Results
 
39° CAMPIONATO NAZIONALE FITAE-ITF 2023 - Results  print this site
 Search:
Combattimento Bambini 6-7 Bianche +125cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini 6-7 Bianche +125cm
1
Barbosa Miguel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Bianche +125cm
2
Doria Aurora A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Combattimento Bambini 6-7 Bianche-Verdi -125cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini 6-7 Bianche-Verdi -125cm
1
DE LUCIA Antonio CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Bianche-Verdi -125cm
2
LUCCI LUCAS FRANCESCO CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Bianche-Verdi -125cm
3
Isac Luca Cristian World Tkd Fitness  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Bianche-Verdi -125cm
3
Rotella Luca A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi +125cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi +125cm
1
Pittini Mattia asdtkdlife&soul  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi +125cm
2
Laera Fabiana TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Bambini 6-7 Gialle-Verdi +125cm
3
TORELLI MATTIA CREW FIGHTERS  ITALY
Combattimento Bambini 8-9 Bianche +135cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini 8-9 Bianche +135cm
1
Bertaggia Riccardo asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche +135cm
2
Galliani Alessio World Tkd Fitness  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche +135cm
3
BONSIGNORI GABRIELE ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche +135cm
3
Bernini Francesco ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche +135cm
5
GJONDREKAJ Matteo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche +135cm
5
Bertazzo Carlo asdtkdlife&soul  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche +135cm
5
Bortolin Riccardo A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135cm
1
Femia Valentina World Tkd Fitness  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135cm
2
Ippopotami Claudia Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135cm
3
Agozzino Edoardo World Tkd Fitness  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135cm
3
Lentini Alessandro asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135cm
5
Castellani Jacopo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135cm
5
Altomare Edoardo asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135cm
5
Spagnolo Chloe A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135cm
5
Beltrame Giorgia World Tkd Fitness  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Bianche -135cm
9
Abdullaev Alessandro World Tkd Fitness  ITALY
Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm
1
Siano Lorenzo Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm
2
Borraccino Giorgio A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm
3
Mellone Franesco A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm
3
Villa Giulio Federico World Tkd Fitness  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm
5
Cecalupo Francesco A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm
5
Cangi Marinella asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm
5
Lucci Riccardo asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi +135cm
5
Ferrari Nicolò A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
1
Cavallaro Gabriele A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
2
Foglini Leonardo asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
3
Saccomanno Elisa A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
3
Resta Giuseppe TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
5
Barberini Livia Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
5
Resta Gabriele TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
5
Corciova Kevin A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
5
CARTA AGNESE TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
9
Terrone Aurora A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
9
Comolli Martina A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
9
Piras Marta Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
9
Proietto Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini 8-9 Gialle-Verdi -135cm
9
Amoroso Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Combattimento Bambini F 10-11 Bianche-Verdi +140cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini F 10-11 Bianche-Verdi +140cm
1
Butera Sofia Olimpic Sporting Club ROMA - Team Master Minotti  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Bianche-Verdi +140cm
2
Passoni Camilla A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Bianche-Verdi +140cm
3
Dargane Sofia A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini F 10-11 Bianche-Verdi +140cm
3
Dominutti Alice A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
COMBATTIMENTO BAMBINI F 10-11 BLU-NERE +140CM
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO BAMBINI F 10-11 BLU-NERE +140CM
1
Fabbri Vittoria Sparta Roma Bos Team  ITALY
        COMBATTIMENTO BAMBINI F 10-11 BLU-NERE +140CM
2
Giordano Aurora A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
COMBATTIMENTO BAMBINI F 10-11 GIALLE-VERDI -140CM
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO BAMBINI F 10-11 GIALLE-VERDI -140CM
1
Rocchi Eva Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        COMBATTIMENTO BAMBINI F 10-11 GIALLE-VERDI -140CM
2
Macchioni Virginia Sparta Roma Bos Team  ITALY
        COMBATTIMENTO BAMBINI F 10-11 GIALLE-VERDI -140CM
3
CESARI ELENA ASD MAD TEAM  ITALY
Combattimento Bambini M 10-11 Bianche +145cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini M 10-11 Bianche +145cm
1
Lentini Salvatore asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Bianche +145cm
2
De Troia Andrea Evoluzione Arti Marziali  ITALY
Combattimento Bambini M 10-11 Bianche -145cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini M 10-11 Bianche -145cm
1
LAFAIETTE Mattia asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Bianche -145cm
2
Millefiori Diego A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Bianche -145cm
3
De Castro Christian World Tkd Fitness  ITALY
Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145+145cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145+145cm
1
Napoli Alessio A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145+145cm
2
Omarini Raul Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145+145cm
3
Tagliabue Andrea Martial Arts Academy  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Blu-Nere -145+145cm
3
Provenziani Cristiano Sparta Roma Bos Team  ITALY
Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
1
BORJA JIMENO LORENZO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
2
Stefanizzi Davide A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
3
AMICI MARCO ASD SPORTING VILLAGE THE MONSTER  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
3
Cuccoli Alessandro asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
5
Palmisano Alessandro TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
5
Buburuzan Tudor A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
5
SCROCCARO DANELE ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
5
Prencipe Marco A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
9
Dolce Domenico A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
9
Udvar David Nicolae asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
9
Amendola Matteo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
9
Giuffé LORENZO HENRY ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
