Karate1 Series A - Salzburg 2019
Female Kata
Main Tree Pool 1
#
1
COLAK KEYDA NUR (TURKEY,TUR)
Anan
TEC
8,8
7,6
7
7,2
8
8,4
8,4
*0.7
16.80
ATH
9
7,8
7
7,2
8,2
8,4
8,4
*0.3
7.32
24.12
2
RAMOS OSORIO PAULA (ESCUELA DE KARATE LUCUS,ESP)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,6
7,6
6,4
7
6,6
8
7,6
*0.7
15.54
ATH
7,4
7,4
6,4
7,4
6,8
7,8
7,4
*0.3
6.66
22.2
3
KWONG JESSICA (USA KARATE,USA)
Anan Dai
TEC
7,6
7,6
7,2
7,6
8,4
7,8
8,2
*0.7
16.10
ATH
7,4
7,6
7
7,6
8,2
7,6
8
*0.3
6.84
22.94
4
KOKUBO URARA (JAPAN KARATEDO FEDERATION SHITOKAI,JPN)
Chatanyara Kushanku
TEC
9
7,8
7,2
7,6
8,2
8,4
8,6
*0.7
17.08
ATH
8,8
8
7,6
7,8
8,4
8,4
8,6
*0.3
7.44
24.52
5
ROVERSI ELENA (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA)
Anan Dai
TEC
7,8
8
6,8
6,8
7,8
8,2
8,2
*0.7
16.52
ATH
8
8
7,2
7
8
8,2
8,2
*0.3
7.20
23.72
6
NGUYEN THI PHUONG (VIETNAM,VIE)
Anan Dai
TEC
7,6
7,8
6,8
7,8
8
7,6
8,4
*0.7
16.24
ATH
7,4
7,8
7,2
7,8
8
7,6
8,2
*0.3
6.96
23.2
7
DE LA PAZ CAROL (TEAM CHILE ROSEN,CHI)
Papuren
TEC
6,4
7,6
6,4
7,4
7,8
7,6
7,6
*0.7
15.82
ATH
6,2
7,8
6,4
7,4
7,6
7,4
7,4
*0.3
6.66
22.48
8
LEE CELINE XIN YI (MALAYSIA,MAS)
Papuren
TEC
7,8
7,8
6,6
7,6
8,2
7,4
8
*0.7
16.24
ATH
7,8
8
6,8
7,6
8,6
7,4
7,8
*0.3
6.96
23.2
9
THORSTEINSDOTTIR SVANA KATLA (ICELAND,ISL)
Gojushiho Dai
TEC
8
7,4
6,2
7,2
6,6
6,4
6,8
*0.7
14.42
ATH
7,6
7,2
6,2
6,8
6,8
6,2
6,6
*0.3
6.06
20.48
10
NICOSANTI NOEMI (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
11
BERNARDI VALERIA (C.R.LAZIO FIJLKAM,ITA)
Anan Dai
TEC
7,8
7,6
6,6
7,2
8
7,2
7,6
*0.7
15.68
ATH
7,8
7,4
6,4
7
8,2
7
7,6
*0.3
6.60
22.28
12
MAMI YLENIA (SAN MARINO SHOTOKAN CLUB,SMR)
Papuren
TEC
7,6
7,6
6,4
7
7,2
6,4
6,8
*0.7
14.70
ATH
7,6
7,4
6,4
7,4
7
6,2
6,6
*0.3
6.30
21.0
13
TULIAKOVA DARIA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Gojushiho Dai
TEC
7,4
7,8
6,4
7,6
6,2
6,6
6,6
*0.7
14.42
ATH
7,4
7,8
6,2
8
6,4
6,4
6,6
*0.3
6.12
20.54
Main Tree Pool 2
#
1
SCHMIDT NATHALIE (KARATECLUB GAMPEL-SAASTAL,SUI)
Unsu
TEC
6,6
7
7
7,4
5,8
6
6,8
*0.7
14.28
ATH
6,2
7,4
7,4
7,2
5,6
5,8
6,8
*0.3
6.06
20.34
2
D ONOFRIO TERRYANA (CENTRO SPORTIVO ESERCITO,ITA)
Anan
TEC
7,8
8
8,2
7,8
8,6
8
7,8
*0.7
16.66
ATH
7,8
8,2
8,4
7,4
8,6
8,2
8
*0.3
7.32
23.98
3
CELO FUNDA (AUSTRIA,AUT)
Anan Dai
TEC
8,2
7,4
7,8
7,6
8
8,2
7,6
*0.7
16.38
ATH
8
7,6
7,8
7,4
7,8
8
7,6
*0.3
6.96
23.34
4
SPRENGER AILEEN (LIECHTENSTEIN,LIE)
Sochin
TEC
6,2
6,6
6
7,4
5,4
5,6
5,4
*0.7
12.46
ATH
6
6,4
6,4
7,2
5,2
5,4
5,2
*0.3
5.34
17.8
5
REZEI NEDA (AZERBAIJAN NATIONAL KARATE FEDERATION,AZE)
Suparinpei
TEC
7,2
7,4
7,4
7,8
7,4
7
7,4
*0.7
15.54
ATH
7
7,4
7,6
7,4
7,2
6,8
7,4
*0.3
6.60
22.14
6
NOVO YOUNMI (BELGIUM,BEL)
Unsu
TEC
6,8
7,2
8,2
7,4
8,2
6,4
7
*0.7
15.12
ATH
6,6
6,8
7,4
7,2
7,6
6,2
7,2
*0.3
6.36
21.48
7
SOLDANO SARA (ASD DOJO MATSUMURA TARANTO,ITA)
Anan Dai
TEC
7,6
7,6
7,6
8,2
8,8
8,4
7,4
*0.7
16.38
ATH
7,4
7,8
8,2
7,6
8,4
8,4
7,6
*0.3
7.08
23.46
8
FUSCO NOEMI (DIMENSIONE 3,ITA)
Papuren
TEC
7
7,2
8,4
7,8
7,6
7,6
7,8
*0.7
16.10
ATH
6,8
7,4
8
7,4
7,4
7,4
7,8
*0.3
6.66
22.76
9
BARAVIK VERANIKA (UNIVERPROFI,BLR)
Suparinpei
TEC
6,6
7
7,2
7,2
6
6,4
6,8
*0.7
14.28
ATH
6,6
7,2
6,8
7,4
5,6
6,2
6,6
*0.3
6.00
20.28
10
JERKO MARIJA (KARATE KLUB RODA,SRB)
Kanku Sho
TEC
6,8
7,4
7,6
7,4
7
5,8
6,6
*0.7
14.84
ATH
6,6
7,2
7,2
7,6
7
5,8
6,6
*0.3
6.24
21.08
11
ALEXE DIANA (ROMANIA,ROU)
Chibana No Kushanku
TEC
6,4
6,4
6,8
7,4
6,2
5,8
7,2
*0.7
13.72
ATH
6,2
6,6
7
7,2
5,6
5,6
6,8
*0.3
5.88
19.6
12
GARCIA LUCIA (CLUB DE KARATE BEZANA,ESP)
Gojushiho Dai
TEC
6,6
6,8
6,8
7,6
6,8
5,4
7,4
*0.7
14.28
ATH
6,2
6,8
6,6
7,2
6,6
5,6
6,8
*0.3
6.00
20.28
13
ONO HIKARU (OITA,JPN)
Anan
TEC
8,4
8,2
8,4
8,2
8,8
8,6
8,2
*0.7
