Results
 
ITF Taekwon-Do Pre-Junior World Championship 2023 - Results  print this site
 Search:
13171 Individual Male Pre-Junior Sparring up to 40 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13171 Individual Male Pre-Junior Sparring up to 40 kg
1
SAYDAKHMETOV SAYDAMIR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13171 Individual Male Pre-Junior Sparring up to 40 kg
2
DAMINDJANOV ABDULAZIZ ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13171 Individual Male Pre-Junior Sparring up to 40 kg
3
KAHLER BOGDAN ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13171 Individual Male Pre-Junior Sparring up to 40 kg
3
DASCAL DRAGOS ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13171 Individual Male Pre-Junior Sparring up to 40 kg
5
BARRETO BENJAMIN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
13172 Individual Male Pre-Junior Sparring over 40 to 45 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13172 Individual Male Pre-Junior Sparring over 40 to 45 kg
1
ERKINOV ABDULLOKH ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13172 Individual Male Pre-Junior Sparring over 40 to 45 kg
2
BEDIMOGOV BAKHTIYOR TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        13172 Individual Male Pre-Junior Sparring over 40 to 45 kg
3
CUELLAR JOEL SEBASTÍAN ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        13172 Individual Male Pre-Junior Sparring over 40 to 45 kg
3
SMALL CODY WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
        13172 Individual Male Pre-Junior Sparring over 40 to 45 kg
5
PÉREZ DAMIÁN ASOCIACION NACIONAL DE TAEKWON-DO ITF DE PUERTO RICO  PUERTO RICO
        13172 Individual Male Pre-Junior Sparring over 40 to 45 kg
5
SABO CATALIN STEFAN ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13172 Individual Male Pre-Junior Sparring over 40 to 45 kg
5
SYED HUMZAH IBRAHIM ITF USA  UNITED STATES
        13172 Individual Male Pre-Junior Sparring over 40 to 45 kg
5
SHAMURATOV RAMAZAN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13172 Individual Male Pre-Junior Sparring over 40 to 45 kg
9
MEZZETTI ANDREA FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        13172 Individual Male Pre-Junior Sparring over 40 to 45 kg
9
ORTÍZ SEBASTIÁN ASOCIACION NACIONAL DE TAEKWON-DO ITF DE PUERTO RICO  PUERTO RICO
13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
1
GAY ROBERT WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
2
NAUGHTON FIONN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
3
PRINGLE JAY INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION ENGLAND  ENGLAND
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
3
SHUMSKIY VLADISLAV CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
5
MATRANGA ALESSANDRO FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
5
CESMEDO DÍAZ TRISTÁN SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
5
IGNAT ALEXANDRU ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
5
CRISTACHE DANIEL IONEL ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
9
SAMUKJONOV GOFURJON ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
9
KOSINSKI IRACI SARERI BAUTISTA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
9
CUMMING HARLEY INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
9
YII RAY KAN MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
9
VINCZE BOTOND HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
9
GREATLEY JERRY INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION ENGLAND  ENGLAND
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
9
KAMELYAN NIKITA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
17
HOLROYD MAKAI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FOUNDATION OF NEW ZEALAND INC.  NEW ZEALAND
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
17
CHOLAKOV STANISLAV BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13173 Individual Male Pre-Junior Sparring over 45 to 50 kg
17
CACERES FRANCISCO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
1
MATVIYCHUK TIMOFIY ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
2
SANCHIDRIAN GOLART MARC SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
3
HUNDSDORFER LUIS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
3
BOOM TIM INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
5
COJOCARU DAVID IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
5
VELASQUEZ SEBASTIAN ALEJANDRO ASOCIACION NACIONAL DE HONDURAS TAEKWON-DO  HONDURAS
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
5
ARRUA SANTIAGO GABRIEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
5
DRIESENER LEON INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
9
RAJABOV MUKHAMMADALI ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
9
MARIN CRISTIAN FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
9
AITCHISON LEWIS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
9
HIROSE ANJI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
9
ZHE XUAN JACOB OW MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
9
