Results
 
ITF-BW Offene Baden-Württembergische Meisterschaft 2024 - Results  print this site
 Search:
01210 u9 Tul -7. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
01210 u9 Tul -7. Kup
1
BLÄTZ ROSALIE SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        01210 u9 Tul -7. Kup
2
KNÖPFLE DAVINA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        01210 u9 Tul -7. Kup
3
SCHMALBACH LIAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        01210 u9 Tul -7. Kup
3
BÜLTERMANN RUDOLF SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        01210 u9 Tul -7. Kup
5
OPPEDISANO SALVATORE SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        01210 u9 Tul -7. Kup
5
SCHMID JONATHAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        01210 u9 Tul -7. Kup
5
HEIN MAXIMILIAN KSG GERLINGEN  GERMANY
        01210 u9 Tul -7. Kup
5
DONLAGIC ISHAK BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
02200 u12 Tul -9. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
02200 u12 Tul -9. Kup
1
TALEB SOFIA ITF STRASBOURG - ATIS  FRANCE
        02200 u12 Tul -9. Kup
2
ACKERMANN MATHIS TSV SCHMIDEN  GERMANY
        02200 u12 Tul -9. Kup
3
ACKERMANN CAROLIN TSV SCHMIDEN  GERMANY
        02200 u12 Tul -9. Kup
5
SIEGLE DANIEL KSG GERLINGEN  GERMANY
        02200 u12 Tul -9. Kup
5
CHATZIMICHAIL KONSTANTINOS KSG GERLINGEN  GERMANY
02240 u12 Tul -1. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
02240 u12 Tul -1. Kup
1
RIEDEL MARIA SPORTUR  GERMANY
        02240 u12 Tul -1. Kup
2
STAUSS MAXIMILIAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        02240 u12 Tul -1. Kup
3
SCHORK RAPHAEL SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
03220 u15 Tul -5. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
03220 u15 Tul -5. Kup
1
ISMAIL LIYA DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        03220 u15 Tul -5. Kup
2
NITZSCHE CHARLOTTE KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        03220 u15 Tul -5. Kup
3
WEBER DAVID YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        03220 u15 Tul -5. Kup
5
RACHEL EMILY TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
03240 u15 Tul -1. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
03240 u15 Tul -1. Kup
1
SCHREINER JOHANNA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        03240 u15 Tul -1. Kup
2
SAHRAI RAZVAN TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH  GERMANY
        03240 u15 Tul -1. Kup
3
KAUFHOLD BEN SPORTUR  GERMANY
        03240 u15 Tul -1. Kup
3
GÜNGÖR AMINE DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        03240 u15 Tul -1. Kup
5
SCHORK ROBIN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
03250 u15 Tul 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
03250 u15 Tul 1. Dan
1
KAUFHOLD TOM SPORTUR  GERMANY
        03250 u15 Tul 1. Dan
2
WILLERT SVEA KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        03250 u15 Tul 1. Dan
3
BALYAN VLADIMIR SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        03250 u15 Tul 1. Dan
3
POPESCU RARES SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        03250 u15 Tul 1. Dan
5
OLMOS KENNY ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
04210 u18 Tul -7. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
04210 u18 Tul -7. Kup
1
CHWIROT LILLI KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        04210 u18 Tul -7. Kup
2
GEORGIEV NIKOLAY KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        04210 u18 Tul -7. Kup
3
EL KHADIR SOUKAÏNA ITF STRASBOURG - ATIS  FRANCE
        04210 u18 Tul -7. Kup
3
ECKERTZ LUCA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
04230 u18 Tul -3. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
04230 u18 Tul -3. Kup
1
KÜREKCI ASIM DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        04230 u18 Tul -3. Kup
2
KLOTZ KEVIN TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
        04230 u18 Tul -3. Kup
3
JEANNEL ORIANE YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        04230 u18 Tul -3. Kup
3
KUNKEL NICOLAS TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        04230 u18 Tul -3. Kup
5
KÜCÜK ALAN TSV SCHMIDEN  GERMANY
        04230 u18 Tul -3. Kup
5
