring
2
SCHIWALL CELINE TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        22006 weiblich u12 Sparring
3
ARIAS-BASTONI ASHLEY ALESSANDRA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
23102 weiblich u15 Sparring -44 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23102 weiblich u15 Sparring -44 kg
1
HÖLLISCH LAETITIA MARIE TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        23102 weiblich u15 Sparring -44 kg
2
GERHARDT NINA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
23210 weiblich u15 Tul -7. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
23210 weiblich u15 Tul -7. Kup
1
RACHEL EMILY TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        23210 weiblich u15 Tul -7. Kup
2
SCHIWALL CELINE TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        23210 weiblich u15 Tul -7. Kup
3
HÖLLISCH LAETITIA MARIE TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
24104 weiblich u18 Sparring -57 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24104 weiblich u18 Sparring -57 kg
1
KUNZE JOLINE SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        24104 weiblich u18 Sparring -57 kg
2
ZIEGLER LUCA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
24230 weiblich u18 Tul -3. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
24230 weiblich u18 Tul -3. Kup
1
ZIEGLER LUCA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        24230 weiblich u18 Tul -3. Kup
2
SCHÖNLE SVENJA AMELIE YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        24230 weiblich u18 Tul -3. Kup
3
SCHAICH CLARA TSV SCHMIDEN  GERMANY
25104 weiblich 18+ Sparring -65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25104 weiblich 18+ Sparring -65 kg
1
ZAPPE SAMANTHA TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH  GERMANY
        25104 weiblich 18+ Sparring -65 kg
2
LIDSCHREIBER VICTORIA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        25104 weiblich 18+ Sparring -65 kg
3
XU JIAXIAN BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
25106 weiblich 18+ Sparring -75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25106 weiblich 18+ Sparring -75 kg
1
SINNER ANDREA MOVING GENERATIONS  GERMANY
        25106 weiblich 18+ Sparring -75 kg
2
BRÜCK JESSICA TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH  GERMANY
        25106 weiblich 18+ Sparring -75 kg
3
LUBER ALEXANDRA TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
25136 weiblich 18+ Sparring -4. Kup -75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25136 weiblich 18+ Sparring -4. Kup -75 kg
1
WAGNER NEELE SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        25136 weiblich 18+ Sparring -4. Kup -75 kg
2
KILLING AGLAIA SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup
1
ZAPPE SAMANTHA TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH  GERMANY
        25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup
2
KUNZE JOLINE SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
        25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup
3
XU JIAXIAN BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan
1
SINNER ANDREA MOVING GENERATIONS  GERMANY
        25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan
2
LUBER ALEXANDRA TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
        25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan
3
BRÜCK JESSICA TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH  GERMANY
        25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan
3
LIDSCHREIBER VICTORIA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
50200 Team Tul
Categories Rank Name   Club Country    
50200 Team Tul
1
TSV SCHMIDEN
  • BÖTTINGER DENNIS
  • SCHAICH CLARA
  • SCHAICH EMMA
TSV SCHMIDEN  GERMANY
        50200 Team Tul
2
YOM CHI KWAN DITZINGEN
  • HOLLENBACH LENA
  • SCHÖNLE FRANK
  • SCHÖNLE JANA
  • SCHÖNLE PETRA
  • SCHÖNLE SVENJA AMELIE
YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        50200 Team Tul
3
TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH
  • BLASS LUC
  • BRÜCK JESSICA
  • KERIMOV CHASAN
  • LIEBL NICK
  • ZAPPE SAMANTHA
TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH  GERMANY
        50200 Team Tul
3
SPORTSCHULE GEVELSBERG
  • KILLING AGLAIA
  • MADER LISA
  • PISTSCHIK IRINA
  • WAGNER NEELE
SPORTSCHULE GEVELSBERG  GERMANY
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-07-19 23:23:03 CEST +02:00)