SPEIRS ZANDER INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
9
DAVERIO LUCIANO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
9
PECCHIA ANDREA FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
17
WERSOŁOWSKI ADAM POLISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  POLAND
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
17
PLAZA CARRILLO ADRIAN SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13174 Individual Male Pre-Junior Sparring over 50 to 55 kg
17
ROMALIS YUVAL ISRAEL ASSOCIATION OF TRADITIONAL TAEKWON-DO ITF  ISRAEL
13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
1
ZUBYK ZAKHARII ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
2
MIRUTENKO ARTEM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
3
TURI MASSIMILIANO FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
3
MOIR MATTHEW INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
5
BUBBA SAMUELE FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
5
MERHASIN RAFAEL AARON ISRAEL ASSOCIATION OF TRADITIONAL TAEKWON-DO ITF  ISRAEL
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
5
PENIDA SANTIAGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
5
BAJGYIK BARANYI BOTOND ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
9
POPESCU RARES INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
9
SABAU ALEXANDRU STEFAN ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
9
ČEK RICARDO CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
9
HYNSON LUKE ITF USA  UNITED STATES
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
9
DAWSON SANTIAGO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
9
INJATY RYAN ITF USA  UNITED STATES
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
9
SURAIKIN DANIIL KAZAKHSTAN TAEKWON-DO YOUTH FEDERATION  KAZAKHSTAN
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
9
BALYAN VLADIMIR INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
17
KHALATE NEEL INTERNATIONAL TAEKWON-DO FOUNDATION OF NEW ZEALAND INC.  NEW ZEALAND
        13175 Individual Male Pre-Junior Sparring over 55 to 60 kg
17
RODRÍGUEZ ANDRADA MARIO GABRIEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
1
SALAME RAED INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
2
MOLNAR BALAZS ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
3
RONCHESE TOMAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
3
ALISHEROV MUKHAMMADAMIN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
5
DARIOZZI LUKA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
5
HERBERT ARCHIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
5
KONDRES IVAN CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
5
MORENO VEIGA ÓSCAR SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
9
PAŁKOWSKI IGOR POLISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  POLAND
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
9
DANGELO LUIGI FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
9
TSARIUK TIMUR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
9
IGNATOV GEORGI BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
9
PETRONE ANTONIO FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
9
PIKH MATVIІ ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13176 Individual Male Pre-Junior Sparring over 60 to 65 kg
9
BILIĆ LUCAS CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
1
TRINBITAS DAVID ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
2
PETER ERIK CRISTIAN ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
3
ISKANDAROV RUSLAN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
3
TRIQUI AMIN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
5
BROWN JAKE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION ENGLAND  ENGLAND
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
5
ACEVEDO THIAGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
5
MARZOLO LUCIANO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
5
SMYTH FINLAY MICHAEL INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
9
DVORETSKYI ARTEM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
9
MONREAL LLORENS ALEJANDRO SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
9
SHARKEY JACK CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
9
SANTANA JUAN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
9
AILENEI OCTAVIAN CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
9
NIGMATOV DZHONIBEK TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        13177 Individual Male Pre-Junior Sparring over 65 kg
9
PRISCO GIANLUCA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
1
MOLNAR OLIVER INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION ENGLAND  ENGLAND
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
2
CACERES FRANCISCO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
3
WERSOŁOWSKI ADAM POLISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  POLAND
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
3
KAHLER BOGDAN ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
5
MARIN CRISTIAN FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
