Karate1 Youth League - Umag 2019
U14 Kata Male

  
Main Tree Pool 1
1 DI CORATO DAMIANO (K PROJECT ROMA,ITA) Sansai
TEC7,68,27,28,487,26,8*0.715.96
ATH7,88,47,488,276,8*0.36.96
22.92
2 VASEK DANIEL (CZECH REPUPLIC,CZE) Gojushiho Sho
TEC7,887,88,27,27,67,4*0.716.24
ATH7,67,87,68,67,47,47,4*0.36.78
23.02
3 STOJANOVSKI ANDREJ (FUNAGOCHI GICIN,MKD) Gojushiho Dai
TEC8,27,67,67,67,26,87,8*0.715.96
ATH7,67,47,67,47,677,6*0.36.78
22.74
4 WU TIMON (SHIAI KARATE-DO WIEN,AUT) Chatanyara Kushanku
TEC7,47,2777,47,27*0.714.98
ATH7,476,66,67,46,86,8*0.36.18
21.16
5 HARRISON JAMES (AUSTRALIA,AUS) Gojushiho Sho
TEC77,46,47,47,46,66,6*0.714.70
ATH7,276,277,66,66,8*0.36.24
20.94
6 BOMBARDI LEONARDO (ASD ACCADEMIA KARATE AREZZO,ITA) Gojushiho Dai
TEC7,87,677,87,27,47*0.715.54
ATH8,27,46,687,47,47*0.36.66
22.2
7 TRAN FABRICE (KARATÉ CLUB DE VILLEPINTE ET OMNISPORTS,FRA) Gojushiho Dai
TEC7,27,46,87,477,26,8*0.714.98
ATH7,27,26,46,87,47,47*0.36.42
21.4
8 PAPPALARDO VINCENZO (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA) Gojushiho Dai
TEC8,487,88,67,67,47,8*0.716.52
ATH8,28,27,697,87,68*0.37.20
23.72
9 CALDI LEONARDO (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA) Kanku Sho
TEC7,67,878,47,47,47,2*0.715.68
ATH7,887,48,67,47,47,4*0.36.78
22.46
10 ROSSI FRANCESCO (SSD POLISPORTIVA TERNANA,ITA) Papuren
TEC7,27,26,48,477,67,2*0.715.12
ATH6,876,87,87,47,67,4*0.36.54
21.66
11 JACKO KIRILS (BOLDERAJAS KARATE CLUB,LAT) Gojushiho Sho
TEC6,6767,26,86,66,6*0.714.00
ATH6,46,85,87,476,86,8*0.36.12
20.12
Main Tree Pool 2
1 TOTH MATEJ (CROATIA,CRO) Gojushiho Sho
TEC6,87,487,27,27,27*0.715.12
ATH77,47,677,47,47,2*0.36.60
21.72
2 MATUSKI GEORGI (KARATE CLUB SHURIKEN,BUL) Chatanyara Kushanku
TEC6,87,88,47,47,477,8*0.715.82
ATH7,87,287,67,67,48*0.36.90
22.72
3 CALVI FILIPPO (ESERCITO ASD AVES AQUILA,ITA) Anan
TEC6,67,28,46,66,46,87,6*0.714.42
ATH6,86,88,26,46,677,6*0.36.18
20.6
4 FUSCAGNI ALEX (CUS PERUGIA KARATE,ITA) Ohan Dai
TEC888,87,87,47,47,6*0.716.38
ATH8,28,297,67,47,67,6*0.37.02
23.4
5 SHAQIRI ARTIOL (KOSOVO KARATE FEDERATION,KOS) Enpi
TEC6,66,876,2776,8*0.714.42
ATH76,67,25,87,27,26,8*0.36.30
20.72
6 CHOUDHURY PRIYANGSHU (INDIA,IND) Suparinpei