JOCKENHÖVEL EMIL TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        04230 u18 Tul -3. Kup
5
KOHL MAXIMILIAN TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
        04230 u18 Tul -3. Kup
9
LJUBIJANKIC EMIR TSV SCHMIDEN  GERMANY
04240 u18 Tul -1. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
04240 u18 Tul -1. Kup
1
MEYE JOHANNES SPORTUR  GERMANY
        04240 u18 Tul -1. Kup
2
ZIEGLER LUCA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        04240 u18 Tul -1. Kup
3
BRÄUER MAXIMILIAN TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        04240 u18 Tul -1. Kup
3
BASLER ANTONIA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        04240 u18 Tul -1. Kup
5
SCHAICH EMMA TSV SCHMIDEN  GERMANY
04250 u18 Tul 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
04250 u18 Tul 1. Dan
1
HUNDSDORFER LUIS OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        04250 u18 Tul 1. Dan
2
NERKELUN CAROLINE SPORTUR  GERMANY
        04250 u18 Tul 1. Dan
3
BECKER COLIN ETHAN SPORTUR  GERMANY
05210 18+ Tul -7. kup
Categories Rank Name   Club Country    
05210 18+ Tul -7. kup
1
EICHLER HANNAH KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup
2
VOGL ADRIAN BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup
3
BÜLTERMANN ANJA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup
3
KNÖPFLE MELANIE SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup
5
SCHEER CHRISTIAN TG BIBLIS  GERMANY
        05210 18+ Tul -7. kup
5
KOPIJKA VALESKA TSV SCHMIDEN  GERMANY
05220 15+ Tul -5. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
05220 15+ Tul -5. Kup
1
HÖLLISCH LAETITIA MARIE TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        05220 15+ Tul -5. Kup
2
STADLER PHILIPP SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        05220 15+ Tul -5. Kup
3
FREY JULIUS YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        05220 15+ Tul -5. Kup
3
HUMMEL ALEXANDER TSV SCHMIDEN  GERMANY
05230 18+ Tul -3. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
05230 18+ Tul -3. Kup
1
BÖTTINGER DENNIS TSV SCHMIDEN  GERMANY
        05230 18+ Tul -3. Kup
2
SCHÖNLE FRANK YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        05230 18+ Tul -3. Kup
3
KUCHARCZYK LEONAM BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        05230 18+ Tul -3. Kup
3
EBENTHEUR ISABEL TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
05260 18+ Tul 2. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
05260 18+ Tul 2. Dan
1
HUBERT NOAH SPORTUR  GERMANY
        05260 18+ Tul 2. Dan
2
KELLER NILS JC LANGENFELD  GERMANY
        05260 18+ Tul 2. Dan
3
LIDSCHREIBER VICTORIA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        05260 18+ Tul 2. Dan
3
HAARER MAIK YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        05260 18+ Tul 2. Dan
5
KARADZHOV STEFAN TG BIBLIS  GERMANY
        05260 18+ Tul 2. Dan
5
WETZEL FABIAN TG BIBLIS  GERMANY
        05260 18+ Tul 2. Dan
5
REICHL MATTHIAS TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
        05260 18+ Tul 2. Dan
5
GÖTZ SARAH TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
        05260 18+ Tul 2. Dan
9
BROCH MATIS ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        05260 18+ Tul 2. Dan
9
HENNEBÖHLE GÜNTER CHANG-HUN FAMILY NEHEIM  GERMANY
05280 18+ Tul 3.-6. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
05280 18+ Tul 3.-6. Dan
1
WEDEKIND KEVIN SPORTUR  GERMANY
        05280 18+ Tul 3.-6. Dan
2
FRANKE MATTHIAS BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        05280 18+ Tul 3.-6. Dan
3
AMBROSINI LAURIANE ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        05280 18+ Tul 3.-6. Dan
3
KUNKEL PATRICK TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
11200 männlich u9 Tul -9. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
11200 männlich u9 Tul -9. Kup
1
WEBER TOM YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        11200 männlich u9 Tul -9. Kup
2
BEGIC MALIK ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI  SWITZERLAND
        11200 männlich u9 Tul -9. Kup
3
KLOTZ DIEGO ANTONIO TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
11220 männlich u9 Tul -5. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