9
Di Noia Antonello TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Rosse -145cm
9
Bertoncello Anh Tuan Livio A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
1
CAROFIGLIO TOMMASO ASD SPORTING VILLAGE THE MONSTER  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
2
GUIOTTO ETTORE ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
3
Nappini Achille asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
3
FRANCESCON ANDREA TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
5
Chincoli Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
5
Dell Orletta Mattia asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
5
ORTU DIEGO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
5
Palei Matteo asd four kicks  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
9
Lana Gabriel Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
9
TASINATO TOMMASO TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Combattimento Bambini M 10-11 Gialle-Verdi +145cm
9
Lupacchino Marco Martial Arts Academy  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle +45
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle +45
1
MANZINI EMMA TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle +45
2
Carlesso Rosa ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle +45
3
TONON MARTA BORN TO FLY  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle +45
3
Cao Xin asd ju-che cecina  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle +45
5
Gjuzi Sara asd ju-che cecina  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle +45
5
Rocchiccioli Aurora ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle -40-45
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle -40-45
1
De Troia Beatrice Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Bianche-Gialle -40-45
2
SENESI EMILY asd ju-che cecina  ITALY
COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 ROSSE-NERE +45
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 ROSSE-NERE +45
1
Borraccino Kristel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 ROSSE-NERE +45
2
Cutolo Martina Joy Sport & Wellness  ITALY
        COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 ROSSE-NERE +45
3
Ortona Aurora Resalio-Altero  ITALY
        COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 ROSSE-NERE +45
3
Volpi Angelica Evoluzione Arti Marziali  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Vedi-Nere -45
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti F 12-14 Vedi-Nere -45
1
Ingoglia Ilde ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Vedi-Nere -45
2
Ramacciotti Sofia Paola Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Vedi-Nere -45
3
Piras Letizia Evoluzione Arti Marziali  ITALY
COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 VERDI-BLU +45
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 VERDI-BLU +45
1
ROMANO NICOLE TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 VERDI-BLU +45
2
cazzato anna A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 VERDI-BLU +45
3
Cianfarani Fedrica Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 VERDI-BLU +45
3
Gazzetta Asia Leila A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 VERDI-BLU +45
5
Mogicato Matilde Martial Arts Academy  ITALY
        COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 VERDI-BLU +45
5
OCCHIPINTI IRIS ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 VERDI-BLU +45
5
DESSI NOEMI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        COMBATTIMENTO CADETTI F 12-14 VERDI-BLU +45
5
Sanchez Cristel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -45
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -45
1
MARCHETTI NICOLE asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -45
2
Livorati Chiara Sophie Resalio-Altero  ITALY
        Combattimento Cadetti F 12-14 Verdi-Blu -45
3
Costalli Benedetta asd ju-che cecina  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle +60
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle +60
1
NOVELLI ADRIANO ASD SPORTING VILLAGE THE MONSTER  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle +60
2
ARAPAJ ELVIS TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle +60
3
Cheloni Alessio Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle +60
3
Gutierrez Erick A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -46
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -46
1
USAI MATTEO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -46
2
MACCHI TOMMASO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -46
3
Mangiù Riccardo asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -46
3
Simone Gabriele Martial Arts Academy  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52
1
CALABRO SIMONE ASD SPORTING VILLAGE THE MONSTER  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52
2
Palma Iacopo asdtkdlife&soul  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52
3
crisafulli dario asdtkdlife&soul  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -52
3
GIUDICE MATTEO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -60
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -60
1
brasola sebastiano asdtkdlife&soul  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -60
2
BENEDETTI FLAVIO ASD SPORTING VILLAGE THE MONSTER  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -60
3
Sbriglione Diego ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Bianche-Gialle -60
3
De Grandis Riccardo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -46
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -46
1
Mezzetti Andrea Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -46
2
Valenti Alessandro ASD IOVANE FABIO MARTIAL & FITNESS  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52
1
CABONI MATTIAS TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52
2
Marin Cristian A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52
3
Matranga Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52
3
Pecchia Andrea A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52
5
Turi Massimiliano A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -52
5
BACCICHETTO LUCA BORN TO FLY  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -60+60
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -60+60
1
Siano Leonardo Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -60+60
2
LUIGI D ANGELO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -60+60
3
PIRAS MATTEO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Rosse-Nere -60+60
3
PETRONE ANTONIO CREW FIGHTERS  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60
1
USAI ALESSIO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60
2
Cester Lorenzo KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60
3
mozzato marco A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60
3
Carlotta Manuel Martial Arts Academy  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu +60
5
Rubino Giovanni A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
1
Cesaro Marco A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
2
CAPOLONGO ALESSANDRO asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
3
Fabi Adriano Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
3
Boschi Leonardo asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
5
Di Leo Mirko World Tkd Fitness  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
5
Dushniku Alan KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
5
Taliente Anthony A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