TEC6,26,67,65,66,877,2*0.714.28
ATH6,46,47,25,26,67,27,2*0.36.06
20.34
7 CHAMPAGNE MARIN (CKS EN PAYS CRECOIS,FRA) Gojushiho Sho
TEC7,688,27,887,68,2*0.716.66
ATH7,48,27,67,67,87,48,2*0.36.90
23.56
8 EDERAR KARIM (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA) Anan Dai
TEC7,87,68,27,47,67,28*0.716.10
ATH7,47,68,477,47,48*0.36.72
22.82
9 GIOVAGNONI GIOELE (CUS PERUGIA KARATE,ITA) Ohan Dai
TEC7,88,48,87,67,67,47,8*0.716.24
ATH88,68,47,67,87,48*0.37.14
23.38
10 ROSIELLO GIUSEPPE (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA) Gojushiho Dai
TEC7,67,87,87,47,87,47,8*0.716.24
ATH7,487,87,87,87,48*0.37.02
23.26
11 HALLDORSSON HUGI (ICELAND,ISL) Suparinpei
TEC7,477,47,87,67,27,6*0.715.68
ATH7,27,27,67,47,47,27,8*0.36.60
22.28
Main Tree Pool 3
1 MARTIN MONTENEGRO IVAN (KUMO SPORT,ESP) Anan
TEC7,88,47,688,47,66,6*0.716.38
ATH7,88,27,47,88,27,66,8*0.36.96
23.34
2 KARWOWSKI KRZYSZTOF (ATEMI BIELSKO-BIAŁA,POL) Gojushiho Sho
TEC7,47,86,87,67,46,66,4*0.715.12
ATH7,47,86,67,27,66,66,6*0.36.36
21.48
3 BERCZES BOTOND (HUNGARY,HUN) Anan Dai
TEC7,687,47,87,87,86,6*0.716.24
ATH7,47,877,87,67,26,4*0.36.66
22.9
4 SCHERTENLEIB JANIK TIMO (KARATE EMME,SUI) Suparinpei
TEC7,487,27,47,46,26,4*0.715.40
ATH7,4877,27,26,46,2*0.36.42
21.82
5 ALMAJADI HASAN (KUWAIT,KUW) Kanku Sho
TEC7,28,27,47,47,66,46,2*0.715.40
ATH7,28,27,27,67,67,26*0.36.60
22.0
6 FIORINI SAMUELE (DIMENSIONE 3,ITA) Unsu
TEC6,67,46,66,26,45,86*0.713.44
ATH6,67,46,466,25,25,8*0.35.58
19.02
7 DALLE LUCHE LUCA (ASD CAM LUCCA,ITA) Anan Dai
TEC7,68,6887,87,46,6*0.716.38
ATH7,48,67,887,87,46,4*0.36.90
23.28
8 VASILEV MARTIN (KARATE CLUB SHURIKEN,BUL) Suparinpei
TEC76,46,8665,46,4*0.713.16
ATH76,46,65,865,66,2*0.35.58
18.74
9 HUIC DINO (CROATIA,CRO) Gojushiho Dai
TEC7,88,48,48,2886,6*0.716.94
ATH7,88,68,287,88,26,4*0.37.20
24.14
10 BELABASS YOUNESS (KARATE DO LONGWY,FRA) Gojushiho Sho
TEC7,47,67,87,67,67,87*0.715.96
ATH7,47,87,67,47,686,8*0.36.78
22.74
11 EDUARD GABRIEL VULPOIU (CLUBUL SPORTIV KORYO,ROU) Anan
TEC7,68,48,287,88,67,2*0.716.80
ATH7,68,28,28,47,89,27*0.37.26
24.06
Main Tree Pool 4
1 JAGRUTH MANJOORE PRASHADA (INDIA,IND) Anan Dai
TEC6,67,47,887,86,68,2*0.716.10
ATH6,87,47,687,688*0.36.96
23.06
