sportdata
WKF World Senior Championships 2016 - 2016-10-29

2016-10-29 / Print

Tatami 1
09:30 Female Kumite +68 Kg (2 entries draw)
#1 HURRY KATIE (ENGLAND) vs TATAROVA DOMINIKA (SLOVAKIA)
09:30 - 09:35 (00:05)
09:31
09:32
09:33
09:34
09:35 Female Kumite +68 Kg (2 entries draw)
#2 VIDIC MASA (CROATIA) vs ABBASLI HAMIDEH (IRAN)
09:35 - 09:40 (00:05)
09:36
09:37
09:38
09:39
09:40 Male Kumite +84 Kg (2 entries draw)
#3 KVESIC ANDJELO (CROATIA) vs SUJKOVIC HARIS (BOSNIA AND HERZEGOVINA)
09:40 - 09:45 (00:05)
09:41
09:42
09:43
09:44
09:45 Male Kumite +84 Kg (2 entries draw)
#4 NISHEVCI HEROLIND (KOSOVO) vs GRINEVICH ANDREI (BELARUS)
09:45 - 09:50 (00:05)
09:46
09:47
09:48
09:49
09:50
09:51
09:52
09:53
09:54
09:55 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#5 CAVAR IVONA (BOSNIA AND HERZEGOVINA) vs BRUNSTAD GITTE (NORWAY)
09:55 - 10:00 (00:05)
09:56
09:57
09:58
09:59
10:00 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#6 SEMERARO SILVIA (ITALY) vs RAKOVIC MARINA (MONTENEGRO)
10:00 - 10:05 (00:05)
10:01
10:02
10:03
10:04
10:05 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#7 POORSHAB ZABIOLLAH (IRAN) vs HERRERA CESAR (VENEZUELA)
10:05 - 10:10 (00:05)
10:06
10:07
10:08
10:09
10:10 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#8 ARKANIA GOGITA (GEORGIA) vs GRILLON KENJI (FRANCE)
10:10 - 10:15 (00:05)
10:11
10:12
10:13
10:14
10:15
10:16
10:17
10:18
10:19
10:20 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#9 SEROGINA ANITA (UKRAINE) vs YIN XIAOYAN (CHINA)
10:20 - 10:25 (00:05)
10:21
10:22
10:23
10:24
10:25 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#10 SUCHANKOVA INGRIDA (SLOVAKIA) vs THI_NGOAN NGUYEN (VIET NAM)
10:25 - 10:30 (00:05)
10:26
10:27
10:28
10:29
10:30 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#11 WEN TZU-YUN (CHINESE TAIPEI) vs JEFRY_KRISHNAN SYAKILLA_SALNI (MALAYSIA)
10:30 - 10:35 (00:05)
10:31
10:32
10:33
10:34
10:35 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#12 CARDIN SARA (ITALY) vs YAMADA SARA (JAPAN)
10:35 - 10:40 (00:05)
10:36
10:37
10:38
10:39
10:40 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#13 SMAAL RENE (NETHERLANDS) vs ASIABARI ALIASGHAR (IRAN)
10:40 - 10:45 (00:05)
10:41
10:42
10:43
10:44
10:45 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#14 SCOTT THOMAS (UNITED STATES) vs BUSA LUIGI (ITALY)
10:45 - 10:50 (00:05)
10:46
10:47
10:48
10:49
10:50
10:51
10:52
10:53
10:54
10:55 Para Karate Intellectually impaired
10:55 - 11:15 (00:20)
10:56
10:57
10:58
10:59
11:00
11:01
11:02
11:03
11:04
11:05
11:06
11:07
11:08
11:09
11:10
11:11
11:12
11:13
11:14
11:15 Break
11:15 - 12:00 (00:45)
11:16
11:17
11:18
11:19
11:20
11:21
11:22
11:23
11:24
11:25
11:26
11:27
11:28
11:29
11:30
11:31
11:32
11:33
11:34
11:35
11:36
11:37
11:38
11:39
11:40
11:41
11:42
11:43
11:44
11:45
11:46
11:47
11:48
11:49
11:50
11:51
11:52
11:53
11:54
11:55
11:56
11:57
11:58
11:59
12:00 Female Kumite +68 Kg (2 entries draw)
#15 CHATZILIADOU ELENI (GREECE) vs UEKUSA AYUMI (JAPAN)
12:00 - 12:06 (00:06)
12:01
12:02
12:03
12:04
12:05
12:06 Male Kumite +84 Kg (2 entries draw)
#16 GANJZADEH SAJAD (IRAN) vs OUCHEN ACHRAF (MOROCCO)