17.50
ATH
8
8,4
8,6
7,6
8,8
8,6
8,6
*0.3
7.68
25.18
Main Tree Pool 3
#
1
RIESTRA CALOMARDE CARLA (FEDERACIÓN KARATE COMUNIDAD VALENCIANA,ESP)
Chibana No Kushanku
TEC
7,4
7
6,4
7
7,6
7,4
7,4
*0.7
15.26
ATH
7,2
6,8
6,2
6,8
7,4
7,4
7,4
*0.3
6.42
21.68
2
PIVI LISA (CENTRO SPORTIVO ESERCITO,ITA)
Papuren
TEC
8
7,4
7,4
7,4
7,6
8
7,8
*0.7
15.96
ATH
7,8
7
7,2
7,2
7,6
7,8
7,8
*0.3
6.78
22.74
3
BRAZDOVA EMA (SPORT SCHOOL KARATE PRIEVIDZA,SVK)
Suparinpei
TEC
7,8
7,6
7,4
7,6
7,4
8
7,8
*0.7
16.10
ATH
8
7,4
7,2
7,4
7,4
7,8
7,6
*0.3
6.72
22.82
4
LE BORGNE MARINE (SIK - YKC,FRA)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,6
6,8
7
7
7
7,4
6,8
*0.7
14.70
ATH
7,8
6,6
7,2
6,8
6,8
7,2
6,8
*0.3
6.24
20.94
5
MARK MELINDA (KEN SHI KAI KARATESCHULE SCHWAMENDINGEN / ZÜRICH,SUI)
Paiku
TEC
8
7,2
7,8
7,4
7,4
7,8
7,8
*0.7
16.10
ATH
7,8
7,2
7,6
7,2
7,4
7,4
7,8
*0.3
6.72
22.82
6
TAIRA SAE (TEIKYO,JPN)
Unsu
TEC
8,6
7,8
8
8,4
7,2
8,4
7,8
*0.7
16.94
ATH
8,4
7,4
7,8
8,2
7
8
7,8
*0.3
7.08
24.02
7
CAFFARELLI MICHELA (CENTRO SPORTIVO KARATE WADORYU,ITA)
Papuren
TEC
7,8
6,8
7,2
7,2
7,4
7,8
7,2
*0.7
15.26
ATH
7,6
6,4
6,8
7
7,4
7,2
7
*0.3
6.36
21.62
8
DUTTO GIADA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)
Papuren
TEC
7,8
7,2
7,6
7,4
7,6
7,8
7,6
*0.7
15.96
ATH
8
7
7,4
7,2
7,4
7,6
7,4
*0.3
6.66
22.62
9
ZOTOVA MARIIA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Gojushiho Dai
TEC
7,4
7
8
7,4
7,4
8
7,8
*0.7
15.82
ATH
7,2
6,8
7,8
7,2
7,4
7,6
7,6
*0.3
6.66
22.48
10
HAGMAN SMILLA (SWEDEN,SWE)
Anan
TEC
8,4
7,2
8,4
7,6
7,6
7,8
8
*0.7
16.38
ATH
8,6
7,2
8,2
7,2
7,4
7,4
7,8
*0.3
6.78
23.16
11
BUJKOVIĆ IVANA (KARATE KLUB BAR,MNE)
Kanku Sho
TEC
8,4
6,6
7,8
7,2
7
7,4
6,8
*0.7
15.12
ATH
8,2
7
8
7
6,8
7,4
6,8
*0.3
6.42
21.54
12
BELO MARIANA (KARATE CLUBE DE FARO,POR)
Suparinpei
TEC
8
7,2
8,2
7,4
7,4
7,6
7,8
*0.7
15.96
ATH
8,2
7,4
8
7,2
7,4
7,4
7,6
*0.3
6.72
22.68
13
BERTALI LAMYAE (MOROCCO,MAR)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
Main Tree Pool 4
#
1
STERCK LAURA (HUNGARY,HUN)
Anan Dai
TEC
7,2
7,8
7,4
7,4
7,8
7,6
8,4
*0.7
15.96
ATH
7
8,2
7,6
7,6
7,6
7,6
8,6
*0.3
6.84
22.8
2
PEREIRA CAROLAINI (BRAZIL,BRA)
Gankaku
TEC
7,2
8,2
7,4
6,8
7,6
7,8
8,2
*0.7
15.96
ATH
7
8
7,4
7
7,4
7,4
8
*0.3
6.66
22.62
3
MAYER LENA (LANDESKADER BADEN-WÜRTTEMBERG,GER)
Papuren
TEC
7,6
8,2
7,8
7
7,8
8,2
8,4
*0.7
16.66
ATH
7,4
8,4
7,6
7,2
7,6
8,2
8,2
*0.3
7.02
23.68
4
PIPERIN KATARINA (KARATE KLUB UNSU,SRB)
Kanku Sho
TEC
6,8
8,4
7,4
6,6
7,4
7,8
8,2
*0.7
15.82
ATH
6,8
8,2
7,8
7,2
7,2
7,6
8,4
*0.3
6.78
22.6
5
GALTUNG IRENE (STANGE KARATE KLUBB,NOR)
Gojushiho Sho
TEC
6,6
7,8
6,8
5,8
6,8
6,4
6,2
*0.7
13.86
ATH
6,4
7,4
6,8
6,2
6,6
6,4
6
*0.3
5.82
19.68
6
CIESA ALICE SOFIA (POLISPORTIVANAKAYAMA A.S.D.,ITA)
Gojushiho Dai
TEC
7
8,2
8
6,8
7,4
7,2
8,4
*0.7
15.82
ATH
6,8
8,4
7,4
7,4
7,2
7,4
8,6
*0.3
6.66
22.48
7
SEDEK SHAHD (EGYPT,EGY)
Gojushiho Dai
TEC
7,4
8,2
8,6
7,2
7,4
7,8
7,6
*0.7
15.96
ATH
7,4
8,2
8,2
7,4
7,2
7,8
7,4
*0.3
6.78
22.74
8
PIRONTI CAROL (A.S.D. TEAM PIRONTI,ITA)
Papuren
TEC
7,6
8,4
8,2
6,8
7,2
7,4
8,2
*0.7
16.24
ATH
7,4
8,2
7,4
6,8
7
7,4
8
*0.3
6.66
22.9
9
JOVANOSKA PULEKSENIJA (FYR OF MACEDONIA,MKD)
Anan Dai
TEC
7,6
8,4
7,6
7,8
8
8
8,6
*0.7
16.66
ATH
7,6
8,6
7,6
7,4
7,8
7,8
8,4
*0.3
6.96
23.62
10
SARTORIS GIULIA (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA)
Anan Dai
TEC
7,4
8,4
8
7,4
7,6
7,8
8,2
*0.7
16.38
ATH
7,2
8,6
7,6
7,2
7,4
8
7,8
*0.3
6.84
23.22
11
GARCIA LOZANO MARTA (KUMO SPORT,ESP)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,6
8,6
8
6,8
7,6
7,6
8,4
*0.7
16.24
ATH
7,4
8,6
7,8
7,2
7,4
7,4
8,6
*0.3
6.78
23.02
12
SHIMIZU NATSUKI (JAPAN,JPN)
Kururunfa
TEC
7,8
8,8
8,8