5
Piras Davide Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
9
MANNO BRANDO asd four kicks  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
9
Rigato Jacopo TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -46
9
DAL BO LUCA TAEKWONDO SAONARA  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52
1
Zanon Matteo A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -52
2
RAVAGNAN EDOARDO TKD TEAM MONSELICE  ITALY
Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -60
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -60
1
Puhach Maxym Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -60
2
Iarocci Edoardo World Tkd Fitness  ITALY
        Combattimento Cadetti M 12-14 Verdi-Blu -60
3
Galliani Andrea World Tkd Fitness  ITALY
Combattimento Juniores F 15-17 Bianche-Gialle -50+50
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores F 15-17 Bianche-Gialle -50+50
1
TRYKUSHCHENKO TAISIIA Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Bianche-Gialle -50+50
2
RAVAGNAN EMMA TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Bianche-Gialle -50+50
3
Ceka Diellona Power Gym Club  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Bianche-Gialle -50+50
3
Balkovic Elena A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -45-50
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -45-50
1
Mazzanti Elena Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -45-50
2
Beretta Federica A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -55
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -55
1
Tasin Giulia[ BORN TO FLY  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -55
2
CABONI KAREN TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -55
3
Roggi Greta Joy Sport & Wellness  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -55
3
Toncelli Matilde ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -55
5
BONECHI MARGHERITA asd four kicks  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -55
5
Santucci Mariasole ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -60
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -60
1
Checcucci Valeria Joy Sport & Wellness  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -60
2
CERCIELLO FABIANA asd four kicks  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -60
3
Giovine Cristina ASD ASI PALESTRA MASSIMO CAIAZZO  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -60
3
De Zotti Giada TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -60
5
schiavo rachele A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -60
5
Daino Stella Resalio-Altero  ITALY
Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -65
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -65
1
Bregolin Ginevra Power Gym Club  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -65
2
BONAVOLTA GEMMA asd four kicks  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Rosse-Nere -65
3
Puccica Elisa Joy Sport & Wellness  ITALY
Combattimento Juniores F 15-17 Verdi-Blu +50
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores F 15-17 Verdi-Blu +50
1
DESOLEI ANNA TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Verdi-Blu +50
2
Forli Giulia ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Verdi-Blu +50
3
frigo gaia A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Verdi-Blu +50
3
Roman Sara A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Verdi-Blu +50
5
Cescon Giada KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Combattimento Juniores F 15-17 Verdi-Blu +50
5
Tinè Alessia KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu +70
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu +70
1
Biekietov Viacheslav TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu +70
2
Pallaro Mattia asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu +70
3
MARRONE FRANCESCO CREW FIGHTERS  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu -56
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu -56
1
Sagliocco Antonio CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu -56
2
BERTELLE MATTEO TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu -56
3
Pezzanesi Damiano asd ju-che cecina  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu -62-70
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu -62-70
1
APOSTOL NICOLAE COSMIN TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu -62-70
2
DEAROVSKI ERON Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu -62-70
3
CHIN ALESSIO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Bianche-Blu -62-70
3
SAVOGIN STEFANO TKD TEAM MONSELICE  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere +75
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere +75
1
AMADDII MATTEO asd four kicks  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere +75
2
Miliukin Grigorii World Tkd Fitness  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -50
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -50
1
MASCIA FILIPPO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -50
2
Bocchiola Cristian ASD IOVANE FABIO MARTIAL & FITNESS  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -50
3
Paro Mattia World Tkd Fitness  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56
1
CATERINO DAVIDE CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56
2
Bertaggia Matteo asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56
3
CADELANO STEFANO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56
3
MASSA FILIPPO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56
5
Fileccia Simone asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56
5
Niero Nicola Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -56
5
TONON LEONARDO BORN TO FLY  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62
1
IACOVAZZO ALESSANDRO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62
2
MIRABILE FRANCESCO CREW FIGHTERS  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62
3
LUPO SIMONE. BORN TO FLY  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -62
3
Sisti Alessandro Joy Sport & Wellness  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68
1
ROSATO DAMIANO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68
2
USAI LORENZO ASD MAD TEAM  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68
3
NARDIN GABRIELE BORN TO FLY  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68
3
Dal Canto Robin ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -68
5
MUSOTTO ANTONIO asd ju-che cecina  ITALY
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -75
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -75
1
Scanferla Erik A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Juniores M 15-17 Rosse-Nere -75
2
Di Francesco Domenico CREW FIGHTERS  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -50
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -50
1
Placido Veronica Jin Sim Do Kwan  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -50
2
Roggi Viola Joy Sport & Wellness  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -50
3
Flamini Gaia Joy Sport & Wellness  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -50
3
Mezzalana Anna Olimpic Sporting Club ROMA - Team Master Minotti  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -56
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -56
1
locatelli Sara asd TKDGAGGIANO  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -56
2
Ferrante Giorgia A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -56
3