5
PRINGLE JAY INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION ENGLAND  ENGLAND
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
5
RONCHESE TOMAS FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
5
BUBBA SAMUELE FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
NAUGHTON FIONN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
MOIR MATTHEW INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
KUKUCSKA JÓZSEF HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
CESMEDO DÍAZ TRISTÁN SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
HUTTON RONIN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
PLAZA CARRILLO ADRIAN SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
HUNDSDORFER LUIS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
SHUMSKIY VLADISLAV CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
DAMINDJANOV ABDULAZIZ ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
PIKH MATVIІ ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
SIMARD CHARLES CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
BEDIMOGOV BAKHTIYOR TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
CUELLAR JOEL SEBASTÍAN ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
KRANZ TIJMEN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
MARGINEAN ANDREI CALIN ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
ROMALIS YUVAL ISRAEL ASSOCIATION OF TRADITIONAL TAEKWON-DO ITF  ISRAEL
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
SHAMURATOV RAMAZAN ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
GAY ROBERT WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
TSARIUK TIMUR ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
BOOM TIM INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
IGNATOV GEORGI BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
HOLROYD MAKAI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FOUNDATION OF NEW ZEALAND INC.  NEW ZEALAND
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
ZHE XUAN JACOB OW MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
HIROSE ANJI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
33
YII RAY KAN MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
33
KHALATE NEEL INTERNATIONAL TAEKWON-DO FOUNDATION OF NEW ZEALAND INC.  NEW ZEALAND
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
33
VELASQUEZ SEBASTIAN ALEJANDRO ASOCIACION NACIONAL DE HONDURAS TAEKWON-DO  HONDURAS
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
33
KONDRES IVAN CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
33
CHOLAKOV STANISLAV BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
33
NIGMATOV DZHONIBEK TAJIKISTAN TRADITIONAL TAEKWON-DO FEDERATION  TAJIKISTAN
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
33
BILIĆ LUCAS CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
33
HYNSON LUKE ITF USA  UNITED STATES
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
33
VINCZE BOTOND HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        13250 Individual Male Pre-Junior Pattern 1. Dan
33
PAŁKOWSKI IGOR POLISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  POLAND
13260 Individual Male Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
13260 Individual Male Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
1
MERHASIN RAFAEL AARON ISRAEL ASSOCIATION OF TRADITIONAL TAEKWON-DO ITF  ISRAEL
        13260 Individual Male Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
2
ERKINOV ABDULLOKH ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13260 Individual Male Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
3
DAWSON SANTIAGO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        13260 Individual Male Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
3
SAYDAKHMETOV SAYDAMIR ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        13260 Individual Male Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
5
INJATY RYAN ITF USA  UNITED STATES
        13260 Individual Male Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
5
GREATLEY JERRY INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION ENGLAND  ENGLAND
        13260 Individual Male Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
5
RODRÍGUEZ ANDRADA MARIO GABRIEL FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13260 Individual Male Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
5
MERCOGLIANO YAGO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13260 Individual Male Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
9
MARZOLO LUCIANO FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
Categories Rank Name   Club Country    
13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
1
TRINBITAS DAVID ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
2
IENULESC ALEXANDRU LEONARD ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
3
MIRUTENKO ARTEM ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
4
BROWN JAKE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION ENGLAND  ENGLAND