12:06 - 12:14 (00:08)
12:07
12:08
12:09
12:10
12:11
12:12
12:13
12:14 Medal Ceremony
12:14 - 12:26 (00:12)
12:15
12:16
12:17
12:18
12:19
12:20
12:21
12:22
12:23
12:24
12:25
12:26 Female Kumite -68 Kg (2 entries draw)
#17 PEDERSEN KATRINE (DENMARK) vs BUCHINGER ALISA (AUSTRIA)
12:26 - 12:32 (00:06)
12:27
12:28
12:29
12:30
12:31
12:32 Male Kumite -84 Kg (2 entries draw)
#18 ARAGA RYUTARO (JAPAN) vs MAMAYEV AYKHAN (AZERBAIJAN)
12:32 - 12:40 (00:08)
12:33
12:34
12:35
12:36
12:37
12:38
12:39
12:40 Female Kumite -61 Kg (2 entries draw)
#19 IGNACE LUCIE (FRANCE) vs LOTFY GIANA (EGYPT)
12:40 - 12:46 (00:06)
12:41
12:42
12:43
12:44
12:45
12:46 Medal Ceremony
12:46 - 13:04 (00:18)
12:47
12:48
12:49
12:50
12:51
12:52
12:53
12:54
12:55
12:56
12:57
12:58
12:59
13:00
13:01
13:02
13:03
13:04 Female Kumite -55 Kg (2 entries draw)
#20 THOUY EMILIE (FRANCE) vs KUMIZAKI VALERIA (BRAZIL)
13:04 - 13:10 (00:06)
13:05
13:06
13:07
13:08
13:09
13:10 Male Kumite -75 Kg (2 entries draw)
#21 AGHAYEV RAFAEL (AZERBAIJAN) vs ABDEL_RAHMAN OMAR (EGYPT)
13:10 - 13:18 (00:08)
13:11
13:12
13:13
13:14
13:15
13:16
13:17
13:18 Medal Ceremony
13:18 - 13:30 (00:12)
13:19
13:20
13:21
13:22
13:23
13:24
13:25
13:26
13:27
13:28
13:29
13:30 Para Karate Intellectually Impaired
13:30 - 13:45 (00:15)
13:31
13:32
13:33
13:34
13:35
13:36
13:37
13:38
13:39
13:40
13:41
13:42
13:43
13:44
13:45 Medal Ceremony
13:45 - 14:00 (00:15)
13:46
13:47
13:48
13:49
13:50
13:51
13:52
13:53
13:54
13:55
13:56
13:57
13:58
13:59
14:00
14:01 Lunch Break
14:01 - 15:30 (01:29)
14:02
14:03
14:04
14:05
14:06
14:07
14:08
14:09
14:10
14:11
14:12
14:13
14:14
14:15
14:16
14:17
14:18
14:19
14:20
14:21
14:22
14:23
14:24
14:25
14:26
14:27
14:28
14:29
14:30
14:31
14:32
14:33
14:34
14:35
14:36
14:37
14:38
14:39
14:40
14:41
14:42
14:43
14:44
14:45
14:46
14:47
14:48
14:49
14:50
14:51
14:52
14:53
14:54
14:55
14:56
14:57
14:58
14:59
15:00
15:01
15:02
15:03
15:04
15:05
15:06
15:07
15:08
15:09
15:10
15:11
15:12
15:13
15:14
15:15
15:16
15:17
15:18
15:19
15:20
15:21
15:22
15:23
15:24
15:25
15:26
15:27
15:28
15:29
15:30 Female Kata (2 entries draw)
#22 ORA SISILIA_AGUSTIANI (INDONESIA) vs BOTTARO VIVIANA (ITALY)
15:30 - 15:37 (00:07)
15:31
15:32
15:33
15:34
15:35
15:36
15:37 Female Kata (2 entries draw)
#23 WIENINGER KRISTIN (AUSTRIA) vs SANCHEZ_JAIME SANDRA (SPAIN)
15:37 - 15:44 (00:07)
15:38
15:39
15:40
15:41
15:42
15:43
15:44
15:45 Male Kata (2 entries draw)
#24 SMORGUNER ILJA (GERMANY) vs SHAWKY AHMED (EGYPT)
15:45 - 15:52 (00:07)
15:46
15:47
15:48
15:49
15:50
15:51
15:52 Male Kata (2 entries draw)
#25 LIM CHEE_WEI (MALAYSIA) vs DIAZ ANTONIO (VENEZUELA)
15:52 - 15:59 (00:07)
15:53
15:54
15:55
15:56
15:57
15:58
15:59
16:00 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#26 AMEKNASSI ABDESSALAM (MOROCCO) vs FARZALIYEV FIRDOVSI (AZERBAIJAN)
16:00 - 16:07 (00:07)
16:01
16:02
16:03
16:04
16:05
16:06
16:07 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#27 MARESCA LUCA (ITALY) vs AGOUDJIL SOFIANE (FRANCE)
16:07 - 16:14 (00:07)
16:08
16:09
16:10
16:11
16:12
16:13
16:14
16:15 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#28 SRUNITA SARI_SUKATENDEL (INDONESIA) vs SAYED RADWA (EGYPT)