MUSOTTO GAIA asd ju-che cecina  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -62
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -62
1
CANCEDDA ELEONORA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -62
2
ZITO GIULIA Emme Cento S. S. D arl  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -62
3
Cotti Sara asd TKDGAGGIANO  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ ROSSE-NERE -62
3
TRINCHESE ROSSELLA ASD AV SPORT  ITALY
Combattimento Seniores F 18+ Rosse-Nere -68-75
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Seniores F 18+ Rosse-Nere -68-75
1
pecchielan linda A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Rosse-Nere -68-75
2
De Rossi Giulia Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Combattimento Seniores F 18+ Rosse-Nere -68-75
3
FIORINI ANNA asd ju-che cecina  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ VERDI-BLU +55
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ VERDI-BLU +55
1
De Ponto Jessica ASD IOVANE FABIO MARTIAL & FITNESS  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ VERDI-BLU +55
2
Guastalla Federica A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ VERDI-BLU +55
3
TALIN CHIARA Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ VERDI-BLU +55
3
Mocanu Erika A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES F 18+ VERDI-BLU +55
5
Beriotto Anna A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Blu -65
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Blu -65
1
Isollari Nuri TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Blu -65
2
Lagonegro Gianluca asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Blu -65
3
VASILESCU EDUARD DANIEL ASD MAD TEAM  ITALY
Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Blu -75
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Blu -75
1
Caiazzo Massimo ASD ASI PALESTRA MASSIMO CAIAZZO  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Blu -75
2
Ziomka Jakub Olimpic Sporting Club ROMA - Team Master Minotti  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Blu -75
3
MANCUSO ALBERTO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Seniores M 18+ Bianche-Blu -75
3
DEGANELLO ANDREA Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ BIANCHE-GIALLE +75
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ BIANCHE-GIALLE +75
1
Vitiello Tommaso TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ BIANCHE-GIALLE +75
2
Steri Gilvan Jin Sim Do Kwan  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ BIANCHE-GIALLE +75
3
MICHIELETTO NICOLO Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ BIANCHE-GIALLE +75
3
Lago Federico asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ BIANCHE-GIALLE +75
5
Radkov Mitko Olimpic Sporting Club ROMA - Team Master Minotti  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE +85
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE +85
1
Iovane Luca Giuseppe ASD IOVANE FABIO MARTIAL & FITNESS  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE +85
2
Valenti Ilenio ASD MAD TEAM  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE +85
3
ZANELLA MATTIA TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE +85
3
VITIELLO GIROLAMO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -57
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -57
1
Bonfante Andrea A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -57
2
Giuliano Simone CREW FIGHTERS  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -57
3
BOVE SALVATORE CREW FIGHTERS  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -57
3
Maglio Tommaso Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -63
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -63
1
TATTI PIERLUGI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -63
2
Cammarota Antonio CREW FIGHTERS  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -63
3
D.Amelio Clemente Sparta Roma Bos Team  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -63
3
MIGLIACCIO LORENZO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -63
5
PALMIERI LORENZO asd four kicks  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -63
5
Tirelli Lepore andrea Sparta Roma Bos Team  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -63
5
Murru Tommaso Jin Sim Do Kwan  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -63
5
Nardetto Thomas TAEKWONDO SAONARA  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
1
bos Timothy Sparta Roma Bos Team  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
2
nechifor luis enrico A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
3
Del Vento Matteo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
3
CARLI LORENZO ASD MAD TEAM  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
5
FERRANTE GABRIELE TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
5
Mamaliga Andrea TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
5
CAPOLONGO SAMUELE asd four kicks  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
5
Mereu Marco Jin Sim Do Kwan  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
9
Vedoato Devid a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
9
MURU FABRIZIO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
9
BARATTO NICOLA Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -70
9
Camerotto Thomas a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -78
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -78
1
Caramiello Vincenzo G. CREW FIGHTERS  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -78
2
simonetto giovanni A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -78
3
Cattelan Alex Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -78
3
ALESSANDRO DI FRANCO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -78
5
MICHIELETTO LUCA Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -78
5
ARAPI KRISTIAN TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -78
5
BOVO MARCO ASD MAD TEAM  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -78
5
LIRATHNI SALIM asd four kicks  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -78
9
Steri Edivan Jin Sim Do Kwan  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -78
9
Catturini Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -85
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -85
1
Castelnuovo Alessandro Sparta Roma Bos Team  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -85
2
Pecchia Luca A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -85
3
Monaco Niccolò asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -85
3
IACOVIELLO GIOELE asd ju-che cecina  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ ROSSE-NERE -85
5
VIANELLO SEBASTIANO ASD MAD TEAM  ITALY
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ VERDI-BLU +75
Categories Rank Name   Club Country    
COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ VERDI-BLU +75
1
FACCO EDDY TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ VERDI-BLU +75
2
Benassi Lorenzo asd TKDGAGGIANO  ITALY
        COMBATTIMENTO SENIORES M 18+ VERDI-BLU +75
3
Carmazzi Andrea ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Combattimento Tradizionale Juniores-Seniores
Categories Rank Name   Club Country    
Combattimento Tradizionale Juniores-Seniores
1
TAEKWON-DO SARDEGNA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Tradizionale Juniores-Seniores
2
TAEKWON-DO SARDEGNA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Combattimento Tradizionale Juniores-Seniores
3
HWARANG TRADITIONAL SPARRING A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Forme Bambini 10-11 Bianche