2 BOROVNIK NIK (SLOVENIA,SLO) Gojushiho Sho
TEC7,27,27,67,67,67,87,8*0.715.96
ATH77,27,47,27,47,87,8*0.36.60
22.56
3 KODAJ SIMON (RAPID BRATISLAVA,SVK) Anan
TEC7,477,88,27,67,27,6*0.715.82
ATH7,277,88,47,887,6*0.36.96
22.78
4 MONTALVETTI PATRICIO (ARGENTINA,ARG) Chatanyara Kushanku
TEC6,27,27,27,67,677,4*0.715.26
ATH66,877,47,277,4*0.36.36
21.62
5 SALKIĆ TARIK (KARATE KLUB REGENERACIJA,BIH) Kanku Sho
TEC7,47,28,287,87,68,2*0.716.38
ATH7,67,488,28,28,88,2*0.37.32
23.7
6 COSCI GIUSEPPE (ASD KARATE CAMAIORE,ITA) Papuren
TEC6,46,88,287,47,28*0.715.82
ATH6,66,888,47,68,28*0.37.08
22.9
7 BOSKOV ALEKSANDAR (SERBIA,SRB) Kanku Sho
TEC7,27,28,287,488,4*0.716.38
ATH7,6788,47,68,28,4*0.37.14
23.52
8 GULUTU TRAE (UECHI-RYU KARATE CLUB,ENG) Gojushiho Sho
TEC6,86,6877,26,47,8*0.714.70
ATH76,67,87,27,467,8*0.36.48
21.18
9 MALYK DMYTRO (SPORT CLUB AREY,UKR) Gojushiho Sho
TEC8787,87,688,4*0.716.66
ATH7,86,87,87,67,47,28,4*0.36.84
23.5
10 CALABRESE LUCA (ASD SEN SHIN KAI ROVIGO,ITA) Anan Dai
TEC7,47,88,487,67,88,6*0.716.52
ATH7,27,68,48,27,88,68,4*0.37.32
23.84
11 ALIZADA HASAN (AZERBAIJAN,AZE) Gojushiho Sho
TEC8,488,28,27,687,8*0.716.94
ATH87,88,48,27,88,47,8*0.37.20
24.14
Main Tree Pool 5
1 SELIADTSOU IVAN (CLUB KARATE EDELVEIS,BLR) Gojushiho Sho
TEC87.67.48.27.67.47.8*0.716.10
ATH7.87.47.287.67.47.6*0.36.78
22.88
2 DANGELO SASHA (FRANCE,FRA) Gojushiho Dai
TEC8.28.27.487.48.27.6*0.716.66
ATH887.68.27.47.67.4*0.36.96
23.62
3 SERGI FRANCESCO (ASD METROPOLITAN KARATE BRINDISI,ITA) Unsu
TEC7.887.67.87.47.87.4*0.716.24
ATH7.887.88.27.688*0.37.14
23.38
4 SPELIC IAN (CROATIA,CRO) Gojushiho Sho
TEC7.27.67.26.66.86.66.8*0.714.56
ATH7.27.476.86.86.47.2*0.36.30
20.86
5 SALAMITI GIUSEPPE (DIMENSIONE 3,ITA) Gojushiho Sho
TEC7.87.87.676.87.67.2*0.715.68
ATH7.87.67.67.277.87.2*0.36.72
22.4
6 MILENKOV DEYAN (KARATE CLUB SHURIKEN,BUL) Suparinpei
TEC8.27.87.86.877.26.8*0.715.40
ATH87.87.877.26.87*0.36.60
22.0
7 GEYTSMAN NIKITA (СОСФК,RUS) Nipaipo
TEC8.28.288.47.88.48.2*0.717.22
ATH8.2888.47.68.27.8*0.37.26
24.48
8 NASSIVERA PIETRO (TRADITIONAL SHOTOKAN KARATE SCHOOL,ITA) Kanku Sho
TEC76.87.65.86.86.66.6*0.714.14
ATH76.87.466.66.46.6*0.36.00
20.14
9 ELEKES MATE (HUNGARY,HUN) Paiku
