sportdata
Karate1 Premier League - MATOSINHOS 2022 - 2022-04-24

2022-04-24 / Print

Tatami 1
10:05 Female Kata - Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#1 ONO MAHO (JPN)
10:05 - 10:10 (00:05)
10:06
10:07
10:08
10:09
10:10 Female Kata - Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#2 CASALE CAROLA (ITA)
10:10 - 10:15 (00:05)
10:11
10:12
10:13
10:14
10:15 Female Kata - Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#3 SHIMIZU NATSUKI (JPN)
10:15 - 10:20 (00:05)
10:16
10:17
10:18
10:19
10:20 Female Kata - Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#4 ONO HIKARU (JPN)
10:20 - 10:25 (00:05)
10:21
10:22
10:23
10:24
10:25
10:26
10:27
10:28
10:29
10:30 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#5 BUGUR SEDEN (GER) vs TSANG YEE_TING (HKG)
10:30 - 10:40 (00:10)
10:31
10:32
10:33
10:34
10:35
10:36
10:37
10:38
10:39
10:40 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#6 LEAL SARA (POR) vs KONTOU IRENE (CYP)
10:40 - 10:50 (00:10)
10:41
10:42
10:43
10:44
10:45
10:46
10:47
10:48
10:49
10:50 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#7 GRECO DANILO (ITA) vs EDARI OUSSAMA (MAR)
10:50 - 11:00 (00:10)
10:51
10:52
10:53
10:54
10:55
10:56
10:57
10:58
10:59
11:00 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#8 SAMDAN ERAY (TUR) vs IMRICH DOMINIK (SVK)
11:00 - 11:10 (00:10)
11:01
11:02
11:03
11:04
11:05
11:06
11:07
11:08
11:09
11:10 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#9 FERNANDEZ_OSORIO CARLOTA (ESP) vs STOLI MARIA (GRE)
11:10 - 11:20 (00:10)
11:11
11:12
11:13
11:14
11:15
11:16
11:17
11:18
11:19
11:20 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#10 WARLING JENNIFER (LUX) vs BRUNORI VERONICA (ITA)
11:20 - 11:30 (00:10)
11:21
11:22
11:23
11:24
11:25
11:26
11:27
11:28
11:29
11:30 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#11 PISINO NOAH (SUI) vs OUBAYA SAID (MAR)
11:30 - 11:40 (00:10)
11:31
11:32
11:33
11:34
11:35
11:36
11:37
11:38
11:39
11:40 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#12 AGHALARZADE TURAL (AZE) vs NAKANO SOICHIRO (JPN)
11:40 - 11:50 (00:10)
11:41
11:42
11:43
11:44
11:45
11:46
11:47
11:48
11:49
11:50 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#13 MANGIACAPRA ALESSANDRA (ITA) vs SHOSTAK DIANA (UKR)
11:50 - 12:00 (00:10)
11:51
11:52
11:53
11:54
11:55
11:56
11:57
11:58
11:59
12:00 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#14 JUMAA HAYA (CAN) vs GRANDE ALEXANDRA (PER)
12:00 - 12:10 (00:10)
12:01
12:02
12:03
12:04
12:05
12:06
12:07
12:08
12:09
12:10 Male Kata - Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#15 FEDOROV YAROSLAV (UKR)
12:10 - 12:15 (00:05)
12:11
12:12
12:13
12:14
12:15 Male Kata - Bronze Medal Match 1 (2 entries draw)
#16 OZDEMIR ENES (TUR)
12:15 - 12:20 (00:05)
12:16
12:17
12:18
12:19
12:20 Male Kata - Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#17 QUINTERO_CAPDEVILA DAMIAN_HUGO (ESP)
12:20 - 12:25 (00:05)
12:21
12:22
12:23
12:24
12:25 Male Kata - Bronze Medal Match 2 (2 entries draw)
#18 TORRES_GUTIERREZ ARIEL (USA)
12:25 - 12:30 (00:05)
12:26
12:27
12:28
12:29
12:30 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#19 SCOTT THOMAS (USA) vs DUARTE TIAGO (POR)
12:30 - 12:40 (00:10)
12:31
12:32
12:33
12:34
12:35
12:36
12:37
12:38
12:39
12:40 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#20 PIETROMARCHI LORENZO (ITA) vs ZAPLITNYI ANDRII (UKR)
12:40 - 12:50 (00:10)
12:41
12:42
12:43
12:44
12:45
12:46
12:47
12:48
12:49
12:50 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#21 BUCHINGER ALISA (AUT) vs QUIRICI ELENA (SUI)
12:50 - 13:00 (00:10)
12:51
12:52
12:53
12:54
12:55
12:56
12:57
12:58
12:59
13:00 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#22 KOPUNOVA MIROSLAVA (SVK) vs MELNYK HALYNA (UKR)
13:00 - 13:10 (00:10)
13:01
13:02
13:03
13:04
13:05
13:06
13:07
13:08
13:09
13:10 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#23 SRITI MEHDI (MAR) vs RAMADAN MOHAMED (EGY)
13:10 - 13:20 (00:10)