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Bambini 10-11 Bianche
1
De Troia Andrea Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Bianche
2
LAFAIETTE Mattia asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Bianche
3
Raffagnato Arianna asdtkdlife&soul  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Bianche
3
Millefiori Diego A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Bianche
5
Lentini Salvatore asd TKDGAGGIANO  ITALY
Forme Bambini 10-11 Gialle
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Bambini 10-11 Gialle
1
BORJA JIMENO LORENZO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
2
Bonanni Sofia Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
3
Butera Sofia Olimpic Sporting Club ROMA - Team Master Minotti  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
3
ORTU DIEGO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
5
FRANCESCON ANDREA TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
5
GUIOTTO ETTORE ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
5
Rocchi Eva Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
5
Macchioni Virginia Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
9
SCROCCARO DANELE ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
9
Dominutti Alice A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
9
Di Falco Beatrice A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
9
CESARI ELENA ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
9
Musotto Ginevra asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
9
Amendola Matteo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
9
Nappini Achille asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
9
TASINATO TOMMASO TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
17
Dell Orletta Mattia asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
17
Dolce Domenico A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
17
Stefanizzi Davide A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
17
Passoni Camilla A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
17
Prencipe Marco A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
17
Pignataro Asia A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
17
AMICI MARCO ASD SPORTING VILLAGE THE MONSTER  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
17
Buburuzan Tudor A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
17
Dargane Sofia A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Gialle
17
Giuffé LORENZO HENRY ASD MAD TEAM  ITALY
Forme Bambini 10-11 Rosse
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Bambini 10-11 Rosse
1
Provenziani Cristiano Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Rosse
2
Omarini Raul Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Rosse
3
Fabbri Vittoria Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Rosse
3
Giordano Aurora A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Rosse
5
Napoli Alessio A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Forme Bambini 10-11 Verdi-Blu
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Bambini 10-11 Verdi-Blu
1
Vergani Giulia A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi-Blu
2
Cuccoli Alessandro asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi-Blu
3
Bertoncello Anh Tuan Livio A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
        Forme Bambini 10-11 Verdi-Blu
3
Tagliabue Andrea Martial Arts Academy  ITALY
Forme Bambini 6-7 Bianche
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Bambini 6-7 Bianche
1
Doria Aurora A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Bianche
2
Barbosa Miguel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Bianche
3
Rotella Luca A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Bianche
3
Raul Pignataro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Bianche
5
Gianuzzi Ilaria asd TKDGAGGIANO  ITALY
Forme Bambini 6-7 Gialle
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Bambini 6-7 Gialle
1
Pittini Mattia asdtkdlife&soul  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle
2
Laera Fabiana TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle
3
DE LUCIA Antonio CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle
3
TORELLI MATTIA CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Bambini 6-7 Gialle
5
LUCCI LUCAS FRANCESCO CREW FIGHTERS  ITALY
Forme Bambini 8-9 Bianche
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Bambini 8-9 Bianche
1
Bertazzo Carlo asdtkdlife&soul  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
2
Bertaggia Riccardo asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
3
Castellani Jacopo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
3
Galliani Alessio World Tkd Fitness  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
5
GJONDREKAJ Matteo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
5
Bernini Francesco ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
5
Bortolin Riccardo A.S.D. Kwang Gae Tho Wang  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
5
BONSIGNORI GABRIELE ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
9
Altomare Edoardo asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
9
Spagnolo Chloe A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
9
Oldani Jago asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
9
Boccolo Luca asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
9
Lentini Alessandro asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Bianche
9
Mollura Giacomo asd TKDGAGGIANO  ITALY
Forme Bambini 8-9 Gialle
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Bambini 8-9 Gialle
1
Cangi Marinella asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
2
DAL BO MIA TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
3
Piras Marta Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
3
Mellone Franesco A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
5
Comolli Martina A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
5
Lucci Riccardo asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
5
Foglini Leonardo asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
5
Melani Raul asd four kicks  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
9
Cavallaro Gabriele A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
9
Ferrari Nicolò A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
9
Proietto Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
9
Terrone Aurora A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
9
Cecalupo Francesco A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
9
Corciova Kevin A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Gialle
9
Amoroso Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
Forme Bambini 8-9 Verdi-Blu
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Bambini 8-9 Verdi-Blu
1
Barberini Livia Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Verdi-Blu
2
CARTA AGNESE TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Verdi-Blu
3
Saccomanno Elisa A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Bambini 8-9 Verdi-Blu
3
Siano Lorenzo Evoluzione Arti Marziali  ITALY
Forme Cadetti F 12-14 Bianche
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti F 12-14 Bianche
1
Cao Xin asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Bianche
2
Carlesso Rosa ASD MAD TEAM  ITALY
Forme Cadetti F 12-14 Blu
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti F 12-14 Blu
1
MANNO MORGANA asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu
2
MARCHETTI NICOLE asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu
