sportdata
Karate1 Premier League - Moscow 2021 - 2021-10-03

2021-10-03 / Print

Tatami 1
09:00 Female Kata R4 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#1 ONO MAHO (JPN)
09:05 Female Kata R4 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#2 SHIMIZU NATSUKI (JPN)
09:10 Female Kata R4 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#3 D_ONOFRIO TERRYANA (ITA)
09:15 Female Kata R4 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#4 ONO HIKARU (JPN)
09:20 Male Kata R4 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#5 IKEDA RYUSEI (JPN)
09:25 Male Kata R4 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#6 AYATO KAI (JPN)
09:30 Male Kata R4 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#7 TORRES_GUTIERREZ ARIEL (USA)
09:35 Male Kata R4 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#8 QUINTERO_CAPDEVILA DAMIAN_HUGO (ESP)
09:40 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#9 KLEMENT KARMEN (HUN) vs PEHAR JELENA (CRO)
09:40 - 09:50 (00:10)
09:45
09:50 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#10 GRIGOREVA ELIZAVETA (RUS) vs SALAZAR YORGELIS (VEN)
09:50 - 10:00 (00:10)
09:55
10:00 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#11 KISS ANDRAS_LASZLO (HUN) vs CRESCENZO ANGELO (ITA)
10:00 - 10:10 (00:10)
10:05
10:10 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#12 OGANNISIAN IURIK (RUS) vs JINA ABDEL_ALI (MAR)
10:10 - 10:20 (00:10)
10:15
10:20 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#13 KUMIZAKI VALERIA (BRA) vs WARLING JENNIFER (LUX)
10:20 - 10:30 (00:10)
10:25
10:30 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#14 FERNANDEZ_OSORIO CARLOTA (ESP) vs BELOUSOVA ALEXANDRA (RUS)
10:30 - 10:40 (00:10)
10:35
10:40 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#15 MIKHAILICHENKO DANILA (RUS) vs OUALAD_HAJ_AMAR YOUNESS (BEL)
10:40 - 10:50 (00:10)
10:45
10:50 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#16 POKORNY STEFAN (AUT) vs AGHALARZADE TURAL (AZE)
10:50 - 11:00 (00:10)
10:55
11:00 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#17 AZARAVA MARYIA (BLR) vs JUMAA HAYA (CAN)
11:00 - 11:10 (00:10)
11:05
11:10 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#18 KANAY ASSEL (KAZ) vs SUCHANKOVA INGRIDA (SVK)
11:10 - 11:20 (00:10)
11:15
11:20 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#19 HARSPATAKI KAROLY_GABOR (HUN) vs MAHAUDEN QUENTIN (BEL)
11:20 - 11:30 (00:10)
11:25
11:30 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#20 MAMEDOV_ ASIMAN_ (RUS) vs PODSKLAN DAVID (SVK)
11:30 - 11:40 (00:10)
11:35
11:40 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#21 ALIAKSEYEVA MARYIA (BLR) vs ISAEVA_ VICTORIA_ (RUS)
11:40 - 11:50 (00:10)
11:45
11:50 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#22 GIL_ALVAREZ ADRIANA (ESP) vs ZARETSKA IRINA (AZE)
11:50 - 12:00 (00:10)
11:55
12:00 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#23 ISAKAU ANTON (BLR) vs POORSHAB ZABIHOLLAH (IRI)
12:00 - 12:10 (00:10)
12:05
12:10 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#24 ABDULLAYEV PANAH (AZE) vs TIMMERMANS BRIAN (NED)
12:10 - 12:20 (00:10)
12:15
12:20 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#25 ABOUISMAIL SOHILA (EGY) vs SAITO AYAKA (JPN)
12:20 - 12:30 (00:10)
12:25
12:30 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#26 OKILA MENNA_SHAABAN (EGY) vs PADILHA_PEREIRA BRENDA (BRA)
12:30 - 12:40 (00:10)
12:35
12:40 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#27 EL_BAHRY MOHAMMED (MAR) vs GURBANLI ASIMAN (AZE)
12:40 - 12:50 (00:10)
12:45
12:50 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#28 MOHAMED HAZEM_AHMED (EGY) vs TIMMERMANS ROB (CUR)