11220 männlich u9 Tul -5. Kup
1
BLÄTZ LEOPOLD SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        11220 männlich u9 Tul -5. Kup
2
FUREK RAFAEL SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        11220 männlich u9 Tul -5. Kup
3
SILANTEV ANDREAS SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        11220 männlich u9 Tul -5. Kup
3
STAUSS FABIAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        11220 männlich u9 Tul -5. Kup
5
BEGUSCH BEN BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        11220 männlich u9 Tul -5. Kup
5
MAGER PAUL BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
11471 männlich u9 Nopi Chagi
Categories Rank Name   Club Country    
11471 männlich u9 Nopi Chagi
1
DONLAGIC ISHAK BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        11471 männlich u9 Nopi Chagi
2
BEGUSCH BEN BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        11471 männlich u9 Nopi Chagi
3
KLOTZ DIEGO ANTONIO TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm
Categories Rank Name   Club Country    
12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm
1
STAUSS FABIAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm
2
SCHMID JONATHAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm
3
BLÄTZ LEOPOLD SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm
3
OPPEDISANO SALVATORE SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm
5
BEGIC MALIK ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI  SWITZERLAND
        12022 männlich u12 Sparring -5. Kup -130 cm
5
YILDIZ ENISHAN DOJANG NORDENHAM  GERMANY
12023 männlich u12 Sparring -5. Kup -136 cm
Categories Rank Name   Club Country    
12023 männlich u12 Sparring -5. Kup -136 cm
1
GÜNGÖR ERKAM ALI DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        12023 männlich u12 Sparring -5. Kup -136 cm
2
SCHMALBACH LIAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12023 männlich u12 Sparring -5. Kup -136 cm
3
FUREK RAFAEL SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12023 männlich u12 Sparring -5. Kup -136 cm
3
SILANTEV ANDREAS SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
12034 männlich u12 Sparring -3. Kup -142 cm
Categories Rank Name   Club Country    
12034 männlich u12 Sparring -3. Kup -142 cm
1
STAUSS MAXIMILIAN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12034 männlich u12 Sparring -3. Kup -142 cm
2
BÜHRIG MATTI BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        12034 männlich u12 Sparring -3. Kup -142 cm
3
DONLAGIC ISHAK BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        12034 männlich u12 Sparring -3. Kup -142 cm
3
BEGUSCH BEN BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        12034 männlich u12 Sparring -3. Kup -142 cm
5
MAGER PAUL BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
12035 männlich u12 Sparring -3. Kup +142 cm
Categories Rank Name   Club Country    
12035 männlich u12 Sparring -3. Kup +142 cm
1
SCHORK RAPHAEL SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12035 männlich u12 Sparring -3. Kup +142 cm
2
KERTAR BANKUI MICHAEL BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        12035 männlich u12 Sparring -3. Kup +142 cm
3
ROTTENBURGER TIZIAN TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        12035 männlich u12 Sparring -3. Kup +142 cm
3
AHMADI EDRYS-JEAN ITF STRASBOURG - ATIS  FRANCE
        12035 männlich u12 Sparring -3. Kup +142 cm
5
GOMES YANN ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        12035 männlich u12 Sparring -3. Kup +142 cm
5
FUREK LENNART SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12035 männlich u12 Sparring -3. Kup +142 cm
5
LIEDTKE JANNICK SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
12210 männlich u12 Tul -7. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
12210 männlich u12 Tul -7. Kup
1
YILDIZ ENISHAN DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup
2
GÜNGÖR ERKAM ALI DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup
3
SZÖKE NIKLAS SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup
3
GRAUSHAAR HENDRIK TG BIBLIS  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup
5
MOHAMED YASIN TSV SCHMIDEN  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup
5