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
5
COJOCARU DAVID IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
5
RIOS PAEZ GONZALO JAVIER FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
7
ROMALIS YUVAL ISRAEL ASSOCIATION OF TRADITIONAL TAEKWON-DO ITF  ISRAEL
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
7
PRYOR CEFERINO FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
7
MATVIYCHUK TIMOFIY ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
7
DANGELO LUIGI FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
11
SMYTH FINLAY MICHAEL INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
11
MERHASIN RAFAEL AARON ISRAEL ASSOCIATION OF TRADITIONAL TAEKWON-DO ITF  ISRAEL
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
13
PAŁKOWSKI IGOR POLISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  POLAND
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
13
PÉREZ DAMIÁN ASOCIACION NACIONAL DE TAEKWON-DO ITF DE PUERTO RICO  PUERTO RICO
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
15
IGNATOV GEORGI BULGARIAN ASSOCIATION OF TAEKWON-DO  BULGARIA
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
15
HYNSON LUKE ITF USA  UNITED STATES
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
17
HUNDSDORFER LUIS INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
17
GAY ROBERT WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
        13470 Individual Male Pre-Junior Special Technique
19
WERSOŁOWSKI ADAM POLISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  POLAND
23171 Individual Female Pre-Junior Sparring up to 40 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23171 Individual Female Pre-Junior Sparring up to 40 kg
1
RICHARDSON POPPY WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
        23171 Individual Female Pre-Junior Sparring up to 40 kg
2
ABDUGANIEVA RUSHANA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23171 Individual Female Pre-Junior Sparring up to 40 kg
3
ALSHWIKH ALABD YASMEN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23171 Individual Female Pre-Junior Sparring up to 40 kg
3
BORDEAN ANA MARIA ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
23172 Individual Female Pre-Junior Sparring over 40 to 44 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23172 Individual Female Pre-Junior Sparring over 40 to 44 kg
1
BYRNE CARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23172 Individual Female Pre-Junior Sparring over 40 to 44 kg
2
KOROSEC NINA SLOVENIAN TAEKWON-DO ASSOCIATION  SLOVENIA
        23172 Individual Female Pre-Junior Sparring over 40 to 44 kg
3
VIKHTIUK POLINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23172 Individual Female Pre-Junior Sparring over 40 to 44 kg
3
ZÜGER VERENA ITF SWITZERLAND TAEKWON-DO FEDERATION  SWITZERLAND
        23172 Individual Female Pre-Junior Sparring over 40 to 44 kg
5
BARRERA BRIANNA ADABELLA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23172 Individual Female Pre-Junior Sparring over 40 to 44 kg
5
GONZÁLEZ VERONICA ASOCIACION NACIONAL DE TAEKWON-DO ITF DE PUERTO RICO  PUERTO RICO
        23172 Individual Female Pre-Junior Sparring over 40 to 44 kg
5
KIVINIEMI ERIKA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION FINLAND  FINLAND
        23172 Individual Female Pre-Junior Sparring over 40 to 44 kg
5
NABIEVA ALIYA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
1
GAL EVA CROATIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  CROATIA
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
2
JURADO PICÓN DANIELA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
3
GUI DENISA IOANA ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
3
RACCA SAMANIEGO JAZMIN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
5
KALINOVA LILIANA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
5
KATO HIYORI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
5
GONZALEZ LOLA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
5
TSOY DANA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
9
YOLDOSHEVA GULCHEKHRA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
9
MARKUSS SOPHIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
9
ROSS NINA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FOUNDATION OF NEW ZEALAND INC.  NEW ZEALAND
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
9
PEREZ MARGARITA FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        23173 Individual Female Pre-Junior Sparring over 44 to 48 kg
9
CORNEA LARISA IOANA ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
1
GUI DARIA CRINA ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
2
HONCHARUK MARIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
3
DEEGAN KILLEEN WILLOW IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
3
NAHORNA IRYNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
5
SANZ RÍOS ELENA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
5
FONTÁNEZ ALONDRA ASOCIACION NACIONAL DE TAEKWON-DO ITF DE PUERTO RICO  PUERTO RICO
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
