sportdata
Karate1 Premier League - Lisbon 2021 - 2021-05-02

2021-05-02 / Print

Tatami 1
09:00 Female Kata R4 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
09:00 - 09:10 (00:10)
09:05
09:10 Female Kata R4 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
09:10 - 09:20 (00:10)
09:15
09:20 Male Kata R4 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
09:20 - 09:30 (00:10)
09:25
09:30 Male Kata R4 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
09:30 - 09:40 (00:10)
09:35
09:40 DESINFECTION
09:45 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#5 MIYAHARA MIHO (JPN) vs LI RANRAN (CHN)
09:50 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#6 BAHMANYAR SARA (IRI) vs RECCHIA ALEXANDRA (FRA)
09:55
10:00 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#7 CRESCENZO ANGELO (ITA) vs ABOEITTA KARIME (EGY)
10:05
10:10 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#8 SPITZ LUCA (SUI) vs ASSADILOV DARKHAN (KAZ)
10:15
10:20 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#9 BRUNORI VERONICA (ITA) vs YAKAN TUBA (TUR)
10:25
10:30 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#10 CARDIN SARA (ITA) vs MESSERSCHMIDT JANA (GER)
10:35
10:40 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#11 DENIZ MURATCAN (TUR) vs ELSAWY ALI (EGY)
10:45
10:50 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#12 ALZAHRANI SULTAN (KSA) vs UYGUR BURAK (TUR)
10:55
11:00 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#13 ALIPOURKESHKA ROZITA (IRI) vs COBAN MERVE (TUR)
11:05
11:10 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#14 SOMEYA MAYUMI (JPN) vs HEURTAULT LEILA (FRA)
11:15 DESINFECTION
11:20 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#15 ABDELAZIZ ABDALLA (EGY) vs ZHANGBYR BEYBARYS (KAZ)
11:25
11:30 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#16 HARSPATAKI KAROLY_GABOR (HUN) vs HORUNA STANISLAV (UKR)
11:35
11:40 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#17 AGIER ALIZEE (FRA) vs ABDELAZIZ FERYAL (EGY)
11:45
11:50 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#18 RAKOVIC MARINA (MNE) vs MELNYK HALYNA (UKR)
11:55
12:00 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#19 TOROSHANKO ANDRII (UKR) vs ABDESSELEM FAROUK (FRA)
12:05
12:10 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#20 GRILLON KENJI (FRA) vs AKTAS UGUR (TUR)
12:15
12:20 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#21 STEPASHKO ANASTASIYA (UKR) vs PALACIO_GONZALEZ LAURA (ESP)
12:25
12:30 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#22 ABBASALI HAMIDEH (IRI) vs CHATZILIADOU ELENI_ (GRE)
12:35
12:40 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#23 FILALI MEHDI (FRA) vs GANJZADEH SAJAD (IRI)
12:45
12:50 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#24 TALIBOV RYZVAN (UKR) vs HORNE JONATHAN (GER)
12:55 DESINFECTION
13:00 Female Team Kata R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
13:00 - 13:10 (00:10)
13:05
13:10 Female Team Kata R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
13:10 - 13:20 (00:10)
13:15
13:20
13:25 Male Team Kata R3 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
13:25 - 13:35 (00:10)
13:30
13:35
13:40 Male Team Kata R3 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
13:40 - 13:50 (00:10)
13:45
13:50 DESINFECTION
13:55
14:00
14:05
14:10
14:15
14:20
14:25
14:30
14:35
14:40
14:45
14:50
14:55
15:00 Female Kata R4 Gold Medal Match (2 entries draw)
15:00 - 15:10 (00:10)
15:05
15:10
15:15 Male Kata R4 Gold Medal Match (2 entries draw)
15:15 - 15:25 (00:10)
15:20
15:25 DESINFECTION
15:30 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#31 ZHANGBYRBAY MOLDIR (KAZ) vs TSUKII JUNNA (PHI)
15:35
15:40 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#32 KALNINS KALVIS (LAT) vs ALPYSBAIR KAISAR (KAZ)
15:45
15:50
15:55 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#33 ATTIA YASSMIN (EGY) vs TERLIUGA ANZHELIKA (UKR)
16:00
16:05 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#34 ALMASATFA ABDEL_RAHMAN (JOR) vs DA_COSTA STEVEN (FRA)
16:10
16:15
16:20 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#35 LOTFY GIANA (EGY) vs PREKOVIC JOVANA (SRB)
16:25 DESINFECTION
16:30 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#36 BUSA LUIGI (ITA) vs ASGARI_GHONCHEH BAHMAN (IRI)
16:35
16:40
16:45 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#37 QUIRICI ELENA (SUI) vs GONG LI (CHN)
16:50
16:55 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#38 POORSHAB ZABIHOLLAH (IRI) vs ARAGA RYUTARO (JPN)
17:00
17:05
17:10 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#39 HOCAOGLU_AKYOL MELTEM (TUR) vs TORRES_GARCIA MARIA (ESP)
17:15
17:20 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#40 ARKANIA GOGITA (GEO) vs GURBANLI ASIMAN (AZE)
17:25 DESINFECTION
17:30
17:35 Female Team Kata R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
17:35 - 17:45 (00:10)
17:40
17:45
17:50
17:55
18:00 Male Team Kata R3 Gold Medal Match (2 entries draw)
18:00 - 18:10 (00:10)
18:05