KRIMMER FYNN KSG GERLINGEN  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup
5
LENNIG BEN KSG GERLINGEN  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup
5
AHMADI EDRYS-JEAN ITF STRASBOURG - ATIS  FRANCE
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup
9
KASTENBAUER ERIK TSV SCHMIDEN  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup
9
BÜHRIG MATTI BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        12210 männlich u12 Tul -7. Kup
9
OSTRINSKY PHILIPP KSG GERLINGEN  GERMANY
12220 männlich u12 Tul -5. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
12220 männlich u12 Tul -5. Kup
1
LIEDTKE JANNICK SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup
2
FUREK LENNART SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        12220 männlich u12 Tul -5. Kup
3
ROTTENBURGER TIZIAN TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
12471 männlich u12 Nopi Chagi
Categories Rank Name   Club Country    
12471 männlich u12 Nopi Chagi
1
MOHAMED YASIN TSV SCHMIDEN  GERMANY
        12471 männlich u12 Nopi Chagi
2
AHMADI EDRYS-JEAN ITF STRASBOURG - ATIS  FRANCE
        12471 männlich u12 Nopi Chagi
3
GÜNGÖR ERKAM ALI DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        12471 männlich u12 Nopi Chagi
3
ACKERMANN MATHIS TSV SCHMIDEN  GERMANY
        12471 männlich u12 Nopi Chagi
5
BÜHRIG MATTI BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
13126 männlich u15 Sparring -5. Kup +60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13126 männlich u15 Sparring -5. Kup +60 kg
1
FONYOY BANKUI DANIEL BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        13126 männlich u15 Sparring -5. Kup +60 kg
2
NITSCH SAMUEL TG BIBLIS  GERMANY
        13126 männlich u15 Sparring -5. Kup +60 kg
3
HERB LEANDER TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
13131 männlich u15 Sparring -4. Kup -40 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13131 männlich u15 Sparring -4. Kup -40 kg
1
KLOTZ KEVIN TOSAN BAD OEYNHAUSEN  GERMANY
        13131 männlich u15 Sparring -4. Kup -40 kg
2
TADJIDINE NATHANAEL ITF STRASBOURG - ATIS  FRANCE
13173 männlich u15 Sparring -3. Dan -50 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13173 männlich u15 Sparring -3. Dan -50 kg
1
KAUFHOLD BEN SPORTUR  GERMANY
        13173 männlich u15 Sparring -3. Dan -50 kg
2
OLMOS KENNY ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        13173 männlich u15 Sparring -3. Dan -50 kg
3
BÜHRIG JONAH BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
13175 männlich u15 Sparring -3. Dan -60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13175 männlich u15 Sparring -3. Dan -60 kg
1
BALYAN VLADIMIR SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        13175 männlich u15 Sparring -3. Dan -60 kg
2
KAUFHOLD TOM SPORTUR  GERMANY
        13175 männlich u15 Sparring -3. Dan -60 kg
3
KÜREKCI ASIM DOJANG NORDENHAM  GERMANY
13176 männlich u15 Sparring -3. Dan +60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
13176 männlich u15 Sparring -3. Dan +60 kg
1
GOMES ADRIAN ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        13176 männlich u15 Sparring -3. Dan +60 kg
2
SAHRAI RAZVAN TAEKWON-DO ACADEMY FÜRTH  GERMANY
        13176 männlich u15 Sparring -3. Dan +60 kg
3
POPESCU RARES SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        13176 männlich u15 Sparring -3. Dan +60 kg
3
PHARQASHVILI JUMBER SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        13176 männlich u15 Sparring -3. Dan +60 kg
5
SCHORK ROBIN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
13210 männlich u15 Tul -7. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
13210 männlich u15 Tul -7. Kup
1
NITSCH SAMUEL TG BIBLIS  GERMANY
        13210 männlich u15 Tul -7. Kup
2
SCHNÖLLER TIM TG BIBLIS  GERMANY
        13210 männlich u15 Tul -7. Kup
3
TADJIDINE NATHANAEL ITF STRASBOURG - ATIS  FRANCE
        13210 männlich u15 Tul -7. Kup
3
NOLTE JAN YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        13210 männlich u15 Tul -7. Kup
5
HERB LEANDER TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
13370 männlich u15 Kraft-Bruchtest
Categories Rank Name   Club Country    
13370 männlich u15 Kraft-Bruchtest
1
KAUFHOLD TOM SPORTUR  GERMANY