8,6
8,4
8,8
8,6
*0.7
18.20
ATH
7,6
8,8
8,6
6,2
8,2
8,6
9
*0.3
7.62
25.82
13
VEGA LETAMENDI MARTA (GOJU-RYU TORREMOLINOS,ESP)
Papuren
TEC
7,6
8,4
8,2
8
7,6
7,8
8,4
*0.7
16.80
ATH
7,6
8,6
8
7,8
7,4
7,6
8,6
*0.3
7.02
23.82
Main Tree Pool 5
#
1
TOTH VANDA (HUNGARY,HUN)
Papuren
TEC
7,6
7,6
7,6
7,4
6,6
7,4
6,8
*0.7
15.68
ATH
7,4
7,2
7,4
7,2
6,2
7,2
7
*0.3
6.48
22.16
2
WAGLUND LINA (SWEDEN,SWE)
Anan
TEC
7,6
7
7,4
6,8
6,4
7,6
7
*0.7
14.98
ATH
7,6
6,8
7,4
6,6
6,6
7,4
7,2
*0.3
6.42
21.4
3
ESPARTEIRO PATRICIA (WOLFPACK - KARATE TEAM,POR)
Chatanyara Kushanku
TEC
8,2
8,2
7,6
7,8
8,2
7,6
7,4
*0.7
16.52
ATH
8,2
8
8
7,6
8,4
7,8
7,8
*0.3
7.14
23.66
4
FABBRI MARTINA (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA)
Anan Dai
TEC
8
7,2
8
7,6
8
7,4
7,6
*0.7
16.24
ATH
8
6,8
8,2
7,2
8
7,4
7,8
*0.3
6.96
23.2
5
SIMONIC MASA (SLOVENIA,SLO)
Papuren
TEC
8
7,4
8
7,8
8,2
7,4
7,6
*0.7
16.38
ATH
8
6,8
8,2
7,6
8
7,4
7,6
*0.3
6.96
23.34
6
KACZMAREK OLGA (KARATE TEAM OBORNIKI,POL)
Gankaku
TEC
7,8
6,6
7,2
7
5,8
7
6,8
*0.7
14.56
ATH
7,8
6,4
6,8
6,6
5,6
7
6,8
*0.3
6.06
20.62
7
AKHMETOVA YEVGENIYA (ACADEMY KARATE SPARTAK,KAZ)
Papuren
TEC
7,8
7,2
7,6
8
6,4
6,8
6,6
*0.7
15.12
ATH
8
7
7,8
8,2
6,4
7,2
7
*0.3
6.60
21.72
8
PETKOVIC SABINA (CROATIA,CRO)
Gojushiho Dai
TEC
8
7,2
7,6
7,4
7,8
7,4
6,4
*0.7
15.68
ATH
8,2
6,8
7,2
7,8
7,6
7,2
6,6
*0.3
6.60
22.28
9
ROGANOVIC MIA (BUDUCNOST,MNE)
Gojushiho Sho
TEC
8,2
7,6
8,2
7,6
7,8
7,8
6,8
*0.7
16.24
ATH
8
7,2
8,6
7,4
8
7,6
7,2
*0.3
6.90
23.14
10
BJERRING FREDERIKKE (DENMARK,DEN)
Anan
TEC
8,2
7,8
8
8
8,2
8
7,2
*0.7
16.80
ATH
8,4
7
8,2
8
8
7,8
7,6
*0.3
7.14
23.94
11
UGAI MIZUKI (JAPAN,JPN)
Anan
TEC
8,6
8,6
8,6
8,6
8
8,4
7,8
*0.7
17.92
ATH
8,6
8,4
8,6
8,4
8,4
8,4
8,2
*0.3
7.56
25.48
12
BONARDI LETIZIA (MASTER CLUB BERGAMO KARATE TEAM ASD,ITA)
Papuren
TEC
7,8
7,2
7,4
7,8
7,4
6,8
7,2
*0.7
15.40
ATH
8
6,8
7,4
7,8
7,2
6,8
7
*0.3
6.48
21.88
13
HUERTA HERNÁNDEZ ROCÍO (KAZOKUSPORT PEPE CARBONELL,ESP)
Suparinpei
TEC
8
6,8
8,8
8
6,6
7,8
7,6
*0.7
16.38
ATH
8,2
6,6
8,6
8,2
6,8
7,6
7,4
*0.3
6.96
23.34
Main Tree Pool 6
#
1
BIONDO ILARIA (ASD KARATE 2001,ITA)
Anan
TEC
6,4
7,8
7,2
7,4
7,6
6,6
7,6
*0.7
15.54
ATH
6,8
7,8
7
7,2
7,4
6,6
7,4
*0.3
6.48
22.02
2
ISHIBASHI SAORI (TEIKYO,JPN)
Unsu
TEC
7,4
8,2
8,6
8,4
8,4
7,4
8,4
*0.7
17.50
ATH
7,8
8,4
8,4
8,4
8,2
7,6
8,6
*0.3
7.50
25.0
3
RIGHETTI MAHAYAN (KARATÉ-CLUB PAYERNE,SUI)
Anan
TEC
6,6
7,4
6,2
7
7,2
7,2
6,8
*0.7
14.70
ATH
6,8
7,6
6,6
6,8
7,2
7
7
*0.3
6.24
20.94
4
GORSHUNOVA EKATERINA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Anan Dai
TEC
7,4
8
7,6
7,6
7,4
7
7,8
*0.7
15.82
ATH
7,6
8
7,4
7,8
7,6
7
8
*0.3
6.90
22.72
5
LEWIS KITTY (KHALSA CHAMPIONS,ENG)
Anan Dai
TEC
6,8
7,6
6,6
6,8
7,4
6,8
6,6
*0.7
14.28
ATH
7
7,8
6,8
7
7,6
6,8
6,8
*0.3
6.24
20.52
6
FAROUK TOKA (AHLY SPORTING KARATE,EGY)
Unsu
TEC
7,8
8,2
8,2
8
8
7,6
8,2
*0.7
16.94
ATH
8
8,2
8
8
8,2
7,8
8,4
*0.3
7.26
24.2
7
ČUKANOVÁ MICHAELA (RAPID BRATISLAVA,SVK)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,6
8,2
8,2
7,8
7,8
7,6
8
*0.7
16.52
ATH
7,8
8,2
7,8
7,6
8
7,4
8,4
*0.3
7.08
23.6
8
WACHTER SOPHIE (HESSISCHER FACHVERBAND FÜR KARATE E.V.,GER)
Gojushiho Sho
TEC
7,2
8
7,8
8,2
7,8
7,8
8,6
*0.7
16.52
ATH
7,8
8,2
8
8,2
7,6
7,8
8,6
*0.3
7.20
23.72
9
MIRALLES OLLER CHARLOTTE (AMICALE JAMIN,FRA)
Anan
TEC
7,2
7,6
6,8
7,4
7,6
6,6
7
*0.7
15.12
ATH
7,4
7,6
6,6
7,2
7,8
6,8
6,8
*0.3
6.42
21.54
10
FABREGAS-ECEIZA I ARAKI FRANCESCA (DOJO SANT GERVASI,ESP)
Papuren
TEC
7,2
8,4
8,4
8
8
8
8,4
*0.7
17.08
ATH
7,6
8,2
8,2
7,8
7,8
7,8
8,4
*0.3
7.14
24.22
11
FURSAVA MARYIA (BELARUS,BLR)
Anan Dai
TEC
7,6
8,2
7,8
8,2
7,6
8,2
8,4
*0.7
16.94
ATH
8
8,4
8,6
8,2
7,8
7,6
8,8
*0.3
7.38
24.32