5
FILIP STEFANIA ELIZA ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
5
OCALLAGHAN FIONA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
9
VIÑUALES DUARTE LAIA ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
9
PURVES REESE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
9
PETROVA DARINA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
9
FRANCO DANIELA ASOCIACION NACIONAL DE TAEKWON-DO ITF DE PUERTO RICO  PUERTO RICO
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
9
INJATY AVA ITF USA  UNITED STATES
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
9
MILOSEVIC LEA ITF SWITZERLAND TAEKWON-DO FEDERATION  SWITZERLAND
        23174 Individual Female Pre-Junior Sparring over 48 to 52 kg
9
BORRACCINO KRISTEL FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
23175 Individual Female Pre-Junior Sparring over 52 to 56 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23175 Individual Female Pre-Junior Sparring over 52 to 56 kg
1
PENDER CIARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23175 Individual Female Pre-Junior Sparring over 52 to 56 kg
2
MOLINA COTOARA PATRICIA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        23175 Individual Female Pre-Junior Sparring over 52 to 56 kg
3
NERKELUN CAROLINE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23175 Individual Female Pre-Junior Sparring over 52 to 56 kg
3
KUCHEROVA ANNA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23175 Individual Female Pre-Junior Sparring over 52 to 56 kg
5
JUHOSOVÁ VERONIKA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23175 Individual Female Pre-Junior Sparring over 52 to 56 kg
5
HEUS SILKE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        23175 Individual Female Pre-Junior Sparring over 52 to 56 kg
5
JACOBSON ERICA CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        23175 Individual Female Pre-Junior Sparring over 52 to 56 kg
5
TODOR ANTONIA DARIA ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        23175 Individual Female Pre-Junior Sparring over 52 to 56 kg
9
GOROSITO GERALDINE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23175 Individual Female Pre-Junior Sparring over 52 to 56 kg
9
GOSSON DERYN IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
23176 Individual Female Pre-Junior Sparring over 56 to 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23176 Individual Female Pre-Junior Sparring over 56 to 60 kg
1
TOMENCHUK DARIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23176 Individual Female Pre-Junior Sparring over 56 to 60 kg
2
TURSUNOVA MADINABONU ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23176 Individual Female Pre-Junior Sparring over 56 to 60 kg
3
TAPIZ SOPHIE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23176 Individual Female Pre-Junior Sparring over 56 to 60 kg
3
KIEN JOSEPHINE MARIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23176 Individual Female Pre-Junior Sparring over 56 to 60 kg
5
KUŹMA HANNA POLISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  POLAND
        23176 Individual Female Pre-Junior Sparring over 56 to 60 kg
5
PEREZ LINDO LARA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23176 Individual Female Pre-Junior Sparring over 56 to 60 kg
5
LENHARDTOVÁ KAROLÍNA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23176 Individual Female Pre-Junior Sparring over 56 to 60 kg
9
TRUMP CATALINA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
23177 Individual Female Pre-Junior Sparring over 60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23177 Individual Female Pre-Junior Sparring over 60 kg
1
LINGERS KENYA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        23177 Individual Female Pre-Junior Sparring over 60 kg
2
CAMACHO ANDREA ASOCIACION NACIONAL DE TAEKWON-DO ITF DE PUERTO RICO  PUERTO RICO
        23177 Individual Female Pre-Junior Sparring over 60 kg
3
LOREFICE ZOE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23177 Individual Female Pre-Junior Sparring over 60 kg
3
MURRAY KATRINA CANADIAN TAEKWON-DO FEDERATION INTERNATIONAL  CANADA
        23177 Individual Female Pre-Junior Sparring over 60 kg
5
SORBELLO VIDAL TIZIANA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
1
GONZALEZ LOLA FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
2
JIN ROU YONG MALAYSIAN TAEKWON-DO FEDERATION  MALAYSIA
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
3
MUTUZAU DIANA LARISA ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
3
RACCA SAMANIEGO JAZMIN FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
5
KORYTÁROVÁ NATÁLIA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
5
VIKHTIUK POLINA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
5
TOMENCHUK DARIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
5
VIÑUALES DUARTE LAIA ASSOCIATION COLOMBIANA DE TAEKWON-DO  COLOMBIA
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
KIVINIEMI ERIKA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION FINLAND  FINLAND