3
Costalli Benedetta asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu
3
DESSI NOEMI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu
5
Gazzetta Asia Leila A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Blu
5
cazzato anna A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Forme Cadetti F 12-14 Gialle
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti F 12-14 Gialle
1
MANZINI EMMA TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle
2
Rocchiccioli Aurora ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle
3
FONFON FRANCESCA ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle
3
TONON MARTA BORN TO FLY  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle
5
SENESI EMILY asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle
5
De Troia Beatrice Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Gialle
5
Gjuzi Sara asd ju-che cecina  ITALY
Forme Cadetti F 12-14 Nere I Dan
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti F 12-14 Nere I Dan
1
Borraccino Kristel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Nere I Dan
2
Volpi Angelica Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Nere I Dan
3
Cutolo Martina Joy Sport & Wellness  ITALY
Forme Cadetti F 12-14 Rosse
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti F 12-14 Rosse
1
Ingoglia Ilde ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Rosse
2
Midea Aurora Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Rosse
3
Ortona Aurora Resalio-Altero  ITALY
Forme Cadetti F 12-14 Verdi
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti F 12-14 Verdi
1
ROMANO NICOLE TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi
2
Ramacciotti Sofia Paola Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi
3
Livorati Chiara Sophie Resalio-Altero  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi
3
Cianfarani Fedrica Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi
5
Piras Letizia Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi
5
Sanchez Cristel A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti F 12-14 Verdi
5
OCCHIPINTI IRIS ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Forme Cadetti M 12-14 Bianche
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti M 12-14 Bianche
1
Simone Gabriele Martial Arts Academy  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Bianche
2
Mangiù Riccardo asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Bianche
3
GIUDICE MATTEO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
Forme Cadetti M 12-14 Blu
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti M 12-14 Blu
1
USAI ALESSIO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu
2
CAPOLONGO ALESSANDRO asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu
3
Cesaro Marco A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu
3
Zanon Matteo A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu
5
Galliani Andrea World Tkd Fitness  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu
5
mozzato marco A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu
5
Taliente Anthony A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu
5
Fabi Adriano Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu
9
MANNO BRANDO asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Blu
9
Carlotta Manuel Martial Arts Academy  ITALY
Forme Cadetti M 12-14 Gialle
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti M 12-14 Gialle
1
brasola sebastiano asdtkdlife&soul  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle
2
Palma Iacopo asdtkdlife&soul  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle
3
Cheloni Alessio Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle
3
crisafulli dario asdtkdlife&soul  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle
5
ARAPAJ ELVIS TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle
5
USAI MATTEO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle
5
CALABRO SIMONE ASD SPORTING VILLAGE THE MONSTER  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle
5
De Grandis Riccardo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle
9
MACCHI TOMMASO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle
9
Gutierrez Erick A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Gialle
9
Sbriglione Diego ASD MAD TEAM  ITALY
Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan
1
Siano Leonardo Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan
2
CABONI MATTIAS TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan
3
Marin Cristian A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan
3
Valenti Alessandro ASD IOVANE FABIO MARTIAL & FITNESS  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan
5
Matranga Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Nere I Dan
5
PIRAS MATTEO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
Forme Cadetti M 12-14 Rosse
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti M 12-14 Rosse
1
Olla Gabriele Angelo Jin Sim Do Kwan  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse
2
ZANDA FEDERICO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse
3
Pasquali Daniele Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse
3
Mezzetti Andrea Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse
5
Pecchia Andrea A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse
5
Turi Massimiliano A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse
5
BACCICHETTO LUCA BORN TO FLY  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Rosse
5
Montagnani Samuele asd ju-che cecina  ITALY
Forme Cadetti M 12-14 Verdi
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Cadetti M 12-14 Verdi
1
Rubino Giovanni A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi
2
Puhach Maxym Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi
3
Cester Lorenzo KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi
3
Dushniku Alan KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi
5
Rigato Jacopo TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi
5
Cesaro Marco A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi
5
Boschi Leonardo asd four kicks  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi
5
RAVAGNAN EDOARDO TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi
9
DAL BO LUCA TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Cadetti M 12-14 Verdi
9
Piras Davide Evoluzione Arti Marziali  ITALY
Forme Juniores F 15-17 Blu
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Juniores F 15-17 Blu
1
DESOLEI ANNA TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Blu
2
frigo gaia A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Blu
3
Forli Giulia ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Blu
3
Tinè Anna KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Blu
5
Tinè Alessia KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Blu
5
MENEGHETTI CATERINA asd four kicks  ITALY
Forme Juniores F 15-17 Gialle
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Juniores F 15-17 Gialle
1
Mattiuzzo Kulula a.s.d. TAEKWON-DO di MARCA  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Gialle
2
Balkovic Elena A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Gialle
3
TRYKUSHCHENKO TAISIIA Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Gialle
3
RAVAGNAN EMMA TKD TEAM MONSELICE  ITALY
Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan
1
Tasin Giulia[ BORN TO FLY  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan
2
Roggi Greta Joy Sport & Wellness  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan
3
