sportdata
Karate1 Series A - Montreal 2019 - 2019-06-23

2019-06-23 / Print

Tatami 1
10:00 Female Kata R4 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
10:00 - 10:10 (00:10)
10:01
10:02
10:03
10:04
10:05
10:06
10:07
10:08
10:09
10:10 Female Kata R4 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
10:10 - 10:20 (00:10)
10:11
10:12
10:13
10:14
10:15
10:16
10:17
10:18
10:19
10:20
10:21
10:22
10:23
10:24
10:25 Male Kata R4 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
10:25 - 10:35 (00:10)
10:26
10:27
10:28
10:29
10:30
10:31
10:32
10:33
10:34
10:35 Male Kata R4 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
10:35 - 10:45 (00:10)
10:36
10:37
10:38
10:39
10:40
10:41
10:42
10:43
10:44
10:45 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#1 SHIMADA HARUKA (JPN) vs TSUKII JUNNA (PHI)
10:45 - 10:51 (00:06)
10:46
10:47
10:48
10:49
10:50
10:51 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#2 PLANK BETTINA (AUT) vs OZCELIK_ARAPOGLU SERAP (TUR)
10:51 - 10:57 (00:06)
10:52
10:53
10:54
10:55
10:56
10:57 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#3 MARTINEZ JOVANNI (VEN) vs SAMDAN ERAY (TUR)
10:57 - 11:03 (00:06)
10:58
10:59
11:00
11:01
11:02
11:03 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#4 CRESCENZO ANGELO (ITA) vs BAITUREYEV YERKINBEK (KAZ)
11:03 - 11:09 (00:06)
11:04
11:05
11:06
11:07
11:08
11:09 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#5 YAKAN TUBA (TUR) vs WEN TZU-YUN (TPE)
11:09 - 11:15 (00:06)
11:10
11:11
11:12
11:13
11:14
11:15 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#6 ROBINSON BRANDI (USA) vs HASANI ALESANDRA (CRO)
11:15 - 11:21 (00:06)
11:16
11:17
11:18
11:19
11:20
11:21 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#7 XENOS DIONYSIOS (GRE) vs FUNAHASHI MASAMICHI (JPN)
11:21 - 11:27 (00:06)
11:22
11:23
11:24
11:25
11:26
11:27 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#8 MARESCA LUCA (ITA) vs AMIRALI DIDAR (KAZ)
11:27 - 11:33 (00:06)
11:28
11:29
11:30
11:31
11:32
11:33 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#9 SOMEYA MAYUMI (JPN) vs JUMAA HAYA (CAN)
11:33 - 11:39 (00:06)
11:34
11:35
11:36
11:37
11:38
11:39 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#10 CABALLERO XHUNASHI (MEX) vs YIN XIAOYAN (CHN)
11:39 - 11:45 (00:06)
11:40
11:41
11:42
11:43
11:44
11:45 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#11 PODSKLAN DAVID (SVK) vs AINAZAROV YERMEK (KAZ)
11:45 - 11:51 (00:06)
11:46
11:47
11:48
11:49
11:50
11:51 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#12 PIETROMARCHI LORENZO (ITA) vs ASGARI_GHONCHEH BAHMAN (IRI)
11:51 - 11:57 (00:06)
11:52
11:53
11:54
11:55
11:56
11:57 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#13 TANG LINGLING (CHN) vs KYDONAKI KYRIAKI_ (GRE)
11:57 - 12:03 (00:06)
11:58
11:59
12:00
12:01
12:02
12:03 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#14 MATOUB LAMYA (ALG) vs GONG LI (CHN)
12:03 - 12:09 (00:06)
12:04
12:05
12:06
12:07
12:08
12:09 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#15 RETTENBACHER ROBIN (AUT) vs CHIKHMAREV IGOR (KAZ)
12:09 - 12:15 (00:06)
12:10
12:11
12:12
12:13
12:14
12:15 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#16 LUSSE BRYAN (NED) vs ABDESSELEM FAROUK (FRA)
12:15 - 12:21 (00:06)
12:16
12:17
12:18
12:19
12:20
12:21 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#17 CARGILL JESSICA (JAM) vs ABBSALI HAMIDEH (IRI)
12:21 - 12:27 (00:06)
12:22
12:23
12:24
12:25
12:26
12:27 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#18 BERULTSEVA SOFYA (KAZ) vs GAO MENGMENG (CHN)
12:27 - 12:33 (00:06)
12:28
12:29
12:30
12:31
12:32