12:50 - 13:00 (00:10)
12:55
13:00 Female Team Kata R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#29 RUSSIAN FEDERATION(KOKAREVA, SKOPINTSEVA, VELK) (RUS)
13:00 - 13:10 (00:10)
13:05
13:10 Female Team Kata R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#30 RUSSIAN FEDERATION(KOTLYAROVA, TULYAKOVA, ZOTOVA_) (RUS)
13:10 - 13:20 (00:10)
13:15
13:20 Female Team Kata R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#31 MOROCCO(AGALMAM, BERTALI, EN-NESYRY) (MAR)
13:20 - 13:30 (00:10)
13:25
13:30 Female Team Kata R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#32 SLOVAKIA(BACIKOVA, MERASICKA, VANOVA) (SVK)
13:30 - 13:40 (00:10)
13:35
13:40 Male Team Kata R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#33 RUSSIAN FEDERATION(KSENOFONTOV, RZAEV, SKOVORODNIKOV) (RUS)
13:40 - 13:50 (00:10)
13:45
13:50 Male Team Kata R2 Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#34 RUSSIAN FEDERATION(BRANTOV, DEGTYAREV, GERMAN) (RUS)
13:50 - 14:00 (00:10)
13:55
14:00 Male Team Kata R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#35 MOROCCO(BENKACEM, EL_HANNI, ELHAKIMI) (MAR)
14:00 - 14:10 (00:10)
14:05
14:10 Male Team Kata R2 Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#36 KUWAIT(ALMOSAWI, ALMOSAWI, HUSSAIN) (KUW)
14:10 - 14:20 (00:10)
14:15
14:20
14:25
14:30
14:35
14:40
14:45
14:50
14:55
15:00 Female Kata R4 Gold Medal Match (2 entries draw)
#37 KOKUMAI SAKURA (USA)
15:05 Female Kata R4 Gold Medal Match (2 entries draw)
#38 SANCHEZ_JAIME SANDRA (ESP)
15:10 Male Kata R4 Gold Medal Match (2 entries draw)
#39 NISHIYAMA KAKERU (JPN)
15:15 Male Kata R4 Gold Medal Match (2 entries draw)
#40 ABE SAKICHI (JPN)
15:20 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#41 PLANK BETTINA (AUT) vs ZHANGBYRBAY MOLDIR (KAZ)
15:20 - 15:30 (00:10)
15:25
15:30 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#42 PLAKHUTIN EVGENY (RUS) vs ALPYSBAY KAISAR (KAZ)
15:30 - 15:40 (00:10)
15:35
15:40 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#43 CHERNYSHEVA ANNA (RUS) vs ZAKHAROVA SABINA (KAZ)
15:40 - 15:50 (00:10)
15:45
15:50 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#44 ELSAWY ALI (EGY) vs TADISSI YVES_MARTIAL (HUN)
15:50 - 16:00 (00:10)
15:55
16:00 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#45 CHUPINA ANASTASIYA (RUS) vs RISTIC TJASA (SLO)
16:00 - 16:10 (00:10)
16:05
16:10 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#46 ABDELAZIZ ABDALLA_MAMDUH (EGY) vs DE_VIVO DANIELE (ITA)
16:10 - 16:20 (00:10)
16:15
16:20 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#47 ABDELAZIZ FERYAL (EGY) vs SEMERARO SILVIA (ITA)
16:20 - 16:30 (00:10)
16:25
16:30 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#48 ECH-CHAABI NABIL (MAR) vs BADAWY YOUSSEF (EGY)
16:30 - 16:40 (00:10)
16:35
16:40 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#49 BERULTSEVA SOFYA (KAZ) vs KOVALEVA VERA (RUS)
16:40 - 16:50 (00:10)
16:45
16:50 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#50 VODCHYTS ALIAKSEI (BLR) vs ARKANIA GOGITA (GEO)
16:50 - 17:00 (00:10)
16:55
17:00 Female Team Kata R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
#51 ITALY(CASALE, D_ONOFRIO, PEZZETTI) (ITA)
17:00 - 17:10 (00:10)
17:05
17:10 Female Team Kata R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
#52 SPAIN(LOPEZ_PINTADO, RODRIGUEZ_ENCABO, ROY_RUBIO) (ESP)
17:10 - 17:20 (00:10)
17:15
17:20 Male Team Kata R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
#53 SPAIN(GALAN_LOPEZ, MANZANA_DIAZ, MARTIN_ROMERO) (ESP)
17:20 - 17:30 (00:10)
17:25
17:30 Male Team Kata R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
#54 ITALY(BUSATO, GALLO, IODICE) (ITA)
17:30 - 17:40 (00:10)
17:35