13470 männlich u18 Spezial-Bruchtest
Categories Rank Name   Club Country    
13470 männlich u18 Spezial-Bruchtest
1
GOMES ADRIAN ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        13470 männlich u18 Spezial-Bruchtest
2
KÜREKCI ASIM DOJANG NORDENHAM  GERMANY
14136 männlich u18 Sparring -4. Kup -75 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14136 männlich u18 Sparring -4. Kup -75 kg
1
LJUBIJANKIC EMIR TSV SCHMIDEN  GERMANY
        14136 männlich u18 Sparring -4. Kup -75 kg
2
GEORGIEV NIKOLAY KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        14136 männlich u18 Sparring -4. Kup -75 kg
3
KÜCÜK ALAN TSV SCHMIDEN  GERMANY
        14136 männlich u18 Sparring -4. Kup -75 kg
3
HUMMEL ALEXANDER TSV SCHMIDEN  GERMANY
        14136 männlich u18 Sparring -4. Kup -75 kg
5
ECKERTZ LUCA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
14173 männlich u18 Sparring -3. Dan -60 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14173 männlich u18 Sparring -3. Dan -60 kg
1
SCHULTE LUKAS KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        14173 männlich u18 Sparring -3. Dan -60 kg
2
HUNDSDORFER LUIS OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        14173 männlich u18 Sparring -3. Dan -60 kg
3
BECKER COLIN ETHAN SPORTUR  GERMANY
        14173 männlich u18 Sparring -3. Dan -60 kg
3
KUNKEL NICOLAS TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
14174 männlich u18 Sparring -3. Dan -65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14174 männlich u18 Sparring -3. Dan -65 kg
1
JOCKENHÖVEL EMIL TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        14174 männlich u18 Sparring -3. Dan -65 kg
2
HIMMELBACH KARL SPORTUR  GERMANY
        14174 männlich u18 Sparring -3. Dan -65 kg
3
MEYE JOHANNES SPORTUR  GERMANY
14176 männlich u18 Sparring -3. Dan +70 kg
Categories Rank Name   Club Country    
14176 männlich u18 Sparring -3. Dan +70 kg
1
LESUEUR GABRIEL ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        14176 männlich u18 Sparring -3. Dan +70 kg
2
BROCH MATIS ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        14176 männlich u18 Sparring -3. Dan +70 kg
3
KOHL MAXIMILIAN TUS 1866 VILSECK E. V.  GERMANY
        14176 männlich u18 Sparring -3. Dan +70 kg
3
BRÄUER MAXIMILIAN TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
14370 männlich u18 Kraft-Bruchtest
Categories Rank Name   Club Country    
14370 männlich u18 Kraft-Bruchtest
1
KELLER NILS JC LANGENFELD  GERMANY
        14370 männlich u18 Kraft-Bruchtest
2
JOCKENHÖVEL EMIL TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
15146 männlich 18+ Sparring -1. Kup -87 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15146 männlich 18+ Sparring -1. Kup -87 kg
1
HERRMANN FRANK BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        15146 männlich 18+ Sparring -1. Kup -87 kg
2
KUCHARCZYK LEONAM BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        15146 männlich 18+ Sparring -1. Kup -87 kg
3
SCHEER CHRISTIAN TG BIBLIS  GERMANY
        15146 männlich 18+ Sparring -1. Kup -87 kg
3
BÖTTINGER DENNIS TSV SCHMIDEN  GERMANY
15182 männlich 18+ Sparring -6. Dan -63 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15182 männlich 18+ Sparring -6. Dan -63 kg
1
HUBERT NOAH SPORTUR  GERMANY
        15182 männlich 18+ Sparring -6. Dan -63 kg
2
MÖRZ JUSTIN TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        15182 männlich 18+ Sparring -6. Dan -63 kg
3
RUSSLER JUSTUS TSV WOLKERSDORF  GERMANY
15183 männlich 18+ Sparring -6. Dan -69 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15183 männlich 18+ Sparring -6. Dan -69 kg
1
STADLER PHILIPP SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        15183 männlich 18+ Sparring -6. Dan -69 kg
2
TIMCHENKO MAKSYM BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        15183 männlich 18+ Sparring -6. Dan -69 kg
3
WETZEL FABIAN TG BIBLIS  GERMANY
15185 männlich 18+ Sparring -6. Dan -81 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15185 männlich 18+ Sparring -6. Dan -81 kg
1
POPESCU MADALIN-NICOLAE SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        15185 männlich 18+ Sparring -6. Dan -81 kg
2
LESUEUR ROMAN ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        15185 männlich 18+ Sparring -6. Dan -81 kg