Mazzanti Elena Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan
3
Checcucci Valeria Joy Sport & Wellness  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan
5
CABONI KAREN TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan
5
NARDETTO NICOLE TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan
5
Giovine Cristina ASD ASI PALESTRA MASSIMO CAIAZZO  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan
5
schiavo rachele A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Nere I Dan
9
Beretta Federica A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
FORME JUNIORES F 15-17 NERE II-III DAN
Categories Rank Name   Club Country    
FORME JUNIORES F 15-17 NERE II-III DAN
1
CADONI ELISA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        FORME JUNIORES F 15-17 NERE II-III DAN
2
Bregolin Ginevra Power Gym Club  ITALY
Forme Juniores F 15-17 Rosse
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Juniores F 15-17 Rosse
1
De Zotti Giada TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Rosse
2
Daino Stella Resalio-Altero  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Rosse
3
CERCIELLO FABIANA asd four kicks  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Rosse
3
Santucci Mariasole ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Rosse
5
BONAVOLTA GEMMA asd four kicks  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Rosse
5
BONECHI MARGHERITA asd four kicks  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Rosse
5
Toncelli Matilde ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
Forme Juniores F 15-17 Verdi
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Juniores F 15-17 Verdi
1
Cescon Giada KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Juniores F 15-17 Verdi
2
Roman Sara A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Forme Juniores M 14-17 Verdi
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Juniores M 14-17 Verdi
1
BERTELLE MATTEO TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Juniores M 14-17 Verdi
2
Nunez Pier A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Juniores M 14-17 Verdi
3
DEAROVSKI ERON Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
Forme Juniores M 15-17 Blu
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Juniores M 15-17 Blu
1
CHIN ALESSIO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu
2
SAVOGIN STEFANO TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu
3
Manzini Sebastiano Resalio-Altero  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu
3
Franceschin Gianmarco A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu
5
Marcon Andrea asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Blu
5
Sagliocco Antonio CREW FIGHTERS  ITALY
Forme Juniores M 15-17 Gialle
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Juniores M 15-17 Gialle
1
Biekietov Viacheslav TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Gialle
2
MARRONE FRANCESCO CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Gialle
3
Pezzanesi Damiano asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Gialle
3
Pallaro Mattia asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan
1
Niero Nicola Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan
2
MASCIA FILIPPO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan
3
CATERINO DAVIDE CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan
3
TONON LEONARDO BORN TO FLY  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan
5
IACOVAZZO ALESSANDRO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan
5
LUPO SIMONE. BORN TO FLY  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan
5
MUSOTTO ANTONIO asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan
5
DESSI NICOLA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Nere I Dan
9
Bocchiola Cristian ASD IOVANE FABIO MARTIAL & FITNESS  ITALY
FORME JUNIORES M 15-17 NERE II-III DAN
Categories Rank Name   Club Country    
FORME JUNIORES M 15-17 NERE II-III DAN
1
LAI MANUEL TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        FORME JUNIORES M 15-17 NERE II-III DAN
2
AMADDII MATTEO asd four kicks  ITALY
        FORME JUNIORES M 15-17 NERE II-III DAN
3
CADELANO STEFANO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
Forme Juniores M 15-17 Rosse
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Juniores M 15-17 Rosse
1
USAI LORENZO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse
2
TURRIN MARCO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse
3
Miliukin Grigorii World Tkd Fitness  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse
3
Dal Canto Robin ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse
5
MASSA FILIPPO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse
5
Fileccia Simone asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse
5
Scanferla Erik A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse
5
Bertaggia Matteo asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Juniores M 15-17 Rosse
9
PAGANI MICHELE TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
Forme Seniores F 18+ Bianche-Gialle
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores F 18+ Bianche-Gialle
1
Gerardo Francesca KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Bianche-Gialle
2
Zampirollo Alice ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Bianche-Gialle
3
Nuzzolo Concetta KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
Forme Seniores F 18+ Blu
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores F 18+ Blu
1
Mocanu Erika A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Blu
2
De Ponto Jessica ASD IOVANE FABIO MARTIAL & FITNESS  ITALY
Forme Seniores F 18+ III-IV Dan
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores F 18+ III-IV Dan
1
Placido Veronica Jin Sim Do Kwan  ITALY
        Forme Seniores F 18+ III-IV Dan
2
CANCEDDA ELEONORA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Seniores F 18+ III-IV Dan
3
ZITO GIULIA Emme Cento S. S. D arl  ITALY
        Forme Seniores F 18+ III-IV Dan
3
SACCON AGNESE KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
Forme Seniores F 18+ Nere I Dan
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores F 18+ Nere I Dan
1
TRINCHESE ROSSELLA ASD AV SPORT  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere I Dan
2
Gava Gloria KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere I Dan
3
BATTISTELLA FRANCESCA KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere I Dan
3
MUSOTTO GAIA asd ju-che cecina  ITALY
Forme Seniores F 18+ Nere II Dan
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores F 18+ Nere II Dan
1
Flamini Gaia Joy Sport & Wellness  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Nere II Dan
2
SERINO PASQUALINA SILVIA ASD AV SPORT  ITALY
Forme Seniores F 18+ Rosse
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores F 18+ Rosse
1
Ferrante Giorgia A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Rosse
2
pecchielan linda A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Rosse
3
locatelli Sara asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Rosse
3
Cotti Sara asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Rosse
5
Mezzalana Anna Olimpic Sporting Club ROMA - Team Master Minotti  ITALY
Forme Seniores F 18+ Verdi
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores F 18+ Verdi
1
Guastalla Federica A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores F 18+ Verdi
2
TALIN CHIARA Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
Forme Seniores M 18+ Blu
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores M 18+ Blu