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
ALSHWIKH ALABD YASMEN INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
SANZ RÍOS ELENA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
TSOY DANA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
MILOSEVIC LEA ITF SWITZERLAND TAEKWON-DO FEDERATION  SWITZERLAND
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
HEUS SILKE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
KIEN JOSEPHINE MARIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
9
DEVINE RUBY INTERNATIONAL TAEKWON-DO FOUNDATION OF NEW ZEALAND INC.  NEW ZEALAND
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
REES JAYA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FOUNDATION OF NEW ZEALAND INC.  NEW ZEALAND
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
ZÜGER VERENA ITF SWITZERLAND TAEKWON-DO FEDERATION  SWITZERLAND
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
PEREZ MARGARITA FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
PURVES REESE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
WATANABE MEI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
KUŹMA HANNA POLISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  POLAND
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
COPELAND CARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
VAN DORST JOÉ INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
ABDUGANIEVA RUSHANA ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
JURADO PICÓN DANIELA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
TAPIZ SOPHIE IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
SUTHERLAND ISLA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
KATO HIYORI INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION JAPAN  JAPAN
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
KHAN SAFFIYA ITF USA  UNITED STATES
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
JUHOSOVÁ VERONIKA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
17
CHIRTES LORENA TEODORA ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        23250 Individual Female Pre-Junior Pattern 1. Dan
33
RICHARDSON POPPY WELSH TAEKWON-DO ASSOCIATION  WALES
23260 Individual Female Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
23260 Individual Female Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
1
INJATY AVA ITF USA  UNITED STATES
        23260 Individual Female Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
2
BORRACCINO KRISTEL FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        23260 Individual Female Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
3
GOROSITO GERALDINE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23260 Individual Female Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
3
HONCHARUK MARIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23260 Individual Female Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
5
LOREFICE ZOE FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        23260 Individual Female Pre-Junior Pattern 2.-3. Dan
5
TURSUNOVA MADINABONU ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
Categories Rank Name   Club Country    
23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
1
GUI DARIA CRINA ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
2
KIEN JOSEPHINE MARIE INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
3
LENHARDTOVÁ KAROLÍNA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
4
PETKY CAROLINA ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
4
JUHOSOVÁ VERONIKA SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
6
HONCHARUK MARIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
6
TOMENCHUK DARIIA ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
6
PENDER CIARA IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
6
FONTÁNEZ ALONDRA ASOCIACION NACIONAL DE TAEKWON-DO ITF DE PUERTO RICO  PUERTO RICO
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
10
MILOSEVIC LEA ITF SWITZERLAND TAEKWON-DO FEDERATION  SWITZERLAND
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
11
JURADO PICÓN DANIELA SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
11
KIVINIEMI ERIKA INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION FINLAND  FINLAND
        23470 Individual Female Pre-Junior Special Technique
11
GONZÁLEZ VERONICA ASOCIACION NACIONAL DE TAEKWON-DO ITF DE PUERTO RICO  PUERTO RICO
53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
Categories Rank Name   Club Country    
53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
1
ITALY
  • MARIN CRISTIAN
  • BORRACCINO KRISTEL
FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
2
SPAIN
  • MONREAL LLORENS ALEJANDRO
  • SANCHIDRIAN GOLART MARC
SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
3
SLOVAKIA
  • KORYTÁROVÁ NATÁLIA
  • JUHOSOVÁ VERONIKA
SLOVAK UNION OF TAEKWON-DO  SLOVAKIA
        53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
3
ARGENTINA
  • GONZALEZ LOLA
  • TRUMP CATALINA
FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
5
NETHERLANDS
  • KRANZ TIJMEN