3
ZIEGLER BEN TSV SCHMIDEN  GERMANY
        15185 männlich 18+ Sparring -6. Dan -81 kg
3
KARADZHOV STEFAN TG BIBLIS  GERMANY
15187 männlich 18+ Sparring -6. Dan +87 kg
Categories Rank Name   Club Country    
15187 männlich 18+ Sparring -6. Dan +87 kg
1
FRANKE MATTHIAS BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        15187 männlich 18+ Sparring -6. Dan +87 kg
2
HAARER MAIK YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        15187 männlich 18+ Sparring -6. Dan +87 kg
3
LJUBIJANKIC FARUK TSV SCHMIDEN  GERMANY
15240 männlich 18+ Tul -1. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
15240 männlich 18+ Tul -1. Kup
1
WEBER STEFAN YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        15240 männlich 18+ Tul -1. Kup
2
DENISE PIERRE OLIVIER TG BIBLIS  GERMANY
        15240 männlich 18+ Tul -1. Kup
3
TIMCHENKO MAKSYM BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        15240 männlich 18+ Tul -1. Kup
3
HERRMANN FRANK BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        15240 männlich 18+ Tul -1. Kup
5
LJUBIJANKIC FARUK TSV SCHMIDEN  GERMANY
15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
1
MÖRZ JUSTIN TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
2
POPESCU MADALIN-NICOLAE SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
3
WIBLISHAUSER MARTIN SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        15250 männlich 18+ Tul 1. Dan
3
RUSSLER JUSTUS TSV WOLKERSDORF  GERMANY
15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest
Categories Rank Name   Club Country    
15380 männlich 18+ Kraft-Bruchtest
1
HAARER MAIK YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
15480 männlich 18+ Spezial-Bruchtest
Categories Rank Name   Club Country    
15480 männlich 18+ Spezial-Bruchtest
1
LESUEUR ROMAN ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        15480 männlich 18+ Spezial-Bruchtest
2
POPESCU MADALIN-NICOLAE SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        15480 männlich 18+ Spezial-Bruchtest
3
KUCHARCZYK LEONAM BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        15480 männlich 18+ Spezial-Bruchtest
3
KARADZHOV STEFAN TG BIBLIS  GERMANY
21220 weiblich u9 Tul -5. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
21220 weiblich u9 Tul -5. Kup
1
BRAZAUSKAITE ELINA BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        21220 weiblich u9 Tul -5. Kup
2
ROSSMANITH LEONIE BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
21471 weiblich u9 Nopi Chagi
Categories Rank Name   Club Country    
21471 weiblich u9 Nopi Chagi
1
ROSSMANITH LEONIE BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
22016 weiblich u12 Sparring -7. kup +148 cm
Categories Rank Name   Club Country    
22016 weiblich u12 Sparring -7. kup +148 cm
1
SHCHOTKINA LINA KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        22016 weiblich u12 Sparring -7. kup +148 cm
2
DONLAGIC AISHA BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        22016 weiblich u12 Sparring -7. kup +148 cm
3
TALEB SOFIA ITF STRASBOURG - ATIS  FRANCE
        22016 weiblich u12 Sparring -7. kup +148 cm
3
FITO ANHELINA ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI  SWITZERLAND
22023 weiblich u12 Sparring -5. kup -136 cm
Categories Rank Name   Club Country    
22023 weiblich u12 Sparring -5. kup -136 cm
1
BRAZAUSKAITE ELINA BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        22023 weiblich u12 Sparring -5. kup -136 cm
2
ROSSMANITH LEONIE BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
22025 weiblich u12 Sparring -5. Kup -148 cm
Categories Rank Name   Club Country    
22025 weiblich u12 Sparring -5. Kup -148 cm
1
CERVANTES NAVARRETE CARMEN BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        22025 weiblich u12 Sparring -5. Kup -148 cm
2
ROSSMANITH PAULINA BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        22025 weiblich u12 Sparring -5. Kup -148 cm
3
KNAPIC KIARA BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        22025 weiblich u12 Sparring -5. Kup -148 cm
5
WYNNYK POLINA ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI  SWITZERLAND
22046 weiblich u12 Sparring -1. Kup +148 cm