12
WIENINGER KRISTIN (AUSTRIA,AUT)
Papuren
TEC
7,8
8,4
8,2
8
8,2
8,2
8,8
*0.7
17.22
ATH
8,2
8,4
8
8,2
8
7,8
9
*0.3
7.32
24.54
13
KOKUMAI SAKURA (USA NKF,USA)
Chibana No Kushanku
TEC
8
8,6
8,6
8,6
8,4
8
8,8
*0.7
17.92
ATH
8,2
8,6
8,2
8,6
8,2
8
8,8
*0.3
7.50
25.42
Main Tree Pool 7
#
1
MORBINI GAIA (ASD CAM LUCCA,ITA)
Papuren
TEC
7,2
7,6
6,8
7,2
7,4
7,6
8,2
*0.7
15.54
ATH
7,6
7,4
6,6
7
7,4
7,2
8
*0.3
6.60
22.14
2
TROITSKAYA IRINA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Anan Dai
TEC
7,8
7,6
6,6
7,4
8
7,8
8
*0.7
16.24
ATH
8
7,8
6,6
7,4
7,8
8
7,8
*0.3
7.02
23.26
3
YANAGISAWA KAZUKI (SEISINKAN SHOUTOFUDOUKAN,JPN)
Suparinpei
TEC
8
8
7,8
7,6
8,6
8
8,2
*0.7
16.80
ATH
7,8
7,6
7,2
7,2
8,4
7,2
8
*0.3
6.78
23.58
4
ESCUDERO.SOLIS NURIA (KARATE CIUDAD DE ROMA,ESP)
Anan Dai
TEC
7,8
7,2
7,6
7,8
8
7,8
8,4
*0.7
16.38
ATH
7,8
7,2
7,6
8
7,8
7,4
8,6
*0.3
6.96
23.34
5
AGUIAR CLAUDINA (TEAM AGUIAR,BRA)
Anan Dai
TEC
7,8
7,4
7,6
7,8
7,4
8
8
*0.7
16.24
ATH
7,6
7,2
7,8
7,6
7,4
7,8
7,6
*0.3
6.84
23.08
6
ASSILA SALMA (ASSOCIATION CENTRE NATIONAL KARATÉ,MAR)
Anan
TEC
8
7
7,4
7,2
7,4
8,4
7,4
*0.7
15.54
ATH
7,8
7,2
7,2
7
7,2
8,2
7,2
*0.3
6.48
22.02
7
ARMADA RUIZ ANDREA (VENEZUELA,VEN)
Sochin
TEC
8
7,8
7,2
8,2
7,2
8,2
8,6
*0.7
16.80
ATH
7,8
8
7,6
8,2
7,4
8
8,8
*0.3
7.14
23.94
8
RATH JUTTA (AUSTRIA,AUT)
Papuren
TEC
7,2
6,8
7,2
6,6
7,6
8
8
*0.7
15.40
ATH
7,4
7,2
7,6
6,6
7,4
7,8
8,2
*0.3
6.72
22.12
9
LUSHAKU DJELLORITA (KOSOVO KARATE FEDERATION,KOS)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
10
FLYNN UNA (IRELAND,IRL)
Suparinpei
TEC
6,8
6,6
5,8
5,8
6,6
6,4
6,2
*0.7
13.44
ATH
6,8
6,2
5,8
5,8
6,4
6,6
5,6
*0.3
5.52
18.96
11
MISKOVA VERONIKA (CZECH REPUPLIC,CZE)
Papuren
TEC
8
7,6
8
8,4
7,4
8,4
8,4
*0.7
17.08
ATH
7,8
7,8
8,4
8,2
7,6
8,4
8,6
*0.3
7.32
24.4
12
AFSANEH MAHSA (IRAN KARATE FEDERATION,IRI)
Chibana No Kushanku
TEC
8
7,4
8,4
8
8,2
8,8
7,8
*0.7
16.94
ATH
8,2
8
8,6
8,4
8,4
8,8
7,6
*0.3
7.50
24.44
13
VIENIK KRISTINA (UKRAINE,UKR)
Suparinpei
TEC
7,6
7,2
7,4
8,2
7,4
7,8
7,6
*0.7
15.82
ATH
7,4
7
7,4
8
7,4
7,6
7,6
*0.3
6.72
22.54
Main Tree Pool 8
#
1
GUO HANYU (BEIJINGSPORTUNIVERSITY,CHN)
Suparinpei
TEC
7,4
7,8
8
7
7,8
7,2
7
*0.7
15.68
ATH
7,6
7,6
8
7,2
7,4
7,2
6,8
*0.3
6.66
22.34
2
MARTTILA NOORA (FINLAND,FIN)
Gojushiho Sho
TEC
6,2
7
7,4
6,6
6,8
6,8
6,8
*0.7
14.28
ATH
6,2
7,6
7,2
6,8
6,8
6,6
6,6
*0.3
6.06
20.34
3
DIMOSKA MARIJANA (RONIN MAMISDE KARATE,AUS)
Anan
TEC
7,6
8
8,4
6,6
8
7,8
8,2
*0.7
16.66
ATH
7,8
8
8,6
7
8
8
8
*0.3
7.20
23.86
4
BELABES YAMINA (ALGERIA,ALG)
Paiku
TEC
6,6
8,2
7,8
6,8
7,6
7,4
7,8
*0.7
15.96
ATH
6,8
8,2
7,8
6,8
7,8
7,6
8,4
*0.3
6.96
22.92
5
SCORDO SANDY (SHOTOKAN KARATE CLUB HAUTE SAVOIE,FRA)
Enpi
TEC
7,6
8,4
9
8,4
8,2
8
7,6
*0.7
17.22
ATH
8
8,2
8,8
8,6
8,2
8
8
*0.3
7.32
24.54
6
DAUHALAVA HANNA (UNIVERPROFI,BLR)
Paiku
TEC
6,8
8
6,8
7,2
7,6
7,6
7,8
*0.7
15.68
ATH
6,8
8
6,8
7
7,4
7,8
8
*0.3
6.66
22.34
7
VAN LIMBEEK DANIQUE (TEAM BUDO LIFESTYLE,NED)
Gojushiho Dai
TEC
6,4
7,4
6,6
6,8
7,2
6,6
7,6
*0.7
14.42
ATH
6,6
7,2
6,6
6,6
7,2
6,8
7,4
*0.3
6.18
20.6
8
BLASER ELENA (KARATE EMME,SUI)
Suparinpei
TEC
6,4
7,2
6
6,4
7,2
6,4
7,6
*0.7
14.00
ATH
6,4
7
6
5,8
7
6,6
7,4
*0.3
6.00
20.0
9
MLADEZIC BOJANA (TIKVARA BACKA PALANKA,SRB)
Gojushiho Dai
TEC
7
7,6
7,2
7,8
8
7,6
8
*0.7
16.10
ATH
7
7,4
7
7,4
8,2
8
7,8
*0.3
6.78
22.88
10
LOPEZ PINTADO MARIA (CLUB KARATE MONTORNÈS,ESP)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,4
8
7,4
7
8,6
8,2
8,2
*0.7
16.52
ATH
7,2
7,8
7,6
6,8
8,4
8,2
8,6
*0.3
7.08
23.6
11
REGIS JENNIFER (A.S.D. A.P.S. ARTESPORT,ITA)
Papuren
TEC
7,2
8,2
8,4
7,6
8,6
8,2
8,6
*0.7
17.36
ATH
7,2
8
8,2
7,8
8,6
8
8,8
*0.3
7.26
24.62
12
