sportdata
Karate1 Premier League - Rabat 2022 - 2022-05-15

2022-05-15 / Print

Tatami 1
10:05 Female Kata - Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#1 ROY_RUBIO RAQUEL (ESP)
10:10 Female Kata - Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#2 SHIMIZU NATSUKI (JPN)
10:15 Female Kata - Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#3 RODRIGUEZ_ENCABO LIDIA (ESP)
10:20 Female Kata - Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#4 ONO MAHO (JPN)
10:25
10:30 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#5 KONTOU IRENE (CYP) vs SALAZAR YORGELIS (VEN)
10:30 - 10:40 (00:10)
10:35
10:40 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#6 AGUS ASIA (ITA) vs PLANK BETTINA (AUT)
10:40 - 10:50 (00:10)
10:45
10:50 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#7 DE_FALCO DAVID (ITA) vs SHAABAN ABDULLAH (KUW)
10:50 - 11:00 (00:10)
10:55
11:00 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#8 HUSEYNOV_ SULTAN (AZE) vs GULIYEV AMINAGHA (AZE)
11:00 - 11:10 (00:10)
11:05
11:10 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#9 SCHAERER MAYA (SUI) vs BUSA LORENA (ITA)
11:10 - 11:20 (00:10)
11:15
11:20 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#10 PEREIRA_VILLALOBOS SONIA (ESP) vs LIRISMAN LI (EST)
11:20 - 11:30 (00:10)
11:25
11:30 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#11 DE_VIVO GIANLUCA (ITA) vs OUBAYA SAID (MAR)
11:30 - 11:40 (00:10)
11:35
11:40 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#12 OUALAD_HAJ_AMAR YOUNESS (BEL) vs TADISSI YVES_MARTIAL (HUN)
11:40 - 11:50 (00:10)
11:45
11:50 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#13 FACTOS JACQUELIN (ECU) vs CHAJAI FATIMA-ZAHRA (MAR)
11:50 - 12:00 (00:10)
11:55
12:00 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#14 SNEL LYNN (KSFN) vs ANGELUCCI GIULIA (CS ESERCITO)
12:00 - 12:10 (00:10)
12:05
12:10 Male Kata - Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#15 ABE SAKICHI (JPN)
12:15 Male Kata - Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#16 TORRES_GUTIERREZ ARIEL (USA)
12:20 Male Kata - Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#17 HAYASHIDA CHIKASHI (JPN)
12:25 Male Kata - Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#18 NISHIYAMA KAKERU (JPN)
12:30 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#19 EL_SHARABY AHMED (ITA) vs MASARWEH HASAN (JOR)
12:30 - 12:40 (00:10)
12:35
12:40 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#20 MANSOUR MAHMOUD_GABER (EGY) vs DE_VIVO DANIELE (ITA)
12:40 - 12:50 (00:10)
12:45
12:50 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#21 HAAG ALEXANDRA (SWE) vs KYDONAKI_ KYRIAKI_ (GRE)
12:50 - 13:00 (00:10)
12:55
13:00 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#22 ABDELAZIZ FERYAL (EGY) vs ZARETSKA IRINA (AZE)
13:00 - 13:10 (00:10)
13:05
13:10 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#23 SLIMANI THAMEUR (TUN) vs KVESIC IVAN (CRO)
13:10 - 13:20 (00:10)
13:15
13:20 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#24 RAMADAN MOHAMED (EGY) vs ECH-CHAABI NABIL (MAR)
13:20 - 13:30 (00:10)
13:25
13:30 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#25 ORANA FORTESA (KOS) vs SACHOVA MARTINA (CZE)
13:30 - 13:40 (00:10)
13:35
13:40 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#26 STAMER SELINA (SWK MEISSEN) vs HELMY HABIBA (EGY)
13:40 - 13:50 (00:10)
13:45
13:50 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#27 MOHAMED HAZEM (EGY) vs MAHMOUD TAHA_TAREK (EGY)
13:50 - 14:00 (00:10)
13:55
14:00 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#28 COSTA LUCA (BEL) vs SECK_SAKHO BABACAR (ESP)
14:00 - 14:10 (00:10)
14:05
14:10
14:15
14:20
14:25
14:30
14:35
14:40
14:45
14:50
14:55
15:00
15:05
15:10
15:15
15:20
15:25
15:30
15:35 Female Kata - Gold Medal Match (2 entries draw)
#29 LAU MO_SHEUNG_GRACE (HKG)
15:40 Female Kata - Gold Medal Match (2 entries draw)
#30 ONO HIKARU (JPN)
15:45
15:50 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#31 SALAMA REEM_AHMED (EGY) vs MORALES_OZUNA GEMA (ESP)
15:50 - 16:00 (00:10)
15:55
16:00 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#32 MOHAMED MOHAMED_SALAH (EGY) vs JINA ABDEL_ALI (MAR)
16:00 - 16:10 (00:10)
16:05
16:10 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#33 YOUSSEF AHLAM (EGY) vs TERLIUGA ANZHELIKA (UKR)
16:10 - 16:20 (00:10)
16:15
16:20 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#34 XENOS DIONYSIOS (GRE) vs LOTFY AHMED_AIMAN (EGY)
16:20 - 16:30 (00:10)
16:25
16:30 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#35 GRAZIOSI AURORA (FF.OO.) vs ALI DAHAB (EGY)
16:30 - 16:40 (00:10)
16:35
16:40
16:45 Male Kata - Gold Medal Match (2 entries draw)
#36 MOTO KAZUMASA (JPN)
16:50 Male Kata - Gold Medal Match (2 entries draw)
#37 TOZAKI GAKUJI (USA)
16:55 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#38 ELSAWY ALI (EGY) vs ABDELAZIZ ABDALLA (EGY)
16:55 - 17:05 (00:10)
17:00
17:05 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#39 QUIRICI ELENA (SUI) vs BROUK NISRINE (MAR)
17:05 - 17:15 (00:10)
17:10
17:15 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#40 ALJAFARI MOHAMMAD (JOR) vs BADAWY YOUSSEF (EGY)
17:15 - 17:25 (00:10)
17:20
17:25 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#41 OKILA MENNA_SHAABAN (EGY) vs UEKUSA AYUMI (NSSU)
17:25 - 17:35 (00:10)
17:30
17:35 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#42
17:35 - 17:45 (00:10)
17:40