  • VAN DORST JOÉ
INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION NETHERLANDS  NETHERLANDS
        53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
5
UZBEKISTAN
  • ERKINOV ABDULLOKH
  • ABDUGANIEVA RUSHANA
ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
5
POLAND
  • WERSOŁOWSKI ADAM
  • PAŁKOWSKI IGOR
POLISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  POLAND
        53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
5
CHILE
  • MARZOLO LUCIANO
  • DAWSON SANTIAGO
FEDERATION OF NATIONALS TAEKWON-DO ORGANIZATIONS CHILE  CHILE
        53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
9
ROMANIA
  • MARGINEAN ANDREI CALIN
  • DANCIU ALEXANDRU
ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
9
HUNGARY
  • VINCZE BOTOND
  • KUKUCSKA JÓZSEF
HUNGARIAN ITF TAEKWON-DO FEDERATION  HUNGARY
        53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
9
SWITZERLAND
  • ZÜGER VERENA
  • MILOSEVIC LEA
ITF SWITZERLAND TAEKWON-DO FEDERATION  SWITZERLAND
        53570 Team Pre-Junior Pre-Arranged Sparring
9
UKRAINE
  • ZUBYK ZAKHARII
  • TOMENCHUK DARIIA
ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
63170 Team Male Pre-Junior Sparring
Categories Rank Name   Club Country    
63170 Team Male Pre-Junior Sparring
1
ROMANIA
  • DANCIU ALEXANDRU
  • BAJGYIK BARANYI BOTOND
  • SABAU ALEXANDRU STEFAN
  • MOLNAR BALAZS
  • PETER ERIK CRISTIAN
  • TRINBITAS DAVID
ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        63170 Team Male Pre-Junior Sparring
2
GERMANY
  • POPESCU RARES
  • HUNDSDORFER LUIS
  • SALAME RAED
  • DRIESENER LEON
  • BALYAN VLADIMIR
  • TRIQUI AMIN
INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        63170 Team Male Pre-Junior Sparring
3
SPAIN
  • PRISCO GIANLUCA
  • MONREAL LLORENS ALEJANDRO
  • SANCHIDRIAN GOLART MARC
  • MORENO VEIGA ÓSCAR
  • PLAZA CARRILLO ADRIAN
  • CESMEDO DÍAZ TRISTÁN
SPANISH FEDERATION OF TAEKWON-DO ITF  SPAIN
        63170 Team Male Pre-Junior Sparring
3
ARGENTINA
  • MARTIN IVO
  • DAVERIO LUCIANO
  • DARIOZZI LUKA
  • RONCHESE TOMAS
  • ACEVEDO THIAGO
  • RIOS PAEZ GONZALO JAVIER
FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        63170 Team Male Pre-Junior Sparring
5
UKRAINE
  • MATVIYCHUK TIMOFIY
  • DVORETSKYI ARTEM
  • ZUBYK ZAKHARII
  • MIRUTENKO ARTEM
  • PIKH MATVIІ
  • TSARIUK TIMUR
ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        63170 Team Male Pre-Junior Sparring
5
SCOTLAND
  • MOIR MATTHEW
  • HUTTON RONIN
  • AITCHISON LEWIS
  • SPEIRS ZANDER
  • HERBERT ARCHIE
  • SMYTH FINLAY MICHAEL
INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        63170 Team Male Pre-Junior Sparring
5
ITALY
  • BUBBA SAMUELE
  • MARIN CRISTIAN
  • PETRONE ANTONIO
  • DANGELO LUIGI
  • TURI MASSIMILIANO
  • PECCHIA ANDREA
FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        63170 Team Male Pre-Junior Sparring
5
UZBEKISTAN
  • BOTIROV IBROHIM
  • ERKINOV ABDULLOKH
  • SHAMURATOV RAMAZAN
  • RAJABOV MUKHAMMADALI
  • ALISHEROV MUKHAMMADAMIN
  • ISKANDAROV RUSLAN
ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
63270 Team Male Pre-Junior Pattern
Categories Rank Name   Club Country    
63270 Team Male Pre-Junior Pattern
1
SCOTLAND
  • MOIR MATTHEW
  • HUTTON RONIN
  • AITCHISON LEWIS
  • SPEIRS ZANDER
  • IRVINE CHRISTOPHER
INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        63270 Team Male Pre-Junior Pattern
2
UZBEKISTAN
  • SAYDAKHMETOV SAYDAMIR
  • ERKINOV ABDULLOKH
  • SHAMURATOV RAMAZAN
  • SAMUKJONOV GOFURJON
  • RAJABOV MUKHAMMADALI
  • ALISHEROV MUKHAMMADAMIN
ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        63270 Team Male Pre-Junior Pattern
3
ITALY
  • BUBBA SAMUELE
  • MARIN CRISTIAN
  • MATRANGA ALESSANDRO
  • PETRONE ANTONIO
  • TURI MASSIMILIANO
  • PECCHIA ANDREA
FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        63270 Team Male Pre-Junior Pattern
3
ROMANIA
  • SABAU ALEXANDRU STEFAN
  • CRISTACHE DANIEL IONEL
  • KAHLER BOGDAN
  • DASCAL DRAGOS
  • MARGINEAN ANDREI CALIN
  • DANCIU ALEXANDRU
ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        63270 Team Male Pre-Junior Pattern
5
GERMANY
  • POPESCU RARES
  • HUNDSDORFER LUIS
  • SALAME RAED
  • DRIESENER LEON
  • BALYAN VLADIMIR
  • TRIQUI AMIN
INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        63270 Team Male Pre-Junior Pattern
5
ARGENTINA
  • DADINO FACUNDO
  • MARTIN IVO
  • RONCHESE TOMAS
  • RIOS PAEZ GONZALO JAVIER
  • ACEVEDO THIAGO
  • CACERES FRANCISCO
FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
63470 Team Male Pre-Junior Special Technique
Categories Rank Name   Club Country    
63470 Team Male Pre-Junior Special Technique
1
ROMANIA
  • SABAU ALEXANDRU STEFAN
  • TRINBITAS DAVID
  • PETER ERIK CRISTIAN
  • IGNAT ALEXANDRU
  • IENULESC ALEXANDRU LEONARD
  • DANCIU ALEXANDRU
ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        63470 Team Male Pre-Junior Special Technique
2
UKRAINE
  • MATVIYCHUK TIMOFIY
  • DVORETSKYI ARTEM
  • ZUBYK ZAKHARII
  • MIRUTENKO ARTEM
  • PIKH MATVIІ