13:11
13:12
13:13
13:14
13:15
13:16
13:17
13:18
13:19
13:20 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#24 ALNASHRI FARAJ (KSA) vs MINARDI ANDREA (ITA)
13:20 - 13:30 (00:10)
13:21
13:22
13:23
13:24
13:25
13:26
13:27
13:28
13:29
13:30 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#25 PASCUAL_CHICO MARTA (ESP) vs SAITO AYAKA (JPN)
13:30 - 13:40 (00:10)
13:31
13:32
13:33
13:34
13:35
13:36
13:37
13:38
13:39
13:40 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#26 KAUFMANN FABIENNE (SUI) vs CREEMERS INGRID (NED)
13:40 - 13:50 (00:10)
13:41
13:42
13:43
13:44
13:45
13:46
13:47
13:48
13:49
13:50 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#27 GURBANLI ASIMAN (AZE) vs KVESIC ANDJELO (CRO)
13:50 - 14:00 (00:10)
13:51
13:52
13:53
13:54
13:55
13:56
13:57
13:58
13:59
14:00 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#28 RETTENBACHER ROBIN (AUT) vs COSTA LUCA (BEL)
14:00 - 14:10 (00:10)
14:01
14:02
14:03
14:04
14:05
14:06
14:07
14:08
14:09
14:10 LUNCH BREAK
14:10 - 15:30 (01:20)
14:11
14:12
14:13
14:14
14:15
14:16
14:17
14:18
14:19
14:20
14:21
14:22
14:23
14:24
14:25
14:26
14:27
14:28
14:29
14:30
14:31
14:32
14:33
14:34
14:35
14:36
14:37
14:38
14:39
14:40
14:41
14:42
14:43
14:44
14:45
14:46
14:47
14:48
14:49
14:50
14:51
14:52
14:53
14:54
14:55
14:56
14:57
14:58
14:59
15:00
15:01
15:02
15:03
15:04
15:05
15:06
15:07
15:08
15:09
15:10
15:11
15:12
15:13
15:14
15:15
15:16
15:17
15:18
15:19
15:20
15:21
15:22
15:23
15:24
15:25
15:26
15:27
15:28
15:29
15:30
15:31
15:32
15:33
15:34
15:35 Female Kata - Gold Medal Match (2 entries draw)
#29 LAU MO_SHEUNG_GRACE (HKG)
15:35 - 15:40 (00:05)
15:36
15:37
15:38
15:39
15:40 Female Kata - Gold Medal Match (2 entries draw)
#30 SHIMIZU KIYOU (JPN)
15:40 - 15:45 (00:05)
15:41
15:42
15:43
15:44
15:45
15:46
15:47
15:48
15:49
15:50 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#31 SALAZAR YORGELIS (VEN) vs OZCELIK_ARAPOGLU SERAP (TUR)
15:50 - 16:00 (00:10)
15:51
15:52
15:53
15:54
15:55
15:56
15:57
15:58
15:59
16:00 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#32 CRESCENZO ANGELO (ITA) vs XENOS CHRISTOS-STEFANOS_ (GRE)
16:00 - 16:10 (00:10)
16:01
16:02
16:03
16:04
16:05
16:06
16:07
16:08
16:09
16:10 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#33 YAKAN TUBA (TUR) vs TERLIUGA ANZHELIKA (UKR)
16:10 - 16:20 (00:10)
16:11
16:12
16:13
16:14
16:15
16:16
16:17
16:18
16:19
16:20 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#34 ALMASATFA ABDEL_RAHMAN (JOR) vs DA_COSTA STEVEN (FRA)
16:20 - 16:30 (00:10)
16:21
16:22
16:23
16:24
16:25
16:26
16:27
16:28
16:29
16:30 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#35 KANAY ASSEL (KAZ) vs SEROGINA ANITA (UKR)
16:30 - 16:40 (00:10)
16:31
16:32
16:33
16:34
16:35
16:36
16:37
16:38
16:39
16:40
16:41
16:42
16:43
16:44
16:45 Male Kata - Gold Medal Match (2 entries draw)
#36 SOFUOGLU ALI (TUR)
16:45 - 16:50 (00:05)
16:46
16:47
16:48
16:49
16:50 Male Kata - Gold Medal Match (2 entries draw)
#37 NISHIYAMA KAKERU (JPN)
16:50 - 16:55 (00:05)
16:51
16:52
16:53
16:54
16:55 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#38 AGHAYEV FARID (AZE) vs DE_VIVO DANIELE (ITA)
16:55 - 17:05 (00:10)
16:56
16:57
16:58
16:59
17:00
17:01
17:02
17:03
17:04
17:05 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#39 SEMERARO SILVIA (ITA) vs ZARETSKA IRINA (AZE)
17:05 - 17:15 (00:10)
17:06
17:07
17:08
17:09
17:10
17:11
17:12
17:13
17:14
17:15 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#40 MARTINA MICHELE (ITA) vs TIMMERMANS BRIAN (NED)
17:15 - 17:25 (00:10)
17:16
17:17
17:18
17:19
17:20
17:21
17:22
17:23
17:24
17:25 Female Kumite 68+ Kg (2 entries draw)
#41 HOCAOGLU_AKYOL MELTEM (TUR) vs LESJAK LUCIJA (CRO)
17:25 - 17:35 (00:10)
17:26
17:27
17:28
17:29
17:30
17:31
17:32
17:33
17:34
17:35 Male Kumite 84+ Kg (2 entries draw)
#42 SECK_SAKHO BABACAR (ESP) vs TIMMERMANS ROB (CUR)
17:35 - 17:45 (00:10)
17:36
17:37
17:38
17:39
17:40
17:41
17:42
17:43
17:44