16:15 - 16:21 (00:06)
16:16
16:17
16:18
16:19
16:20
16:21 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#29 PLANK BETTINA (AUSTRIA) vs SEGARAN SHREE_SHARMINI (MALAYSIA)
16:21 - 16:25 (00:04)
16:22
16:23
16:24
16:25 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#30 DACOSTA STEVEN (FRANCE) vs UYGUR BURAK (TURKEY)
16:25 - 16:32 (00:07)
16:26
16:27
16:28
16:29
16:30
16:31
16:32 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#31 FIGUEIRA VINICIUS (BRAZIL) vs MADERA ANDRES (VENEZUELA)
16:32 - 16:39 (00:07)
16:33
16:34
16:35
16:36
16:37
16:38
16:39 Female Team Kumite (2 entries draw)
#32 USA (DAVIS, MURPHY, ROBINSON, WASOWICZ) (UNITED STATES) vs ECUADOR (ECHEVER, FACTOS, LAZO) (ECUADOR)
16:39 - 16:55 (00:16)
16:40
16:41
16:42
16:43
16:44
16:45
16:46
16:47
16:48
16:49
16:50
16:51
16:52
16:53
16:54
16:55 Female Team Kumite (2 entries draw)
#33 Italy (FERRACUTI, LALLO, SEMERARO, VITELLI) (ITALY) vs Egypt (ATTIA, LOTFY, MOHAMED, RANDA) (EGYPT)
16:55 - 17:10 (00:15)
16:56
16:57
16:58
16:59
17:00
17:01
17:02
17:03
17:04
17:05
17:06
17:07
17:08
17:09
17:10 Para Karate Blind and Visually Impaired
17:10 - 17:30 (00:20)
17:11
17:12
17:13
17:14
17:15
17:16
17:17
17:18
17:19
17:20
17:21
17:22
17:23
17:24
17:25
17:26
17:27
17:28
17:29
17:30
17:31
17:32
17:33
17:34
17:35
17:36
17:37
17:38
17:39
17:40
17:41
17:42
17:43
17:44
17:45
17:46
17:47
17:48
17:49
17:50
17:51
17:52
17:53
17:54
17:55
17:56
17:57
17:58
17:59
18:00 Female Kata (2 entries draw)
#34 SAYED SARAH (EGYPT) vs SHIMIZU KIYOU (JAPAN)
18:00 - 18:07 (00:07)
18:01
18:02
18:03
18:04
18:05
18:06
18:07
18:08 Male Kata (2 entries draw)
#35 QUINTERO_CAPDEVILA DAMIAN_HUGO (SPAIN) vs KIYUNA RYO (JAPAN)
18:08 - 18:15 (00:07)
18:09
18:10
18:11
18:12
18:13
18:14
18:15
18:16 Medal Ceremony
18:16 - 18:28 (00:12)
18:17
18:18
18:19
18:20
18:21
18:22
18:23
18:24
18:25
18:26
18:27
18:28 Male Kumite -60 Kg (2 entries draw)
#36 BERENS GEOFFREY (NETHERLANDS) vs MEHDIZADEH AMIR (IRAN)
18:28 - 18:35 (00:07)
18:29
18:30
18:31
18:32
18:33
18:34
18:35
18:36 Female Kumite -50 Kg (2 entries draw)
#37 MIYAHARA MIHO (JAPAN) vs RECCHIA ALEXANDRA (FRANCE)
18:36 - 18:42 (00:06)
18:37
18:38
18:39
18:40
18:41
18:42 Male Kumite -67 Kg (2 entries draw)
#38 TADISSI YVES_MARTIAL (HUNGARY) vs THOMAS JORDAN (ENGLAND)
18:42 - 18:49 (00:07)
18:43
18:44
18:45
18:46
18:47
18:48
18:49
18:50 Medal Ceremony
18:50 - 19:08 (00:18)
18:51
18:52
18:53
18:54
18:55
18:56
18:57
18:58
18:59
19:00
19:01
19:02
19:03
19:04
19:05
19:06
19:07
19:08 Female Team Kumite (2 entries draw)
#39 France (AGIER, HEURTAULT, IGNACE, RECCHIA) (FRANCE) vs Spain (FERRER_GARCIA, PALACIO_GONZALEZ, SANCHEZ_ESTEPA, VIZCAINO_GONZALEZ) (SPAIN)
19:08 - 19:23 (00:15)
19:09
19:10
19:11
19:12
19:13
19:14
19:15
19:16
19:17
19:18
19:19
19:20
19:21
19:22
19:23 Medal Ceremony
19:23 - 19:30 (00:07)
19:24
19:25
19:26
19:27
19:28
19:29
19:30 Para Karate Blind and Visually Impaired
19:30 - 19:45 (00:15)
19:31
19:32
19:33
19:34
19:35
19:36
19:37
19:38
19:39
19:40
19:41
19:42
19:43
19:44
19:45 Medal Ceremony
19:45 - 20:00 (00:15)
19:46
19:47
19:48
19:49
19:50
19:51
19:52
19:53
19:54
19:55
19:56
19:57
19:58
19:59