Categories Rank Name   Club Country    
22046 weiblich u12 Sparring -1. Kup +148 cm
1
RIEDEL MARIA SPORTUR  GERMANY
        22046 weiblich u12 Sparring -1. Kup +148 cm
2
BARHEINE ZOE SPORTUR  GERMANY
        22046 weiblich u12 Sparring -1. Kup +148 cm
3
OPPEDISANO GIULIA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        22046 weiblich u12 Sparring -1. Kup +148 cm
3
WILLERT MERLE KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        22046 weiblich u12 Sparring -1. Kup +148 cm
5
GOMES YULIA ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        22046 weiblich u12 Sparring -1. Kup +148 cm
5
BEN SAID ILEF ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI  SWITZERLAND
22210 weiblich u12 Tul -7. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
22210 weiblich u12 Tul -7. Kup
1
SHCHOTKINA LINA KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        22210 weiblich u12 Tul -7. Kup
2
FOLCH GARCIA SOFIA KSG GERLINGEN  GERMANY
        22210 weiblich u12 Tul -7. Kup
3
DONLAGIC AISHA BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        22210 weiblich u12 Tul -7. Kup
3
WYNNYK POLINA ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI  SWITZERLAND
        22210 weiblich u12 Tul -7. Kup
5
LEHNEN KATHARINA KSG GERLINGEN  GERMANY
        22210 weiblich u12 Tul -7. Kup
5
FITO ANHELINA ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI  SWITZERLAND
        22210 weiblich u12 Tul -7. Kup
5
DEMIR MERYEM SARA KSG GERLINGEN  GERMANY
22220 weiblich u12 Tul -5. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
22220 weiblich u12 Tul -5. Kup
1
BARHEINE ZOE SPORTUR  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup
2
ROSSMANITH PAULINA BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup
3
KLEINDIENST LAURA BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup
3
CERVANTES NAVARRETE CARMEN BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup
5
KNAPIC KIARA BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup
5
BEN SAID ILEF ITF TAEKWON-DO SCHULE CHON-JI  SWITZERLAND
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup
5
OPPEDISANO GIULIA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        22220 weiblich u12 Tul -5. Kup
9
WILLERT MERLE KUMGANG DRESDEN  GERMANY
22471 weiblich u12 Nopi Chagi
Categories Rank Name   Club Country    
22471 weiblich u12 Nopi Chagi
1
WILLERT MERLE KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        22471 weiblich u12 Nopi Chagi
2
RIEDEL MARIA SPORTUR  GERMANY
        22471 weiblich u12 Nopi Chagi
3
SHCHOTKINA LINA KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        22471 weiblich u12 Nopi Chagi
3
DONLAGIC AISHA BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        22471 weiblich u12 Nopi Chagi
5
TALEB SOFIA ITF STRASBOURG - ATIS  FRANCE
23172 weiblich u15 Sparring -3. Dan -44 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23172 weiblich u15 Sparring -3. Dan -44 kg
1
AMBROSINI LEA ECOLE TAEKWON-DO FRIBOURG  SWITZERLAND
        23172 weiblich u15 Sparring -3. Dan -44 kg
2
ISMAIL LIYA DOJANG NORDENHAM  GERMANY
23175 weiblich u15 Sparring -3. Dan -56 kg
Categories Rank Name   Club Country    
23175 weiblich u15 Sparring -3. Dan -56 kg
1
WILLERT SVEA KUMGANG DRESDEN  GERMANY
        23175 weiblich u15 Sparring -3. Dan -56 kg
2
FRÖHLICH LAILA SPORTUR  GERMANY
        23175 weiblich u15 Sparring -3. Dan -56 kg
3
SCHREINER JOHANNA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
23210 weiblich u15 Tul -7. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
23210 weiblich u15 Tul -7. Kup
1
MA CECILIA YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        23210 weiblich u15 Tul -7. Kup
2
SCHEER ISABELL TG BIBLIS  GERMANY
23370 weiblich u15 Kraft-Bruchtest
Categories Rank Name   Club Country    
23370 weiblich u15 Kraft-Bruchtest
1
WILLERT SVEA KUMGANG DRESDEN  GERMANY
23470 weiblich u15 Spezial-Bruchtest
Categories Rank Name   Club Country    
23470 weiblich u15 Spezial-Bruchtest
1
WILLERT SVEA KUMGANG DRESDEN  GERMANY
24114 weiblich u18 Sparring -7. Kup -61 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24114 weiblich u18 Sparring -7. Kup -61 kg
1
CHWIROT LILLI KAMPFSPORTSCHULE BÜREN  GERMANY
        24114 weiblich u18 Sparring -7. Kup -61 kg