SHIMIZU KIYOU (JAPAN MIKIHOUSE,JPN)
Anan
TEC
8,4
8,6
9
8,4
9
8,8
9,2
*0.7
18.48
ATH
8,6
8,4
9
8,4
8,8
8,8
9,2
*0.3
7.86
26.34
Main Tree Pool 9
#
1
SÁNCHEZ JIMÉNEZ ALICIA (FEDERACIÓN KARATE COMUNIDAD VALENCIANA,ESP)
Papuren
TEC
6,6
7,4
7,2
7
7,2
7,6
7
*0.7
14.98
ATH
6,4
7,4
7,2
7,2
7,2
7,4
6,8
*0.3
6.48
21.46
2
DONNARUMMA LUCIA CHIARA (SHIRAI CLUB S.VALENTINO,ITA)
Chibana No Kushanku
TEC
6,2
7
6,2
6,2
6
6,8
6,8
*0.7
13.44
ATH
6,2
7
6,6
6,4
6
6,8
7
*0.3
5.94
19.38
3
RUMIANTCEVA ANASTASIIA (RUSSIAN FEDERATION. SPC VITYAZ,RUS)
Gankaku
TEC
7,4
8,6
8,2
7,4
8,4
7,6
7,4
*0.7
16.24
ATH
7,6
9
8
7,6
8,2
7,4
7,2
*0.3
6.96
23.2
4
UMEKAGE YUI (JAPAN KYOTO,JPN)
Suparinpei
TEC
8
8,8
8,4
8,2
8,8
8
7,6
*0.7
17.22
ATH
8
8,8
8,4
7,8
8,6
7,8
7,4
*0.3
7.26
24.48
5
RAIA GLORIA (JKS CASTANO PRIMO,ITA)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
6
CHIEN HUI-HSUAN (CHINESE TAIPEI,TPE)
Suparinpei
TEC
8,2
8,4
8
7,6
7,4
7,2
7,4
*0.7
16.10
ATH
8,2
8,6
8,2
7,8
7,2
7,2
7,4
*0.3
7.02
23.12
7
KOLB RACHEL (AFR CHRISTIAN KARATE,USA)
Chinto
TEC
5,4
6,6
6
5,6
5,2
6,8
7
*0.7
12.74
ATH
5,4
6,6
6,2
5,8
5,2
6,6
6,8
*0.3
5.58
18.32
8
AROLDI CATHERIN (MASTER CLUB BERGAMO KARATE TEAM ASD,ITA)
Paiku
TEC
5,8
6,8
7,2
6,4
7,6
7,2
7,2
*0.7
14.84
ATH
6,4
7
7,4
6,8
7,6
7,2
7,4
*0.3
6.48
21.32
9
BAILLARGEON MELISSA (STUDIOS UNIS,CAN)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,6
7,8
7,6
7,6
7
7,2
7,2
*0.7
15.68
ATH
8,2
8,4
7,4
7,4
6,8
7
7
*0.3
6.54
22.22
10
AFIFI NERVANA (AHLY SPORTING KARATE,EGY)
Unsu
TEC
7,8
8,2
7,8
7,2
7,4
7,4
7,4
*0.7
15.82
ATH
8,4
8,4
7,8
7,8
7,6
7,2
7,4
*0.3
6.96
22.78
11
WINSTEL LOUISA (HESSISCHER FACHVERBAND FÜR KARATE E.V.,GER)
Gankaku
TEC
7,4
8
8
7,2
6,8
7,6
7,2
*0.7
15.54
ATH
7,8
8,6
8
7,2
6,6
7,4
7
*0.3
6.72
22.26
12
VANUSANIKOVA JANA (SPORT SCHOOL KARATE BRATISLAVA,SVK)
Papuren
TEC
7,6
8,4
7,6
7,8
8
7,8
7,4
*0.7
16.24
ATH
7,8
8,8
8
8,2
7,8
7,8
7,2
*0.3
7.08
23.32
13
REALE FRANCESCA (ASI KARATE VENETO ASD CENTRO KARATE NOALE,ITA)
Anan
TEC
8
8,6
8,6
7
8
7,8
7,2
*0.7
16.66
ATH
8
9
8,4
7,6
8,2
7,6
7,4
*0.3
7.14
23.8
Main Tree Pool 10
#
1
ZHAILAUOVA AIGERIM (KAZAKHSTAN,KAZ)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,8
7,8
6,8
7,6
7,8
7,4
7,2
*0.7
15.96
ATH
7,8
7,6
6,8
7,4
7,6
7,2
7
*0.3
6.66
22.62
2
RADOVIC MARIJA (KARATE KLUB SKIPPER,SRB)
Gojushiho Sho
TEC
8
7,8
6,8
7,4
7,6
7,6
7,2
*0.7
15.82
ATH
8
7,8
7
7,6
7,6
7,4
7,2
*0.3
6.78
22.6
3
SIMONCINI SOPHIA (MACHINTOSH CLUB,ITA)
Anan Dai
TEC
7,8
7,2
6,8
7,6
7,4
7,8
7,4
*0.7
15.68
ATH
7,6
7
6,6
7,8
7,4
7,6
7
*0.3
6.60
22.28
4
LAVIER JESSICA (NEUCHÂTEL KARATE-DO,SUI)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,2
7,2
6,2
6,4
5,8
7,2
7,2
*0.7
14.56
ATH
7,4
7,2
6,2
6,4
5,8
7
7
*0.3
6.12
20.68
5
DHIMAN DEEPIKA (INDIA,IND)
Gojushiho
TEC
6,8
6,8
6,6
6,4
6,2
6,8
7
*0.7
14.14
ATH
6,8
6,6
6,2
6,2
6
6,8
7,2
*0.3
5.88
20.02
6
FERRACUTI EVA (C.R.LAZIO FIJLKAM,ITA)
Anan Dai
TEC
8,6
8,4
6,8
8
7,8
7,6
7,6
*0.7
16.38
ATH
8,6
8,4
7,4
8
7,8
7,4
7,4
*0.3
6.96
23.34
7
KOEFINGER VERENA (AUSTRIA,AUT)
Chibana No Kushanku
TEC
8,2
7,8
7,4
7,4
7,2
7,4
7,4
*0.7
15.54
ATH
8,2
7,4
7,4
7,2
7,2
7,2
7,2
*0.3
6.54
22.08
8
FANTI AGNESE (ASD CAM LUCCA,ITA)
Papuren
TEC
8,4
8,4
7,6
8,2
8
7,8
7,6
*0.7
16.80
ATH
8,6
8,2
7,2
8,2
8
7,6
7,4
*0.3
7.14
23.94
9
TYRKICH KSENIYA (ADAMANT,BLR)
Anan Dai
TEC
8
8
7,4
7,6
8
7,6
7,2
*0.7
16.24
ATH
8,2
8
7,4
7,6
7,8
7,4
7,4
*0.3
6.84
23.08
10
LOPEZ PINTADO TERESA (CLUB KARATE MONTORNÈS,ESP)
Papuren
TEC
7,6
7,8
7,2
8,2
8,2
8
7,4
*0.7
16.38
ATH
8
8,2
7,6
8,2
8,2
7,8
7,2
*0.3
7.20
23.58
11
GALIC NASTJA (SLOVENIA,SLO)
Anan
TEC
8,6
8,4
7,4
8
7,8
7,8
7,6
*0.7
16.52
ATH
8,6
8,2
7,8
8,2
7,8
7,8
7,4
*0.3
7.14
23.66
12
