sportdata
Karate1 Premier League - Istanbul 2018 - 2018-06-10

2018-06-10 / Print

Tatami 1
10:00 Female Kata (2 entries draw)
#1 SHIMIZU NATSUKI (JPN) vs IWAMOTO EMIRI (JPN)
10:05 Female Kata (2 entries draw)
#2 Ono Hikaru (JPN) vs SANCHEZ_JAIME SANDRA (ESP)
10:05 - 10:15 (00:10)
10:10
10:15 Male Kata (2 entries draw)
#3 UEMURA TAKUYA (JPN) vs Kinjo Arata (JPN)
10:20 Male Kata (2 entries draw)
#4 KIKUCHI RYONOSUKE (JPN) vs QUINTERO_CAPDEVILA DAMIAN_HUGO (ESP)
10:20 - 10:30 (00:10)
10:25
10:30 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#5 PLANK BETTINA (AUT) vs Uygur Umay (TUR)
10:35 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#6 KRYVA KATERYNA (UKR) vs Sayah Aicha (MAR)
10:40
10:45 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#7 ALBASHER SAUD (KSA) vs ASSADILOV DARKHAN (KAZ)
10:50 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#8 Dulovic Nenad (MNE) vs CRESCENZO Angelo (ITA)
10:55
11:00 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#9 NAKAMURA SHIORI (JPN) vs BITSCH JANA (GER)
11:05 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#10 BANASZCZYK DOROTA (POL) vs KHAKSAR TRAVAT (IRI)
11:10
11:15 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#11 Hasanov Rafiz (AZE) vs AMIRALI DIDAR (KAZ)
11:20 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#12 MIRZAEI_FASHTALI AMIR_REZA (IRI) vs AGHALARZADE TURAL (AZE)
11:25
11:30 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#13 UTELBAYEVA MADINA (KAZ) vs BRITO ANDREA (FRA)
11:35 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#14 SOMEYA MAYUMI (JPN) vs MORIGUCHI AYAMI (JPN)
11:40
11:45 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#15 El_Sharaby Ahmed (ITA) vs ELTEMUR ERMAN (TUR)
11:50 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#16 WATANABE DAISUKE (JPN) vs HARSPATAKI GABOR (HUN)
11:55
12:00 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#17 ABDELAZIZ FERYAL (EGY) vs ZARETSKA IRINA (AZE)
12:05 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#18 VIZCAINO_GONZALEZ CRISTINA (ESP) vs MIDI CHAIMA (ALG)
12:10
12:15 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#19 AKTAS UGUR (TUR) vs POORSHAB ZABIOLLAH (IRI)
12:20 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#20 TZANOS GEORGIOS (GRE) vs Martina Michele (ITA)
12:25
12:30 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#21 Harvey Amelia (ENG) vs Ferracuti Clio (ITA)
12:35 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#22 SAITO AYAKA (JPN) vs ATIF IMENE (ALG)
12:40
12:45 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#23 KVESIC ANDJELO (CRO) vs YAMANOGLU ALPARSLAN (TUR)
12:50 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#24 KAGAWA HIDEYOSHI (JPN) vs Heydari Saman (IRI)
12:55
13:00 Male Team Kata (2 entries draw)
#25 AZERBAIJAN (ALIYEV, BALJANLI, GULIYEV) (AZE) vs IRAN (DELIKHOUN, SHAHRJERDI, ZAND) (IRI)
13:00 - 13:10 (00:10)
13:05
13:10 Male Team Kata (2 entries draw)
#26 WKF1 (ALMOSAWI, ALMOSAWI, HUSAIN) (wkf1) vs IRAN (Eslami, Mohammad_Khanloo, Shaahin) (IRI)
13:10 - 13:20 (00:10)
13:15
13:20
13:25
13:30
13:35
13:40
13:45
13:50
13:55
14:00
14:05
14:10
14:15
14:20
14:25
14:30 Female Kata (2 entries draw)
#27 SHIMIZU KIYOU (JPN) vs BOTTARO VIVIANA (ITA)
14:35 Male Kata (2 entries draw)
#28 KIYUNA RYO (JPN) vs MOTO KAZUMASA (JPN)
14:35 - 14:45 (00:10)
14:40
14:45 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#29 BABAEVA_ BAKHRINISO (UZB) vs GU SHIAU-SHUANG (TPE)
14:50 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#30 SAMDAN ERAY (TUR) vs MEHDIZADEH AMIR (IRI)
14:55
15:00 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#31 CARDIN SARA (ITA) vs WEN TZU-YUN (TPE)
15:05 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#32 Karimi Seyedali (IRI) vs GOMYO HIROTO (JPN)
15:10
15:15 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#33 COBAN MERVE (TUR) vs BUCHINGER ALISA (AUT)
15:20 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#34 HORUNA STANISLAV (UKR) vs ASGARI_GHONCHEH BAHMAN (IRI)
15:25
15:30 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#35 QUIRICI ELENA (SUI) vs KIKUCHI MIZUKI (JPN)
15:35 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#36 JAKUPI BERAT (MKD) vs KHODABAKHSHI MAHDI (IRI)
15:40
15:45 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#37 KEINANEN TITTA (FIN) vs HOCAOGLU MELTEM (TUR)
15:50 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#38 ABAZARI SALEH (IRI) vs LARDY TYRON-DARNELL (NED)
15:55
16:00 Female Team Kata (2 entries draw)
#39 TURKEY (Eltemur, Kusmus, Sofuoglu) (TUR) vs ITALY (Benardi, D_Agostini, NICOSANTI) (ITA)
16:00 - 16:10 (00:10)
16:05
16:10
16:15 Male Team Kata (2 entries draw)
#40 MOROCCO (Benkacem, El_Hakimi, El_Hanni) (MAR) vs TURKEY (Duran, Goktas, Sofuoglu) (TUR)
16:15 - 16:25 (00:10)
16:20