sportdata
PKF Senior Championships 2022 - Curacao - 2022-05-28

2022-05-28 / Print

Tatami 1 Tatami 2 Tatami 3
10:00 Female Team Kumite (2 entries draw)
#101 COLOMBIA (MOSQUERA_RIASCO, PASCUA_RAMIREZ, PENA_BARCO, TORRES_DONCEL) (COL) vs DOMINICAN REP. (MESSON, POLANCO, RODRIGUEZ_OGANDO) (DOM)
10:00 - 10:15 (00:15)
Female Team Kumite (2 entries draw)
#201 CANADA (BRATIC, CAMPBELL, FURUMOTO-DESHAIES, JUMAA) (CAN) vs USA (ALLEN, LINGL, LINGL, WAINWRIGHT) (USA)
10:00 - 10:15 (00:15)
Male Team Kumite (2 entries draw)
#301 DOMINICAN REP. vs CANADA
10:00 - 10:25 (00:25)
10:05
10:10
10:15 Female Team Kumite (2 entries draw)
#102 COSTA RICA (BINNS_MIRANDA_, GRANADOS_RAMIREZ, JIMENEZ_BARQUERO, SOLIS_BEARDSLEY_) (CRC) vs MEXICO (CABALLERO, DELGADO_VILLAREAL, LUQUE_SANCHEZ, RUBIO) (MEX)
10:15 - 10:30 (00:15)
Female Team Kumite (2 entries draw)
#202 GUATEMALA (CEVASCO_BARRIENTOS, MORALES_CHAVEZ, PALENCIA, WONG_ALVAREZ) (GUA) vs BRAZIL (PADILHA_PEREIRA, PEREIRA, PREZZOTI, RODRIGUES) (BRA)
10:15 - 10:30 (00:15)
10:20
10:25 Male Team Kumite (2 entries draw)
#302 CURACAO vs GUATEMALA
10:25 - 10:50 (00:25)
10:30 Female Team Kumite (2 entries draw)
#103 DOMINICAN REP. (MESSON, POLANCO, RODRIGUEZ_OGANDO) (DOM) vs ECUADOR (ECHEVER, FACTOS, HIDALGO, MIRANDA) (ECU)
10:30 - 10:45 (00:15)
Female Team Kumite (2 entries draw)
#203 USA (ALLEN, LINGL, LINGL, WAINWRIGHT) (USA) vs CHILE (ASTUDILLO_AROS, GONZALEZ_LAVIN, HUAIQUIMAN, TORO_MENESES) (CHI)
10:30 - 10:45 (00:15)
10:35
10:40
10:45 Female Team Kumite (2 entries draw)
#104 VENEZUELA (ALVAREZ, SALAZAR) (VEN)
10:45 - 11:00 (00:15)
Female Team Kumite (2 entries draw)
#204 BRAZIL (PADILHA_PEREIRA, PEREIRA, PREZZOTI, RODRIGUES) (BRA)
10:45 - 11:00 (00:15)
10:50 Male Team Kumite (2 entries draw)
#303 COLOMBIA vs VENEZUELA
10:50 - 11:15 (00:25)
10:55
11:00 Female Team Kumite (2 entries draw)
#105
11:00 - 11:15 (00:15)
Male Team Kumite (2 entries draw)
#205 ECUADOR
11:00 - 11:25 (00:25)
11:05
11:10
11:15 Female Team REP
11:15 - 12:15 (01:00)
Male Team Kumite (2 entries draw)
#304 MEXICO vs COSTA RICA
11:15 - 11:40 (00:25)
11:20
11:25 Male Team Kumite (2 entries draw)
#206 USA
11:25 - 11:50 (00:25)
11:30
11:35
11:40 Male Team Kumite (2 entries draw)
#305 CHILE
11:40 - 12:05 (00:25)
11:45
11:50 Male Team Kumite (2 entries draw)
#207
11:50 - 12:15 (00:25)
11:55
12:00
12:05 Male Team Kumite (2 entries draw)
#306 BRAZIL
12:05 - 12:30 (00:25)
12:10
12:15 Male Team REP
12:15 - 13:05 (00:50)
12:20
12:25
12:30 Male Team Kumite (2 entries draw)
#307
12:30 - 12:55 (00:25)
12:35
12:40
12:45
12:50
12:55 Male Team REP
12:55 - 13:45 (00:50)
13:00
13:05
13:10
13:15
13:20
13:25
13:30
13:35
13:40
13:45
13:50
13:55
14:00 PARA Blind/visually impaired female
14:00 - 14:10 (00:10)
14:05
14:10 PARA Blind/visually impaired male (3 entries draw)
14:10 - 14:20 (00:10)
14:15
14:20 PARA Intellectually impaired female (3 entries draw)
14:20 - 14:30 (00:10)
14:25
14:30 PARA Intellectually impaired male R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
14:30 - 14:40 (00:10)
14:35
14:40 PARA Wheelchair user female
14:45 PARA Wheelchair user male (2 entries draw)
14:45 - 14:55 (00:10)
14:50
14:55 Female Team Kata R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
14:55 - 15:05 (00:10)
15:00
15:05 Male Team Kata R2 Gold Medal Match (2 entries draw)
15:05 - 15:15 (00:10)
15:10
15:15
15:20 Female Team Kumite (2 entries draw)
Final
15:20 - 15:35 (00:15)
15:25
15:30
15:35 Male Team Kumite (2 entries draw)
Final
15:35 - 16:00 (00:25)
15:40
15:45
15:50
15:55
16:00 Medals ceremony
16:00 - 16:30 (00:30)
16:05
16:10
16:15
16:20
16:25