BRACIKOWSKA KAMILA (BUDOKAN WROCLAW,POL)
Gojushiho Dai
TEC
8,4
8,6
8,4
7,8
8
8
7,8
*0.7
17.08
ATH
8,8
8,6
8,4
8
8
7,8
7,6
*0.3
7.32
24.4
13
IWAMOTO EMIRI (RYUEIRYU RYUHOKAI,JPN)
Anan
TEC
8,8
8,8
8,6
9
8,4
8,6
8
*0.7
18.20
ATH
8,8
9
8,4
9
8,4
8,4
8
*0.3
7.68
25.88
Main Tree Pool 11
#
1
CASALE CAROLA (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA)
Papuren
TEC
8,6
7
7,6
8,4
8,4
8
8,2
*0.7
17.22
ATH
8,4
7
8
8,4
8,2
7,8
8,4
*0.3
7.38
24.6
2
ROSS BECCA (AMERIKICK MARTIAL ARTS,USA)
Anan Dai
TEC
7,6
7
7,4
7,8
7,4
7,2
6,8
*0.7
15.40
ATH
7,4
7
7,2
7,6
7,2
6,8
6,6
*0.3
6.42
21.82
3
CUI YU (ZHENGQING KARATE,CHN)
Papuren
TEC
7,4
7
6,8
7,6
7,6
7
6,6
*0.7
14.98
ATH
7,2
7,2
6,6
7,4
7,4
6,6
6,2
*0.3
6.30
21.28
4
ALCALDE BOLAÑOS PAULA (FEDERACIÓN VASCA DE KARATE,ESP)
Gojushiho Dai
TEC
8,2
8
8,6
8,2
8,2
7,4
7,8
*0.7
17.08
ATH
8
8,2
8,6
8,4
8
7,2
7,4
*0.3
7.26
24.34
5
ENTWISTLE KATELYN (SSU UK,SCO)
Nipaipo
TEC
6,8
0
0
0
0
0
0
*0.7
0.00
ATH
6,8
0
0
0
0
0
0
*0.3
0.00
0.0
6
KIUK VLATKA (VLATKA KIUK,CRO)
Unsu
TEC
7,4
7,6
8,6
7,8
7,6
7,6
7,8
*0.7
16.10
ATH
7,2
7,6
8,4
8
7,8
7,4
7,4
*0.3
6.84
22.94
7
PEZZETTI MICHELA (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA)
Papuren
TEC
7,8
7,8
8,4
8,2
8,2
7,2
8
*0.7
16.80
ATH
7,6
7,8
8,2
8,2
8
7
7,6
*0.3
7.02
23.82
8
MUCCINO LAKSHMI (FIAMME ORO ROMA,ITA)
Chatanyara Kushanku
TEC
6,8
7,6
8,2
8,4
7,6
7,4
7,8
*0.7
16.10
ATH
6,6
7,6
8,2
8,4
7,8
7,2
7,2
*0.3
6.78
22.88
9
TANO KEITO (KATE TANO,JPN)
Unsu
TEC
8
7,6
8,6
8,4
8,4
8,6
8
*0.7
17.36
ATH
7,8
7,4
8,8
8,4
8,2
8,4
7,6
*0.3
7.32
24.68
10
MARK MELINDA (SWITZERLAND,SUI)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
11
MURACHEVA ANASTASIIA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Gojushiho Dai
TEC
6,2
6,8
6,2
7,4
7
6,6
6,2
*0.7
13.72
ATH
6
7,2
5,8
7,2
7,2
6,4
5,8
*0.3
5.88
19.6
12
MARIANA SEMBLANO (PORTUGAL TEAM - CKMAIA,POR)
Suparinpei
TEC
6,8
7,4
7
8
7,6
7,4
7
*0.7
15.26
ATH
6,8
7,4
6,6
8,2
7,4
6,8
6
*0.3
6.30
21.56
13
HYPOLITO NAOMI (HATHA,BRA)
Gojushiho Dai
TEC
8
7,8
8,4
7,8
8
7,8
7,6
*0.7
16.52
ATH
7,8
7,8
8
7,6
8,2
7,6
7
*0.3
6.96
23.48
Main Tree Pool 12
#
1
GRONCHI ASIA (ASD CAM LUCCA,ITA)
Suparinpei
TEC
7,4
7,2
7,6
8
8,2
8
7,6
*0.7
16.24
ATH
7,2
6,8
7,2
7,8
8
7,4
7,6
*0.3
6.66
22.9
2
MARIC JOVANA (BUDUCNOST,MNE)
Gojushiho Sho
TEC
7,6
7,4
7,6
7,8
8,2
7,8
7,4
*0.7
16.10
ATH
7,4
7,2
7,4
7,6
8,4
7,8
7,8
*0.3
6.84
22.94
3
KISS ZSOFIA (HUNGARY,HUN)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,8
7,2
7,2
7,6
8
8,2
7,6
*0.7
16.10
ATH
7
6,8
7
7,8
8
7,4
7,6
*0.3
6.60
22.7
4
EN-NESYRY AYA (MOROCCO,MAR)
Gankaku
TEC
7,6
7,6
8,2
8
8,6
8,4
8
*0.7
16.94
ATH
7,8
7,6
8
7,8
8,6
8,2
8
*0.3
7.14
24.08
5
HENRY CELINE (LUXEMBOURG,LUX)
Gojushiho Sho
TEC
6,8
7
7,4
7,6
7,8
7,8
7,2
*0.7
15.54
ATH
6,6
6,8
7,4
7,4
8
7,4
7,4
*0.3
6.66
22.2
6
SAVIO CAMILLA (ASD POL. LIBERTAS LUPATOTINA,ITA)
Chatanyara Kushanku
TEC
6,4
6,6
7,4
7,4
7,4
8,2
7,2
*0.7
15.40
ATH
6
6,6
7,2
7,6
7,6
7,8
7,4
*0.3
6.66
22.06
7
BONUCCELLI SERENA (ASD KARATE CAMAIORE,ITA)
Papuren
TEC
8
7,4
8,2
7,8
8,8
7,8
8,2
*0.7
16.80
ATH
8,2
7,2
8,2
7,6
8,8
7,4
8,2
*0.3
7.20
24.0
8
FAGER CECILIA (SHOTOKAN CENTER GÖTEBORG,SWE)
Nijushiho
TEC
7,4
6,8
6,6
6,8
7,4
6,4
7,4
*0.7
14.70
ATH
7,2
6,6
6,8
7
7,2
6
7,4
*0.3
6.30
21.0
9
RODRIGUEZ ENCABO LIDIA (SPAIN,ESP)
Anan Dai
TEC
8,2
8
8,6
8,4
9
8,2
8
*0.7
17.36
ATH
8,2
7,8
8,6
8,2
9
8,4
8,4
*0.3
7.50
24.86
10
SEIWADA MASAMI (KIKKOMAN,JPN)
Papuren
TEC
8,2
7,8
8,6
8,2
8,8
8,6
7,8
*0.7
17.50
ATH
8,4
7,8
8,8
8
8,8
8,2
8
*0.3
7.38
24.88
11
FERACCI LAETITIA (FFKDA LIGUE CORSE,FRA)
Suparinpei
TEC
7,2
8
7,8
8
8,4
8,4
8
*0.7
16.80
ATH
7,8
7,8
7,4
7,8
8,4
8,4
8
*0.3
7.08
23.88
12