TEC87.477.2787.6*0.715.54
ATH87.26.877.27.67.6*0.36.60
22.14
10 MATACCHIONI LUIGI (FIAMME ORO- POLIZIA DI STATO,ITA) Gojushiho Dai
TEC8.48.27.87.888.68.2*0.717.08
ATH8.28.28.28.288.88.6*0.37.38
24.46
11 SEILER CEDRIC (KARATE EMME,SUI) Chatanyara Kushanku
TEC8.487.67.67.88.47.2*0.716.38
ATH8.287.87.67.68.27.4*0.37.02
23.4
Main Tree Pool 6
1 VILÀ CARNICERO BERNAT (CLUB KARATE MONTORNÈS,ESP) Nipaipo
TEC7.27.67.67.47.27.27.8*0.715.54
ATH7.27.67.87.677.27.8*0.36.72
22.26
2 GOŁAŚ KACPER (KLUB KARATE NIDAN ZAWADZKIE,POL) Gojushiho Sho
TEC6.47.27.277.67.67.4*0.715.26
ATH6.27.4777.27.67.4*0.36.48
21.74
3 PAIS BECHER EMILIANO (TRADITIONAL SHOTOKAN KARATE SCHOOL,ITA) Kanku Sho
TEC7.87.67.26.877.47.6*0.715.54
ATH7.67.87.27.27.47.27.4*0.36.60
22.14
4 DIALLO SIRADJOU (TSUKI KARATE CLUB SAINT BRICE SOUS FORET,FRA) Kanku Sho
TEC7.67.87.47.47.87.68*0.716.10
ATH7.47.87.27.47.87.67.8*0.36.84
22.94
5 LOK AIDAN (BAXTER KARATE DOJO,USA) Gankaku
TEC8.28.4888.48.48.2*0.717.36
ATH8.28.68.27.88.68.48.4*0.37.50
24.86
6 MARZANO MICHELE (ASD TALARICO KARATE TEAM,ITA) Gojushiho Sho
TEC87.87.48.48.27.48.2*0.716.80
ATH887.68.287.68*0.37.20
24.0
7 DEKA AKASHDEEP (INDIA,IND) Suparinpei
TEC6.86.47.67.46.46.87.4*0.714.70
ATH6.66.27.276.26.67.4*0.36.06
20.76
8 MORETTI OSCAR (ASD MASTER RAPID SKF CBL,ITA) Unsu
TEC887.88.47.68.28.2*0.716.94
ATH7.887.68.27.68.28*0.37.14
24.08
9 YASHIMA ROUTE (JR.NIPPON,JPN) Enpi
TEC8.27.887.68.27.88.4*0.716.80
ATH7.87.87.87.887.88.4*0.37.02
23.82
10 CHIAVACCI MATTEO (ASD RONIN KARATE LIVORNO,ITA) Kanku Sho
TEC6.466.86.46.26.87.2*0.713.72
ATH6.666.66.66.46.87.4*0.35.94
19.66
11 FILES MARK (CROATIA,CRO) Gojushiho Sho
TEC87.88.48.487.88.2*0.716.94
ATH8.288.28.47.67.88.2*0.37.32
24.26
Main Tree Pool 7
1 KWOK HO HIM (HONG KONG CHINA,HKG) Suparinpei
TEC8.47.47.67.66.87.47.6*0.715.82
ATH87.47.27.46.277.6*0.36.60
22.42
2 BELE LUKA (SLOVENIA,SLO) Gojushiho Sho
TEC77.47.27.47.47.27.2*0.715.26
ATH6.47.277.477.67.2*0.36.42
21.68
3 LAM GABRIELE (TRADITIONAL SHOTOKAN KARATE SCHOOL,ITA) Kanku Sho
TEC6.666.67.27.26.67*0.714.14
ATH6.26.26.8776.47*0.36.06
20.2
4 LATSIS SPIRO (EKTS LAUSANNE SWISS,SUI) Paiku
TEC6.26.66.27.26.86.46.8*0.713.86
ATH66.46.476.46.67*0.35.82
19.68