  • TSARIUK TIMUR
ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        63470 Team Male Pre-Junior Special Technique
3
ARGENTINA
  • DADINO FACUNDO
  • RONCHESE TOMAS
  • RIOS PAEZ GONZALO JAVIER
  • ACEVEDO THIAGO
  • DARIOZZI LUKA
  • CACERES FRANCISCO
FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        63470 Team Male Pre-Junior Special Technique
4
ITALY
  • BUBBA SAMUELE
  • MARIN CRISTIAN
  • MATRANGA ALESSANDRO
  • DANGELO LUIGI
  • TURI MASSIMILIANO
  • PECCHIA ANDREA
FEDERAZIONE ITALIANA TAEKWON-DO ITF  ITALY
        63470 Team Male Pre-Junior Special Technique
4
SCOTLAND
  • MOIR MATTHEW
  • AITCHISON LEWIS
  • HERBERT ARCHIE
  • SMYTH FINLAY MICHAEL
  • IRVINE CHRISTOPHER
INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION SCOTLAND  SCOTLAND
        63470 Team Male Pre-Junior Special Technique
6
UZBEKISTAN
  • ALISHEROV MUKHAMMADAMIN
  • ERKINOV ABDULLOKH
  • SAYDAKHMETOV SAYDAMIR
  • RAJABOV MUKHAMMADALI
  • SHAMURATOV RAMAZAN
ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
73170 Team Female Pre-Junior Sparring
Categories Rank Name   Club Country    
73170 Team Female Pre-Junior Sparring
1
UKRAINE
  • VIKHTIUK POLINA
  • NAHORNA IRYNA
  • KALINOVA LILIANA
  • HONCHARUK MARIIA
  • KUCHEROVA ANNA
  • TOMENCHUK DARIIA
ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        73170 Team Female Pre-Junior Sparring
2
ROMANIA
  • FILIP STEFANIA ELIZA
  • GUI DARIA CRINA
  • CORNEA LARISA IOANA
  • GUI DENISA IOANA
  • TODOR ANTONIA DARIA
  • CHIRTES LORENA TEODORA
ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        73170 Team Female Pre-Junior Sparring
3
ARGENTINA
  • GONZALEZ LOLA
  • RACCA SAMANIEGO JAZMIN
  • PEREZ LINDO LARA
  • TRUMP CATALINA
  • LOREFICE ZOE
  • SORBELLO VIDAL TIZIANA
FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        73170 Team Female Pre-Junior Sparring
3
UZBEKISTAN
  • PETROVA DARINA
  • NABIEVA ALIYA
  • TURSUNOVA MADINABONU
  • YOLDOSHEVA GULCHEKHRA
  • ABDUGANIEVA RUSHANA
  • TSOY DANA
ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        73170 Team Female Pre-Junior Sparring
5
IRELAND
  • GOSSON DERYN
  • PENDER CIARA
  • DEEGAN KILLEEN WILLOW
  • BYRNE CARA
  • OCALLAGHAN FIONA
  • TAPIZ SOPHIE
IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
        73170 Team Female Pre-Junior Sparring
5
GERMANY
  • ALSHWIKH ALABD YASMEN
  • KIEN JOSEPHINE MARIE
  • GRÖNE ZOE
  • MARKUSS SOPHIE
  • NERKELUN CAROLINE
INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
73270 Team Female Pre-Junior Pattern
Categories Rank Name   Club Country    
73270 Team Female Pre-Junior Pattern
1
UZBEKISTAN
  • PETROVA DARINA
  • NABIEVA ALIYA
  • TURSUNOVA MADINABONU
  • YOLDOSHEVA GULCHEKHRA
  • ABDUGANIEVA RUSHANA
  • TSOY DANA
ITF UZBEKISTAN  UZBEKISTAN
        73270 Team Female Pre-Junior Pattern
2
ARGENTINA
  • GONZALEZ LOLA
  • TRUMP CATALINA
  • RACCA SAMANIEGO JAZMIN
  • RIEDEL MILAGROS
  • PEREZ LINDO LARA
  • LOREFICE ZOE
FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        73270 Team Female Pre-Junior Pattern
3
ROMANIA
  • PETKY CAROLINA
  • FILIP STEFANIA ELIZA
  • BORDEAN ANA MARIA
  • MUTUZAU DIANA LARISA
  • CHIRTES LORENA TEODORA
  • GUI DARIA CRINA
ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        73270 Team Female Pre-Junior Pattern
3
GERMANY
  • ALSHWIKH ALABD YASMEN
  • KIEN JOSEPHINE MARIE
  • GRÖNE ZOE
  • MARKUSS SOPHIE
  • NERKELUN CAROLINE
INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        73270 Team Female Pre-Junior Pattern
5
IRELAND
  • GOSSON DERYN
  • COPELAND CARA
  • PENDER CIARA
  • DEEGAN KILLEEN WILLOW
  • BYRNE CARA
  • TAPIZ SOPHIE
IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
73470 Team Female Pre-Junior Special Technique
Categories Rank Name   Club Country    
73470 Team Female Pre-Junior Special Technique
1
UKRAINE
  • VIKHTIUK POLINA
  • NAHORNA IRYNA
  • KALINOVA LILIANA
  • HONCHARUK MARIIA
  • KUCHEROVA ANNA
  • TOMENCHUK DARIIA
ALL-UKRAINIAN TAEKWON-DO UNION  UKRAINE
        73470 Team Female Pre-Junior Special Technique
2
ROMANIA
  • PETKY CAROLINA
  • FILIP STEFANIA ELIZA
  • GUI DARIA CRINA
  • CORNEA LARISA IOANA
  • GUI DENISA IOANA
  • CHIRTES LORENA TEODORA
ROMANIAN TAEKWON-DO ITF FEDERATION  ROMANIA
        73470 Team Female Pre-Junior Special Technique
3
GERMANY
  • ALSHWIKH ALABD YASMEN
  • KIEN JOSEPHINE MARIE
  • GRÖNE ZOE
  • MARKUSS SOPHIE
  • NERKELUN CAROLINE
INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION DEUTSCHLAND  GERMANY
        73470 Team Female Pre-Junior Special Technique
4
ARGENTINA
  • GONZALEZ LOLA
  • TRUMP CATALINA
  • RACCA SAMANIEGO JAZMIN
  • RIEDEL MILAGROS
  • LOREFICE ZOE
  • SORBELLO VIDAL TIZIANA
FEDERATION OF TAEKWON-DO OF THE ARGENTINE REPUBLIC  ARGENTINA
        73470 Team Female Pre-Junior Special Technique
4
IRELAND
  • GOSSON DERYN
  • PENDER CIARA
  • DEEGAN KILLEEN WILLOW
  • BYRNE CARA
  • TAPIZ SOPHIE
IRISH TAEKWON-DO ASSOCIATION  IRELAND
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-07-19 01:34:06 CEST +02:00)