BOTTARO VIVIANA (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA)
Anan
TEC
8,8
8,4
8,6
8,2
9,2
9
8,2
*0.7
18.06
ATH
8,6
8,4
8,8
8
9
9,4
8,2
*0.3
7.74
25.8
Main Tree Pool 13
#
1
SOU SOI LAM (MACAU,MAC)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,6
7
7,6
7,4
7,4
7,2
6,8
*0.7
15.40
ATH
7,4
7
7,4
7,2
7,2
6,8
7
*0.3
6.42
21.82
2
RADULOVIC BISERKA (MONTENEGRO,MNE)
Gojushiho Dai
TEC
7,8
7,8
7,4
7,6
7,4
8
7,2
*0.7
15.96
ATH
7,4
8
7,8
7,4
7,6
7,8
7,4
*0.3
6.84
22.8
3
AGALMAM SANAE (MOROCCO,MAR)
Kanku Sho
TEC
7,8
7,6
7
7,6
7,4
8,6
7,4
*0.7
15.82
ATH
7,8
7
7,8
7,6
7,2
8,4
7,6
*0.3
6.90
22.72
4
PEREIRA SABRINA (BRAZIL,BRA)
Gojushiho Dai
TEC
7,6
7
6,6
7,2
7,2
6,8
7
*0.7
14.84
ATH
7,4
6,8
7,6
7,4
7,2
7,2
7,2
*0.3
6.54
21.38
5
KARLSSON MIA (SWEDEN,SWE)
Anan
TEC
7,4
7,6
7,4
7,6
7
7,6
6,8
*0.7
15.68
ATH
7,2
7,2
7,8
7,6
7
7,4
7
*0.3
6.54
22.22
6
TANAKA MISAKI (SEINOUNYU,JPN)
Anan
TEC
8
8,2
8,4
7,8
7,8
8,6
7,4
*0.7
16.80
ATH
7,6
8
8,4
7,6
7,8
8,6
7,8
*0.3
7.08
23.88
7
FABIAN CSENGE ZITA (HUNGARY,HUN)
Anan Dai
TEC
7,4
6,2
7
6,4
7,4
7,2
6,8
*0.7
14.70
ATH
7,2
6,2
7,4
6,4
7,2
7
7
*0.3
6.36
21.06
8
FERACCI ALEXANDRA (FFKDA LIGUE CORSE,FRA)
Papuren
TEC
8
8,4
8
7,8
7,8
8,2
7,4
*0.7
16.66
ATH
7,8
8,2
7,8
7,8
7,6
8,2
7,6
*0.3
7.02
23.68
9
CRUZ ANA (GRD MANIQUE DE CIMA,POR)
Anan Dai
TEC
7,8
6,6
7,8
7,6
7,4
7,6
7,2
*0.7
15.82
ATH
7,6
6,8
7,6
7,6
7,4
7,4
7,2
*0.3
6.72
22.54
10
XENOU GEORGIA ARCHONTIA (AS ODYSSEAS,GRE)
Suparinpei
TEC
7,8
8
7,6
7,2
7,6
7,8
7,2
*0.7
16.10
ATH
7,8
7,8
7,2
7,2
7,2
7,4
7,6
*0.3
6.66
22.76
11
ONO MAHO (TOUKYOUTOKARATEDOURENMEI,JPN)
Anan
TEC
8
8,2
7,6
7,8
7,8
8
7,6
*0.7
16.52
ATH
7,6
8
8,6
7,8
7,6
8,2
7,8
*0.3
7.08
23.6
12
LORENZO CATALÁN ÁFRICA (FEDERACIÓN KARATE COMUNIDAD VALENCIANA,ESP)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,8
7,2
6,8
7,4
7,2
7,2
6,8
*0.7
15.12
ATH
7,6
6,8
7,2
7,2
7
6,8
7,2
*0.3
6.42
21.54
13
GAROFOLI SOFIA (C.R.LAZIO FIJLKAM,ITA)
Chatanyara Kushanku
TEC
8
7,4
6,6
7,4
6,8
6,8
6,8
*0.7
14.70
ATH
7,8
7
6,8
7
7
6,8
7
*0.3
6.30
21.0
Main Tree Pool 14
#
1
MORIMOTO RINA (JAPAN,JPN)
Anan
TEC
7,4
8
8,2
7,6
7,6
8,2
8
*0.7
16.52
ATH
7,6
8
8
7,6
7,6
7,8
7,8
*0.3
6.96
23.48
2
ECUAGA GUIJARRO LAURA (KAZOKUSPORT PEPE CARBONELL,ESP)
Unsu
TEC
6,4
6,4
7,8
7,2
6,8
7,4
6,6
*0.7
14.42
ATH
6,2
6,2
7,8
7,2
6,8
7
6,4
*0.3
6.06
20.48
3
CHAIKA VALERIA (FEDERATION KARATE SAINT-PETERSBURG,RUS)
Heiku
TEC
6,8
6,8
8
7,4
7
6,8
6,8
*0.7
14.42
ATH
6,8
6,6
7,8
7,6
6,6
6,6
6,6
*0.3
6.00
20.42
4
MEYLAN NINA (KARATEDO LYSS/AARBERG,SUI)
Gankaku
TEC
5,6
5,4
7,6
7,2
6,8
6,6
6,2
*0.7
13.72
ATH
5,8
7
7,4
7,2
6,6
6,8
6,4
*0.3
6.12
19.84
5
BAHLEDOVA PATRICIA (AUSTRIA,AUT)
Papuren
TEC
6,6
8
8,2
7,4
7,4
8
7,6
*0.7
16.10
ATH
6,4
7,8
8
7,4
7,8
8,2
7,2
*0.3
6.90
23.0
6
RASOLKA ANASTASIYA (ADAMANT,BLR)
Kosukun Dai
TEC
5,2
5,4
7,4
6,8
6,8
6
6,2
*0.7
13.30
ATH
5,4
5,4
7,2
7
6,6
6
6
*0.3
5.58
18.88
7
DJURDJEVIC NIKOLINA (KARATE KLUB UNSU,SRB)
Unsu
TEC
7
6,6
7,8
7,2
7,6
7,6
6,8
*0.7
15.26
ATH
7,2
6,6
7,6
7,4
7,8
7,6
7
*0.3
6.66
21.92
8
DJORDJEVIC MARIJA (LV NRW,GER)
Gankaku
TEC
6,4
6,8
7,8
7,4
7,6
8,2
6,8
*0.7
15.26
ATH
6,4
6,6
7,6
7,2
7,4
7,8
7,2
*0.3
6.54
21.8
9
MERASICKA NIKOLETA (SPORT SCHOOL KARATE PRIEVIDZA,SVK)
Suparinpei
TEC
7
7,4
7,8
7,4
7,8
8,2
6,6
*0.7
15.82
ATH
6,8
7,2
7,8
7,4
8
8,4
7,2
*0.3
6.72
22.54
10
ISMAIL AYA HESHAM (EGYPT,EGY)
Gojushiho Dai
TEC
7,8
8
8,2
7,4
7,6
7,6
7,6
*0.7
16.10
ATH
8
7,8
7,8
7,6
8
7,4
7,8
*0.3
7.02
23.12
11
BUSTAMANTE DANIELA (OGKKUSA,USA)
Suparinpei
TEC
6
7
7,8
7,2
6,6
7,6
7,2
*0.7
14.98
ATH
5,8
7
7,6
7
6,6
7
7
*0.3
6.30
21.28
12
ELTEMUR DILARA (TURKEY,TUR)
Anan
TEC
8,8
8,6
8,4
7,8
8,2
8,4
8,2
*0.7
17.50
ATH
9
8,4
8,2
7,8
8,4
8,2
8,4
*0.3
7.50
25.0