5 NOUR MAURIS LORICK (FRANCE,FRA) Anan Dai
TEC8.27.87.87.27.46.67.4*0.715.82
ATH8.67.67.67.4777.4*0.36.72
22.54
6 ZAFIROV NIKOLA (KARATE CLUB TSANEV,BUL) Gojushiho Sho
TEC66.277.46.66.47.2*0.714.00
ATH5.4677.26.46.67.4*0.36.00
20.0
7 VUKSANOVIC ROKO (CROATIA,CRO) Gojushiho Sho
TEC7.46.26.47.26.86.66.8*0.714.14
ATH76.46.476.66.46.8*0.35.94
20.08
8 BLOCK JOHANNES (RHEINLAND - PFÄLZISCHER KARATEVERBAND,GER) Anan
TEC7.6766.4777*0.714.70
ATH7.47.26.66.67.47.47.2*0.36.54
21.24
9 BONGJANG HEMPHU (INDIA,IND) Anan
TEC87.46.87.47.27.67.8*0.715.68
ATH7.67.677.677.87.8*0.36.84
22.52
10 BÁN DOMINIK (VASAS SC,HUN) Kanku Sho
TEC7.87.67.27.28.47.87.4*0.715.96
ATH87.67.87.487.67.8*0.36.96
22.92
11 MIRESAN SECHEI CRISTIAN ALEXANDRU (CLUB IVAN LEAL,ESP) Nipaipo
TEC8.67.67.67.47.87.67.2*0.715.96
ATH87.67.47.47.67.67.2*0.36.78
22.74
Main Tree Pool 8
1 DONSE TEO (CKS EN PAYS CRECOIS,FRA) Gojushiho Sho
TEC6.466.66.26.66.66.4*0.713.58
ATH7.25.666.46.86.26.8*0.35.82
19.4
2 SOLDANO GIUSEPPE (ASD DOJO MATSUMURA TARANTO,ITA) Nipaipo
TEC67.66.46.47.26.46*0.713.44
ATH67.466.67.46.66.2*0.35.82
19.26
3 VASILEV HRISTIYAN (KARATE CLUB SHURIKEN,BUL) Suparinpei
TEC6.2776.86.866.4*0.714.00
ATH6.26.67.676.86.46.8*0.36.06
20.06
4 NIKOLIC DIMITRIJE (SERBIA,SRB) Gojushiho Sho
TEC7.47.8777.87.67.8*0.715.40
ATH7.27.47.677.87.27.6*0.36.54
21.94
5 DOKMANOVIĆ SANJIN (ENERGIJA BANJA LUKA,BIH) Enpi
TEC6.87.266.67.46.87.2*0.714.56
ATH6.876.46.87.87.27.6*0.36.30
20.86
6 DMITRO BOGDANOV (LEADER TEAM,UKR) Enpi
TEC7.67.867.48.27.88*0.716.24
ATH7.47.86.47.68.47.48*0.36.84
23.08
7 PANDAY CAMERON (JKS ENGLAND,ENG) Gankaku
TEC7.887.47.87.888.4*0.716.52
ATH7.88.27.67.687.87.8*0.37.02
23.54
8 FILIP DENIS (RAPID BRATISLAVA,SVK) Nipaipo
TEC7.48.687.88.887.8*0.716.66
ATH7.68.68.27.68.88.27.8*0.37.26
23.92
9 MENA Y RODRIGUEZ FRANCO EZEQUIEL (ARGENTINA,ARG) Gojushiho Sho
TEC7.27.47.46.88.476.6*0.715.12
ATH7.47.27.878.27.26.8*0.36.54
21.66
10 TALAGA MICHAŁ (KLUB KARATE NIDAN ZAWADZKIE,POL) Gojushiho Sho
TEC7.67.687.88.46.67.4*0.716.10
ATH7.67.68.288.67.27.2*0.36.96
23.06
        
Privacy statement | GTC |  Imprint

WKF Online Registration © sportdata GmbH & Co KG 2001 - 2022 (2022-12-07 11:16:44 CET +01:00)