12:33 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#19 ZIVKOVIC ZVONIMIR (CRO) vs GANJZADEH SAJAD (IRI)
12:33 - 12:39 (00:06)
12:34
12:35
12:36
12:37
12:38
12:39 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#20 IRR BRIAN (USA) vs MARINO SIMONE (ITA)
12:39 - 12:45 (00:06)
12:40
12:41
12:42
12:43
12:44
12:45
12:46
12:47
12:48
12:49
12:50
12:51
12:52
12:53
12:54
12:55
12:56
12:57
12:58
12:59
13:00 BREAK
13:00 - 14:00 (01:00)
13:01
13:02
13:03
13:04
13:05
13:06
13:07
13:08
13:09
13:10
13:11
13:12
13:13
13:14
13:15
13:16
13:17
13:18
13:19
13:20
13:21
13:22
13:23
13:24
13:25
13:26
13:27
13:28
13:29
13:30
13:31
13:32
13:33
13:34
13:35
13:36
13:37
13:38
13:39
13:40
13:41
13:42
13:43
13:44
13:45
13:46
13:47
13:48
13:49
13:50
13:51
13:52
13:53
13:54
13:55
13:56
13:57
13:58
13:59
14:00 Female Kata R4 Gold Medal Match (2 entries draw)
14:00 - 14:10 (00:10)
14:01
14:02
14:03
14:04
14:05
14:06
14:07
14:08
14:09
14:10 Male Kata R4 Gold Medal Match (2 entries draw)
14:10 - 14:20 (00:10)
14:11
14:12
14:13
14:14
14:15
14:16
14:17
14:18
14:19
14:20 MEDAL CEREMONY
14:20 - 14:30 (00:10)
14:21
14:22
14:23
14:24
14:25
14:26
14:27
14:28
14:29
14:30 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#21 LI RANRAN (CHN) vs TADANO AYAKA (JPN)
14:30 - 14:35 (00:05)
14:31
14:32
14:33
14:34
14:35 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#22 ASSADILOV DARKHAN (KAZ) vs NAOTO SAGO (JPN)
14:35 - 14:40 (00:05)
14:36
14:37
14:38
14:39
14:40
14:41
14:42 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#23 ZAKHAROVA SABINA (KAZ) vs BITSCH JANA (GER)
14:42 - 14:48 (00:06)
14:43
14:44
14:45
14:46
14:47
14:48
14:49
14:50 MEDAL CEREMONY
14:50 - 15:05 (00:15)
14:51
14:52
14:53
14:54
14:55
14:56
14:57
14:58
14:59
15:00
15:01
15:02
15:03
15:04
15:05 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#24 UYGUR BURAK (TUR) vs KOZAKI YUGO (JPN)
15:05 - 15:11 (00:06)
15:06
15:07
15:08
15:09
15:10
15:11 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#25 PREKOVIC JOVANA (SRB) vs GRANDE ALEXANDRA (PER)
15:11 - 15:17 (00:06)
15:12
15:13
15:14
15:15
15:16
15:17 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#26 SCOTT THOMAS (USA) vs ELTEMUR ERMAN (TUR)
15:17 - 15:23 (00:06)
15:18
15:19
15:20
15:21
15:22
15:23
15:24
15:25 MEDAL CEREMONY
15:25 - 15:40 (00:15)
15:26
15:27
15:28
15:29
15:30
15:31
15:32
15:33
15:34
15:35
15:36
15:37
15:38
15:39
15:40 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#27 SOMEYA KAYO (JPN) vs SEMERARO SILVIA (ITA)
15:40 - 15:46 (00:06)
15:41
15:42
15:43
15:44
15:45
15:46 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#28 MARTINA MICHELE (ITA) vs AKTAS UGUR (TUR)
15:46 - 15:52 (00:06)
15:47
15:48
15:49
15:50
15:51
15:52 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#29 FERRACUTI CLIO (ITA) vs KNEER JOHANNA (GER)
15:52 - 15:58 (00:06)
15:53
15:54
15:55
15:56
15:57
15:58
15:59
16:00 MEDAL CEREMONY
16:00 - 16:15 (00:15)
16:01
16:02
16:03
16:04
16:05
16:06
16:07
16:08
16:09
16:10
16:11
16:12
16:13
16:14
16:15 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#30 YAMANOGLU ALPARSLAN (TUR) vs GAYSINSKY DANIEL (CAN)
16:15 - 16:21 (00:06)
16:16
16:17
16:18
16:19
16:20
16:21
16:22
16:23
16:24
16:25 Female Team Kata R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
16:25 - 16:40 (00:15)
16:26
16:27
16:28
16:29
16:30
16:31
16:32
16:33
16:34
16:35
16:36
16:37
16:38
16:39
16:40 Male Team Kata R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
16:40 - 16:55 (00:15)
16:41
16:42
16:43
16:44
16:45
16:46
16:47
16:48
16:49
16:50
16:51
16:52
16:53
16:54
16:55 MEDAL CEREMONY
16:55 - 17:10 (00:15)
16:56
16:57
16:58
16:59
17:00
17:01
17:02
17:03
17:04
17:05
17:06
17:07
17:08
17:09