13
ROY RUBIO RAQUEL. (SPAIN.,ESP)
Suparinpei
TEC
7,6
8,2
8,2
7,6
8
8,2
8,2
*0.7
17.08
ATH
7,8
8,2
8
7,6
8,2
7,4
8
*0.3
7.14
24.22
Main Tree Pool 15
#
1
CAMPOS REYNES SARA (KAZOKUSPORT PEPE CARBONELL,ESP)
Gojushiho Sho
TEC
6,8
7,4
7,6
7,4
7,6
6,8
7,4
*0.7
15.54
ATH
6,8
7,2
7,4
7,4
7,4
6,8
7,2
*0.3
6.54
22.08
2
JUETTNER JASMIN (GERMANY,GER)
Papuren
TEC
7,8
8
7,8
7,4
7,8
7,6
7,8
*0.7
16.38
ATH
7,8
7,8
7,8
7,6
7,8
7,8
8
*0.3
7.02
23.4
3
KARATKEVICH KATSIARYNA (BELARUS,BLR)
Chatanyara Kushanku
TEC
7,4
7,8
7,4
7,2
7,8
6,8
7,4
*0.7
15.54
ATH
7,4
7
7,4
7,2
8
6,6
7,4
*0.3
6.60
22.14
4
OHUCHI MIRISA (JAPAN,JPN)
Papuren
TEC
7,4
8,4
8,2
8,4
8,2
8,2
7,8
*0.7
17.22
ATH
7,4
8,2
8
8,6
8,4
8,4
7,8
*0.3
7.38
24.6
5
KOTLYAROVA POLINA (RUSSIAN FEDERATION,RUS)
Anan
TEC
7,6
7,4
7,6
7,2
8
6,6
7,6
*0.7
15.82
ATH
7,4
7,8
7,6
7,2
7,8
6,8
7,8
*0.3
6.84
22.66
6
AKENTYEVA YELENA (KAZAKHSTAN ,KAZ)
Gankaku
TEC
7,2
7,6
7,4
7,2
7,2
6,8
7,4
*0.7
15.26
ATH
6,8
7,4
7,2
7
7,6
6,6
7,4
*0.3
6.48
21.74
7
OVECKOVA ALZBETA (KK TEKDAN BRATISLAVA,SVK)
Anan Dai
TEC
7,6
8
7,8
8,4
8
8
7,4
*0.7
16.66
ATH
7,4
7,8
7,6
8,2
7,8
7,8
7,2
*0.3
6.96
23.62
8
BAUMANN IREN (KENSEIKAN KARATE-DO THUN,SUI)
Kanku Sho
TEC
6,8
7
7,4
7
6,8
6,2
7
*0.7
14.56
ATH
6,4
6,8
7,4
7,2
6,6
6,4
7
*0.3
6.12
20.68
9
JUKIC NIKA (CROATIA,CRO)
Gojushiho Dai
TEC
7,8
8
8
7,4
7,8
7,8
7,2
*0.7
16.38
ATH
7,6
7,8
7,8
7,6
7,6
7,8
7,2
*0.3
6.90
23.28
10
CESAR PIA (SLOVENIA,SLO)
Kanku Sho
TEC
7,2
7,6
7,6
7,2
7,6
7
7,2
*0.7
15.40
ATH
7,4
7,2
7,8
7,2
7,4
7
7,2
*0.3
6.54
21.94
11
GAWEŁ ELIZA (ATEMI BIELSKO-BIAŁA,POL)
Gojushiho Dai
TEC
7
7,4
7,8
7,4
7,6
6,2
7,2
*0.7
15.40
ATH
7
7,2
7,8
7,2
7,8
6,4
7,2
*0.3
6.48
21.88
12
VERSCHNIG LAURA (AUSTRIA,AUT)
Suparinpei
TEC
7
7
7,8
7,4
7,2
7,2
7,2
*0.7
15.12
ATH
7
7
7,8
7,6
7
7,2
7
*0.3
6.36
21.48
13
AUGUSTINOVA ZUZANA (CZECH REPUPLIC,CZE)
Gankaku
TEC
7,8
8
8
8,4
8,4
7,8
7,8
*0.7
16.66
ATH
7,6
7,8
8
8,2
8,2
8
7,8
*0.3
7.14
23.8
Main Tree Pool 16
#
1
QUEVEDO ANDREA (WSKF VENEZUELA,VEN)
Unsu
TEC
5,8
6,8
5,8
6,6
7,2
6,8
6,6
*0.7
14.00
ATH
5,6
6,4
6
6,6
7
6,8
6,6
*0.3
5.88
19.88
2
ELSWAFY NOUR (ALROWAD,EGY)
Gojushiho Dai
TEC
7,6
7,6
7,4
6,8
7,8
7,4
7,6
*0.7
15.82
ATH
7,6
7,2
7,2
7
7,4
7,4
7,4
*0.3
6.60
22.42
3
PORTER EIMEAR (IRELAND,IRL)
Chatanyara Kushanku
TEC
7
6
6,6
6,6
7,2
7
6
*0.7
14.14
ATH
6,8
6,4
6,4
6,8
7,4
7
6,6
*0.3
6.06
20.2
4
CHABANOVA VALERIIA (SK O-KAN,UKR)
Papuren
TEC
7,2
6,6
7,2
6,8
7
7,6
8
*0.7
14.98
ATH
6,8
6,4
7,4
6,6
7,6
7,8
8,2
*0.3
6.54
21.52
5
DIMOSKA MISHELA (RONIN MAMISDE KARATE,AUS)
Anan Dai
TEC
7,8
7,8
8,2
7,8
7,6
8
8,6
*0.7
16.52
ATH
7,8
7,4
8
7,6
7,8
8,2
8,8
*0.3
7.08
23.6
6
SADEGHI DASTAK FATEMEH (IRAN KARATE FEDERATION,IRI)
Anan
TEC
8,4
8,2
7,8
7,2
8
8,2
8,2
*0.7
17.08
ATH
8,6
8
7,8
7,4
8,2
8,4
8,6
*0.3
7.38
24.46
7
SHALA VLERONA (KOSOVO KARATE FEDERATION,KOS)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0
0
8
MANTY BESS (FINLAND,FIN)
Nipaipo
TEC
8
8
7
7,2
7,4
7,8
7,4
*0.7
15.82
ATH
7,6
8,6
7,4
7,2
7,8
8,4
7,6
*0.3
6.90
22.72
9
GLISIC NINA (KARATE KLUB RODA,SRB)
Gojushiho Dai
TEC
6,4
7,2
7
6,8
7,2
7,8
6,8
*0.7
14.70
ATH
6,4
7,2
6,6
6,8
7,8
7,8
7
*0.3
6.30
21.0
10
AMINA MERABET (ALGERIA,ALG)
Papuren
TEC
8
6,6
7,8
7
8
8
7,2
*0.7
16.10
ATH
7,8
7,2
7,6
7,2
7,8
7,6
6,8
*0.3
6.72
22.82
11
VAN LOKVEN SAMANTHA (SPORTSCHOOL RAYMOND SNEL,NED)
Papuren
TEC
8,6
8
8,2
6,8
7,4
8,4
8
*0.7
16.94
ATH
8,4
7,6
8
7,4
7,8
8,4
7,8
*0.3
7.08
24.02
12
SANCHEZ JAIME SANDRA (SPAIN,ESP)
Kururunfa
TEC
9
9
8,8
8,2
8,6
8,8
9
*0.7
18.62
ATH
8,8
9,2
8,4
8,4
8,6
8,6
8,8
*0.3
7.80
26.42
Privacy statement
|
GTC
|
Imprint
WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2024 (2024-03-29 15:13:31 CET +01:00)