1
Carmazzi Andrea ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu
2
FACCO EDDY TKD TEAM MONSELICE  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu
3
MANCUSO ALBERTO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu
3
de giovanni dario A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu
5
Benassi Lorenzo asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu
5
Caiazzo Massimo ASD ASI PALESTRA MASSIMO CAIAZZO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Blu
5
Ziomka Jakub Olimpic Sporting Club ROMA - Team Master Minotti  ITALY
Forme Seniores M 18+ Gialle
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores M 18+ Gialle
1
MICHIELETTO NICOLO Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Gialle
2
ARMANO MARCO ASD AV SPORT  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Gialle
3
Lagonegro Gianluca asd TKDGAGGIANO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Gialle
3
VASILESCU EDUARD DANIEL ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Gialle
5
Radkov Mitko Olimpic Sporting Club ROMA - Team Master Minotti  ITALY
Forme Seniores M 18+ Nere I Dan
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores M 18+ Nere I Dan
1
Turrin Giorgio ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan
2
Grammatico Marco Olimpic Sporting Club ROMA - Team Master Minotti  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan
3
Catturini Alessandro A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan
3
MIGLIACCIO LORENZO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan
5
Del Vento Matteo A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan
5
BARRELLA PIETRO ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan
5
VITIELLO GIOVANNI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan
5
Guglielmotti Alberto Olimpic Sporting Club ROMA - Team Master Minotti  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere I Dan
9
Maglio Tommaso Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
Forme Seniores M 18+ Nere II Dan
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores M 18+ Nere II Dan
1
CARLI LORENZO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan
2
CAPOLONGO SAMUELE asd four kicks  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan
3
nechifor luis enrico A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan
3
Mereu Marco Jin Sim Do Kwan  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan
5
MURU FABRIZIO TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan
5
CASU MATTIA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan
5
BARATTO NICOLA Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan
5
ZANELLA MATTIA TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere II Dan
9
Valenti Ilenio ASD MAD TEAM  ITALY
Forme Seniores M 18+ Nere III Dan
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores M 18+ Nere III Dan
1
Cammarota Antonio CREW FIGHTERS  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere III Dan
2
Iovane Luca Giuseppe ASD IOVANE FABIO MARTIAL & FITNESS  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere III Dan
3
TATTI PIERLUGI TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere III Dan
3
IACOVIELLO GIOELE asd ju-che cecina  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere III Dan
5
capone andrea A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
Forme Seniores M 18+ Nere IV-VI Dan
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores M 18+ Nere IV-VI Dan
1
Bonfante Andrea A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere IV-VI Dan
3
ZANDA NICOLA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere IV-VI Dan
3
ALESSANDRO DI FRANCO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Nere IV-VI Dan
5
Pasquatto Alberto TAEKWONDO SAONARA  ITALY
Forme Seniores M 18+ Rosse
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores M 18+ Rosse
1
VIANELLO SEBASTIANO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse
2
simonetto giovanni A.S.D Self Defence and Martial Team PATAVIUM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse
3
PALMIERI LORENZO asd four kicks  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse
3
GUDINI LEONARDO asd four kicks  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse
5
BARRELLA SIMONE ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse
5
Steri Edivan Jin Sim Do Kwan  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse
5
Mamaliga Andrea TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse
5
Monaco Niccolò asd Accademia dei 5 Princìpi  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse
9
Riccioni Riccardo Power Gym Club  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse
9
BOVO MARCO ASD MAD TEAM  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Rosse
9
Nardetto Thomas TAEKWONDO SAONARA  ITALY
Forme Seniores M 18+ Verdi
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Seniores M 18+ Verdi
1
DEGANELLO ANDREA Associazione Sportiva Dilettantitica GAET  ITALY
        Forme Seniores M 18+ Verdi
2
Isollari Nuri TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
Forme Squadra Bambini 6-11
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Squadra Bambini 6-11
1
Evoluzione Allievi 2 Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-11
2
four kicks 1 asd four kicks  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-11
3
Sparta Roma Bos Team Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-11
3
Evoluzione Allievi 1 Evoluzione Arti Marziali  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-11
5
four kicks 2 asd four kicks  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-11
5
HWARANG KIDS 1 A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-11
5
HWARANG KIDS 5 A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-11
5
HWARANG KIDS 6 A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-11
9
HWARANG KIDS 3 A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-11
9
HWARANG KIDS 2 A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Bambini 6-11
9
TAEKWONDO TEAM DI FRANCO TAEKWONDO TEAM DI FRANCO  ITALY
Forme Squadra Cadetti 12-14 Bianche - Nere
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Squadra Cadetti 12-14 Bianche - Nere
1
HWARANG CADETS BLACK A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Bianche - Nere
2
Sparta Roma Bos Team Sparta Roma Bos Team  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Bianche - Nere
3
four kicks 3 asd four kicks  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Bianche - Nere
3
SAONARA CADETTI TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Bianche - Nere
5
HWARANG CADETS 1 A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Cadetti 12-14 Bianche - Nere
5
Evoluzione Cadetti Evoluzione Arti Marziali  ITALY
Forme Squadra Juniores-Seniores 15+
Categories Rank Name   Club Country    
Forme Squadra Juniores-Seniores 15+
1
HWARANG SENIOR BLACK A.S.D.Dojang Rising Hwarang Buccinasco  ITALY
        Forme Squadra Juniores-Seniores 15+
2
TAEKWON-DO SARDEGNA TAEKWON-DO SARDEGNA  ITALY
        Forme Squadra Juniores-Seniores 15+
3
ASD TAEKWONDO ROSIGNANO ASD TAEKWONDO ROSIGNANO  ITALY
        Forme Squadra Juniores-Seniores 15+
3
KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE KOBUKSON TAEKWON-DO CLUB FONTANELLE  ITALY
        Forme Squadra Juniores-Seniores 15+
5
SAONARA TAEKWONDO SAONARA  ITALY
        Forme Squadra Juniores-Seniores 15+
5
four kicks 4 asd four kicks  ITALY
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-03-04 16:27:18 CET +01:00)