2
EL KHADIR SOUKAÏNA ITF STRASBOURG - ATIS  FRANCE
24132 weiblich u18 Sparring -3. Kup -49 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24132 weiblich u18 Sparring -3. Kup -49 kg
1
HÖLLISCH LAETITIA MARIE TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
        24132 weiblich u18 Sparring -3. Kup -49 kg
2
JEANNEL ORIANE YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
24174 weiblich u18 Sparring -3. Dan +53 kg
Categories Rank Name   Club Country    
24174 weiblich u18 Sparring -3. Dan +53 kg
1
ZIEGLER LUCA SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        24174 weiblich u18 Sparring -3. Dan +53 kg
2
NERKELUN CAROLINE SPORTUR  GERMANY
        24174 weiblich u18 Sparring -3. Dan +53 kg
3
BASLER ANTONIA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        24174 weiblich u18 Sparring -3. Dan +53 kg
3
GÜNGÖR AMINE DOJANG NORDENHAM  GERMANY
24470 weiblich u18 Spezial-Bruchtest
Categories Rank Name   Club Country    
24470 weiblich u18 Spezial-Bruchtest
1
NERKELUN CAROLINE SPORTUR  GERMANY
25141 weiblich 18+ Sparring -1. Kup -50 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25141 weiblich 18+ Sparring -1. Kup -50 kg
1
SMAILOV JULIANNA DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        25141 weiblich 18+ Sparring -1. Kup -50 kg
2
LIN EN-JU TAEKWONDO-INSTITUT BAYERN  GERMANY
25184 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -65 kg
Categories Rank Name   Club Country    
25184 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -65 kg
1
MAGDIC NANCY BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        25184 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -65 kg
2
LIDSCHREIBER VICTORIA OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
        25184 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -65 kg
3
KOPIJKA VALESKA TSV SCHMIDEN  GERMANY
        25184 weiblich 18+ Sparring -6. Dan -65 kg
3
MEGYESI LEIA ITF STRASBOURG - ATIS  FRANCE
25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup
Categories Rank Name   Club Country    
25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup
1
SMAILOV JULIANNA DOJANG NORDENHAM  GERMANY
        25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup
2
LIN EN-JU TAEKWONDO-INSTITUT BAYERN  GERMANY
        25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup
3
SCHAICH CLARA TSV SCHMIDEN  GERMANY
        25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup
3
GEBBENSLEBEN MICHELLE SPORTSCHULE SCHWABMÜNCHEN  GERMANY
        25240 weiblich 18+ Tul -1. Kup
5
SCHÖNLE SVENJA AMELIE YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan
Categories Rank Name   Club Country    
25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan
1
MAGDIC NANCY BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
        25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan
2
KOWALCZYK ALINA JC LANGENFELD  GERMANY
        25250 weiblich 18+ Tul 1. Dan
3
XU JIAXIAN BLACK BEAR TAEKWON-DO ERLANGEN  GERMANY
55200 Team Tul Nachwuchs
Categories Rank Name   Club Country    
55200 Team Tul Nachwuchs
1
YOM CHI KWAN DITZINGEN 1
  • JEANNEL ORIANE
  • FREY JULIUS
  • SCHÖNLE FRANK
  • WEBER DAVID
YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        55200 Team Tul Nachwuchs
2
TSV PFRONTEN 1913
  • EBENTHEUR ISABEL
  • RACHEL EMILY
  • HÖLLISCH LAETITIA MARIE
TSV PFRONTEN 1913  GERMANY
55280 Team Tul
Categories Rank Name   Club Country    
55280 Team Tul
1
SPORTUR
  • WEDEKIND KEVIN
  • HUBERT NOAH
  • KAUFHOLD TOM
SPORTUR  GERMANY
        55280 Team Tul
2
SPORTSCHULE MONHEIM
  • BALYAN VLADIMIR
  • POPESCU RARES
  • POPESCU MADALIN-NICOLAE
SPORTSCHULE MONHEIM  GERMANY
        55280 Team Tul
3
TSV SCHMIDEN
  • LJUBIJANKIC FARUK
  • SCHAICH CLARA
  • SCHAICH EMMA
TSV SCHMIDEN  GERMANY
        55280 Team Tul
3
YOM CHI KWAN DITZINGEN
  • SCHÖNLE SVENJA AMELIE
  • WEBER STEFAN
  • HAARER MAIK
YOM CHI KWAN DITZINGEN  GERMANY
        55280 Team Tul
5
OH DO KWAN MIESBACH
  • LIDSCHREIBER VICTORIA
  • HUNDSDORFER LUIS
  • SCHREINER JOHANNA
  • BASLER ANTONIA
OH DO KWAN MIESBACH  GERMANY
              
Privacy statement | GTC |  Imprint

SET Online by sportdata.org © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-07-19 04:46:43 CEST +02:00)